Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ruducha

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ruducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2024 14:34 Muž vlka [3444] – ...
Fotka k příspěvku Jednou za čas se mi také objeví ,,kopeček,, ruduchy. Někdy na kamínku, někdy na listu, ale jen ojediněle...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2024 13:16 Muž Rovano [235] - Rostliny – Ruducha?
Fotka k příspěvku Vyskytuje se jen na jednom druhu rostliny a to primo u hladiny..
Predpokladam ruducha, sede barvy.
Zel fotka je spatne zaostrena.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2024 12:02 Muž Kuniar [0] – Ruducha na neritina voj. prilba
Zdravím. Chcel by som sa spýtať, ako by ste odporučili odstrániť ruduchu, ktorá je na ulitach slimákov. Keďže som mal nejaké fľaky na anubiasoch a aj v určitej miere ma koreňoch povyberal som aj s koreňmi. Oddelil prestrihal, korene aj rastliny na pár minút vyluhoval v zriedenom save oplachol… už som to takto robil pár rokov dozadu. Mám celkovo 6x neritiny a na 2 najstarších je ruducha na ich ulite… netrúfam si ich vyluhovat v save keďže im nechcem ublížiť. Čo odporúčate? Zriedené SAVO na odlicovaci tampón a naniesť na ulitu + oplachnut? Pripadne tekutý uhlík naniesť a nechať pôsobiť. Nemôže im to ublížiť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2023 10:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tereza_Lebka
Je to ruducha. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2023 11:06 Žena Tereza_Lebka [0] – Je toto ruducha?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je toto ruducha?
Případně pokud je to to ruducha mám se jí zbavovat? Nějak nám tam vzhledově nevadí je v krevetáriu, přidali jsme včera k malým krevetkám pár japonek. Třeba si na ní pochutnají. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2022 10:24 Muž JaR [1] Re: Lojza007
Děkuji za radu, ty světla určitě vyzkouším tak jak píšeš. Problémy se zelenou řasou jsem neměl a když ruducha neřeší světlo, tak je můžu dát na těch 100% ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2022 10:01 Muž JaR [1] Re: vaclav
Právě že mi má teď přijít dusík, který není na KNO3, je to přípravek do mořských biotopů s možností použití ve sladkovodním. Má to mít podobné složení jako přípravek QualDrop N Green, který ho taky nemá. Bohužel jsem zatím nezjistil složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2022 09:52 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaR
V tom hnojivu je určitě KNO3 a tam je draslíku spousta. Já přidávám ke KNO3 ještě dusičnan hořečnatý a nepatrně močovinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2022 09:45 Muž skypi [248] Re: JaR
Ruduše-pokud je to ruducha-je osvětlení jedno. Viděl jsem ji růst jak v nádržích s intenzivním osvetlením, tak tam, kde byla "skoro tma". Odhaduji, že problém bude v přemíře organického znečištění a železa. Nějakè "měření" při těch "koktejlech", co budeš mít ve vodě, bude +- autobus..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2022 09:30 Muž Lojza007 [1198] Re: JaR
Světlo musíš vychytat sám, ty bílý Sinkory svítí dokonce o něco líp jak Twinstary, ty barevný svítí skoro o půlku míň. Já svítím skoro na 100% (něco si asi vezme stmívač), ale mám ty světla jenom dvě. Ale prostě to není jenom o světle, u high tech musíš prostě vychytat poměr světla/hnojiva/CO2.
Za mě se to líp vychytává předmíchanou směsí hnojiva se známým dávkováním a případně se zohledněním prvků ve zdrojové vodě.
No a to všechno bude mít setrvačnost několik týdnů, podle mě za týden bude stěží poznat, že se něco změnilo.
Co bych zkusil já a vycházím z toho, že akva máme stejně velký, bílý Sinkory svítí dost podobně jako Twinstary a vodu máš parametrově lepší než já, tak bych zhasnul barevný Sinkory a bílý pustil na 100% aspoň na 8-9 hodin + stmívání. Pořídil bych třeba od Rataje mikro a makro hnojivo (osobně používám Aquagrower Micro a Makro). Dropchecker nastavil na tmavě zeleno. Počkat minimálně dva týdny, jestli se něco změní. Pokud to bude k lepšímu, začít experimentovat se světlem (přidat barevný, ubrat bílý), pak se zase uvidí. A pak začít experimentovat s hnojivem, v podstatě se snažit u těch vlastních směsí udržet poměr podobný tomu koupenýmu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2022 07:08 Muž JaR [1] Re: vaclav
ahoj, železo a trace dávám jen opravdu zanedbatelné množství v odpoledních hodinách a opravdu velmi často používám testy, abych se vyhnul hromadění. S tím draslíkem máš pravdu, že jsem si nikdy neuvědomil, že je skoro ve všech hnojivech a mám i takový pocit, že momentálně v hnojivu, které mi zvyšuje dusík nebude zřejmě takový poměr, který je na obalu uveden, jelikož v nové vodě, která má dle měření skoro 0 hodnotu draslíku, kterou měním do akvária po zahnojení dusíkem má mít jen cca 8mg/L, ale testem se už dostávám nad 25 (na více už stupnice není). Proto jsem rád, že se dá již sehnat akvarijní hnojivo dusíku bez draslíku, dneska přijde, tak budu testovat. Poslední na co se chci zeptat je co s osvětlením. Nějak nemůžu vypozorovat vztah ruduchy k síle osvětlení. Většinou roste ve stínu i na světle. Mám tedy osvětlení ze 70% snížit nebo zvýšit? A děkuji za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2022 01:08 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaR
Nevím, jestli tam leješ všechno hnojivo, co máš napsané v prezentaci ale i tak budeš mít problémy s draslíkem je skoro ve všech hnojivech. Používáš i mikroprvky a asi ještě i železo což může být taky problém. Speciální substrát se časem vyčerpá a začnou být problémy s měnícími se podmínkami v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 21:22 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: JaR
Přidával jsem opatrně NH4NO3 a fungovalo to. Zrušil jsem substrát a dal písek a doufal, že to budu mít víc pod kontrolou. Potom jsem zkusil Tropica Specialized a ta mi vyhovuje. Mám ale výrazně jinou skladbu rostlin než ty takže moje poznatky asi nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 20:49 Muž JaR [1] Re: Lojza007
Diky za radu. Je pravda, ze zasobni substrat asi neni uplne ta nejlepsi volba. Uz jen vychytat davku fosforu,ktera se cela do nej neulozi a nevznikne zelena rasa byl celkem orisek a to same zelezo. Pomer se snazim drzet,proto porad testuju, do ted vse fungovalo a vlastne rostliny porad rostou. Na fotce akorat ted nejsou videt ty u pozadi, momentalne vystrihane. Zkusim jeste to hnojivo bez drasliku,to je jeden z pomeru,ktery mi uplne ulitl a nepomaha vymena vody,protoze draslik mam ve vsech hnojivech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 20:34 Muž JaR [1] Re: jab63
Ahoj,diky,taky mi vrta hlavou jen ten draslik i kdyz vim,ze na to jsou opet dva nazory :-) Pohlcovac dusiku tam ted neni vlozeny,ale i tak jsem pouzival verzi Plant pro 15-20 mg/l. Zmeny provadim po jednom,ale asi by to chtelo vice nez cekat jen tyden :-D kazdopadne mam ted objednany dusik bez drasliku,tak dam pak vedet, zda uprava pomeru fungovala. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 18:58 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: JaR
Až na ten draslík voda dobrá. Hromadění draslíku řeším pořád ale nemyslím, že by to mělo takový vliv (nevím jak je účinný ten odstraňovač dusičnanů ve filtru-mohl by ti z hnojiva NO3 zůstávat ten draslík). Odkalování pod tím vysokým kobercem musí být problém. Není možné , že se pod ním hromadí nečistoty. Mě se Ruducha objeví po zásahu do dna. Pokud všechny pokusy (úpravy světla, hnojení ...) děláš najednou tak se to špatně odhaduje. Je to na dlouho ale získáš cenné zkušenosti. Přeju hodně trpělivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 18:14 Muž cz1khc [226] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PCRe: JaR
Zkus rady odsud.Odstraň příčinu vzniku.Odstraň následky. palec akvanaut.cz/… Zkus (tam,kde to jde) savo (ředěné) vařící vodu,peroxyd vodíku,nepřekrmuj,měň vodu,nehnoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 18:06 Muž Lojza007 [1198] Re: JaR
Mám stejnou velikost akva a mám tam rozhodně víc rostlin při "menším" osvětlení (2xTwinstar 120B, cca 8 hodin na 100% + hodinu a půl rozednívání a stmívání). S řasou jsem bojoval taky, i když ruducha to moc nebyla. U mě byl problém, že jsem přehnojoval a míň svítil. Vychytat to trvalo přes půl roku.
Co bych zkusil, tak nějakou chvíli nehnojit automatikou, ale používat nějakou mikro/makro směs dle doporučeného dávkování (Rataj, Aquagrower,...), jestli není třeba problém v poměrech.
Jinak si dle měření myslím, že je ve vodě málo makroprvků na to, kolik je tam světla v kombinaci s CO2. A proč si to myslím? Mám vodu povrchovou z přehrady, kde jsou v okolí pole, takže už v základu je ta voda dost přehnojená a všechny testy mi tak i vycházely. Takže v den výměny vody nehnojím, den po taky ne, další den poloviční dávku. I tak v kombinaci se silným světlem a CO2 se středně náročný rostliny doslova zbláznily a nestíhám to stříhat.
Taky netuším, jak se chová zásobní substrát, nemám ho a problém může být i v něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2022 17:28 Muž JaR [1] – Nekonečný boj
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, potřebuji pomoct. Už více jak 3. měsíc bojuji s ruduchou. Chvilku vyhrávám,pak zase ona. Bodové ničení uhlíkem nepomáhá a ani plošné,spíše jen na chvilku, akvárko odkalené v rámci možností, testy v normě(aktuál v prezentaci), filtr čistý včetně hadic a předfiltru, nastavování intenzity světel, úprava průtoku, ubírání hnojení, prostě nic. Nejvíce na kořenu a dekoracích,ale i na zdravých rostlinkách. Viz. Foto. Místy vypadá i jako staghorn. Rostlinky rostou,sem tam jen u červených starší listy změní barvu na zelenožlutou a tam se hned chytne řasa,to nevím čím je a taky anubias to odnáší na kořenech a stoncích. Napadá někoho kde může být problém? Díky předem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2022 19:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zervajs
- na konci se řeší eliminace
- na začátku optimalizace, dává se proto již preventivně, zvláště v případech, které již byly uvedeny v předchozím příspěvku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2022 19:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: doda
doda napsal:... Je zvláštní že se ruducha přichytí na šneka...
- ulita = uhličitan vápenatý (CaCO3) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2022 08:34 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: doda
doda napsal: Než začnu do nádrže přidávat něco dalšího...
Pokud hnojíte fosforem, je přípravek proti fosfátům skutečně až na konci "přidávání" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2022 08:25 Muž doda [134] Re: lacewings
Děkuji za radu. Než začnu do nádrže přidávat něco dalšího , upravím Bioflor master ze 6 na 5 ml /den , porostlé šneky odlovím a počkám . Je zvláštní že se ruducha přichytí na šneka a ne třeba na rampu nebo topítko jako dřív.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 18:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: doda
Fotka k příspěvku - nejčastěji tomu přispívá nadbytek organického odpadu, případně nadlimitní přítomnost fosforečnanu
- dost často se to stává u akvária kde je přítomnost většího počtu ryb, někdy je to problematika s používaným druhém krmiva a filtrace
- již léta dávám preventivně přípravek od firmy Dennerle (viz foto), před použitím je třeba odkalit dno, dodržet dávkování, doporučuji po 14 vyčistit filtraci, pokud byla přítomna řasa v době aplikace ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 16:24 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: doda
doda napsal:..a najednou se mi tam plazí trs ruduchy..
Chápu.
Já to tak nemám,i řasy patří do přírody ,a v malém množství jsou snad v každém akváriu...
(Pokud prosperují rostliny a ryby)
PS: je to u každé nádrže jinak, dokonce i při EC 50 tu někdo psal že ji má...i v PH 6.1 atd.
Ať ten boj vyhrajete ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2022 16:03 Muž doda [134] Re: zervajs
Neřeším šneka ale spíš tu potvoru. Od založení (víc jak 2 roky) s ní válčím a nikdy sem nenašel porostlého šneka. Teď co poslední 4 měsíce nad ní vyhrávám si najde šneky. Když se kochám pohledem na čistou nádrž a najednou se mi tam plazí trs ruduchy , mám hned po náladě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2022 14:00 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: doda
Fotka k příspěvku Je to povrch, ( ulita ) takže řasa má "zelenou".
Můj zařasený čistil jiného smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2022 13:15 Muž doda [134] Re: Rovano
Řekněme že poměr čistých a porostlých je cca 99:1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 18:39 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: doda
Jako na většinu? Měl jsem jen jednou šneka s řasou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 14:34 Muž doda [134] – okružáci / ruducha
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím , netušíte proč se v mé nádrži přichytává ruducha na okružáky? Až na břidlici kde pomalu mizí a několika starých listech ruduchu ani jinou řasu nemám . Okružáků mám hodně a jsou čistí , jen občas nacházím 3-5 ks porostlých řasou. Lepší foto nejsem schopen pořídit.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 21:55 Neonblue Re: Lojza007
Sú stmievatelné skúšal som aj to. Šírila sa pomalšie ale stále sa jej darilo. Rovnaký problém mám aj v 63 litrovom a tam je svetlo ovela slabšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 21:46 Muž Lojza007 [1198] Re: Neonblue
Myslím, že 100W je moc, určitě bych řešil snížení intenzity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 18:24 Neonblue Re: Jozef
No akary sú známe že kadia ako o život. Ale raz do týždňa stále odsávam komplet všetko a je aj pri neonkach a tam za týžden ozaj niečo čo odsať. A krmim ozaj s mierou potrava na dno nedôjde. Krmim aj živou potravou aj tetraPro colour multi-crisp. striedam to. Je pravda že PO4 nepridávam vôbec ale zaujala ma metóda hnojenia MCI a tam by sa PO4 nemalo pridávať alebo ak tak len priamo na rastlinky ktoré ho potrebujú vo väčšej miere. Ale tak za skúšku nič nedám. Draslíku som mal málo preto som začal prihnojovať aj mimo Nitra od easylifu lebo mi začali žltnuť končeky listov. Dalo sa to do poriadku. No uvidím. Každopádne skúsim ešte zlahka začať dávkovať PO4. Každopádne vďaka za vodítka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 18:22 Neonblue Re: Lojza007
Svetlo mám 100W rgb led Reflektor. Dúfal som že niekto asi to vyveští z gule :-D ale asi ma tie testy neminú no :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2022 09:35 Muž Jozef [311] Re: Neonblue
Ahoj, môj skromný názor (tiež sa učím) je nerovnováha v makroprvkoch (po vylúčení veľa organického odpadu), ako písal Lojza. U mňa začala ustupovať, keď som znížil dávky draslíku (mal som predávkované a vtedy aj najviac rástla) a začal pridávať aj trochu fosforu (niektoré rastliny hovoria, že ho majú stále málo - držím na 0,3-0,4mg/l). Na stonkovkách za chvíľu (asi mesiac) zmizla (rozpadla sa), a to aj na tých so zlou kondíciou. Na sagitári sa mi drží (bolo jej tam najviac), ale viditeľne šedne a zdá sa, že nová nerastie. Uvidíme, bude to nadlho, skúšam rastliny, ktoré pôjdu u mňa najlepšie (trápim sa) - u mňa je/bola zatiaľ vždy len na zlých listoch.
Toho fosforu tam môžeš mať naozaj málo (aj keď nula?), keď žiadny nepridávaš a pritom ostatné tam dávaš dosť. Záleží čím a koľko krmíš.
Taktiež som niekde čítal, že dadbytok železa je pre ňu tiež priaznivý - neviem isto, ale mám pocit že sa mi objavila/rozmohla práve po prvých pokusoch s pridávaním železa (komplexné hnojivo bez rozmýšľania/merania a snažil som sa dohnať draslík).
Ale možno to je u mňa spojené len s kondíciou rastlín a všetko čo som napísal je....zmenil som aj výmenu vody z 20% na 33% (aby som mal väčšiu kontrolu nad tým čo tam dávam). Ale pred tým než som čokoľvek pridával a rastliny sa mi rozpadali úplne a nerástli vôbec, bol problém s vláknitými riasami (čierna nebola).
Od 25.2. som osadil aj nový filter (Externý Eheim Pr. 4+ 350), ale ten na to vplyv zataľ nemôže mať - beží 6 dní a všetko čo som písal sa udialo pred tým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2022 07:13 Muž Lojza007 [1198] Re: Neonblue
Neřekl bych, že bude problém ve filtraci. Spíš to bude problém v nerovnováze, možná moc nebo málo světla nebo nerovnováha v makroprvcích. Chce to koupit NO3 a P od Sera a K od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2022 22:10 Neonblue – BBA
Pekný večer.

Chcel by som poprosiť o radu. Mám dlhodobý problém s ruduchou a neviem sa jej zbaviť. Teda viem ale po čase sa aj tak vráti. Uhlík už používať nechcem lebo mi to stále spáli egeriu densu. No ale najprv popíšem akva chovám v nej akary modré spolu s tlamovcami zltymi. Akva má 160L filter je Tetra EX1200. Náplne pôvodné aj s aktívnym uhlím ale to som už vyhodil predvčerom pravidelne menené teraz už viem že to bola kravina ale... Mohlo to mať spojitosť s BBA alebo nie ? Máme 2 akvaria a v oboch problémy s touto riasou. V 160 prihnojujem aj CO2 v 65L nie. Podla testov mám 0 hodnoty PO4 čo mi príde ako blbosť a prikláňam sa k tomu že ten test je na nič. Údržbu robím 1x týždene 50% vody + odkalenie a ostrihanie raslín napadnutých BBA. Hnojím KNO3 denne 2,5ml easylife 1ml K easylife. Fe 4ml každý 2 deň seachem. Seachem flourish 2 ml každý 2 deň. V dne mám NPK tablety každé 15 cm jednu. S inou riasou problém nemám ale tato červená mi robí problém od založenia do dnes. Akvárium beží 3 roky. Dropchecker svetlo zelený. Napadlo ma že tá moja default napln vo filtri je slabá ? Alebo aby mi tú zlobu robilo len to uhlie a mám skúsiť len počkať ako to bude pokračovať ? Ďakujem za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2021 12:41 skypi Re: Roger
Citace : "Odpad se přemění na no2 a posléze na NO3. Ostatně proces vývoje bakterií je obsáhlejší, ale toto by mělo ve zkratce stačit. Co2 vzniká jinak ;-)"
Tak nevím, můj názor je, že podobně formulované odpovědi k případnému chaosu ještě přispějí... A opět z mého pohledu - v podstatě jde správným směrem - ta "správná" mikroflora je "alfa omega" úspěchu. A pokud bych měl přispět radou, zaměřil bych se na minimalizaci organického znečištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2021 10:16 Muž Roger [1873] Re: Sid
Samozřejmě že bakterie taky, ode mě to bylo myšleno jinak, aby si prošel základní principy o fungování akvária, jelikož má v hlavě zmatek, popisovat mu vše nemá teď asi smysl, zamotal by se do toho víc, ostatně, když si prostuduje co jsme psali tak ke zbytku dojde jistě sám. Určitě není řešení tam lít bakterie za účelem zvednutí co2 apod.. pokusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2021 09:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: rajkane
...Na hladine mam slepu hladinu. Vzdy. Iba den dva po vymene 20% vody nie je. Na treti den sa zasa objavi...
Nemusí to být příčina, ale za vyzkoušení nic nedáte. Nebo - skoro nic... :-) Zkuste změnit krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2021 09:02 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Roger
...odpad se přemění na no2 a posléze na NO3... Co2 vzniká jinak ;-) vydechují ho například ryby, produkují rostliny atd...
Aha, takže CO2 produkují rostliny, ale nitrifikační bakterie nikoli... :-O
Souhlasím s kolegy, že byste si to měl v hlavě utřídit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2021 23:22 skypi Re: vaclav
Václave, byls rychlejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2021 22:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Nic ve zlém ale dovzdělat by ses měl i ty jak o bakteriích, tak třeba jak je to s těmi rostlinami a jejich produkcí co2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.05.2021 17:11 Muž Roger [1873] Re: skypi
"pretoze som si myslel ze sk mam dostatok bakterii, tak odpad premenia na co2. Teraz si myslim, ze mi chybaju bakterie."
Proces výměny a přeměny jsou základní znalosti. Odpad se přemění na no2 a posléze na NO3. Ostatně proces vývoje bakterií je obsáhlejší, ale toto by mělo ve zkratce stačit. Co2 vzniká jinak ;-) vydechují ho například ryby, produkují rostliny atd.. jak jsem psal, nejdříve si přečíst fungování akvária (procesy přeměny a výměny) aby si to v hlavě utřídil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2021 17:06 Muž Lojza007 [1198] Re: skypi
To bude toto: "ze sk mam dostatok bakterii, tak odpad premenia na co2". Jenže bakterie nepřeměňují na CO2, ale na NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.05.2021 15:45 skypi Re: Roger
Že jsem tak smělý - prosimtě ten "proces přeměny bakterií" o kterém píšeš v odpovědi - pod tím si mám představit co? A o " bakteriích které se mění na co2" tazatel rajkane píše kde ?, nic tak formulovaného jsem v dotazu nenašel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2021 07:42 R Muž ctibum [6906] Re: rajkane
Víš jistě, že máš ruduchu? Zkus projít tento článek rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

O lowtech tu je samostatné vlákno rybicky.net/forum/19511-lowtech-akvaristika

Přiregistraci jsi dostal odkazy na základní témata pro začátečníky. Souhlasím s Rogerem, máš v tom zmatek, nebylo od věci ta témata projít... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2021 07:30 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkačerná řasa
Ahoj,tady je odkaz na web,kde je docela podrobně popsáno,jak se té černé řasy zbavit:

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2021 07:19 Muž Roger [1873] Re: rajkane
V první řadě být Tebou bych si něco přečetl o fungování akvária, evidentně máš zmatek v pojmech a v procesech přeměny bakterií. Nevidím důvod proč by jsi měl mít málo bakterií, ruducha (pokud je to u tebe opravdu ona) může vzniknout z mnoha příčin.
Ano akvárium bez techniky také jde (sám jedno takové mám), ale vše má svá pravidla, osobně jsem se v tvém dotazu trochu ztratil, mluvíš o bakteriích které se mění na co2, pak o přikoupení ryb aby jsi co2 zvedl atd... máš v tom hokej, doporučuji prostudovat základní procesy akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2021 21:46 Muž rajkane [0] – Prosim o radu
Ahoj, docital som sa, ze ak sa mi objavi ruducha chyba mi co2. V nadrzi som urobil potrebnu udrzbu. Manualne som sa ruduchy zbavil, odkalil som aj dno ktore som asi pol roka neodkaloval pretoze som si myslel ze sk mam dostatok bakterii, tak odpad premenia na co2. Teraz si myslim, ze mi chybaju bakterie. Tiez rybky ktore ho vydychuju. Tak som si doplnil 4x panda a 8x tetra krvava.
Potom som narazil na cloveka na nete, ktory nepouziva vobec techniku iba svetlo a ma vinikajuce vysledky aj bez techniky a chem. pripravkov. Na hladine mam slepu hladinu. Vzdy. Iba den dva po vymene 20% vody nie je. Na treti den sa zasa objavi. Takze zivin mam vo vode asi dostatok. Filtracia ide na minimum. Voda je cerena minimalne. Predtym som ju mal. Filter som necistil asi 1/2 roka kedze sa neupchaval nechal som ho bezat kvoli bakteriam. Raz mesacne pridam rozdrveny cesnak. Rybky su zdrave len ma trapila ruducha. Aqua je od nej vycistene ale pricinu som neodstranil. Svetlo je 10w nadrz 50l takze ani silne ani slabe. Poradis ako ziskat uzitocne bakterie a rovnovahu v nadrzi aj bez chemikalii a techniky? Dakujem.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 42 43

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 47633x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5522