Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2023 11:33 Muž Anomaly92 [0] – Koliza krpata
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravim. Viete mi povedať čo je to za chorobu? Majú to na sebe už cca 2 týždne. Použil som esha 2000 ale nepomohlo to, stále sa to rozširuje. Ryby sú živé prijímajú potravu ako keby sa nič nedialo.. akvárium mám odsledovane žiadna z rýb na nich neútočí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2023 06:01 Muž Mira [0] – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku HD Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně toho, čím trpí můj čichavec, viz fotka.Akvárko je zaběhnutý, problémy s akváriem za poslední 2 roky nebyly.
Předem děkuju za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2023 19:17 Žena Tereza17 [0] – Jak přeléčit akvárium?
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu. Už od založení akvaria (rok a 3 měsíce) se nam v akvarku střídají různé nemoci. Jediné, co se mi kdy povedlo vyléčit byla krupička a vyboulene a zakalene oči u betty samičky. Absolutně nevím, čim to je a i když se vzdycky opravdu hodně snažím nemoci prelecit, tak se to moc nedaří.
Nyní mam teplotu v akvariu 24°C, voda je pořád čirá, filtr funguje, snažím se krmit pestře (akorat živou stravu nedavam vzhledem ke strachu, že si jim tam donesu jeste nejakou dalsi nemoc) a mam tam i spoustu rostlin. Testy mi vycházejí také dobře.
V karanténne mam ted opet bettu samici a 2 blackmolly. Betta se mi zdala nafoukla a protože mi Sameček betty 3 tydny zpět zemrel na vodnatelnost (nejspíš), tak mam podezření i u ni a radsi jsem ji dala vedle (take uz cca mesic trpi tim, ze se ji udela boule, ktera sem tam krvaci a odstavaji jí supiny - uz ale dlouhp nekrvaci a ani boule nema, jen na tech postižených místech nema uplne v poradku šupiny; take se ji obcas jakoby nafouknou a zakali oči/oko). Blackmolly maji u řitniho otvoru divne bile skvrny (jikry to nejsou) a samec se mi zda, ze tam ma snad i bilou diru v sobě (pomerne velkou, ale tezko říct). Chovani maji ale vcelku normalni všichni. Nemuzu na těch blackmollach přesně nic vypozorovat, jak jsou tmavé. Každopádně všechny 3 ted mam 5 den v karantenne se serou omnipur a asi nevidim zadnou zmenu. Kdyby jste nekdo mohl nejak poradit, jen do toho.
Take zminim, ze nejakou dobu rybky maji pruhledne vykaly. Ne porad, ne celé. Cetla jsem, ze je to i normální, ale nevím.
Tohle vse ale pisu, protože bych chtela pozadat o radu, čím a jak prelecit cele akvarium, kdyz nevím, co tam vlastně mam za bakterie a parazity, a kdyz tam zaroven mam ancistruse. Taky bych nerada, aby mi to zlikvidovalo rostliny. Esha 2000 nepomaha a omnipur zatim taky nic moc....Často se pise "vydezinfikujte akvarium", ale jak se to dela? Chci mít zdravé ryby, tak prosím, napište mi jakykoli nazor, radu. Děkuji:) :-)

PS: Vše o akvariu + fotografie najdete v prezentaci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 21:08 Muž Lewran [2] Re: vlka
tohle jsem už projížděl, spíše mě udivuje jak rychlé to bylo, v sobotu dobrý,neděle taky žrala, a od pondělí schovávání od ostatních, dal jsem do vody esha 2000 a esha exit a dneska jsem jí vylovil a flek měla už po celé zadní části, tohle jsem viděl poprvé, spíše se bojím zda to můžu čekat u dalších a co dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 20:51 Muž vlka [3238] Re: Lewran
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 20:40 Muž Lewran [2] Re: vlka
už si zakládám prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 20:34 Muž Rovano [147] - RostlinyRe: Lewran
Hádám že bičíkovec zhoubný (Ichthyobodo necatrix, syn. Costia necatrix).

Nezjistíš jestli si to přinesl nebo to máš v akva a vlivem stresu ryba podléhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 20:32 Muž vlka [3238] Re: Lewran
Vydržel u tebe 4 dny, o akvárku nic nevíme, zřejmě se nedokázal přizpůsobit novým podmínkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2023 19:44 Muž Lewran [2]
Fotka k příspěvku Dobrý den,mohl by mi někdo pomoci,dneska jsem vylovil z AQ, čichavce zakrslého,měl jsme ho od soboty,kdy jsem si ho přivezl z burzy,akvárium mám skoro 3 roky zajeté,parametry vody ph 6.20,tvrdost kolem 147ppm , zarostlé objem 120litru. Ostatní ryby jsou v pohodě.Netuší někdo co by to mohlo způsobit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2023 11:51 Muž Aleskla [1] Re: lacewings
Děkuji za rady. Po dlouhe době jsem zase tu. Trošku jsem neměl čas. To umrtí probíhá pořád. Teď se to zrychlilo, ale pořád mám přírustky tak mě to netrápí. Zkoušel jsem změnu krmiva dle doporučení a zvýšit pestrost. Nechce někdo ty black molly? ????. Zdarma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2023 11:46 Muž Dědek82 [0] – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jednomu otíkovi se na na ploutvi objevil takový bílý chomáček. Můžete prosím potvrdit, že se jedná o plíseň? Lze to léčit a rybku zachránit? Co může být příčinou? Do akva jsem minimálně měsíc nic nového nedával a vodu mám osmotickou. Bohužel nemám možnost nádrže pro karanténu. Když už u mě v akva začalo vše fungovat, tak se objevilo zase něco jiného. Zbytek osazenstva je v pořádku. Předem díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2023 07:32 R Muž Anthrax [4513] Re: Petr Vojkovský
Zdravím, bez fotky a informacích o nádrži těžko říct. Může to být po úrazu, může to být nevhodnými podmínkami nebo taky úplně něčím jiným. Na takto obecně položený dotaz v podstatě nelze odpovědět. Nikdo tu nemá věšteckou kouli.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2023 21:29 Muž Petr Vojkovský [0] – Bílá skvrna
Dobrý den všem. Prosím poraďte. U parmiček se objevila na nose jakási bílá skvrna. Léčím Preventem od DAJANY, tak mě napadlo jestli by ji to taky nepomohlo, ale bílá skvrna, chomáček nezmizel. Ryba se ale chová úplně normálně. Nevíte co to může být? Čím léčit? Děkuju moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2023 19:28 Muž Nagano [0] – Parmicka - nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj, dokazete nekdo prosim identifikovat druh nemoci na me parmicce? Ma to jedna parmicka a objevil jsem stejny vyrustek na ramirezce.
Diky za pomoc
N.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2023 17:23 Muž Andy__ [0] - Živorodky – Nemoc???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Náš nejstarší samec mečovky mexické (dva roky starý) má zvláštní ??díry?? na hlavě - viz foto. Nevím, jestli se může jednat o počínající hexamitu/děrovou nemoc, proto kohokoliv prosím o názor a o radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.03.2023 20:44 Muž Tojsouvěci [3355] - Kytky s čudlamaRe: AH
Tipuji,že se jedná o tělesnou vadu, již z ranného vývoje páteře.Původcem může být incest mezi sourozenci,nevhodná kvalita vody a krmiva.Pravděpodobně byla rybka s touto vadou dodána prodejci a při nákupu si defektu nikdo nevšimnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2023 20:05 Muž Jozef [255] Re: AH
Panciernickovia vedia niekedy padať po kúpe (v rôznom čase a niekedy aj bez príznakov) v závislosti od zdroja a várky (aspoň podľa diskusii tu). Aj mne prvý štyria (zelený) padli a z ďalšej várky všetkých 8 stále žije. Podľa mňa to bude tá istá. Ak príma potravu, by som ďalej sledoval a počkal. Ak nie, chudne a horší sa, odlovil. Ale možno niekto poradí konkrétne.
Skúste pozrieť rybicky.net/forum/12947
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2023 19:02 Žena AH [0] Re: Jozef
No, nejsem si vědoma, že by toto měla při nákupu, ale je pravda, že jedna z těch pand byla už po nákupu divná(vyhýbala se ostatním, moc nežrala a moc neplavala), jen si nejsem jistá, zda jde o totu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2023 10:01 Muž Jozef [255] Re: AH
Ahoj, a pri kúpe tá panda taká nebola?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2023 21:16 Žena AH [0] – Pancéřníček panda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny. Mám akva 54l, 1,5 měsíce založené. Osádka zatím 5 pand, 3 schulzei a šneci. Voda měněna 1xtýdně 1/3. Dnes jsem si všimla, že má 1 panda zdeformovaný ocas a zkrácenou ploutvi. Divně plave a je menší než ostatní. Poradíte mi, prosím, co je to za nemoc? Na 1. fotce je to ten zadní. Děkuji za rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 22:16 Muž vasek125 [0] – Hynou neonky - na těle velké tečky, nafouklé břicho, křivá páteř
Ahoj, v akváriu se mi rozlézá nějaká nemoc, ale z dostupných zdrojů se mi nepodařilo zjistit jaká. Každopádně se nejedná o klasickou krupičku.
Nemoc se mi tam dostala buď se šneky, živými koretrami nebo prostě bylo něco ve dně a vzniklo to odkalováním.
Některé neonky jsou jakoby strašně přežrané, některé extrémně hubené, na těch tlustých se sem tam objevuje něco jako krupička, ale není to. Jedná se maximálně o 2-3 velké tečky. Vypadá to jako velké bílé jikry, které jsou na těle ryby a vidím občas i vybledlý bok ryby v daném místě. Těžko to vyfotit, ryby jsou i přes nemoc dost mrštné. Takové ryby nicméně po několika dnech hynou. Viděl jsem i odstávat skřele. V akváriu mám i ramirezky a terčovce. U některých z nich pozoruji vyhublost a dlouhé průhledné výkaly. Rovněž nežerou nebo když něco spolknou, tak to zase vyplivnou.

Mám podezření na vnitřní parazity. Je možné, že se na neonkách paraziti projevují takto zvláštně?
Začal jsem léčbu Metronidazolem 1 g na 100 litrů a zvýšil teplotu vody na 30 ˚C (kdyby to náhodou bylo něco z klasických ichtyo).

Nebo jsem zvolil postup špatně a jedná se o úplně jinou nemoc? Setkal se s tímto někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2023 00:53 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rasbora
- doporučuji vytvořit prezentaci akvaria a foto postižených jedinců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 19:37 Muž Rasbora [0] – Nemocná rasbora
Zdravím, potřeboval bych od vás pomoct nedávno jsem si založil akvárium a po několika týdnech jsem si koupil rasbory a teď asi po půl měsíci maji dvě moje rasbory na přední ploutvičce byli povlak vyboulené oči nemají chuť k jídlu a stále jakože poplavavaji chvíli počkají klesnou a znovu vyplavou nahoru plus jsou nakloněný
Prosím o radu i o pomoc dal jsem je do karantény ale nevím co dál :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2023 20:33 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Twelfi
- nejčastěji jde o poruchu plynového měchýře, nalze vyloučit i "poruchu" otolitů - čidla rovnováhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2023 17:35 Žena Twelfi [21] – Trhavý pohyb bez iných príznakov
Ahojte, mám jednu tetru ohnivú, ktorá od začiatku ako ju mám (10 mesiacov) pláva stále tak trhano, buď mierne hlava hore, alebo aj úplne zvislo hlava smerom hore. Iné príznaky nemá, jesť jej chutí, snaží sa plávať s ostatnými v húfe. Len keď prestane akokeby skackať, tak klesá dolu, ale to urobí iba na chvíľku a hneď "zaberie" a znovu skacká. Čo by to mohlo byť ? Mne to príde ako niečo vrodené. Neviem fakt k tomu nič nájsť, keby mala aj nejaké iné príznaky, dám ju do karanténky, ale nič iné ako to skackanie nemá. Aj v noci ju občas vidím keď svieti silno mesiac a vidím do tmavého akva, ako si tak skacká a je mi jej ľúto, že nemá oddych ani chvíľku chúďatko :-( .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2023 10:12 Žena Jana1992 [1] Re: lacewings
Takže můžu přidat ještě 1ml. Zkusím díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 09:45 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jana1992
- zvyšte dávku na dvojnásobek, odlovit toho třetího, teplota je ok, musí být stabilní,nesvítit, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 09:02 Žena Jana1992 [1] Re: lacewings
Teplota 25 a dávka něco malinko přes 1ml, ryby jsou ve 12l boxiku. Davkovala jsem dle popisku na lahvi a teplotu zvedla o dva stupně. A vzduchuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 22:42 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jana1992
- teplota?
- dávka Acriflavinu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 19:43 Žena Jana1992 [1] Re: lacewings
Tak zatím žádná změna, dvě se léčí, třetí je ještě v akváriu, nepodařilo se mi odchytit. Ta v akváriu už na sobě má takový bílý povlak. Dvě v karanténe beze změny, neaktivní, slepené.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2023 06:56 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jozef
- pokud se nepodaří sehnat ten Acriflavin, použijte raději přímo eSHa 2000
- Antimykotin není moc vhodný, svým složením(poměr kombinace látek u léčiva) , k uvedenému druhu ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 23:29 Muž Jozef [255] Re: Jozef
Na miesto Acriflavinu je možné použiť Antimykotin (ten viem že môžem mať iste,Acriflavin neviem)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 22:25 Muž Jozef [255] Re: lacewings
OK vďaka. Vyskúšam ten Acriflavin (prípadne nejakú náhradu čo zoženiem zajtra).
No s tým foto je to... zlá technika, nepostojí (teraz je tam už tma).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 22:04 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jozef
- jediné lepší foto, víc ti nepomůžu v identifikaci,
- tohle, ale bývá často pouze z otlaku, když se ryba někde zadrhne, případně souboje samců
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 21:46 Muž Jozef [255] Re: lacewings
Ťažko povedať - nie je tam veľa možností. No príde mi to skôr ako nejaká infekcia - to začervenanie (v reáli viac ako na foto) je akoby z pod kože a pri pohľade zhora je viditeľné zdurenie do oboch strán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 21:41 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jozef
- nemohl se za něco zachytit?
- určitě koupel v Acriflavinu a sledovat stav ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 20:43 Muž Jozef [255] – čo to je
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na chvoste som si všimol červenú škvrnu ktorá nemizne. Zdá sa že sú tam aj vypadané šupiny a je to trochu "opuchlé/zdurené". Nejaké bakteriálne ochorenie? Mám skúsiť Eshu 2000, či to nemá význam?
Inak žerie, behá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2023 13:17 R Muž lacewings [5464] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jana1992
- problém budou ty mražené nitěnky, vyhodit vše co doma máte
- výměna 1/3 vody, odkalit,
- u postižené ryby v karanteně aplikovat Acriflavin,
- po 48 hod, konzultace o stavu opět zde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2023 17:51 Žena Jana1992 [1] – Panda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem při údržbě našla tři pandy které jsou neaktivní ( jen polehávají ), mají slepené ploutve a jedna i červený flek za hlavou. Tu s flekem se mi podařilo odchytit, zbylé dvě zatím ne. Akva má 60l, staré necelý rok. Je v něm cca 15 razbor a stejný počet pand které se během pár měsíců namnožily samy z původních 4ks. Všechny tři které se mi nezdají jsou mladé, 4 původní dospělé jsou v pořádku. Údržba akva cca 1x za 10 dní. Filtr obyč bublifuk. Krmení tabletove, jednou za týden cca dávám kostku mražených nítěnek. Poradite prosím co s rybkami? Co to může být vůbec za nemoc ? Foto 1 je odchycena, foto 2 další panda ještě v akva. Mám léčit v akváriu nebo v karanténi nádržce kterou mám a momentálně je v ní první odchycena panda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 17:05 Muž Pat [0] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2023 09:18 R Muž Anthrax [4513] Re: Pat
Ahoj, z jedné čelní fotky těžko říct. Chtělo by to i fotku z jiného úhlu.
Může to být důsledek nevhodné či málo rozmanité stravy nebo to mohou být paraziti. Zkus nasadit akváriu dietu a uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 19:08 Muž Pat [0] – Prisavník ako balooon
Fotka k příspěvku Povecte mi pls čo to je? Prísavník je nafúknutý ako žaba. Asi to bude nejaká choroba však nebude to ťarchavosť D? Včera som vyhodil Tetru tiež bola nafúknutá ah oči mala vypúlene. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2023 15:25 Muž vlka [3238] Re: Olly
Takhle, bez jakýchkoli informací o akváriu, kde rybička žije, se špatně radí a hlavně hledá příčina jejího stavu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2023 07:34 Žena Olly [0] – Je to parazit?
Fotka k příspěvku Dobrý den, poradí někdo o co se jedná? Akvárko máme od listopadu, kolom Vánoc rybka rodila, může to být nějaký následek porodu? Nebo se jedná o parazita? A co jí to mohlo způsobit? Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2022 17:58 Žena Eliska99 [2] – Lorikárie kopinatá - šupinky??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dnes jsem si všimla, že jedna z rybiček má bílý flíček za hřbetní ploutví. Připadá mi, že by to mohly být šupinky nebo snad nějaká plíseň?
Jsem začátečník v chovu rybiček proto bych ráda znala váš názor případně co s tím mám dělat a jak se například ta plíseň projevuje? Přikládám pár fotek ale moc se mi to nedařilo vyfotit.
V akváriu jsou spolu s garama pákistánskýma a nepřijde mi že by měli mít mezi sebou nějaké spory.... Je teda pravda že některé kameny co jsou v akváriu tak jsou celkem ostré :/
Předem děkuji za váš názor :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 14:40 Muž Rovano [147] - RostlinyRe: jawo
Nestabilní podmínky v akváriu. Pěna na hladině.
Vidím šedou řasu. Svícení snížit intenzitu třeba na 50% a prodloužit z 6h na 10h.
Filtr nastavit na minimum, pokud se již nestalo. Mělo by to stačit. Ať tam není velký vír. Do filtru bych dal jen molitan. Pokud budete léčit, vyndejte aktivní uhlí.
Jak probíhá údržba /výměny vody v akva?
Léčba Eshou 2000 může léčit až sekundární problémy. Ale určitě to zkuste.
Myslíte, že to vypadá jako Saprolegnia?
Dávkování Eshy neznám=je to na Vaší zodpovědnosti. Za 10 dní může být lecos jinak.
Pomohlo by aktuální foto a video, co třeba dělají ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 09:34 Muž jawo [0] – Razbora Galaxy
Fotka k příspěvku Ahojte, pravdepodobne nastala nejaka zmena u mna v akvariu (zakladne hodnoty vody su v norme) ale po cca 5-6 dnoch od vymeny vody v akvariu dostala jedna rybicka pravdepodobne nejaku plesen. Studoval som a medzi tym som objednal esha 2000. Bohuzial rybka bola uz natolko slava, bola uz len na povrchu akvaria ze ju stiahol skimmer. Kazdopadne asi moja chyba, ale neriesil som to dalej. Nasledne po par dnoch 3-4 som zbadal rovnake chlpky na druhej rybke. Esha 2000 bola uz doma tak som aplikoval. Vcera to bola tretia davka ale nevidim ziadne zlepsenie. Moze to byt nieco ine ako plesen? Pripadne za ako dlho by som mal vidiet nejake zmeny po aplikovani eshy? Aktualne nevyhoda je ze dnes odchadzam na cca 10 dni prec. Cistenie akvariua je aktualne na plane. Mam pred odchodom tam este dat jednu davku eshy? Dakujem za kazdu radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 08:28 Žena Luka123 [128] Re: klaravondr
Napadlo mě, jestli se nemohou poškrábat o ten kamenolom, co je na dně, případně o torza rostlin (i když ruducha spíš "leští"). Pokud mají první symptomy nějaké nemoci, tedy otírání o věci, tak se mohly zranit a akvo nevypadá, že je úplně v pořádku, tedy může obsahovat spoustu hladových bakterií, které se rády do rány po otěru dostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 22:10 klaravondr – Nahly uhyn ryb, krvava mista na ploutvich
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Mame akvarium uz nekolik let, poslednich par mesicu se potykame s rasou.. Akvarium 120 l, 10 parmicek ctyrpruhych (ted uz jen 8) a dva sumecci, dva sneci. Pred tydnem uhynula jedna ryba a vcera dalsi. Byla jak silena, lapala pp dechu, sla ke dnu, pak na bok a zas nahoru a tak asi hodinu. Dneska je dalsi rybicka divna, ma na lemu ploutvi krvave skvrny s takovym bilym lemem, ale nejsem si vedoma, ze by ji ostatni ryby oziraly. Co to je? Muze to souviset s tou rasou? A co s tim?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 18:37 Žena Tereza17 [0] Re: Rovano
Dobře rybičky budeme kupovat jak říkáte :)).
Akvárium je založené koncem dubna 22
Substrát je red volcano
Teplota vody 26 stupňů
Jídlo spirulina , tetramin flakes a nové zmraženou stravu
Test kvality vody sem právě dělal a vše vychází v pořádku .
Prezentaci brzy dodelame :)) .
Rybičky si žijou spokojeně které sou u nás delší dobu jen je problém s nově koupenymi . Myslím ze je také velikou chybou nakupovat v superzoo .
A blackmolla je jen optický klam :))
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 226 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 193113x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc