Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 110 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:16 Žena kobroor [20] – Re: Moucha
Rostlin tam mám dost a plovoucí tam dávat nebudu, protože tam nemám zase až tak moc světla, že bych to mohla ještě zastínit plovoucíma kytkama. Zkusila bych spíše CO2 a uvidíme. Kolik bych měla dát té sody na 98 l hrubýho? A jaké poměry na CO2 do jaké petky? Moc děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kyknos
pokud je pro rostliny limitni faktor obsah CO2 tak ti hnojeni nepomuze, a z vlastni zkusenosti se stejnou vodou muzu potvrdit dobry vliv co2

asi tahle ruducha - nerozlozene organicke latky (spatne dno, hodne detritu)
zelena rasa - moc No3, pomohou dobre fungujici rostliny, ktere no3 spotrebuji
vlaknita rasa - tu jen tak neodstranis, ma podobne naroky jako rostliny, jedine namotavat na spejli, je vitanym spestrenim nekterych druhu rasozravych rab a bezobratlich

planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.09.2010 13:02 kyknos – Re: Sid
CO2 podpoří i řasu. Je potřeba zvýhodnit kytky nad řasou. Takže rychlerostoucí plovoucí rostliny na hladinu a hnojit ke kořenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: PetraR
no UT zvednes jedlou sodou ci pridas trosku vapence ci sepiovou kost (mam taky prazskou vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:41 Žena kobroor [20] – Re: Sid
To dno je křemičitý písek vel. 3-5mm, nebo tak nějak. Myslela jsem, že je to tak akorát. Reflektory tam jsou. Zaexperimentovat jsem ochotna, ale nebude vadit UT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 12:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: PetraR
To hrubé dno je problém - umožňuje větší kumulaci organického odpadu, než je zdrávo...
Recept na likvidaci řas spočívá v podpoře vyšších rostlin. Máte nad zářivkami reflektory?
Jste ochotna zaexperimentovat se sycením CO2?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   02.09.2010 11:55 zuzakara – Re: PetraR
Dno je jen ten hrubý štěrk? Přidal bych výživný substrát do dna - asi stačí různé ty tablety či kuličky, co se zahrabávají k rostlinám, ale pro příště bych použil dno na bázi páleného jílu nebo alespoň jemnější písek. Přidal bych plovoucí rostliny (nebo nějakou pokojovou liánu kořeny do akvária) a dobře na ně svítil (možná by stálo za to přidat jednu trubici), vytáhnou živiny z vody a řasy nebudou mít z čeho růst, rostliny budou růst ze dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:47 Žena kobroor [20] – Re: Sid
Počet i druh rybek souhlasí. Odkaluju skutečně 1x týdně odkalovacím zvonem z povrchu štěrku. Tam, kde nejsou kytky, strčím zvon hlouběji do štěrku. Odkalím tak jeden kýbl vody, tj. asi 10 litrů?? Někdy 2 kýble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:36 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: PetraR
Skuteně odkalujete 1x týdně, jak píšete v profilu? Jak přitom postupujete?
Počet a druhy rybek taky souhlasí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 10:23 Žena kobroor [20]
Fotka k příspěvku omluvte kvalitu (foceno mobilem)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 10:22 Žena kobroor [20]
Fotka k příspěvku zelená vláknitá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 10:22 Žena kobroor [20]
Fotka k příspěvku a další... ruducha
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 10:21 Žena kobroor [20] – Něco tomu schází
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám AQ založené asi rok a půl..a mám problém s rostlinkami, prostě jim něco schází. Sice rostou, ale nejsou nic extra. Taky mám řasy, a to ruduchu, zelenou a zelenou vláknitou. Bližší info v profilu. Vstupní voda tvrdost 1,08 mmol, PH 7,79, NO2 0,01, NO3 26,5 mg/l, železo 0,13 mg/l. Voda v AQ UT 2,5, PH 7,4-7,6 (berte to s rezervou... :-) ) Mám něčím přihnojit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 15:36 MarioAndre Re: Masarowitch
Fotka k příspěvku Hmm. Potvory. A to dostávaj tablety i zeleninu. Mám tu ale i jiné problémy s kytičkama ( viz. foto ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.08.2010 15:02 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: MarioAndre
Myslim, že na obrázku je i viník. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 14:42 MarioAndre
Fotka k příspěvku jsem na tom obdobně
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 09:44 Usine – Re: radim
Mám je už dlouho a samozřejmě jsou vidět i ve dne. Že ti ožraly rostliny se ale dozvíš až když se ti akvárium rozsvítí.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 23:42 radim – Re: vaclav
no dobře jsou to noční ryby to vim, ale spousta lidí potvrdí že jsou aktivní i přes den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 23:41 Usine – Re: radim
To by jsi musel natáčet v noci a to se každému jen tak nepovede. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 23:36 radim – Re: kortezhugo
je zajimave ze nikdo ty anciky nenatocil jak to oziraji(mozna jsem hledal málo)... mam jich v akva 12 sice takových puberťáků, ale oba dva echinodory jsou bez známek poškození...někdy se na nich teda podepíše neritina... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 23:17 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
EDIT:trochu upresnim ...ked tam rastliny rastu ...problem s "anubiasom" bi nemal nastat...
...nepotrebuju v podstate "nic" ... :-) ...a rastu
teda maju strasne malu spotrebu zivin......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 22:50 Muž Gunguy [2]
anubias mam taky a plave mne ve vode a ten co mne ho dal rikal ze mu staciu z vody ze ho nemam sazt a dari se mu nejlip, jestli mas anciky, je to mozny zesi kousnout, mne likviduji kytky taky, akorad mam asi chutnejsi nez anubias tak ho nechavaji, zkus vzit bridlicku a ukrojit platek ze salatovy okurky a pridelat ho kolickem k ty bridlici, no a uvidis ze to ancici budou ... a treba potom nechaji kytky... já to dělám tak, že plátek oni, zbytek já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 22:14 Muž kortezhugo [983] – Re: Lukasson
"anubias"-"takže problém může být i na straně nedostatku živin"....
eee - anubias nema broblem "v podstate" z nicim X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 21:20 Muž Lukasson [40] – Děravění listů
Fotka k příspěvku Ahojte, mám dotaz. Asi 14 dní pozoruji na svých rostlinkách (anubiasech) postupné děravění listů(viz foto). Nevím, jestli mám podezírat ancíky nebo je problém někde jinde. Akva je celkem zarostlé a rostlinkám se jinak daří. Poslední dobou jsem nějak vynechal hnojení, takže problém může být i na straně nedostatku živin...
Díky za každý postřeh ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:50 Muž jursat [7] – to ajtak69
Neviem, mne sa zda, ze ten substrat v dne je dost hrubej zrnitosti, dalsia moznost je, ze akva neni zabehnute a rastliny nemaju dost vyzivy. Pises, ze svetla mas dost, kolko to je? Viac svetla znamena aj viac hnojenia pre rastliny, pretoze rastliny vystavis ak mas nove akva a nemas este vytvorenu biologicku rovnovahu. Neviem ci si daval nieco aj do substratu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 22:06 Muž AiZ [6] – Re: kortezhugo
A mě to připadá úplně normální ;-). Mám dvě akva a i po roce a půl se považuji za totálního začátečníka, ale troufám si říct, že z těch fotek není vidět vůbec nic. Platí jediné, co tu radí staří matadoři nepřekrmuj, starej se o čistotu akva, nech rozbujet zeleň a hlavně co nejmíň zasahuj do akva a nech ustálit "procesy", zkusím si nesměle tvrdit, že bez chemie a CO2 se akva po roce zaběhne tak, že voda bude křišťálová bez povlaku na hladině a budeš happy. Jinak bez prezentace tvé nádrže stejně nikdo žádnou pořádnou radu nedá. Jinak mohu z vlastní zkušenosti říct, čím míň do toho vrtám, tím líp. Čím větší zásah, tím větší krok zpět. Zní to divně, ale tak nějak to u mě funguje. Skoro to vypadá, čím větší trpělivost, tím více akva prosperuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 18:41 Muž kortezhugo [983] – Re: ajtak69
mne to pripada ako sinica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 18:15 Muž ajtak69 [0] - Tetry – Re: Sewer
Takže rostlinka Ludwigia repens www.prenosil.cz/… průhledný povlak byl po celém stonku a stejný je i na Myriophyllum aquaticum. No a Hemianthus callitrichoides vypadá takto: www.prenosil.cz/… a www.prenosil.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 17:25 Muž Sewer [99]
Ten povlak nevím, ale je možné, že listy hnědnou proto, že uhnívají. A to nejspíš proto, že rostliny byli pěstované emerzně (nad vodou ve velké vlhkosti). To pak listy uhnijí, ale rostlina velice brzy nasadí nové.
Zkus přihodit nějakou fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 17:23 Muž ajtak69 [0] - Tetry – Průhledný povlak
Dobrý den, jsem začínající akvarista a objednal jsem si rostlinky na internetu. Dal jsem je do akvárka a asi po dvou dnech jsem zpozoroval, že rostlinka Ludwigia repens má na sobě takový průhledný povlak, při bližším zkoumání jsem zjistil že stonek není pevný a vypadá to jako kdyby rostlinka hnila. To samé jsem objevil i na rostlince Myriophyllum aquaticum a rostlinka Hemianthus callitrichoides, která by měla být normálně světle zelená, tak žačala tmavnout. Nevíte někdo co je to za problém? Světla mám dost... Děkuji předem :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 19:08 Muž voko [9] - Živorodky – Re: vaclav
jj ale s většíma je potíž. Jejich zásluhou se můžu často cvičit v sázení pod vodou. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 19:04 Usine – Re: DrBolíto
Malí ancistrusy jsou podle mě neškodní. Měl jsem jich v akváriu okolo 100ks a ani jedna rostlina nebyla poškozená. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:43 Muž kortezhugo [983] – Re: DrBolíto
...tie moje sa spravaju "slusne" a chovam ich raz za 3 dni...ale dospele vedia spravit "svoje" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:36 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: kortezhugo
To já problém měl vyluxovali mě komplet echin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:07 Muž kortezhugo [983] – Re: DrBolíto
:-) ...ja mam asi 60 od 1-3cm a ziadny problem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:02 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Ještě mě napadlo, nemáš tam potěr ancistrusů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 22:00 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: JJaanca
Ale to já přeci nemohu vědět, usoudil jsem z přiloženého snímku, kde jsou na listech plošky které jsou hnědé odumírající, což značí mechanické poničení listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 21:06 Žena JJaanca [67] – Re: Sid
Při kolika bublinkách míchám novou náplň říct nedokážu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:58 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JJaanca
...mám burčák, takže moc stabilní není...
Mám spíš na mysli to, jestli s novou směsí nečekáte, až vám ta původní dobublá...
Jinými slovy - jesli příliš nekolísá koncentrace CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:46 Žena JJaanca [67]
No tak zatím děkuji všem za rady. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:44 Žena JJaanca [67] – Re: Sid
CO2 mám burčák, takže moc stabilní není ..... kytky bublaj....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:42 Žena JJaanca [67] – Re: DrBolíto
ale ta kytka přece není vůbec okousaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 20:30 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
No já těch šneků na obrázku viděl dost, proto píši jestli tu kytku nespásají. Píšete, "Nezdá se mi že by se šnkům dařilo - nemám je přemnožené" proto si myslím, že hlady okusují kytky. Jinak já bych zkusil přidat železo, ale pokud zvýšíte dávku jak píše SID na 5ml bude to stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 19:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JJaanca
Jak často a kolik vody měníte? Máte představu o jejích základních hodnotách? (Alkalita, tvrdost.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 19:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JJaanca
...Když přidám samotný TC, tak se mi řasa nerozjede?...
Nikdo vám nemůže zaručit, že se něco "nesemele", ale pravděpodobnost je malá.
Ať nemusíte míchat nové T.C., zkuste zvýšit denní dávkování PMDD na 5 ml.
(A samozřejmě - sledujte akva, co se bude dít. A kdyby něco, tak nic! :-D)
CO2 máte stabilní a je ho dost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 17:36 Muž kortezhugo [983] – Re: JJaanca
...no pokial rastie "iba" na skle tak to nie je problem X-) dostat to zo skla trva minutku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 17:32 Muž kortezhugo [983] – Re: JJaanca
...este pozeram ze svetla mate dost tak ze kludne pridat... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 17:31 Žena JJaanca [67] – Re: kortezhugo
Když přidám samotný TC, tak se mi řasa nerozjede? Roste mi na předním skle a vláknitá, ale ne moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 17:24 Muž kortezhugo [983] – Re: JJaanca
...tak ze ak spravne rozumiem tak pridavate 2ml PMDD do 190L vody...
v tomto pripade su 2 moznosti
1.pridavat viac PMDD
2.alebo pridat zvlast Tenso cocktail

...ja osobne mam prave pre "toto" TC "zvlast"...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 17:03 Žena JJaanca [67]
Tak železo je na nule.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [110] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=5451