Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 13:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Ja na tech listech vidim rasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 06:32 Muž Tomiino [43]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 06:32 Muž Tomiino [43]
Fotka k příspěvku poradi mi nekdo co je to za flicky na rostlinkach?cim to muze byt?rostli docela slusne,mely hezkou barvu hlavne ta cryptocoryna....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matus13
Proste si to vybere vhodne prostredi. Treba je tam prihodne svetlo/tma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:11 matus13 Re: Designer
Ale ukazuje sa to len na tej jednej rastline
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 15:37 Lenka Re: Designer
to jo :-) minulé akva co jsem měla bylo zarostlé řasou a nechtěla pryč... tak jsem akva zrušila a bylo to .-) ale teď mě to chytlo zase a mám další akva a žádná řasa tam není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lenka
Nekdo si uzije po zalozeni akvaria vsechno mozne, nekdo jen neco, a nekdo nema zadny problem, je to slozity mix podminek v akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matus13
Tohle je videt v nove zalozenych akvariich, Rozsivka. Nefunkcni nitrifikace. Bud to jeste chce akvarium poradne zabehnout (nove, po vymene filtru atp.), nebo je filtr nedostatecny a zbytek akvaria to bez nej neutahne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 13:59 matus13
Fotka k příspěvku preco mi takto hnednu listy na jednej rastline?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 17:23 matus13 Re: Jája
ok ale malo by to byt v poriadku lebo mi zacali skoro vsetky rastliny bublinkovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 17:06 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: matus13
To máš pravdu. Důležité je, aby začaly růst submerzní listy. Pokud rostlinky dál porostou, tak to bude OK. A až narostou do přijatelné délky, tak spodky vyhoď a zasaď jen tu submerzní formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 16:57 matus13 Re: Jája
to som kupoval v akvaristike tak nemozem vediet ako dlho to mali oni v aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2014 16:53 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: matus13
Stačilo by, kdyby sis prohlédl fotky rotaly zde v atlasu rostlin a odpověď bys našel.
Na tvé fotce je emerzní forma, takže listy odcházejí. Ideální by bylo, abys ty listy odstranil, zbytečně si s tím kazíš vodu. Že by během 2-3 dnů emerzní listy začaly odcházet, s tím jsem se nesetkala, u mě jim to trvalo hodně dlouho. Ale každé AQ je jiné.
rybicky.net/fotogalerie.php… - na fotce je vidět emerzní listy (dole jsou kulaté a zelené) a submerzní listy (nahoře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: matus13
Áno, je dobré ich vyhadzovať (keď už sú mäkké, rozpadajúce sa) a sledovať, či začnú rásť nové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 13:26 matus13 Re: souky
aha tak potom iba zhadzuje emerzne listy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 12:47 Muž souky [592] - RostlinyRe: matus13
klidně může být, tady máš emerzní www.fnzas.org.nz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 12:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: matus13
No hej, má menšie nároky na svetlo ako macrandra, tak je nádej - ale treba si dať záležať, aby jej niečo netienilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 12:04 matus13 Re: zervan
ale ved neni moc narocna na osvetlenie a je akurat pod svetlom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 12:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: matus13
Nepoznám emerznú podobu tejto Rotaly, ale jej sestra Rotala macrandra má emerzné listy úplne iné ako submerzné a tiež sú také "menšie okrúhle", takže by to tak mohlo byť. Postupne odhnijú a potom odhnije celá rastlinka pre nedostatok svetla. Ale ak by sa svetlo posilnilo, začala by vyháňať nové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 11:54 matus13 Re: zervan
to je nova kupena cca pred 2-3 dnami,predali mi ju ako rybicky.net/atlasrostlin/rotala_rotundifolia ale na to sa vobec nepodoba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 11:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: matus13
Dosť zle vidieť, čo je to za rastlinu? Je čerstvo kúpená? Hnednú len staré listy a nové sú zdravé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 09:30 matus13
Fotka k příspěvku co moze byt tejto rastline?ma hnede listy pri spodku,moze byt ze bola pestovana emerzne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2014 06:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: nosi
Prijd na setkani U Trojek, odneses si EI-mix, jemne zkusis prihnojit a na mereni se klidne vykasli. Vzdyt mas v akvariu mereni nainstalovano, treba rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora :-) .

Roste primo pod svetlem, jinde ne, pak je malo svetla. Listy se ji bali do neceho hnedeho (Rozsivka), vetsinou spatna filtrace, nefunkcni nitrifikace. Prestava rust, prirustky temer zadne, prehnojeno. Prirustky na delku jsou videt kazdy den, ale nevypada dobre, chce to prihnojit.

Je to znacne zjednodusene a pro lepsi info se da pouzit vice rostlin v kombinaci. Prikladem Okrehek se prestane mnozit pri nedostatku dusiku, a spolu s onou Limnophilou dava urcitou vahu. Kdyz funguje oboji dobre, jsi presne tam, kdy pujde skoro vsechno. Jak Okrehek zesili blahem a Limnophila neroste, vyplachnout vymenou vody a snizit hnojeni.

EI-mix obsahuje vsechno (recept jsem zde uvadel vicekrate, nic tajneho ci nedostupneho), a jak zjistuju, i kdyz to muze vypadat nevyvazene, protoze neco v akvariu je a jeste pridam, a nebo neni a mensi davkou to nedozenu, dost dobre staci si najit tu spravnou davku. Rostliny nepotrebuji nejakou dokonale presnou koncentraci latek, jsou pomerne prizpusobive a vsechno je mozne mit v nejakych mezich, ne na presne hodnote, aby to fungovalo. Ve specialnich pripadech to fungovat nemusi, ale u prazske vodovodni vody s tim problem neni.

Jinak at hnojis jakkoli, vzdycky to chce rozumne menit vodu. Vzdycky se neco hromadi, a pokud bys to chtel dorovnavat merenim a cilenym pridavanim latek, sedres se a zruinujes. Menit vodu a rozumne pridavat vsechno je snazsi, pricemz vetsine z nas to staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 23:45 R Muž romant [27987] Re: nosi
Tak pokud nemáš žádnou zkušenost s hnojením, tak bych začal nenásilnou formou a tím je vyživit dno a jako ideál se jeví běžně dostupný jílový kuličky, jenž se vpraví pod kořeny rostlin a o hnojení do vodního sloupce bych něco nastudoval, aby jsi zbytečně nevyrobil více problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:41 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aforte
pH máš taky dobré. Určitě bych přidal na železe. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:36 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nosi
Máte měkkou vodu - 5,7dH, což je super.
Dusičnany a dusitany jsou ok. Na železe bych přidal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 23:30 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
No kromě prvků bych začala přemýšlet i nad světlem (kvůli tý barvě rostlin). Jestli je to akvárko z prezentace, tak údaj 58 cm vysoké už chce taky svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:23 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nosi
Z tohoto můžeš vycházet. Pak jen můžeš dodat prvky, které ti chybí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:17 Muž nosi [1] Re: romant
Jojo, Praha to ma tady:

www.pvk.cz/… a tvrdost ukazuje na Smichove 1.02, nicméně z toho zase tak moc nevyčtu - doporučíte testy? Kvalitní, klidně ty kapkové, za rozumnou cenu - tímhle jsem ještě pravda nepolíbenej.

To máme hodnoty vody, co dalšího krom toho? Nějaký univerzální tipy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Jak kde. U nás to tak není :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 23:03 R Muž romant [27987] Re: nosi
Možná bude stačit se podívat na stránky dodavatele vody, obvykle jsou hodnoty dohledatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2014 22:56 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nosi
Běž na váš vak a zeptej se, jestli by ti nevytiskli hodnoty vaší vody. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:54 Muž nosi [1] Re: Aforte
Měřil jsem jen PH a to vychází 6,8, voda Smíchovská :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:45 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: nosi
Máš nějaké testy? Zkus jít na vodovody pro hodnoty vody, které ti dodávají. Z toho se dá nějak vyjít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2014 22:43 Muž nosi [1]
Fotka k příspěvku Tak zhruba po měsíci od založení začínám mít problém s některými druhy květin, zjistíte někdo dle fotek čím by to mohlo být? Nepoužívám CO2, PMDD ani nic podobného (jen tekuté Tetra hnojivo při výměně vody), vodu měním jednou týdně cca třetinu (začnu teď dvakrát týdně). Rostliny nevypadají nejhůř, ale začínají ztrácet barvu a hnědnout. Poslední týden jsem měl zařasené sklo na jedné straně (dopadá tam trochu denního světla), je možné že to z toho přešlo na listy? Na té straně jsou totiž listy s hnědým povlakem.

Plevuňka Splendida - je jí čím dál hůř, sice roste a má i nové listy, ale má špatnou barvu, spodní listy hnědnou.

Mokřanka žebrovaná - Rostou jí krásné nové listy, spodní hnědnou a místy se rozpadají. Bahnatka to samé.

Zakucelka roste jako z vody, nemá ale to pěkné červené zbarvení a spodní listy jsou buď nahnědlé nebo různě tečkované.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 12:40 Muž Horác [3942] Re: Jarik
V čem konkrétně je problém, to neodhadnu ... každopádně, ty rostliny (ale všechny, nejenom ty, na které se ptáš) nevypadají, že by byly v dobré kondici ... (tím jsem chtěl říct, že to asi nebude problém jen toho jednoho konkrétního druhu) ... (mimochodem - nádherný, bohatý trs tam teda nikde nevidím) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 10:21 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 10:17 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych poradit proč ta rostlina je tak malá? Viz foto! Koupil jsem ji a měla listy přes 30cm. Pak začaly ty listy odcházet ale pouštěla oddenky a z těch oddenků vyrostli listy maximálně 10cm a víc nerostou ale trsy jsou nádherný bohatý je vidět že se jim daří ale jsou nízký. Co s tím? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 22:57 Muž maculak [43] Re: Sid
no hnojím 20ml PMDD denně a zatím podle měření všeho dostatek, ale rád si nechám poradit :-) co by mohlo chybět... s hnojením jsem i experimentoval celkem dost a Barclaya si stejně dělá co chce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 08:58 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
Sid napsal: Lehké přihnojování by nebylo na škodu. :-)

To máte pravdu.A čím je väčšia oto rýchlejšie rastie a tak aj "spotrebu" má značnú.Niekde o nej píšu že pôsobí algicidne.Ale to bude asi len tou spotrebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 08:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: maculak
Lehké přihnojování by nebylo na škodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 21:58 Muž maculak [43] Re: kortezhugo
parádní, koukal jsem, že Ti také občas dírkují listy. Na tohle nemám ani místo, ani čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2014 21:44 Muž kortezhugo [983] Re: maculak
Takto ked ich posadim 100ks.

rybicky.net/fotogalerie.php… .


No farbu majú podla osvetlenia.Najkrajšie sú na slnku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 21:40 Muž maculak [43] Re: kortezhugo
pěkný - já je mám od mala pěkně červené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.04.2014 21:38 Muž kortezhugo [983] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Ja ich udržujem v nadobách takto aj pol roka.Netreba tomu nič - len raz za týžden vymeniť vodu.A ked potrebujem nasadiť? tak nasadím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 21:19 Muž maculak [43] Re: vaaclav
nijak se tomu nevěnuju, roste to samo :-O , znáš to o těch sedlácích... nechávám květy do vysemenění a pak najednou začnou všude růst rostlinky ;-) , tak je pak postupně vytahám, nebo odsaju a zasadím do košíčku do vaty a posunu výš ke světlu a postupně jak rostou rozdám... takže vše v jednom akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 21:13 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: maculak
Jak jí množíš? Semana do něčeho vyséváš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 21:07 Muž kortezhugo [983] Re: maculak
Ja som nechával 1-2 len tolko čo som spotreboval.A niečo na tom bude...lebo čím viac kvetov mala? tak narastú menšie a menšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 21:01 Muž maculak [43] Re: vaaclav
můžu Ti vzít až pojedu do Prahy ;-) a to bude asi v úterý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 20:59 Muž maculak [43] Re: kortezhugo
s tím se dá souhlasit, květy by se ale měly regulovat, jinak se rostlina vyčerpá a chcípne... já nechávám maximálně 3, zbytek stříhám

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=3151