Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 124 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 21:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Prdka27
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 21:40 smik – Re: DrBolíto
Fotka k příspěvku No když už se tady objevily fotky při různém osvětlení. Tak jen toto je akvárko 240L s osvětlením 2x39W a i s tak relativně nízkým osvětlením to celkem jde. Voda je dostatečně vyhnojená a nasycená CO2.
Mistra Amano např. používá CO2 ve všech svých nádržích a nemálo jich má s nízkým osvětlením.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 21:39 Muž MarcoKing [32] - Tetry
U MRPa si koupíte 1g Fe-EDTA za 9,15 Kč, 1g Fe-DTPA za 16,30 Kč a Fe-EDDHA za 39,70 Kč. Taky bez poštovného... :-)



Kdo je MRP??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 21:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DrBolíto
...můžeš pak za 14dní zkusit koupit třeba Nutrafin Plant Gro...
Není škoda peněz za něco zakového? hmm
...Obsahuje důležité stopové prvky, které absorbují škodlivé látky, jež rostliny produkují do uzavřeného akvarijního prostředí. S extra obsahem chelátového železa... 10 ml obsahuje 0,3 mg železa...
Když opomenu ten blábol o absorpci škodlivých látek stopovými prvky, zaujalo mě toto:
500ml balení obsahuje 15mg chelatovaného Fe. Při ceně 193,- to znamená, že 1g chelatovaného Fe přijde na nějakých 12.867,-... (Bez poštovného)! coze :)
U MRPa si koupíte 1g Fe-EDTA za 9,15 Kč, 1g Fe-DTPA za 16,30 Kč a Fe-EDDHA za 39,70 Kč. Taky bez poštovného... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 19:26 Usine – Re: Jrk
Jenže ten první obrázek je z celého akvária a ten druhý jen jeho část a to ještě těsně pod hladinou
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 18:47 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Urcite toto www.chovatelskepotreby-levne.cz/…
to zas bude dalsiho objednavani protoze tady u nas to nikde neprodavaj :((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 18:36 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Prdka27
Začni tedy od CO2, můžeš pak za 14dní zkusit koupit třeba Nutrafin Plant Gro a pak přidat zářivku protože je to nejdražší věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 18:35 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Akvarium c. 2

Na rostlinách takový stav poznáte a odlišíte od situací, kdy
rostliny strádají nedostatkem některého makro- nebo
mikroprvku. Různé skvrny, žloutnoucí, hnědnoucí nebo
nenormálně červenající listy, listové deformace, dírky apod.
nesvědčí o nedostatku CO2. Proto se je ani nesnažte vyřešit
jeho přidáváním.
„Hladová“ rostlina roste, sice pomalu, ale přece. Nové listy
jsou většinou velmi malé, s delšími řapíky, u stonkových
rostlin jsou přesleny listů chudé. Velmi podobné příznaky se
objevují při nedostatečném osvětlení. Je to proto, že aby
mohly rostliny účinně využít CO2, potřebují jistou intenzitu
osvětlení. Z tohoto důvodu se v různých růstových pokusech
v akvarijních podmínkách dosáhly velmi podobné výsledky
jak při zvýšení intenzity osvětlení (rostliny tak lépe dokázaly
využít stávající koncentraci CO2), tak při zvýšení množství CO2 (rostliny dokázaly nějaké CO2 získat i při horším světle).
Samozřejmě, pokud došlo ke zvýšení intenzity osvětlení a
zároveň k přidávání CO2, byl růst rostlin významně rychlejší,
než v předešlých případech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 18:00 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Takze tedy:

1.moznost: koupit 3. zarivku
2.moznost: vyzkouset hnojivo s Fe
3.moznost: vyzkouset CO2 (pokus-omyl)
4.moznost: uz vazne nevim co delat rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 17:50 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Johan
Tak já to beru naopak protože ve vhodných podmínkách a na přímém slunci ty kytky musí vypadat jak "rozmazlený fracek". To máš jak se ženskou jedna je krev a mléko a druhá ala Anorexie, kterou by si si vybral? Anorektička nějakou dobu taky přežívá, ale mnoho krásy na ní není. Pokud sestavuješ nějaký herbář pak je dobře, že fotíš tam, kde obvykle rostou. Nicméně je to jako s atlasem hub, kde jsou obrázky a mnohdy se nepodobají skutečnosti, protože jedna houba může mít různá zabarvení podle místa nálezu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 17:40 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Myslis ze ta zakrnetost anubiasu a zlute listy jsou priznakem nedostatku zeleza?? Stala by za pokus zarivka nebo prvni co2? Jo a jeste nevim jestli to ma neco s rostlinama ale kdyz mi spadne filtr z uchytek a je tam dyl nez si toho vsimnu nebo nemam cas ho vratit tak rybky nekdy jsou u hladiny.Nedostatek kysliku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 17:35 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
Je to složité téma opravdu by to chtělo provést fundovaný pokus. Jinak díky za chybějící informace.palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 17:29 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: vaclav
Myslel jsem vzrůst ne zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 17:15 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Diky za vycerpavajici odpovedi.Takze za rostliny ktery mi rostou dobre povazuji jen cryptocoryny.
2 Anubiasi rostou ale jako by zakrneli.Maji tak polovicny listy.A rotala je ridka uzke, male a zlute listy.Premyslel jsem jeste nad tim jestli nepridat jeste jednu 18w zarivku nebo nekoupit neco co by dodalo zelezo.Protoze voda kterou liju do akva nema moc zeleza. Co myslite??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 13:38 Muž Johan [4945] - Rostliny
Já myslím, že je úplně jedno, jestli to rostlina využije k rychlejšímu růstu ke světlu, nebo jen k rychlejšímu růstu. Protože bude pořád vypadat stejně. "Jak by vyrostla za měsíc, tak s vyšší CO2 vyroste za 2 týdny" (nebrat za slovo=)).

Teď už jen můj názor o kterém nemá cenu diskutovat, protože je to opravdu jen názor: Pěkná zdravá rostlina je na prvním obrázku, na druhém je jen "rozmazlený fracek"=). Mě vyhovují rostliny přirozené, proto také chodím fotit jinám :-D :-D . Ale uznávám, že hezčí jsou ty rozmazlené. Jinak pokud chcete ještě barevnější a hustší, tak to už je i na hraní se speciálními zářivkami, poměrem hnojiv a kultivary. Mě stačí když to roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 13:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DrBolíto
...rostlina pak začne CO2 využívat k rychlé výstavbě stonku aby se dostala ke světlu...
Zní to logicky, ale vztah koncentrace CO2 k intenzitě ozáření spočívá především v tom, že při vyšší koncentraci CO2 se "posouvá" kompenzační bod ozářenosti "dolů".
Jinými slovy - veškeré procesy fotosyntézy probíhají za vyšší koncentrace CO2 při stejné intenzitě ozáření "pozitivněji", (ve prospěch čistého výtěžku fotosyntézy). :-)
Jak už jsem zmínil - svůj podíl na tom (na zvýšení účinnosti fotosyntézy) mají i další vlivy vyšší koncentrace CO2, zejména vliv na snížení fotorespirace, (změnou poměru CO2 a O2), a snížením rychlosti dýchání. :-)
Jestli toho rostlina využije k "urychlenému vytažení se za světlem", to nevím... Ale je to možné. Nejspíš se i v tomto projeví vliv převažujícího barevného spektra zdroje.
(Chtělo by to pokus! ;-) :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 12:23 Muž Jrk [143] – Re: vaclav
Předpokládám, že DrBolíto chtěl fotkami ukázat ne červené zbarvení, ale odstupňování pater na rostlině. Rostlinka na "špatném" obrázku je řídká, zato rostlinka na "dobrém" je hustá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 12:07 Usine – Re: DrBolíto
Červené zbarvení některých rostlin je jen jejich obrana proti silnému světlu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 11:45 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Johan
No vlastně máš pravdu rostlina pak začne CO2 využívat k rychlé výstavbě stonku aby se dostala ke světlu.

Pak ale vypadá nějak takto:
pic30.picturetrail.com/…
Já ale za pěknou zdravou rostlinu považuji toto:
acvaristica.files.wordpress.com/…

Vidím to i doma na 50L bez CO2 a hnojiva kde "rostliny" šplhají jak divé za světlem a až nahoře mají krásně zbarvené bohaté růžice. Nicméně pro názornost si zasaďte rostlinu tr. do 3l sklenice a šoupněte jí na slunce, ani jí nemusíte hnojit a dávat CO2, doslova pak roste před očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 10:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DrBolíto
Z vlastnízkušenosti mohu říct, že není=). Přidáním se dá rychlost růstu rostlin urychlit i v hodně spoře osvětlených nádržích. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 09:24 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: DrBolíto
Já začínám věřit že by to fungovat mohlo, jinak rozdíl 1 pH je množství CO2 jako ekvivalent desetinásobku, pH je logaritmické. Čili když se naladí nějaké množství bublin do hmotnostního toku které dá pokles pH třeba 0,5 dolů, tak se ani omylem potom nemůže stát že by najednou průtok šel 10x nahoru, naopak může jít dolů. Co ale funguje je světlo, bez toho ani CO2 a hnůj nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2009 07:26 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Sid
Asi to tak může být, rozhodně za flašku, cukr a droždí mnoho neutratí a může si to vyzkoušet, v nejhorším otráví ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2009 07:17 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Johan
Jasně že Boeing poletí rychleji protože:
Boeing 747:
minimální vzletová rychlost - 322 km/h a cestovní rychlost - 907 km/h
Zlín Z-37 Čmelák:
Minimální rychlost 77 Km/h, Maximální 217Km/h a cestovní pak 180km/h smichsmich

Otázkou je, zda obsah CO2 který vydýchají ryby a ostatní procesy není dostatečný pro tak pomalý růst.

PROSÍM OZNAČIT JAKO OFF TOPIC!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 22:32 Muž Sid [6634] - Rostliny
...Tak jasně že trochu jo, ale pokud patro (internodium) roste měsíc, tak toho uhlíku se moc nespotřebuje.
Ono jde o to, že i bez změny intenzity osvětlení může dojít díky vyšší koncentraci CO2 ke zlepšení růstu kytek tím, že se zvýší účinnost využití světla a naopak se sníží kompenzační ozářenost, fotorespirace a rychlost dýchání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 22:07 Muž Sid [6634] - Rostliny
Tak kdyby jste se koukli tak podle tillmanovi tabulky tak mam nizky obsah co2. Mam ale taky malou uhlicitanovou tvrdost tak jake by bylo doporuceni davkovani na den?
Na Tillmanovu tabulku se nedívejte - ta pro vás neplatí. A jak jsem už napsal - při nízké alkalitě si s CO2 moc nehrejte. Raději si prostudujte materiál z JRKova odkazu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 20:11 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Tak zitra zkusim co2 z kvasnic.Kvasnice mohou byt klasicke drozdi jak ma mama doma?Rozpusti se?Pod jake hodnoty by nemelo jit PH?Jak by se ryby nemeli chovat??Dekuji vsem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 13:43 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Tak kdyby jste se koukli tak podle tillmanovi tabulky tak mam nizky obsah co2.Mam ale taky malou uhlicitanovou tvrdost tak jake by bylo doporuceni davkovani na den?Kolik hodin?Na noc urcite vypinat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 13:15 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DrBolíto
Však o tom řeč nebyla. Dám malé přirovnání. Jako když letíte dvěma letadly. Boringem a čmelákem a oběma bude do zad foukat vítr (rostliny jsou letadla a vítr je CO2). Čmelák poletí o hodně pomaleji, ale i tak mu vítr v rychlosti hodně pomůže. ;-)

Uhlíku při pomalejším růstu sice není potřeba tolik, resp. tak rychlý přísun, ale jeho lepší dostupnost k rychlejšímu růstu pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 12:42 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Johan
Tak jasně že trochu jo, ale pokud patro (internodium) roste měsíc, tak toho uhlíku se moc nespotřebuje.X-)

Prdka27 Sorry počítal jsem se zářivkami 15W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2009 12:22 Muž Jrk [143] – Re: Prdka27
Doporučuji přečíst pěkný článek v časopisu Akvárium č.2 začínající na straně 19 klub.akva.sk/… , zejména na straně 20 bod 3.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 12:12 Muž MarcoKing [32] - Tetry
A co by se stalo pokud bych to nezvisil?Me bych nazacatku nechat co2 bublat treba jen pul dne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 12:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: DrBolíto
CO2 pomůže i při téhle intenzitě světla ;-) .

Jedlou sodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 12:02 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Mam tam 2x 18w to je 0,36/litr podel meho.Takze PMDD ne.Ale CO2 bych mohl vyzkouset a jak zvisit tu tvrdost??
EDIT:S rasama jsem nemel problem nikdy (tuk tuk)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2009 11:58 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Bez světla nemůže probíhat asimilace, pokud jsem odhadl dobře, tak máš 0,26W/L to se potom nediv, že to neroste. S hnojením si to akorát pohnojíš a dočkáš se krásných řas. CO2 a hnojivo má smysl přidávat až když to rostliny využijí.

EDIT: Sakra Sid byl rychlejšísmichsmich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2009 11:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Prdka27
Bez dostatku světla je lepší zapomenout na jedno i druhé. :-)
Teda - ne, že by nešlo kytkám přilepšit CO2, ale pro "středně náročnější rostliny" je toho stávajícího málo. PMDD se vhněte obloukem; pokud vás ještě netrápí řasy, zbytečně je nedrážděte. :)
Pokud se rozhodnete testnout CO2, postupujte opatrně - při alkalitě 2 dKH může problém přijít rychle.
(Možná by stálo za to alkalitu pro jistotu trochu zvýšit.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 11:45 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Konecna pomoc pro me rostlinky
Ahoj mam problemy se stredne narocnejsimi roslinami.V mem akva rostou cryptokoryny, anubiasi, trochua valisnerky,pistie.Ale ostatni moc ne.Nikdy jsem nepouzival co2 ani jina hnojiva.Vcera jsem hledal kvalitu vody kterou prilevam do akvarka.Uhlicitanova trvdost neco kolem 2.PH 6,5-7
Fe-0,0xx.Voda neni bohata na co2 ani na Fe.Chtel bych se zeptat jestli jako prvni pokus mam vyzkouset CO2 z kvasnic nebo objednat PMDD?Dekuji za rady!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 18:28 smik
Pet napsal: Zakládat nové akva se samými emerzními rostlinami je nešťastné.
Hnojení – v téhle emerzní fázi je každé hnojení smrtelně nebezpečné.


Vcelku souhlasím s tím co píše Pet. Kromě těch dvou vět které jsou v citaci.
Zakládání s emerzními rostlinami za tak nešťastné nepovažuji a co se týká hnojení do vodního sloupce hned po založení akvárka, tak tady bych taky tak kategorický nebyl.
Každopádně to není nic pro záčínajícího akvaristu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 09:56 Muž Pet [56] – Re: Bodlak
Začnu řasou. Tato hnědá řasa se tvoří téměř ve všech nových nádržích, i dobře osvětlených. Až se akvárko zaběhne, sama zmizí.
Osvětlení – na výšku a stav nádrže zatím úplně dostačující. Pokud přidáte, rozjede se zelená řasa a to už bude jiný problém, než ta stávající.
Rostliny- Všechny jsou emerzní (pěstované na suchu). Potřebují čas na změnu na submerzní formu. Všechny listy časem opadají a nahradí je nové, zcela jiné. Zakládat nové akva se samými emerzními rostlinami je nešťastné. Chtělo by to sehnat přebytky od některého akvaristy ve Vaší blízkosti. Čím víc, tím líp. Na začátku je třeba akvárko narvat rostlinami, které jsou schopny odčerpávat z vody přebytečné látky.
Hnojení – v téhle emerzní fázi je každé hnojení smrtelně nebezpečné. Nic!
CO2 – nejsou tam ryby, tak proč nepodpořit růst CO2 z kvasnic. Po nasazení ryb ale vzhledem k velikosti akva pozor.
Když to shrnu je vhodné doplnit rostliny o submerzní a přidat dočasněCO2.
Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 08:44 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
Hlavně probůh nehmojit hnojivem o kterém pořádně nikdo neví z čeho se skládá...Jak píše ustavprochore, může zatím jít jen o shazování emerzních listů. Valisnerie a sagita občas po zasazení všechno shazují a pak teprve obrážejí, a liliovníček bych tedy osobně nestříhal, sice ho tím člověk pobídne k rychlejšímu rozlézání, ale také odumřou ty zastřižené listy...Nasadil bych pár startovních ryb co budou kontrolovat řasy(crossocheilus, či otocinclus) popřípadně šneky(clithon, neritina) popřípadně blackmoly, paví oka, ať do vody přijde trocha živin a počkal, když se to nezlepší tak pak začít uvažovat o přihnojení, ale jen zlehka a s vědomím, co do vody vlastně lejete ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 01:00 Žena ustavprochore [567] – Re: kortezhugo
Na hnojení do vody času dost, lepší čerstvá voda, hodně (klidně půlka) a často. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kortezhugo
V nové nádrži zcela jistě... hmm Z hnojením bych nepospíchal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:48 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...podla mna bude nedostatok K,NO3,P,Fe a nedostatok aj CO2...aj svetla...
...ked budes kupovat testy kup si aj Brutus alebo Bioflor to sa ti zide a nieco "zive"...


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bodlak
Řekl bych mladá nádrž bez živin a málo světla.Po třech týdnech bys měl dát 2-3 zajížděcí ryby,nebo dej špetku krmení každý třetí den,ať se nastartují nitrifikační procesy.Nebo šneky.Světlo to chce určitě přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:45 Žena ustavprochore [567] – Re: Bodlak
A s výjimkou té valisnérky vám odcházejí staré (emerzní) listy nebo ty, co už vyrostly ve vašem akváriu?
Jinak liliovníček jsem nikdy neměla, ale nevím, jestli je dobré ho stříhat... :-O
Moc se netrapte tím, že vám nejdou všechny rostlinky, ze začátku je lepší koupit víc druhů a počkat, až si je akvárko samo vytřídí. :-)

Vodu měníte?
Zářivka je třípásmová?
Hnědá řasa je v začátcích celkem běžná, většinou to po čase samo zmizí. Poradila bych měnit vodu a naházet tam pár okružáků a spol. a víc to nehrotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:36 Muž kortezhugo [983] – Re: Bodlak
pises hneda riasa? tu odstranis pridanim svetla...
...ale nevydim tam nic zive X-)...zmeraj este NO3 a P...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:11 Muž Bodlak [21] – :-( rostliny umiraji ve velkem...
dobry den,mam akva zalozene 3 tydny,zatim bez rybicek,54l osvetleni 15 w(vim nic moc),filtrace atman+molitan... mam ten problem ze mi postupne odchazeji rostlinky :-( vzdy stejnym stylem- listy uplne vyblednou tak ze jsou pruhledne oslabbi zacnou se trhat a je po nich... :-( mam je vsecky z aquha daho...uz mi takhle odesla vallisneria spiralis,sagittaria graminea,a ted to zacina u lilaeopsis mauritiana te mam dva trsy oba rostly velmi pekne a rychle tak ze jsem uz musel 2 strihnout..ale posledni dva dny to zacina i u toho jednoho trsu...porad to stejne pruhlednost nasledny rozpad...jinak vselijake testy na vodu koupim zitra ci v patek..zatim jen vim ze ph cca 6.8,KH 10,GH 14,teplota 24...do toho vseho se mi zacina sirit hneda rasa ...uz fakt nevim,snazim se o vse starat poradne,o to je to ted pro mne horsi...na nove akva jsem se moc tesil a ted jsem z toho nestastny...za vsechnu pomoc predem dekuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 02:04 medved – Re: filipsi
je to možný, já dal zásilku do kýble se savem a odešla celá, nevěřil bys

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 21:27 Muž Charon92 [3] – Re:
No mam nejake mensi technicke potize takze to dneska uz nestihnu ale zitra to napravim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:47 Muž Charon92 [3] – Re: ustavprochore
ja jsem ji chtel zverejnit az to bude vic zarostle ale kdyz jinak nedate. Uvidim jestli to stihnu do vecera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2009 19:40 Žena ustavprochore [567] – Re: Charon92
A aktualizace té vaší prezentace se dočkáme? ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [124] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=6151