Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 200 Žádná další stránka   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2005 07:51 vojta – rostlinky
koupil jsi si už ty zářivky na podporu růstu rostlinek,mají převažující červený spektrum ,které přispívá k růstu rostlinek,lumilux plus 830,840,narva colour lux 830,840,v prodejnách s elektromateriálem stojí kolem 110 kč za jednu trubici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2005 00:50 ivan – rostliny nerostou
Asi ve 14h jsem nalil Řasobijec a pustil CO2 přímo do filtru,pH se mi snížilo po 20min bublání asi na 6,6.Všechny rostliny začaly dělat řetízky kyslíku,tak jsem zvědavej jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2005 06:14 vojta – rostlinky
lepší je varianta biofloru s chelatinem dostaneš do akva železo v přijatelné formě pro rostlinky ,pokud ho máš málo,pokud jde o aplikaci co2,začni aplikovat jak začneš svítit, při první aplikaci si po 4 h změř ph,pokud ph neklesne pod 6,5 aplikuj pokud budeš svítit,večer po zhasnutí akva vypni i CO2,jak říkám bud trpělivý,ustálí se to časem samo.Zkus tam natlačit nějakou tu rostlinku,pokud to je jen trochu možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2005 21:57 ivan – rostliny nerostou
Je tam 10neonek obyč,10 danio pruh. asi 6 ancistrusů,2 mřenky nádh.,5 pavích oček,3 mečovky,1 labeo frenatus a to je všechno.Na 300 l asi málo,ale zatím nechci přidávat další ryby.Když dám CO2,na jak dlouho to mám zapnout - podle pH nebo změny UT?Viděl jsem někde návod na vdzuchovací aplikátor ze slánky a dřívka,ale jak dlouho bublat?
Přisávání tedy vypnu nebo do Sharka zavedu přímo ten CO2 a nastavím jemné bubliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2005 19:49 petr55 – ..
Klidně tam ten Ŕasobijec dej. Není to zabiják řas, jako jiné přípravky na bázi Algizitu. Podporuje růst rostlin, které si vytváří Algizit přírodní (na potlačení řas).
Aplikací CO2 dodáš do vody uhlík, který v měkké vodě chybí. Dávej velký pozor na stav PH. V měkké vodě je PH nestabilní a velmi snadno aplikací CO2 dojde k překyselení. Rostlinám by to nevadilo, ale ryby by se mohly otrávit kyselinou uhličitou.
Při aplikaciCO2, jak radí Vojta, nevzduchuj ani nenechávej filtrem čeřit hladinu vody. CO2 se ve vodě dobře rozpouští, ale také při čeření hladiny bez užitku lehce uniká do vzduchu.

PV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2005 09:13 vojta – rostlinky
hladinu nečeř,vzduchování vypni není nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2005 08:35 vojta – rostliny
kolik máš ryb a jaké,problém je pravděpodobně v tom,že se ti hromadí anorganické látky ,které se nestačí spotřebovat nebo rozložit ,změř si železo a pokud ho máš málo tak tam přidej boiflor,a aplikuj co2 podpoříš růst rostlinek,které odebírají ony látky,řasobijec tam nedávej,zkus využít každý volný prostor na zasazení třeba jen 1 nebo 2 rostlinek,čím víc tim líp.bud trpělivý,až se ti nastartuje biotop,řasa sama začne ustupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2005 23:00 ivan – rostliny nerostou
Dneska jsem naměřil:
pH 7, UT 2stupně dkH , N03 30mg/l , NO2 okolo 0,1 a teplota 25,5 C a trochu jsem ji snížil.Celková tvrdost je asi 0,nic jsem nenaměřil,máme tady měkkou vodu.Fe neznám musím dokoupit test.Dneska mi přišel Bioflor a Řasobijec,mám po část.výměně vody nasadit hnojivo,nebo přípravek na řasy?Mám i úplně čisté dno,dával jsem nový štěrk z pískovny tak ani dno asi nepracuje.V nádrži mám 2 microsoria a jeden chumel jávskýho mechu.Co se týče přidání dalších rostlin,tak je to docela problém s volným místem,mám tam všude kameny a kořeny nebo soliterní trsy.Abych změnil převahu pomalu rostoucích rostlin,vysadil jsem i normální zákrutichu(rozšiřuje se sama) a 2 mokřanky.Z Valisnerie giga. lezou další 3 odnože,ale ty řasy......
Mám ponořený filtr Shark3 a nepřisával jsem vzduch,ale dneska jsem ho zapnul i když Rataj haní velký pohyb hladiny.V garáži mám 10kg CO2 bombu s hodinama ale ještě jsem se neodhodlal k CO2 hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2005 06:49 vojta – rostliny
abych nezapoměl ,ten musíš měnit vodu každý týden,zhruba 25%,až nastartuješ biotop ,stačí jednou za čtrnáct dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2005 06:46 vojta – rostlinky
nemáš nastartovaný biotop,ryby už nekupuj,pokud máš problémy s ph vodu ti okyselí třeba rostlinky jako microsorium pteropus nebo ceratopteris thalicroides,je dobré změkčit vodu pokud ji máš polotvrdou,dobrý je mech,hlavně přikup další rostliny,potřebuješ odebírat organické látky z akva,jaký máš filtr a jaký má průtok,osvětlení nech tak jak je,přidávej co2 to taky vodu okyseluje,kolik máš železa snaž se ho dostat na 0,3mg/ l pomocí biofloru který máš objednaný,dobrý je přidávat i chelatin,je to rašelinový výluh a taky mírně okyselí vodu,bioflor dávej dle návodu ,chelatinu jen čtvrtinu, mám to odzkoušený je to ideální poměr.Vím že se to dobře píše ale hůře provádí,ale bud trpělivý .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2005 02:09 ivan – rostliny nerostou
Co kdybych odlovil všechny ryby a nádrž zatemnil na několik dnů,četl jsem že to platí na sinice.Nebo zkusit odebrat jednu zářivku?Mám objednaný Bioflor a Řasobijec,ale nevím jestli hnojení to ještě nezhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2005 02:01 ivan – rostliny nerostou
Je to několik měsíců co jsem psal dotaz rostliny nerostou,a podařilo se mi s Tetraplantem a vodou z pramene zázrak:koupil jsem 50cm Zákrutichu obrovskou a když jsem asi před měsícem předělával akvárium tak měřila 180cm.Ve starém akváriu mě trochu trápily řasy a teď v novém 300L je to už docela problém,rostliny rostou ale řasy jsou rychlejší.Nějak jsem podcenil pH které mám přez 7.Zkusil jsem 2x okyselit vodu(Sanil kyselý) ale řasy rostou vesele dál.Jsou to i několic cm dlouhé černomodré štetečkové řasy na listech,kořenech i kamenech.Na dně i u hladiny.Zítra napíšu aktuální chemii vody.Nádrž 150x50x40(výška),Osram Lumilux 36 830 2ks.
Abych osázel takovej bazén zrušil jsem 50L a 150L akvárka,a asi jsem nějak narušil rovnováhu.Starou vodou jsem zalil muškáty a dal komplet novou (200L pramen,100L vodovod).Po 14dnech kdy řasy přibývalo jsem vyměnil dalších 100L z vodovodu.Jsem zase na začátku,Zákrutiše hnědnou listy a navíc je všude řasa,zkusil jsem mechanický sběr,marně.Můj známí akvarista mi poradil vyměnit hodně vody že řasa žije z nitrátů a čerstvou vodu nesnáší,ale já už nevím.Asi byla chyba zbavit se staré vody,ale i tam ta řasa trochu zlobila,může být příčina že ve velké nádrži je málo ryb?
díky všem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2005 22:08 vojta – rostlinky
ještě pro doplnění kdyby jsi měla sloupec 50 a šířku 40 tak by jsi počítala 42krát40krát120 to se rovná 202l vody takže 72 w děleno 202 l se rovná 0,37w/l takže by jsi mohla přidat osvětlení až do zminovaných 0,5w/l.Ale i při těch 0,37 W/l by ti rostlinky rostly,jen by jsi mohla zvýšit intenzitu a rostli by lépe u tvých 40 cm výšky to osvětlení co máš pokud ho tam máš tak jak si myslím v pohodě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2005 21:42 vojta – rostlinky
platí 40sloupec 0,4w,50sloupec 0,5w na l objemu akvarijní vody,tzn ne objemu akva ,musíš odečíst výšku dna ,příklad dno máš vysoké 6cm ,potom vodu nemáš až po okraj ,takže dejme tomu 2cm od okraje ,takže budeš počítat 50krát 32krát 120 což se rovná 192l objemu vody,asi máš 2 zářivky po 36 w takže 72w děleno 192l se rovná 0,38w/l a to je celkem v pohodě.Stačí ti to takhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2005 17:12 Věra – wattyxlitry
Prosím tě, nechci rejpat, ale jen se zeptat. Tvůj přepočet mě zarazil. Myslím, že to není úplně použitelné. Mám 220 l akva, tzn. podle přepočtu asi 110 W, ale moje akva je pouze 40 cm vysoké = intenzita světla v luxech je na dně určitě vyšší, než u akva o stejném objemu, ale vyšší hladině. Těžko budu měřit v luxech, to je mi jasné, ale nemáš nějaký přepočet na vzdálenosti a navíc na zářivky - 100 W žárovka se nerovná 100W zářivce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2005 11:51 vojta – rostlinky
no a samostatná kapitola je osvětlení,optimální je 0,4 až 0,5w na l vody, ne objem akva, samozřejmě že některé rostliny při zvýšeném osvětlení rostou lépe jsou to ty které odebírají živiny jen listovou částí ,egenrie,ludwigie,microsorium atd.pokud máš v akva jen tyto rostlinky můžeš osvětlení zvýšit,ale nezapomen že okamžitě začnou také odebírat větší množství živit,tutíž je třeba přihnojovat,pokud, ale máš v akva třeba echinodory,cryptokoriny které odebírají živiny kromě listů i kořeny,tak pokud zvýšíš osvětlení nad 0,5w na l potom sice začnou rychleji asimilovat,ale listová část je malá a řídká,protože se neúměrně pomaleji vyvíjí kořenový systém tudíž nejsou zásobeny dostatkem živin ani kdyby jsi přihnojoval jak chtěl,protože jsi narušil jejich metabolismus,takže pokud máš skladbu rostlinek různorodou tzn.rostlinky 1 typu i 2 typu s intenzitou opatrně ,bohatě stačí oněch zminovaných 0,4-0,5 w na l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2005 06:03 vojta – rostlinky
není pravda že se nesnesou jen mají jiné nároky na prostředí některé raději vodu mírně kyselou a měkší,jiné zase spíše zásaditou a polotvrdou,některé musíš dohnojovat co2 a hlídat parametry železa u jiných nemusíš,ale v zásadě pokud udržíš ph kolem 7,tvrdost 7-9dGH klasicky budeš aplikovat co2 a železo budeš mít kolem0,3 mg/l,pokud nemáš dostatek železa výborný je bioflor společně s chelatinem,porostou ti všechny rostlinky,některé rychleji některé pomaleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2005 20:14 tomas – rada
nektere rostliny se spolu nesnesou zeptej se u prodejce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2005 12:54 vojta – hniloba
nikde nepíšeš kolik máš v jednotlivých akva ryb ty jsou totiž nejpřirozenějším hnojivem rostlinek,přidáváním co2 pokud svítíš taky není k zahození alespon zpočátku pokud nenastartuješ boitop,dobré je měřit si hladinu železa pokud je ho málo dobrý je boiflor společně s chelatinem je to výluh z rašeliny dávkovat dle návodu jen chelatinu dát jen čtvrtinu doporučené dávky dokud nedostaneš železo do 0,3 mg/l víc ne,potom jsou zářivky se spektrem posilujícím růst rostlinek jako osram lumilux 830,840 narva colourlux 830,840 philips tld 865,nemusíš kupovat drahé speciálky,jestli tam máš málo živin poznáš podle toho že ti neleze ani řasa..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2005 20:27 petr55 – Rostliny nerostou
Velmi se podceňuje zrnitost písku. Rataj v současné době doporučuje 1-2 mm www.rataj-spk.cz/… , ještě dobré stránky o rostlinách: planta.aquariana.cz/…
PV
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2005 07:11 Věra – Rostlinky
Můžu ještě takovou blbost. Jak je máš zasazený? Na rozdíl od suchozemských kytek mají raději, když jim kouká s krčkem i kousek kořínků (cca 3-4 mm). Asi to víš, ale kdyby náhodou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2005 21:32 mano – rastliny
eliáš ma pravdu, cabomba a valisneria sú doslova filtre na živiny, echinodorusy a sagittarie potrebujú bohaté dno. Zo svojej skúsenosti môžem poradiť: veľa svetla, výmena vody, kvalitný (tým nemyslím drahý) filter, denne PMDD, sem-tam prestrihať, sem-tam skypriť zľahnuté dno...a hlavne nezúfať nad každým uhnitým listom...niekedy treba použiť aj metódu pokusu a omylu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2005 10:08 robie – Hnojivo
Pokial mas moznost kup si hnojivo na rastlinky .Bolo by dobre keby si mal osvetlenie.Caf Caf .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2005 08:33 Petr Eliáš – ...
Koukal jsem ještě do chytrých knížek a možná Tě bude zajímat, co jsem se dočetl. "Cabomba, Sagittaria a Vallisneria jsou velice citlivé na nedostatečnou výživu." Konkrétně to píší jako dovětek u kapitoly o CO2. Jestli to je myšleno jako citlivost na výživu všeobecně nebo jen na nedostatek CO2, nevím. Já osobně ani netuším, jak jsem na tom s CO2 já, ale protože ho tam stejně nebudu dodávat, ani to nezkoumám a nechávám to na všemocné přírodě. To jen tak pro informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2005 15:02 Petr Novák – Rostliny
Neztrácejte hlavu bude te se divi i měcto potkalo,nemusíte se bát,jestliže rostliny nejakou dobu nerostou tak to je třeba že majín také vegetační klid.A to do sebe spracovavaji ziviny.Pomuze te jim zesilenim svetla o trochu.Samozrejme to muze byt taky vicero duvody par prikladu ti napisu:1.-spatne umisteni akvaria.2.-Malo zivin ¨v akvariu.3.-Tvrdost nebo kyselost vody atd.Pokud ale uz uhnivaji takl je to horsi ,pomaha ji presadit do velke sklenice dat tam nornalni pisek a ona pokud ma silu tak zmnozi korenovy system.A mela by se dat dohromady.Ale nezapomen to filtrovat a menit vodu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2005 08:54 Petr Eliáš – ...
Ahoj, rozhodně nebuď zoufalý. Já se s podobným problémem potýkám taky (už přes tři měsíce). Psal jsem i sem do poradny, a to 4. února (článek je pojmenovaný "Šípatkovec"), ale celkem bezúspěšně. Kromě anubisu se mi totiž pořádně nedařilo žádným kytkám (šípatkovec, cabomba, solenka, liliovníček) a ani dobře míněné rady týkající se osvětlení a hnojení mi nepomohly. Protože už mi dno akvárka začalo postupně připomínat měsíční krajinu, rozhodl jsem se před 14 dny, že zase nějaké kytky dokoupím. Protože se mi nejlépe daří anubisu (lanceolata), rozhodl jsem se, že pořídím právě anubisy. Zatímco lanceolata je vyšší a mám ho v koutě, mé čtyři nové přírůstky (anubias cv. coffeifolia) jsou nízké do popředí. Jejich malé tmavé okrouhlé lístky krásně kontrastují s velkými světlými protáhlými anubisu lanceolata. Fakt krásná kytka. Tuhle novou výsadbu mám v nádrži tak deset dní a co se nestalo? Vyrazily mi již odepsané šípatkovce! Nerad bych to zakřikl, ale zatím vypadají dobře. Proto, jestli Ti mohu radit, pokud Ti nejlépe rostou anubisy, vyber si nějaký vzhledem odlišný a sázej... Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2005 23:57 ivan – Rostliny nerostou
Po nějaké době se mi rozpadnou rostliny - Echynodorus,Valisneria,Sagitaria.Kryptokoriny jsou malé a nerostou.Jediné co se trochu množí jsou Anubiasy.Krásně mi šli i Microsorium pt.,ale jako by se zastavili a chřadnou.Voda je měkká (1-2UT) a pH7.Pravidelně měním část vody.Teplota 24 až 25st a zářivkou svítím 14h.Mám 3 akvária 150L,80 a 50 - cichlidy,tetrovité a paví očka a ve všech nádržích je to stejné.Vodu beru z vodovodu a nechávám ji týden odstát(smdí chlorem).Jako filtraci mám ponořené filtry s přisáváním vzduchu.Hnojivo pro rosrliny nepoužívám,dno odkaluji při každé výměně vody.Plánuji další dvě 300L akvária a mám dilema jaké rostliny mám na začátek vysadit.Můžu vozit vodu z lesa a)měkká a slabě kyselá b)mírně zásaditá a středně tvrdá.Jsem už docela zoufalý.Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:55 Dracula – Ziadny
myslim si ze prakticky ziadny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:55 Jeam – Písek
Chtěl bych se optati, mám problém s osázením kytek do akvárka. Akvárium nemám ještě plně osázené a tak přidávám nové kytky, ale vždy při sázení se zvíří písek....jaký to má dopad na rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:37 Dracula – Záleží na objemu
To či je vhodná žiarivka alebo žiarovka a koľko Watová sa dá posúdiť jedine podľa objemu akva.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:36 Renata – Živé rostliny
Chtěla bych ještě poradit.Jaké živé kytky by jste mi poradil, a jestli nevadí když místo zářivky mám žárovku 40W.Moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:08 PeThan – Hnojivo
Hnojivo použít můžeš. V akvarijních prodejnách je velký výběr, tak si stačí vybrat a aplikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:07 J_J – Hnonit nebo ne
Diky PeThan. Mam na to stejny nazor. Jen jsem se nekde docetl, ze ve "sterilnim" prostredi noveho akvaria se moc rostlinkam nedari, proto si nekteri mysli nasadit ryby hned. Ale taky tomu moc neverim. Necha se pouzit nejaky hnojeni jeste nez nasadim ryby? Mej se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:07 PeThan – Nejdříve rostliny
No předpokládám, že akvárium teprve zakládáš a tak doporučuji nejdříve rostlinky, poté nechat akvárium minimálně týden, než se uvnitř vytvoří stabilizované prostředí a rostlinky alespoň částečně zakoření a teprve poté bych nasazoval ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:06 J_J – Postup
Zdravim vsechny akvaristy, rad bych se zeptal na vase nazory ohledne zasazeni rostlinek a napusteni rybicek. Jesteli nejdive rostlinky nebo soucasne s rybickama. Docetl jsem se ze se "doporucuje" oboje, ale zajimal by me vas nazor, ze skutecne praxe. Predem diky a mejte se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2005 16:04 Mr.Neo – Emerzní forma
Pěstírny akvarijních rostlin využívají schopnosti těchto rostlin vytvářet emerzní formu, neboť rostliny se snáze pěstují a množí právě emerzně. Do akvarijních prodejen jsou pak v převážné většině dodávány rostliny vypěstované na suchu – emerzně. Tyto rostliny pak po zasazení do akvária nejsou mnohdy schopny beze ztrát přežít takovou náhlou změnu. Rostlina shazuje původní emerzní listy, které žloutnou, uhnívají a při dobrých podmínkách postupně vyrůstají nové submerzní listy, ovšem pouze pokud se nejedná o tzv. akvarijní-terarijní rostliny (přehled na konci této stránky), které pod vodou v akváriu vůbec neporostou. Naproti tomu typické vodní rostliny nebo submerzně pěstované bahenní rostliny při přesazení do jiného akvária snáší takovou změnu podmínek bez problémů nebo jen s malými ztrátami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 16:03 Bořek – Zhnědnutí
Nedaří se mi pěstovat rostlinky, pokaždý mě z hnědnou a zůstanou mi tam jen žilky na listech. Děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 15:47 PeThan – CO2
Když rostliny zasadíš, trvá jim asi 3 týdny, než se pořádně chytí a začnou růst. Když máš nově zal. akvárium, tak ještě dýl (neni tam kal). Myslím, že když je ryb hodně, vyprodukují dost CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 15:47 Rajman – Růst rostlin
Potřeboval bych poradit s růstem rostlin. Mám akvárium ve kterém jsou společně jak rybičky i rostliny. Akvárium dostatečně osvětluji, ale rostliny nerostou, spíš chřadnou. Jak je to s aplikací CO2 a existuje nějaké levnější řešení než se nabízí ve speciálních prodejnách akvaristiky. Děkuji za informaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2005 22:11 Boltn – Rataje NE
Beru zpět, jak jsem doporučil firmu Rataj. Kytky mě náhle začaly v akváriu jaksi chcípat a tak jsem hledal příčinu. Nakonec jsem nalezl několik pěstitelských způsobů pana Rataje. Je to hnus, mrkněte na planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2005 22:07 Boltn – Nedostatek železa
Kytky ti zhnědnou kvůli nedostatku železa. Kup si test FERIN a pokud bude hodnota nižší než 0,3mg dohnoj honojivem BIOFLOR. Já kupuju zásadně rostliny a hnojiva od firmy RATAJ. Jsou nejlepší (dle mého názoru). Jestli to nepomůže, dohnoj CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.02.2005 21:53 xdis – Ancistrus
Ancistruzi drhnou rostliny tak, že to rostliné pletivo vyžerou a zůstane jen kostra, která odumře a zhnědne. (můj názor)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2005 21:52 Bořek – Zhnědnutí
Ať jsem koupil jakoukoli rostlinu, tak mi zhnědla a zůstaly jen žilky na listech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.02.2005 21:50 xdis – Nevýhody umělých rostlin
No je jistě pravda, že umělé rostliny jsou jistým řešením, pokud chováme ryby, které živé rostliny ničí, ale pokud to jde je lepší chovat rostliny živé. A to hned z několika důvodů. Prvním je výroba kyslíku, druhým je estetičnost a rozmanitost, protože živé rostliny se rozrůstají a někdy dokonce i kvetou. No a živé rostliny také upravují chemické složení vody a ničí škodlivé látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   05.02.2005 21:49 Haeluska – Umělé
Já se živými rostlinami moc dobré zkušenosti nemám a tak mám umělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   05.02.2005 21:47 Aneta – Umělé
Já jsem pokaždé měla živé rostlinky, ale rybičky mi je ožíraly a tak jsem si koupila umělé rostlinky. Sice se nemohou rozmnožovat, ale ani nemusí, protože mám v akvárku dostatek a neožírají ty umělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2005 21:43 Stella – Řešení
Ryby mi také ožíraly rostlinky a pomáhá vložit pod kamínek list salátu nebo špenátu. Sežerou ho jak živorodky, tak závojnatky a také ancistrusy. Dávat čerstvý tak každé 2 dny. Třeba i mražený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2005 12:23 Oko – Sežrané rostliny
Ryby mi vždy rostlinky sežraly. :-( To je přitom krmím potravou určenou přesně pro ně. Co mám dělat?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [200]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=9951