Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2020 19:04 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sigismund
- otíci negativně reaguji na většinu běžně používaný léčiv, jejich adaptalibita je dobrá, pokud se použije rašelinový výluh, teplota 25-26
- dnes už se WF otíci dováží sporadicky, (pouze vzácnější druhý "Cocama" a podobně, loni byl dokonce popsán i nový druh),dnes jsou to většinou produkty z pěstíren Asie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2020 16:27 Muž Sigismund [2] Re: Roger
Tak onen nemocný už to má za sebou.

Ten flek/odřeninu už měl, když jsem ho přinesl. Stav Otíků v akvaristice jsem moc nekontroloval, tím méně nějaký výběr v nádrži.

V každém případě budu doufat, že zbylí jsou ti "silní". Příště si dám u Otíků při nákupu větší pozor. Díky všem za odpovědi!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.10.2020 11:18 Muž Roger [1223] Re: _ucx_
Dovolím si jen doplnit to, že Otíci jsou echt náchylní, zažívají muka při odchytu v domovině a jejich úmrtnost je vysoká první měsíc pobytu v novém domově. Proto už při koupi je důležitý sledovat jejich stav (propadlá bříška apod..) a selektovat výběr už při nákupu, dost často jsou to mrzáci v akvaristice a doma pak padnou. Co jsem vypozoroval tak ty kteří se v akváriu udrží nějaký trn měsíc jsou pak naopak hodně odolný na výkyvy chemismu vody a stresujícím faktorům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.10.2020 10:22 Muž _ucx_ [1067] - Symphysodon + CorydorasRe: Sigismund
Transport vůbec je pro ryby velká zátěž. Nejprve stresující lov, odřeniny o síťku, pak pobyt v malém sáčku, nečekané a nezvyklé pohyby, rychlé změny teploty vody, postupný pokles množství kyslíku, pH a nárůst odpadních látek ve vodě během transportu, pak šok při přesunu do nové vody (dá se některými opatřeními zmírnit, ale ne zcela eliminovat), která je často chemicky značně odlišná od té, kterou ryby doposud znaly, to všechno se může podepsat.

Když to jde přes akvaristiku nebo přes burzu, je to tam dokonce dvakrát za sebou, navíc v akvaristikách většinou nemá každá nádrž svou síťku a svůj odkalovací zvon, často tam jsou dokonce všechny nádrže na společném filtračním okruhu, takže si ryby všechny mikroorganismy úspěšně vymění. Takže to klidně může být kombinace celé řady faktorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2020 09:15 Muž Sigismund [2] Re: Kawasaki
Díky moc! Ostatní ryby jsou v pohodě a beze změny. Zbylí otíci vypadají také normálně, minimálně jsou běžným způsobem aktivní. Jen toho nemocného jsem ráno zatím nenašel, tak až se víc rozsvítí, prohledám.

Je možné, že měli nějaký problém v nádrži v akvaristice a přechod byl už na otíky moc? Nebyli z žádného petcentra, tak jsem předpokládal, že nádrže tu mají v pořádku udržované. Ryby jsem už aklimatizoval vícekrát a nikdy jsem takovýhle úhyn nezažil. Akvárium je 200l, cca 3 měsíce zaběhlé, týdně udržované, přiměřeně zarostlé, krevetám se tam daří, už se tam stihla narodit jedna nová generace. Leda, že by otíci byli na nějakou charakteristiku vody choulostivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.10.2020 16:37 Muž Kawasaki [1557] - TetryRe: Sigismund
Je to plíseň. Nevím jak vypadají ostatní. Ryba na fotce ma i propadlou břišní dutinu. I když jsi aklimatizoval několik hodin nemusí to stačit. Je možné že ryby reagujou na velký rozdíl v chemismu vody. Na plíseň můžeš použít Acriflavin. Jen si myslím, že ta plíseň je druhotný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 16:23 Muž Sigismund [2] – Plíseň?
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím,

ano vím udělal jsem blbost a dal do akva ryby bez průchodu karanténní nádrží. Přinesl jsem domů 7 otíků. Prošel jsem běžnou proceduru aklimatizování ryb (vyrovnání teploty, postupné přidávání vody z akvária v průběhu několika hodin). Do druhého dne uhynul první otík během dalšího dne druhý otík jakoby ochrnul na jednu stranu a do večera bylo po něm. Dnes jsem při čištění našel další dva, co to mají za sebou. Zbývají tři. Z nich jeden má na sobě flek, který dnes narostl do chomáče. Dle všeho nějaká plíseň. Co s tím? Raději se ptám, protože jsem zatím "neléčil". Nebo preventivně přeléčit celou nádrž? (Ostatní obyvatelé jsou v pořádku zatím)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 01:08 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tojsouvěci
- jde o bakteriální toxin, který napadá pouze smyslové orgány v závislosti na snížené imunitě ryby,
- nejde tedy, o tebou níže popsanou, běžnou alimentárni bakteriální problematiku, toxicita vody, s tím už vůbec nemá nic společného, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2020 22:04 Muž Tojsouvěci [2482] - Kytky s čudlamaRe: lacewings
Toxicitu vody vylučuji - byly by postiženy obě dvě ryby v nádrži.
Pokud by se mělo jednat o bakteriální procesy v organismu ryby a v důsledku by docházelo
k nefunkčnosti orgánů,tak by se to projevilo v několika fázích předcházejícími doprovodnými příznaky s časovým odstupem (změny chování,vybarvení,koordinace rovnováhy,rychlosti a směru pohybu,apatie,nechutensví,vyhublost,zvětšení objemu břišní dutiny,konzistence nebo absence výkalů,frekvence dýchání atd. Terčovec je tvrdá ryba,ze dne na den si do horizontální polohy nelehne. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 12:06 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
- v podstatě jsem i tak odpověděl (možnosti omezené) , použil bych spíše Nifurpirinol, ale i tak to nic nemění na tom, že ryba bude mít doživotní následky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:57 Muž Prkynko81 [0] Re: _ucx_
Tak to ji radši vyhodim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:47 Muž _ucx_ [1067] - Symphysodon + CorydorasRe: Prkynko81
Asi je tu jen malá šance a Lacewings mi možná zase řekne, že to není nejlepší návrh, ale pokud to tak je a opravdu tu rybu nechceš utratit, což by asi bylo nejrozumnější, dalo by se zkusit nějaké drsné antibiotikum, jako třeba Sera Bactopur Direct. Ale bacha, je to dost dryják, co pozabíjí úplně všechno včetně nitrifikačních bakterií, takže je nutné měnit denně opravdu velké množství vody, klidně i 50 %, abys tu rybu nakonec nedorazil otravou amoniakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2020 11:41 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Prkynko81
- možnosti omezené, takto dlouhotrvající stav i v případě pokud dojde ke "zlepšení" stavu, ponechá na rybě trvalé následky v obou uvedených případech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:26 Muž Prkynko81 [0] Re: lacewings
A dá se to nějak léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:25 Muž Prkynko81 [0] Re: Tojsouvěci
Ta rybka byla v dobré stavu, už nekolikrat se mi vytřela byl to totiž par, vytřeli se a pak po dvou dnech to sežraly už 2x za sebou a pak najednou lehnul. Toho druhého jsem radši dal do společné nádrže z jinýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 09:33 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tojsouvěci
- nebo za "B", jde o stav, způsobený bakteriálním toxinem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2020 02:21 Muž Tojsouvěci [2482] - Kytky s čudlamaRe: Prkynko81
Ta ryba je na odpis.Podstatné je v jakém kondici byla před uvedenými třemi dny,pokud do té doby byla v pořádku,tak je v poúrazovém stavu,pravděpodobně v úlekové reakci narazila čelně do skla a došlo k poranění mozku a smyslového centra rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2020 19:44 R Muž ctibum [5671] - Snažím se to nezahubit...Re: Prkynko81
Přidej fotku celé nádrže a co nejvíc informací o stáří, založení, údržbě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2020 19:44 Muž _ucx_ [1067] - Symphysodon + CorydorasRe: Prkynko81
Ležení na boku sice znamená, že mu fakt není dobře a patrně mu zbývají jen hodiny, ale jen z tohoto příznaku příčinu zjistit nelze, může jich být mnoho. Založ si prezentaci nádrže, vyplň tam o ní co nejvíc, popiš jak se ryba chovala před tím, co ostatní ryby atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 19:06 Muž Prkynko81 [0] – Terčovci
Fotka k příspěvku Mužete mi nekdo poradi co je to za nemoc,, tři dny mi leží Terčovec na jedné straně a vubec nežere. ale žije a barvu má pořadstejnou.
Děkuji za odpovědi
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 11:55 Muž Rio180 [0] – Čo to má skalar na tele?
Fotka k příspěvku HD
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 17:36 Žena Karink [5] – Co je s živorodkou?
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Prosím moc o radu. Mám necelé 3 měsíce založenou nádrž. Od doby co jsem pořídila dvě živorodky jsou stále nemocné. Nejprve Krupička, vyboulené oči, vše vyléčeno, krupička exitem/esha2000, oči acriflavinem. Jedna z nich ale začala nekoordinovaně plavat tak jsem ji dala do karantény. Onemocněla znovu i druhá a tak jsem už nechtěla dávat léčiva do společenské nádrže tak jsem ji dala k té první do karantény. První živorodka bohužel umřela. Druhá vypadala vyléčená. Dnes jsem ji vrátila zpět do spol nádrže a po chvíli na ni znovu vidím jakési tečky. Jde to špatně vidět ale má hrbolatou kůži jakoby ji odstávaly šupiny. Má bílé fleky i na jedné boční ploutvy. Už nevím čím léčit ani nevím co to může být za nemoc. Prosím poraďte
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.09.2020 13:35 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Cattee
- může to být následek odchytu, kdy se ryba nechtěně priskřípla, nebo jinak poranila zachycením v síťce, případně vnitřní alimentárni problém
- 14 dní 1 ryba, neviděl bych to na nějaké onemocnění
- ukončil bych trápení ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2020 10:44 Žena Cattee [0] – Nemoc?
Fotka k příspěvku HD Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně jednoho pavího očka. Máme akvárium 110 l, je čerstvě založené, cca 3 měsíce, zhruba 1 měsíc je v něm 12 pavich oček a 6 silver molly. Všechno je v pořádku, rybky nevykazují známky nemoci, až na jednu. Má na jedné straně výrazně odchlipnute skřele, plave u hladiny a je celá mírně prohnutá do a. Může to být nějaký parazit, když se jedná pouze o jednu stranu a jednu rybu, nebo je pravděpodobnější nějaký nádor? Všimla jsem si toho tak před 14 dny, nejsem si jistá, jestli to měla už když jsme ji koupili. Její stav je pořád stejný, aktivně plave, ale pouze u hladiny. Děkuji za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2020 12:37 Muž DavFM [1270] - Corydoras&ApistogrammaRe: lacewings
Jj, s tou Asií (a nemyslím jako nás tady na Moravě)to tak nějak bude. Oni to asi v těch velkochovech drží při životě antibiotikama a různou dezinfekcí (ozón/UV) a tady u nás to pak nemá moc šanci.
Snažím se vždycky nové ryby co nejrychleji rozmnožit a teprve ty odchovy jsou teprve životaschopné a udržitelné. Zkusil jsem si to teda hlavně u ramek, 3 různé variety a pokaždé stejný průběh. Zakoupené ryby do 2-3 týdnů začaly padat, naštěstí se pokaždé stihly vytřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2020 08:45 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KittyM
KittyM napsala: Je nějaká těžší ta akvaristika, než bývala před 25ti lety..
- ano je, důsledkem importu ryb z Asie, tím pádem i nových druhů nemocí, neustálým vývojem nesmyslů, nepotřebných pro akvaristiku, myslelo se hlavou, ne internetem, atd.
- zpět k vašemu problému, ta skvrna nemusí být vůbec následek nemoci, skvrny jsou jasné, tak to může být důsledek genetiky křížení guppy, kdy se projeví červené pigmentové zabarvení v ocasní části, jako následek křížení jednotlivých barevných forem guppy, ale taky nemusí, proto jsem se ptal na ten tvar, navíc to vůbec nemusí souviset se stavem ryby
- odpověď nic moc, uznávám, ale snažil jsem vypsat všechny možnosti, bude tam ještě nějaký problém, když uvádíte úhyny krevetek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2020 08:16 Žena KittyM [26] Re: lacewings
Přijde mi to spíše jako kuličky, ale je to malinké, není to moc vidět.. Osádku do té stovky jsem tu konzultovala s ohledem na tvrdší, zásaditější vodu, teplotu bettám (samicím, s očky se snáší) držím na 27C, chov měl být těch oček s tím, že ostatní mi to budou regulovat, aby se nepřemnožily :/ Je nějaká těžší ta akvaristika, než bývala před 25ti lety..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 22:00 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KittyM
- no především máte nevhodně složenou osádku akvária
- mladé žerou spíše mollyny
- "červené skvrny", jde skutečně o skvrnu, nebo to tvarově připomíná červíka? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 20:27 Žena KittyM [26]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nakonec jsme přeléčili celé akvárium, v akvaristice měli Dajana prevent s tím, že léčbu zvládnou i krevetky. Poslední očko má od včerejška svěšený ocas, nevím zda mu to ostatní začali okusovat (zbyly jen 3 betty a 2 molly), nebo zda je to zase něco bakteriálního? Na konci ocásku jsou červené tečky, na foto je to trochu vidět po přiblížení..
Ta akvaristika je radost :((, už jsem přišla o všechna po celé republice posháněná (a za nekřesťanské peníze zakoupená) modrá paví očka, betty mi žerou veškerá mláďata a nezáleží na tom jak hustě je akvárium zarostlé, ampulárie ničí kytky, v 70tce mi z neznámého důvodu umřely modré i mandarinkové krevetky :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 13:46 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Vojtěch R.
- nejspíše následek z přelovení, mělo by to ustoupit do cca 7 dnů ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 12:50 Muž Vojtěch R. [3] - Tetry – Tetra měděná
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím, z důvodu předělání hlavního akvária jsem rybky kvůli bezpečí přesunul do karanténího akvárka s filtrem. Nejsou tam žádné dekorace takže je tam více světla a povšimnul jsem si u dvou rybek viz. foto. U jedné na zadní ploutvi takový červený flek a u druhé červenější oblast kolem žaber. Může se jednat o nějakou nemoc nebo něco jiného ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 17:52 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KittyM
- bakteriální záležitost, mnohdy doprovázena sekundarně s plisnovým výskytem, zvláště u živorodek, proto bylo zvoleno sirokospektrálni léčivo FMC ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 14:59 Žena KittyM [26] Re: lacewings
Ok, moc děkuji. Co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2020 08:49 R Muž lacewings [4797] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KittyM
- odlovit ryby s příznaky do karantény s částečným poměrem vody z akvária a nasadit FMC léčivo, lehce vzduchovani, nesvítit, teplota okolo 25,
- pokud by se to vyskytlo i dalších ryb v průběhu 7 dnů, bude nutnost přelečit celé akvárium
-odkalit dno akvária, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 07:58 Muž Kawasaki [1557] - TetryRe: KittyM
Doplň ještě ty údaje o vodě.NO2 dusitany? A ty ryby dýchají pomalu nebo rychle? S tímto jsem se ještě nesetkal. Vidím to poprvé. Snad bude nějaký živorodkář vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 07:53 Žena KittyM [26] Re: Kawa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Stříbrný molly to má delší dobu, spíše se to zlepšuje, teď má ale nateklou kůži nad jedním okem.. U té gupky to je novinka a má to hodně :(
PH 7,2, 26C, ve vstupní vodě vysoké dusičnany, v akváriu kolem té 100mg to bude, už měsíc čekám na (zaplacený!) test z akvaristiky365 mám tu jen papírkový :/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 21:34 Muž Kawasaki [1557] - TetryRe: KittyM
Chtělo by to parametry vody v akva. A dát nějakou fotku nemocných rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 20:09 Žena KittyM [26] – deformace tlamy
Zdravím, způsobuje prosím nějaké onemocnění (či parazit) otok / deformaci tlamky u ryb? V akváriu s dřívějšími úhyny (v noci, bez příznaků nemoci) mám už druhou rybu s deformovanou tlamkou - zůstává otevřená, rozšklebená.. ryby plavou normálně, potravu přijímají.. Jedná se o aquatlantis 96l :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2020 22:28 Muž _ucx_ [1067] - Symphysodon + CorydorasRe: Urbii94
Čím to přesně bylo, to ti teď už nikdo neřekne, rozhodně ne bez detailních testů vody. Ale nedostatek kyslíku nebo otrava jsou nejpravědpodobnějšími variantami. Už jen jak tu nádrž vidím, je to obvyklá nešťastná kombinace málo vody, málo rostlin, moc ryb; navíc z velmi vzdálených a rozdílných biotopů, v takové nádrži pak tyhle katastrofy nastávají snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 17:04 Muž Urbii94 [0] Re: Tojsouvěci
Přijeli jsme pozdě večer, již bylo zhasnuto, proto jsem nekrmil, ale na ryby jsem koukal a normálně plavaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 16:04 Muž Tojsouvěci [2482] - Kytky s čudlamaRe: Urbii94
Urbii94 napsal: Ahoj, do rána mi vymřelo skoro celé akvárko, založené před 2 měsíci. Přežili jen ancistrusy a 2 cichavci a jeden umřel. Taky umřely všechny tetry i neonky. Ještě včera večer vše ok, voda pruzracna bez zápachu. Teplota 25°C. Jedly všechny. Voda i filtr pravidelně měněn. Nevíte čím by to mohlo být? Ryby mají vyboulene oči, včera večer byly normální. Díky moc.
To je tvůj dnešní příspěvek s časem a datem vložení 22.08.2020 12:37 !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 14:24 Muž Urbii94 [0] Re: Tojsouvěci
Včera jsme nebyli doma. Takže krmení proběhlo naposled ve čtvrtek. Krmení používám stejně jako v ostatních akvariich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 14:23 Muž Urbii94 [0] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Nádrž běžela již dříve, ale ryby jsme přesunuli do jiné. Nádrž jsem vycistil, dal novou odstatou vodu a nechal 3 týdny běžet bez ryb jen filtr, vzduch a kytky. Vodu měním po 14 dnech, poprvé po měsíci. Filtr čistim po cca 10 dnech. Krmení používám stejně jako v ostatních 3 akvariich. Krmnou dávku obdobnou jako v ostatních. Nádrž má 75 litrů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2020 13:59 Muž Tojsouvěci [2482] - Kytky s čudlamaRe: Urbii94
Podle zvětšeného objemu břišních částí a vyboulených očí ryb, usuzuji na překrmení nekvalitním,nebo bobtnavým krmivem s návaznou otravou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2020 13:35 R Muž ctibum [5671] - Snažím se to nezahubit...Re: Urbii94
Chce to víc informací o nádrži. Jak je velká, kdy a jak byla založená, kdy a jak tam šly ryby (postupně/najednou), jak konkrétně a jak často probíhá údržba. Fotku nádrže...
Na dva měsíce starou nádrž je tam dost ryb, pravidelná "výměna" (čištění?) filtru také není moc ok.
Jestli jsi nenechal nádrž pořádně zaběhnout, pořád hrabal do filtru a pak tam nasypal všechny ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2020 13:34 Muž Kawasaki [1557] - TetryRe: Urbii94
Takový hromadný úhyn není bez příčiny. Příčin může být nekolik. Třeba nedostatek kyslíku,otrava dusíkatýma latkama nebo kysličníkem uhličitým. Že máš opticky cistou vodu nic neznamená. Jaké bylo pH a další hodnoty je třeba vědět. V první řadě si výplň prezentaci a dej fotky akva, když bylo ok. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.08.2020 13:18 Muž Tojsouvěci [2482] - Kytky s čudlamaRe: Misery1996
Vhodným prostředím pro chované živočichy,kvalitou vody,pestrou pokud možno přírodní stravou.
Průzračná voda nemusí být zákonitě zdravá,překrmování bobtnavými krmivy s vysokým obsahem sušiny může způsobit destrukci trávícího traktu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 12:37 Muž Urbii94 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, do rána mi vymřelo skoro celé akvárko, založené před 2 měsíci. Přežili jen ancistrusy a 2 cichavci a jeden umřel. Taky umřely všechny tetry i neonky. Ještě včera večer vše ok, voda pruzracna bez zápachu. Teplota 25°C. Jedly všechny. Voda i filtr pravidelně měněn. Nevíte čím by to mohlo být? Ryby mají vyboulene oči, včera večer byly normální. Díky moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 12:12 Muž Misery1996 [-1] Re: Tojsouvěci
a čím tomu můžu zabránit a předejít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2020 11:39 Muž Tojsouvěci [2482] - Kytky s čudlamaRe: Misery1996
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 220 221

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 173504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc