Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2016 01:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: konrad
Řekl bych že máš moc světla , stejně mi reagovala třeba polysperma když jsem trošku ulít s ledkama nad 112L akvem , doslova se po pár týdnech plazila po zemi , jak jsem světlo zredukoval , začala zase růst jako stonkovka směrem ke hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 21:04 Muž konrad [45] Re: irza
Normalne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 20:09 Muž irza [1] – rostlinky
Prosim o radu kořinky rostlin mi rostou mimo substrat dělam něco špatně nebo je to normalni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 11:41 Muž konrad [45] – Hygrophila difformis
Fotka k příspěvku V oboch akváriach(jedno stredné svetlo bez co2 hnojenie mikroprvky fe a k, druhé viac svetla co2 hnojenie mikro aj makro) mi difformka rastie skor ako kobercovka. Stonky sa plazia po substráte a ani jedna nie je vyššia ako 10cm.
Niečo jej chýba alebo prebýva?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 23:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lucia
Má zkušenost je, že akvárium postavené na kryptokorynách je úplně super. Někteří akvaristé krčí nos, že kryptokoryny rostou pomalu, ale tvůj problém by to být neměl. Jednak v reálu vidíš, že u tebe fungují (čili hodně sázka na jistotu), jednak nemáš extrémní problémy s řasami a tak nebude vadit přidat pomaleji rostoucí kryptokoryny.
P.S. Kryptokoryny v pohodě snesou vodu plnou sajrajtu, akvárium s nimi prokazuje značnou životaschopnost při občasném zanedbání - naopak - do značné míry jim to vyhovuje a nebezpečí (rozpad listů) hrozí při náhlém zlepšení podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 22:57 Lucia Re: JirkaŠčobák
Chystám sa ísť na nákup rastliniek tento týždeň tak kúpim. Ďakujem za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 22:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lucia
Ptam se, protože vypadají slušně. Pořiď si ještě osm nebo deset takových. To by tvé akvárium mohlo nakopnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 22:36 Lucia Re: JirkaŠčobák
Mám ich už asi 3 mesiace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2016 20:12 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
Zitra zajedu dokoupit jeste nekolik kousku...vezmu osmocote a pridam par kulicek ke kořenům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 20:04 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Poweres
I u dřívějšího akvária bych reagoval, že máš zdvojnásobit až ztrojnásobit rostlinnou hmotu.

P.S. Sorry, neřeším složení vody ani ve svých akváriích.
P.P.S. C. pontederiifolia, co máš ve staré nádrži, mám v akváriu osázeném takhle rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 19:30 laKatos – zelene fleky
Fotka k příspěvku Na lotusu se delaji zelené fleky. Jaký prvek chybí? Případně nabývá.
Třetím dnem hnojim pmdd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 19:11 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku drivejsi fotka akva.kytkam se nedarilo.tak jsem vytrhal a dal valisnerku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 19:07 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: afc1886
Ne,ne.ancitruse tam nemam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 19:06 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
Jirko...zkusil jsem uz za ty leta hoodne kytek.a pravda je,ze se zadne nic moc nedařilo.a neni pravda,ze by jich bylo vzdy malo zasazenych.jsem si jisty,ze mi tam chybi nejaky prvek.zelezo nebo mangan.zitra dokoupim jeste valisnerii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 18:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Poweres
Měl jsi tam i jiné rostliny, nedařilo se jim. Nechal jsi V. giganteu, také moc nejde (protože je nenáročná, tak žije). Mohu jen odhadovat, ale vypadá to, že jsi od začátku trpěl na nedostatek rostlin a akvárium, co se týká živin odbourávaných a využívaných rostlinami nikdy pořádně nefungovalo. Přidej 3x tolik V. gigantea. V překladu 18 kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 18:46 R Muž afc1886 [14685] Re: Poweres
Co tam je všechno za rybičky.Není tam ancistrus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 18:44 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
.Jirko....ale akva neni čerstve založené.uz funguje nejaky čas.rostliny byli zasazene,ale taky se jim nedařilo.tak jsem je komplet vytrhal a dal jen valisnerku,ktera mi drive šla.dal sem jich tam 6 kousku,stim...ze budu za nedlouho protrhavat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 18:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Poweres
Málo rostlin. Stejné množství valisnérií jsem použil při založení svého akvária, které má něco přes 30 litrů: rybicky.net/nadrze/24575 Za ideální bych považoval 3-4x tolik.

Množství rostlin při zakládání JE důležité. Jedna rostlina nebude v nádrži růst stejně, jako když jich tam bude například deset. Akvárium má "život" a čím víc života v něm je, tím víc je pro rostliny důležité, zda tento život stíhají. V. gigantea je velmi žravá rostlina, chce hodně živin, ale pokud se nezabydlela, nebude jí dobře. Což je podle mě problém tvých rostlin - nestihly se zabydlet a už tam mají skaláry.

Přidal bych asi ještě 3x tolik valisnérií a vyžádal bych si od nějakého dobrého akvaristy pár flašek detritu, který bych do akvária vylil (udělal jsem to při zakládání akvária, které s V. gigantea mám). Co se hnojení obecně týče - kdybych neměl detrit, dal bych V. gigantea pod substrát pár hrstí zeminy pro pokojové rostliny.

V akváriu, co mám, jsem přidal detrit asi dvakrát, vždy ho bylo tolik, že trvalo pár dní, než se usadil a voda byla čistá (akvárium je bez filtru). Taky jednou žena přišla z exkurze z nějakého pole a měla totálně zabahněné holínky. Umyl jsem je a většinu získaného jemného bahna nalil do akvária. Nebyli v něm živočichové, než se voda pročistila, trvalo to asi týden, ale vidíš, že mé valisnérie jsou v pohodě.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 18:27 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Celé akva
Popravdě dnes jsem pridal ještě jednu zarivku.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 18:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Poweres
Dej obrázek celého akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 17:39 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: KarlosS
Ne,ne.vodu mame u nas tvrdou.kdysi jsem mel valisnerii tiger a sla krasne.tak jsem se k ni vratil zpatky a cosi asi chybi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 17:08 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Poweres
zřejmě máš měkkou vodu. Zkus hořkou sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2016 16:14 Muž Poweres [59] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtel bych poprosit.nejak mi nejde mi i tak nenarocna kytka jako valisnerie gigantea....poradite mi nejake hnojivo?jaky prvek kytce schazi?dekuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 17:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lucia
Jak dlouho tam máš ty kryptokoryny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 12:23 Lucia Re: JirkaŠčobák
Som z Martina ale aj tak ďakujem za ochotu. Akvárium mám asi rok a s rastinami mám problémy stále preto ich je v akvariu tak málo. Ak nejakú novú kúpim vydrží mesiac či dva. Jediná ktorá mi robila radosť bol Aponogeton crispus, krásne zakvirol ale od vtedy ako som si ho kúpila ho už neviem u nás v Martine zohnať. Teraz mám Cryptocoryne Tropicalis ktorý sa tiež drží veľmi statočne. Ostatné tastlinky sú žlté. Poznám jedného akvaristu. Má u nás v Martine aj obchod s akvaristikou. Zájdem teda za ním a poprosím ho o nejaké vhodné rastlinky. Ďakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 23:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lucia
Podívej se na své akvárium jako na celek. Základní otázka je, kdy jsi ho založila. Pokud to je týden, dva a už tam jsou ryby (jak dlouho jsi čekala, než jsi vložila ryby?), tak je problémů spojených se založením až, až. Prostě by tam nefungovalo mimo filtru vlastně nic. Kryptokoryny nezačnou růst dřív, než za tři, čtyři týdny, anubias taky nebude pospíchat. Pokud je, co vidím na první fotce vlevo, Sagittaria platyphylla, pak to taky není výhra, protože tahle rostlina bude mnohem spokojenější v pořádně bahnitém, zaběhnutém akváriu.
Nedala jsi zlé rostliny, jen jich mohlo být asi 3x tolik (obětovat lebku a najít kořen velikosti asi třetinový). Mít já po založení tvé problémy, nepřemýšlím hnojivo, složení vody a tak, ale utíkám ke známému akvaristovi pro další rostlinky a pokud jsem to na začátku neudělal, vezmu si od něj z jeho zdravého akvária flašku, dvě vody a naleju to do toho svého.
Přičemž mě napadá - pokud jsi v Bratislavě, já taky. Žiju tu 23 let, moje děti mluvily dřív slovensky, než česky - za slovenštinu se nemusíš omlouvat. Hovor rodným jazykom, hej?
(a ozaj - ak si tiež z Blavy, rád ti pomôžem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 23:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Lucia
Ak by bolo treba, mám výrazný nadbytok chelátu železa Fe-EDDHMA, môžem poslať. Prípadne aj zmes mikroprvkov MicroMix Plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 23:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lucia
Výživný přípravek pro rostliny ve Vašem akváriu. Hnojivo, které je rostlinami lehce přijímáno, vyznačuje se velmi efektivní pufrovací schopností, stabilizuje hodnotu pH v nádrži a snižuje tvrdost vody. Hnojivo které stabilizuje pH a změkčuje vodu, prostě dělá to co nemá. Je vidět že ti schází železo a asi i dusík proto jsou rostliny skoro bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 22:56 Lucia Re: vaaclav
Hnojím: Dajana- Proflor
A ďakujem za odkaz na stránku je super a už som aj zistila čo im je. Naozaj ĎAKUJEM :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 22:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lucia
Pravidelne hnojím Ale čím? www.profiplants.cz/… :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 22:39 Lucia – Žlté listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám taký zvláštny problém s mojimi rastlinkami. Keď som ich priniesla prvé lístky, ktoré vyrastli boli krásne zelené avšak teraz z nich vyrastajú listy žlté. Pravidelne hnojím a netuším čím by to mohlo byť. Prosím o radu poprípade odkaz na stránku kde sa o mojom probleme dočítam. ĎAKUJEM
P.S. Dúfam že nie je problém s čitaním slovenčiny netrúfla som si písať po česky. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 17:05 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: zdedo
Pokud bys dokupovala stonkové, tedy rychlerostoucí rostliny, tak je musíš sázet pod světlo, protože ve stínu by ti strádaly, až by zašly. Hlavně nekupuj žádnou červenou, protože jsou na světlo ještě více náročnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2016 16:58 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: zdedo
Řekla bych, že to jsou emerzní listy, které odcházejí. Z toho bych si hlavu nedělala, protože je to normální - nejsou schopné pod vodou přežít. Pokud vršky pokračují v růstu a vypadají zdravě, je vše OK. A jestliže jsou vršky dostatečně narostlé, tak spodky uštípni a zasaď jen vršky = submerzní listy. Pokud jsou ještě krátké, otrhej ty staré listy - pokud se rozkládají, tak v AQ narůstá dusík, což pro ryby je velmi nebezpečné, pokud naroste nad únosnou míru. Doporučuji ty rostliny zasadit přímo pod světlo - 15W je málo, aby osvítily dostatečně i boky AQ. Do boků si pořiď např. kryptokoryny, anubiasy či některé druhy mechů. Tu vodu měň klidně víc - minimálně 1/3 po celý týden, pak už nemusíš tak často. Jde o to abys v AQ "vyvětrala".

EDIT: ještě bych dodala - to uhnívání listů může být i reakce na nedostatek světla, což je u tvého AQ vysoce pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2016 16:47 R Muž afc1886 [14685] Re: zdedo
Podle mě nemusíš dělat nic špatně,ale chtělo by to více rychlerostoucích rostlin.Ty lístky jsou podle mě z rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis .Někdy se prostě stane,že ti nějaká rostlinka nepůjde ve tvém akváriu,ale to je normální.Dokup rostlinky,zasaď je a čekej.Uvidíš,že to půjde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2016 16:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zdedo
Něco ti tam zahnívá, toto budou následky. Můj standardní recept: Vyměňoval bych 15% vody obden klidně i po dobu dvou, tří týdnů. Jak se to zlepší, přidal bych rostliny. Zčtyřnásobit rostlinnou hmotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 16:28 zdedo – Rostlinám se nedaří
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám problém s rostlinami. Akva založeno 1,5 měsíce, po týdnu mi jedna rostlina úplně odešla, z nějakého důvodu začala uhnívat. Ta druhá se zatím drží, ale nevím jak dlouho to ještě vydrží.
Listy, chřadnou, hnědnou, černají. Začíná to u špičky a postupuje na celý list, až to vypadá jako na přiložených fotkách.
Chtěla jsem těch rostlin mnohem víc, ale zase se mi nechce nakupovat rostliny a pak je házet do koše, to je škoda peněz. Ráda bych nejdřív přišla na to, co je špatně.
Při zvednutí krytu akva docela zapáchá, ale když se "vyvětrá", tak není cítit nic.
A na skle se dělá řasa, zelené flíčky.

Co dělám špatně? Jak dát rostliny zase do pořádku? A ta řasa na skle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2016 05:57 Marcel G Re: RobertB
Přesně jak píše Václav, zbarvení rostlin závisí na mnoha faktorech. Pokud umíš anglicky a zajímá tě to, tak spoustu zajímavých informací k tomu najdeš v knize:

GOULD, Kevin., Kevin M. DAVIES a Chris. WINEFIELD. Anthocyanins: biosynthesis, functions, and applications. New York: Springer, c2009, 329 s. ISBN 978-038-7773-346.

Pokud tě to zas tak moc nezajímá, tak se asi budeš muset spokojit s tím, že docílit u některých rostlin odlišného zabarvení nemusí být tak jednoduché a přímočaré, jak se může na první pohled zdát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2016 00:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RobertB
Česká názvy moc nepoužívám a když je někdo napíše musím se podívat o co jde. Zbarvení rostlin záleží na síle osvětlení jeho spektru a použité vody a hnojiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 21:14 Muž RobertB [2]
Jen se chci zeptat. Koupil jsem bahnatku vonnou a pri koupi byla nadherne fialova. A ted jde spise do cervena, proc a jak docilit zas fialovych listu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 20:55 R Muž romant [27987] Re: Bacoun
Normální jev nových listů, časem, jak budou stárnout se to srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 20:52 Bacoun – Microsorum pteropus
Prosím o radu.Dnes jsem zjistil,že na novějších listech Hnědovky křídlaté jsou špičky tmavší oproti zbytku listu,ale při tom je i zároveň průhlednější.Může to být nedostatek železa nebo fosforu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2016 16:01 laKatos Re: JirkaŠčobák
Provedu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 15:43 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: laKatos
Bivojem nic nezkazíš, zvlášť u echináčů. A taky bych je trochu povytáhla, srdíčko nesmí být utopené v subtrátu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 15:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: laKatos
Zkus je povytáhnout ze substrátu, aby byly trochu vidět kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 15:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jak vás tak poslouchám, říkám si, že to musím zaklepat (ťuk, ťuk, ťuk). Tyhle rozpady jsem nepozoroval a doteď si myslel, že největší problém jsou špatně rostoucí zkroucené listy.
ALE! Napadá mě jedna věc!
Substrát v tomto mém akváriu je pouze 1,5 cm vysoký (ok, průměrný akvarista bude omdlévat - nevadí mi). Druhá věc, se kterou jsem u svých tropic bojoval, bylo právě uchycení (zatěžoval jsem je kamínky a tak). Jen dvě jsou zasazené tak, že se listová růžice dotýká substrátu a kořeny nejsou vidět. Ostatní tři trčí pár milimetrů nad substrát. Nerostou hůř, jen trčící kořeny se zabarvily do zelena.
Měl jsem pět rostlinek a mám pět rostlinek. Možná, že ono uhnívání nastává právě náchylností tropic na přílišné hluboké zasazení do substrátu. Vzhledem k tomu, že všechna uhnívání, která vidím na obrázcích, nastávají zespodu, by to mohlo být tak.
Takto jsou zasazené mé dvě tropicy: Růžice jedné se dotýká substrátu, růžice druhé je asi centimetr nad ním.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 14:38 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: laKatos
Já jsem dostala před časem dvě minisazeničky tropiky. A je to jako na houpačce. Nejdříve se rozkoukávaly, pak začaly růst, později začaly chřadnout a zmenšovat se. A zajímavé je, že odešla rostlinka, která měla víc světla, ale byla menší a vypadala hůř. nepomohlo ani hnojivo ke kořenům (jinak hnojím s PMDD). Ta zbylá tropika opět pomaličku chytá slinu, ťuky ťuk, abych to nezakřikla. Tak doufám, že to tak už zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 14:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: laKatos
S tímhle hnojivem nemám zkušenost.

Všeobecně jsem měl (mám) ve svém akvárium hromadu gupek - dostatek základního hnojiva. Hnojivo pro hydroponii jsem přidával hlavně kvůli vyváženému složení minerálů a živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 14:17 R Muž Mrakoplash [1776]
Měl sem ji taky chvilku, ale podobně jako Horác :-)
rybicky.net/fotogalerie.php…

jedna starší fotka, myslím, že je v popředí. Už je to dlouho a stopro si jistej nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:57 laKatos Re: JirkaŠčobák
Hnojiva ve formě tablet mám-bivoj. Nechtěl jsem je dávat ale můžu vyzkouset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: laKatos
Zpět k tvému problému: Netuším. Ale myslím si, že kdyby to bylo zaběhnuté akvárium a akvárium s větším množstvím detritu, bordelu a "života" obecně, tak by byla větší šance na uchycení. Možná, že toto je rostlina, která přesně takovéto podmínky preferuje.

P.S. Mě začaly růst okamžitě. Občas jsem jim ke kořínkům přisypával kuličkové hnojivo pro hydroponii: www.kvetinac.info/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=2201