Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 125 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:47 Muž Charon92 [3] – Re: ustavprochore
ja jsem ji chtel zverejnit az to bude vic zarostle ale kdyz jinak nedate. Uvidim jestli to stihnu do vecera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:40 Žena ustavprochore [567] – Re: Charon92
A aktualizace té vaší prezentace se dočkáme? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:33 Muž Charon92 [3] – Re: kortezhugo
Mam jeste mensi akvarko 20 litru (takvove pokusne chtel jsem tam zavest ruduchu a pak zkouset co na ni plati a co ne ale nepodarilo se mi to tak v tom mam malicke rostlinky co bych s tezi zasadil v tom velkem akvarku a mam tam i dve malicke vallisnerky. Rozdrtil jsem ten kamen z chorvatska a ta voda uplne zbelala kdyz jsem to akvarko po pridani toho kamene do sterku napustil. Uvidim zda to vallisnerkam pomuze a taky je ma malicky echinodorus tak uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:27 Muž Charon92 [3] – Re: Sid
Jo to je mi jasne ze to neni tim ze chybi jen nejaky prvek. Akvarko jeste neni zabehnute tak proto se tam tvori ty rasy uvidim co bude za par mesicu ale pokud se to nezlepsi tak nevim co pak budu delat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 18:22 Muž kortezhugo [983] – Re: Charon92
...tak ako pise Sid...-s echinacom neporadim
...ale ked nerastu vallisnerie a to su rastliny co maju rast "vsade"
...kamos ten mal "iba" vallisnerie a zabralo to krasne a islo o to ze zdvihol Gh "okamzite"

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 18:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Charon92
To Mg a Ca nemíchal z chemicky čistého Mg a Ca, ale z chemicky čistých solí Mg a Ca. :-)
Každé akva je jiné, proto je vhodné vycházet z konkrétních podmínek. Podle vašeho prvního příspěvku a fotky je váš problém "poněkud širší", než aby ho vyřešilo přidávání Mg a Ca... :-O
Ale kdo se chce bavit, ať se baví. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 17:51 Muž Charon92 [3] – Re: kortezhugo
a to Mg+ a Ca- jsi namichal jak??
tos v lekarne sehnal chemicky cisty horcik a vapnik a pak jsi to pridal do vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 17:49 Muž Charon92 [3] – Re: filipsi
A co kdybych rozdrtil kameny doveze z Chorvatska jsou to ty bile a myslim ze jsou vapencoveho puvodu takze by taky meli pusobit jako ten koral nebo ta krida ze???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 17:47 Muž Charon92 [3] – Re: filipsi
No v poradku rozhodne nebyl a zhodil vsechny listy a ty co mu ted roztou jsou jak uz jsem psal male a zakroucene.
U korenu ma kulicku Bivoje a jedine hnojeni je pres burcak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 11:06 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
...aaa ved len trochu s neho odlomim :-) - mam aj krajsie... tento je z Chorvatska - tam furt niekto chodi to mi donesu.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 10:55 Muž filipsi [1295] – Re: kortezhugo
Skoda drtit takovy pekny koral, venuj ho do sbirek skoly a zajdi do papirnictvi pro kridu. Otazka par korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 10:52 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
presne tento maziar mam - mosadz...uz som v nom drvil kade co...
blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 10:46 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
Fotka k příspěvku ...nemam kriedu :-) ,ani mr.drt - trochu s neho odlomim a rozdrvym...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 10:31 Muž filipsi [1295] – Re: kortezhugo
A co treba skolni krida, nebo mramorova drt? Mozna jednodussi nez drtit koral ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 10:29 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
...ja dnes vyskusam trochu toho koralu podrvit a dat len ku korenom tej vallisnerie - a uvidime X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 10:15 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
...no u mna "stoji" viac ako rok - co pri dobrych podmienkach "mas" 2xplnu nadrz X-)
...doma mam "vsetko" PMDD,a kopec inych veci...a ani ju nehne...ani MgSO4 "nezabral"
...tak som dosiel k tomu ze jedina vec co "nemame" aj kamos je Ca...
...tak sa namiesal spravny pomer Mg + Ca - ako mi to preratal Sid - a je to...
...a Valisnerie mu rastu ako "raketa"


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 08:27 Muž filipsi [1295] – Re: Charon92
Nehnojis jeste nejakym hnojivem do vody? Byl ten echinodor na zacatku v dobre kondici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 08:17 Muž Charon92 [3] – Re:
Jo tak Vallisnerie uz jsme jaks taks vyresili a co ten muj echinodorus??? Jaktoze ten neroste???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 07:57 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Urcite, kdybych mel tvrdou, asi by rostly lepe. Napsal jsem to, jen aby videl, jak tolerantni jsou. Gigantea by na tom asi byla hur. Proto jsem napsal, ktere.

Kortezhugo - .."na to bi som sa pozrel.." Prosim, je to k dispozici, mrkni na rybicky.net/nadrze/4381 Vetsinou fotim po protrhani a prostrihani, od valisnetek striham listy co se valeji po hladine, vezmu do hrsti a cca 10cm pod hladinou strihnu. Rostou (spiralis) cca do metrove delky, nejdelsi listy (vic jsem je nikdy nenechal, nevim). Take "mladata" se slahounu trham pryc, drzim ji jen vzadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 23:27 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
ved napr aj v atlase sa pise-"Preferuje zásaditou a na hydrogenuhličitany bohatou vodu. V měkké se mohou na rostlinách objevovat žluté flíčky a uhnívat konečky listů" a KH 8-20 V.Spiralis...
...a V.gigantea 10-25 KH -dokonca...
...hadat sa nechcem ale Ja som to nevymislel...tak asi nieco na tom bude...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 23:05 Muž kortezhugo [983] – Re: filipsi
Ph6.6, Dkh 0, Dgh 2??? - na to bi som sa pozrel... :-) to su strasne nizke hodnoty a neviem si to ani predstavit ze pri tom rastu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: filipsi
Valisnerie patří mezi rostliny k tvrdosti tolerantní, ale nevím, jak by podobné konstatování Kortezhugovu kamarádovi pomohlo s jeho problémem s valisneriemi. :)
Přijde mi příjemné, že přitvrzení vody ten efekt přineslo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
Bezpochyby dokáže. Možná by to stálo za pokus. ;-)
Jsem rád, že se zadařilo! Taky děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:35 Muž filipsi [1295] – Re: kortezhugo
Spiralis a nana mi docela hezky roste i v tomhle: Ph6.6, Dkh 0, Dgh 2, vodivost 70uS/cm , tak bych to asi moc neprecenoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:32 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...este som zabudol ze -VELMO PEKNE DAKUJE

...mna napadlo zas k tej mojej rozdrvit kus bieleho koralu a dat ku korenom - ci si to dokaze "potiahnut" korenmi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:29 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
Tak hlavně aby byl kamarád spokojený... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:28 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...toto je to ale Vallisnerie su zeleny "diabli" a ak niekto chce aby rastli ako maju - treba fakt pritvrdit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
Aha! Já si neuvědomil, že to nebyl "recept" pro vás, ale vašeho kamaráda. :-)
(Mám toho docela dost; furt něco "řeším"... :-D)
Pokud má akva "postaveno" na valisneriích, pak je vše O.K. Nehledě na to, že při 15 st. dGH roste dobře celá kopa kytek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:21 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Charon92
Většina (běžných) rostlin je k tvrdosti poměrně tolerantní.
Osobně preferuji spíš vodu měkčí, ale dostatečně zásobenou živinami včetně Mg a Ca... :-)
Po létech jsem se zase vrátil k valisnerii, (V. americana), a trvalo jí poměrně dlouho, než se jí v té mé vodě začalo jakž-takž dařit. (pH cca 6,8-7,5, alkalita cca 5-8 dKH, CT cca 7-10 dGH)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:20 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...no mne sa nedari - a pritvrdzovat sa mi nechce - aj tak mam len 1ks...
...ale ten Vas recept-prepocet chcel kamos tak som mu ho dal a zabral palec
...vravel mi ze to zdvihol na 15GH a pustili sa pekne rast...-ono ja som ho aj upozornil ze pri takom GH
nerastie "vela" rastlin ale ked chcel???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:01 Muž Charon92 [3] – Re: Sid
Nevim jen jsem videl tady na prezentacich vallisnerie ruznych druhu a byly to akvariste z Opavy a mame spolecky zdroj pitne vody.
Jaka je optimalni tvrdost vody pro rostliny?? Ja vim kazda rostlina potrebuje jinou ale je lepsi mit mekci vodu nebo trosku tvrdsi aby rostliny meli z ceho stavet listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 22:00 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Sid
No však jo, nebo jsou z něj hezký dlaždice do koupelny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:54 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
A jak to vypadá s těmi valisneriemi po přitvrzení vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Charon92
Napětí povolilo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:52 Muž grizly [145] – Re: kortezhugo
Na co jste přišli, s tou valisnerii? Při jakých hodnotách vody se ji nejlépe daří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:52 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vaclav
...Myslím že tu někdo psal že se hodí jako ozdobný kamínek na hrob...
Je to můj výrok a stojím si za ním. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:35 Muž kortezhugo [983] – Re: Charon92
...ja mam tiez mekku vodu cca 2-3GH a jednu Vallisneriu co mam "stoji" viac ako rok...
...ale videl som ako rastu pri GH-20 X-) -voda zo studne -osvetlenie ziadne iba denne svetlo X-)
...plne akva za par mesiacov - udrzba ziadna - len sa dolievala odparena voda - a obsah CO2??? ani pan boh nevie... :-) -proste chlap s tim nerobil nic -fakt- nic bolo tam par ryb neviem ani kolko lebo do vnutra nebolo "vidno"...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:29 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: melvilko
Jj vadil by. Do akvárka nepatří :-) Ale jestli to je křemen či podobný nerost, tak to stále má dost velkou hrubost a za a) v tom blbě jdou rostlinky, zvláště ty jemnější a za b) se to blbě odkaluje a za c) nevypadá to pak tak dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:22 Muž melvilko [4]
ten mramor by vadil ??? alebo krystalicky vapenec...test v octe som skušal...nešumelo to.... ani žiadne ina reakcia neprebehla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:17 Usine – Re: melvilko
Doufám že jsi si nekoupil tenhle krásný "štrk" v akvaristice. Většinou ty bílé kamínky "drť" je mramor,
neboli krystalický vápenec. Myslím že tu někdo psal že se hodí jako ozdobný kamínek na hrob, ale ne do akvária. I kdybych neměl pravdu a byl to křemen, Tak má moc velkou hrubost a dno se ti bude špatně odkalovat a často zahnívat. Test v 8% octě bych určitě zkusil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:12 Muž melvilko [4]
no ja by som ho už najradšej tiež zmenil....ale tak kedže neobsahuje vapenec moc sa mi do toho nechce..... predsa je to len take "jednoduchue" akvarko...neplanujem tam chovať žiadne xtra naročne rybky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:06 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: melvilko
Mno je to nějaký neidentifikovatelný barevný štěrk či co... Doporučuju radši jednobarevný pokud možno říční písek zrnitosti cca 2-3mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 21:02 Muž melvilko [4]
čo je zo substratom ??? :( :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:59 švíco – Re: melvilko
Myslim, že daleko víc by tě možná měl trápit substrát, ve kterém ty rostlinky máš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:58 Muž melvilko [4]
takže je to poriadku....no tak to som si oddychol teraz....a ta otazka či to mam nehať tak ?? treba sa tomu neako xtra venovať ??? inak dakujem za odpovede :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:56 Usine – Re: melvilko
U stonkovek je to běžné, nemají nijak velké kořeny v písku, zato nad substrátem jich tvoří hodně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:55 Muž melvilko [4]
aha...a čo stym mam robiť ??? mam to trhať nehať tak... ??? fakt ma to docela dosť trapi :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:54 R Muž Silent [5949] – Re: melvilko
S tím si nelam hlavu. U některých rostlin je tento jev úplně běžný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:49 Muž melvilko [4] – divne korene ??
Fotka k příspěvku dobry den prajem potrebujem pomoc s rastlinkou zasadil som ju no korene vyrastaju aj na nej zvonku vobec tomu nerozumiem :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 20:36 Muž Charon92 [3] – Re: kortezhugo
Je to divne, protoze kdyz jsem se dival na prezentace jinych akvaristu ze stejneho mesta tak jim Vallisnerie sli a to u nas na opavsku mame mekkou vodu. Jedine ze by meli v akvariu kameny nebo jine predmety vapencoveho puvodu ze??
A ten echinodorus ale snasi lepe mekci vodu nez tvrdsi a ten mi taky neroste jen ma male zakroucene listy jako vallisnerie.
Bude to malym obsahem CO2 i kdyz pridavam pres burcak i tak je to malo. Bude to tim??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [125] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161511x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=6201