Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 190 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 22:59 zabak
Můžeš zkusit přestřihnout ten oddenek, pokud je ta rostlina větší a udělat jí větší místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:59 Aneta
mám ji připevněnou na kořenu.když jsem ji kupovala nebyla moc velká, tak nevím jestli byla stará
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 14:54 Muž vojtak [312] - Cichlidy
Hnedovka nesmi byt zasazena do substratu, jinak jeji koreny hnijou. Muze to taky byt tim, ze uz vyrostla.Neroste do nekonecna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 13:14 Aneta – Hnědovka křídlatá a anubias
pls mohl by někdo poradit proč mi hnědovka křídlatá vůbec neroste? mám ji už rok a zatím se jen tvoří na konci malé rostlinky ale to je vše :-( a když jsme u toho tak anubias taky nic moc růst , osvětlení mám správné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 09:14 Muž Eff [417] - Rostliny
že by železo? měl jsem kdysi stejný problém. neuhnívají stonky tech nejvíc poškozených listů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 21:53 Muž isamik [180]
Mno ted uz jen prijit na to ktereho je hodne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 13:13 :-)
Echináč se emerzáč, až bude submerzáč, bude to OKáč :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 11:50 LuXy
Tak to potom bude prebytok niečoho (myslím), anubias sa dosť dobre vysporiada s nedostatkom živín vo vode ale o to ťažšie s prebytkom. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 11:44 Muž isamik [180]
Na ostatnich rostlinach zadne zmeny nepozoruji hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 11:39 LuXy
a ostatné rastliny nič?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 11:34 Žena Rebbie [71]
Ahaaaaa, no tak se omlouvam Mrakovi a Hanaciovi za nedůvěru :-D a vyděržam!!! :-))))))) Díky kluci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 11:30 Muž isamik [180]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 11:28 LuXy
a to máš v ktorom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 11:24 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku foceno z bleskem, jedna se o horni list u hladiny, na prostrednim to je videt a ted dolni maly, ten zloutne z venku do stredu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 11:22 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku Na anubiasu se mi zacali delat takove to skvrny, a spodni maly list mi zacal zloutnout, tak nejak nevim co si o tom mam myslet, resp. ktery prvek by mohl chybet, nebo ze by ho ostatni blokovali. Nejdrive se objevila skvrna na spodnejsim listu nyni i na listu u hladiny a zacal zloutnout ten spodni list.

Do akvaria pridavam KNO3(5g 100ml vody) pro udrzeni NO3 na 15mg/l a 3-4 kapky PMDD(bez KNO3 rozmichano v 1l).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 00:39 Muž Horác [3942]
Fotka k příspěvku Vyděržaj pianěr !!! :) Pánové mají pravdu ... Přesně takovéhle rezavé fleky se objevují na emerzních listech.
Stejně jako Hanacius jsem si to nedávno zažil u E.argentinensis ... a čvrt roku poté vypadá takhle potlesk ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 23:50 Žena Rebbie [71]
Jako na jakých nových? U mě v akvu nevyrost eště žádnej právěže :-D mam to tejden teprva a hned tohle.... no nějak nevim proč by měly ty listy bejt emerzní no, jak už sem psala Mrakovi..... ale nikdy sem to teda neviděla jak to vypadá takovej přechod na submerzní :) Jinak rozhodně díky za názor zatim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 23:45 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Ahoj. Já si před časem koupil taky echinodorus (konkrétně argentinensis) a taky se mi na něm začaly tvořil malé hnědé skvrnky, sice o něco menší než u tebe...Domnívám se že se jedná o přechod na formu submerzních listů, jelikož na nových listech tyto skvrnky nejsou...Zkus nějaký čas vydžet než rostlina vyžene nové listy a pak se uvidí...
Mě to taky ze začátku trápilo ale teď je vše ok...Bohužel teď začali listy echinodoru chutnat ancistrusum takže je budu muset nějak dokrmovat aby rostlinku nechali napokoji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 23:36 R Muž Mrakoplash [1776]
hmm mění listy ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2007 23:24 Žena Rebbie [71] – Skvrny na echináči :-(
Fotka k příspěvku Ahojte, zas jdu s prosíkem o radu.... Mam tejden novej echináč, údajně osiris... ale začaly mi na něm dělat hnusný skvrnky, hnědý, viz foto :-( Víte někdo proč, prosim?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 18:13 Muž matlala [798] - Rostliny
ja ji mám na kořenu a roste stejně dobře jako na hladině, ne-li líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 18:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
rybicky.net/nadrz.php… zkus mu pisnout,rád poradi:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 17:11 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Vím ze se jedná o plovoucí rostlinu...ale já bych ji chtěl umístit na kořen nebo břidlici (přichytit ji pomocí rybářského vlasce nebo síťky). Podotýkám že jde jen o pokus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 11:46 motýlek
... na okno, do misky, dolévat vodu z akvárka s rybami - při odkalování ... je to plovoucí rostlina - musí zůstat na hladině !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 11:42 Kai
Stélka se to nazývá :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 01:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – odkaz
citace z diskuze www.akvarko.cz/…:
"Když chceš "kompaktní" trs se širokými (ehm.. jak to správně nazvat?) stonky/lístky je nejlepší je dát do mělké misky na okno se starou vodou a nechat tam tak 1 měsíc. Pak lépe drží pohromadě."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2007 00:22 Muž Hanacius [14] - Tanganika – RICCIA FLUITANS - poraďte mi.....
Dnes jsem si koupil tuhle nádhernou rostlinku (jsem rád že jsem ji v naší lokalitě vůbec sehnal). Koupil jsem ji v malem kelímku ale je jí celkem dost málo, chtěl bych ji připevnit na kořen...Jedná se mi o to jak ji co nejrychleji rozmnožit...Mám ji umístit v kelímku na světlo a čekat až rostlinka nabere na síle, nebo ji dát přímo do akva a tam se rozroste sama...????
Mám v akva tlamovce a kančíky a byl bych moc nerad aby mi ji sežrali :-(
Nemám s takovou kyti žádný zkušenosti a proto uvítám každej rozumnej nápad...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2007 12:19 jítý
Ahoj,taky mám tento problém,mám akva už déle a listy kryptokoryny mi začali uhnívat,potom to přešlo na echynodorus,který tam je dlouho a listy se začali rozpadat,potom i kořeny a nové listy.Vypada to že bude po ní.Je to stejné jako nahoře na obrázku.Kryptokoryny se trochu brani a trochu rostou.napadlo mě jestli to nezpůsobují právě oni!Kamarádka si koupila kr.a ma to taky,kr se z toho ale samy dostali,jiné druhy ne.Co když je to nějaká hniloba žijící s těmito kytkami? Moje:akva 50l,15w světlo,ph 6.7, 3 ancistr.+7 ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 21:13 Muž filipsi [1295]
V lekarne bych to asi taky nehledal. Spis lepe zasobena drogerie ktera ma vic chemie. Pripadne zahradnictvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 20:28 Muž matlala [798] - Rostliny
ve zveráči to těžko seženeš spíš v lékárně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 11:52 Anonym
No ty stránky jsem měl otevřené už před položením dotazu jako zálohu :-) Spíš bych zatím chtěl poradit, kde se to dá normálně koupit (pokud vůbec) a co mám v obchodě říct, že chci :-) Protože v některých zverimexech dělají poměrně nekompetentní lidé a nejhorší je, když se sejdou dva blbci (zákazník a prodavač :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 11:16 Sidonius
Ke "změření" draslíku jednoduchý měřák neexistuje...
Pokud byste chtěl přihnojení K zkusit, pak by bylo vhodnější použít některé čisté hnojivo (KNO3 nebo K2SO4) než kombinované. Více např. tady:
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2007 10:27 vaga
Obsah draslíku se dá nějak amatérsky změřit? Když tedy budu chtít zkusit přidat ten draslík, kde se k němu dostanu? ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 20:35 Muž Nik [191]
Mně se taky kroutí (jako rottala:-D), ale to bude tím, že mi z toho směru zasvítí na půl hodiny na akvárko sluníčko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 19:55 Muž matlala [798] - Rostliny
mě to dělá to samý a prý mám draslíku moc-kroutí se růstové vrcholky rotala walichii :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 14:21 Muž isamik [180]
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 14:02 Štěpán
Néééééééééé, já se s tím překládám! :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2007 14:00 Muž isamik [180]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 13:58 Štěpán
Překlad: (nejsem si úplně jistý u částí označ. otazníkem, chtělo by to ještě zkontrolovat)

Podle Jacobsen, Niels. AQUARIUM PLANTS (1979). Blandford Press Ltd.

--------------------------------------------------------------------
Běžné příznaky nedostatku živin u vodních rostlin
--------------------------------------------------------------------
Prvek – Které listy první vykazují nedostatek - Příznak
--------------------------------------------------------------------

Dusík N – Staré – Listy žloutnou (*)

Fosfor P - Staré – Listy předčasně opadávají, podobně jako při nedostatku dusíku

Vápník Ca - Nové – Poškození a odumírání růstových vrcholků(?), žloutnutí okrajů listů

Hořčík Mg - Staré – Žluté skvrny (*)

Draslík K - Staré – Žluté oblasti, potom vadnutí okrajů a špiček listů

Síra S - Nové – Podobné jako nedostatek dusíku

Železo Fe - Nové – Listy žloutnou, zelené žilky ohraničují žluté části listu, projevuje se nejdříve u rychle rostoucích rostlin

Mangan Mn -(**)- Odumírající zažloutlá tkáň mezi žilnatinou listů

Měď Cu -(**)- Odumřelé špičky a zvadlé okraje listů

Zinek Zn - Staré – Zažloutlé oblasti mezi žilkami, začíná na špičce a okrajích listů

Bor B - Nové – Odumírání růstových vrcholků i postranních výhonů (?)

Molybden Mo - Staré – Žlutá místa mezi žilnatinou, poté nahnědlé oblasti podél hran. Omezené kvetení.


----------------------------------------------------------------------
(*) Rostliny také mohou červenat při přítomnosti červeného barviva anthocyaninu.

(**) Přestože Jacobsen nerozlišuje mezi novými a starými listy,
David Whittacker cituje knihu o hydroponii, že bor, vápník, měď, železo, mangan a síra
jsou nepohyblivé prvky jejihž nedostatek postihuje nové listy.
----------------------------------------------------------------------
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2007 12:29 Sidonius
Ještě přidám doporučení - můžete zkusit decentní přihnojování draslíkem. Máte-li v akva nízký obsah dusičnanů, pak můžete použít KNO3, v opačném případě K2SO4. :-)
Rostliny by neměly ve vašem případě tak rychle přicházet o spodní patra listů - k jejich předčasnému odumírání dochází vinou přesunu draslíku při jeho nedostatku ze starých listů do nových. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 12:12 Sidonius
Toto poškození listů je způsobeno chybou ve výživě. Podle mne jde o nedostatek draslíku. :-)
Edit:
Mno... zase to moje datlování!...
Takže podporuji názor Štěpána - nejspíš málo draslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2007 12:03 Štěpán
"Small yellow dots that develop into holes especially in older
leaves, are a symptom of potassium (K) deficiency."

fins.actwin.com/…

Možná chybí draslík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 11:55 Štěpán
Adapted from Jacobsen, Niels. AQUARIUM PLANTS (1979). Blandford Press Ltd.

--------------------------------------------------------------------
COMMON SYMPTOMS OF NUTRIENT DEFICIENCY IN AQUATIC PLANTS
--------------------------------------------------------------------
Element - Leaves to first show deficiency - Symptom
--------------------------------------------------------------------

Nitrogen - Old - Leaves turn yellowish (*)

Phosphorus - Old - Premature leaf fall-off, similar to nitrogen deficiency

Calcium - New - Damage and die off of growing points, yellowish leaf edges

Magnesium - Old - Yellow spots (*)

Potassium - Old - Yellow areas,then withering of leaf edges and tips

Sulfur - New - Similar to nitrogen deficiency

Iron - New - Leaves turn yellow, greenish nerves enclosing yellow leaf tissue, first seen in fast growing plants

Manganese -(**)- Dead yellowish tissue between leaf nerves

Copper -(**)- Dead leaf tips and withered edges

Zinc - Old - Yellowish areas between nerves, starting at leaf tip and edges

Boron - New - Dead shoot tips, new side shoots also die

Molybdenum - Old - Yellow spots between leaf nerves, then brownish areas along edges. Inhibited flowering

----------------------------------------------------------------------
(*) The plants may also become reddish from the presence
of the red pigment anthocyanin.

(**) Although Jacobsen does not differentiate between new and old leaves,
David Whittacker reports from a hydoponics book that boron, calcium,
copper, iron, manganese and sulfur are immobile elements and whose
deficiencies affect new leaves.
----------------------------------------------------------------------
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 11:47 Havel-st
To je nějaká Hygrophila? Jestli jo, dělají to jen spodní listy? U ní totiž, jak rychle listy narůstají, tak rychle taky odumírají. Rostlina se dá omladit zaštípnutím nad kolínkem, nebo ji zrušit a zasadit jen vršek (2-3 patra).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2007 11:08 vaga – "Dírkované" rostliny
Fotka k příspěvku Ahoj. Rostlinky v akvárku mi dělají toto - viz obrázek. Dají se ještě zahránit? Zkoušel jsem hledat "nemoci rostlin" na těchto stránkách, ale jsou tady popsány jen nemoci rybiček. Co s těma rostlinama mam? Dá se to ještě nějak zachránit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2007 20:47 dvin – - sidonius
dík za tip, zkusím to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2007 00:41 Sidonius
V akvaristice KNO3 asi nekoupíte, to spíš v drogerii.
Nebo tady: pmdd.mrp-cz.com/…
nebo tady: www.pmdd.ptakoviny.biz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2007 00:18 dvin
to by mohlo být ono, předpokládám že se dá koupit v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2007 00:13 Sidonius
Do 5mg/l - to může být i nula, ne? :-)
A nula, to není nic moc... ;-)
Co tak zkusit trochu přidávat? Třeba ve formě KNO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2007 00:03 dvin
zdravím tak NO3 mám podle aquar testu do 5mg/l

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [190] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161559x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=9451