Co se to děje s rostlinami?

No ak je nízka hodnota NO3 a dostatok K+PO4 a Fe(aj celkovo mikroprvkov) tak sú rastliny "červenšie".
Niektoré rastliny sa na "toto" dajú aj využiť napr. Bacopa Caroliniana.Pridaním 5mg/l KNO3 "ozelenie".A ked je už velmo červená - opadávajú spodné listy z nedostatku NO3.Tak sa snažím držať niekde v strede.
No nejsem si jist jestli jou 2xT5 trubice dost na to akva. Pokud nemůžeš přidat další trubici, tak zkusit dát světlo níž k hladině, případně přidat kvalitní reflektory.
Jinak červené zbarvení rostlin není jenom o množství světla (ikdyž to je dost důležité). V řadě případů hrají svou roly i živiny. Některé rostliny chtějí více NO3, jiné méně apod. Bohužel přímo vyzkoušené to nemám, ale kdysi jsem o tom nějaké info sháněl a na takovéto informace jsem narazil. Třeba to upřesní někdo daleko zkušenější v tomto směru.
Odsunula jsem rostliny od sebe a některé přesadila do střední části a uvidím rozdíl.Díky za radu.

Je to tom světle, co nejvíce od sebe a co nejvíce tam kde zářivka svítí.
Co bych měla změnit, aby byla rostlina (Ludwigia repens) více červená? Akvárium mám prosvíceno 2x T5 zářivkami. A nízké Echyn. mám zbarvené červeně. Původně jsem myslela jestli to není hnojivem.
Dostatkem svetla u hladiny.

Moje Ludwigia repens je červená jen na vršcích čím je to způsobeno?
muze byt jen jediny duvod?

To je sice hezký postřech ale proč tedy evidentně chcípá?

jj vidis dobre
Designer napsal: Vaclave, sice nevidim dokonale, ale mne na te fotce pripada, ze oddenek nad substratem ma. A pak do substratu zakoreni, to funguje, zrovna vcera jsem v akvariu jeden takovy presazoval, koreny mel vrostle do pisku. A na vyber mel, sedel na dvou korenech, na jejich rozmezi, a stejne si zalezl s korinky mezi ne az do pisku. Ahoj,
během posledních pár dní mi původně celozelený list Echinodoru Amazonicus začal uprostřed červenat, viz foto
rybicky.net/fotogalerie.php…
(Foceno během údržby při vypuštění cca 50% vody)
Mimo to je skoro průhledný a trochu ožraný, ale to přičítám Ancíkům, co mám v akva. Zajímá mě, čím je způsobeno to červenání (růžovění). Hnědnutí to není. Ostatní listy jsou v pořádku.
Vaclave, sice nevidim dokonale, ale mne na te fotce pripada, ze oddenek nad substratem ma. A pak do substratu zakoreni, to funguje, zrovna vcera jsem v akvariu jeden takovy presazoval, koreny mel vrostle do pisku. A na vyber mel, sedel na dvou korenech, na jejich rozmezi, a stejne si zalezl s korinky mezi ne az do pisku.
vím,že by anubias mel být spíše na kořenech atd
vaaclav napsal: Takhle se anubiasy nesázejí, pokud je i oddenek pod substrátem špatně rostou a odcházejí.
Takhle se anubiasy nesázejí, pokud je i oddenek pod substrátem špatně rostou a odcházejí.

anubiasy jsem kupoval na burze,celkem se jim dařilo do ted, dno jsou flexiobklady a jsou uplne nove,nepochazi v tom akva nic z jiného akva.
Designer napsal: acik napsal: ostatní se chovají dobře až na "Egeria najas" ...
Anubias nereaguje nijak rychle, ostatni rostliny by spis neco rekly driv. A podle toho, jak to dno pod fotkou vypada ciste a nove, pochazi z jine nadrze? Pokud ano, musis pockat na nove listky (u Anubiasu to pochopitelne neni druhy den), abys neco videl, protoze tohle mluvi o tom co bylo.
Jinak idealne si tenhle Anubias posad na nejaky korinek, klidne i mensi a porizeny za tim ucelem (treba Hornbach okolo 70Kc), protoze kdyz ho pak budes chtit nekam presunout, na korenu to jde snadno a zrovna tak kdyz pripadne poroste rasou jej muzes na malem korenu lehce osetrit Savem
. Kdyz ho kus uriznes, a ten kus ani nema koreny, taky si poradi. Ale neublizoval bych mu, pokud nemusim.
Když už se bavíme o Anubiasech - lze mu ostříhat všechny kořínky a nechat jen oddenek a listy? Jsem koupil už poměrně vzrostlé kusy (emerz) a jejich kořenový systém je naprosto šílený.
Mě se stávalo to samé, žloutly mi listy a nakonec odešly i kořeny. Měla jsem Anubias zasazený v písku. Teď už ho mám přivázaný ke kořeni a jde krásně.

acik napsal: ostatní se chovají dobře až na "Egeria najas" ...
Anubias nereaguje nijak rychle, ostatni rostliny by spis neco rekly driv. A podle toho, jak to dno pod fotkou vypada ciste a nove, pochazi z jine nadrze? Pokud ano, musis pockat na nove listky (u Anubiasu to pochopitelne neni druhy den), abys neco videl, protoze tohle mluvi o tom co bylo.
Jinak idealne si tenhle Anubias posad na nejaky korinek, klidne i mensi a porizeny za tim ucelem (treba Hornbach okolo 70Kc), protoze kdyz ho pak budes chtit nekam presunout, na korenu to jde snadno a zrovna tak kdyz pripadne poroste rasou jej muzes na malem korenu lehce osetrit Savem

.
To mas u Tercovcu, vid? Tak na tu Egerii zapomen, nema moc rada vyssi teploty. Kdyz ji zacne byt horko, roste pomaleji, a jak je ji horko delsi dobu, prijdes o ni.
No, jednu dobu jsem o tom taky přemýšlel a hledal. Existujou u nás desítky druhů mechů a jen několik vodních. A i u těch je v akváriu problém a to hlavně teplota, snad 2 ztoho co jsem tenkrát dohledal byly přenositelné do akvária, ale zase chráněné.
Zkus si pohledat něco na netu jako vodní mechorosty ČR.
ostatní se chovají dobře až na "Egeria najas" ta se mi začíná rozpadat,nebo spíše je strašně křehká a hnědne
Designer napsal: Anubias roste i pri svicce, tim to nebude. Prerybneni bych v ramci tohoto neresil, takze zbyva ze neco chybi. Tipnul bych si zelezo.
EDIT: Jak vypadaji dalsi rostliny v tomto akvariu?
Anubias roste i pri svicce, tim to nebude. Prerybneni bych v ramci tohoto neresil, takze zbyva ze neco chybi. Tipnul bych si zelezo.
EDIT: Jak vypadaji dalsi rostliny v tomto akvariu?
0 15.07.2013 18:48
acik [416] 
Dnes jsem si vsimnul,ze mi zacina zloutnout listy u všech anubiasu viz fotka,je to vazne? Nasel jsem si par informaci a co to muze způsobovat
1. Má málo světla - světla mám dost 0.5W/L
2. Máš v akvárku přerybněno = nadměrný přísun živin,malá výměna vody - obojí ne,teď měním 1/2 vody a přerybněno rozhodně ne
3. Nedostatek železa,manganu - a tady nevim
Starší reakce
tak po nějaké době se dále červené flíčky šířily, z rostlin i na sklo, takže to asi bude řasa. Z rostlin jde prstem setřít, a teď ty červené fleky hobluje černá molly. Doufám, že se to dále šiřit nebude
Může, ale nebude ti vypouštět žádné škodlivé látky jak píšeš, ale prostě jen ti v akva hnije. A tyto hnilobné procesy akvariu vadí. Mech z lesa do akvária, nepatří!!!!
zdravím, chtěla bych se zeptat zda mech z lesa, který jsem zkusila dát do akvária, můžu vypouštět něco škodlivého (už jsem ho z akvária odstranila,dělala tam bordel

) a taky jsem tam dala 4 šneky a přežil jen jeden a tak se chci zeptat, jestli to může být tím mechem.. děkuju za odpovědi
Starší reakce
O.K., budu priste udavat kompletni slozeni a nebo alespon link na nej

.
Naprosto souhlasím, PMMD je metoda hnojení, ale ta sama o sobě ještě nezaručuje žádné koncentrace rozpuštěných jednotlivých složek v tom co je dávkováno. Sice existuje něco obvyklého, ale to neznamená že to dotyčný používá ....
Mě jen vadí takovej údaj bez koncetrace, každej "výrobce" si tam může dát svojí koncentraci. Zatím nehnojit sem měl na mysli: počkat až si o tom něco přečte a až se nějakej nedostatek projeví, já si ničeho nevšim..
Nicnerikajici? Akvarko ma v prezentaci a PMDD se klasicky micha v urcite koncentraci, v jinych si to muze namichat kdokoli, ale to bych uvedl...
No a proc? Protoze ve vodovodni vode neni draslik a ten rostliny potrebuji, jenze akvarium je nove, prakticky sterilni, a vodovodni voda zrovna s tim draslikem nepomuze.
Da se hnojit castou vymenou vody, a muze to nekdy i stacit, da se nechat neco zkazit v tom novem akvarku (taky nic noveho pod sluncem), da se krmit ackoli nejsou ryby, da se ledacos, protoze se stejne vetsinou nevi, co to aktualne chce a co je a co neni. Ovsem ja jsem radeji, kdyz vim co pridavam, coz pri kazeni neceho nedokazu ani odhadnout (tedy alespon ja to nedokazu).
Ok, tak tedy zkusim casteji menit vodu a mene svitit. hnojit v planu nemam, mam tam 7 hnojivovych kouli od jbl, myslim, ze to zatim staci, krome liliovnicku vse krasne roste.
Podle toho co jsem precetl bude svetla asi malo 15w / cca 50l vody. Je to komercni set Eheim no. Potunil jsem to radnym reflektorem z alobalu a pulkruhoveho profilu, efekt je viditelne jiz pouhym okem, tak snad to bude stacit, nemam v planu zadnou vodni jungli.
Liliovníček mám skoro ve všech svých nádržích s různou intezitou světla s CO2 i bez a nikdy se mi ,,nerozjel" dřív než po měsíci...jinak je to slušnej plevel
po 10 dnech od založení nemůžeš dělat soudy...akvaristika je o čase a trpělivosti...
Designer napsal: 0.5ml denne na tohle akvarko
to je trochu nic neříkající údaj
To rybaherb: Já bych se taky asi zatim na pmdd vykašlal a dal bych tomu volnej průchod, světla není moc ale taky se dá. Tu plevuňku bych potom zasadil víc ke středu pod zářivku(až jí budeš štříhat), bude tam mít více světla.
Osobně svítím v nově založeným akváriu kolem 6 hodin. Ty listy u echináče jsou nejspíš emerzní a budou odumírat a rostlině budou růst listy submerzní. Měnit vodu bych se rozhodně nebál a to častěji než často je to takovej způsob jak z akvária dostat to špatný a nespotřebovaný a dodat tam do dobrý a využitelný, osobně v nově založeným akváriu měním vodu klidně měsíc denně, ale 2x týdně to taky není špatný. Existují i jiné způsoby jak akvárium přihnojit více po sedlácku, než to PMDD a to třeba lehce přisypat sušený krmení, čehož využijí jak nitrifikační bakterie, jenž se tímto podpoří ve svém rozvoji a taktéž lehce i rostliny a společně s tou častou výměnou vody je to drobná náhražka toho hnojení do vodního sloupce, ale nic proti tomu, kdo ví o dělá, nechť tak činí.

dik za radu, koule u korenu prave mam, zatim bylo vse ok, tak sem myslel, jetli sem si tam nezatahl s novymi rostlinami nejakou nemoc.
Svetlo bude asi malo, tak sem si sestrojil reflektor a hned je to o poznani lepsi

Malo svetla, ted jeste muze tak nejak..., ale casem je to malo. Svitit alespon zpocatku kratsi cas, jinak to ma tendence po zalozeni delat ruzne zvraty. Zkus trosku prihnojit PMDD se vsemi slozkami, treba jen symbolicky 0.5ml denne na tohle akvarko, at ty rostliny nemaji jen cistou vodu (myslim vodovodni s nedostatkem drasliku). A Echinodorum dej ke korenum hnojivovou kulicku, treba JBL Kugeln.
Jinak to chce cas, 10 dni po zalozeni nemuzes cekat zazraky

.
Dobrý den, mám dotaz.
Akvárium mám založeno cca 10 den, postupuju dle klasických doporučení, odstátá voda, vysadit rostliny, do substrátu zákl. hnojivo, pustit filtr, svítím nyní 12h denně (zpočátku 10), rostliny viz prezentace akvária, ryby 0, 2 malí šneci, vše šlo krásně, plevuňka a pogostemon se krásně chytli, echinodorus později ale přece, liliovníček bych řekl vůbec.
Nicméně jsem vyměnil po týdnu vodu, zasadil nové rostliny - Limnophilu a Egerii, a po 5 dnech se objevil na echinodoru a liliovníčku červený výsev, taková krupička, viz foto nádrže. lilovníček jde do kelu bych řekl, echonodorus bytní a roste, ale vypadá hrozně.
Nemám tušení, co to je a co s tím, neměl by někdo nějakou radu?
Díky
Starší reakce
Jinak to je Hydrophila Diformis

0 24.05.2013 21:12 Kastli Mám takový problém...víte někdo co by mohlo způsobovat odpadávání listu eleocharisu? Každý týden jich na hladině vysbíram celkem hodně. Rostliny bych řekl že rostou celkem dobře.
Joo to bude ono. Děkuju

Tohle je podle mne Ruducha, o te uz se tady toho napsalo dost. Takze uz vis, co mas hledat ;).
0 23.05.2013 14:52 Kamča – Chlupy

Ahoj, potřebuju poradit. Jedna naše rostlina (bohužel název nevim), nám začala jakoby chlupatět. Rostou z ní malý, tmavě zelený "chloupky". Máme ještě další dva druhy rostlin a ani jedna to nemá, jen tahle. Co to je a co s tím mam dělat?
no v stave prišli dobrom, tie "tiger" vyhnali aj nové rastlinky, aj klasické vyhnali, akurát tie zakrútené nič. Sagitarie vyhnali až 1 novú rastlinku ... akurát že aj keď vyženú tak tá rastlinka ostane taká malá. Neviem, korene majú v pohode, a aj v stave boli dobrom, kúpoval som ich hneď ako prišli do obchodu
Mě to akva přijde v pořádku. Je otázkou v jakém stavu ty rostlinky přišly do akva. Je to cca rok co jsem trochu jiné valisnérky dával do svého 25L akva a mám pocit že to trvalo přes půl roku než vyhnaly šlahouny s novými rostlinami. Do té doby jen sílily, protože jsem je nevysadil v úplně dobré kondici. Navíc valisnérky zrovna zase moc náročné nejsou a třeba fakt potřebují jen čas. Ale třeba na tom někdo najde nějakou chybku, kterou jsem přehlédl.
Zdravím, mám problém s rastlinkami, skoro vôbec nerastú a nerozmnožujú sa, valisnerie mám už zo 2 mesiace a stále sa nemnožia. Svietim tak 10 hodín denne, neviem, CO2 mám, aj hnojím trochu, všetko je v mojej prezentácii DNO.
Starší reakce
O.Tom napsal: ..... Hnojení žádné.
Sám jsi si v podstatě odpověděl .... jak dlouho vydržíš ty o vodě?
Jinak lepší by bylo založit si prezentaci nádrže a doplnit další info třeba o obyvatelstvu ....
No, je to 400ka nádrž, filtr eheim 2080. Údržba je 1-3x týdně výměna vody s odkalením. Teplota kolem 28°C; PH 6,6 ; GH 7 ; KH 4. Testy NO2 a NO3 jsou ve fázi nákupu. Hnojení žádné.
Příčinou budou jednoznačně vhodné podmínky pro růst této řasy + nepříliš vhodné podmínky pro růst anubiasu. Bohužel bez bližších informací o podmínkách v nádrži toho víc asi nevymyslíme. Chtělo by to nějaké info o frekvencích čištění nádrže a filtru, výměny vody, hnojení apod. Kdybych měl ale hádat, tak bych si tipnul příliš hodně organického bordelu (špatná/zanedbaná údržba akvária).
Přidat reakci
1 ...... [80] ...... 201 202
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 163836x