Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 22:30 Muž sunday [59] - RostlinyRe: Kaira
Kaira: "Tak ještě jednou: šneci ZDRAVÉ kytky nežerou."
Kaira: "Šneci zcela určitě nevykusují díry do zdravých listů."
love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 22:27 Muž sunday [59] - RostlinyRe: TRULY
Řekl bych, že všechny akvarijní speciálky stojí za prd, ale nemám vlastní zkušenost. Co jsem četl, tak speciální trubice jsou jednak předražené, jednak málo svítí a taky jdou rychle do háje. Já používám Osram T5 HO 8xx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 22:22 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: sunday
Nikdy jsem nikde nenapsala, že žádní šneci žádné zdravé listy nežerou, protože to pravda není. Ale tohle už je debata o ničem, jen chytání za slova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 22:17 Muž sunday [59] - RostlinyRe: Kaira
A je tak těžké napsat například "v mém akváriu levatky a kružníci nikdy zdravé rostliny nežerou" namísto "žádní šneci žádné zdravé listy nikdy nežerou"? Upadly by vám klávesy? Takové všeobecné hlášky jen matou lidi, kteří s tím nemají vlastní zkušenost a přispívají k bludům a mýtům ohledně akvaristiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2016 22:04 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: sunday
Tohle už jsme snad řešili. Řekla bych, že z průběhu diskuze je každému dostatečně jasné, že řeč není o clithonech ani dalších desítkách druhů vodních plžů, ale o běžných "plevelných" plžích. Pokud vážně potřebuješ, abych to v každém příspěvku omílala extra pro Tebe, tak sorry, ale to fakt nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 22:03 Muž DaveLister [478] Re: sunday
No bóže, ta si dají do nosu, já krmil echinodory i morčata smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 21:55 Muž janesik1xjakep [63] Re: TRULY
Myslím, že můžou, počet jich na to je, a oni spapaji rostlinky, když je jednou ochutnaji, tak pak těžko zapomínají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.04.2016 21:55 Muž sunday [59] - RostlinyRe: Kaira
Už zase používáte obecně slovo "šneci" a přitom máte zkušenost sotva s pár druhy. Naprosto nemůžete vědět, jestli některý druh plže nevyžere do nějaké kytky díru. Máte zkušenosti jen s nepatrným zlomkem druhů. Budu se opakovat: například clithoni jsou schopní vyžrat díry do zdravých mladých i starších listů Ludwigie a Nesaey. Clithoni jsou taky šneci, nebo ne? Pokud chcete něco tvrdit na fóru, řekněte například "v mém akváriu levatky nikdy nežerou anubias, echinodorus a kryptokoryny". Nebo "v mém akváriu nikdy nežerou kružníci rotalu a alternantheru". Tvrzení, že žádní šneci nežerou nikdy žádné zdravé kytky je prostě lež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 21:41 Muž TRULY [164] Re: janesik1xjakep
Hajzlik jeden hehehe :) Tak to chapem jasne, ale zaujimave je že mam asi 3ks 8cm a este som tam nechytil ani jedneho. Mam v akva toho tretieho noveho albin samca, tak počitam že to ma na svedomí on. Dokonca ani v noci a cez den absolutne nikdy som ich nevidel na listoch. Možu takto vyžrať 3,5cm kusy? tie tam teraz behaju nakolko som ich preložil z menšieho 7ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 21:34 Muž sunday [59] - RostlinyRe: teakmon55
Pravděpodobně jsou to původní emerzní listy, které se časem rozpadnou a rostlina odroste. Pokud jsou horní listy OK, tak prostě počkej, až bude vršek větší, pak ho odstřihni, spodek opatrně vytáhni i s kořeny, aby jsi moc nezvířil dno, a pak vršek zasaď. Alternanthera někdy trvá, než se přizpůsobí. A chce mít kolem sebe místo, aby měla hodně světla i ze stran.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 21:11 Muž janesik1xjakep [63] Re: TRULY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nojo, když začne, tak i nejdražší tablety se spirulinou nepomůžou :-D ve fotkách můj ancak a jeho práce :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 21:09 Muž TRULY [164] Re: romant
ok ten echinodorus som pochopil ale ten zvyšok? vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 20:55 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Ancák, jak jednou začne, už neskončí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 20:53 Muž TRULY [164] Re: romant
No ok dam si na nich pozor a preriedim to nejako. Ale aj tak sa mi niektore proste rozoadaju uplne inym sposobom ako ked vyzerie stavnatu zilu ancistrus a ta sa potom rozpadne a prehnije az na dieru. Proste listy na niektorych miestach hnednu ja asi spravim dalsie bejake fotky nejako mi to neda.
+ ma zaujima nazor na tie biele listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 20:48 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Co vidím, to vidím, je to ancák. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 20:47 R Muž afc1886 [14685] Re: TRULY
ano Můžeš jim zkusit přilepšit třeba okurkou,ale většinou když jednou zkusí,nechcou přestat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 20:46 Muž TRULY [164] Re: romant
tu dieru v strede si nevsimajte to som spravil pri odkalovani. Vytrhol som kus v tvare hadice. Cize takto to vyzeru anicstrusy? Ze ostanu len zilky?
Tak tych 7ks asi hodim hned rano spat do 45l. Lebo toto sa mi oredtym az tak nedialo ale listy sa rozpadali aj tak ale inac. Pomaly zacnu sem tam menit farbu a zacnu sa rozpadat smerom k hnedej farbe. Ale nikdy ti nieje ako vyzrata linia od ancistrusa to viem rozoznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 20:37 Muž janesik1xjakep [63] Re: TRULY
No, podle fotek to na ty anciky vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 20:33 R Muž afc1886 [14685] Re: romant
Zrovna jsem koukal do prezentace,jestli tam je.A hned několik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2016 20:32 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Požer od ancáka. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 20:30 Muž TRULY [164] Re: janesik1xjakep
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zabudol som ti odpisat na tvoju otazku. Teplotu v akva mam stalych 25°C.
Takze predlzil som dobu svietenia na 10hodin. Zajtra rozrobim to PMDD a pridam nejake latky.
Este sa ccem apytat ci mozu alebo nemozu za tento stav tie trubice NARVA BASIC DAYLIGHT 18W.
Pridavam este foto echinodrusu. Stare listy sa drzia a rastu ale mlade sa kazia + stredne stare sa eozpadaju. Pre mlade musim najst ovsem leosie svetelne podmienky lebo su pod filtrom..
Takze to vidiete u mojich rastlin na nedostatok K+MG+Fe?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:55 Muž janesik1xjakep [63] Re: romant
Já nechapu, jak to může dělat, když je to v jednom akvu, jedna jediná rostlinka a když ty vajíčka jim severu z té kytky, tak je bez dírek, když nechám, tak maličké dírky nebo okousany lísteček tam je. Nicméně ne pravda že ničím nehnojim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2016 19:52 R Muž romant [27987] Re: janesik1xjakep
Ty dírky do toho listu anubiasu n e u d ě l a j í, za to může nedostatek nějakého prvku, ale neptej se mě jakého. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:50 Muž janesik1xjakep [63] Re: DaveLister
Neříkám že zdevastuji, ale umí do něj udělat pár maličkých dírek. Nevím, jestli to na kytku může nebo nemůže mít vliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:50 R Muž romant [27987] Re: DaveLister
A stejně za to můůůůžou ty potvory. :-D smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2016 19:47 Muž DaveLister [478] Re: janesik1xjakep
Šnečí mimina (okružáka nebo jiného běžného akvarijního druhu), že zdevastují zdravý anubias? Tak to bych musel vidět na vlastní oči a i pak bych se asi podezříval z halucinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:37 Muž janesik1xjakep [63] Re: Kaira
A jak mi teda vysvětlis, že díry se na anubech objeví na jinak krásných anubech pouze po vylíhnutí šneků prilepenych na listech?a když odtamad ty sneky vybírám, tak tam ty dírky nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:29 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Já vím, je to marný, je to marný... :-D Ale mýty je třeba potírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 19:22 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Když ono je to tááák krááásně jednoduchý, to hodit na šneky. ;-) Je to nekonečnej příběh a ten bumerang šnečího rostlinožroutství se bude a bude a bude neustále vracet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 19:20 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: janesik1xjakep
Šneci zcela určitě nevykusují díry do zdravých listů. Dírky v listech vznikají nejčastěji kvůli nedostatku nějaké živiny, třeba draslíku. List s projevy deficitu je list na cestě do věčných lovišť a šneci to poznají. Rostlina v jinak dobré kondici tyhle ztráty samozřejmě nahradí, udělala by to i bez šneků, protože takový list by časem stejně uhnil. Takže zatímco Ty viníš šneky z poškozování rostlin, oni Ti prokazují službu, uklízejí binec. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 18:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: teakmon55
Fotka k příspěvku To je u téhle rostliny celkem běžné, pěkně vypadá jen vrchní část rostliny místo od které bude vypadat dobře je závislé na podmínkách v akváriu. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 18:41 Muž TRULY [164] Re: sunday
Tak beriem spať tie AQUAGLO, teraz som mrkol poriadne pod kryt, tak aquaglo mam v menšom akva a v tom 120l su:

NARVA AQUARIUM BASIC LT 18W DAYLIGHT Tak, neviem či su alebo niesu dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 12:18 Muž teakmon55 [6]
Fotka k příspěvku Zdravim.Mam tuto Alternanthera reineckii 'Splendida' asi 3 týždne a takto sa mi zacaly odhnivat listy.Čo jej chýba?Že by horčík?
Hnojim-profito,zelezo denne obcas K a mikroprvky.
Vstupna voda 9 GH.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2016 11:35 Muž sunday [59] - RostlinyRe: TRULY
Ty bílé nové listy jsou nedostatek železa. A staré listy bledé s tmavými žilkami můžou být nedostatek hořčíku.
Doporučuju vyhodit Aquaglo, pokud nejsou úplně nové, a koupit obyčejné třípásmové zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 11:24 Muž janesik1xjakep [63] Re: TRULY
No a jak vysokou tam mas teplotu? Protože mi asi na týden klesla docela dost voda teploty v akvarku a třeba anubiasy mi taky začly některé listy lehce žloutnout, tak jsem sehnal topitko, dal vodu na 26 a po cca 14 dnech již skoro nic nebylo poznat, teď je to skoro měsíc a rostlinky krásné rostou, takže zkus změřit tu teplotu. Ale netvrdim, že je to tím, může to být pouha shoda náhod, že zrovna po zvýšení teploty se to spravilo, protože v jinem akva mám konstantě 21 stupňů a anubiasy tam rostou docela pěkně, akorát mají menší listy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 22:20 Muž TRULY [164] Re: romant
ja ich v noi sem tam prekvapim ked vstavam do prace, a askutočne som ich nikdy nevidel na listoch. V mensom akva ano, tam sa samica aj samec lepili na echinodorus až kým ho nezožrali ale v druhom akva vobec. Male chodia ale nejako škody nevidim + snažim sa krmiť chipsami takže maju časť zelenej stravy pokrytu.
Viac ma však trápia tie žlte listy, ked zapnem svetlo tak to dosť vidno a je to škoda lebo sa tým padom aj menej množia a prebytky by som vedel predať a využiť peniažky na chod akvaria..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2016 21:45 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Tak oni chodia, keď ich nevidno, su to nočné vtáky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:35 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
tak malých antikov som pridal len teraz a velke nechodia na listy vobec, su len na dne a na na 3D pozadi, takže s tým podla mna nič nemaju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Většinou to moc nejde poznat co ti schází takže musíš trochu zkoušet a hlavně si dej bacha na ty ancíky jestli je tam ještě máš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:38 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
O.K. tak pridam na svetle dalsie dve hodiny. Celkom pozitivne raguju echinodorusy. Raz som zabudol nastavit svetlo a svietilo 3 dni vkuse a rasltinky sa pekne vyyiahli.

Co citam na internete:
mangan Ma Mrtvá nažloutlá tkáň mezi žilkami listu. TY zůstávají zelené
+ nedostatok zeleza moze byt aj tu provlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Neskoušel si svítit déle, 8 hodin zas tolik není a silné světlo nemáš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 19:38 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, tak po nejakej dobe som sa rozhodol riešiť problem s rastlinami v akva. Trošku som akva prekopal a dal somu vizuálnu rovnovahu, avšak trápia ma rastliny.

Akva - 120l
Svetlo - 2x18W aquaglo
- 8 hodin (14.00-22.00)
Hnojenie - Nehnojím
Výmena vody - Každých 8-14 dní
Hodnoty NO3 - okolo 50
V akva mám slimáky + 7ks 3cm ancistrusov a 3ks 8cm
Dno - 1-5mm

Problem č.1 - u troch druhov rastlin žltnutie listov medzi žilkami
Problem č.2 - skrucanie listov u jednej rastliny
Problem č.3 - echinodorus - mlade listy síce rastu ale aj mlade a stare sa časom rozpadaju, aj ked nieje to nejaké hromadne a akutne

Počítam že v akva chýba nejaka latka ako bor, alebo železo len neviem to určit lebo nemam doma žiadne testy, tak dám na vaše rady čo zmerať alebo čo dodať do akva. Mám doma PMDD hnojivo ale este som ho nepoužil. Dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 07:35 Muž janesik1xjakep [63] Re: Kaira
Pokud bych se tímto řídil, tak by mi některé kytky šly do kopru cca 3 roky v kuse a ony naopak mají normální barvu a rostou, a dále, sneci do nich vykousavaji diry, dokonce na ně kladou vajíčka, aby měly mladé co jíst, jak se vyklubou, tak to je děrované jak řešeto, přesto se z toho kytky normálně vzpamatují. Kdyby kytka odcházela, tak ji to přece položí ne? No a na závěr dodam, že ani nepouštím CO2, ani nehnojim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 23:18 Muž sunday [59] - RostlinyRe: artmle9
Pokud ho už máš koupený, klidně ho začni používat. Ničemu to neuškodí. Můžeš taky třeba pár týdnů bublat CO2 z kvasnic. Kytky to nakopne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2016 21:41 Muž tonof [53] - RostlinyRe: sunday
Začnem pomaly pridávať tropicu, určite sa stav anubov zlepší palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 20:46 Muž artmle9 [2] Re: sunday
Dík za radu, ještě se zeptám, je vhodné dávkovat VitaPlant tekutý uhlík, nebo ho nechat ve skříňce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 08:10 Muž Zip [277] Re: sunday
Poměr Ca/Mg zatím nevím, snažím se to zjistit. Ten postižený list na anubiasu je nový, již submerzní, to samé Hygrofila i douška ( u té je to na konci stonku dlouhého cca 50cm ;-) )Odhadem roste cca 5cm za týden.
Antíka nemám.
NO3 mám cca 10mg, viz měření v profilu, takže nepřihnojuji. Fosforečnany zatím neměřím, asi budu muset doplnit.
Zářivky byly ze setu Juwelu, bohužel mají spec. rozměr, takže zase náhrada jen za Juwel. Přemýšlel jsem o reflektorech, ale to už zase bude více hnojení a asi nutnost i CO2 :-O
S Alternantherou souhlasím, že nemá ideální podmínky, ale zatím roste :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2016 22:56 Muž sunday [59] - RostlinyRe: tonof
V krmení je možná dusík a fosfor, ale ne hořčík a železo. Zkus trochu přidat a uvidíš. Anubias je pomalá kytka, nemusíš hnojit moc. Kvůli kytkám nepřekrmuj, když to bude ve dnu hnít, bude se tam uvolňovat amoniak a vyskočí nějaké řasy.
O zvířata se neboj, do akvarijních hnojiv si nikdo netroufne dát nějaké svinstvo, všechno se to hlídá a testuje. Dnes má každý druhý člověk v akváriu krevety a všelijaké vzácné šneky a ti zdechnou, i když jim o těžkých kovech jenom popovídáš. Takže pokud by výrobce použil nekvalitní suroviny s kadmiem a zinkem, tak už od něho nikdo nic nekoupí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2016 22:47 Muž sunday [59] - RostlinyRe: Zip
Ta tvrdost mi nepřijde zas až tak vražedná. Já mám taky přes 3 mmol/l. Důležitý je spíš poměr Ca/Mg.

Jak starý je ten Anubias? Je možné, že to jsou ještě listy neuvyklé na vodu. U té Hygrophily taky trvá dlouho, než shodí všechny staré listy a narostou jí nové. A u té doušky nevím, záleží, jak rychle Ti roste. Přijde mi ale, že se ty kytky nedaří nějak obecně. Vypadá to na nějaký systémový nedostatek.
BTW nemáš v akváriu Ancistra?

Jo a jak doplňuješ dusík? Podle rozborů nemáš vůbec žádný. Bez dusíku to moc neporoste, i když ryby tam něco naserou. Počítám, že i fosforečnany budou mizerné.

A hoď do háje ty spešl zářivky a kup tam normální třípásmový trubice, jestli se vejdou do patic. Watů mají ty Juwely dost, ale svítivost bude nejspíš mizerná, ta Alternanthera má evidentně málo světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 21:47 Muž tonof [53] - RostlinyRe: sunday
Fotka k příspěvku Dcérine akvarko má 20L je chovné pre krevetky a kardinálky, vôbec ho nehnojím lebo mi odchádzali mladé krevetky.Preto prekrmujem poter a dúfal som že to kytkam bude stačiť.Sú tam len tri škrupiny z kokosu na ktoré sú priviazané anubiasy na ktoré svieti 6w led pás.Preto sú tie anubiasy slabšie.V nedeľu pri čistení hodím naspäť pár kružnikov a pokusím sa ich vyfotiť pri žraní listov dúfam že bude vidieť aj ich zuby smich Škoda že som tie anuby nevyfotil pred zostrihom.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=2351