Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 147 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:16 Peťura – Re: Wrata
Teď už ne,dával jsem tam jen jednou tekuté hnojivo na kytky a ve dně mám akorát vitamínové kuličky od firmy JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 12:30 Muž Wrata [21] – Re: Peťura
Hnojite? Co je ve dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 08:06 Muž Chem [837] – Re: petrpokorny
Snizis to prave tou castejsi vymenou vody a tim, ze zacnou rostliny prosperovat. Dale bych vyzdvihl Karlovu vetu o tom, aby filtr prilis neproudil a nezvedal nic ze dna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 23:05 Peťura – Re: Yirka
Dobře a co s tím mám dělat,jak to snížím.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:11 Muž Yirka [9126] – Re: petrpokorny
NO2 = 0,3 mg/l to by mne přinejmenším znepokojovalo, je to na hranici akceptovatelnosti pro rybky.
Přerušované svícení je možné a většinou vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:09 karel – Re: petrpokorny
1.Bublinky na rostlinách dobré znamení.
2.Hladinu vyčisti rozložením papírem ja používán papírové utěrky.
3.filtr těžko někdo na dálku posoudí jestli je stažený moc.Měl by zvolna přečerpávat akva. Hlavně aby proud z filtru nevířil dno nezvedal bordel(Výživa pro řasy)
4.Pokut budeš měnit vodu 2x za týden je zbytečné pokaždé to odkalovat.
5.Přerušované svícení můžeš zkusit.A pozoruj jestli to akva pomohlo nebo uškodilo.Ja osobně taky od 12 do 15 nesvítím. To je muj názor. Ale můžu se mýlit smich smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:39 Usine – Re: petrpokorny
To je důkaz že začaly pořádně růst a produkují tolik kyslíku že ho musí vypouštět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 20:20 Peťura – petrpokorny
Mám ještě jeden dotaz,začali mi jít z rostlinek různě veliké bublinky buď jednotlivé větší nebo malinké v proudech.Je to špatně nebo dobře,čeho je to znamení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 19:57 rasto – Re: Kalupinka
OK tak potom v com bude chyba,ze sa rastlinam moc nedari ked viem,ze v akva nemam moc vapniku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 19:41 Žena Kalupinka [32]
Barva zářivek nemá zas až takový vliv na rostlinky. Je to hlavně o lepším dívání se. Když je to hodně žluté není to ono. V akvaristikách chtějí na nás vydělávat. Já osobně používám philipsky 840 a 860. Mám v akvu od každé jednu a je to pěkné. Není to ani žluté ani bílé, prostě akorát. Ty kamínky ve sklenici měly za učel zjistit, jestli tam nenáš vápník. Když naleješ na vápník ocet, začne to bublat. V kamínkách s vápníkem se kytkám moc nedaří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 18:01 rasto – Re: Eff
Dal som strk do pohara a nesumelo to...Aky to malo suvis s rastlinkami???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 16:46 Peťura – petrpokorny
Tak tady jsou ty výsledky:Ph-7,5 NO2-0,3mg/l NO3-25mg/l GH-12 KH-6 Po4-0
ph je višší,mám jen orintační test a pán v akvaristice má nějaký lepší,tak je tam rozdíl.Jinak říkal,že tím co2 nic zkazit nemůžu ba naopak tak nevím co mám dělat,radil taky měnit vodu dvakrát do týdne,chtěl jsem se zeptat jestli mám jen měnit vodu nebo i odkalovt dno.A pak,že mám trochu omezit svícení,třeba dvě tři hoďky dopoledne a pak třeba od tří hodin,tak jaký je váš názor na toto.A pak jsem se chtěl ještě zeptat co s tou jakoby mastnou skvrnou a bublinkami ,pěnou nebo co to je na hladině.Mám s tím něco dělat nebo to není nic vážného a mám to nechat být a jak silný proud by měl vycházet z filtru(venkovní filtr tetra tec),mám ho přiškrcený,ale nevím jestli není moc.Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 15:41 rasto – Re: Kalupinka
Ako je to s tymi farbami osvetlenie. V akvaristike mi hovorili,ze fialovobiele je dobre pre oci a zviraznuje farbu rybiek hlavne neoniek a zlte ziarivky su dobre pre rastlinky. Je to pravda alebo farba ziarivky nema vplyv na rastlinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 14:37 Peťura – Re: Yirka
Dobře,napíšu je sem jen co je udu mít a zatím děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 14:36 Muž Chem [837] – Re: petrpokorny
Cilem je, aby se akvarium zabehlo. Rychle rostouci rostliny jsou pro tento pripad urcite vice nez zadouci. Vymenu bych doporucoval klidne po dobu 1 mesice dvakrat tydne po mensich castech (10-20%). CO2 bych opravdu nedoporucoval. A pridal bych rostlin, kdyz se divam na to akvarium jako celek v predchozich prispevcich, ktere jsem predtim opominul..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 14:32 Muž Yirka [9126] – Re: petrpokorny
Vodu bych měnil klidně 2x týdně 20-30l. Ty hodnoty pak dej vědět, třeba napoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 14:30 Peťura – Re: Yirka
Rychle rostoucí rostliny jsem tam dával,mám tam i tu egerii a nějaké mokřanky a vodu mám na testech v akvaristice k večeru jsi jdu pro výsledky.A koukám co člověk to jiný názor,co2 mi bylo taky doporučeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 14:27 Peťura – Re: Chem
omlouvám se,ale prvně jsem si to neuvědomil,dával jsem to tam jen jednou a úplně jsem na to zapomněl.Takže mi radíte,abych odpojil co2 a vodu mněnil jak často?Jednou týdně nebo častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 14:24 Muž Chem [837] – Re: petrpokorny
Na odpověď k mému příspěvku jsi napsal "Nehnojím ničím" a za 10 minut jsi napsal Yirkovi, že jsi přidával hnojivo, takže je předně třeba zjistit, jestli jsi hnojil či ne. V případě, že ano, trvám si za svým názorem, že je to způsobeno hnojivem a je třeba nějakou dobu častěji vyměňovat vodu. CO2 bych stejně jako Yirka povazoval za kontraproduktivní záležitost v tomto stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 14:21 Muž Yirka [9126] – Re: petrpokorny
Podle mých zkušeností je PH do 7,6 pro rostliny akceptovatelné bez větších problémů (pokud tedy nemáš nějaké speciality). Opravdu bych teď do nádrže žádnou chemii nedával-podporuje totiž nejen růst rostlin, ale i toho co nechceš. K tomu co jsem psal bych teď ještě dodal, že pomůže přidání nějakých rychlerostoucích rostlin (Egeria densa) a častá výměna vody. Určitě by teďstálo za to změřit hodnoty N-látek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 14:09 Peťura – Re: Yirka
Přidával jsem jen minulí týden tekuté hnojivo pro kytky,ale už nevím jak se jmenuje už došlo a nemám lahvičku.Ph 7,2 mně bylo řečeno od několika na sobě nezávislích lidí,že je moc vysoké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 14:05 Muž Yirka [9126] – Re: petrpokorny
Akvárium je především o trpělivosti. To znamená, že když změny tak postupné. Jednak když je změn hodně a stav se výrazně zlepší či jako v tvém případě zhorší, nevíš pak která ze změn změnu stavu způsobila.
Proto se budu opět spíše ptát. Ph 7,2 se ti zdá mnoho?-vždyť je to vcelku normální hodnota, kterou budoe akceptovat velká většina ryb i rostlin. Obávám se ře přidání CO2 tak bylo v tomto stavu kontraproduktivní. Přidaná zářivky určitě neuškodila, já bych však před tou tvou dal přednost obyčejné třípásmové. Nepřidával jsi ještě nějakou jinou chemii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 13:57 Peťura – Re: Chem
Nehnojím ničím a vše je popsáno dolejc ve starších příspěvcích,už jsem tady byl minulí týden je tam vše i foto celého akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 13:55 Muž Chem [837] – Re: petrpokorny
Zalezi na tom, co vsechno do akvaria davas a kolik tam mas rostlin. Z fotek (ze kterych bohuzel neni patrne kolik je rostlin na cele akvarium) bych odhadoval, ze mas velmi malo rostlin, coz znamena prilezitost pro rasy. Hnojis necim? Pokud ano, zacal bych s castou vymenou vody a nepridavat hnojiva. Zalezi i na tom jak moc filtrujes apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 13:53 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 13:49 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 13:45 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 13:42 Peťura – Re: petrpokorny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 13:41 Peťura – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Dobrý den,tak jsem uposlechl vašich rad a přidal další 25w zářivku,tantokrát aqua glo.Přidal jsem ještě co2,protože se mi stále níčím nedařilo snížit ph z 7,2 a teď už je na 6,8.Teď jsem akvárko dva dny neviděl a dnes jsem se nestačil divit.Všude plno řas,jak na kytkách tak na skle a dně,hnědé,zelené,prostě všude,není do akvárka skoro vidět.Na hladině je jakoby mástná skvrna a všude plno bublinek nebo pěny,nevím jak to popsat,prostě akvárium humus.Již si s tím nevím rady,opravdu nevím co dál.Prosím o jakoukoliv radu a posílám pár foto.Děkuji moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 10:11 Žena Kalupinka [32]
To samé dělá i egeria najasa mě. Začala jsem přidávat PMDD a zatím dobré, tak uvidíme. Jo a tvoje trubice jsou docela drahé, používám Phillipsky, stojí míň a víc vydrží. Mrkni na www.akvarijni.cz/… . Je tam pěkná tabulka s osvětlením. V akvaristikách ti "poradí", protože potřebují naše penízky :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 22:32 Muž Snofrev [54] – Re: andrej850
odstřihnout se dá a neublíží mu to
nad vodou nejspíš zaschne a tím bude konec
pokud chcete nové rostlinky, tak ten šlahoun udržte pod vodou a časem se v přeslenech začnou tvořit lístečky a pak i kořínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 21:50 andrej850 – Echinodorus major
Prosím poradet mi ze co mam robit s majorom, zacal kvitnut (aspon si myslim) ma dlhu stonku uprostred, ktorá mi vyčnieva z akva asi dva centimetre. Zajtra sa uz oprie o osvetlenie akvaria. Na aku dlzku je schopna tato stonka dorast ? Akeho tvaru, velkosti bude kvet, alebo zakoncenie stonky ? Moze sa tento kvet odstrihnut ? Neublizi to majorovi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 13:07 1trebor – Re: Sid
Rozdělují se na dvě skupiny, ty, co mají rostliny a s řasama problém nemají - neřeší ho, a ty, co problém mají a neví co s ním :) Zkusím kuličku pod valisnerky, ale rostliny přidávat nebudu. Když se to nepodaří tak půjdou všechny ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: 1trebor
Přihnojit ani ne! :-)
Spíš bych přidal jednou tolik valisnerií a asi i toho ancistruse. Jako Tanganyika bude vaše valisneriemi zarostlá nádrž spíš výjimkou, ale proč to nezkusit? :-) Pod každou druhou rostlinu dát kuličku jílu, (např. Bivoj), pak by měly kytky z čeho vegetovat.
Ovšem je otázkou, nakolik má to vaše rybí osazenstvo kytky v lásce... :)
A co kdybyste se spíš poptal kolegů, co se věnují "Africe", jak to dělají, že nemají (větší) problémy s řasami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:28 1trebor – Re: Sid
Doporučujete mi tedy přihnojit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:19 Muž Snofrev [54] – Re: 1trebor
a nebudou na minimu tím, že je ty řasy spotřebujou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kristian
Jemu jde o to, aby se zbavil řas. Neritina to jak vidím zvládá perfektně. Až jí zlikvydují, musí v AQ vytvořit podmínky jako mají jíní kde jim neroste řasa. Já dal jen radu jak se jí efektivně zbavit. Co bude dál je na něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: 1trebor
To minimum živin vás v souvislosti s řasami nemusí až tak moc zarážet. :-) Vemte to tak: jsou řasy, které dokážou čerpat živiny z nižších koncentrací, než vývojově vyšší rostliny.
Už jsem tu párkrát vzpomněl, že některé druhy řas jsou příznakem právě nedostatku živin, kdy se vyšší rostliny "seknou" a řasy "rozjedou"... :)
(Ale to platí především pro rostlinná akviška!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 12:04 1trebor
Podívejte se co jsem psal, podle testů tam téměř žádné železo ani fosfor není, NO3 taky minimální, rostliny nerostou ale řasy ano. Zaráží mě právě to minimum živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 11:53 Muž kristian [80] – Re: Semtex
To snad vyzere rasu? a uz dal rasa neporoste? Neni to trochu hloupost? Obzvlaste v akvariu kde je minimum rostli. Kde je neustale dostatek zivin. Nerita je v tomhle nepouzitelne reseni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 11:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Snofrev
Taky jí tam nemusí mít napořád, jak udělá Neritina svoji práci, může jí dát jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 11:37 Muž Snofrev [54] – Re: Semtex
zebra je sice z afriky, ale z řek, nevim jestli žije i v jezerech a tím pádem jestli by jí chtěl do tanganyiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 10:22 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: 1trebor
Pořiď si šnečky Neritinky a máš vyhráno. Jsou to ti nejlepší bojovníci s řasou tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 09:14 1trebor – Zdravíčko,
po přidání osvětlení se rostliny nezlepšily, moc nerostou a řasy se množí, jednou převládne hnědá, potom zelená a sinice. Některé listy valisnerek mají drsný povrch(žloutnou,tvrdnou). provedl jsem opakovaně test od rataje na fosfor a železo. Hodnoty jsou nulové. Železo se nezbarvilo vůbec, fosfor jen velmi jemně( v podstatě zůstala barva bílá). Svítím 1x 18W 865, 1x 18W 640 s deflektory v délce 12 hodin. Vodu měním 1x týdně cca 1/4. PH 7,6 - 8, NO3 cca 35, NO2 0, od zaběhnutí akva klesly hodnoty KH 12, GH 17 přibližně na KH 10, GH 12, teplota 25.

Poradí někdo jak dál ? Co ancistrus na řasy a přihnojit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 21:46 Muž Yirka [9126] – Re: kasa
Průměrná hodnota pro většinu rostlin je 0,5W/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 18:42 kasa – Re: Yirka
aha ok.. kolik by to teda podle tebe mělo mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 16:48 Muž Yirka [9126] – Re: kasa
Obé je možné, záleží na tom co je pro tebe technicky a finančně dostupnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 15:43 kasa – Re: Yirka
A myslíte že by stačilo jen zářivku a nebo celou zářivku i s krytem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 09:31 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: rasto
Prosímtě zkus si dát trochu toho štěrku na dně do skleničky s octem, jestli nebude šumět. Tohle potřebujeme vědět jako první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 08:46 yanilishka – Re: marcela
Ahoj, tohle se tady probira docela casto, staci prohledat forum - treba tahle diskuze: rybicky.net/forum/8687

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [147] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=7301