Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 16:59 smoil Re: Anthrax
Podle návodu a názoru co jsem četl na různych forech je 1ml carba na 50l vody. S tím, že se muže klidně muže dávat 2x-3x tolik. Dávám 3ml denně což není ani 2x takže si nemyslím, že dávám pětinásobek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 15:51 Žena petulka [11]
Zapomnela jsem: GH2/KH1,5
Ph 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 15:37 R Muž Anthrax [4787] Re: petulka
Zkus dát aktuální fotku. Poslední co máš v prezentaci je tři měsíce stará ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 15:21 Žena petulka [11]
Ahoj co rikate hodnotam me vody?
Ph 7
Ca 11.5
Cl 13.5
Mg 8
Nitraty 6.3
K 6.2
Na 11.6
SIO2: 31.6

Kytky mi nerostou tak fakt nevim cim hnojit.
Svetla mam ten LED jednu zarivku.
Akvarko ma 110 litru filtr s pomerne silnou prutocnosti a prihnojuju trosku co2. Do dna davam tabletky od dennerle a torben a hnojim malo protoze kdyz pohnojim tak je rasa.
KTky rostou ted pomalu a nevypadaji uz tak pekne. Neradte mi ze si mam koupit PMDD pac ziju ve francii a kde to mam tady sehnat dik za kazdou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 14:47 R Muž Anthrax [4787] Re: smoil
Máš dost málo rostlinné hmoty co ti tam odvede práci do začátku. Tohle je zralé na to že se ti tam rozjede řasa. Být tebou přidám něco jako Ceratophyllum demersum, nebo podobný plevel.

Nedostatek prvků bych prozatím neřešil, když tam máš výživný substrát.

Taky měsíc není žádná míra. Je možné že ti ta hygrophila teprve shazuje staré listy. Což je přirozené.

Edit: Easy Carbo ničemu nepomůže, to můžeš klidně vynechat :-)

Edit2: Když koukám že tam dáváš pětinásobek doporučené denní dávky si říkám že by sis o tom měl radši něco přečíst akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 21:42 bublina Re: smoil
co to je mekka voda ? vodarna musi jasne definovat vapnik i horcik. tobe tam v cele kompozici chybi taky fosfor. to jestli je davka profita dostacujici je otazkou. nicmene mnozstvi rostlin ktere mas zase tak velkou spotrebu mit nemuze. tvuj substrat uvolnuje hodne N. musis vzit v uvahu to, ze casem se N prestane ze substratu uvolnovat tak masivne. i to N je ve vodovodni vode tak moc ?
zkus znova nafotit ty rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 17:32 Angus68 Re: smoil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 17:26 smoil Re: bublina
Ano, vlastnosti jsou výsledky mého posledního měření. Bydlím v Ostravě a máme tu celkově dost měkkou vodu ale Gh mi přijde celkem v normě tak si nejsem jistý. Profito obsahuje draslík, ale nemyslím si, že je ho tam nějaké větší množství. Testoval jsem odstátou vodu a má přibližně stejné hodnoty. Uvažoval jsem právě, že přikoupím nějaké hnojivo co má dost NPK. Nějaké doporučení? Zatím mam jen profito a tekuté CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2018 12:07 bublina Re: smoil
tak ty tecky jsou stopro nedostatek drasliku, ale na ty celkovy fotce na tech rostlinach vidim uplne jiny veci nez nedostatek drasliku. ale protoze ta fotka je vazne divna, netroufam si rict co to je. profito urcite obsahuje draslik K.
ty vlastnosti vody ktere zminujes v profilu jsou vysledkem tveho mereni v akvariu ?
jake jsou obsahy prvku vody kterou tam lejes ?
uvedom si, ze rostliny potrebujou pro svuj rust dostatek makro(NPK) i mikroprvku a taky trochu te tvrdosti a hlavne uhliku at jako CO2 nebo jako hydrogenuhlicitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2018 20:18 Muž AsusKD [85] Re: smoil
Mne sa na hydrophilach objavilo niečo podobné, akurat sa z tych bodiek stali dierky. Na fóre som dostal tip na draslík. Po prihnojení sa rozpad zastavil a rastliny začali znova vyháňať listy.
EDIT: v tvojom prípade ide alo o čerstvú nádrž. Možno to chce len čas ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2018 13:06 smoil – Hygrophila corymbosa - Opadavani listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
rostlina: Hygrophila corymbosa

Před měsínem jsem jí přidal do akvaria a od té doby jí žloutnout listy, občas jsou i průhledné a mají zespodu hnědé tečky. Později opadavají. Přidávám Easylife carbo a profito. Svítím 6h denně. Zkoušel jsem hledat, ale stále si nejsem jistý s čím je problém. Napadlo mě nedostatek draslíku, fosforu nebo dusiku. Rostlina normálně roste a má i nové listy.Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2018 13:47 Maq Re: vaclav
V mramoru a dolomitech je vždycky dost příměsí, včetně spousty železa. Ovšem v tzv. "nedostupné" formě. Z toho Ti vyrostl ten echinodorus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2018 11:12 Muž MichalV [327] Re: vaclav
krmiva pre ryby su vyrabane z rastlinnej a zivocisnej hmoty a ta urcite zelezo obsahuje. Pre nas akvaristov su to nemeratelne mnozstva, ale mozno aj to staci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2018 08:01 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tak na chodbě mě bez substrátu vyrostl metrový echináč a bez dna kořeny zatížené velkými kameny. Protože tam ale mívám dost ryb a tak mě padalo pH nasypal jsem na dno mramor a dolomitický vápenec. V tom je zřejmě železa dost protože jinak vodu moc neměním a mimo živorodek nehnojím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2018 23:43 Maq Re: vaclav
To neumím vysvětlit, nicméně plovoučky a nekořenící rostliny (egeria, ceratophyllum) mívám a problémy nejsou. Zřejmě jsou dělané na ty mikrogramové koncentrace ve vodě.
Nevím. Ale uvažuju tak, že jsem dodal železo tak jak to je v přírodě. Tam je taky všechno zoxidované, tzn. nerozpustné. Rostliny určitě z přírody neznají EDTA, to je umělá látka.
Svoji roli mohou hrát huminy, které jsou v každé vodě. Dokonce i vodovodní, protože jejich úplné odstranění je drahé. Některé vodárny to v údajích i uvádějí, buď rozpuštěný organický uhlík (TOC - total organic carbon, DOC - dissolved organic carbon), což bývají převážně huminové látky, anebo i konkrétně obsah huminových látek. Bývá to řádově několik miligramů na litr, takže žádné mikro.
(Akorát že já všude liju pouze vodu z RO... tak nevím. Ale huminy se v každé živé vodě vytvoří.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 22:21 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
A co stonkové rostliny a jejich adventivní kořeny které tvoří protože mají malý kořenový systém v substrátu a plovoucí rostliny. Nebo rostliny pěstované bez substrátu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2018 21:21 Maq Re: Neuro
Neuro napsal: co je optimální množství, když každý akvárko je jiný a každá rostlina má jiné nároky na železo.
V tomto ohledu jdu proti hlavnímu proudu. Ale nemluvím jen tak teoreticky, dlouhodobě to praktikuji. Jde o toto:
Celý ten byznys s cheláty je nechutný. Z pitné vody je železo aktivně odstraňováno a v substrátech z čistého křemičitého písku je ho málo. Proto železo v akváriích často chybí. To ale naprosto neznamená, že rostliny je potřebují dodávat v nějaké vylepšené formě, tedy v chelátech. Je to právě naopak, ve vodě by mělo plavat minimum železa. Ne desetiny miligramů, ale tak možná jednotky mikrogramů.
Rostliny jsou zařízené na příjem železa kořeny, a to že bývá v tzv. nedostupné formě jim vůbec nevadí. Zejména ne v akváriu, kde jsou v substrátu příznivé podmínky pro redukci trojmocného železa na dvojmocné. Tradičně se dávají do dna staré hřebíky. To má částečnou nevýhodu v tom, že nějaký čas trvá, než se takové železo rozptýlí ve dně celého akvária. Řešením je dodat do substrátu práškovou rez nebo podobný oxid železa.
Dělám to tak. Měřím železo ve vodě fotometricky, což je citlivější metoda než běžné kapkové testy, a mám běžně nulu nebo pár µg/L. Přesto rostlinám železo nechybí.
Kilo práškového hematitu stojí stovku. Dám trochu do dna při zakládání a mám po starosti. (Navíc železo ve dně má další pozitivní účinky.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 21:04 Muž Xbourn [805] Re: Angus68
Ok dám tomu čas. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 21:02 Angus68 Re: Xbourn
Já je tady mám 2 roky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 21:00 Muž Xbourn [805] Re: Angus68
Právě že ji mám už 9 měsíců tak se radši ptám co se děje . Doufám že si to sedne a dík za radu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 20:52 Angus68 Re: Xbourn
Nevím jak ji tam máš dlouho, ale mě ze začátku dělala to samé ;-) Potom si zvykla na podmínky a bylo to. Jinak ty starší listy z vně růžice odstraňuji taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 20:37 Muž Xbourn [805] – rostlina
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte někdo co se děje s touto Cryptocorynou wendtii ???????????????

Dík za info
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 20:17 Muž Neuro [19] Re: Maq
To jsem zapomněl napsat. stydim :-)

Ale našel jsem to na více místech tak třeba na tom něco bude,ale zase co je optimální množství, když každý akvárko je jiný a každá rostlina má jiné nároky na železo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2018 19:00 Maq Re: Neuro - železo
Neuro napsal: optimální dávka by měla být někde mezi 0,2-0,5mg/l
Takové a podobné údaje šíří:
1. výrobci/prodejci železitých hnojiv,
2. výrobci/prodejci testů na železo ve vodě.
Nicméně ty rostliny na fotce od @Zahry by dost možná nějaké železo snesly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 18:42 Muž Zahry [21] Re: vaclav
Zkusím. Použiju Tenso Coctail co mám doma, a asi o malinko zvednu dávku KNO3. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2018 23:01 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zahry
Asi bych zkusil přidat trochu stopových prvků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 21:08 Muž Neuro [19] Re: Zahry
Já bych to zkusil, pač optimální dávka by měla být někde mezi 0,2-0,5mg/l a ty tam z vody máš 0,068mg/l což není moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 20:05 Muž Zahry [21] Re: vaclav
Jojo přihnojení ještě nemám úplně vyladěné. Zkoušel sem to prozatím tak jak mám v prezentaci s tím, že se uvidí jak to půjdou kytky. Zkusím přidat o něco víc KNO3, KH2PO4 a pořídím něco na zvednutí hořčíku/ vápníku. Světlo, no mohl bych přidat na době svícení, další možnost je výměna za zářivky 2x39W T5. Ale to už určitě bude nářez bez CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 20:04 Muž Zahry [21] Re: Neuro
Taky by mohlo. Vzhledem k tomu, že rozhodně nejsem odborník přes tyhle věci, tak se mi to poměrně blbě určuje. Objevuji mnou neprobádané :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 17:41 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zahry
Řekl bych že je to taková klasika. U každého akvária je to trochu jinak ale po pár měsících jim prostě dojde dech a musíš ho trochu restartovat a začít asi trochu přihnojovat ale to je dost individuální. Máš dost měkkou vodu. Co ti schází si zjistil podle testů tak bych se asi podle toho i zařídil. Světlo vypadá dobře ale je to 42w na 150 l vody a to není zrovna moc. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 17:24 Muž Neuro [19] Re: Zahry
Napadá mě, jestli ti tam nechybí železo???
Viz. www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 16:48 Muž Zahry [21] Re: Zahry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zatím stále pozoruji spíše zhoršování stavu kytek. U šípatkovce se krom žloutnutí a bělání listů objevují nové deformované listy. Po tom co se zastavil růst Limnophily, tak podobně je na tom i Bacopa M., navíc začíná lehce žloutnout a jsou na ní malinké zelené tečky. Stejně tak začínají vypadat listy na nových výhoncích H. Polyspermy. U H. Corymbosy zas začínají mít vrchní listy nádech dorůžova, od okrajů listu (nepovedla se mi lepší fotka :-|) . Začíná se u mě objevovat docela dost věcí najednou, což mě trošku děsí. Koukal jsem třeba tady www.akvazahrada.sk/… , nicméně moc moudrej z toho úplně nejsem. Podle tý stránky, a podle toho co pozoruju to může být hned několik prvků, které by mohly chybět. U corymbosy by to růžovění mohlo svedčit o nedostatku dusíku. Ta zelená přisedlá řasa zas málo fosforu, deformace listů šípatkovce hořčík vápník hmm ... Potřeboval bych prosím poradit, co by mohlo chybět?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2018 17:43 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Andaska
Ty sice možná čteš, ale pak se neudržíš s rybkama to zbastíš (aby jim nebylo smutno).

Při tom je to tak jednoduché. Rostliny - počkat - málo ryb - pravidelná údržba = biologická rovnováha :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 17:19 Andaska Re: bobik0cz
Já už ctu pul roku každý den... opravdu každý! vsechno možný o akvaristice a stále víc zjišťují, ze toho vim porad malo coze . Jako ta biologická rovnováha...já ji chci taky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 16:38 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Andaska
Zkus si pročíst (je to v celku zajímavé a důležité) ;-)

rybicky.net/forum/10088-vysoka-hladina-no3

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 16:31 Andaska Re: bobik0cz
A ty nízké dusičnany jsou dobře nebo špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 16:27 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Andaska
V tvém případě bych PMDD raději nezkoušel. Přiděláš si jen starosti hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 16:24 Andaska Re: afc1886
Už jsem to procetla. Měřila jsem NO3 a je tak 5mg/l. Jaktoze je tak nízké? Ze začátku jsem ho mela na 15mg/l. Muzu zkusit PMDD, nebo to je brzy, když akvárko běží teprve měsíc a pul a do toho mám ve spodu dna ten výživný substrát. A ještě k tomu hodně ras.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 19:45 R Muž afc1886 [14703] Re: Andaska
Fotka by případným rádcům určitě pomohla, ale tady ti dám aspoň pár odkazů, kde můžeš studovat.
akvarijni-hnojivo.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
www.akvazahrada.sk/…
surpanblog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 18:03 Andaska
Ahoj, co je s rostlinkami, když maji barvu spis žlutozelenou než sytě zelenou? Nějak to pozoruju u všech. Nejvíc listy co jsou nejbliž k hladině. Viz. moje 112l akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 18:11 Muž Zahry [21] Re: Maq
Změřil jsem. Sera test ukazuje 10 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 16:56 Maq Re: Zahry
Zkus změřit dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2018 16:37 Muž Zahry [21]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit. Teď zhruba poslední týden pozoruji chřadnutí kytek. Šípatkovec, kde dochází k prosvítání listů. List vyroste je slabě zelený, pak začne blednout až zprůsvitní a pak odpadne. Starší listy zase začínají žloutnout. U Cryptocoryn jsem si zase všiml, že některé listy se začínají nepřirozeně kroutit, tady jde o starší listy. Další věc, vypozoroval jsem, že se zastavil růst u Limnophily Sessiliflora + tvoří se na ní sinice. Limnophila stříhána každý týden a teď najednou růstový stop stav. Googlil jsem www.rostlinna-akvaria.cz/… a některé příznaky by mohly svědčit o nedostatku vápníku, hořčíku a možná železa. Ale u železa těžko říct. Jestli jsem dobře pochopil tu tabulku, tak železa by mohlo být dost, jen nedostatek hořčíku brání jeho absorbování. Co myslíte, že rostlinám chybí? Info o hnojení, údržbě atd v prezentaci. Předem díky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2018 08:45 MichalNecek Re: Wanderer
Alternanthera reineckii je poměrně náročná nejen na CO2, ale taky na světlo a živiny, podle fotek tvé nádrže je v ní poměrně tma na pěstování právě Alternanthera reineckii, očividně jí ale prostě začínají chybět živiny, protože pokud jsou údaje o tvé nádrži aktuální, tak železo ve formě hřebíku a hnojení do dna jí prostě stačit nebude.
Vyčerpala zásoby živin ve vodním sloupci a začala strádat palec
Pokud jsi názoru, že ostatní musí obstarat ryby, tak ti to nikdy pořádně prosperovat nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 23:28 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Wanderer
Nejsem odborník na rostliny, ale můj poznatek.
Měl jsem jí v kondici jak ty, přidal jsem CO2 z bomby, nezměnil jsem hnojení (teď nehnojím), nepřidal jsem osvětlení a rázem do 14 dnů ji mám krásně rudou a stříhám ji co 14 dní.

Čím to asi u mě bylo? Tak asi tak :-P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2018 22:58 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Poměrně jednoduchá odpověď, tyhle rostliny někdy rostou blbě i s CO2 když ho nechceš tak je nepěstuj a zkus něco jiného. Na tvých fotkách nejsou prosperující rostliny a podle toho tak i vypadají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 20:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Měl bych na vás dotaz, co chybí této rostlině? Alternanthera reineckii docela stagnuje. Bylo období, kdy rostla opravdu hodně (na stejném místě akvária), v poslední době spíš živoří. Ta nalevo je na tom trochu lépe, ta napravo hůř. Děkuji.
Fotky zde:
rybicky.net/nadrz/26262/476.jpg
rybicky.net/nadrz/26262/475.jpg

Jedná se o tuto nádrž:
rybicky.net/nadrze/26262-vetev-s-hodinami…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2018 15:35 jamajcan Re: greddycz
Vypadá to na člunku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 15:10 greddycz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte někdo, co to může byt? Na listech se objevili takovéhle bílé “věci” a uprostřed tmavá tečka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2018 18:10 Muž Zahry [21] Re: Maq
Díky za upřesnění řas, to uhlí můžu zkusit mám nepoužitý (ale asi se musí po nějakém čase měnit ne?). Fosforečnany zkusim přidat pomocí KH2PO4 (použiju zas kalkulátor hnojiv, hodnoty nahodim do prezentace). Díky ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=1201