Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2018 13:12 Maq Re: Amazonka
Máš brněnskou vodu, to je hodně nevýhodná výchozí pozice.
1) Egeria. Ano, je to biogenní odvápnění, ke kterému dochází, když rostliny vyčerpají CO2. U Brňáků časté. Můžeš snížit intenzitu nebo zkrátit čas svícení. Anebo, pokud si troufneš, hodně opatrně snížit pH kyselinou chlorovodíkovou (solnou) nebo sírovou.
2) Tvoje kytky nevypadají, že by trpěly mohutným nedostatkem živin. Pokud tady nějak zasahovat, tak jen jemně.
3) Brněnská voda obsahuje velmi mnoho vápníku, a relativně k tomu skoro žádný hořčík a draslík. Hořčík dělá rostliny zelenější a draslík zdravěji tvarované lístky (mj. bez dírek). Takže jemně hnojit hořčíkem a draslíkem je tady asi rozumné.
4) Nevím o žádném "flaštičkovém" hnojivu, které by přidávalo právě a pouze tyto dva prvky. I když máš dost možná k chemii odpor, opravdu nejjednodušší je pořídit si soli (sloučeniny) uvedených prvků. Já bych vzhledem k okolnostem doporučil chlorid draselný (KCl) a chlorid hořečnatý (MgCl2). Jsou to chemikálie, ale běžné, bezpečné a celkem levné. Za cenu flaštičkového hnojiva dostaneš od každé z těch dvou látek půl kila... to máš nadosmrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 10:05 Žena Amazonka [33]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych poradit, co chybí mým rostlinkám viz fotky. Dneska se konečně dostanu do Sklorexu, tak bych chtěla vědět, co případně koupit. Jedná se hlavně o rostliny hygrophilla corimbosa minima (ta je jediná původní, je v pravo v předním rohu akvária, na starších fotkách je vidět, jak krásně rostla a pak jí postupně začaly světlat a děravět listy, které postupně hnily i s tím hlavním stonkem. Teď už tam zbyly jen 2 stonky.)
Pak ještě mám egeriu densu, která nevím proč mi skoro vůbec neroste a je na ní takový bílý povlak - někde jsem četla že je to nedostatkem co2, je to tak?
Některé listy ostatních rostlin mají dírky.
Co by jste mi doporučili? Děkuji ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 13:03 jamajcan Re: domik420
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 12:12 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradí někdo co by to mohlo být? Takhle černají všechny pomalu rostoucí rostlinky a u echinodorů je to na okrajích starších listů. Mohla by to být řasa?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2018 10:51 R Muž Anthrax [4739] Re: Valous
To bude práce ancistrusů na těch echinodorech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 10:47 Valous Re: Anthrax
ok díky za informaci a co rikas prosim na ty dalsi? je to treba ze moc svitim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 10:43 R Muž Anthrax [4739] Re: Valous
Mas tam acorus. rybicky.net/atlasrostlin/acorus_gramineus
Tohle ti pod vodou nevydrží, respektive vydrží nějaký čas a když rostlina usoudí že je zamokření trvale, tak to zabalí.
Bohužel i v akvaristikách se prodávají rostliny co pod vodu nepatří. To že je prodavač bez skrupulí doporučí je sice hnus ale to je realita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 09:54 Valous Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Anthrax napsal: Asi by to chtělo fotku. O které rostliny se jedná? Takhlepodle tvé prezentace bych řekl, že by to mohlo být tím, že tam máš neakvarijní rostliny. A ty to začaly balit.

Fotky se nejak smazali takze ted koukni, ale akvarijni rostliny mam snad na 100% koupil jsem v akvaristice po doporuceni od prodavajiciho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 09:46 R Muž Anthrax [4739] Re: Valous
Asi by to chtělo fotku. O které rostliny se jedná? Takhlepodle tvé prezentace bych řekl, že by to mohlo být tím, že tam máš neakvarijní rostliny. A ty to začaly balit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 09:31 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Neviem co sa deje, lebo teraz mavam akosi vela toho NO3 a za kratky cas od vymeny vody.
A to mam este menej ryb ako predtym, a vtedy som nemaval take vysoke hodnoty NO3 a ani tak rychlo po vymene vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 09:29 Valous – Umirajici rostliny
Ahoj vsem, mam na vas dotaz nevite ceho by mohlo byt malo za ziviny, rostliny mi krasne rostly a najednou po 6 mesicich zacali zloutnou atd viz foto.

Diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 00:15 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
Test na NO3 mi ukazuje 50mg a mozno aj viac.
Svetla nemam vela, lebo svietim slabo - chihiros nastaveny na 3. stupni zo 7. stupnov a tie dalsie v rampy su na 4. stupni z 8. stupnov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 23:52 Maq Re: freem1
freem1 napsal: Okrem dusiku vsetko ostatne.
Zelezo, fosfor na nule.
Ostatne nemam ako zmerat.

Ty rostliny jako celek naprosto nevypadají na to, že by měly něčeho nedostatek.
Václav už měl hodně ludwigií, tak jeho poznámky beru vážně. I tak si ale myslím, že nejsou v pořádku, zejména když tvrdíš, že dosud takové nebyly.
Dusíku bys měl mít dost... pokud bys nesytil CO2. V takovém případě může být spotřeba o hodně vyšší.
Můj tip je ten hořčík ve spojení s fototoxicitou (moc světla). Ty tam nemáš hořčíku málo, jen relativně málo vzhledem k množství vápníku. Vápníku máš hodně. Protože jde jen o relativní nerovnováhu, řada kytek se s tím vyrovná. Ale ludwigia přímo pod světlem může mít takové potíže.
Zkus dát jednu dávku hořčíku, pak pár dní vydrž nedělat nic, a pak poreferuj o výsledku.
Můj návrh, tohle bych zkusil já.
=
Že máš železo a fosfor na nule, to ještě neznamená, že tam nejsou. Tyhle prvky berou rostliny ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 23:04 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku To viem, ze je premenliva a ma rozne farby, ale toto je nieco ine...
Repens je v strede.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2018 22:27 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
Tak ukaž fotku repens je dost proměnlivá rostlina má zbarvení od zelené až k červené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 21:22 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: vaclav
Palustris je iba kusok tej co je napravo dole. Ostatna Ludwigia je naisto Repens.
To sfarbenie isto take nema byt, lebo nikdy predtym take nebolo a to tu Repens mam od zaciatku a to je min. 7 mesiacov.
Proste ona bola normalna ako ma byt a teraz zacala blednut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 21:18 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Hanumana
Okrem dusiku vsetko ostatne.
Zelezo, fosfor na nule.
Ostatne nemam ako zmerat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 21:17 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: freem1
A máš fotku jak vypadala rostlina dříve. Podle mě to není repens ale palustris a to zbarvení je celkem normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 21:13 Žena Hanumana [71] Re: freem1
A čeho máš málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 21:07 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
Dusiku mam az moc, lebo mam viacej ryb a aj vo vstupnej vode ho mam.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 20:54 Maq
Pánové, ale tady máme opravdu krásnou chlorózu. To stojí za zamyšlení.
I když radit podle fotky je ošemetné... Mně to připadá, že tam chybí spíš dusík.
Nebo hořčík?
Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 19:55 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Fotka k příspěvku Inac prestal som uplne hnojit a tie Ludwigie repens zase vybledli a zacinaju cim dalej viac blednut.
Viete mi povedat preco a co im moze teda chybat?
Dakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2018 07:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vlka
Obávám se, že pokud něco neuděláš s touhle sestavou a vhodnými podmínkami pro ně, tak budeš brzo řešit věci, vedle kterých budou bublinky na valisneriích příjemným zpestřením. :)

Bublinky mohou být tím přidáním na vzduchu, ale klidně i po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 22:23 R Muž Anthrax [4739] Re: vlka
To chce nějaké info o nádrži, takhle by to byly jen spekulace, vždyť ani nevím o jakých bublinkách je tu řeč ... :-) Rostliny bublinkují tehdy, když je v akvárku tolik plynu, že se další už nerozpustí. Více zde:
rybicky.net/forum/13415
S nočním svícením nemám žádnou zkušenost. Ale je tu o tom dost napsáno rybicky.net/forum/4094 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 21:55 vlka Re: Anthrax
Manželka mně právě řekla, že vnučka na pár hodin ohulila vzduchování naplno, může to být tím? A jakou máte zkušenost s „nočním svícením“. 3 modré ledky ráno než jdu do práce a večer po vypnutí hlavního světla na 1-2 hodiny. Ono to v tom 112ti litrovém akvárku moc nesvítí, ale nevím jaký to může mít vliv na osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 21:42 R Muž Anthrax [4739] Re: vlka
Ahoj, to chce fotku. :-) Nemáš náhodou po výměně vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 21:28 vlka – rostlinky ,,bublinkují,,
Přeji hezký večer. Na Valisneriách se u hladiny objevuje spousta malých bublin. Poradí někdo co a čím to je? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 20:05 Muž teakmon55 [6] Re: vaclav
Fotka k příspěvku NO3 som teraz zmeral je cca 10mg/L,ostatné merania robím len občas.Rastlinám.A zabudol som na čiernu riasu na starých listoch.Dnes som pridal aj CO2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 09:54 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: teakmon55
Nevím jestli to stále platí ale pokud nepřidáváš KNO3 tak těch 18mg/l ve vstupní vodě ti nemusí už stačit. Nemáš v prezentaci žádné měření ani čím to měříš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 09:21 Angus68 Re: teakmon55
Nemáš tam biologickou rovnováhu. Chce to vyladit podmínky ;-) Tzn. osvětlení, hnojení, CO2 atd... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 21:16 Muž teakmon55 [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,už dlhšiu dobu sa mi objavuje riasa Oedogonium alebo Vláknitá řasa.Pridal som CO2,ale stále sa objavuje.Čo poradíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2018 17:53 Angus68 Re: freem1
S těma rostlinama nic není. Jsou to Hygrophily, tak stejně od spodu opadají ;-)
Jim se stále něco nelíbí :-D Vrcholy máš pěkný. Až na tu třetí fotku. Tam mi to přijde jako přebytek fosforečnanů. Taky se mi takhle začaly kroutit listy. Už je to pryč ;-)
Chce to zavčasu sestřihat a předsadit. Prostě je jen nenechat moc vyrůst do výšky sloupce vody. Potom budou pěkný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 17:59 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim Vas co sa to deje s Hygrophylami?
Mam tri druhy a to Hygrophila nervata, corymbosa a guianensis.
Na niektorych listoch su skvrny, potom niektore spicky listov su nazltnute a niektore listy maju aj dierky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2018 20:56 R Muž romant [27982] Re: domik420
Nic nezkoušej a rozhodni se, buď ancák a nebo rostliny, žádná jiná cesta není, ale zkusit se má všechno. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2018 12:27 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: domik420
Je to klasický požer od ancíka zkusil bych hodně krmit mraženým a já přidávám směs nejlacinější mořské ryby a špenátového protlaku 1:1 (na jemno nakrájet a zamrazit) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2018 10:53 Maq Re: domik420
To určitě nemá s hnojením nic společného. Něco to žere. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2018 09:57 Muž domik420 [1] Re: vaclav
ancíka tam mám jen jednoho, ale zaráží mě, že tam mám echinodory, kterých si ani nevšimne. Díry sou JEN na nových listech hygrophily. Proto sem si spíš myslel že tam, chybí nějaký prvek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.10.2018 23:25 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: domik420
Zeptej se svých ancíků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 22:30 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvku Nevíte co jí může chybět? Díry jsou pouze na nových listech
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 16:34 Muž Mirek64 [68] Re: petulka
petulka napsala:
Mohl bys mi jenom rict jestli se da neco sehnat na tu sinici v lekarne? Dik


Někomu pomohl acylpyrin (1 tbl na 100 l vody).Jinak obecně: co nejvíce sinici narušit, odkalit, výměna vody, na několik dní zatemnit, intenzivní čeření nebo vzduchování.Jinak doporučuji četbu na dlouhé podzimní a zimní večery rybicky.net/forum/4641 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 14:16 Žena petulka [11] Re: Mirek64
Ahoj dik za radu vodu micham obcas. Zkusim ted. Pridala jsem co2 rostliny bublaji tak se snad zazelenaji.
Nehnojim teda.
Mohl bys mi jenom rict jestli se da neco sehnat na tu sinici v lekarne? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 12:33 Muž Mirek64 [68] Re: petulka
Ahoj,
přiklonil bych se k názoru kolegy @Bublina. Myslím, že by bylo vhodné trošku zaexperimentovat a mírně zvýšit tvrdost vody.Znáš parametry pitné vody, která Ti teče z kohoutku? Myslím, že jsi uváděla pH 7.6 a je dost tvrdá,ale neuvedla jsi konkrétní hodnoty.Já bych na Tvém místě při údržbě, kdy měníš 20 l vody, použil např. v poměru 1:1 Volvic a vodu z kohoutku.Během týdne pak pozoruj, zda se něco s rostlinkami děje.Případné další hnojení bych zatím neřešil.

Problémy se sinicemi řeš v příslušném vlákně.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 21:24 R Muž romant [27982] Re: Xbourn
Železo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 20:28 Muž Xbourn [805] Re: romant
Výživa ve dně je -kuličky Bivoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 20:14 R Muž romant [27982] Re: Xbourn
Výživu do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 20:12 Muž Xbourn [805] – Hygrophila pinnatifida
Fotka k příspěvku Ahoj ,nevíte co se děje s touto rostlinou .Po zastřižení nějak stávkuje a vůbec se jí nechce růst.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2018 19:38 Žena petulka [11] Re: Mirek64
To jsi hodny ale ja nevim jak se to pouziva ani ktery z tech prasku pouzit.
Trapi me jeste jedna vec ze mam v druhem akvariu sinici a neda se toho zbavit je to desne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2018 11:29 Muž Mirek64 [68] Re: petulka
Ahoj,
měl bych pouze poznámku k tomu PMDD. Jednotlivé komponenty těchto minerálních solí seženeš v pohodě i ve Francii. Patří zde především mikroprvky (Fe atd.) a dále makroprvky MgSO4, K2SO4 a jako doplněk KNO3 a KH2PO4. Namátkou jsem našel tento eshop www.aquascape-boutique.fr/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2018 17:54 Žena petulka [11] Re: bublina
Ahoj Bublino ale normalne prece cim vyssi tvrdost tim je to horsi ne? Ja jsem to opsala z lahve Volvic. Predtim jsem s touto vodou mela dost uspech ale ted nevim co se deje...no nikdo by mi to pmdd neposlal uz sem se ptala posilaji na slovensko nebo do nemecka dal uz ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2018 21:00 bublina Re: petulka
nevidim nikde fosfor zaklad NPK. ty hodnoty jsou tvoej voda nebo kouhoutek ? nicmene potrebujes zvednout tvrdost , resp obe jak celkouvou tak uhlicitanovou. Diana W. ve sve knize jasne dokazuje a i odkazuje na studie ktere vini nizkou tvrdost za problem s rustem.
ale vidim ve tvem akvariu i nedostatky zeleza, takze tam toho bude vic.
coze presne francouzkyho to tam kapes ?

poslat chemikalie do zabouzroutova nebude zase takovej problem. neboj.

ale chtelo by to nejaky dalsi data. co se stalo od ty doby co akva slo OK a co vsecko byl ten zaklad. to ti rostlo pekne. vratit se do tohoto momentu a budes to ven rvat po kyblech :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=1151