Co se to děje s rostlinami?
Huh to jsme dva když někde vyskočí tak ji střiknu jemně carbonem.jednou jsem ho nechtě stříkl na nech a kus ho chcip.tak ho používám na to k ničemu jinému není.
Mě sinice vylezla už potřetí 2x katastrofa a vše diky světlu.Prvně nesmyslně dlouho svícení a malo rostlin.a podruhé přepnuté hodiny.
Teď už svítím 4x36w začala zase vyskakovat ale přidal jsem na rostlinách,a dal nějaký plovoučky. Objednal jsem 3druhy pmmd a budu zkoušet,nevidím jinou možnost než pokus omyl.
Každé akva je jiné,jen doufám ze si neodpravim celou osádku.
Tak to můžeš být rád ja si prošel skoro všemi řasami ale všechny odešli časem skoro sami,teď občas je na pár listech a skle ta malá zelená tečkovaná.
Přidal jsem SAE a teď mám Obavi že nemají co jist.některé rostlinky jemnoliste dostávají pěkně na pr..l

Přiznám se že nemám ponětí jak bojovat se sinicemi. Nějaký "recept". Ekologové popsali a prozkoumali kalamitní výskyt sinic v eutrofních vodách (tj. nadmíru zásobených živinami). Domnívám se, že v akváriích nás často trápí sinice úplně jiného ražení, že to nemá jednu zřetelnou příčinu. Proto taky čtu o dost různých zkušenostech akvaristů, jak se sinicí (ne)úspěšně bojovali.
Spíš než chemicky se mi zdá nadějnější je potírat biologicky. Já je nemám už moc a moc let, a vlastně nevím proč. Mám nějaké stereotypní postupy (čistý substrát, hodně rostlin, spíš méně ryb, žádný velký výkrm, naopak flákám odkalování, vodu měním, ale méně intenzivně, atd.), ale proč mě sinice nenavštěvují, nedokážu říct. Ne že bych si stěžoval.
Nemám ani rozsivky. Mám jen zelené řasy, různé druhy, pořád, ne sice kalamitu, ale vyžadují stálou pozornost. Ale jsem spokojený že mi nerostou na rostlinách - jenom na skle a u předního skla na substrátu. Na kořenech mám chumáčky dost hezké vláknité řasy (snad Cladophora). A jakási vláknitá potvora vegetuje v mechu; ta mně štve nejvíc.

Mě sinice vyskakuje u skla a dna uprostřed akva. Řek bych že to je světlem proti akva je okno.a odtud se rozlézá.Můžete mi tedy doporučit jaké pmmd?
akvarijni-hnojivo.cz/… děkuji.
Akorát bacha, těch 40mg/l už některé ryby nemusí rozplavat.
Tvorí sa všade po rastlinách dno je zatiaľ čisté. Dobrú noc

Dělá se Ti všude, nebo jenom někde, třeba v koutě?
Pokud to druhé, napadá mě zkusit změnit směr a rychlost pohybu vody. Netvrdím že je to chytrý nápad, ale zkus to a uvidíš.
Určite nízka koncentrácia N a P nemá vplyv, aj pomer N:P je zhruba 10:1 čo je tiež dobré, tak už neviem kvôli čomu sa tá sinica rozbehla.
No ale souvislost růstu sinic s nízkou koncentrací N a P je jaká? Já jsem sinici neměl už od útlého mládí, tak vlastně ani nevím, jak by se dala vypěstovat. Zato běžně mám v akváriu nízkou hladinu živin.
Začala sa mi tvoriť sinica. Hodnoty v akva sú PO4=1mg/L a NO3 slabých 10mg/L, K tiež do 10mg/L.
Ideálně 1 mg/l neustále doplňovaný. Reálně do 10 mg. Vždy k dispozici, ale co nejmíň.
Definuj slovo "trochu"

EI, ale drží se mi to kolem 40
0 20.03.2017 20:03 Maq – RBeil, tonof
Proč chcete mít dusičnanů hodně?
Já žiju v přesvědčení, že nejlepší je mít dusíku (NH4+ i NO3-) permanentně trochu.
Aj pri dávke dusíka ako u EI nemôžem dosiahnuť viac ako 15mg/L NO3.Čím a ako hnojíš Ty?
Tak do 10 mg/l by to neměl být problém.

Ja mam neustale kolem 40mg/l a Jamajcan tady z rybicek mel skoro pořád přez 50mg/ krevety a v poho
Ja měl 30mg/l a bylo to málo, přitlačil jsem na 50 a sinice se dekovala
Sinice se mezi dnem a sklem tvoří ale no3 je na 30 . Viz prezentace posledni záznam v deniku.
Píše že NO3 je 30mg/l to nepovažuji za nedostatek.

Vaaclav nepomýlil si sa, nie náhodou nedostatok dusíka?
Sinice se ti tvoří proto že máš asi málo fosforu. Takže si kup PMDD i s ním.

Dají se koupit všechny složky zvlášť a hnojivo si míchat doma dle svého, je to lepší a levnější.
www.fichema.cz/…. Na tom předchozim odkazu je i orijentační kalkulačka, dáš tam hodnoty kolik chceš mít koncentraci v akva a už to dopočte kolik rozmíchat ve vodě a jak často hnojit
Sinice se mezi dnem a sklem tvoří ale no3 je na 30 . Viz prezentace posledni záznam v deniku.
Jde nějak přidávat jen draslik ? Ted přidávam kuličky npk +mikroprvky.jsou pro normální kytky stejný složení jako osmocote.akorát se rozpadají do pár dní až týdne. Nad pmdd taky koukám ale to kno3 mi moc nejde k tem hodnotám no3.
Mám na hladině pistiji a ta by byla žlutá a nerostla mě roste a dost rychle.
Z vlastní zkučenosti mi to dělal nedostatek raslíku, při nendostatku dusíku se mi tvoří mezi dnem a sklem sinice. Pouvažuj nad PMDD s KNO3, pokud budeš hnojit CO2 tak bude možné že budeš mít potom celkový nedostatek živin.
Dekuji za dobrou informaci jeste ted je pujdu zkratit a zasadit vedle dalsich rostlinek
vaaclav napsal: Tyhle náhodné kořeny běžně vytváří stonkové rostliny a ty můžeš množit řízkováním. Zkrátíš rostlinu o 10-15cm a vrcholovou část bez ohledu na to jestli na něm kořeny jsou zasadíš. Spodní část znovu obrazí pokud máš už rostlin dost můžeš jí vyhodit.
Tyhle náhodné kořeny běžně vytváří stonkové rostliny a ty můžeš množit řízkováním. Zkrátíš rostlinu o 10-15cm a vrcholovou část bez ohledu na to jestli na něm kořeny jsou zasadíš. Spodní část znovu obrazí pokud máš už rostlin dost můžeš jí vyhodit.

no3 mam stabilně na cca 30 testy na K nemám.Podle toho odkazu a obrazku s popiskou příznaků mám 1,2,5,6,7,8,příznaky.
akvarijni-hnojivo.cz/…
Nebo to blokuje to no3?
Nebo to blokuje K v té Antagonsimus prvků.
Uvítám všechny rady nebo poznatky .
co2 ještě není dily jsou teprve na cestě.
bílé "provázky" budou kořínky

a jak množit rostlinky, to se nedá tak jednoduše popsat. Doporučuji si o tvých konkrétních rostlinkách přečíst ve zdejším atlasu
0 19.03.2017 22:13 Honzulka12 Mam prosbu. Co je to na rostlinkach vyrazily dlouhe bile provazky? A jak mnozit rostlinky?
To jsem také usoudila. Prostě si podle mne nesedli s tím limnobiem. NO3 dobré, kořeny zdravé a silné, deponitmix ve dně, ale lístky včetně nových byly jako ze skla. A to vždy prakticky přes noc. Pod trojici rostlinek jsem tenkrát ještě lupla kuličku Bivoje. Ta skupinka se pak vždy vzpamatovala nejrychleji. Po roce mi ovšem definitivně došla trpělivost.

Zajímavé.
Je fakt, že změnu jsem pozoroval při nákupu plovoucích rostlinek.
u mých ancíků neprošel žádný echinodorus, rádi si na něm smlsnou

Tak je klidně možný, že prostě a jednoduše jmenovaná rostlina u tebe neporoste ani kdyby jsi dala na modlení.

NO3 jsem tenkrát myslím měřila a bylo O.K.. Navíc limnobium prosperovalo vesele dál. Já už jsem to po třetí repríze vzdala. Jsem zvědavá, jak se zadaří kolegovi. Držím pěsti!
Hmm, co třeba klasika v podobě dusíku?

Tak tohle se mi u beťáka také dělo. Vždy mi odnože zarostly kolem dokola celé akva a pak šlus. Téměř vše K.O.. To co zbylo se zase vzpamatovalo, rozrostlo a pak repete. Nikdo mi nic kloudného neporadil, ale podezírám plovoučky. Vždy se jim ve chvílích zmaru podezřele dařilo. Asi vyžraly něco, co tahle rostlinka potřebuje. Jsem také zvědavá, jestli už někdo přišel na nějaký důvod.
Ten jak jednou zkusí,tak už nepřestane.
Neviděl jsem je.
Přikrmit okurkou ?
Nehoblujou ti to tam náhodou ancistrusové?

Ahoj, rozpadají se mi listy u šípatky šídlaté.
Asi týden jsem aplikoval CO2 kvasem. Může to být tím ?
Nebo je to jiný problém ?
Kvas jsem už raději vypnul
Starší reakce
To se teď ptáte? Už je to jedno, zmizelo to, takže to byly nějaké zbytky.
Jde to dolů. Nemůžou to být zbytky krmení které ryby nežerou a to pak může plesnivět.



(Nenašel jsem vhodnější vlákno), Prosím o radu, co se mi to objevilo na listech anubiasu. Je to jenom detrit, nějaká plíseň nebo snad potěr? Nikdy dřív jsem to neviděl.
Starší reakce
0 07.03.2017 12:26 Štěpán Děkuji Vám za posouzení. Dno teda půjde ven. Ale to už je téma do jiného fóra. Ono i pohledově to není úplný ideál. Je to moc velký na tak malou plochu dna. Ale dřív jsem to neviděl. Hledal jsem inspiraci v různých prezentacích a toto mi uteklo.
To dno je špatný, v tomhle některý kytky hodně špatně koření, pokud vůbec, navíc je naprosto bez živin. Proto ti rostou anubasy atd, protože jsou jen na kořenu a nebo těm, co to nevadí. Taky tam časem zapadá spousta bordelu.
Na začiatok by som:
- stiahol intenzitu osvetlenia o 30-50% (tak, aby nerástli rozsievky)
- do dna doplnil jemnejšiu frakciu (aby vyplnila medzery)
- začal prihnojovať draslíkom a fosforom
- popremýšľal nad reverznou osmózou (tvrdá voda, vysoký obsah NO3)
Inak, vysadené je to veľmi pekne.
0 07.03.2017 10:37 Štěpán – Rostou, ale není to ono....
Může někdo prosím poradit ??? Po dlouhé době, kdy jsem choval jen tlamovce a větší ryby v akváriích téměř bez rostlin, zkouším teď i něco menšího zeleného. Asi před měsícem jsem vyměnil světlo, přelovil větší ancistrusy, kteří dělali pořádek po svém a postupně doplnil a přesadil rostliny v nádrži. Začal jsem hnojit, doplňovat tekuté CO2 a pravidelně měnit 40 - 50 % vody týdně. Řasy mám, ale není to nic tragického, a rostliny svým způsobem taky rostou. Ale určitě to není ono. Založil jsem prezentaci a přidal pár fotek, ať je od čeho se odrazit. Roste mi spousta nových listů, i u valisnerií jsou vidět první odnože a na nich už asi 3 cm rostlinky. Anubiasy taky mají spoustu nových listů. Ale u ostatních, stonkových, mají nové listy růžovou barvu, a jsou tenké jak papír. No, něco je špatně. Když pominu materiál dna, ten je určitě nevhodný. Budu rád za každý názor.
Přidat reakci
1 ...... [35] ...... 201 202
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 163836x