Co je to za nemoc?
Ano, návody jsou pro tebe tím správným čtivem.

Tedy podle navodů oba dva zároveň.

Ale jak to mám nakombinovat? Mám dávat podle návodu oba dva přípravky? Nemám zdvojnásobovat dávku?
Ale jistě, jenom jsem to tentokrát nenapsal, kombinovat tyto dav přípravky, je ku prospěchu věci. Vlákno o krupičce je tohoto kombinovaného doporučení plné.

Já vím, jenže ono to není lehké vůbec tu rybu vidět. Jakmile ji spatřím, hned zdrhne. A co si myslíte o kombinování exitu s 2000?
Bohužel nejsem moudřejší ani z těch, řekněme fotek. Fotek ryb s krupičkoou je na internetu přehršel, takže rozpoznat by jsi to měla a pokud se to bude schodovat, je exit dobrou volbou.
Ty ryby absolutně nejdou vyfotit, bojí se mě a furt zdrhají. O kousek výš jsem dala odkaz na rybu, která má úplně stejnou kůži. Zítra akorát zkusím vyfotit její siluetu, ať vidíte její páteř atd.
Vnitřní paraziti, když už jsou rozjetý a výkaly z ryb jdou světlý až bílý jakoby kouskovaný a takový dutý, tak už ryby nepřijímají potravu. Je o otázka čím krmíš, výkaly mívají barvu podle krmiva. Nicméně vyloučit se nedá nic, ale dej už konečně nějakou pořádnou fotku, až tady nejsme v klubu věštců a třeba se někam posunem.
Je založená asi dva měsíce. Mám 54 l, je bez dna, má topítko, biomolitan s čerpadlem (s regulací), vzduchování, osvětlení, hodně hnědovek křídlatých.
Jak dlouho máš karanténu založenu a jak je vybavena? Mnohdy je použití karantény kontraproduktivní.
0 18.12.2014 19:15
aa [2] Ještě se vrátím k včerejšímu problému. Fotku jsem sice nevyfotila, ale našla jsem fotku ryby, co vypadá úplně stejně jako ta moje, včetně těch zlatavých skvrnek na zadní straně, o kterých jsem byla přesvědčená, že to je od křížení s gold molly nebo tak něco. Ale teď se mi to zdá jako blbost. Tady je ten odkaz:
rybicky.net/fotogalerie.php… A taky jsem si všimla, že se ty ryby čas od času trochu třepou.
Beru.

Tak já to zvýším na 27°C.
Protože při léčbě plísní je dobrý mít teplotu vyšší, ale těch 25 bych považoval za rozumnou mez.
Jakou teplotu máš v té karanténě?
No tak já to zkusím

Ne, protože já nemám doma žádný přípravky, ani tu eSHu, jenom tu sůl a nějaký výluhy a podobný domácí lektvary.

Já se toho taky nebojím, jenom si myslím, že to UV bude zasahovat do počátku nitrifikce(kde tuším problém), což bych považoval za zbytečné a právě toto bych nechal vybouřit a dojet až do konce a podržel bych to výměnama vody. Toliko na vysvětlenou ta moje úvaha o tom načínání bakterií, což bylo jaksi neobratně napsáno, vo tom žádná.

A neměla bych místo té soli zkusit rovnou něco účinnějšího? Třeba esha 2000 by rybám neměla nijak uškodit, ne?
Tady by pomohlo jen změřit NH4/NH3 a NO2... (Už končím.

)
Myslím si, že funguje nedostatečně, neříkám, že nefunguje zcela.
Edit: Diskusi v váma nepovažuji za zbytečnou a hloupou už vůbec ne, i když jsou jedinci, co to nedají.

Nemyslíte, že kdyby nefungovala nitrifikace, že už by žádné ryby nebyly?
EDIT: Dělám hloupost, že se vám do toho pletu. Tak tu UV-lampu nechte běhat jen 3 hodiny denně, ať se něco nepokazí.

Podle toho, jak vypadají ryby tazatele, což svědčí o špatné kvalitě vody, takže je kvalitní nitrifikace třeba.
A jak jste došel k závěru, že nitrifikačních bakterií není dostatek?
Nitrifikační, když jich není moc, nepoužívám UV, moje zkušenost je v tomto ohledu negativní. V dobře jetým aváriu, to zpravidla problém nedělá, tedy podle mého pozorování.
...UV bude lividovat i ty dobrý bakterie, o ketrých to tak nějak celý je, tak proto jenom těch několik hodnin, řekněme 3 denně...
Které dobré bakterie máte na mysli?
Nevím, nejsem věštec, už ta se pouštím na tenkej ledík.

Díky, takže jen měnit 1/3 vody bez odkalováni.
A ty neonky? je to normální?
A pomůže jim to? Já vím, že bez fotky to nejde dobře říct, ale ty ryby se fakt nechcou fotit.
Ano, byl jsi moc čistotnej, ta špína třeba od těch levatek je právě dobrým zdrojem krmení pro nitrifikační bakterie. Kořen potaženej slizem, nic neznamená, to se srovná samo. UV bude lividovat i ty dobrý bakterie, o ketrých to tak nějak celý je, tak proto jenom těch několik hodnin, řekněme 3 denně. Nálevník, má solidní spotřebu kyslíku, takže to prokrvení žaber by se jemu přičítat i mohlo, ale to by musela bejt jak mlíko, což se u tebe neděje. Lokální výskyt nějakeho druhu nálevníka, přímo na rybách vyloučit nelze, ale já bych se k němu tolik neupínal a bral to jako celek o kterej je třeba tou výmenou vody pečovat.
O.K. Předpokládal jsem v karanténě bublifuk, proto ta hladina z mé strany.

Té soli může bejt i klidně pol. lžíce na 30litrů vody, tedy za předpokladu nepřítomnosti rostlin, jinak to asi nedají, bezpečná koncentrace je ta lžíce na 50 litrů.



Díky, voda byla fakt blba, sice to nebyl žádný mléčný zákal, jen poletující "bublinky" a prach, ale je to těžký, snažil jsem se postupovat podle rad na tomto fóru:
1) měsíc zaběhnout bez ryb s živými rostlinami, ne úplně chtěnými levatkami a puštěným filtrem
2) po měsíci pomalu přidávat ryby
3) měřit všechno, co jde, hlídat dusitany - celou dobu 0 a dusičnany - max 10 mg/l
4) každý týden měnit 1/3 vody s odkalováním, i když tam nebyly ryby (ono po těch levatkách tam bylo bince až až)
5) jediný důvod tuším, že jsem zvoral kořen - dal jsem tam dva z lesa (vydrbané a hodinu vyvařené), které nebyly v lese ve vodě, z nichž jeden se po pár dnech povlékl "igelitovým povlakem" a pak na něm zůstal takový bílohnědý sliz až hnus (viz foto), který neustupoval ani po dvou měsících - ale na fóru ostatním radili: "Nech ho tam, rybám to nevadí a chutná..."
Teprve, když začaly problémy s ploutvemi, tak jsem kořeny vytáhl a vydrbal, sundal kůru, ten oslizlej příšerně nasládle smrděl, že se to nedalo vydržet, vyvařil v hypermanganu a ten lepší pak vrátil zpět.
Takže bych se rád zeptal:
1) Nebyl jsem (až na ten kořen) moc pocitvej s tím týdenním odkalováním a nenarušoval jsem pořád tu rovnováhu a neživil si nálevníky?
2) Počítám, že asi nálevnci úplně nevykoušou pancéřníčkovi ploutve, ale mohli tomu pomoct - mohl za to ten kořen, kde se ti nálevníci asi množili, protože tam byl evidentně zdroj bakterií?
3) Pořád nevím, jestli jsem paranoidní, ale ty bílé čárky na řitní ploutvi neonek jsou normální, nebo je to znak nemoci? V akvaristice je mají taky, ale mě se zdá, že se to mění, někdy je to silnější pruh, jindy slabší...
4) Může nálevník způsobit, že otíci mají překrvené červené žábry? Svítí jak semafory, co to může být? (fotku zatím nemám)
5) Proč tu UV jen několik hodin denně? V akvaristice říkali minimálně dva dny, pak na chvíli vypnout a pak pokračovat... Co tam hrozí, když radíš jen pár hodin? Kolik to je pár hodin? ;)
Díky moc za pomoc.
Š+
Solila jsem už včera-1 polévková lžíce na 100l vody. A 2 z nich potrvu přijímají normálně, ale ta třetí něco sní a něco vyplivne a moc se k tomu jídlu nemá. A tedˇjsem si nevšimla, myslím, že to nedělají. A já jsem psala, že to dělají u vzduchování, čili ne u hladiny, ale třeba uprostřed akvárka.
Fajn, lehce přisolit. To polykání bublinek, jak píšeš, může souviset s tím, že to oni prostě dělají, že u hladiny schánějí něco k snědku. Dělají to stále? Přijímají potravu? Ta bílá skvrna by mohla bejt nějaký zaplísnění, ale to foto by napovědělo více.
je založená už asi 2 měsíce.
Jak je "stará" ta karanténa?
No, stručně, to vodu máš nic moc. Ono se dá říct ledacos a třeba i to svést na nálevníky, ale podle mě je to o prostředí, tedy jeho kvalitě, takže bych měnil vodu s tím, že bych lehce zasolil(pol. lžíci na 50 litrů) a nedělal nic jinýho, žádný odkalování, žádný čištění filtru a prozatím ani žádný UV a když tak jenom několik hodin denně.
Turbínka napsala: Lehce načaté bakteriemi, ale jak zmínil romant BRP to není, tahle nemoc jde rychle a fatálně. Měň ji denně, čím lepší prostředí rybě uděláš, tím dříve se z toho může dostat. Kvalita prostředí, to je oč tu běží
Ahoj, tak jsem to konzultoval v akvaristice a nasměrovali mě, jestli to nevypadá spíš na přemnožené nálevníky, což jsem si potvrdil baterkou v noci. Takže jsem jim tím zvýšením teploty a denní výměnou vody moc nepomohl, co? :/
A může nálevník takhle žrát ploutve, jako u těch pancéřníčku? Zjistil jsem taky, že otíci jsou hodně červení kolem žaber, to by mohl být taky ten nálevník?
Půjčil jsem si UV lampu Eheim 372121 a nechávám to na dva dny běžet v akvárku. Doufám, že UV zničí vše špatné včetně bakterií a bude pokoj. Jak dlouho to tam v tom 112 l akvárku mám nechat běžet? Říkali miminálně dva dny...
Díky
Š+
0 16.12.2014 22:47 jana – co je to


Muze mi prosim nekdo rict co to muze byt?
Pokiaľ má akvárium rok, tak čistenie filtra nemusí byť problém. Teda pokiaľ si ho "neošetril" chemicky. Pokiaľ si ho len prepláchol, prípadne osprchoval, nič sa nedeje. Bektérie sú (úžitočné) po celom akváriu a do času filter znovu osídlia. Diagnózu by som určite len tipoval. Bolo by potrebné zmerať NO2 a NO3 samostatnými kapkovými testami.
Ďaľšie dohady by boli špekulácoiu
0 16.12.2014 17:51 Michal – zákal očí

Akvárium má založené asi rok. V akváriu mám čichavců perleťových, 4 parmičky mechové, 2 ancistruse, 5 razbor klínoskvrnných, 4 razbory hengelovy a 2 pancéřníčky. Při posledním odkalování dna jsem omylem vyčistil i vnější filtr

. Asi 5 dní po výměně vody jsem měřil hodnoty vody papírovými testy eSHa a vše bylo O.K. Ćca polovina akvária je osázená rostlinami, akvárium má 190l. Asi před 14 dny se jednomu čichavci objevila v očích bílá skvrna. Nevíte, co by to mohlo být za nemoc a jak to léčit? Děkuji.
Přidat reakci
1 ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 202488x