Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:48 Muž Toník [396] Re: MP
Tvrdost vody? Alespoň orientačně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 13:02 Muž MP [3] Re: Johan
Vypadá to jinak, jakoby opravdu v samotném listu odumírali buňky s chloroplasty. Objevuje se to pouze na egerii a řečance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 21:41 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MP
Zkuste to porovnat s biogenním odvápněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:33 Muž MP [3] – Egerie a řečanka
Dobrý večer, ptám se ještě jednou, protože má minulá otázka byla bez odpovědi, na malé bílé skvrny na listech egerie a řečanky. Tyto skvrnky mi připadají jako odumřelé buňky a postupně se zvětšují až je celý list bílý (foto je o pár řádků níže - z 22.1., ale moc to tam není vidět). Mám začít něčím hnojit nebo je to způsobeno nedostatkem/přebytkem světla? Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:48 JenikALucias Re: souky
tak asi jo,budu to muset vyfotit...ale nevím zda to ten náš foťák dá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2013 17:22 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamircek
Zeptej se svého ancistruse. V noci ti echináč hobluje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 16:53 Muž souky [592] - RostlinyRe: JenikALucias
chtělo by to fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 16:35 JenikALucias – štěkovec vykrajovaný
Dobrý den,
mám takový menší problém,pořídili jsme si do akvárka tuto rostlinu ale v akvaristice nám k ní nic neřekli...máme s ní problém,začala na sobě vytvářet takový bílý povlak co jí chybí?není už tak sytě zelená jak jsme ji koupili.Děkuji za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 14:08 Muž jamircek [1]
Fotka k příspěvku Co se mi to děje s kytkama a proč?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 15:38 Muž Bin [144] - Amerika
počujte múdrejšie hlavy Ophiopogon minima stačí dať do kvetináča s klasickou hlinou alebo potrebuje niečo špeciálnejšieho?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:28 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: vaaclav
no on byl nějakou dobu po zasazení hezkej a nějak rostl, ale hodně mi ho zdecimoval ancik. Nechal mu jen pár malýh lístků.
Teď se anik přeorientoval na Hygrophila corymbosa (mokřanka vzpřímená) a echináče už si skoro nevšímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:25 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SlavekB
Fotka k příspěvku Já si myslím že to nebylo tak nic zázračného ale celkem normální přechod ze skleníku pod vodu. To já jsem na tom byl hůř a narostlo to taky. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 13:15 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: vaaclav
Tak dik za info a dobrou zprávu. To ji mě potěšil. Ja už se lekl, že se s ním něco děje. :-)
Podle fotek to stejně považuju za malej zázrak, že se dokázal ještě tak krásně zmátožit. Za chvíli mi poleze snad z akva.
Jen zatím ni nenasvědčuje tomu, že by chtěl začít vyhánět do květu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2013 13:07 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SlavekB
Já si myslím že to probíhá velmi dobře a echinodorus ti začíná pěkně růst a vybarvovat se. Ta struktura co se ti nelíbí ta právě ukazuje na to že se mu začíná dařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 11:35 Muž SlavekB [168] - Živorodky – echinodorus
Fotka k příspěvku Mám echinodorus, který dlouho stagnoval a vypadal, že to nezvládne.
Jeho vývoj je tady:
15.09.2012 - rybicky.net/nadrz/15441/41.jpg
10.11.2012 - rybicky.net/nadrz/15441/97.jpg po otrhání všech poškozených listů
22.12.2012 - rybicky.net/nadrz/15441/133.jpg
a poslední stav echináče rybicky.net/nadrz/15441/139.jpg
...
V poslední době ale sleduji, že na listech se mu dělá nějaká hnědá struktura viz. fotka. Čím by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 17:38 Muž caarpio [17] – rozpadani a uhnivani rostlin
Fotka k příspěvku Přidávám fotku k mému dotazu. A CO2 nepoužívám. Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:28 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: marty
Já bych snížil dobu osvětlení ze 14hod aspoň na 10hod. Komerční tekuté hnojiva jsou málo koncentrovaná a když k tomu navíc tak moc svítíš, tak se nedivím že to nepomáhá, rostliny ti rychle všechno hnojivo spotřebují a pak zbytek fotoperiody strádají. Nejlepší by bylo kdyby sis založil prezentaci s podrobnými údaji a fotkami. Takto je to pouhé střílení od boku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: marty
a přidáváš CO2? možná by to chtělo nějakou fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:07 marty – rozpadani a uhnivani rostlin
prsim o radu mam 130l aquarium osvetleni 80w dene davam deni hnojivo od sery ale bohuzel to nepomana svitim 14hod dekuji za radyy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:03 Muž MP [3] – Egerie
Fotka k příspěvku Dobrý den, na rostlinách (hlavně na egerii a řečance) jakoby odumírá chloroplast a na listech se tak objevují malé bílé skvrnky, kterých postupně přibývá až je list skoro celý bílý. Rostlina ale zároveň roste. Mám je začít něčím hnojit (PMDD nebo něco jiného?) nebo je problém někde jinde? Zatím jsem používal pouze jílové kuličky, které ale u těchto zmiňovaných rostlin nemám kam dát.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:47 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: SlavekB
a poslední stav echináče rybicky.net/nadrz/15441/139.jpg
čekám, kdy vyleze nad hladinu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 15:36 Muž filipkriz [53]
Ja prave jinde nic moc nepozoruju, jen na tom echinu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:44 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: SlavekB
Je pravda, že poslední dobou se dělá z žraní echináčů dogma, ale zkušenosti hovoří za vše. Mně prostě pucujou cokoli zeleného. Buď rád, že se ten tvůj naučil žrát něco jiného než echináče.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:26 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Tomas Enderson
mně nežral nic jiného než echináč :-)
Na te druhé kytce ho vidím pořád, ale nenechává to na ní takové následky. A nemyslím si, že to je univerzální návod, jen jsem chtěl říct, že nemusí být vždy pravda, že jednou naučený na echináč už nedá pokoj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2013 09:53 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: SlavekB
Tohle bych nedával jako universální návod. Každá ryba má svojí hlavu a to co funguje u tebe, je dost pravděpodobné, že nebude fungovat jinde. Já má zkušenost, že jakmile jednou začne ancistrus pucovat kytky od listů, tak už ho to neodnaučíš a žere vše co mu přijde pod hubu. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 09:52 R Muž romant [27982] Re: SlavekB
Máš slušně vychovanýho ancáka a budeš mu dopřávat v potravě vše co si žádá, že se do toho echináče nepouští. Je dobře že jsi se ozval, ale nutno přiznat že jsi vyjímka a přeji Ti ať to tak vydrží i nadále. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 09:47 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: romant
Velmi často ho na ni vidím, ale zdaleka to tu kytku tak nepoškozuje jako dříve ten echináč. Na echináči jsem ho pak už téměř neviděl. Jen se tam přistaví na chviličku, když skáče kolem.
A to nepřikrmuju ani zeleninou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 09:45 R Muž romant [27982] Re: SlavekB
Mám tomu rozumět tak, že si všímá té hygrophyly více a sjíždí jí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 09:27 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: romant
romant napsal: Musíš se rozhodnout a to buď ancák a nebo rostliny, který sjíždějí, jak jednou začnou, už je konec.
možná bych to nebral až tak striktně. :-) Mě ancík docela překvapil po zasazení rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa .
Od té doby si prakticky přestal všímat echináče.
A docela jsem koukal jak se dokázal vzchopit. Už jsem dva echináče považoval za odepsané.
15.09.2012 - rybicky.net/nadrz/15441/41.jpg
10.11.2012 - rybicky.net/nadrz/15441/97.jpg po otrhání všech poškozených listů
22.12.2012 - rybicky.net/nadrz/15441/133.jpg
novější nemám, ale ted jsou z toho dva nádherné echináče o dalších asi 8 CM větší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2013 22:46 R Muž romant [27982] Re: filipkriz
Musíš se rozhodnout a to buď ancák a nebo rostliny, který sjíždějí, jak jednou začnou, už je konec. Tu zeleninu jim zkus dávat těsně před zhasnutím světla, jsou to noční ptáci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 22:38 Muž filipkriz [53]
Co s tim ? mam tam asi 2-3 maly a jednoho giganta, krmim myslim docela hodne... mam davat okurku nebo tak neco aby nemeli chut na zeleny, nebo se to proste nedaji odnaucit ? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2013 22:32 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: filipkriz
Je to na 100% ancistrus. Ty pacholci to dělají v noci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 21:50 Muž filipkriz [53]
Zdravim,

krome relativnich problemu s rasama, ktere zatim odkladam do jineho topicu, mam problem s rostlinou "Echinodorus grisebachii 'Bleherae' " - listy se jakoby rozpadaji, jsou tenke, prusvitne, maji misty diry, nevim esli kytce neco chybi, nebo ji prokousavaji ancistruse, ale co sem koukal, tak na ni zadna ryba dlouhodobe neni pricucnuta...

hnojim PMDD i CO2 z bomby, vicemene vse viz profil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 21:42 Žena danio [587] - Miniakvária – hnědovka
Fotka k příspěvku Ahoj, už pár týdnů pozoruji problémy s hnědovkou. První cca 2 měsíce v akva byla úplně v pohodě, pak ale začala "pelichat" - ztrácet postupně listy, tak jsem ji přesunula na jiné stanoviště v akváriu, kde je více světla (předtím nad ní byly stonkovky) a zdá se, že to přestalo. Nyní ale pozoruji něco jako "kadeřavost" nebo jak to říct. Malé listy jsou divné a tvoří se na nich takové jakoby strupaté útvary. Je to normální nebo rostlince něco chybí? Mám tam ještě jednu menší hnědovku (pteropus), na té je to také, ale na maličké Windelov nepozoruji nic takového. V dalším akváriu mám malé hnědovky a na nich také nic není.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 21:39 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Vypni silnou filtraci a pokus zopakuj a uvidíš že půjdeš níže. Co tě dál nepustí je velká cirkulace vody a únik CO2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 17:21 Muž Toník [396] Re: grunda
Tím, že část CO2 reaguje s vodou za vzniku H2CO3, ovlivňuje tento pH. Více CO2 = více H2CO3 = větší změna pH.
Jdu volit "modráska". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 16:48 Muž grunda [1781] - Cichlidy
takže znovu, obsah CO2 v akva není závislý na množství rozpuštěného CO2 ve vodě, ale na jeho skutečném dodaném množství, to je důvod, proč Tilmanova tabulka nemůže fungovat, rozpustit se dokáže tak 1% z celkového množství dodaného CO2 - to je to, co ovlivňuje pH, zbytek zůstane v akva ve formě CO2 - to CO2 tam fyzicky je, ale už neovlivňuje pH a proto Tilmanova tabulka neplatí, rostliny toto CO2 dokáží využít, proto se tam dodává, stejně tak příliš vysoká koncentrace volného CO2 dokáže zabít ryby. Závěr - Tilmanova tabulka je na ..... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 16:40 Muž Toník [396] Re: grunda
Ano, snad už dnes naposledy - v akváriu Tilmannovi věřit neradno. CO2 to ale za vinu nedávejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 16:39 Muž Toník [396] Re: grunda
Že se vám při vašem pokusu nepodařilo snížit pH pod určitou hodnotu, bude důsledkem toho, že se jste dosáhl maximální rozpustnosti CO2 v dané vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 16:35 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Toník
a jsme zpět u jádra pudla, v akva ovlivňuje pH spousta věcí, kořen, substrát atd. tudíž je Tilmanova tabulka k ničemu :) navíc dostupné akva testy jsou v tom lepším případě orientační, než k ukázání reálné hodnoty slouží k ukázání změny v akva, takže je tabulka opět k ...... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 16:28 Muž Toník [396] Re: grunda
Nebude mnoho lidí, kteří by pomocí CO2 upravovali pH pod 5,8. I při nízké alkalitě by riskovali, že toto počínání se neobejde bez následků na rybí osádce. Pokud by šlo o "maximální doping" rostlinných nádrží bez ryb, (případně jiných živočichů), pak bychom se dostali na jinou platformu, než bude zajímat běžného akvaristu včetně původního tazatele.
Většinu bude zajímat už zmíněný interval pH (cca 6-8), a pokud bychom zajistili v akváriu, že pH bude ovlivněno pouze CO2 (H2CO3) a alkalita pouze hydro/uhličitany, pak by Tilmannova tabulka platila tak spolehlivě, jak přesně bychom dokázali pH a alkalitu změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 16:15 Muž grunda [1781] - Cichlidy
jenom pro zajímavost popíšu pokus s CO2, měl jsem akva cca 300 litrů - je zde v mém profilu, už bylo bez ryb, 1,5kg láhev CO2 napojená na Sera reaktor, ADA 50mm difuzor a atomizer. Dva filtry bez náplní, výkon 3400 litrů za hodinu, 3 jehlové ventily. Vše puštěné naplno, pH na controleru nastaveno na 5,4. Vyfučel jsem plnou 1,5kg láhev za 3 dny do akva a pH pod 5,8 nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 16:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Toník
ve svém akva používám pH controler, ať sytím jak sytím, nedostanu pH pod 5,8. Přitom koncentrace CO2 je stále vyšší a vyšší, z toho mi plyne, že CO2 je schopno ovlivnit pH jen do určité míry, to je důvod, proč je Tilmanova tabulka k ničemu(mimo jiné). Pokud vezmu klasickou sycenou minerálku, hodnoty CO2 jsou tam kolem 2400 mg/l, ale pH je kolem 5,5 - typický příklad sycené vody(to co děláme v akva, tam je Tilmanova tabulka taky k ničemu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 15:59 Muž Toník [396] Re: grunda
Nemohu souhlasit, že Tilmannova tabulka je nepoužitelná vinou sycení CO2, tato tabulka skutečně platí i ve vodách, do kterých je CO2 uměle přidáváno.
Vezměte si skleničku a naplňte ji vodou z akvária. Nechejte vodu ve skleničce odstát, aby došlo k vyrovnání koncentrace CO2 s jeho koncentrací ve vzduchu. Pak do této vody přidejte reagenční činidlo, např. AKVIN nebo podobný test pH, (na přesnosti až tak nezáleží), nebo máte-li k dispozici pH-metr, tím lépe - použijte tento.
Pak pomocí vzduchovací hadičky a svých plic (nebo přímo z lahve s CO2) vodu ve skleničce probublávejte a sledujte, (změřte pH metrem), na jakou hodnotu jste schopen původní pH snížit.
Můžete také použít roztok, který používáte do permanentního testu CO2. Jeho počáteční zbarvení bude podle složení testu tmavozelené nebo modré, jeho pH přibližně 8-8,3. Po pár desítkách vteřin probublávání CO2 roztok zežloutne, což znamená jediné - jeho pH se snížilo. Na jakou hodnotu, to si zkuste změřit sám.
Sycení CO2 není tím, co by Tilmannovu tabulku "vyřadilo ze hry".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 15:27 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Toník
vzhledem k tomu, že v nádržích sycených CO2 se na HCO3- a H+ mění pouze cca 1% dodaného CO2, tak změna pH směrem dolů není možná o více než zhruba o 1 stupeň, zbytek CO2 zůstává ve formě CO2 a dále už pH neovlivňuje, takže CO2 můžeme mít v akva velké množství, ale na pH už se to nijak neprojeví, tudíž Tilmanova tabulka je v tu chvíli nepoužitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 15:15 Muž Toník [396] Re: grunda
Že na Tilmanovu tabulku v akváriu, kde je pH i tvrdost vody ovlivňována spoustou věcí, ne jen množstvím CO2, se spoléhat nedá a proč, to bychom už nemuseli v každém příspěvku opakovat.
Při přidávání CO2 jsme schopni ovlivnit pH jen v určitém rozsahu +- 1 stupeň, pak už se pH nemění, ale množství CO2 se nadále zvyšuje.
V přírodních vodách souvisí CO2 s pH v intervalu cca 4-9.
V akváriích běžný akvarista, který praktikuje sycení vody CO2, pracuje obvykle s intervalem 6-7,5. Změny pH pomocí sycení CO2 v rámci tohoto intervalu měřit lze.
Tilmannova tabulka platí i ve vodách uměle sycených CO2, umělé sycení vody v akváriích tudíž není důvodem, proč by Tilmannova tabulka neměla platit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:43 Muž grunda [1781] - Cichlidy
řeknu to tedy jinak, Tilmanova tabulka v akváriu, kde je pH i tvrdost vody ovlivňována spoustou věcí, ne jen množstvím CO2 naprosto k ničemu. Při přidávání CO2 jsme schopni ovlivnit pH jen v určitém rozsahu +- 1 stupeň, pak už se pH nemění, ale množství CO2 se nadále zvyšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 10:19 Muž Toník [396] Re: grunda
Vidím, že jste tu, tak se znovu zeptám: proč by Tilmannova tabulka v akva "už vůbec neměla fungovat, když dodáváš CO2"? Jak se dodávání CO2 projeví na její "nefunkčnosti"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 00:17 Muž Toník [396] Re: grunda
pH vody v akváriu neovlivňuje pouze CO2 (H2CO3) a alkalitu neovlivňují pouze hydrouhličitany a uhličitany, proto Tilmannova tabulka v akva "nefunguje". Lépe řečeno - funguje nepřesně, na čemž se podílí i nepřesnost měření pH a alkality.
To se tu zmiňuje co chvíli.
Proč by ale "už vůbec neměla fungovat, když dodáváš CO2"? Jak se dodávání CO2 projeví na "nefunkčnosti" Tilmannovy tabulky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 23:38 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pořiď si drop checker, naplň ho originál náplní a zjistíš, jak na tom jsi, tilmanova tabulka v akva nefunguje, a už vůbec ne, když dodáváš CO2

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=4101