Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 113 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:00 Muž Lada2 [11] – Re: Raimo
ty listy jsou opravdu od anciku mam je na jednou echinaci uplne stejne nicmene s tim svetlem myslim ze ledka to nedozene
jinak driv jsem ty napadene listy odstranoval ale pak jsem zjistil ze kdyz je tam necham nenapadnou nove dokud ty stare nezlikvidujou uplne a to chvilku trva takze jim je tam nechavam:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 16:25 Muž Raimo [2] - Cichlidy
Jo ale ta moje jen pěstovaná delší dobu jen v akva, takže tím to asi nebude :) dávám spíš za pravdu sidovi!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 16:13 Voloduson – Re: Clermont
Echinodory pousteji listy, narostou nove... Je to dano tim jak jsou pestovane v pestirnach... Vic o tom vsude na netu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 16:04 Muž Raimo [2] - Cichlidy
Ok rád si nechám poradit od zkušeného akvaristy! (mimochodem jsme se setkali v Brně na výstavě v roce 2009 s Matlalou) Stím PMDD asi přestanu hnojit a přidat další světlo by opravdu nebylo marné, zkouším teď hlavně LED žárovky na přidání výkonu. Možná přidám další trubici 36W/840. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 14:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Raimo
Já tam stopy po aktivitách ancistruse vidím zřetelně. :)
Ale na tom, že máte v akva málo světla, na tom trvám. :-) A hnojit do slabě nasvíceného akva je riskantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 14:35 Muž Raimo [2] - Cichlidy
Tak je fakt, že ten je měl :) a já jsem ho tam měl taky, před 14 dny, teď je chudák ve filtru. Je tedy možné, že mi to načal on! Takže myslíte že mi to udělal on jo? Byl by to aspoň důvod mého problému! Díky SID! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 08:54 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Raimo
...rostlina je v akva docela dlouho a je navic koupena od akvaristy z přímo z akvárka...
A ten akvarista, od kterého echinodorus máte, ten ancistrusy chová, ne?
Hlavně ten list vlevo vypadá skutečně jako "ohoblovaný" od ancistrusů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 06:00 Muž Raimo [2] - Cichlidy
Krunýřovce síťovaného už v akva nemam, ani žádného ancitruse, už pěkně dlouho! A rostlina je v akva docela dlouho a je navic koupena od akvaristy z přímo z akvárka. To jsem zapomněl ještě uvést. Málo světla říkáte?! Zatím mi to tak nepřipadalo,ale možná tohle by mohl být ten důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 22:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Raimo
S tímto rybicky.net/fotogalerie.php… vám echinodory prosperovat nebudou... :)
Jak píše Lada2 - na to, abyste musel přihnojovat PMDD, máte v akva příliš málo světla. (To CO2 nevadí.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 21:14 Muž Lada2 [11] – Re: Raimo
zkus dat ke korenum JBL koule mne dost pomoéhli.Navic myslim ze mas na akva dost malo svetla na to ze hnojis PMDD a CO2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 21:06 Muž Raimo [2] - Cichlidy – Hnědnutí a rozpad listů Echinodorusu
Fotka k příspěvku Za poslední týden mám problém s hnědnutí a rozpad listů Echinodrusu a začala i hnědá řasa.viz obrázek
Mám akva 450 l, čistý objem 380 l, svítím 2x36W trubice 830/840 a led diodami na rostliny s vyšími nároky na svit. PH stabilni od 6,5-6,6 řízené jednotkou, hnojení CO2 tlaková nádoba, PMDD 15 ml denně, FE na měřeno 1,5, teplota 24 st.C Měním vodu každý týden více jak jednu třetinu.
Tak už nevím co dělat že začaly tyto problémy :-( Poraďte čím to tak může být? Díky Radim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 10:37 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:vaclav
Já mám anubiasy ve štěrku a podle toho, co to je za druh, přirůstají celkem dobře. Je jasné, že pokud to je nějaká miniatura, roste mnohem pomaleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 10:32 Usine – Re: Sanka
Záleží jak je přirostlý ke dřevu nebo ke kameni. Pokud je volně nebo v písku moc neroste.
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_nana
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 07:35 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re : Sanka
Jestli myslíte, že je tam méně světla, tak by to neměl být problém. Anubiasy obecně snášejí i poměrně silné zastínění. Sám jsem kdysi zapomněl jeden A. lanceolata v nádrži, kde se rok nesvítilo (byla to nádrž na emerzy, která se nepoužíval). Kytka rostla bez problémů dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 23:32 Muž Sanka [10] – Re: ekvb
Záleží nějak jestli je Anubias bart. var. nana umístěn vzadu v nádrži?Děkuji.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 19:18 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: voko
Ancici jsou vsezravy a pokud maji dostatek potravy tak sou mrsky vybiravy ale ze by sli jen po rasach tak to ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 18:14 Muž voko [9] - Živorodky – Re: TomasOxx
Ancíci ti tu řasu neničí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 17:53 Muž charlie [-3] - Labyrintky – Re: kortezhugo
tak myslis ze je muzu dat do aqa??? zarivky jsou na ho... cekam az dorazej novy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 15:54 Muž hop [26] - Rostliny – Re: TomasOxx
zřejmě hodně fosforu a jiných látek ve vodě.....a asi i "modré" světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 23:35 Muž kortezhugo [983] – Re: charlie
...no az si pouzil ten recept? tak sice na rastlinach ostanu ale X-) uz su "spalene"...teda sa rozpadnu alebo ich "nieco" zozere...
...toto uz mas "poriesene"...to neries...
..."teraz" ries pricinu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 22:09 Muž O.Tom [439]
Taky mam problem s rasami, naprosto vsechno mam poseto zelenou rasou, misty zbarvenou az do zluta.
Kdyz vymenim zarivky za slabsi, zase se mi zacnou tvorit ruduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 21:55 Muž charlie [-3] - Labyrintky
savo je ok rasi jsou KO potlesk ale porad jsou na kytkach prilepeny tone . jak je z nich dostanu? zitra bude velky odkaleni a zarivky prijdou postou nevim kdy!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 08:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
...no dobry recept sa stale zide - mne ho mozte poslat X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 07:15 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: charlie
Receptem jsem nemyslel "poukaz" na aspirin, ale návod na jeho použití proti červeným řasám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 00:13 Muž charlie [-3] - Labyrintky
Sid napsal: Psal jsem vám, ať se ozvete, pokud půjdete do toho aspirinu, že vám předám recept... :)

Takže nezbývá, než držet palec ... :-)


mam zasobu ale dik

koreny sem trochu povaril a ta rasa uplne zcervenala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 21:07 Muž kortezhugo [983] – Re: petastastna
...nebude to nezmar???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 17:44 petastastna
ahojky,mam taky problém s řasou,dělá sem i na listech rostlin,malinké průhledné štětinky,netušíte někdo z čeho to bude?nepřidávám fotku, nejdou vyfotit jak sou malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 17:32 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: charlie
Psal jsem vám, ať se ozvete, pokud půjdete do toho aspirinu, že vám předám recept... :)
Takže nezbývá, než držet palec ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.04.2010 17:04 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: charlie
Hlavně hodně zapíjet horkým čajem s citrónem a vyhnout se alkoholu. Těhotné živorodky a potěr se o použití poradí s lékařem nebo lékárníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 16:49 Muž charlie [-3] - Labyrintky – Re: kortezhugo
tak jsem tam dal 2 prasky aspirinu a uvidim zitra palec palec rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 12:59 Muž charlie [-3] - Labyrintky
presne tak na druhy sava. dik dnes dnes to zkusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 10:31 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
jj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 10:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kortezhugo
Rozumím Charliemu tak, že se neptá na druhy anubiasů, ale na druhy Sava... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 10:15 Muž kortezhugo [983] – Re: charlie
tak ako pise Sid - na Anubias...
...na "ine" aj "jemnoliste" som pouzival jeden vrchnak Sava na 5l vody a cca 2 minuty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 09:35 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: charlie
SAVO ORIGINAL, 4minutová koupel v roztoku 1:20, potom důkladné osprchování a nejlépe i další 30minutová koupel v čisté vodě. Voda (i v roztoku) musí mít vždy přiměřenou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 06:24 Muž charlie [-3] - Labyrintky
jen mi nekdo reknete jak velkou koncentraci sava na anubise a hlavne ktere je jich vic druhu ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 15:08 Weronika
Stalo se mi to taky a nakonec mi na to uhynuly všechny rybky co jsem v akváriu měla...Léčila jsem to léčivem za 260 kč a o týden později mi řekli že to nemusí působit a účinkovat...Nasadila jsem potom i šneky a ti taky uhynuli...A voda byla podle odborníka v pořádku na jedné z těch ryb mi řekl že je to plíseň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 14:25 Muž voko [9] - Živorodky
Taky se mi zdá, že na tom kořenu je to plíseň. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 14:16 Muž CDB [4]
co se tyce rybek to nevim, ale koren sem mel ten stejny i s timto problemem, na foru sem se docet ze jde o neskodnou plisen co sama zmizi, jedna z rad byla nadasadit na to sneky, druha vymachat koren v rostoku hypermanganu, dneska uz plisen na korenu neni a nezaznamenal sem jediny uhyn ci onemocneni rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Landvir
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:16 Muž Landvir [57]
Rek bych ze nejaky druh sinice i kdyz na rybach nevím no ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:10 Dandie
Ten kořen byl z firmy Macenauer z Pardubic. No ale mě připadá že to co je na tom kořeni je to samé, co je na těch rybkách, které s kořenem nepřišly do styku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:05 Muž kortezhugo [983] – Re: Kacoo
...aj toto ti viem "poradit" treba pouzit keramicky koren - ten "nepije"... :)
X-) ono aj tak ked ho "zarastie" nevidno ani na com je...tak ze keramika v poho palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 12:45 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku To mas pravdu rychlejsi nic neni ale muj anubias je na korenu a nechci ho sundat a asi by jen tak ani nesel :-D tak by se to savo mohlo vsaknout a papa tercovci. Navic akvaristika je o trpelivosti :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 12:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Kacoo
"vzdy existuje setrnejsi reseni" -to mas pravdu -ale X-) ucinnejsie a rychlejsie nic :)
musis brat aj toto - ze ked sa rastliny "odriasia" dostanu viac svetla a to v podstate potrebuju ak maju "rychlo" rast - nie? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 12:08 Muž kortezhugo [983] – Re: charlie
...fakt a este daco...tato riasa "potrebuje" slusny prud vody...stavme sa ze tam kde prudi voda najviac tam najlepsie rastie? ano

Kacoo - k tomu Savu...pri Anubias-och sa pouziva "bezne" a skusal som aj jemnoliste rastliny len slabsiu koncentraciu a kratsi cas...a nebol ziadny problem X-)
na Anubiasoch su riasy "bezna" vec ked zoberes ze listy maju aj niekolko rokov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 12:02 filipsi
Kacoo napsal: ..rybky co sou bilozrave a sneky co se zivy rasami ..

OT - Jesteze je mym rybkam na barve zradla nezalezi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 11:54 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Kacoo
Jo jeste dodatek k SAVU a CHEMII vzdy existuje setrnejsi reseni jen to chce hledat na internetu, v knizkach a ptat se ostatnich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 11:47 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
AHOJ vsem. Tak moje prvni reakce bude na to SAVO ... nesnasim akva chemii natoz tento sairajt tone tone .

Ja sem mel problem s jinou rasou. Delala na listech male flicky svetle zelene az do hodne tmave zelene. po mnoha neuspesnych pokusech sem narazil na kombinaci 3x tydne vymena vody(cca 30l), mechanicke (rucni odstraneni ze skla - pokud tam je), no a taky jako posledni sem pridal na intenzite svetla coz sem sice dodnes nepochopil ale hlavni je ze to zabralo.

Jinak ta vlaknita rasa neni zas tak velky problem. Me osobne se premnozili okruzaci,levatky a ted mam jeste neteriny takze tomu davaji co proto jediny co muzu poradit je kouknout do akvarka a mam tam rybky co sou bilozrave a sneky co se zivy rasami ? Pokud ano dejte na 3 dny hladovku navic to prospeje i rybam pokud to nebudete delat casto.

Dalsi problem je kdyz mate tvrdsi vodu. V te je hodne mineral. soli a tim se zivy rasy,kytky a kamarad mi radil i to ze kdyz bude hodne zarostle akva tak by se to nemelo stavat. Proste a jednoduse moc zivin a malo kytek = rasy dle neho.

Tod muj nazor a odskousene veci ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 11:39 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
... :-D aspirin ten zabera a najlepsie v sobotu... smich

PS:charlie - najlepsi pripravok proti riasam je SAVO...-len neliat do akva :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [113] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161560x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=5601