Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2018 21:29 R Muž @ ctibum [2437] - Snažím se to nezahubit...Re: viki
Houbičku filtru neproplachuj "preventivně" každý týden, ale až když výrazně klesne průtok. Zbytečně ničíš užitečné bakterie, kterých tam i bez toho moc nemáš (čerstvé akvárko, malá "houbičky, časté proplachování)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2018 18:48 R Muž @ afc1886 [2720] Re: viki
Máš akvárium jenom 10 litrů, tak žádného ancistruse nedokupuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 18:39 Muž @ viki [0] Re: romant
Děkuji mnohokrát za dobrou radu, o Torbenu jsem ještě neslyšel, určitě si ho pořídím a vyzkouším. A krmení tedy omezím a budu dávat pouze obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 18:34 Muž @ viki [0] Re: ctibum
Děkuji za rychlou reakci a výstižné rady.
Rostliny plánuji přikoupit,jednu plovoucí a ještě jednu k zasazení- a možná ještě jednoho malého ancistruse na čištění. Máte pravdu, že je akvárko relativně nové. Zabíhalo se předtím cca 3 týdny. Teplota vody kolem 28 stupňů. Na údržbu mám odkalovač a vždy jím odsaji cca 1/3 vody (teď to bylo denně kvůli léčbě, ale možníá je to moc často?) a každý týden ve vodě z akvária propláchnu houbičku filtru. Jinak, voda je vodovodní odstátá s kondicionérem na její úpravu. Ano, akvárko je zakryté. Při transportu ze zverimexu jsem rybu pašoval v kelýmku pod bundou tramvají cca 20 minut, takže se pravděpodobně nenachladila.
Aktuálně jsem léčbu ukončil a filtruji přes aktivní uhlí. Ryba dnes vypadá lépe a víc plave.
Jen ty ploutve vypadají pořád takové okousané(olámané).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2018 18:05 R Muž @ romant [26247] Re: viki
Teplotu na 28st a obden měnit polovinu vody, to by mohlo postačovat, jinými slovy budeš aplikovat vodoléčbu protože tvůj problém by mohl být v bordel vodě. Krmení na minimu, taky obden. Pořídil bych přípavek Torben a aplikoval dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 17:54 Muž @ viki [0] Re: lacewings
Děkuji za rychlou reakci a výstižné rady. Léčbu jsem ukončil a filtruji aktuálně přes aktivní uhlí.Dnes rybka vypadá líp a také víc plave.
Žere nejradši nítěnky a pak krmivo v malých granulkách od Sery. A zítra mu jedu koupit ještě nějaké na střídání od Tetry.
O co by se tedy nejpravděpodobněji mohlo jendat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2018 22:46 R Muž @ lacewings [3096] - Živorodky-přírodní formyRe: viki
-špatný je celkový postup léčby a druh použitých léčiv
-nejedná se BRP
-ukončit léčbu
-žere? ,pokud ano jaký ,druh krmiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.03.2018 22:43 R Muž @ ctibum [2437] - Snažím se to nezahubit...Re: viki
No, jestli má akvárko 10 litrů hrubého, tak v něm podle hladiny bude těch litrů tak 6. Filtr spíš jen honí vodu, ten molitan v něm má asi 2x2x1 cm. Rostlin tam moc není.
Akvárko se alespoň měsíc zabíhalo? Přijde mi takové nové...
Jak probíhá údržba? Výměny vody atd.?
Je na akvárku krycí sklo?
Co transport? Nedostala se ryba na mráz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 22:36 Muž @ viki [0] – Neustále marodicí Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,onemocněl nám Beťák a nevíme, co by to mohlo být. Máme ho v 10 litrovém akváriu s filtrem, topítkem a rostlinami. Po cca 10 dnech po přinesení ze zverimexu začal mít slepené ploutve, ale léčba Omnipurem byla bez efektu, tak jsme pátrali dál a dočetli se, že by to mohl být bakteriální rozpad ploutví. Aktuálně již 5 den léčíme Baktopurem a bohužel nevypadá lépe. Leží na dně a ploutve vypadají jako okousané. Zatím ještě žere, tak věříme, že se snad dá ještě vyléčit. Vodu teď měníme denně 1/3. Prosím, nevíte co by mohlo být příčinou nemoci?
Za rady předem mnohokrát děkujeme.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2018 11:17 Muž @ Anthrax [763] Re: Petulkaamartin
Jak píšou ostatní. K tomu filtru. Pokud tam máte aktivní uhlí, jak je psáno v prezentaci, tak ho vyndejte a nahraďte jiným médiem. Jinak do filtru nezasahuje a nechte ho pracovat.

Ano, živorodky jsou oploutvená prasátka, ale 6 jich nemůže ve zdravém akváriu tohoto objemu s kvalitou vody hnout ani omylem.

Ono to je prostě z nevhodných podmínek k chovu. Takže je celkem jedno co je to přesně za nemoc a jak se do akvária dostala. Důležité je, že v akváriu jsou takové podmínky, že se tam ta nemoc ujala a rozjela naplno. V tělech podmínkách stejně není léčba příliš reálná, takže to napřed chce zlepšit podmínky v nádrži.

A rozhodně tam necpěte chemii a zázračné vodičky ani sůl (kolik jí tam dáváte?) a měňte poctiveji vodu. Ted klidně obden 1/3. Jak jsou na tom dusičnany? Chce to rostliny, rostliny a zase rostliny. Nenáročné a rychlerostoucí. Ideálně takové, které začnou fungovat téměř okamžitě. Takže plovoučky rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2018 11:16 Muž @ Driv3r [196] Re: Petulkaamartin
Ano je možné že jste si zavlekli nějakou nemoc.
Ano živorodky jsou čunata.ano sviní vodu.
Ano předchozí majitelce filtr stačit mohl, záleží jak to měla osazený pokud hodně tak to fungovat mohlo v pohodě.
Bohužel to čištění filtru,i když po měsíci a něco není šťastný,i když jo vyplachnes v akva vodě není tam dostatek fungujících bakterií.chvilku jim to trvá.
Mezitím se ti zvyšují No, amoniak.a když už je skoro zajety tak ho zase vyplachnes.
Ja mám resun ef 800 je to ten samý akorát jiný název.akva cca.stejný jako ty.a filtr nestačí a to mám mnohem více kytek.
Teď vážně nemá cenu nic nikoho léčit dokud nebudeš mít vhodné stabilní prostředí.
Ruducha na listech je známkou toho že není dobré.
Zkus teď tu výměnu vody Ob den a pozoruj co se bude dít.dodrž to min 10dni a dej vědět co se děje.
Žádné chemikálie vodičky atd.
Až dosadis rostliny a bude jisté prostředí budem řešit nemoci,pokud budou! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.03.2018 08:39 Muž @ Wanderer [411] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Petulkaamartin
Na filtr se nešahá dokud z krz něj něco teče, to je základní pravidlo. Žádné přidané granulky tomu nepomůžou. Furt jen čistíte a přiléváte vodičky.

Doporučuji nehrabat na nic, tj. nic nečistit, nic nepřilévat a nepřisypávat, měnit pravidelně vodu, přidat rostliny a nepřekrmovat. Zbytek se nějak vycuká sám. Co má chcípnout to chcípne.


Jo a ty šneky bych tam nechal. To budou nejspíš okružáci, co tam přišli pomáhat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 08:28 Muž @ Petulkaamartin [0]
Dobrý den,
přidali jsme teď do prezentace aktuální fotky, kde je vidět osázení akvaria a nějaké rostliny tedy dokoupime. U staršího příspěvku jsme čištění nepopsali úplně přesně. Odkalujeme dno, a čistíme skla, během toho vyměňujeme cca třetinu vody pokud to děláme po 14 dnech a cca polovinu vody, pokud po třech týdnech. Filtr čistíme cca každé třetí cisteni, takže po měsíci a půl a po předchozích radách už ho proplachujeme pouze vodou z akvária, dříve vodou z řádu. Po čištění filtru do něho dáváme takové kamínky a granulky (bakterie,které udrží filtr déle čistý,aby se nezanasel) a pak klasické tekuté bakterie do filtru a všeho vždy poloviční dávku než píší pro litry našeho filtru. Původní majitelka akvária s nim neměla žádný problém a čistička ještě méně a osazeni se nám od doby kdy nám akvarko dala dorozrostlo. Rybičky začaly vypadat divne až po dokoupení některých novych, ale to už je cca půl roku zpět. Máme teď rybiček o dost méně než měla ona, ale říkala, ze neplechu nám tam mohou dělat živorodky, které ona neměla a prý hodně špínu akvarko, je to možné? Aktuálně jich máme 6 + malinke v roditku. Podle knížky se mi zda, tě příznaky které rybičky mají ukazuji na bicikovce, nalevniky a bakteriální rozklad žaber. Je možné aby rybičky měly bicikovce něho nalevniky? V akvaristice nám řekli, ze ne a proto jsme některé rybičky v karantény prelecili už několikrát na bakterie a plísně a cca 2x v celém akváriu. Nepomohla ani Esha sirokospektralni. Měříme v akváriu pH, to je OK a nitrily nemáme žádné. Po čištění přidáváme aquatan, minerální sůl, multivitaminy a dřív i toxivec. Krmime většinou 1x za den vločky, trochu granulky a tabletky pro sumecky. Po zhasnuti akvária dáváme rypounovi proplachnute patentky, na které se hrnou úplně všichni. Našli jsme v akváriu tři cca 1mm malinkatí žluto-průhledné snecky,ale netušíme odkud se vzali a jestli nemohou nejak škodit tak jsme je dali raději zvlášť. Přidáváme do prezentace i fotky dalších nemocných rybiček,které už vypadají hodně špatně. Díky moc za rady a jdeme tedy odpustit třetinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2018 20:13 Muž @ Driv3r [196] Re: Petulkaamartin
Jak už ti psal antrax do prezentace špatna voda, malo rostlin.pokud jednou za 14dni proplachuješ filtr i když ve vodě z akva,tak vyplachneš bakterie a ty nestačí odbouravat.
Pokud chceš akva provozovat bez uhynu budeš muset hustě osazet.
anubiasi jsou pomalu rostouci a odčerpavají malo No.
Navíc filtr je na tohle akva slaby ex800 je tak DO 250 l!píší 300 ale na to už nestačí.při koupi filtru je třeba ho lehce naddimenzovat.počítej že uvedene hodnoty jsou o 1/3 menší.
Na filtr nešahej dokud se vyditelně nezpomalí průtok nebo nezačne bít hlučny.
Pokud máš možnost filtr vyměnit tak nějaky silnější,nechat bežet souběžně!
Pokud ne budeš muset suplovat filtr častějšímy vyměnami vody .
Momentálně obden měn 1/3 vody.neodkalovat,nešahat na filtr,dodat doporučené rostliny.pozorovat co se bude dít.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 08:36 Muž @ Petulkaamartin [0] Re: Kubaa
Výměna 1/2 vody v akváriu, filtr proplachujeme odčerpávanou vodou z akvária, odkalení dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 02:26 R Muž @ ctibum [2437] - Snažím se to nezahubit...Re: Petulkaamartin
Založ (nebo aktualizuj archivovanou) prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 23:26 Muž @ Kubaa [687] Re: Petulkaamartin
Co přesně znamená "pravidelně čistíme, filtr také"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 23:03 Muž @ Petulkaamartin [0] – Co je to za nemoc a jak nejlépe vyléčit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, všeobecně se rybičkám v našem akváriu moc nedaří. Během čtyř měsíců jich vymřela celá řada. Akvárko pravidelně čistíme, filtr také, doplňujeme zdravé bakterie. Při pozorování rybiček jeví snad každá známky jiné nemoci nebo se nám to už snad zdá. Přeléčit už jsme zkoušeli přípravky od Sera na bakterie i na plísně, ale vše bez výsledku. Během posledního týdne zemřely tři rybičky. Jedna z nich měla na těle červenou díru s bílým okrajem. Umístili do karantény a léčili. Rána se výrazně lepšila, ale rybicka přesto zemřela. Druhý zemřel gavůnek 12cm, nejevil žádné známky nemoci. Z ničeho nic jsme jo našli břichem nahoru, místy tělo bez šupin. Třetí červená tetra u které jsme již delší dobu (měsíc) pozorovali uvnitř těla červenou tečku, týden zpět začala tečka tmavnout a den před smrti jakoby vystoupila na jednom boku ven z těla. Z žijících rybiček se jedna otvírá o dekorace, tři gavunci jsou několikrát za den jakoby zmatené a mají trhave pohyby. Dvě rybičky jsou vyhublé ač jedí. Domeček má stažený ocásek a jen poleháva, jedné živorodce “bělat” oko, jedna rybicka plave už jen u dna, na cumáčku a u ocasu šedne. Nevypadá to jako plíseň, ale jako nějaký výrůstek a hodně zesvětlala a zvláště se leskne. Při posledním čištění jsme v akváriu našli tři cca 1mm velké šnečky,které nevíme jak se do akvária dostaly. Pro názornost připojují fotky. Poradil by nám někdo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 14:36 Muž @ Kubaa [687] Re: lacewings
Ano, tebou zmíněné viry způsobují nádory. Ovšem zda je tento konkrétní nádor způsoben zrovna viry a jakými z té fotky poznat nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.03.2018 14:32 R Muž @ lacewings [3096] - Živorodky-přírodní formyRe: vladimira
-jedná se o virové onemocnění
-dle uvedeného fota se lze pohybovat v oblastech Lymphocystis a Papillomatosis
-myslím ,že uvedené vás již navede ku správné diagnostice ,jsou tam krásně viditelná jednotlivá ůtvarová stádia ,jak se postupem času vyvíjela ,tak se zmýlit nemůžete
-léčba proti těmto herpetickým virům je většinově neúspěšná ,chirurgické odstranění je možné , ale nic to neřeší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 12:14 Muž @ Kubaa [687] Re: Driv3r
Schopný veterinář by to měl zvládnout (ti dokáží operovat i na těle ryby), ale kde shánět veterináře přes rybičky... asi to nebude jednoduché. Na té ploutvi by to šlo i amatérsky, ale to se neodvažuji doporučovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 12:12 Muž @ Driv3r [196]
Někde jsem četl že lze tyto vírustky.pokud jsou na ploutvích lze odříznout.ploutve prý dorostou už bez vad.
Záleží ale kde přesně je nádor umístěn.na foto je to dost blízko páteři.zkusit se zeptat na veterině jestli to mohou odříznou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 12:00 Muž @ Kubaa [687] Re: lacewings
Pokud to není metastáza, což zřejmě není, z některé z tkání v místě výskytu. Ale pro přesnou odpověď bys musel udělat histologické - nebo molekulárně genetické - vyšetření nádorové tkáně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2018 11:00 R Muž @ lacewings [3096] - Živorodky-přírodní formyRe: Kubaa
-pokud je to nádor ,tak z jaké tkáně to vyrůstá? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 23:20 Muž @ Kubaa [687] Re: vladimira
To je nádor. S tím asi nejde nic moc dělat, kromě chirurgie. Alternativa je nechat to být a v okamžiku, kdy se to zhorší tak, že se ryba začne trápit, rybu šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 22:10 vladimira – parazit či rakovina - co s tím - prosba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, naše ryba má roky na ocase nádor či parazita, který se nyní začal rozšiřovat a rychle zvětšovat dalšími nárůstky, které vždy začnou jakoby průhlednou bublinkou a pak ztmavnou.

Ví někdo, co je příčinou a co se s tím dá dělat?

Děkuji moc
Vladimíra
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 12:52 Muž @ DavFM [719] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
Zkusím to nějak asi dost nepřesně popsat, co si tak pamatuju, že se v rybě děje.

Pokud žere a "pije", musí i vylučovat. To co vyloučí je prakticky to, co přefiltrujou ledviny. Problém ale je, že může vyloučit jenom do té míry, kolik toho už je ve vodě kam vylučuje. Prostě když je ta voda slaná, tak i její moč je slaná jen do úrovně slanosti okolí. Víc slanější moč vyloučit nedokáže. Takže se pak ty minerály musí ukládat v těle ryby, v ledvinách. A ryby, které jsou z vod, kde není rozpuštěno nic, žádné minerály, na takové ukládání nejsou nastavené.

Proto je slaná voda zabíjí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2018 12:46 R Muž @ lacewings [3096] - Živorodky-přírodní formyRe: dzardous
-prochlazení lze léčit pouze zvednutím teploty,zbytek je na rybě
-zánět lze léčit ,ale je to neefektivní ,v řadě případů i úspěšná léčba vede k následnému (postupnému) úmrtí jedince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 12:18 Muž @ Anthrax [763] Re: dzardous
Z té prezentace, pokud bude řádně (Jsou tam návodné kolonky) vyplněna, se dá určit daleko víc, než jen podle sáhodlouhého popisu. Je to taky pro případné rádce o dost přehlednější. Aby se dalo radit k čichavcovy, tak je celkem dost podstatné v jakých podmínkách se nachází. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 10:44 Muž @ Driv3r [196] Re: DavFM
Ta analogie s pouštěním žílou není přesná,já bych to přirovnal k léčbě lupénky změnou klimatu.nebo léky.
Navíc podpora "oslizeni ryb brání přichycení parazitů"
Lze použít analogii náplasti a dezinfekce.
Oslizeni u ryb zabraňuje průniku (přichycení) parazitů a zrychluje obnovu po zranění.

Sám si napsal:
pokud dojde ku nějaké bakteriální nákaze a tato se "rozjede", sůl nebude k ničemu. Stejně nezbyde, než použít nějaké léčivo.

Takže je lepší čekat jestli se něco stane?a pak použít léčiva.?nebo podpořit rychlost hojení.?(zajisté přidání šišek, mandlovníku atd je prospěšné)
Pro jakykoliv organismus tvorů na téhle zemi bude snadnější se vypořádat s minerály soli, než s těžkými kovy a chemickými látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2018 10:28 R Muž @ lacewings [3096] - Živorodky-přírodní formyRe: dzardous
-nejspíše důsledek prochladnutí
-vytvořte si prezentaci ,usnadnuje to řešení problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 09:56 Muž @ dzardous [0] – Čichavec zakrslý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu ohledně samečka čichavce zakrslého. Přinesl jsem si páreček předevčírem v neděli a už druhý den ráno sameček ležel u dna na boku, točil se do vrtule a snažil se občas nekoordinovaně vyplavat výše. Páreček jsem si přinesl z akvaburzy v Praze za už docela teplého počasí. Přeprava venku trvala tak asi 40 minut. Ryby jsem vložil do akvárka v pytlíku, tak asi na tři hodiny, aby se srovnaly teploty. Akvárko je asi šest týdnů zajeté, z toho první dva týdny jen osázené rostlinami bez ryb, další tři týdny na rozjetí jsem umístil 26 kusů už téměř dospělých pavích oček, která jsem poté odlovil a do akvárka dal tři ancistruse, 20 neonek obecných a nakonec teď páreček čichavců. Akvárko je o objemu 100 litrů. Teplota vody je 25 stupňů, po zjištěných problémech samečka jsem ji zvedl na 27. Filtrace je od začátku provozu akvária Tetra Tec Ex 600 Plus, je nová a v provozu také těch šest týdnů. Poslední čtyři týdny pravidelně jednou týdně vyměňuji asi čtvrtinu vody. Předem děkuji za radu. Snad pomůžou i přiložené fotky. Samečkovi na pohled nic jiného není. Asi nastydlý měchýř, nebo zánět měchýře. Nevím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2018 07:44 Muž @ DavFM [719] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
- pokud dojde ku nějaké bakteriální nákaze a tato se "rozjede", sůl nebude k ničemu. Stejně nezbyde, než použít nějaké léčivo

- v případě, že si nejsem jistý, jestli to jsou nějaké bakterie nebo ne, tak budu vyčkávat a pozorovat.Přidám spoustu olšových šišek,listy mandlovníku, třeba i nějaké vitamíny, ale opět, sůl k ničemu nepomůže

Ta neonka na fotce je spíše ten druhý případ, je to ryba čerstvě z obchodu, možná jenom oškubaná, možná přeléčená. Těžko říct. Takže sledovat, ev.ty vitamíny nebo šišky.

Jedině kde snad kdysi měla ta sůl smysl, byla krupička. Tam vytvoření slizu mohlo zabránit přichycení čerstvě vylíhlých parazitů.

Já používám léčiva až v poslední řadě, když už není zbytí. Na všelijaké takové plísně a bakterky se mi osvědčila totálně černá voda (spousta šišek,rašeliny, mandlovníkových listů) a zrovna neonky si v tom libují.

-------

Srovnání pouštění žilou s chemoterapií mi přijde celkem přesné. Pokud se nějaký ten hnus (nechcu to české slovo ani použít) objeví, budu raději za chemo než za pouštění žilou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 07:39 Muž @ Papik [3] Re: DavFM
Není možné, že by se sami vzpamatovali? Mám sice třílitrovou láhev od okurek, kam bych je mohl na přeléčení odlovit, náhradní čerpací hlavu pro vzduchování, ale nemám další topítko. Do nádrže chemikálie dát nemůžu kvůli šnekům.

První pancéřníček byl hned po koupi někdy v lednu v pohodě. Druhý měl ze začátku vybledlé barvy, pak je měl vybledlé jen při zapnutí světla a nakonec už byl krásně tmavý a v pořádku. Ale je pravda, že žádné krvavé skvrny neměli.

Podle čeho prosím tě poznáš, že je to pancéřníček napský? Nevidím na fotografiích v atlase žádný rozdíl mezi napským a drobným. V obchodě měli cedulku pancéřníček malý, což je samozřejmě nesmysl. Porovnával jsem fotografie a drobný mi přišel nejpodobnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 00:33 Muž @ Driv3r [196] Re: DavFM
Takže jsi se rozhodl tvrdit že je lepší.ji nacpat něčím takovym ?Ethacridinlactat (antiseptikum),Kupfer 2+ (měď),Methylorange,Proflavin .co bude lepší?

Nedebatuji o tom že sul není zdrava,ale v rozumné míře je lepší než do nich rvat hned léčiva.
pro tebe je solení pouštění žilou :-O
ja tu metodu s lečivy přirovnam k chemoterapiji. :-O
zajiste nechtěl bych ani jedno,ale šance ze se vyplavi sul do vody je větší než že tam najdeš měd,malachitovou modř,antiseptikum,atd.tím tu debatu uzavřem ok?:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 21:53 Muž @ DavFM [719] - Corydoras&ApistogrammaRe: Papik
www.google.cz/…

Většinou doporučujou použít Melafix, takový dostupný ekvivalent by mohl být Bactopur.

A není to pancéřníček drobný, ale napský.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 21:28 Muž @ Papik [3] – Noví pancéřníčci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Minulý týden jsem přikoupil tři pancéřníčky drobné a u dvou z nich dnes objevil krvavé skrvnky. Jeden ji má vedle oka, druhý pod prsní ploutvičkou. V obchodě jsem si jich nevšiml.

Ten se skvrnkou u ploutvičky se často komíhá uprostřed vodního sloupce, udržuje se na místě, místo aby rejdil u dna. Předtím to nedělal. Nevíte, co to může být? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:59 R Muž @ romant [26247] Re: DavFM
Třeba když se použije Himalájská sůl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:58 Muž @ DavFM [719] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
Ta sůl jim ničí ledviny a zkracuje život.
Raději bych použil nějakou eSHu nebo něco od Sery, než to solit.Solení bych přirovnal ku pouštění žilou, možná to funguje, ale dneska to už jde i líp.

To s těma sardinkama, obávám se, nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 19:24 Muž @ Driv3r [196] Re: DavFM
Ty soli není tolik aby jim to jakkoliv ublížilo,protože u ryb není vydět jiny přiznak mužou byt jen potrhane okousane.
Než do nich rvat hned léčiva je vhodnější použiti vodoléčby a podpoření tvorby oslizení..a dukladna kontrola stavu.
Navíc nikdo z nich neděla sardinky, smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2018 16:54 R Muž @ lacewings [3096] - Živorodky-přírodní formyRe: matahan
-nějaká bakterioza tam zřejmě byla ,ted jde jen o to ,zda již byla léčena
-sledujte postup případného rozšiřování ,případně lze jedince s viditelnou částí poškození "bakteriozou" opětovně zaléčit léčivem eSHa 2000 v klasické dávce dávkování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 15:50 Muž @ DavFM [719] - Corydoras&ApistogrammaRe: Driv3r
Neonky jsou ryby z vod, kde není nic, žádná vodivost. Přidáním soli je zabíjíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 15:33 Muž @ Driv3r [196] Re: matahan
Buť jsou okousané nebo spálený od špatný vody.
Pokud na rybách nevidíš jiné příznaky odstávající šupiny, doporučuju udržovat čistotu vody.tzv vodoléčbu.s přidáním soli, polévková lžíce na 50lvody. zvýší se oslizeni ryb.a zabrání se případné infekci.+častěji kontrolovat stav.ploutve dorostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 15:03 Muž @ matahan [0] – Rozpad ploutví?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, Nevšiml jsem si toho v akvaristice, ale v takovémto stavu jsou Neonky co jsem zakoupil. Jsou to jen okousané ploutve, nebo by to mohlo být něco vážnějšího? Jinak vypadají v pořádku, jen ty chybějící ploutve. Nemají to všechny, jen asi 3 z 10. malátné nejsou.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2018 12:05 Radarek – onemocnění neonek
Ahoj,
foto bych získával obtížně tak to popíšu:
na jedné neonce jsem si všiml takového průhledného váčku u břišní ploutve plus na boku má další váček a v něm lehce viditelný krémově bílý zatočený 'bičík'.
Všiml jsem si toho i na další neonce asi druhý den (dám ruku do ohně za to, že byla 'čistá').
Projel jsem stránky s popisem nemocí a nic neodpovídá tomuto popisu ...
Mám je ve 220l nádrži, hustě zarostlé společně se skalárami, a dnovými obyvateli.
Mé otázky - co by to mohlo být za onemocnění, jak vyléčit a jestli je přenosné i na jiné obyvatele.

Je fakt že jsem toto spozoroval jakmile jsem začal krmit mraženými niťenkami z hornbachu, ale souviset to s tím nemusí.

Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2018 08:35 R Muž @ lacewings [3096] - Živorodky-přírodní formyRe: JanaS
JanaS napsala: ... Leze to zpod žaber...dojem montážní pěna...nemá to jen jedna...dlouhodobý problém ....
- jedná se nejspíše dle popisu o bakteriofisózu způsobenou houbami (přímé určení pouze laboratorně) ,
- mont. pěna = dle popisu (foto nelze použít) ,dislokace odumřelé organmické hmoty ,čemuž by bylo určující to šedé zabarvení v oblasti žaber "Leze to zpod žaber"
- Sera mycopur ,ale spíše síran měďnatý vzhledem k dlouhodobější problematice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 08:26 Muž @ Kubaa [687] Re: KLeo
1) Jdeš na to analyticky, hodně přemýšlíš, pozoruješ. Ale chybí ti nějaká pevná data, od kterých by ses odrazila. Skutečně byla na jedné straně sítky o tolik odlišná voda (to mě docela překvapuje, že by síťka dokázala takto efektivně separovat vodu v nádrži). Já bych na tvém místě pořídil nějaké dobré testy a vodu sledoval - hlavně co se dusíkatých látek týče. Druhá věc, která by ti mohla pomoci, je mikroskop, třeba nějaký bazarový za pár stovek - pak bys mohla vyšetřovat výkaly, uhynulé ryby atd.

2) Osobně bych nekombinoval čistotné tetřičky s živorodými čuňátky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 08:13 Žena @ KLeo [10] - Živorodky
Dnes jsem si všimla, že má bělavý povlak na menších částech těla už více ryb, takže objednám Baktopur direct-ale potřebuji vědět jestli je pak pro obnovování nitrifikačních bakterií lepší jen dělat časté výměny vody (a jak dlouho?) nebo spíš použít Bio nitrivec od Sery a vodu měnit normálně? Ale když se má po třídenní léčbě vyměnit 50% vody,tak tam ten lék stejně bude a ty nové nitr.bakterie by to nejspíš zahubilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 23:33 Žena @ KLeo [10] - ŽivorodkyRe: Driv3r
Já jsem jí pár hodin ještě v akvárku nechala,ale už se nesrovnala...
Ale ta boule,co měla pod kůží po těch pár hodinách pod tou kůží jakoby praskla a zůstal jí tam krvavě červený rozpitý flek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 21:54 Muž @ Driv3r [196] Re: KLeo
Neonky občas mrtvé hrajou když jsou ve stresu.po chvilce se srovnají.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 198

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 140882x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc