Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 195 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 15:54 Muž Norton [109] – pro Bambas
tady máš jeden příklad: rybicky.net/fotogalerie.php…. A přečti si, co k té fotce píše jako komentář kolega lord.Johnas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 15:28 Muž Norton [109] – to Sidonius
... znáte to o tom hrachu a zdi! ;-) Ono Bumbase přesvědčí až vlatní zkušenost...
Ale co mne u dracény zaujalo: "...V létě hojná, v zimě mírná. Nesnáší nahromadění vody v květináči ani přeschnutí zemního balu. Dracény se hodí pro hydroponní pěstování...." Zdroj zde: www.celysvet.cz/…
Ta hydroponie stojí za pozornost, tedy alespoň mně... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2007 14:59 Sidonius
Bumbasi,
nejen MÍŠA nebo Hrombác, ale nejspíš všichni prodejci akvarijních rostlin jsou schopni prodávat suchozemské rostliny jako vodní. Přitom využívají (nebo zneužívají?) neznalosti kupujících (např. tebe!), aby jim za nemalý peníz vnutili něco, co nemůže fungovat - rostliny, které dokážou přežít ponořené pod vodní hladinu jen krátkodobě. Takové rostliny nejsou geneticky vybavené k náhradě suchozemských listů za vodní, jak je tomu u rostlin "obojživelných".
Nikdy nebude indický slon ptákem, ani kdyby se MÍŠA, Hrombác nebo FIGA na uši stavěly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2007 14:12 Bumbas9
tady je "důkaz" že ta dracena jevodní kytka shop.miga.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 22:57 Žena katunka [158]
Fotka k příspěvku Na ukázku jak vypadá květ po třech týdnech. Délka stvolu je cca 40-50 cm, lístky se pořád netvoří.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 09:45 Muž [] – podobný problém
Shodou okolností mám podobný problém. Najednou z nějakého důvodu se mi během několika dnů úplně rozložily všechny listy v jedno trsu Sagitarie. Ale od ancistruse to určitě není, ten má dost vlastní zeleniny a hlavně se listy rozpadnou kompletně. Musel jsem ten trs odstranit. Překvapivě ale kořeny byly naprosto v pořádku krásně bílé a tuhé, včetně vlásečnic.
Jediné co jsem našel, tak že mi na Sagitarii ze skla přeskočila zelená vláknitá řasa. Ale tu mám i na některých listech echinodorů a ty jsou v pořádku.
Tak nevím, máte někdo nějaký nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 09:09 Muž ivan [15]
Díky za typ,asi to budou zmetci krunýřovci.Divný je že několik měsíců si jich nevšímali,a najednou to takhle zničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2007 10:09 Sidonius
Bumbasi, ani nákup v Hrombachu nic nezmění na tom, že dracéna není vodní rostlinou! :)
Tu hnědovku povytáhněte z toho štěrku tak, ať nemá zasypaný oddenek - jinak začne uhnívat.
A ten štěrk zkuste octem otestovat, jestli neobsahuje vápník. Nebo ho zrovna vyměňte za normální křemičitý písek. Ten sice není tak "krásný", ale pro rostliny a ryby je určitě vhodnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 09:25 Bumbas9
podívejte se k mé nádrži rybicky.net/nadrz.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 09:24 Bumbas9
dík za informaci a s tou dracenou vim ale oni jsou i vodní druhy ja jí kupoval v hornbachu kde jí měli mezi vodníma kytkama a vypadala dobře
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 08:51 Sidonius
Není to nemoc - jsou to rozmnožovací orgány. :-)
(Dracéna je pokojová rostlina - zavčas z vody ven! ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 08:22 Dussy
pokud vim tak dracena neni akvarijni kytka, nebo sem o ni neslysel....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 07:35 Bumbas9 – je to nemoc?
Fotka k příspěvku Koupil jsem si 3 nový akvarijní kytky Dracenu, Anubias lancheolata, a MICROSORUIM PTEROPUS a ten mi prijde nejakej divnej ma ze spoda listu hnedy fleky tak by me zajimalo jestly je to u tehle kytek normální nebo jestly je to nejaka nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 22:40 tonik666
Na tom lze těžko poznat, zda je to Sagittaria nebo Echinodorus. Rozdíly jsou v pevnosti listů. Když vyndáte Sagittarii z akvária, tak listy drží tvar. Echinodorus (bolivianus a jemu podobné) splihne.

Já bych tipoval ancistruse.

jinak ryba je fantom, jak už bylo řečeno výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 22:14 Usine
Já bych řekl že když ti to neohobloval ancík tak to ale stejně není sagitária ale nějaký menší echinodorus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 21:38 Muž ivan [15]
Je z burzy,a je ještě malá.Místo aby rostla,takhle se ztrácí.Až najednou teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 21:35 R Muž Mrakoplash [1776]
na platyphyllu mi to prijde moc drobny, mam obe v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 21:31 :-) – co jí je?
sežral jí antistrus :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 21:06 Muž ivan [15]
Měla by to být Sagittaria platyphylla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 20:56 R Muž Mrakoplash [1776]
osobne si myslim ze to je subulata palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 20:22 Muž ivan [15]
To je Fantom červený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 20:21 Bufet
vidím, že tam máš tetry krvavé, nevím, jestli je to i tvůj případ, ale mě tyhle potvory zlikvidovali nejen každou novou rostlinu, ale i rybky.. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2007 20:18 Muž ivan [15] – Co je Sagittarii?
Fotka k příspěvku Mám problém s touto rostlinou a v druhé nádrži ještě s Echinodory.Po půl roce dobrého růstu,mi najednou začaly mizet listy,aniž bych cokoli změnil.Začal sem přidávat PMDD,ale zatím nic,Jiné rostliny jdou normálně.pH je 6,8
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2007 13:38 klaťo
hovorim o anubasoch doteraz nebol ziadny problem mam v 90l akva 4 am.cichlidy a niekolko do sto maly poter.hnojit zatial moc nehnojim. zatial iba raz.muze to mat za nasledok zelezo. idem kupit vsetky testy s pozdravom klato.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 22:30 Usine – klatťo
Nevím jakou rostlinu myslíš ale hodně se jich dá zachránit pokud se odstraní příčina a rostlina není už v rozkladu. Živoření rostlin má nesvědomí přerybnění nádrže a velký obsah živin a k tomu snaha o hnojení to ještě zhoršuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 22:14 klaťo
ahoj vaclav mala otazka da sa takato rastlina zachranit.s pozdravom klato
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 22:05 Usine
40 ryb je poměrně dost jak jsou velké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 20:40 vasek – rostliny
a 1/3 vody přibližně měnim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 20:39 vasek – rostliny
mam 200litrove akva svitim přibližně 12hodin ryby něco kolem 40 nehnojim jenom přidavam chelatin to je vyluh z rašeliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 20:34 vasek
svitim 12 hodin ryby tam jsou: cichlidy,
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 20:20 Usine
Nenapsal jsi jak velké máš akvárium a kolik ryb a jaké. Na můj vkus je tam toho železa poměrně dost. Rostliny o kterých píšeš jsou ty co vydrží hodně . Musíš pořádně odkalovat dno prohrabat a odsát co nevíce nečistot a měnit vodu 1/3 týdně. Hnojivo bych přestal používat. Svítit minimálně 12 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 19:47 vašek – rostlinam uhnivaji kořeny a listi zpruhledni a uhníje
nevite čim by to mohlo byt? pH. myslím kolem 6.6 až 6,8 celkova tvrdost vody14GH a KH 6-8 železo nějak 0,5až0,8 a přidavam CO2 a při vymněně vody davam akvasefa jake hnojivo? už sem přišel o hodně rostlinek cabomba ,egeria densa,nějake echinodory některe ale rostsou jo a sviti 2X 20w a 2x 15w

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 23:00 Dunny
Bylo by to velice divne protoze v akvariu mam jeste 3 Hygrophila Cherry leaf
a ty prospivaji velice velice dobre, rostou jako o zivot a navic koreny maji bile...
Jako dno mam vapenate kameny...zjistil jsem az dnes ze se nehodi na pestovani
rostlin a teprve se je chystam vymenit. muze to byt priliz alkalickou vodou?

Dekuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 21:58 blek – co to znasmená_
pokud se to stalo tak rychle, znamená to, že něco není v pořádku. emerzní listy se takhle nechovají. (možná otrava, mráz atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 21:37 Dunny
Ne, chtel jsem napsat "koreny" do cerna...pardon, prepsal jsem se.
O emerznich listech vim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 20:54 Anonym
Předpokládám,že jsi chtěl napsat "...rostlině zbarví listy do černa...".Jedna z možností je,že ta rostlinka,pěstovaná jako emerzní (ne pod vodou) si "zvyká" na prostředí pod vodou.Pokud bude rostlině aspoň trochu dobře,narostou ji nové listy pod vodou (submerzní) a ty už budou pěkné.Příčin může být samozřejmě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 20:23 Dunny
To aqua mam teprve 4 dny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 19:11 Muž []
Hnijící dno a nadbytek NO2.Je třeba celé akvárium založit znova s vhodnějším substrátem,který nebude slehávat.Jedna z příčin může být špatně prováděná údržba.především způsob odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 18:46 Dunny – černé kořeny
Co znamena kdyz se rostline zbarvi rostliny do cerna
a jeji listova hmota se zacina rozpadat ve strukture?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 19:25 Usine – Marek
Co jsou mšice? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 16:17 Marek
To budou mšice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 00:41 Usine
Fotka k příspěvku Dělej všechno jak děláš normálně stvol nech tak 10 cm pod hladinou a čekej. Měsic , nebo dva a potom uvidíš.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 19:48 Žena katunka [158] – Václav
Mám poslední dotaz...tedy spíš jen pro upřesnění, jestli jsem všechno správně pochopila. Dnes jsem si při odkalování všimla, že mi roste nový květ...pokud tedy chci nové rostliny mám lodyhu nějak zatížit anebo přivázat, aby se nedostala nad hladinu a nové rostlinky nechat viset na lodyze dokud nevyrostou kořeny? Není třeba lodyhu i s novými rostlinami zatížit až ke štěrku, aby mohly zakořenit přímo? A je potřeba rostlinu více hnojit, když roste lodyha s novými rostlinami?
Moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 21:27 Žena katunka [158]
Tak do takového stadia jsem zatím bohužel nedospěla :) . Zatím to mám pořád málo zarostlý, takže jsem ráda, že má lístků co nejvíc (no lístků....listů :-D ). Pokud se mi bude s rostlinkama někdy dařit tak jako Vám, budu nejšťastnější akvarista na Moravě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 20:11 Usine
Já občas trhám i ty zdravé aby rostlina nebyla tak mohutná a do akvária se mě ještě nějaká rostlina vešla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 19:47 Žena katunka [158] – Václav
Takže přeci jenom stářím :) . Tak to mám radost....zítra při odkalování všechny staré listy ostříhám a bude už jen krásná a velká submerzní rostlina....Moc jste mě, Václave, potěšil....ještě jednou děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2007 17:04 Usine
Nic nevydrží věčně ani láska k jedné slečně. Listy nejsou z plastu, ale živé a časem se jim stane to co těm tvým. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2007 00:10 Žena katunka [158]
Tak to jste mě moc nepotěšil...znamená to, že je něco špatně, když mi listy odumírají :-( . Jenom nevím, jak je možné, že když se jim něco nelíbí, že stále rostou. Je možné, že odumírají listy stářím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 23:57 Usine
je to submerzní rostlina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 22:57 Žena katunka [158]
Fotka k příspěvku Omlouvám se...ta předešlá fotka je asi po měsíci. Na fotce, kterou přikládám teď jsou vidět listy dva dny po nákupu ;-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [195] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami?od=9701