Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 166 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:54 balty – Re: balty
Fotka k příspěvku tak takhle to vypadá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:54 balty – Re: balty
Fotka k příspěvku tak takhle to vypadá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:41 balty – Re: isamik
dno je hrubší štěrk.pokusím se vložit foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:33 Muž isamik [180] – Re: balty
CO2 neni samospasitelne... problem bych videl nekde jinde, treba se nezminujes jake mas dno... dal si myslim, ze ti Yirka radi dobre, prestan hnojit, poradne odkaluj a kdyz zbudou penize pridej svetlo. A dalsi rada cti, cti, cti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 15:48 balty – Re: Yirka
je vnitřní.co používání CO2.již jsem o tom hodně četl,ale stále o tom nejsečm přesvědčen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 15:38 Muž Yirka [9118] – Re: balty
Doporučil bych měřit N-látky. Jinak bych si tipnul, že odkalovat by se mělo (ale důkladně) stačit jednou za 2 týdny. Jinak skoro každý filtr musí být průtokový, jde o to jestli je vnitřní či vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 15:34 balty – Re: Yirka
200 l .šubrtek je 5.ramirézek 6, neonky 4 a pestřenci 6.kakadu 2.ph je 6,2-6,8.nic jiného neměřím.filtr je průtokový 600l/h.rybkám se daří dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 15:28 Muž Yirka [9118] – Re: balty
Nepíšeš jak je AQ velké, kolik v něm těch rybek je a taky zda měříš nějaké parametry vody. Taky čím filtruješ? Podle těchto údajů se pak dá hovořit o periodách odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 15:24 balty – Re: Yirka
tak já to zkusím.může to být i nedostatečným odkalováním?jak často bych měl odkalovat při tomto osazení akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 15:20 Muž Yirka [9118] – Re: balty
Já bych to světlo zdvojnásobil a hnojil bych až bych věděl proč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 15:03 balty – Re: Kamekh
a kolik by toho světla mělo být?rybičky jsou ramirézky,šubrtky,neonky,pesrřence danio a kakadu.rybičkám se daří dobře,dokonce se třou.jen ten vzhled je čím dál horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 14:40 Kamekh – Málo světla, moc živin ?
Zdá se mi, že světla neni moc a když připočítám rybičky a to hnojení, tak bych řekl že na malý podíl světla připadá příliš mnoho živin. Tedy to si myslím já....třeba má někdo lepší vysvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 14:17 balty – všechno uhnívá
Chci se zeptat na to proč mi všechny rostliny po čase začnou uhnívat.Třeba valisneria gigantea,šípatka,anubias a ještě mnoho dalších.Ze začátku všechny pěkně rostli a pak najednou začnou odcházet.Jsem zoufalý!akva je 200 l světla mají dohromady 60watů.přihnojuji.prosím o radu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 15:43 tomasko
Fotka k příspěvku Cafte,
podobny problem som mal aj ja. Valisnerie prestali rast, odnoze co vyhanali boli male priesvitne, bez farby. Po case listy odumreli a rastliny len prezivali, do vysky nerastli, drzali sa pri dne.

A riesenie, pisal si, ze si prestal hnojit, tak zasa pekne zacni. :-) Ako som do vody pridal hnojivo valisnerie sa rozbehli, z nicoho nic sa zdvihli z hladiny. Az sa chces pozriet na ten zazrak tak tu ho mas. Len chcem podotknut skutocne su to tie iste rastliny ako vidis na prvom obrazku, nie su pridane nove, proste po pridani hnojiva zacali rast :)

Zaujimave je, ze sa chytili len valisnerie. Hygrophila corymbosa /stricta/, Echinodorus argentinesis a Egeria densa len prezivaju, Alternanthera reineckii /to je ta cervena, resp. bola/ je uz pase. Myslim, ze to bude tym, ze mam pre ne v akva malo svetla.

1. obrazok je z maja 2008 a druhy je zo septembra 2008.

PS: Ako hnojivo som pouzil TetraPlant PlantaMin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2008 15:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: fap
...zkus třeba hnojivo pro rostliny bioflor...
Horác napíše: "A ještě něco - když nesvítíš, tak ani nehnoj." a vy doporučíte opak... hmm
Nesvítit a hnojit je cesta do průšvihu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 14:57 fap
zkus třeba hnojivo pro rostliny bioflor ,a svitit tak 10-12 hod denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 14:13 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Štěpán
Proč Fuuuj?
Já s ním nemám sebemenší problém (kromě ceny).
Teď jsem ale našel v lese potok, kde není opuka a je pěkně červeně zbarvený viz předešlý obr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 12:35 Štěpán
DrBolíto napsal: ... Rataj Staré Dno Fuuuj no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 10:29 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Flooster
Fotka k příspěvku Máš špatné dno, příliš hrubý štěrk, vyměnil bych dno za Rataj Staré Dno a Nové dno. Popřípadě pokud máte v řece či potoku, žulové, křemenné podloží, tak si udělej čas a vem dvě síta, jemné s dírou cca 1mm a druhé s dírou 3-4mm. Anubias by se neměl sázet do substrátu, ale spíše na kořeny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 10:02 Žena ustavprochore [567] – Re: aqalka
Zkus pohledat v atlase (ve vyhledávání zadáš světlo a ono ti to najde vhodný rostlinky :-)). Jinak souhlasím s Horácem, podle mě bys mohla mít třeba i Bolbitis a nějaký Ceratopteris, taky jsou celkem nenáročný na světlo.
Pokud máš nějakou zářivku "Glo", zkusila bych jí vyměnit za obyčejnou třípásmovou (např. Osram, Narva...) + ten alobal nebo zrcadlová fólie/bílá barva... Prostě cokoli, od čeho se světlo může odrazit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 08:06 fap
z rostlinkama ti neporadím ale co ja jsem udělal to že jsem pod zařivku na ten bylej plast nalepil alobal a je poznat že to lépe odráží světlo a rostlinky mě rostou líp mám zařivku 15W power-glo.kolega v práci mě radil skusit mysto alobalu nerezovej plech ten dobře vyleštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 02:36 Muž Horác [3942] – Re: aqalka
... "nevite jaky rostliny mam dat do akvaria když mam asi 70 litru a zařivku jen 15 w ?" ...

Chtěl jsem napsat "umělý :o)", ale odpustím si to a poradím kryptokoryny, anubisy, mikrosorium a jávský mech.
A ještě něco - když nesvítíš, tak ani nehnoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 00:17 aqalka – Jaky rostliny?
nevite jaky rostliny mam dat do akvaria když mam asi 70 litru a zařivku jen 15 w ?
rostliny s lodhami a listečky se mi nedaři protože jim ty listečky ze zdola o padaj a nahoře sou krasny, douška hustolista už se mi trochu vzpamatovala a šipatkovec jemny sem musela za chvili vyhodit, vubec nerostl a uplně se zařasily a šipatkovec amazonsky byl naadherny a najednou
žloutne a žloutne bojim se že ho taky budu muset vyhodit ale jinak měnim vodu a hnojim kytky tak prosim poradte co dělat a jaky rostliny tam mam dat ? jinak ilnějši zařivku dat nemužu takže musim přispusobit rostliny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 21:18 Muž Johan [4945] - Rostliny
vaclav napsal: Vláknitá řasa není pevně přirostlá Může být, a někdy dost pevně :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 21:08 Usine – Re: Psycho
Vláknitá řasa není pevně přirostlá k podkladu a dá se natočit třeba na špejli a vyndat. Barvu má zelenou. Kdežto ruducha je pevně přirostlá ze začátku ke kraji listu, později pokryje větší povrch. V oblibě má kořeny a starší listy. Barva je různá, od zelené, šedé, černé až po fialovou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 20:02 Psycho – Re: vaclav
Ty stránky s těmi řasami už jsem projížděl před asi 2dny, ale nedokázal jsem usoudit, jestli ta moje je vláknitá nebo ruducha... S tou výměnou vody je problém to malé akva, když odsávám dno tak to jde rychle. O rybí polévce vím, ale když soused před stěhováním rušil akva, bylo mi těch ancíků a teter neonových líto tak skončili dočasně u mě. No a už zůstaly...
Takže krmit málo, 2dny týdně vynechat, měnit častěji vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:12 Usine – Re: Psycho
Čím větší nádrž tím menší starosti. 25 litrové dobře prosperující akvárium je hodně velké umění. Bohužel ty jsi to přehnal snad ze vším. Nehorší je že jsi si z akva udělal rybí polévku. 14 ryb na 25 litrů je opravdu hodně. Dvakrát denně krmení je další problém. Asi by jsi se divil jak málo rybám stačí ke spokojenému životu. Krm jen jednou denně a ještě aspoň 2x v týdnu vynech úplně.
Je lepší měnit vodu častěji a méně než jednorázově 2/3. Používání preventivně preventin je nesmysl, jako každé léčivo je drobet jedovatý a zabiješ s ním většinu užitečných bakterií.
www.akvarijni.cz/…
planta.aquariana.cz/…
www.akvarko.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 21:50 Psycho – Re: vaclav
Jj. Hledal jsem. Podle toho co jsem našel za rady je častější částečná výměna vody (měním jednou týdně 2/3), krmím 2x denně jen maličko. Taky mě napadlo, že je to nadbytek (ted nevím jestli to nebyl nedostatek) dusičnanů. Ale na to nemám testy. A nových lístků sem si nevšiml. Chtěl bych si během následujících měsíců pořídit větší nádrž, ale když nezvládám ani 25litrů tak mám strach... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 20:14 Usine – Re: Psycho
Fotka k příspěvku rybicky.net/rady/clanek/136
Řasy je trochu jiná věc, řekl bych že podstatně horší. Doporučuji ti drobet hledat, na toto téma jsou tu i jinde, vedené nesčetné nekonečné diskuze. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 19:36 Muž Horác [3942] – Re: Psycho
To je normální. Takhle odcházejí emerzní (skleníkové) listy. Nové (submerzní, podvodní) listy se netvoří?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 18:56 Psycho – Re: Rozpad listů + řasa
Fotka k příspěvku foto řasy sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 18:55 Psycho – Re: Rozpad listů + řasa
Fotka k příspěvku foto 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 18:54 Psycho – Rozpad listů + řasa
Fotka k příspěvku Ahojky všichni. Mám problém s kytí. Dlouhodobě se mým rostlinkám nedaří, a to hlavně u Echinodorus osiris. Mám ho 2týdny a začaly se mi dělat tmavě hnědé fleky až pak díry skrze listy. Také sem zjistil že mám v akvárku řasu ale nevím jak s tím mám bojovat. Testy vody bohužel nemám, jen na pH... :-( Přidávám foto...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:50 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 18:10 Vozďa – Re: zaciatocnik
Vyndej ho z vody a zasázej do paludária - není to totiž vodní, ale bahenní rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 18:08 Muž Horác [3942] – Re: zaciatocnik
Vyndej ho z akvárka, zasaď do květináče a dej na okno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2008 18:08 Žena bucliik [99]
možná se pletu, ale acorus není tak úplně vodní rostlinka, dřív nebo později většinou odejde.Nejspíš bych hledala náhradu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 18:03 Muž zaciatocnik [2] – ako zachranit acorus
mam acorus decoratus a uz mu odhnili setke listy ma uz len malicke listy ale podla mna aj tie coskoro uhniju ako ho mam zachranit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 21:03 Muž LangMaster [24]
Aha ja zapoměl že jsem zde napsal aby se tu řešila moje odpověd koukam že jsem do tohoto fora asi nic psat nebudu nema to cenu ad napišu co chci vše se zde pitvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 20:37 Muž Johan [4945] - Rostliny
LangMaster napsal: Spíše Teresticke pěstování než Emerzní Terestické je ve vlhké zemině .... Vy ste s tím začal ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 20:29 Muž LangMaster [24]
Ja si myslim že ale tomu člověku co zde ma dotaz je to asi jedno jak se tomu říka hlavně když nepřijde o rostliny a je to jen tim že odhazují suchozemske listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 20:22 Usine – Re: LangMaster
Řekl bych že si tenhle termín P. Rataj drobet upravil k obrazu svému ,aby zabránil tomu že pěstuje emerzní rostliny. Termín terestrické vypadá lépe. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 20:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: LangMaster
Takže Alisma plantago-aquatica vyrostlná na obnaženém břehu rybníka je terestická rostlina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 20:02 Muž filipsi [1295] – Re: LangMaster
Nebral bych tohle nazvoslovi az tak vazne. I kdyz jisty smysl v tom je, zda se mi, ze definici si proste sam vymyslel. Navic v realite jsou nuance mezi hodne zalevanou kytkou, kytkou stojici v cm nebo 5-ti vody velice male (nemyslim ve vzhledu, tam pokud to kytka snese zadne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 19:58 Muž LangMaster [24]
JJ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 19:55 Muž filipsi [1295] – Re: LangMaster
Knizka odrudy echinodoru od p. Rataje starsiho? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 19:45 Muž LangMaster [24]
Emerzní forma=rostliny které vyhánějí čepele listů nad hladinu vody hluboké 10-50 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 19:42 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: LangMaster
Tak co je podle vás "emersní" rsp. emersně pěstované? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 19:33 Muž LangMaster [24]
Spíše Teresticke pěstování než Emerzní Terestické je ve vlhké zemině a skleníku tak se pěstují Echináče Emerzní se neprodávají ale jinak je to opravdu výměna listů za Submerzní není se čeho bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 18:14 Muž Geri [29] - Skaláry
Řekl bych že když jste zakoupila, tak jste zakoupila emerzní formu, žádnou vědu bych z toho nedělal... emerzní listy odejdou a nahradí je submerzní... V klídku čekejte a "odmrtvené" listy odstraňujte...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [166] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161558x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=8251