Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 20:27 Daniel – Ako ju vyliečiť
Fotka k příspěvku Dobrý deň, chcem sa opýtať už dlhšie pozorujem na našej bojovnici krútenie plutiev a šedé flaky. akvárium je už 7 mesiacov zabehnuté je v ňom sám vodu mu nemíme 1/3 1x do týždna odstátou vodou z vodovodu. Neviete čo by mu to mohlo spôsobovať a akok to vyliečiť ? ZA normálne odpoveďe vopred ďakujem. prikladám aj fotografiu plutiev, hlavu sa mi nepodarilo odfotiť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2018 10:28 Muž @ NHKG [2941] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Andaska
Krupička. Léčiva máš správné, snad to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 10:13 Žena @ Andaska [2] – Krupicka nebo plisen?
Fotka k příspěvku Ahoj, poradte prosim co je to za nemoc? Cichlidky jsem vylecila (aspon doufam) z vodnatelnosti (meli vypoukle oko a bily vykal) a hned potom se na nich zacaly objevovat bile tecky. Lecim eshou exit a eshou 2000, ale zatim beze zmeny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 09:57 R Žena @ Jája [858] - ŽivorodkyRe: KLeo
A co dusík - máš ho změřený? Jestli ty problémy nastartovalo totální překrmení, tak se ti mohla také totálně rozhodit voda. Měníš vodu? Asi moc ne vzhledem k tomu, jak popisuješ léčbu - do AQ neustále liješ fůru léčiv. Jestli ono to nebude mít souvislost - pořádná otrava dusíkem + AQ plné chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 11:22 Žena @ zelenakapusta [111] - Živorodky – Zvláštní skvrna na ocásku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,

už delší dobu pozoruju na jedné neonce jakoby ztrátu barvy na ocásku. Nic nakažlivého to nebude, protože už by nakazila zbytek hejna, ale má to jenom ona.
Víte někdo, co by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.06.2018 10:04 Muž @ Zip [203] Re: Aaa
Nejsem odborník na nemoci, ale osobně bych v tomto případě na nic nečekal, odlovil a šetrně utratil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 20:51 Aaa – Rybka-choroba?
Fotka k příspěvku Zdravím! Jedna moja rybka, neonka, mala pár dní nafučané bruško. Bolo mi povedané, že buď má vodnatielku alebo sa nedokázala zbaviť vajíčok. No dnes asi po 4 dňoch jej začalo z tela niečo trčať. Neviete mi niekto prosím poradiť, čo to môže byť? Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 18:29 Žena @ KLeo [10] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak už se 2 rybám přidal i rozpad ploutví,takže to tedy asi je bakteriální nákaza, ale léčím je už 6 dní Terap AB a účinky žádné...
Léčím podle současného návodu na obale-1 kapka/litr vody a po 3 dnech možno zopakovat. Návod se ale neshoduje s původním návodem z dřívějška, který byl tak úspěšný a tolik chválený mnoha akvaristy,a kde bylo možné použít až 5 kapek/ litr. Mám tedy zvýšit dávkování?
(Současné složení je: Tetraboritan sodný, Tris-pufr,Methilthionini chloridum)

A navíc měl být tento lék dobře snášen i krunýřovci (dle zkušeností jiných),ale mému albínu se už teď při dávce 1 kapce/litr objevil rudý (překrvený?) flek na hlavě, který se mu už v minulosti objevil, když bylo ve vodě něco špatně (třeba z otravy).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 20:49 Muž @ pavel3000 [0] – ocasní ploutev - bulka
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu, cichlidka kakadu má na ocase jakýsi útvar, fotka je mizerná, stejně jako foťák s fotografem. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 12:01 Muž @ kofejn [915] Re: kvietik
Dík, zatím ji budu jen sledovat a přidávat 1-2x týdně fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 08:47 Muž @ kvietik [74] - AmerikaRe: kofejn
No na dierovku to nevyzera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 22:38 Žena @ KLeo [10] - Živorodky – Problémy s plaváním a polehávání na dně
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak po několika dnech se rybám přidaly nové příznaky. Kvůli původním kožním příznakům jsem opakovaně použila Eshu 2000 a o třetinu jsem zvýšila dávku,po pár dnech poté přestala většina ryb se slabým povlakem být matná.

Začaly mít však některé potíže s plaváním a polehávat na dně+ k tomu zrychleně dýchají,a přibývá jich.
-buď jen často polehávají na dně,ale plavají normálně (v teplejším akváriu).Dnes úhyn-bez jiných viditelných příznaků(foto 1),dalších několik vypadá podobně.Takovéto ryby mají menší chuť k jídlu.
Jen jedna ryba tu plave s pokleslým ocasem,plave málo,a to už aspoň měsíc.
A jedna mečovka má bouli na břiše-na bouli má zježené šupiny a červené tečky (foto 2-ale není to na fotce moc vidět)-proto mě napadlo,že by v akváriu mohla být bakterióza?
-nebo začnou mít různé problémy s plaváním-a to pak střídají s poleháváním na dně. (v trochu chladnějším akváriu)
Jedna plavala s pokleslým ocasem,pak už jen kolmo hlavou nahoru(foto 3,4) nebo ležela,a do týdne bylo po ní.Další vypadá podobně-zase bez jiných příznaků.
Jedna zas plave s ocasem táhnoucím jí nahoru (foto 5) ale dokáže plavat i rovně -tato jediná s těmito příznaky má i asi bělavý povlak.
Chuť k jídlu je normální.
Všechny tyto mají společné zhoršené dýchání.

Před objevením těchto příznaků byly ještě úhyny-1 plata co dýchala jen na 1 stranu žaber,1 postávající nad filtrem a 2 další bez příznaků.

Eshu 2000 jsem zvolila, protože jsem byla asi před měsícem na necelé dva dny pryč,a rodina bohužel krmila a překrmila,i když jsem dala zákaz krmení. A potom se stav ryb v obou akváriích začal zhoršovat.
V malém to bylo když jsem přijela horší-tady bylo vločkové krmení na dně v dávce tak na týden,kalná voda a všechny ryby u dna a malátné a špatně dýchající. Ve velkém byly jen obilno-zeleninové wafers pro krunýřovce nekalící vodu, asi 20,a vzhledem k tomu a k většímu množství vody ryby vypadaly v pořádku. Mohlo se za tak krátkou dobu,co nesnězené krmení leželo v akváriu, přemnožit něco patogenního, nebo ty přetrvávající následky v malém byly “jen” z dusičnanů?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 22:44 Muž @ kofejn [915] Re: kofejn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak se mi zdálo, že se ryba lepší, ale zdá se mi, že se rybě vystupuje oko. Bolák se zmešil, ale nezmizel. Udělal se jí ještě jeden u řitní ploutve, který prostupoval je na pravoboku i levoboku.
Měním víc vody, fishtamin na Vipagran jsem dával od nemoci jen jednou, živé už dávám jen ze sudů. Ryba pořád vitální a prohání druhou samici.
Je to děrovka( rybicky.net/nemoc/d%C4%9Brov%C3%A1-nemoc-cichlid) nebo tohle rybicky.net/nemoc/aeromonas-salmonicida ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.05.2018 22:21 R Muž @ lacewings [3354] - Živorodky-přírodní formyRe: skycze
-utratit
-správný postup s odlovením a separací
-hostitelské virové bunky by mohly v případě prasknutí infikovat ostatní ryby
-bez laboratorního vyšetření ,nelze přesněji určit
-léčba je neefektivní a ne vždy ,v těchto případech ,úspěšná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 20:05 Muž @ skycze [0] – Nemoc paví očko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, mám dotaz mám asi 5 měsíců založené rostlinné akvárium. Dneska jsem si u jednoho pavího očka všiml boule před zadní ploutví nevíte někdo co by to mohlo být? Je to nemoc? Vodu měním 1/3 každý týden a dle měření vody je vše OK (dusitany, dusičňany atd...)
Rybka je aktivní, ale separuje se od ostatních rybek. Pro jistotu jsem ji zatím odlovil, ale nevím zda ji vrátit, abych neohrozil ostatní. Děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 06:23 R Muž @ romant [26592] Re: Passenger77
Pošli jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 21:22 Muž @ Passenger77 [49] - RostlinyRe: Passenger77
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak aspoň pár výřezů z fotek...ale je to mrštná potvůrka, tak nejsou úplně nejostřejší... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 09:40 Muž @ Wanderer [551] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Passenger77
Co to je nevím. Ale podle popisu to je podobné, co jsem měl na neonce. Dal jsem ji do separace, horšilo se to a nakonec šla k ledu. Neriskoval bych celé akvárium, až to praskne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 22:03 Muž @ Passenger77 [49] - Rostliny – Nemoc Tetra ohnivá
Zdravím, všiml jsem si na 1ks Tetry ohnivé podivně vykuleného oka. Nepodařilo se mi to před večerkou nafotit, ale vypadá to podobně, jako kdyby měla mezi okem a hlavou distanční kroužek hmm Jinak chování ryby se nijak neliší od ostatních, zasaženo je pouze jedno oko jedné rybky.
Netuším, kde k tomu přišla...nic živého jsem tam měsíce nepřidával.
Zítra zkusím znova odfotit.
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:40 Žena @ Beastie [67] Re: ctibum
druha fotka na tehle strance - www.seriouslyfish.com/… , ja zrovna nakrmila,takze bych to nevyfotila ani zaboha :)

jeste trosku vetsi propad nez je viditelny tady, trochu ustoupi mizi po najezeni, ale uz tyden krmim kazdy den, a ty ryby to maji stejne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:31 R Muž @ ctibum [2823] - Snažím se to nezahubit...Re: Beastie
Přidej fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:30 Žena @ Beastie [67] Re: ctibum
Nejak, ale mnohem mene, neni tam to prohnuti patere, jen ten propad bricha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:29 R Muž @ ctibum [2823] - Snažím se to nezahubit...Re: Beastie
Fotka k příspěvku Nějak takhle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:09 Žena @ Beastie [67]
Nejaky tip, co zpusobuje propadle bricho a naprosto zadne jine priznaky? U vsech ryb v akvariu (uz par let mohu dodat, myslela sem si, ze je to druhem ryby, ale dle obrazku ostatnich neni).
Krmeni prijimaji dobre, zadne bile vykaly. Uz drive jsem mela podezreni na parazity, takze mozna zase nejake odcerveni jim neuskodi.
Ma nekdo tip cim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 15:08 Žena @ panikaaaaa [42] - RostlinyRe: lacewings
Teplota se zvýšila o 1°C, otepluje se ;-) Teď mají 25°C.
Dávkování bylo 40 kapek na rovných 200l.
Vyměnila jsem polovinu vody.
Sumci zatím drží. Trochu rychlejší dýchání, ještě horší schopnost plavat, než je obvyklé... Sem tam je unáší trochu proud (není nijak silný), pak se vzpamatují a vrátí na pozici u skla.
Jsou jestě děsně mrňavý cca 5cm a v tom může být ten problém...
Jinak mám před lety s Eshou u stejného druhu sumců, ale už dospělých kusů dobrou zkušenost, tak mě ta reakce taky překvapila...

Jdu připravit Ostnáčkům separaci, abych mohla v jejich léčbě pokračovat a tady dám pár dnů vodoléčby ;-)

Děkuju za pomoc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2018 14:21 R Muž @ lacewings [3354] - Živorodky-přírodní formyRe: panikaaaaa
-nezbývá než dořešit ty ostnáčky v separaci
-nedošlo ke žvýšení teploty?
-částečně opět výměna vody v akva
-jaké bylo dávkování na těch 200l
-eSHa je jedno z nešernějších léčiv a zatím nemám podobnou odezvu ,ve vztahu ,k chovaným druhúm ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 10:38 Žena @ panikaaaaa [42] - RostlinyRe: Amatértom
Asi na ní budou háklivý tone
Ach jo...

Nejspíš to tedy vyreším výměnou půl vody, protože chvilku času mám teď a pak až večer...
Sumci vypadají zle :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2018 10:18 Muž @ Amatértom [309] - CichlidyRe: panikaaaaa
Na ostnáčích, jsem si také přivezl plíseň(hlavně okolo tlamky) . Měnil sem každej den vodu a zmizela sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 09:22 Žena @ panikaaaaa [42] - Rostliny – Den druhý...
Tak jsem tady zase :-(
Včera v průběhu léčby se nestalo nic zvláštního, po dopuštění vody jsem situaci sledovala ještě skoro hodinu a ryby se zdály být uplně v normálu.
Ráno jsem si hned všimla, že oba sumci mají skroucené fousky a zdržují se téměř pod hladinou...
Ostnáček si k původním plesnivým flekům pořídil ještě tři na hřbetě, ale ty vypadají jako klasická krupička. Samička Ostnáčka má na středu ocásku taky jednu tečku, ale bez zaplísnění, asi půl milimetrotrovou... (Vyfotit se nedají)
Parmičky jsou bez jakýchkoliv změn- jak v chování, tak na těle...

Takže teď přichází otázka: "Co dál?"
Myslím, že sumci další kolo neunesou, spíš jsou zralí na výměnu vody... Přemístit je jinam? Doléčit v separaci Ostnáčky?
Tolik otázek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2018 17:37 Žena @ panikaaaaa [42] - RostlinyRe: lacewings
Jasan ;-) Budu je sledovat...
Ještě jednou díky... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.05.2018 17:36 R Muž @ lacewings [3354] - Živorodky-přírodní formyRe: panikaaaaa
-pokud by bya vidět nějaká nepříznivá rakce na rybách v tom tříhodinovém úseku ,tak doplnit vodu okamžitě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 17:30 Žena @ panikaaaaa [42] - Rostliny – Re: lacewings
Děkuju mnohokrát, Miloši!
Jdu na to. Tak snad to bude za ty tři dny dobrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.05.2018 17:25 R Muž @ lacewings [3354] - Živorodky-přírodní formyRe: panikaaaaa
-11.5. - 7 = 4.5. a co se dělo to datum?
-eSHa exit ,tři dny ,následně ten třetí den i eSHa 2OOO a pouze tu jednu dávkuv v akva
-stáhnout cca třetinu vody ,aplikovat léčivo na celý objem ,po třech hod .doplnit
-jde pravděpodobně o jeden z několika druhů plísní ,kdy k tomu dojde přenosem kytek
-jsou tam parmičky ,trnovec a hrotočelec ,tak raději celé akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 08:47 Žena @ panikaaaaa [42] - Rostliny – Ostnáček
Fotka k příspěvku Doufala jsem, že tohle vlákno nebudu muset nikdy použít, ale...
Ostnáček modrý, doma asi měsíc, má na ocasní ploutvi větší bílou tečku- vypadá jako chuchvaleček plísně- a to samé má i nad okem a na prsní ploutvi. Je aktivní, žere a žádné další příznaky jsem nespozorovala... Ostatní ryby v nádrži nemají žadné viditelné poškození...

Prezentace:
rybicky.net/nadrze/23672-vol-iii


Prosím o radu, zda léčit celou nádrž, či jen rybu odděleně. A zda je dobré v tomto případě použít Eshu 2000?

S nemocemi moc zkušeností nemám, budu vděčná za každou radu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2018 04:35 Muž @ Prašan [2837] Re: KLeo
Ja akváriá mám delené bežne a takéto problémy nepozorujem.Myslím,že samotné liečenie v takom rozsahu môže rybám poškodiť pečeň,tie následne chradnú.Pridružujú sa sekundárne problémy - možno i tá strata farby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 23:01 Žena @ KLeo [10] - ŽivorodkyRe: Prašan
Na té fotce je to špatně vidět,ale ploutev se nerozpadá,ryba s ní zrovna hýbala,jen je zakalená.
A na bakteriální infekci už jsem také ještě předtím akvárium přeléčila,více mám v deníku.Příčinu těchto kombinovaných problémů vidím v síťové přepážce,kterou jsem dříve měla akvárium rozdělené napůl,a ta polovina bez filtru se pokazila asi kvůli horší propustnosti síťky,o které jsem nevěděla.
Jinak vodu měním po 4-5 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 22:46 Muž @ Prašan [2837] Re: KLeo
Začal by som častejšími výmenami vody.Zdá sa,že máte viacero problémov naraz a táto posledná fotka by zrejme poukazovala na bakteriálny rozpad plutiev.Menej kŕmiť,to na čas prospeje akvárku i sumcom ak majú parazity.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 22:05 Žena @ KLeo [10] - ŽivorodkyRe: Prašan
Fotka k příspěvku Tady ještě přikládám fotku zakalené ocasní ploutve.

Také si myslím,že to jsou paraziti,otazkou je jací?
Já jsem myslela,že je Esha 2000 právě tak dobře účinná i na parazity (mimo žábrohlístů)...Mám doma ještě Sera Omnipur,ale ta obsahuje i malachitovou zeleň,tak tu nemůžu použít kvůli sumcům.

Ta plata z první fotografie už také uhynula.

Vnitřní parazity mají bohužel také-mají nezdravě vypadající světlé výkaly už nějakou dobu,ty už jsem léčila opakovaně Eshou ndx (na hlístice) i Eshou Hexamita,ale neúspěšně.

Teď jsem se zaměřila na léčbu kožních a žaberních příznaků, protože se objevily úhyny.Ty střevní potíže jsem chtěla řešit zase potom. Objednala jsem si Eshu gdex (obsahuje Praziquantel), která má být jak na žaberní a kožní červy,tak i na některé střevní parazity (tasemnice),tak jsem doufala, že by toto mohlo zabrat. Ale balík pořád ne dorazit,tak budu muset nějaký lék asi koupit znovu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 21:14 Muž @ kofejn [915] – Bolák a bílé hrbolky na těle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj akvaristi, netušíte, co by mohlo být mé skaláře? U prsní ploutve se ji udělal bolák a navíc má dva bílé hrbolky na rozhraní ploutev/tělo. Skalára se chová normálně, žere, rve se a je aktivní. Jediné co mě napadá, že jsem si něco dotáhl s živým krmením. Ale nádrž je bez ryb a lovil jsem minulý týden.
Ostatní ryby jsou snad v pohodě, respektive jsem si žádného defektu nevšiml.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 15:54 Muž @ Prašan [2837] Re: KLeo
eSHa 2000 je primárne liečivo proti pliesňam.Myslím,že v tomto prípade by mohlo ísť skôr o parazity(kožné alebo žiabrové).Prípadne možno i vnútorné Camallanus(JBL Nedol).Takže si vlastne ani neliečila.Určiť správne ochorenie,tak na to treba mať buď skúsenosť,prax alebo i mikroskop.Zlou liečbou ryba len viac trpí.
Ichtyophthirius-multifiliis (Sera Costapur/ eSHa exit)
Dactylogyrus(Sera Med Tremazol)
eSHa exit môžeš kombinovať s eSHa 2000.
No neviem či v takom stave rybám ešte viac neublížiš.Po liečbe si filtrovala cez aktívne uhlie?
Toto neber ako istú radu,skôr len ako možnosti.Si takto netrúfam radiť podľa fotografie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 15:16 Žena @ KLeo [10] - Živorodky – Žábrohlísti nebo nedoléčení kožní paraziti?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,několik mých živorodek polehává na dně akvária (min.3) a některé mají už i bílý povlak na těle i ocasní ploutvi,ale žerou.
K tomu jedna ryba už přes týdnem má problémy s plaváním-hodně rychle mává prsními ploutvemi,ocasní má pokleslou (ale ne zkřivenou) a moc dlouho se neudrží ve vodě,tak převážně jen leží na dně a mává přitom ploutvemi,ale žere a nemá žádné příznaky na kůži.
Jiná ryba se v neděli večer začala držet pod hladinou, nežrala a po lehčím přisolení (2 pol.lžíce na 110 l) jsem ji ráno našla mrtvou,bez jiných příznaků mimo zhoršeného dýchání.
Třetí ryba měla včera slepenou jednu stranu žaber,dnes už ne, ale má ji zvětšenou a na ní bílý povlak,tahle má trochu povlak i na těle, nežere a vypadá špatně (foto 1,2).
Pak mám ještě menší dočasné akvárium,kam přendavám dospívající samečky ze společného-tady příznaky jen že některé ryby často postávají nad filtrem,ale žerou.Jedna sešlá ryba (po asi 3 týdnech postávání nad filtrem) uhynula a ke konci se jí slepily ploutve.Akvárium před úhynem přeléčeno Eshou 2000 bez úspěchu,po úhynu jen zasolení,ale tento týden už tu taky pozoruji začínající kalení ploutví.
V obou akváriích mezi léčbami dávám vitamíny Esha Optima.

Nedávno jsem akvárium též přeléčila Eshou 2000-kvůli kožním příznakům ryb:občas se některé udělal jakoby bílý pupínek na ocasní ploutvi (vždy jen jeden-foto 3),některým se trochu loupala kůže na hřbetě,občas se otíraly o dno,jedna neonka měla trochu bílý povlak u ocasu a později pokleslou a dolů zakřivenou ocasní ploutev .Myslela jsem,že by to mohla být Chilodonella. Esha zabrala až na neonku,která potom uhynula, a tak jsem přeléčila znovu pár dní po úhynu neonky, pokaždé po prodlouženou dobu 5 dní, protože se příznaky začaly vracet.

Teď ty prvotní příznaky nemají,ale mají ty jiné včetně žaberních (viz.první odstavec). A jedna mladá ryba má odstávající skřele s tmavě červenými žábrami (ale možná je jen tak narostlá,bez jiných příznaků,má je tak dlouhodobě- foto 4 ).
Můžou to být nedoléčení kožní paraziti (i když jsem léčila delší dobu) nebo žábrohlísti?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2018 19:23 Žena @ Bella [713] - RostlinyRe: dan2082
Mohlbys napsat jak presne cistis ten filtr a proc tak casto? A proc dva filtry na 52litru? Zaloz si prezentaci s fotkama, pak se bude radit lip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:54 Muž @ dan2082 [0] Re: NHKG
Bohužel fotku v tuhle chvíli poslat nemohu, ale děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:47 Muž @ dan2082 [0] Re: dan2082
Abych doplnil jedná se o 52l akvárium, v provozu je cca půl roku. Každý týden odkaluji a měním cca 1/3, dále jednou za 14 dní čistím jeden ze dvou filtrů. Kdyby někdo měl ještě nějákou otázku rád zodpovím. :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2018 17:47 Muž @ NHKG [2941] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: dan2082
Chtělo by to fotku. Ale podle popisu bude nejlepší rybu utratit a zaměřit se na podmínky v akváriu. Vypadá to na tuberkulózu.:
rybicky.net/clanky/1204-mykobakterioza-ryb-tuberkuloza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:42 Muž @ dan2082 [0] – Nemocná rybička
Ahoj lidi, mam nemocnou gold molly a potřeboval bych poradit co je to za nemoc, jaká by mohla být příčina a jak to léčit. Je vybledlá, hubená a řekl bych že má nějákou deformaci páteře. Většinu času jen leži na dně a nepříjmá potravu. Mohl by mi někdo poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 08:23 Muž @ Driv3r [220] Re: vero-ni
Údržbu, častěji a pravidelně výměna vody a odsátí kalů. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 21:04 Žena @ vero-ni [13] – nemoc halancika
Ahoj,
prosim o radu. Halancik vice dni polehaval po dne, nemel prilis zajem o jidlo a vice se ukryval. Samicka je uplne v poradku, zrava. Menila jsem tedy vodu obden 1/2, ale dnes jsem jej odlovila a poradne prohledla- odstate supinky na hrudi, po tele jakoby droboucka vlakna plisne?, zrychlene dychani a jakoby belava otekla,opuchla tlamka. Trosku i mel problem udrzet rovnovahu. Copak to mohlo byt? K zadne zmene nedoslo. Max se zvedla teplota na 24 z 22, ale postupne, ne skokem. Rybku jsme bohuzel utratili, aby se netrapil.. diky za rady a co pripadne zlepsit. Vero-ni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   28.04.2018 20:28 R Muž @ ctibum [2823] - Snažím se to nezahubit...Re: petko
petko napsal: Já se ptám co s ní je a proč má to co na sobě má
Umírá. Protože ji týráš v nevhodných podmínkách.
A bude lepší, když se odejdeš radit jinam. Tady jen urážíš a zesměšnuješ, poradit si nenecháš, takže zbytečné pro všechny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   28.04.2018 17:03 Muž @ Anthrax [1040] Re: Petko
A já viděl v Rusku tygra v kleci 1x2 metry. A je to snad příklad hodný následování? Že je někdo jiný hovado a udělá prasárnu a náhodou (či zdánlivě) se mu to nevymstí znamená že musím dělat prasárny taky? Zamysli se, proč ti tu radí víc lidí nezávisle na sobě to stejné. ;-) A že ti pravé pojmenování stavu věci není příjemné? Pravda nemusí být vždy příjemná. Nebo ti tu můžou všichni mazat med kolem úst a placat tě po ramenou, a tvrdit že je vše v pořádku. To jsi chtěl slyšet, když jsi sem vložil dotaz? ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 201

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 146058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc