Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2024 19:06 Muž Freedlo [208] Re: Petr Vojkovský
Jedine skvrny tedy vidim na parmicce ctyrpruhe a tak by mela dle meho vypadat: ) .. nebo poslete lepsi fotku daneho problemu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2024 18:59 R Muž romant [27982] Re: Petr Vojkovský
Podíval bych se do atlasu, jak mají daný jedinci vypadat a myslím že bude po problému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2024 11:06 Muž Petr Vojkovský [0] – Nemoc
Fotka k příspěvku HD Rybky mají na sobě hnědo černé skvrny? Jak léčit, odchyt je nemožný.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2024 10:37 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: hrábě
Dva až tři dny nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 09:12 Muž hrábě [0] Re: Elektronikar
Vločky, 6x týdně, můžu zkusit krmit méně. Co z krmení zbude, do 10 min sežerou šneci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2024 07:24 Muž Elektronikar [127] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: hrábě
Žeby prekrmovanie? Ako často ich kŕmiš a čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2024 19:31 Muž hrábě [0] – endlerka-nemoc
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den, jedna z mých Endlerek se takto nafoukla, a má potíže s plaváním, neví někdo , co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2024 05:44 Muž Freedlo [208] Re: Jenny
Ahoj
S velkou pravdepodobnosti to budou nevhodne podminky v akvariu. Pandy jsou velmi citlive a potrebuji radne zabehlou a udrzovanou nadrz. Vice ti bohuzel asi neporadime, dokud si nedoplnis tu prezentaci
Dale me prijde, ze mas dosti nevhodne dno pro takove rybky - mas tam ostre kameny o ktere se rybky muzou velice rychle poranit.

Nadrz vypada neudrzovane/nezabehle a (mozna) i malo rostlin? hmm - Coz nebudou vhodne podminky pro zadne rybky (i ty mene citlive)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2024 01:00 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: lubos.bozka
Hmyzomorka rybí (Pleistophora hyphessobryconis)
Napadené ryby okamžitě utratit,zvýšit hygienu nádrže (odkalování,výměny vody,údržba filtru,vhodné množství kvalitního krmiva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2024 00:53 Žena Starka [207] Re: Jenny
Další případ. hmm

Prosím všechny založte si zde prezentaci. Nejsme zvědaví, že chceme vědět veškeré informace o Vašem akva. My opravdu potřebujeme vědět informace o akváriu proto, abychom Vám mohli poradit.

Přirovám to k autu. Momentálně jste nám napsali informaci ála otočím klíčkem a nic se neděje. A na to se dá odpovědět "auto nejede". Ale asi takovou odpověď číst nepotřebujete, to sami víte. Přece je podstatné řešit, proč auto nestartuje a jak jej nastartovat. A nemůžu poradit čím to je, když o tom autě nic nevím, jak dlouho stálo, jestli aspoň protočí startér nebo ani kontrolky nesvítí, zda žhaví nebo žhavit nepotřebuje, protože je to benzíňák.

Proto potřebujeme vědět informace o Vašem akváriu. Nemoc většinou bývá z nějaké příčiny, kterou máte v akváriu a musíte ji odstranit. A čím víc informací zde napíšete, tím víc rad se Vám dostane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2024 00:35 Žena Jenny [0] – Pancéřníček panda nemoc
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravim, mam 2 mesice zalozene akvárium a v nem byly krome ostatnich ryb i 3 Pancernicci panda, ted uz jsou bohuzel jen 2. Jednoho jsme našli plavat břichem vzhůru. Předtím začal blednout, zmizely mu téměř všechny černé pruhy, také se mi zdály být trochu vypoukle oči, byl apaticky a zdržoval se na stejném místě. Myslím, že vůbec nebo skoro nic nežral. Bohužel ted začíná blednout i druhý panda. Zkousim léčit pripravkem MultiMedical. Poradite prosim jestli máte někdo stejnou zkušenost? Děkuji moc za jakoukoliv radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2024 21:15 Muž Sha [500] Re: lubos.bozka
Mohla by to být fotografie několika ryb. hmm
Viz. příspěvek 19.02.2024 18:17.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2024 20:58 Muž lubos.bozka [0]
Fotka k příspěvku Co by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2024 18:17 R Muž ctibum [6870] Re: Sanny_2
Viz modrý rámeček v záhlaví. Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Ideálně založ prezentaci nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2024 18:10 Žena Sanny_2 [0] – Vedel by mi niekto poradiť
Fotka k příspěvku Ahojte mám už mesiac gupky, všetko bolo v poriadku kým sa jednému samčekovi prestalo niečo páčiť. Plutvu má skoro týždeň už stiahnutú drží sa pri hladine, žerie normálne no od rybičiek si drží odstup od kedy som ich dala do akvária budem rada za každú pomoc :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2024 17:22 Muž schizi [0] – Dotaz na nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj Všem. Dnes jsem si všiml u 3 parmiček červených, že se jim divně deformují tělíčka. Jedná se o tuberkulozu? Plus už nějakou dobu mají dvě parmičky mechové větší bříška (4 měsíce a nijak se to nemění nebo nešíří na další rybky). Jedná se o vodnatost?

Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2024 01:53 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Jozozvrsku
Dostal si radu už v listopadu od Daniella.
V takovým kalamitním stavu bych vyměnil půlku vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2024 23:06 Muž Sha [500] Re: Kawasaki
Právě, že četl. A smysl ta prezentace nedává. Rostliny přidané rok před založením akvária, písek totálně čistý, Dania byla a nejsou, stejně tak i Paleáti, na HF se někam schovalo kvantum Ancíků, ale v popředí plave nezapsaná ryba. A běda, jestli ty škeble byly při vložení do akvária živé. Pro mne vražedná kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2024 22:10 Žena Starka [207] Re: Jozozvrsku
V tomto případě bych se teď vykašlala na rybičky (myšleno nepořizovala další a stavající udala) a akvárium znovuzaložila - myšleno tak, že bych tam přidala rychlerostoucí rostliny, měnila část vody jednou týdně a nechala to tak bez ryb takové 2-3 týdny, aby se tam vytvořila nějaká rovnováha. A pak teprve uvažovala o rybách - vhodných rybách. Krunýřovec je čuně a do tak malého akva nepatří. Neonky potřebují aspoň 80 cm na délku, tu je 6o cm, ovšem větší průser je mít jen 4 kousky od hejnové ryby. ne Navíc mix druhů. Proč?
A 3o malých čuňat plus další ryby? Toto akva opravdu potřebuje předělat a změnit osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2024 21:59 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Elekronikar, Sha
Tak pánové máte věčné argumenty. Ale četli jste prezentací? Tam chcíply i gupky. Něco je od základu špatně.
Druhák chcípnou gupky a pořídím si Tetryy červenohlavé? Ryby náročné na kvalitu vody a háklivé i na malé množství NO3.
A přerybnění akvária? Sorry ale tohle né.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2024 21:40 Muž Sha [500] Re: Jozozvrsku
Opravdu jste si nevzal k srdci radu v komentářích k vaší prezentaci, nepřidal rostliny a stále máte jen anubias a microsorum? Vytvořil jste vražednou kombinaci minima rostlin, spousty ryb a křehká rovnováha to náhle vzdala. Tudy cesta nepovede!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2024 21:35 Muž Elektronikar [127] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Jozozvrsku
Za mňa je tam veľmi málo rastlín, hlavne rýchlorastúcich, tak ako písal Daniell do komentárov. Prečítaj si čo píše tu v atlase ;-) , pre prísavnikov je to malé, pre neonky je to krátke, malé a máš ich tam málo, tetra červenohlavá tiež potrebuje byť po viac kusoch. Predpokladám že je to akvárium aj prerybnené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2024 21:23 Muž Jozozvrsku [1] – Čo je to za nemoc
Dobrý deň, chcem sa spýtať čo je mojím rybám. Dnes z ničoho nič začali umierať. Jedna po druhej. Najprv zomreli všetky štyri neonky potom dve tetry červenohlave. A aj pár cca 5 prisavnikov. Pozrite do mojej prezentácie. Je to akva - moje prvé akvárium. Ja mám nejaké typy že buď zomreli kvôli prerybneniu alebo ze je zlá kvalita vody? Prosím poraďte. Pozrite do prezentácie či náhodou nerobím niečo zle. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.01.2024 07:54 R Muž afc1886 [14655] Re: Martina.Kotva
Tak za mě je akvárium velmi čerstvě založeno a už tam je dost ryb, které tam ještě určitě neměly být. Jsi v době, kdy ti lítají parametry vody a když tam ještě provádíš takové zásahy, tak se akvárium nikdy pořádně nezaběhne. Za mě bych teď prováděl určitě každodenní výměnu části vody a založil pořádně prezentaci s co nejvíce údaji a fotkami, aby šlo lépe poradit.
EDIT- Tady v tomto tématu máš v modrém rámečku velmi užitečné informace rybicky.net/forum/15-zacatecnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2024 01:14 Žena Martina.Kotva [0]
Zdravím, potřebovala bych od vas pomoct prosím.. máme akvárium 126l
Před časem nám nastal strasne rychlí úhyn rybiček první to začlo u moll pote i platy balonove, žádné hnojení, žádná chemie, kvetiny živě, filtr vnější. Založeno 22.12.2023

Akvárium sme vyčistil odkalili a nechali chvíli se zbytekm co přežil což byli pouze neonky a skalár. Dnes sme přivezli nove rybky a teď sem vytahovala dvě molly… už fakt nevím co je špatně… nic viditelné na nich teď nebylo, ale při prvním úhynu měli vyboulene oci až černé a jakoby nemohli dýchat, chvíli plavali pak se jen nechávali nést, pak sebou trhli nebo leželi na dne.

Děkuji za případnou pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2023 11:51 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Sputniik
Jen hádám. Vnitřní parazité a zvenku bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2023 10:48 Muž Sputniik [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

jedna z mých mečovek má zvláštní chování a já si s tím nevím uplně rady. Dřív jsem jí měl v malém akvárku, kde byla terčem šikany kvůli přerybnění. Přesunul jsem jí do velkého akvárka jako první, aby si na to zvykla než jsem tam dal ostatní ryby. Pořád se schovává, vůbec není aktivní, sice jí, ale rozhodně se za krmením nehoní jako ostatní, když plave nebo stojí tak se tak jako kýve ze strany na stranu a za ten měsíc co je v novém akvárku zhubla. Na první fotce je 24.11. a na druhé dneska 16.12. Za tuhle dobu přišla o kulatý tvar břicha, který je nyní skoro rovný. Ploutve má skoro pořád u těla. Co se týče krmení, tak jsem zkusil trochu experimentovat, protože mi přišlo, že krmení na bázi řas (TetraMin Flakes) moc nejí a začal jsem míchat krmení i s více proteinovým (Bug Bites). Mimo to tam občas přihodím živé krmení.

Než jsem jí přesunul, tak mi v malém akváriu uhynuly dvě mečovky.

Vizuálně krom zmenšení a zvláštního plavání nevykazuje žádné známky nemoci. Budu muset na Vánoce na dva týdny odjet a byl bych nerad, kdyby v mezičase umřela.

Nemáte někdo prosím tušení co by mohlo být špatně a popřípadě co s ní dál dělat? Odstranit jí je až ta poslední možnost.

Informace o akváriu kde je najdete pod 100l na mém profilu.

Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2023 18:19 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Panzer1
Založ si prezentaci a přidej nějaké fotky akva a ryb. Příčin může být nekolik, nevhodné podmínky, krmení atd. Těžko se radí bez informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2023 18:11 Muž Panzer1 [0] – pomoc o radu
Dobrý den prosím o radu ohledne nemoci a umrtí ryb.Mám akvarium cca 60 l Kde jsou sladkovodní krevety,ancistrusy kde je chov a množení bez problemu ale mam zde i paví oka a endlerky. A u techto se stává že zničehonic rybky zacnou hubnout až jsou uplně vyschlé a pak hynou.Prosím o radu jak dále postupovat.Děkuji a hezký večer

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 13:37 Muž Luqui [0] Re: Freedlo
Díky za nazor, vím o tom ze to neni optimalni, bohužel jsem neměl jinou možnost protože jsem koupil akvarium použité i s rybami a musel je nekam dat. Akvarium prošlo komplet čištěním a nová dekorace, takže zaběhl nebylo, ale dělal jsem maximum aby to bylo ok. Doposud ale ryby rostly i prosperovaly a všechny ostatní vypadají v pořádku. Trou se, žerou, rostou... ještě mě napada, jack se otira o dekorace občas jakoby mu něco vadilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 13:22 Muž Freedlo [208] Re: Luqui
Ahoj,
z prvního pohledu myslím, že je hlavní příčina nezaběhnuté akvárium. myslím, že po měsíci je možné dát nějaké menší méně náchylné rybky nebo jiné menší živočichy a ne Cichlidy, které jsou na kvalitu vody velmi citlivé.

Ale nechám určitě prostor zkušenějším kolegům: )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2023 12:02 Muž Luqui [0] – Nafoukle bricho, bílé vykaly, uhyn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, pročítal jsem zde mnoho vláken, ale nepodařilo se mi dopatrat uspokojivě odpovědi. Mám smíšené akvarium, kde mám převážně cichlidy a hejno teter a 2 ancistrusy, 2 torakaty. Asi před týdnem mi jeden kancik cervenohrdly ochorel, nafouknute břicho a rychle dýchání a do 2 dnů zemřel. Jelikož se jednalo o jednu rybu, říkal jsem si že se snad jednalo jen o nějakou individuální indispozici. Nyní však onemocněl další a má stejné příznaky, oteklé břicho a rychle dýchání a schovava se v rostlinach. Na hřbetu má ale jeste velkou bílou tecku. Dále jeden jack dempsey nepřijímá potravu, je schován a má bílou nebo průhlednou dlouhou stolici. Ta stolice nevím jestli nemůže být způsobena ale krmením mrazenou koretrou, kterou jsem rybám poslední dobou hojně dával. Nechci naslepo lit léčivo do akvaria, chtěl bych se proto zeptat na vás názor pokud se z těchto informací dá něco usoudit. Prikladam fotografii, sice toho není mnoho vidět, ale aspoň ta bílá tečka, hodne zvětšené břicho, což je hlavní symptom, tam ale vidět není.vodu měním 50% týdne + odkaluji voda nyni kalná trochu, možná nalevnik. Předem velice děkuji za případnou radu a pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2023 18:49 Muž Sirseal [0] – Boule
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte akvaristi.mam parmičku a má bulku na ocasní ploutvi.ma tak 0.5mm a narostla tam po hryznuti druhou parmickou.aspon myslím.boule se zvětšuje.co stim.rybycka stim normálně funguje již několik týdnů.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2023 21:42 Muž fly [3]
Fotka k příspěvku Ahoj, otec ma v akva tyto 3 rybky, uz jsou dost stare (asi 5 let rikal) a vsem se udelaly takovehle boule na brichu. Jedna uz to ma dobre pres rok, zbyle to maji kratce, vsechny normalne zerou a chovaji se jako za starych dobrych "hubenych" casu. Nehodla se jich zbavovat, jen by rad pro zajimavost vedel, co to pripadne je. Diky za odpoved
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2023 22:07 Muž Petr Vojkovský [0] – Nemoc
Rybkám se na tlamičce tvoří bílé nárůstky a pak se znetvoří tlamička a po čase hynou. Co prosím s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2023 12:55 Muž Yirka [9118] Re: Andrea855
Vodu čistím jednou za týden a filtr jednou až dvakrát do měsíce.

Toto je třeba upřesnit a ideální by bylo vytvořit zde prezentaci. Nicméně to čištění filtru je podezřelé o čištění vody nemluvě. Voda se nečistí, voda se vyměňuje(její část).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2023 11:05 Andrea855 – Umírání rybiček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, umírají mi ryby a nevím proč. Tenhle týden umřeli 3 ryby a betta se už několik dní zdržuje jen u filtru nebo schovaná, nic nežere a přijde mi, že špatně plave. Ploutve má ale v pořádku. Začala se mi v akváriu množit zelená řasa a mám tam přemnožený šneky zavlečený nejspíš z rostlin. Nevím co s tím. Vodu čistím jednou za týden a filtr jednou až dvakrát do měsíce. Žrádlo jim sypu trochu ráno a trochu večer. Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2023 14:30 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Rybičky2023
Bohužel diagnostika jen tak od oka není jednoduchá. Dělává se to, že se léčí skupiny parazitů vhodným léčivem.

Dá se léčit třeba komplexníma léčivama. Jedno ale třeba stojí 800Kč. Anebo pilulema či vodičkama. Ale když nevíš přesně co léčíš, nemusíš se trefit. Také není vhodné léčit hned po sobě. Ryby se nechávají pár týdnů odpočinout, je li to vhodné k situaci.

Také pozorované věci již mohou být jen následky boje uvnitř ryby. Sekundární a další infekce.

A také je vhodné budovat odolnost ryb. A nejjednodušší je prevence. Mít zdravé silné jedince, dobře krmit, dobré prostředí, ...

A pokud již léčíš, tak v tom pokračuj a dokonči to. Hodně štěstí.

A živorodky už nejsou co bejvaly. Jsou velmi choulostivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2023 08:24 Žena Rybičky2023 [0] Re: Lojza007
Děkuji. Z čistoty jsme ubrali, aktualne pouze menime vodu a prejedeme skla. Max lehounce odkalime. Na filtr budeme mene sahat. Uz vime, ze je tam moc cisto. Cerne uhli jsme prozatim vyndali a bezi to bez nej. Neco v tom akvu řádí, ale už nevíme co. Měli bílé vykaly. Po kontultaci s akvaristikou jsme dali Entizol (1,5 tablety). S léky se nemá krmit, ale domluvili jsme se ze, jak rozpouštím Entizol ve vodě (odstáté) tak v tom malinko žrádla nechávám odlezet. Pořadne to spolu promicham, nez jim to vyleju do akva, aby se na zradlo neco nalepilo. Nicmene nam to asi nepomaha. Posledni dobou trus malokdy zachytim. Vim ze tento xifi ma stale bily kal (5 dni entizolu za nama, dnes 6ty den). Kolem rany ma takovy tmavy stin jakoby. Takovy tmavsi okraj. Jinak se nedrbe, je kontaktni, zajima se. Ale bohuzel ostatní jsou na tom hur. Co to sakra je? Samice paviho ocka mela asi druhy den, kdy jsme dali entizol rude zabry a dost dost odstavali. Treti den uz byla hodne zla, prislo mi jako by kolem zabry byla rana. Museli jsme ji trapeni ulehcit, jen kousek od hladiny se pohupovala ale nic. Dnes mi prijde ze to mozna ma dalsi ale nejsem si jista. Asi to vypada jako ranka vedle zabry ale neodstavaji ji. Dve neonky lezi schovane nize v akva. Jeden rasbory byl schovany u filtru. Z venku na nic nemuzu od oka nic najit. Jeden samec paviho ocka se dnes drbal o zem a jeden pancernicek take. Prijde mi, jako by kazda ryba mela neco jineho. Pozoruji je, ale ani u nich nevidim vyslovene nic na tele. Ale neco v tom akva je. Mam tu eshu 2000 a exit jeste jako leciva. Ale nevim cim jim pomoct. Premyslela jsem jestli to mohou byt zabrohlisti. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2023 09:52 Muž Lojza007 [1180] Re: Rybičky2023
Já bych ještě pár věcí udělal jinak, byť část z nich s nemocí nepomůže. Vzduchování se světlem nedává smysl, v tu chvíli rostliny dělají samy kyslík, naopak vzduchování pomůže, když je tma, ale osobně si myslím, že je to úplná zbytečnost, když je tam filtr.
Uhlí dává smysl pouze po nějaké léčbě, aby odstranilo zbytky chemie, ale pokud se nikdy neměnilo, tak se stejně po dvou týdnech vyčerpalo a teď nedělá nic.
Filtr má smysl čistit, až se zanese a výrazně se sníží průtok, doporučil bych vyměnit uhlí a vatu za biomolitan, který v této sestavě udělá nejlepší službu. Ba co víc, jak píše RAP, mělo by to pomoct zaběhnutí akvária. Kapání bakterií je úplná zbytečnost, ničemu to nepomůže, to samý AquaSafe, zvlášť u odstáté vody.
A hlavně nic z akvária nevyndávat a nečistit, už od pohledu akvárium vypadá tak čistě, jako by bylo založeno před týdnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2023 09:29 Muž RAP [1549] Re: Rybičky2023
Podle prezentace není akva zaběhlé, zejména pokud čistíte filtr co týden 14dní.
Pokud dáváte léčivo, tak vyndat z filtru aktivní uhlí.
Přidejte rychlerostoucí stonkovky(Egeria, Hygrophila) a vodu měňte častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2023 10:44 Žena Rybičky2023 [0] – Může to být děrová nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, prosim o radu. Co to je za nemoc? Pridavam foto pred 14 dny a nyni.
Pred 14 dny nam umrela jedna black molly ale nebylo na nic nic viditelneho. Nicmene samec mecovky a jeste jedna black molly byli spatni. Nasadili jsme eshu 2000, po dvou dnech jsem dokoupila exit. Rybicky vypadali dobre a 14 dni byl klid. Nyni se to ale vratilo. A sameckovi se odrenina na boku zvetsila minimalne na dvojnasobek. A prijde mi jakoby kolem te rany to mel tmavsi. Nejde to vyfotit a nevim jak to presne popsat ale jako kdyby kolem dokola byl takovy tmavsi okraj. Samecek zere, ma zajem o samicku, ale jinak je vetsinu dne nekde schovany, prijde mi jako by o nej rybky nestali a on si hledal klid. Dnes rano jsem si vsimla ze vykal byl takovy bily a jako nitka. Black molly mela ten samy vykal i kdyz na tele nic nemela. Nic viditelneho, vcera se drbala o zem ale vecer jsme museli po trech dnech lezeni na zemi a nulove reakce ji trapeni ukoncit. Ted nam jde o tohoto samecka, navic mame v akvarku dalsi rybky a mohou to mit take. Vcera jsem zahledla dalsi black molly ze se drbala o zem (ale vsimla jsem si jednou). Nasadili jsme eshu + exit ale nic. Lecba ukoncena vcera po 3 dnech. Prosim muze to byt derova nemoc? Mam zkusit sehnat entizol a prelecit cele akva? Nebo neco jineho je to? Uz nevime. Ale esha 2000 s exitem nepomaha navic jsem cetla ze to zelene barvivo neni dobre pro krunyrovce tak doufam ze jsme jim lecbou nebo jine rybce neublizili. Dekuji za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2023 19:17 Žena Tereza17 [0] – Jak přeléčit akvárium?
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Už od založení akvaria (rok a 3 měsíce) se nam v akvarku střídají různé nemoci. Jediné, co se mi kdy povedlo vyléčit byla krupička a vyboulene a zakalene oči u betty samičky. Absolutně nevím, čim to je a i když se vzdycky opravdu hodně snažím nemoci prelecit, tak se to moc nedaří.
Nyní mam teplotu v akvariu 24°C, voda je pořád čirá, filtr funguje, snažím se krmit pestře (akorat živou stravu nedavam vzhledem ke strachu, že si jim tam donesu jeste nejakou dalsi nemoc) a mam tam i spoustu rostlin. Testy mi vycházejí také dobře.
V karanténne mam ted opet bettu samici a 2 blackmolly. Betta se mi zdala nafoukla a protože mi Sameček betty 3 tydny zpět zemrel na vodnatelnost (nejspíš), tak mam podezření i u ni a radsi jsem ji dala vedle (take uz cca mesic trpi tim, ze se ji udela boule, ktera sem tam krvaci a odstavaji jí supiny - uz ale dlouhp nekrvaci a ani boule nema, jen na tech postižených místech nema uplne v poradku šupiny; take se ji obcas jakoby nafouknou a zakali oči/oko). Blackmolly maji u řitniho otvoru divne bile skvrny (jikry to nejsou) a samec se mi zda, ze tam ma snad i bilou diru v sobě (pomerne velkou, ale tezko říct). Chovani maji ale vcelku normalni všichni. Nemuzu na těch blackmollach přesně nic vypozorovat, jak jsou tmavé. Každopádně všechny 3 ted mam 5 den v karantenne se serou omnipur a asi nevidim zadnou zmenu. Kdyby jste nekdo mohl nejak poradit, jen do toho.
Take zminim, ze nejakou dobu rybky maji pruhledne vykaly. Ne porad, ne celé. Cetla jsem, ze je to i normální, ale nevím.
Tohle vse ale pisu, protože bych chtela pozadat o radu, čím a jak prelecit cele akvarium, kdyz nevím, co tam vlastně mam za bakterie a parazity, a kdyz tam zaroven mam ancistruse. Taky bych nerada, aby mi to zlikvidovalo rostliny. Esha 2000 nepomaha a omnipur zatim taky nic moc....Často se pise "vydezinfikujte akvarium", ale jak se to dela? Chci mít zdravé ryby, tak prosím, napište mi jakykoli nazor, radu. Děkuji:) :-)

PS: Vše o akvariu + fotografie najdete v prezentaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 21:08 Muž Lewran [2] Re: vlka
tohle jsem už projížděl, spíše mě udivuje jak rychlé to bylo, v sobotu dobrý,neděle taky žrala, a od pondělí schovávání od ostatních, dal jsem do vody esha 2000 a esha exit a dneska jsem jí vylovil a flek měla už po celé zadní části, tohle jsem viděl poprvé, spíše se bojím zda to můžu čekat u dalších a co dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 20:51 Muž vlka [3443] Re: Lewran
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 20:40 Muž Lewran [2] Re: vlka
už si zakládám prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 20:34 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Lewran
Hádám že bičíkovec zhoubný (Ichthyobodo necatrix, syn. Costia necatrix).

Nezjistíš jestli si to přinesl nebo to máš v akva a vlivem stresu ryba podléhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 20:32 Muž vlka [3443] Re: Lewran
Vydržel u tebe 4 dny, o akvárku nic nevíme, zřejmě se nedokázal přizpůsobit novým podmínkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 19:44 Muž Lewran [2]
Fotka k příspěvku Dobrý den,mohl by mi někdo pomoci,dneska jsem vylovil z AQ, čichavce zakrslého,měl jsme ho od soboty,kdy jsem si ho přivezl z burzy,akvárium mám skoro 3 roky zajeté,parametry vody ph 6.20,tvrdost kolem 147ppm , zarostlé objem 120litru. Ostatní ryby jsou v pohodě.Netuší někdo co by to mohlo způsobit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2023 11:51 Muž Aleskla [1] Re: lacewings
Děkuji za rady. Po dlouhe době jsem zase tu. Trošku jsem neměl čas. To umrtí probíhá pořád. Teď se to zrychlilo, ale pořád mám přírustky tak mě to netrápí. Zkoušel jsem změnu krmiva dle doporučení a zvýšit pestrost. Nechce někdo ty black molly? ????. Zdarma.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc