Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 118 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 11:07 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: geminika
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 10:55 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Sid
Môže to byť asi aj tým, že ich prenesiem vlastne z iného akvarka k sebe, však? Tak to musím risknúť.Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 10:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: geminika
...asi po týždni mi všetky ( 5 ks) v priebehu 2 dní celkom odišli...
Jde o tzv. "kryptokorynovou chorobu". Její příčiny ještě nejsou jednoznačně určeny, resp. "podezřelých" je vícero. Obvykle se obecně jako příčina uvádí náhlá změna podmínek v akva. Třeba výměna vody nebo přihnojení ap.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 10:41 Žena geminika [39] - Živorodky
Pripájam sa k tejto téme, lebo je podobná. Ja som mala krásne dlhé Kryptokoryny kučeravé a asi po týždni mi všetky ( 5 ks) v priebehu 2 dní celkom odišli. Z listov sa urobil len taký hnedý sliz. V akvarku mám spoločenské rybky a 2 ancíkov. Voda má 25 °C, svietim 10 hodín denne, občas hnojím florilom, vodu mením 1/3 objemu každé 3 týždne, filter molitanový ide nonstop. Žiadne iné hodnoty nemeriam. Dnes som dostala ďaľšie a nerada by som o ne prišla rovnakou chybou. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 10:16 Muž paja66 [11] – Re: vaclav
Tu zamraženou kostku mám hodit přímo do akvárka na hladinu nebo předem rozmrazit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 07:54 Muž Landvir [57]
Tak to je super nápad díky moc václave ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 21:44 Usine – Re: Landvir
Dělám to už hodně dlouho špenátový protlak + na co nejmenší kousky nakrájené mořské ryby (ty nejlacinější zmrazené) tak 2 ku 1. Nechám to zamrazit ve formě a pak jen nakrájím na kostičky a každé krmení jednu kostku přihodím. Nic se ti určitě nebude v akváriu kazit.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 20:16 Muž Landvir [57]
Ok diky vsem za reakce, ale stejne by me zajimalo jak je to s tim krmenim rybim masem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:58 R Muž romant [27987] – Krmení
Já krmím mimo jiné mraženejma patentkama a ancistráci se přitom klidně vydaj k hladině a tak vysávaj skalárám jejich patentky. prostě se voda zavaří a během několika vteřin je po červených červíkách. Rostlin si nevšímaj, je pravda, že tam žádný echináče nemám, jenom microsora, anibiasy a valisnerky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:54 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: vaclav
Heheh, tak to som teda este neskusal :-) Rybie maso maju v tom "umelom" krmive, tak preto im nedavam cerstve/mrazene... Vraj sa od toho rychlo kazi voda, ak sa to spravne neodhadne... Ale akonahle sa zbavim ruduchy v malom akva, tak im skusim dat trochu mrazeneho file :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:42 Muž Landvir [57]
Jo kdyz uz jsme u toho rybiho masa, jaký ryby jsou nejlepší? To je koupim normalne jako filety? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:52 Usine – Re: protein007
Nekrm je jen zeleninou, jsou to všežravci, zkus jim přidat do špenátu trochu rybího masa a uvidíš po čem dříve skočí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 15:33 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Landvir
Musis ich zacat prikrmovat zeleninou, potom si nebudu vsimat rastliny. Mne hobluju echinodory len vtedy, ked im zopar dni davam len umele krmivo. Idu sa potrhat za hraskom, spenatom a hlavkovym salatom, uhorku zeru len z nudze (zasa u inych ludi maju uhorku radi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 15:12 Muž Landvir [57]
Aha tak potom je to jasný, díky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 13:18 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Landvir
Ano, tento prvek dominuje v tvém akva rybicky.net/nadrz/8937/15.jpg
Mě z Ech. zbyl jen pahýl tvrdých stonků bez listů doufám, že to rozdýchá,(ancíky jsem včerá zrušil).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 13:07 Muž Yirka [9126] – Re: Landvir
Echinodory jsou vždy "žádané" ancistrusy. Myslím, že u tebe tomu není jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 12:53 Muž Landvir [57]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 12:53 Muž Landvir [57]
Fotka k příspěvku Zdravím všechny kolegy akvaristy, vím že tady toho bylo už hodně řešeno ohledně listů echinodorů ale nikde jsem nenašel pořádnou odpověď. Mám echinodor zhruba 12 dní v akva, už mu začínají růst nové listy ale všechny jsou úplně průhledné. Přikládám foto. Nevím fakt čím by to mohlo být, pH a vše ostatní je v poho akorát nemám testy na železo ale hnojím BRUTUSEM tak si myslím že by ho tam mohlo být dost. Děkuji všem za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 16:08 Usine Re: Walda77
Dělá to pacholek v noci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 15:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Walda77
Je to práce ancistruse. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 15:36 Muž Yirka [9126] Re: Walda77
Víš, on ancistrus stačí jeden a listy dokáže pěkně pomordovat. Nicméně bych řekl že se jedná o starý odumírající list což je nnormální jev. Nové listy rostou, staré odcházejí, takový je život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 15:10 Walda77 – prosím o pomoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám stejný problém z rozpadem listů a ancistrusu mam v akvarku malo a ty za to podle me nemůžou, hnojim tabletkama ktere obsahujou Fe, Mg, Mn, K, Zn, Bo, Mo, Cu a pH vody je 6,5
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:20 Panter – Re: JuraS
Takže, tři týdny po zakoupení 15W zářivky AQUA GLO se za poslední tři dny se valisnerie rozjely šlahounama do všech stran a z jedné rostlinky vyrazilo asi 5 šlahounů ze kterých už rostou mladé lístky, nicméně listy výhonků jsou oranžovo-hnědé, myslíte že se to spraví nebo ne? Anubias barteri var. nana jede taky slušně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 20:51 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Ploutev
Pravděpodobně vyšší obsah dusíku a fosforu, nízký draslíku.
Ale aby vám mohl někdo zkusit poradit, musel by o vašem akva něco vědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 20:32 cojávim – Re: technik
já sem se řas zbavil jednoduše... taky sem odzkoušel ledacos nějaký ty pilule a podobný přípravky ty sice trochu fungovaly ale likvidovalo to i kytky. Jen sem přemístil nádrž na místo kam nikdy nedopadaj sluneční paprsky (předtím sem ji měl sice na místě kam svítilo jen chvilku při západu slunce a ještě ne na celou nádrž ale evidentně to těm potvorám stačilo), koupil pořádnou zářivku a od tý doby po řasách ani památky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:14 Muž technik [3]
Ploutev napsal: Nevite nekdo,jak se jmenuje tenhle druh rasy?Abych aspon vedel,pod jakym nazvem ji mam hledat.Dik za radu.

Mám tuto řasu taky, diskutuji o ní zde, rybicky.net/forum/4109…
Ale dokud nebudete mít popis svého akvárka asi nikdo nebude moct poradit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 15:58 Wexelo
To už se tu řešilo milionkrát. Stači prohledat forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 13:57 Ploutev
Nikdo nic neporadi,jak tuhle rasu zlikvidovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:52 Muž Yirka [9126]
Tak tak, jak říká Václav, v menších nádrží to dokonce může vyústit ve velké problémy. Velká zavedená nádrž ustojí leccos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 15:48 Usine – Re: cerww
Kompostovat staré listí v akváriu není zrovna dobrý nápad. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 14:42 cerww – Re: invalida
to je zajímavý nápad chtěl bych vědět jestli funguje? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 09:03 S Muž invalida [3881] – Re: traktorysta
Já zas dostal radu odumřelý listy zahrabat jako hnojení........Nevím zkusím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 07:35 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: Lea
snadné - vytáhnout i s předmětem a proprat/vyčistit. ale jinak: možná by bylo dobré čistit akva od odumřelých kusú rostlin častěji. jednak tam je riziko přílišného rozkladu , druhak se má "bordel" z akva prostě z principu vytahovat včas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 07:22 Lea
Chtěla bych se zeptat, pořídila jsem si jávský mech, ale funguje mi v akváriu jako lapač odumřelých listů jiných rostlin. Všechno se na něm usazuje, nevypadá moc efektně. Jak ho udržovat, když se člověk snaží o přichycení k nějakému předmětu? Zkoušela jsem jí odsát odkalovačem, ale bez efektu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:37 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Ploutev
Asi zabi vlas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:41 Ploutev – řasa
Fotka k příspěvku Nevite nekdo,jak se jmenuje tenhle druh rasy?Abych aspon vedel,pod jakym nazvem ji mam hledat.Dik za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 08:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: protein007
takze plisne obsahuji i toxiny, nejen antibiotika, a tyhle toxiny se ukladaji v tele a problemy zpusoby, az po nejake dobe, kdyz se jejich koncentrace dostatecne zvysi... treba pri hubnuti (nektre se s laskou ukladaji v tukove tkani)

a co se tyce neritek tak pocitej s tim ze ti vyblejskaj sklo, koreny, dekorace, molitan a mozna i dno, ale na kytky nepolezou, na to jsou lepsi okruzaci

a pokud chcesh tezsi vahu tak ampularie (papaji ruduchy, sinice, rasy, detrit, polypy, mrsiny), jen je problem ze zlikviduji i nektere rostliny a taky umi pekne hrabat
jo jen u sinic je nebezpeci ze se ti otravi... nektere obsahuji ruzne toxiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 03:21 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: pancéřníček
...odporuca 9 z 10 clenov Klubu dochodcov CSSR smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 01:14 Muž Horác [3942] – Re: pancéřníček
Nevyléčíš :o) ... páč virus se při setkání s antibiotikem jen poťouchle chechtá :o) ... na něj musíš s antivirotikem nebo s vakcínou ... případné dotazy zodpoví eskamotér a hlavní hygienik ČR pan Michael Vít (pokud nebudeme mít to štěstí a nezhebne na prasečí chřipku :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 23:47 Muž pancéřníček [168]
Dobrá tedy,jedení plesnivého chleba je zdraví prospěšné a ještě si jím vyléčím prasečí chřipku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:49 Muž technik [3] – Re: Thoros
Neritina natalensis mam 3ks, ale zatim se zabyvaji kaminkama, misto aby se pustili do poradnych porci vlasecnity rasy. Ale mam je teprve chvili... A taky je hezky je pozorovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:57 Muž Thoros [1]
A co povolat na pomoc nějakého toho šneka?:) Třeba neritina zebra je super likvidátor snad všech řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:35 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: pancéřníček
Zjedenim plesniveho chleba clovek dostane do seba akurat tak riadnu davku penicilinu :) Takze ak nie ste nan alergicky, tak by nemal byt problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 18:00 Wexelo
To bych se hádal, známý v duchodu co zažil těžký časy jídal plesnivý chleba docela běžně a pry zádné problemy nikdy neměl. Ale to už jsem hodně OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 17:26 Muž pancéřníček [168]
Když je SAE malá,živí se pouze řasami,zeleným dá rozhodně přednost před ruduchou,ale když jiná není po ruce,nepohrdne ani jí.Ale jak dospěje,raději dá přednost jiným druhům potravy před jakýmkoliv druhem řas.A když nemá co,nejprve se vrhne na zelené druhy řas a když ani ty nejsou k dispozici,dá si ruduchu jako poslední možnost.U mě to tak fungovalo,ale skoro týden trvalo než se do ní pustila.Ale přirovnávat ruduchu k plesnivému chlebu je pěkná blbost,ruducha je sice pro parmičky o něco hůře stravitelná a určitě jim ani moc nechutná,ale žádné zdravotní komplikace jim po jejím pozření nehrozí.Narozdíl od člověka,ktarý by jedl plesnivej chleba
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 15:45 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no vazne ju nezeru ja som to vyriesila tak ze som vyhodila rastliny na ktorych rastla a bol pokoj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:40 Muž Horác [3942] – Re: Wexelo
Však o to taky jde ... hlad je nejlepší kuchař :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2010 13:37 Wexelo
No však Vy taky sníte plesnivej chleba když budete umírat hlady. Normálně ji nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 12:30 Muž pancéřníček [168] – Re: Wexelo
Ale žerou,jen nesmí mít v aq nic jiného k snědku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 10:32 Wexelo
No nepíchli pač tuhle nežerou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [118] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=5851