Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 99 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:11 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kortezhugo
no ono to je podľa testu JBL 6 v 1. kde farebna škála sfarbenia bola tak že sa to dalo prirovnat aj k 7 aj k 14.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 17:41 Muž kortezhugo [983] Re: romant
no v profile ma uvedene "GH - medzi 7 až 14 d" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2011 17:30 R Muž romant [27982] Re: deCORF.OBRAEN
Řekl bych že by se mohlo jednat o nedostatek vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 17:26 Muž deCORF.OBRAEN [220]
sakra neviem nájsť, ale určite som to niekde čítal čo sa týka nových pokrútených ( zvlnených) listov na Vallisnérii..

neviete čím to može byť?..listy sú svetlejšie ako tie staré a jemne zvlnené..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 15:35 Muž larix [1420] Re: kortezhugo
No ja som ten echinodorus kupil cca pred tyzdnom ale ocividne bol pestovany emerzne. Prave vyhana prve dva submerzne listy, tak som zvedavy ako bude vyzerat. Fotky na nete su dost rodielne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 21:48 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: drol
Už jsem svůj názor vyjádřil. A opakovaně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 17:49 drol Re: Sid
Fotka k příspěvku A může nedostatek draslíku způsobovat i ty "díry" na listech Alternanthery (viz přiložený obrázek). Nebo je to nedostatek železa?

Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 13:19 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: drol
...Takže je tam málo draslíku nebo dusíku nebo obojího?
Jak už jsem napsal včera - na nedostatek dusíku to nevypadá, (což jste potvrdil svým "upřesněním"), spíš draslíku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 10:37 Muž kortezhugo [983] Re: drol
no osvetlenie je slusne -a pri tom je aj slusna spotreba zivin
uz som to par krat pisal -ze "dreava" hygr. je pomerne casty jav
a staci na to napr. aj znizenie prudenia vody v akva
ja to pozorujem ked akva "prerastie" a voda "stoji"

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 10:16 drol Re: kortezhugo
díky ;-) Takže je tam málo draslíku nebo dusíku nebo obojího?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 10:14 Muž kortezhugo [983] Re: drol
pekne X-) :)
tak ako som pisal 6-9 a kludne aj z KNO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 10:10 drol Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku Ano, dle návodu v 500ml destilky.Přikládám foto celého akva, jinak Echin. Ozeloty mi rostou nádherně, mají i načervenalé listy...Rostliny v pozadí jsou po "prořezu"...

Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:57 Muž kortezhugo [983] Re: drol
no ak je to rozpustene v "pollitrovke"?
tak by som sa nebal pridavat trebas 6 - 9 ml a kludne aj z KNO3
-teda ked pisete 3x39 a ratam kolo 180L vody
len skuste este foto celeho akva -lebo takto nema nikto ani sajnu kolko a coho tam rastie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 09:39 drol Re: kortezhugo
Jedná se o PMDD bez KNO3 (MgSO4, K2SO4, plantex CSM+B)

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 08:29 Muž kortezhugo [983] Re: drol
a to PMDD je miesane aj z KNO3? alebo bez?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 07:34 drol Re: Sid
Ta tma je proto, že jsem to již fotil po vypnutí osvětlení - přišly mi ty obrázky lepší, svítím cca 12hodin a přidávám 3ml PMDD denně. Jinak jsem myslel hodnoty téměř nulové, tj. nejsou kritické - omlouvám se za chybný popis. Hodnoty jsou následující: NO2 dle testu TETRA < 0,3mg(neměřitelné), NO3 < 25mg (dle testu Dajana) a PO4 1mg (test SERA), Fe 0,25mg(test SERA).

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:15 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: vaclav
vaclav napsal: Pokud máš nulu, tak se prostě zbarvení (většinou ze žluté k červené) nezmění. Tam nemusíš nic odčítat.
:-)

pravda ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:11 Usine Re: deCORF.OBRAEN
Pokud máš nulu, tak se prostě zbarvení (většinou ze žluté k červené) nezmění. Tam nemusíš nic odčítat.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:06 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: vaclav
no myslím, že na tých farebno-kvapalných testoch je asi tažko odčítať presnú hodnotu..v minulosti som mal taký problém aj ja..takže mohlo to byt 0 NO3 ??..by ma to ani nenapadlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vaclav
Ty kytky nevypadají, že by trpěly nedostatkem dusíku, ale spíš draslíku... :-O
A taky to vypadá na "tmu" v nádrži. (Přesto, co je psáno o osvětlení.)
Drol nepíše, kolik toho PMDD a do jaké vody ho dává, ale aby se za několik dní aplikace objevily popisované problémy, to se mi moc nezdá.
A vůbec - pokud se o té nádrži něco nedovíme, bude vše jen spekulace...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:01 Usine Re: deCORF.OBRAEN
Tak jak to říkám. Pokud někdo naměří nulové NO3 má velký problém. :-) To není dobrý parametr v rostlinné nádrži. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:29 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: vaclav
vaclav napsal: Problém je určitě 0 NO3. :-)
ako to myslíš??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:26 Usine Re: drol
Problém je určitě 0 NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:51 drol Re: drol
Fotka k příspěvku A poslední s těmi hnědými listy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:50 drol Re: drol
Fotka k příspěvku A ještě další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:49 drol – Problém s Hygrophila corymbosa
Fotka k příspěvku Zdravím,
před několika dny jsem začal používat hnojivo PMDD a na Hygrophile a na Echinodorusu se mi začaly vyskytovat problémy. Na Hygrophile byly nejprve drobné díry na listech, pak listy začaly mít výrazně nahnědlou barvu a listy se začaly kroutit. Kroucení nových listů se projevilo i na Echinodorusu viz přiložené obrázky. A ještě Alternanthera začala mít na listech skvrny - jako od sklovatění (to by vypadalo na nedostatek železa).

Osvětlení mám 3x39W v akva 100x40x55, voda má pH=6.8,dkH=4,dgH=9, hnojím i CO2. NO2 i NO3 jsou téměř nulové, jen PO4 je vyšší 1,5. Výměna vody každý týden.
Otázkou je tedy, zda tím PMDD nedávám příliš nebo naopak málo nějakého prvku.

Díky moc za tipy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 20:15 Muž kortezhugo [983] Re: kortezhugo
este dodam ze pri mojich pousoch val. v tej flaske som skusal kadeco
pridavat N,P,K,Mg,Ca,TC,Plantex dalej prebehlo kopec merani a cca po 3och mesiacoch som to vzadl...
na nic lepsie ako im menit vodu? -som fakt neprisiel -ono by to chcelo komplexnejsi rozbor
ale ked to takto funguje tak to nema cenu dalej riesit

vodu s tej flase este vyuzivam dalej -na orchidee
aj ked doma tecie cca GH-3-4 KH -4 tak za tyzden je v tej falske skoro dazdovka -GH KH skoro na 0 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:40 Muž kortezhugo [983] Re: Smokemesmokee
no ono je to vlastne Helanthium -len tento nazov sa malo pouziva...

inac uz som to tu pisal ze mam valisnerie v 2L flaske na okne uz asi 2 roky -bez filtra,osvetlenia,ohrevu...-raz za tyzden vymenim vodu a o nic viac sa nestaram
popritom su vo vybornej forme...len rastu pomaly

preto podla mna ak vymenis viac alebo castejsie vodu -problem by to malo vyriesit...
len zas bacha -takto za mozes lahko prist o tie kryptokoryny (cr.nemoc)X-)
-u mna pred mesiacom -asi za 48hodin z cr.len kasa -a to bolo fakt do placu a nezostava nic -len sa na to divat...

ono podla mna neide o "neznasanlivost"
tam ide skvor o to ze cr. viac vyhovuje ked sa len dolieva odparena voda
a valisneriam mozes menit vodu kludne aj denne
preto udrzat ten "stred" nie je vzdy jednoduche



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 18:54 Smokemesmokee Re: kortezhugo
No ale když mám plné akvárko kryptokorýn, tak by tam echinodoru taky nebylo nejlíp:-(
mě ty valisnérky nevadily, ba naopak. Ale když jsou místo zelené barvy hnědé a nachází se všude po akvárku, jen ne ve štěrku, tak to je konec:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 16:48 Muž kortezhugo [983] Re: Smokemesmokee
no ja poradim nieco ine...
teda ak problem bude pretrvavat? a pacia sa vam valisnerie?
skuste Echinodorus angustifolius X-)
mne napr. dost dlho trvalo nez som valisnerie v akva rozbehol potom som kupil ten Echinac a prisiel na to ze sa mi viac paci ako valisnerie -ma uzsie listy


Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 16:29 Žena Dwarfy [156] Re: Smokemesmokee
Tak moje akvárko tuhle zkušenost vyvrací.
Mám v něm i Vallisnerii i kryptokoryny (viz.prezentace) a všem se daří skvěle. Naopak Vallisnerky rostou jak zběsilé a už jsem je musela ostříhat, protože zarostly celou hladinu akva.
Ale čím jiným by to mohlo být to fakt netuším :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:44 Smokemesmokee – VALISNERIE SPIRALIS VS KRYPTOKORÝNY
Ahoj mám problém.
Mám 320l akvárko a je komplet zarostlé kryptokorýnama sumatránskýma, affinis a kalatkolistýma. Dále anubiasema a valisnérkama. Dva roky mi valisnérie nádherně rostly a teď je vyhazuju uhnité po kýblách. příjde mi to takové od té doby, co jsem do akva přidal několik kusů nového druhu pro mé akvárko krypt. kalatkolistou, dokud sem ji neměl,valisnérie rostly a jen se zelenaly, dnes mi to rve srdce.
Světlo jsem nezměnil, ryb je pořád stejně, vodu měním pravidelně, dno nezahnívá, filtr funguje výborně, parametry vody jsou v pořádku, nehnojím, řasu nemám.
Je to orpavdu tím, že se valisnérky s kryptoškama nesnesou?
VAlisnerie obsasdily asi 30%akva
kryptokorýny 50%
- mám to s těma valisnérkama zabalit a za včasu je zaměnit už jen kryptokorýnama?
Poraďte prosím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 19:04 Muž deCORF.OBRAEN [220]
nedalo mi to a skúsil som to zotrieť..zdá sa mi, že trochu sa to dalo zotrieť, ale nie úplne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 17:20 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Johan
neskúšal som to zotierať..počkam týžden a uvidím dalši vyvoj ..budem informovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 17:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
jde to setřít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 17:12 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
ok vďaka..tak počkám čo s toho vyrastie..vďaka za inforadu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 17:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Jestli to nebude mít do týdne "chloupky" (vlákna) a rozleze se to po kamenech a sklech, pak to budou rozsivky. :)
Nechte to tak, dělejte, co se doporučuje po založení akva a za pár dní uvidíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:59 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvku bude to stačiť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:53 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
čiže nejde o rozsivky?..pokúsim sa urobiť detailnejšiu fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Pak platí, co jsem napsal prve. Ale mohu se mýlit - opravdu odsud do akva dobře nevidím.
Co nějakou čitelnou detailní fotku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:42 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
nie nie..kamene boli čisté ano ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: deCORF.OBRAEN
...kamene sú vyčistené kefou v horúcej vode. na iných rastlinách to nieje...
:-D A na kamenech to před čištěním (kefováním v horúcej vode) bylo taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:31 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
kamene sú vyčistené kefou v horúcej vode. na iných rastlinách to nieje..len na valisnerii sa to urobilo po 4 dňoch od založenia akvarka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 16:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Já bych si rozsivkami nebyl až tak jistý... :-O
Podle fotek to vypadá, že ta řasa sedí jen na valisnerii. Ty kameny jsou čisté? Pokud ano, nepůjde o rozsivky. (I bez toho mám podezření na jinou řasu, ale mohu se mýlit - takto "na dálku" je vaše akva těžko čitelné...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 15:57 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romant
no tak to si ma teraz ukludnil..za roky akvaristiky som sa s niečím podobným nestretol..myslel som že valisneria zasa pojde do ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 10:32 R Muž romant [27982] Re: deCORF.OBRAEN
Podle mě se jedná o rozsivky, což bych u nově založený nádrže považoval za normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 10:27 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvku neviete mi poradiť čo môže sposobovať tieto fľaky hrdzavej farby na Valisnérii ?..akvarko založené 6 dní vid rybicky.net/nadrze/13803
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 20:31 radim
jo a aještě ta řasa tam tak rostla už od začátku, jenže tam taky byla přísavka thajská a 4 neritiny které to stíhaly žrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 20:29 radim
Jinak řasy se zbavovat nechci, docela se mi tam zamlouvá. Ale nadruhou stranu rostliny bych tam chtěl taky. Nejvíc mě právě mrzí, ža se stopla ta sagittaria, která se zezačátku rozrůstala jak oživot :-O
když to nijak nepujde tak dám rostliny pryč a nebudu to řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 20:21 radim
Hodnoty vody vám říct bohužel nemožu, protože to nemám čím změřit, ale jak vidím tak asi budu muset zakoupit nějaké testy. Takže sem napíšu to samá co jsem psal předchvílí vzkazem...
Vodu dávám řádu jednou z a 14 dní 40l. Plovoucí rostliny tam byly původně dané, aby čáatečně stínily akvarium rybám a braly z vody živiny (dřív jsem vyhazoval měsíčně velké množství riccie, teď už druhý měsíc nic) Ještě takový můj postřeh ohledně okřehku. Ten se mi tam držel v ricci už od začátku, vždy jen pár lístků a skoro vůbec se nerozrůstal. Poslední dobou se mu oproti těm dvěma rostlinám daří naopak až neuvěřitelně dobře.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [99] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161561x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=4901