Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 165 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 15:23 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: mch.sokolov
Aby sa rastlinam viac darilo tak je potrebne viac svetla,lebo aj mne sa stalo presne to iste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 13:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Lída
zkus napsat čim svitiš a jak dlouho,jaký máš rostlinky atd,takto ti nikdo zřejmě nebude schopen poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 13:31 Lída – Rodstlinky hnědnou a rozpadají se jim lisy
ahoj, mým rostlinkám se začaly rozpadávat listy, nevíte čím to je? Nejprve list zhnědne a pak se uplně jakoby proděravý.Myslela jsem, že je rybky ožírají, ale není tomu tak. mám 45L a v akvárku paví očka, a ty kytky nežerou..nevíte co s tím? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2008 23:11 Žena ustavprochore [567] – Re: apinek
Apinku, já souhlasím s bucliikem, že ludwigia repens je celkem nenáročná, myslím, že pokud chcete červenou kytičku do akviška, jen těžko budete hledat méně náročnou červenatku :-)

Jinak hnusnej šlahoun s pár lístečkama udělá každá stonkovka, když nemá podmínky, nebo rovnou chcípne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:59 balty – Re: bucliik
tak díky jsi zlatá potlesk hop .tobě přeji taky hodně zdaru s akvarii.já se musím jít věnovat dětem,připravit je do hajan.manželka je v práci takže je to na mě.tak ještě jednou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:57 Žena bucliik [99]
já nakupuju přes internet od www.aqua-daho.cz mají krásný rostlinky a myslím, že i cenově to vyjde dobře. i v akvaristikách myslím, že mají hodně rostlinek odsud, ale jsou dražší. pokud se objednává víc rostlinek tak se to vyplatí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:52 balty – Re: bucliik
tak jsem tam koukal,a všechno je daleko,takže se mi vyplatí to nechat poslat poštou,protože když ta pojedu tak dám víc za naftu.nebo budu muset chca nechca dojít do akvaristiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:44 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: balty
Držte se rad od Bucliik a určitě se úspěch dostaví.
A to dno ani nemusíte testovat - rovnou je vyhoďte. Co byste si ale otestovat měl, je ten pískovec - taky může obsahovat vápenec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:42 Žena bucliik [99]
třeba u téhle kytiny rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa je tam kdo ji daruje, prodá a tak
a tady jsou inzeráty: je tam nabídka rostlin zdarma-vyhledávání podle krajů, ať se hledají dobře lidi co jsou blízko rybicky.net/inzeraty/prebytky/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:38 balty – Re: bucliik
kam že se to mám kouknout?jinak vám všem děkuji za rady.až to předělám tak sem hodím pár fotek.a nemůže se dostat ten písek do filtru?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:25 apinek

www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
....a spousty dalších.
buclik:lepší želva rozmazlená,než želva s křivicí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:22 Žena bucliik [99]
právě jsem protrhala, trochu jsem je omladila, takže k darování by zbyly jen zbídačené kousky-ale mrkni do inzerátů a do atlasu-u každé rostlinky je napsáno, zda ji někdo nedaruje....máme to tady vymakaný :)
Paví očka zatím nemám, nadělají mnoho bordýlku a ta rychlost množení mě děsí :) Až je jednou pořídím tak to bude čistě krmná stanice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:19 balty – Re: bucliik
ono až budeš mít těch oček tolik.co s nima děláš,daváš je do akvaristiky?mě se deně rodí takže jich nedostatek nemám.jen ty rostlinky,když vidím jak ti to rostou tak je mi smutno.opravdu mi nechceš nějaký poslat až to budeš protrhávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:13 balty – Re: apinek
ramirézky a pestřence je přímo zbožnují!jsou sice krásný,ale za chvilku by se v akváriu nehnuli.ta to vlastně udržuji stejný počet rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:13 Žena bucliik [99]
jojo, paví očka, jednou bych tím chtěla krmit želvy, ale zatím nějak nemám to srdce.Krásnej jávskej mešík, teď sem ho musela zmuchlat do kuličky, nějak se moc roztahoval.
Api, tvoje želva je rozmazlená, moje nikdy krycí sklo neměla a zápal plic nedostala ani když seděla v dešti venku u jezírka.
Nežahají nezmarové ryby? nebo si to pletu s jiným prevítem.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:12 Acino – Re: apinek
Daj nejaky link na take akvarium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:10 apinek
paví očka-krmení želvám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:09 balty – Re: bucliik
Fotka k příspěvku pavý očka mám taky,ty se množí nádherně.používám je jako krmivo pro ty větší rybky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:06 apinek
mě už ty rostlinný akvárka nějak omrzeli,teď letim na biotopní,bezúdržbový,kde se voda nečistí třeba rok.pak už se utvoří nějakej cyklus,kde už jsou třeba i nezmarové..atd
teď mám jedno vyhlídnutý:)
jo a potvrdim,že bez krycích skel u želvy to nejde.a potvrdim to jednoduše.
má zápal plic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:03 apinek
ludwigia když nemá podmínky,tak je hnusná,je to jen šlahoun s několika lístečkama.hnus
ale myslim,že ty si asi nestěžuješ s 90W ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:56 Žena bucliik [99]
hihi tak to chápu, já jako malá ráda ryby chytala :), chudáci paví očka
Nevadí, tak to bude bez plovoucích, je hromada kytek, jen nevybrat ty poblblé terarijní(v atlase jsou červeně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:54 balty – Re: bucliik
plovoucí jsem zkoušel,ale nevydrželi kuli krycímu sklu,to sundat nemohu,mám malé děti a oni se rádi cachtaj,proto jsem ho tam musel dát!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:52 Žena bucliik [99]
Kryptokoryny náročné? Pak v obchodech jsem zatím potkala jen ty nenáročné
Ludwigia není náročná, jen v lepších podmínkách zčervená, normálně je zelená, ale roste-teda dle mojí zkušenosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:51 balty – Re: bucliik
tak jsem koukal k tobě,máš to nádherný,blahopřeji!!!! taky bych hctěl,aby mi to takhle fungovalo.můžu se zeptat,nechtěla by jsi mi nějaké kytky poslat?prosím sad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:49 apinek
kryptokoryny náročné jsou taky,ale asi záleží jakou vybereš.a rostou taky poměrně pomalu,ty potřebuješ rychlerostoucí kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:48 apinek
buclik:ludwigia repens je nenáročná? ;-)
myslíš?
já bych řek,že náročná je,a poměrně dost.
určitě tam necpi giganta,sice roste hrozně dobře,ale ty potřebuješ co nejvíc světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:43 Žena bucliik [99]
určitě-Cryptocoryny nejsou tak náročné na osvětlení a většina se hezky rozmnožuje, já bych přidala třeba Egerii densu. Moc hezky čistí vodu i plovoucí Pistie(ale zase stíní hmm ) Nebo pro začátek Ceratopteris, ten se ti po čase rozroste tak, že ho vyhodíš :)
Z červených rostlinek co nepotřebují moc světla je Ludwigia repens-jen by to asi chtělo sundat sklo, bez něj to červenání jde kytkám líp.
I Echinodory jsou moc fajn, Anubias je nenáročný, ale zase pomalu roste, takže je na něm většinou zelená řasa.
V tomhle atlase se moc hledají nenáročné rostlinky, vyzkoušej ho
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:39 balty – Re: balty
co by jste mi doporučily za rostlinky?ta gigantea se mi líbí,mohu tam k tomu dát kryptokorynu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:34 apinek
hlavně čti,prohledej net,jak se zakládá aq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:34 apinek
a tady máš ten glomat,kdyby jsi chtěl na zářivky t5,tak taky existuje.
www.akva-tera.myeshop.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:31 apinek
hlavně nepřihnojuj,ani nedávej co2,tim že nemáš kytky ani světlo,tvořilo by se hrozně moc řas,páč by to nemělo co spotřebovávat(to hnojivo).....takže zařiď světlo,písek a nakup kytky.a po 2 tejdnech začni postupně přidávat co2 a když to bude tak 2 měsíce šlapat a kytky porostou,můžeš přidat i pmdd.vrstvu písku?to záleží jestli budeš mít kytky s velkym kořenovim systémem atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:31 Žena bucliik [99]
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
jukni semhle, je to hezky napsaný-kdybys měl dotázek tak se klidně optej, ale když už to někdo napsal, tak to nebudu opisovat :-) taky jsem se to učila z tohohle
fotky nádrže jsou když klikneš na přezdívku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:28 balty – Re: balty
máte tam někdo nějakou fotku kuli inspiraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:27 Žena bucliik [99]
jo omlátit o hlavu to by zasloužili, mě se posledně slečna snažila prodat místo kompresoru vnitřní filtr za 800,- tone snažila se marně
někomu se daří i s tímhle dnem, ale myslím, že se nikdo nebude zlobit když napíšu že s jiným se daří ještě lépe:o)jde o to aby voda nebyla moc tvrdá-což to dno právě zůsobuje.
zářivky se dají sehnat levnější-značka OSRAM a ještě nějaké s označením 8**(za hvězdičky se doplňuje číslo odstínu)
Písek doma máš, takže jenom to světlo ;-) skus pokouknout doma po nějaké rampě-třeba pod kuch.linku. I to by sloužilo dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:27 balty – Re: apinek
jedna 250kč.ten písek doma mám.jakou vrstvu tam mám dát?rád si nechám poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:27 balty – Re: apinek
jedna 250kč.ten písek doma mám.jakou vrstvu tam mám dát?rád si nechám poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:23 apinek – balty
no s tim nic neuděláš,já koupil nádobíčko na aq tak za 5000kč a nepotřebuju to,technika letí hrozně dopředu.mailand?to je kolik?200kč? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:22 apinek
pokud tohle nekoupí,může se na to aq rovnou vyprdnout,páááč to nikdy šlapat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:22 balty – Re: bucliik
tak to abych jim to tam došel omlátit o hlavu,co?mám to jako hoby.mám ještě další akva 150 l a tam mám to samé dno ale zařivky.tam je vše v pořádku.ty žárovky stáli opravdu cekem majland.chtěl jsem to hold zkusit,ale jak to vypadá tak jsem si naběhl ,co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:21 apinek – buclik
pokud nemá balty peníze,tak s tim už asi nic neudělá.glomat vyjde na 700kč a zářivky tak na 300kč,záleží kde je koupí.písek do filtrací 100kč,kytky tak 300kč....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:19 Žena bucliik [99]
na rady z akvaristiky pozor ;-) chce si to vybrat dobrý obchod, aby se člověk mohl spolehnout....ale nejlepší je vyzjišťovat si to dopředu-ušetří to hromadu peněz( i nervů) :-)
křemičitý písek by být mohl, nejvíc se asi preferuje zrnitost 2-5mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:19 apinek
njn,když věříš prodavačským kecům,tak se neni čemu divit.tenhle štěrk je uplně na nic,rovnou ho vyhoď.kup písek do bazénovejch filtrací.a pak pořeš osvětlení,tohle je hrůza.ani bych se nedivil,kdyby jsi vyhořel :-)
takže zářivky cca 40W a spousty kytek.moje icq je 376228931,tak napiš a něco vymyslíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2008 17:17 Žena bucliik [99]
nechci ti brát iluze, ale ne všechno co se dá koupit v akvaristice je vhodné do akvária-nejčastější jsou asi nevhodná dna, rostlinky co pod vodou nevydrží déle než měsíc a u dekorací bych si taky nebyla jistá. Tohle dno jsem taky měla, i víc lidí ho už měnilo-schválně to skus s tím octem ;-)
S osvětlováním akvária žárovkami nemám vela zkušeností takže to přenechám někomu jinému, ale možná-nevyšlo by levněji koupit zářivky? I co se spotřeby týče. Pokud byly určeny k osvětlování akvárií tak je možné, že už nejsou to co bývaly(ale nefim na 100%, ale u akvarijních zářivek se hrozně rychle snižuje svítivost ) teď už se do akvárek kupují levnější třípásmové zářivky co mají daleko větší výdrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:16 balty – Re: apinek
žárovky to jsou,ale kupované v akvaristice a tvrdili mi že mají podporovat růst rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:14 balty – Re: balty
odkaloval jsem před 3 dny. adnes jsem ještě čistil filtr.tak je to troch zvířené.co jemný křemičitý písek mohl by tam být.mám ho doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:12 apinek
áááá,takže žárovky.jako bych to neříkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:12 apinek
tohle aq je případ,kde se dělá všechno obráceně.máš tam příšerně málo světla,klidně bych se vsadil,že i nevhodný zářivky.to dno taky neni nejlepší.všechno špatně,zkus si přečíst nějaký návody pro začátečníky,nebo jak založit akvárko,víc poradit nemůžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:11 balty – Re: bucliik
ty kamínky jsou kupované v akvaristice a ta dekorace je pískovec,taky kupovaný.to nejsou zářivky,ale žárovky,bohužel od nich již nemám obaly,ale byli určeny k osvětlení akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2008 17:05 Žena bucliik [99]
POdle té poslední fotky by to doopravdy chtělo odkalit, tolik rostlinek aby to nešlo tam nemáš ;-) Nevím jestli by takhle rostliny reagovaly-ale to dno nejspíš nebude vhodné do akvária. Skus vyndat pár bílých kamnků a nalít na ně ocet, pokud budou šumět tak se do akvárka nehodí-stejně tak je to u dekorace, která mi nepřijde moc podezřelá-krom toho bílého.
Kolik že je tam světla? Ty zářivky jsou jakési krátké, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:59 balty – Re: balty
Fotka k příspěvku ještě detail rostlinky jako příklad.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [165] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161528x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=8201