Co je to za nemoc?
Předpokládám, že "výměna akvária" je jen nepřesné vyjádření k údržbě akvária. Píšeš, že probíhá stejným postupem a prostředky. Otázka je, když ten postup neznáme, zda správně. Jelikož hovoříš také o prostředcích, vkrádá se myšlenka o opravdu "důkladném" čištění. Foto nicméně ukazuje na spálení konců ploutviček N-látkami.
Proto je třeba přistoupit k opravdu standartní údržbě, která za normálních okolností spočívá především ve výměně 25-30% vody. Četnost odkalovaní závisí na více faktorech. Vzhledem ke špatné situaci bych doporučil tu výměnu nyní týden provádět obden.

Celkem normálně a s chutí se nažerou. Po čase ale začínají už natrávené maso vyvrhávat zpět do vody. Jsou to celé kusy tak jak je ukously. Stávalo se mi to kdysi po překrmení, stačilo vodu vyměnit a byl klid. Teď ale poslední dobou to dělají po každém krmení a po jakkoliv velké dávce. Posledně jsem se radoval, že jsou v pohodě, ale jak říkám, po 20-ti hodinách to bylo zase venku. Nezáleží na druhu krmiva, když dostanou rybí nebo kuřecí maso, dopadne to pokaždé stejně.
Je to dost problematické, protože vzhledem k teplotě vody (26-27st.) a opravdu silným trávícím šťávám se takto "recyklované" krmení okamžitě kazí a neskutečně zapáchá. Voda vypadá jak rybí polívka, vč. mastných ok na hladině, prostě humus.
Při těchto nevolnostech jim naběhne a zbělá spodní čelist, někdy i část hlavy a to zásadně od zadu (temene).
Když si takto uleví a vyměním vodu, jsou zase v pohodě - viz foto (13. a 19. února se poblily, pokaždé jsem vyměnil vodu, fotka je z pátku 21. února).
0 23.02.2014 23:35 Bára – parmička nemoc

Dobrý den, chci se zeptat jestli se jedná přímo o bakteriální rozpad ploutví. Na fotce je vidět jen hřbetní ploutev ale to samé je i na ostatních ploutvích ve větším měřítku. Parmičky černopruhé mám tři a u všech se projevilo toto zbělené a trhavé zakončení ploutví. Už se mi něco podobného v menším měřítku objevilo před rokem a pomohla výměna vody. Toto však nastalo před týdnem a to byla voda právě vyměněná. V akvárku jsou spolu s dalšími 5ti rybkami, které nemají žádný rozpad ploutví a ani ancistrus nic takového nemá. Za poslední půlrok do akvárka nepřibylo nic nového a výměnu akvária provádím vždy stejným postupem a prostředky.
Předem děkuji za radu...
Díky moc za cenné rady!

Výměna u mě dobrý.

Zaměř se na tu výživu a kromě těch vitamínů jim pořiď i jiný krmení, aby byla pestřejší nabídka.

Díky za tip. Tuto rybku už asi nezachráním..? Vodu měním 1/3-1/2 každžch 5 dní. Je to málo?
Pořiď od sery fishtamin a na to krmení před podáváním občas kápni několik kapek těch vitamínů a nepodceňuj výměny vody.
0 23.02.2014 20:56 Lenka – Razborka - nemoc
Děkuji za rady. Máme je chvíli, krmím vločkovým krmivem dajana - color každý den. Takže to bude moje chyba.
Pripájam sa k romanovi, krivica spôsobená nevhodnou stravou, teda podvýživou. Podpísaný je tam aj vysoký obsah dusitanov.
Zhodou okolností som bol včera toho svedkom u kolegovho syna, všetko pokrívené

Pohledal bych pojem "křivice".
0 23.02.2014 20:32 Lenka – Razborka - nemoc

ještě jedna fotka razborky
0 23.02.2014 20:31 Lenka – Razborka - nemoc

Mám v akváriu 60l cca měsíc hejno razborek, ale už druhá vypadá takto. Je pokřivená a na boku má něco jako vřídek. Nevíte někdo,co je to zanemoc.Děkuji.
tak asi zkoušejí sado maso

zatím co jsem po noční spal se vytřeli... teď už zase cukrukou nad jikrama

Tak toto teda slyším poprvé

...můžete to nějak blíže popsat?
Jak to myslíš? Jako, že jde o genetickou vadu?

0 23.02.2014 08:31 Lenicka92 Ahoj, dnes jsem zpozorovala na jedné malé rybce (potěru) nepřirozeně otevřenou tlamku. Foto bohužel udělat nemohu rybka je moc malinká a já nemám ani pořádný foťák. Nevíte co to má za příčinu? Hodnoty vody by měli být v pořádku a ostatní rybky nejeví žádné známky nemoci krom té jedné. V knížce jsem nic nenašla takže pokud máte někdo zkušenost prosím o radu.
Těžko soudit, dělá to na mě dojem, že se někde pořádně přimáčkla a ta teorie s dotírajícím samcem se jeví jako pravděpodobná.
to snad ani ne, aj ty květináče jsem obrousil a nic ostré tam není. Nemohl ju tak potáhat samec? Zaráží mě, že to má tak pravidelně z obou stran

0 23.02.2014 06:37 radim 
jak střihlá nůžkama
0 23.02.2014 06:35 radim 
má to z každé strany stejně...
0 20.02.2014 22:58 Mych – Zvracející piraně
Prosím o radu - poslední dobou nemůžu ryby nakrmit. To, že piraně zvracejí, když se přežerou je celkem normální. Poslední dobou to ale dělají po každém krmení (1x, max 2x týdně) a začínají zvracet až cca 20 hod. po krmení. Napadá někoho, čím by to mohlo být? Nikdy dříve jsem se s tak častým zvracením nesetkal. Ještě jsem si všiml, že vždycky, když to na ně přijde jim nateče a zbělá dolní čelist, někdy i část hlavy...
0 20.02.2014 22:41 radim 
ahoj, všiml jsem si, že jednomu kančíkovi něco leze z podoka

Tak mě napadlo jestli to nemůže být něco jako parazit, nemoc... začalo mu to trochu otékat a kolem světlat (bohužel jak je to s bleskem focené není to tak vidět) nechci z toho dělat nějak vědu oni se umí občas i pěkně pokousat, ale radši se ptám, kdyby někoho něco napadlo. Jedná se o toho nevětšího pravděpodobně samce a ten moc bit nebývá spíš naopak. Před týdnem jsem zkrmil dost zaneřáděné nítěnky. Byla v nich různá havěť, jako třeba 2 druhy pijavic, ale to jsem si všiml dost pozdě. Hledal jsem je a neměly by to být ty co jdou na ryby. Vyměnil jsem čtvrtku vody, dal torben...voda teď 29°C. Chová se úplně normálně žravě.
Starší reakce
Romane díky moc.

To bylo první co jsem udělal. I tak díky za reakci.
Na tuberu bych to neviděl a je klidně možný, že je to postarší vynesená samice, ty takto někdy končívají.
Už by som jej doprial "odpočinok" a cestu na druhý breh. Jednako to môžu byť paraziti, jednako baktérie. Živorodky žijú krátko a u nej už imunita bude slabá. Treba myslieť na ostatné zdravé rybky
Ale co ta ploutev? Je pravda, , že se ládovala jak prdlá, ale když krmím mrazenyma patentkama tak je koupu v v manganistanu..takže naordinuju hladovku a budu pozorovat? Už je tam...Fakt se jen bojim aby to nebylq ta tuberkulóza
Posla pře perlivou vodu na druhej břeh.
Tipoval bych vnitřní parazity.

Prosím o pom8c při určení nemoci. Plata byla víc jak dva roky stará, potravu přijímala normálně, stranila se ostatních ryb.Dnes jsem si všiml ocasní "roztržené"ploutve, hubeneho břicha a výrazného otoku okolo hřbetní ploutve. Všechny ostatní ryby jsou bez příznaků, vypadají zdravě. Jen se modlim aby to nebyla tuberkulóza:(
dík za info, budu sledovat, vypadá zdravě, pokud to není nic nakažlivého je mi líto poslat ji na dovolenou
Ano, pozoroval jsem něco obdobného, taky u červenoústek(hlavek) a průběh byl jak jsem popsal, koukám, koukám, ze dne na den, šneci večeří.
myslíš že takhle může funkovat i v řádu měsíců? bo takhle vypadá už přes měsíc a zdá se v cajku
Podle mě se někde napasovala, zmáčkla, přimáčkla. To jestli to rozplave, to si odhadovat netroufám, budu zde spíše za skeptika. Obvykle to probíhá, dobrý, dobrý, náhlá smrt. Ovšem mohu se mýlit a jistě se někdo další vyjádří, zda-li se s něčím obdobným nesetkal.

pro srovnání - normální vs albín

Dobrý den,
v hejnu červenophlavých teter je jedna která vybočuje z normálu, má střed těla do běla, je v pohodě, žere, plave s hejnem a trvá to tak už více než měsíc. je to nemoc nebo jenom nějaká anomálie? Ostatní jsou standardní stříbřité.
Taky mám strach, ale z toho že to akvo je čerstváček a místo toho aby se postupovalo správně při osazování rybama, tak se použilo hned léčivo a přitom stačilo jenom dodržovat časy zakládání a event. měnit vodu, takže to naprav teď, ale zaručit že to ryby rozdejchají nelze, otrávený to oni budou, ale N látkama.
Ještě jsem zapomněla dodat, že léčba. Mykopurem trvala 3 dny. Pak dan nitrivek pro obnovu bakterií a start bbakterií ve filtru.
Tak že by to byla otrava z léků? Mám strach aby to nebyly paraziti... Dávat sůl nebo ne? Děkuju!!!
Měnit vodu každý den aspoň týden.
0 16.02.2014 00:12 zdena – mecovka

Přikládám fotku
Přidat reakci
1 ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 202167x