Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 15:43 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: grupyk
Nebylo by jednoduší koupit nějaké komplexní hnojivo a čas od času lehce přihnojit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:32 R Muž romant [27987] Re: grupyk
Tak potom bych tomu dal čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:31 Muž grupyk [20] Re: romant
Zapomněl jsem naspsat. Pod kytky jsem nastrkal N-P-K kapsle, co jsem si odnesl z burzy v Olmu a sem tam kuličku bivoje.
Hnojivo v dně by, ale neřešilo anubiasi a mechy na kořenu, nebo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:24 R Muž romant [27987] Re: grupyk
Přihnojit to dno, třeba hnojivem typu Osmocote.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:19 Muž grupyk [20] – po výměně dna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po výměně dna mi začala chřadnout většina rostlin. Kosokvětu už předtím černaly spodní lístky, tak jsem zkoušel pár rezavých hřebíku pod kořeny. Ale nyní se mi objevuji hnědý fleky na anubiasech, které předtím krásně vyháněly nové zelené listy. Pupečník taky hnědne a spodní lístky ludwigie. Dokonce mi hnědne i vánoční mech. Po výměně dna jsem obden měnil 10-15l vody. Nemám doma bohužel žádné testy vody, takže vycházím jen z údaje místních vodařů, nicméně předtím všechny jmenované rostliny krom kosokvětu prosperovaly. Co bych měl dělat lépe?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 20:23 Muž John [16] Re: Designer
hnojím 20ml denně micromixem . Mám rozmícháno 11g v 500ml. ale je pravdou že jsem ted párkrát hnojení vynechal z důvodu že jsem zůstával v praci a nebyl doma. Vyměním vodu přihnojím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2015 11:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamajcan
Prikladem Ludwigie na nedostatek mikroprvku (zeleza) reaguji tak, ze jim vylozene vyhnivaji listy na vrcholech, a listy tam rostou v hodne spatnem stavu. Rikal jsem si, ze to nebude ono, ale zelezo nebylo, tak jsem ho natahl na 0.2mg/l pomoci TENSO, a zase bylo vsechno OK.

Mozna mi nejaky zahradnik rekne, ze neumim poslochat rec rostlin, ale je fakt, ze nekdy priznaky na rostlinach a jejich priciny umi prekvapit, protoze vsechny mozne kombinace asi nedokaze postihnout sebevetsi zkusenost. Nekdy nezbyva nic jineho, nez to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2015 08:58 jamajcan Re: John
Osobně bych se zaměřil spíše na mikroprvky.Konkrétně železo a mangan.Přihnojit TensoCocktailem, který je vhodný právě pro Tebou uváděné Ph vody. akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: John
Ja kdyz nevim, tak vymenim parkrat vodu, a protoze hnojim smesi chemikalii v pomeru pro EI, proste pridam vsechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:43 Muž John [16] Re: Designer
PH jsem měril pomoci JBL proužkového testu a ukázal mi 6,5 a také pomocí kapkového testu HUBEN take kolem 6,5-7. Tak nevím :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: John
Zmer pH, draslik pri vyssim pH (rekneme nad 7.5) neni pro rostliny dobre dostupny a i celkove je vhodne pH pro pestovani rostlin tak kolem 6.5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:07 Muž John [16] – že by draslík?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, začali se mi dělat na listech takové jako vypálené díry. draslík jsem trochu zvýšil. nevím čím to je. Používal jsem taky trochu jedlé sody na zvýšení KH. ted mám momentálně 8. nebo mě ještě napadlo jeslti za to nemůže špatné proudění vody. děkuji mockrát za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 17:19 Muž mko [1] Re: Designer
Moze to byt aj tym. Pmdd davam tak, ze KH2PO4 tam nasypem rozriedene s trochou vody na zaciatku tyzdna. Robim to len odhadom, mnozstvo mozno ako 1/2 klasickej liekovej tabletky. Do konca tyzdna moze byt uz spotrebovany.... ostatne prvky davam klasicke PMDD s KNO 8ml denne na 160l. Svietil som doteraz 2*40w T8, co sice stacilo, ale asi tyzden svietim po novom rampou 3*54w T5. To je uz trochu zbytocne vela. To svetlo mam uz pripravene na nove akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 17:09 Muž mko [1] Re: larix
Dakujem, skusim teda znizit davku draslika, myslel som si to aj ja. Mam namiesanu davku, ktoru uz dorazim a ked budem miesat novu, dam dam asi 2/3 vrecka s draslikom. Prejavuje sa to hlavne pred koncom tyzdna, pred vymenou vody, alebo tesne po nej. Odysla mi takto bacopa, skoro vsetka. Alebo skor som ju vytrhal, lebo sa mi nepacila, zostali mi uz len 2-3 pekne stonky ktore namnozim. Limnophyla a rotala na to je tiez dost nachylna, aj ked nie v takej miere. Ostatne rastlinky su spokojne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 17:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mko
Zkusil bych PMDD doplnit o KH2PO4. A klidne pred tim vymen polovinu vody, tim se houby stane, a kdyz to nebude trefa, treba aspon trosku srovnas, co hodne chybi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 16:52 Muž larix [1420] Re: mko
Na nejaké spoľahlivejšie závery je nedostatok informácií ale osobne tipujem problém s dostupnosťou vápnika. Buď jeho nedostatkom vo vode alebo prehnojením napr. draslíkom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 16:39 Muž mko [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravim, mam problem s niektorymi rastlinami, respektive s niektorymi stonkami rastlin, pretoze sa to neprejavuje u vsetkych.... mate nejake napady co s tym? zakrpatievaju im konce. Vacsina je ale pekna.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 15:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Morie
Mě toto dělaly anubiasy v krevetárku kde se nehnojilo ,CO2 nebylo , a dost tvrdá voda , začal jsem malinko přihnojovat bez CO2 a už se to nedělá , u mě to šlo trochou snahy prstem setřít dolů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 15:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Morie
Vyhledejte si, co znamená tzv. "biogenní odvápnění".
(Zjednodušeně: při nízké koncentraci volného CO2 vysoká intenzita osvětlení. Biogenně odvápňovat může buď samotný anubias nebo případně na něm uchycené řasy.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 14:52 Žena Morie [0] – Vodní kámen?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, CO se to vytvořilo na povrchu listů anubiasu. Je to tvrdá usazenina, vypadá jak vodní kámen. Nejde to dolů, Savo na to nefunguje a horký ocet by rostlinka nerozdejchala :)
Jak se toho mám zbavit? Je to jen na starších listech, ostříhat je nechci.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 17:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
najdi si pojmy emerzní a submerzní pěstování rostlin , co vyroste na suchu (emerzně ) pak pod vodou uhnije a začnou růst submerzní listy , v pěstírnách se rostliny pěstují emerzně , pač to má mnoho výhod a tak i ty rostliny koupíš v krámě , ty je strčíš pod vodu a začne přeměna na submerz - zjednodušeně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 17:49 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Jsou to rostliny pěstovaný tzv. nad vodou a ten převod pod vodu znamená, že si rostlina vytvoří listy podvodní a tyto jsou určeny k zániku. Vyhledej si pojmy submerzní a emerzní pěstování a budeš se více v této problematice orientovat. Ancákům je jedno jaký listy zbousí a jak zde již bezpočetkráte zazanělo, jak jednou zkusí, je to o rozhodnutí co je pro tebe milejší, jestli ryby, nebo rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 17:44 Muž TRULY [164] Re: vaaclav
koli comu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2015 16:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TRULY
Ancík to asi je, ale hlavně jsou to emerzní odcházející listy ty by skončily tak jako tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 16:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
rozhodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 16:13 Muž TRULY [164] Re: MonterMonty
takze to prisudzujes antikom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 15:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
prísavníky , jak jednou ochutnaj rostliny ,už je to neodnaučíš , jsou to ryby s největší aktivitou v noci a podle toho se mají i krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 13:52 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Kamarat ma poprosil aby som sa vás spýtal na strane či nebudete vedieť poradiť čo má s rastlinami.

Akva 112 L
Svetlo 1x20w
Osádka: mrenky, zopar živorodiek, rak + 2x prisavnik
Hnojenie: nejake kvaplane hnojivo, viac som sa od neho nedozvedel


napada vás niečo čo by s nimi mohlo byť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 19:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Josef19
je to ruducha (řasa) a rostliny trpí chlorózou. Tipnu si - hlavní příčinou je nedostatek NO3 (jak ta ruducha, tak stav rostlin)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 19:02 Josef19 – Josef19
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

Potřeboval bych poradit. Na rostlinách se mi udělali nějaké černé fleky a některé rostliny začínají prosvítat a nevím co stim :-(

dekuji za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 13:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Ciffik
na tom profitu , je nějak přesněji uvedeno co a v jakém množství to obsahuje ? něco tam leješ a nevíš co to obsahuje , v tom může bejt zakopanej pes , vyzkoušel bych klasiku , tenso nebo mikromix plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 13:12 Muž Ciffik [761] - Rostliny
nové lístky jsou vypálené až bílé - má to nějakou obecnou příčinu, nebo se nedá jednoduše specifikovat? na zahraničních webech jsem četl hodně o železu (buď málo nebo pro změnu hodně, pak o Mg, Ca atd...) jsem z toho celkem na vážkách a netuším, čím začít resp. jak postupovat...

hnojím dle pps pro a jako mikroprvky dávám easy life profito 10ml na 100 dle návodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:23 Muž Robo [45]
Zdarec mám v akva asi podzim či co. Začala mi corymbosa mini opadávat a je to jako na podzim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 21:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: toni
mě třeba v měkké vodě valisnerie taky moc nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2015 18:47 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: toni
Jestli je Easy Carbo(jeho davkovani pro malo zarostle akva je 1 ml/100L denne)Glutaraldehyd,tak mam pocit,ze ho Vallisnerie nemaji radi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 18:04 Žena toni [68] Re: romant
Všechny korinky jsem tedy ted povytáhla. ..asi bych s tou denní výměnou mela pokračovat když tam mam ted tohle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:55 R Muž romant [27987] Re: toni
Valisnerkám se v čerstvých akváriích mnohdy nedaří a až se nádrž zajede, řekněma za ten půlrok, už je to jiná a najednou překvápkou, jedou jak dráha. Je důležitý aby nebyly utopený v substrátu a to srdíčko z něhož vyrůstají nový listy bylo nad substrátem, takže klidně povytáhnout za pačesy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:55 Žena toni [68] Re: vaaclav
Ne ne ja vím se nemuzu se na chradnouci rostlinky koukat když nevím co s tim:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:53 Žena toni [68]
Fotka k příspěvku Valisneria uplne chradne. ...některé listy jsou jak papírky. .uplne upadají a některé se kulati. ..jako okraje se stahují. ..:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: toni
Nojo ženská, jak to není vyprané nebo převařené tak je to špatně. Nech to být, ono to časem zmizí. Sterilní akvárium je špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:35 Žena toni [68] Re: vaaclav
Problem je hlavně Valisneria. ...co proti plísní?asi jine vlákno tady ze?aaach jo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: toni
Drobet to plesniví ale to je normální. Pokud byla Hygrophila v obchodě ve vodě neznamená to že je submerzní ale spíše naopak. Při špatném světle v prodejně se jí nemuselo vést dobře a tak to chce čas aby se trošku vzpamatovala. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 17:13 Žena toni [68] Re: RBSC
Fotka k příspěvku Hygrophila byla koupena v obchode jde byla ve vodě. . A ted mam další problém. ...Bile chomacky na listech sad :-((
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 16:45 RBSC Re: toni
Bude nejspíš nejlepší tomu nechat volný průběh. Vodu otestujte, a zatím radši asi v tomto případě i bez testů občas měňte. Vodovodní by neměla být nějak extra nevhodná, i když rostliny mají většinou rády trošku nižší pH a tvrdost.

Přípravek zatím nepoužívejte (osobně s ním nemám žádné zkušenosti, ale podle toho, co jsem četl před měsícem v bezpečnostních listech, bych asi easy carbo ani nepoužíval(v nevhodných podmínkách kondenzuje na jednodušší polymery, takže jeho efektivnost je spekulativní - raději bych zavedl vzduchování), čímž ovšem nevylučuji, že nemůže být v nízkých koncentracích prospěšný, dokud se neprojevují fyziologické poruchy).

Vallisneria může být poškozena transportem, uschnutím. Počkal bych na nové listy, je to celkem odolná kytka, která se dokáže poměrně dost přizpůsobit(mně taky nejdříve chřadla a žloutla, nehledě na to, že ji ještě k tomu okusovala - no spíš odkusovala celé listy - housenka, které jsem si zezačátku nevšiml :) ).

To hnědnutí na vrcholech může být způsobené i blokací vápníku - tzn. nedostatek vstřebatelného vápníku, například díky přehnojení.
Hygrophila byla koupena? Dost možná byla původně pěstována "suchozemsky". Za dobrých podmínek v akváriu, by to měly alespoň některé z nich "rozdýchat" na "podvodní režim".

Jinak, zkontroloval bych ve vašem akvárku i dostatek vstřebatelných dusík.látek. Dusičnany přidáváte snad dostatečně vodou.
A ty kuličky... by měly, z hlediska mikroprvků, samy o sobě vystačit na dobu záběhu, proto bych tam už nic dalšího nelil.
S používáním různých látek raději opatrně.

Přidal bych nějaké rychleji rostoucí rostliny, a pak eventuálně prodloužil dobu osvitu i až na 12 hodin.



romant:
Díky za doplnění. Mohl jsem to, pro obecný případ, formulovat podstatně lépe: "pokud tam nejsou a v blízké době nebudou náročnější živočichové(mnohé ryby,krevetky,...) a jedná se tedy o rostlinné akvárium". Pokusím se dávat víc pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2015 14:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Legioix
Musíš ale mít v akváriu dostatek rostlin pro těch pár co tam teď je to nemá cenu, ale řasám to bude vyhovovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2015 14:13 Muž Legioix [574] Re: toni
Problém je ten, že Easy carbo je denní hnojivo. Pokud se to bude dávkovat podle návodu, tak vše bude ok: www.zoohit.cz/…

Tu vodu bych už neměnil, ale s dalším přidáváním bych klidně počkal až do té doby než bude akvárium zaběhnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 13:51 Žena toni [68] Re: Legioix
Aha...Já mám právě ještě 60l a tam dávám týdne 6ml. .rostlinám se od te doby velmi daří. Takže jsem právě usoudila ze to tak muže na 200l sednout....hmm..takže výměna vody pomůže? U te 60tky jsem to 4 týdny dělala co druhý den a ted tam mam stále pH 7-7,5. .CO2 neměřitelne a NO 25 někdy 50....valisneria je tam krásná. ......vím že se musí počítat ze některé nevydrží ale je mi tech rostlinek moc lito:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 12:56 Muž Legioix [574] Re: toni
toni napsala: Takže. ted je tam 20ml od každého easy

To jako 20ml Easy carbo na 200l? To je strašně moc. Tady je ten problém. Osobně bych do toho AQ nelil víc než 4ml Easy carbo a pokud je v záběhu, tak bych to vynechal úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 12:53 Žena toni [68] Re: RBSC
Takže. .. .testy budou v pondělí, stejne to nechám 2-3 týdny běžet bez rybek a pak podle testu,rostlinky jsou valisneria a hygrophila dvě ruzne,hnede u vrchu a tensi začínají byt ty valisnerie, svítidla osm hodin s 4 hod přestávkou 2x 45w. ..ted je tam 20ml od každého easy a ca 7 ml easy na filtr a ty kuličky. ...jinak nic...a měníme vodu..hmmm...:-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=2751