Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 12:40 Muž @ MichalV [138] Re: Papik
Jasne, to je v návode. Ja môžem použiť aj vodovodnú, ta ma 0 a nepotrebujem ani destilku. Nebavíme sa ale o teste, ale o fosfore a limnophile. Ja som týmto meraním mal 5+ mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 12:06 Muž @ Papik [44] Re: MichalV
U JBL testu na PO3, můžeš odečítat i vyšší hodnoty, viz návod:

Pokud dostanete při měření tmavší barvu než je na škále, nařeďte vzorek
destilovanou vodou a porovnejte znovu.

Dle použitého ředění znásobte odečtenou koncentraci:
5 ml vzorku + 5ml destilované vody výsledek 2x
2 ml vzorku + 8ml destilované vody výsledek 5x
1 ml vzorku + 9ml destilované vody výsledek 10x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 19:01 Muž @ Antha [1] Re: vaclav
Měl jsem tehdy strach, ze je tam uz ryb moc. Tři druhy zivorodych rybek, z toho dvoje docela velkého vzrůstu. Při pročítání fóra jsem se rozhodl pro velkou redukci.
Pomohlo by opětovně je do akva vysadit? Máme jedno 25 litrove akva, kde žije pávcat asi stovka a všechno tam roste jako o závod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2018 18:55 R Muž @ vaclav [8692] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Antha
Zbavil jsi se pávčat, všichni na ně nadávají ale jsou to nejlepší výrobci komplexního hnojiva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 18:46 Muž @ Antha [1] Re: Maq
Dekuji za rady. Zkusim nektere vyuzit pri upravach pece o akva.
Jako filtr používám jen akvacit s čerpací hlavou. Snažím se poslední měsíc důkladněji odkalovat a co 3 týdny trochu vyždímat filtr. V něm je pokaždé dost bince. Od minulého týdne jsem na výtok z čerpací hlavy přidal hadici pro zeslabení proudu - na krátké koncovce se dělala ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 18:42 Muž @ MichalV [138] Re: Maq
S tým fosfórom som si neni istý. Mne takto limnophila občas vyzerá, ale fosfor bežne meriam mimo rozsah JBL testu (vela)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 18:29 Muž @ Maq [3182] Re: Antha
Zaregistroval jsem řasy, tzn. organické znečištění, a nedostatek fosforu.
Doporučím obecná opatření pro zvýšení čistoty a filtraci přes aktivní uhlí. Pokud to nebude stačit, pak KH2PO4 - dihydrogenfosforečnan draselný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2018 18:12 Muž @ MichalV [138] Re: Antha
Mne takto reaguje na "vyhladovanie". Stačí aby som významne navýšil krmné dávky a za 3 týždne krásne nové zdravé nasádza. Obdobne je to pri pretrhaní a ponechaní množstva krmiva. Je dosť pažravá a keď sa rozrastie na kapacitu dodávaného krmiva, takto živorí.
Málokto si ale uvedomuje, že s krmivom denne dodávame aj CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 17:58 Muž @ Antha [1] Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posílám aktuálni fotky z akva. Vlastně neroste skoro žádná rostlina nijak překotně. Pistia na hladině, egeria ba ani ruzkatec, který jsem uz dal pryč. Je možné, ze po redukci počtu ryb chybí NO3 a moc svítim? Je možné dat k světlu co používám regulátor?

Ptám se hlavně proto, ze limnophila postupně přestává rust, pak ubývá a poslední dobou ji pravidelně musim jednou za čas dosazovat z přebytků od kolegy. Vždyť bych přeci mohl být soběstačný =(

Závěrem se omlouvám se kvalitu textu, jsem líný a pisu rychle z mobilu.

Test Dajana 3v1 - ph 6.5, KH 3, GH 9
BEN-TEST pH 6.8
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 15:08 Muž @ Maq [3182] Re: Antha
Podle těch fotek žádný problém nevidím. Limnophila vypadá zdravě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 11:04 Muž @ Maq [3182] Re: Antha
No když k tomu napíšeš "papírkové testy", my už si domyslíme, jak asi jsou přesné.
Prostě co víš, to zdokumentuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 09:10 Muž @ Antha [1] Re: Maq
Doplním foto do neděle. Jake další info by bylo ještě potřeba dodat? Rozbory vody presne nedělám, k dispozici mam jen orientační testy papírkové a to asi není nic moc.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 08:26 Muž @ Maq [3182] Re: Antha
Mrkl jsem na Tvoji prezentaci. Není aktuální a chybí fotky problému. Takto Ti sotva někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2018 07:54 Muž @ Antha [1]
Limnophila, která mi po založení akva čas krásně rostla, poslední dobou stagnuje. Barva je spíš do žlutohneda místo krasne zelené. Je to dominantní rostlina v akváriu. Přírůstky jsou minimální, dřív dala 20 cm za tyden, teď par milimetrů.

Jak bych mohl podpořit rust této jedné rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 20:55 Muž @ PeCh [45] Re: larix
Po poslednom zostrihaní pred dvoma dňami to vyzerá, že ten povlak (pravdepodobne rozsievka) sa už nerozširuje. Asi pomohlo to pridanie svietenia. Na pogostemone zatiaľ ostáva, ale ten budem strihať až v neskôr v budúcnosti.

Dusík som zatiaľ nemal možnosť premerať, ale vyzerá to ako najpravdepodobnejšia možnosť. Otázne je, či mám alebo nemám zatiaľ meniť vodu - pri výmene dodám NO3 z pitnej vody alebo vylejem to, čo naprodukovali rybky (bez merania neviem, čoho je viacej). Keďže sa mi začali trieť apistogrammy, nechcem zbytočne zvyšovať NO3 hnojením ani ich veľmi rušiť častými výmenami vody. Takže budem sledovať a reagovať nejako intuitívne a keď sa mi podarí dostať do akvaristiky, tak kúpim test alebo niečo s dusíkom (asi by som najradšej skúsil PMDD s KNO3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2018 18:33 Muž @ larix [850] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: PeCh
Tú Limnophilu by som neriešil - trocha rozsievok na starších listoch nie je podľa mňa nič, čo by za riešenie stálo.
V druhom prípade súhlasím s drvi, môj tip je rovnako deficit dusíka (aj keď ďalších možných dôvodov je samozrejme mnoho).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2018 08:53 Žena @ drvi [1893] - RostlinyRe: PeCh
Koukala jsem na tvoje akvo a napadlo mě: měřil jsi teď někdy NO3? Mě se zdá, že rostliny nemají dost makroprvků, zejména když máš ve filtru pohlcovač dusičnanů. Většina hnojiv (ten Plantamin, nebo co to tam dáváš) makroprvky většinou neobsahuje, tedy neobsahuje dusík ani fosfor. Kup kapkové testy (ne papírky!) jestli je nemáš a proměř si vodu. Pak zas budem chytřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 22:47 Muž @ PeCh [45] – Limnophila sessiliflora + Ceratophyllum demersum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám dva problémy s rastlinami:

1) Limnophila sessiliflora má stále na niektorých miestach hnedý povlak - nové časti sú krásne zelené, povlak sa objavuje len na starších častiach. Podobne je to s pogostemonom erectus. Skôr si myslím, že to bude nejaká riasa. Povlak ide mechanicky (šúchaním) odstrániť, ale ide to ťažko. Inak uprostred "trsu" limnophily je húšťina nových koreňov (aj vysoko nad substrátom) a žlté listy (predpokladám, že nedostatok svetla z dôvodu zatienenia). Zatiaľ to riešim prestrihaním, ale tie "škaredé" časti idú postupne nižšie a nižšie. Čo to môže byť podľa vášho názoru?

2) Ceratophyllum demersum (ktoré som inak v nedeľu zredukoval o 80-90 % na len pekné časti) sa mi opäť mení. Okrem pekných/zdravých/zelených častí sa postupne objavujú časti, ktoré tvrdnú, lámu sa a strácajú zelenú farbu (minulý týždeň mi takto odišla väčšina ceratophylla). Odhadujem, že by to mohli byť príznaky nadbytku vápnika vo vode (vysoká tvrdosť vody), ale celkovú tvrdosť podľa DTS odhadujem na 12, max. 14 °dH. Podozrievam však aj hnojenie (Tetra PlantaMin), s ktorým som nedávno začal. Pred ním sa darilo ceratophillu lepšie a na iných rastlinách nevidím viditeľné zlepšenie po začaní hnojenia, preto idem toto hnojenie vysadiť. Špekulujem aj, či by za zhoršením stavu ceratophylla nemohlo byť to, že som postupne k nemu dal odrezky limnophilly (aby pustili korene a aby pomáhali ako ďalšia žijúca rastlinná zelená biomasa) a obe rastliny by sa nemuseli spolu znášať. Čo by to mohlo byť podľa vás?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 09:11 Muž @ Maq [3182] Re: Tučňák
Neřeš to. Živé věci nejsou nikdy dokonalé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2018 23:20 Muž @ Tučňák [78] - Chce to větší nádrž. – Díry v Echinodoru, kroutící se listy
Fotka k příspěvku Zdravím, pozoruji v akváriu celkem 3 problémy s rostlinami. První je zdokumentovaný na fotografii - jde o Echinodorus Frans Stoffels, na kterém (na všech) pozoruji ostré díry v listech, někdy kulaté, někdy přesně podél žilnatiny. Na mladých i starších listech. Konkrétně na fotografii je mladý list nové rostlinky ze stvolu. Při pohledu je člověk musí hledat, ale jsou tam.

Podle mě nedostatek draslíku, doražený nějakým šnekem, co myslíte?

Další věcí jsou zvlněné kraje listů Alternanthery reineckii (jsou vážně nádherné, jen asi ne zdravé), současně mám pocit, že i Echinodory se kroutí trochu více než obvykle (u jednoho mladého jsem i viděl list s neobvyklým tvarem banánu), viděl jsem i malé vrchní lístky Variabilky a jsou docela pomuchlané. Současně pozoruji u jedné Pagodule rozpad ulity od špičky.

Házím to všechno do jednoho pytle s nedostatkem vápníku v akváriu, odpovídalo by to?

Třetí věcí je hromada hnědých teček na corymbose, od kterých postupně listy uhnívají. Je těsně u topítka a žádná přilehlá rostlina podobné známky nejeví. Ta kytka beztak půjde pryč, jen by mě zajímalo, co to může být (kromě toho topítka, jestli něco).

Vše se týká nádrže Krevetkárium I.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 18:11 R Muž @ vaclav [8692] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bowerman
Ve vstupní vodě máš poměrně málo dusičnanů (13mg/l) hodně vápníku a málo hořčíku. To že hydrohila ztrácí spodní listy je normální a když u světla žloutnou až růžový je taky v pořádku. Pokud ti bioflor nepomohl což je vlastně draslík a mikroprvky tak bych zkusil PMDD kde je KNO3 kde je draslíku i dusíku dost. akvarijni-hnojivo.cz/… :-) www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 11:46 Muž @ Maq [3182] Re: Bowerman
U hygrophil je to celkem nevyhnutelné, když mají spodní listy méně světla. Smrky taky odspoda vyholují a není to nic špatného.
Ale pokud bys mermomocí chtěl cíleně hnojit, zkus draslík. Běžně se používá síran draselný (K2SO4), může být i chlorid draselný (KCl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 10:41 Muž @ Bowerman [0]
Ahoj, můžu opět poprosit o radu? Moc se nedaří mým kytkám, hlavně Hygrophile. (což mě překvapuje, měla by to být úplně ta nejsnáze pěstitelná rostlina). Rozpadají se jim celkem dost listy viz fotky v prezentaci. Nevím čím to je, myslel jsem si, že to je málo živinami, tak jsem začal lehce 1x za týden při výměně vody přihnojovat Bioflorem, ale nepomohlo to. Mám za to, že je to asi vodou, hodnoty jsem nikdy neměřil, mám jen údaje z vodárny - www.smv.cz/…

Asi bude ta voda dost tvrdá, cryptokorynám se vcelku daří.

Co s tím? Jsem úplný začátečník...Díky za radu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 15:58 Žena @ petulka [8] Re: Maq
Myslim ze je to vysledek prekrmovani a taky moc zivin v pude. Dno mi vlastne shnilo. Ted je vse ciste a pribudou nove rostlinky takze se to snad spravi.
To akvarium je moc male takze to neni jednoduche a navic to pritel prekrmuje. Kazdopadne dik ted uvidim jak to pujde dal. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 13:27 Muž @ Maq [3182] Re: petulka
petulka napsala: Duvod sinice byl podle mne prekrmeni a hnijici dno. ... pridala trochu stare vody.
Tak s tou starou vodou jsi sinice už jistě "nasadila".
Sinice přicházejí a odcházejí podle neznámých pravidel. Záruka není asi žádná a nikdy.
Ale přece jenom se mi zdá, že sinice - na rozdíl od bakterií a řas - závisejí taky na náhodě. Zárodky nejsou tak všudypřítomné a někdo ji nemá prostě jen proto, že ho žádná nenavštívila. A naopak je možné si ji přivléct a těžko se jí dokonale zbavit, přestože podmínky jsou odlišné.
Konkrétně: Měl jsem letos sinici ve velkém akváriu, a s rostlinami (očištěnými nejen v proudu vody a vykoupanými v hypermanganu) jsem si ji spolehlivě zavlekl do čtyřech nově založených experimentálních akvárek. A tehdy jsem víceméně náhodou teprve přišel na to, co tu moji konkrétní sinici spolehlivě ničí: pH < 6.0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 12:02 Žena @ petulka [8] Re: xvalp06
Duvod sinice byl podle mne prekrmeni a hnijici dno. Dno jsem vymenila pridala trochu stare vody. Jen na tech rostlinach ta sinice trochu je. Tak nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 11:52 Muž @ xvalp06 [11] - ŽivorodkyRe: petulka
Sinice se vrátí vždy, když bude mít dobré podmínky.
Jediná cesta je soustředit se na rovnováhu v akváriu a prosperující rostliny. Rostliny bych klidně vrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 11:42 Žena @ petulka [8]
Ahoj daji se vratit zpatky rostliny napadene sinici? Dukladne jsem je proplachla a znovu zalozila akvarko. Planuju koupit nove rosrliny ale nektere bych tam chtela vratit ale nevim jestli je sinice znova nenapadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 14:15 Muž @ AsusKD [26] Re: freem1
Podľa mňa nejaký druh ruduchy www.horacovoakvarium.cz/… ale neviem to iste. Ja to mam na anubiase a staršich listoch amazonáča.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 13:15 Muž @ freem1 [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na tych Hygrophilach sa uz zacalo vo vacsej miere tvorit aj nieco cierne.
Co je to prosim Vas a ako sa toho zbavit?
Dakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.10.2018 19:35 R Muž @ afc1886 [3858] Re: TrnyACS
TrnyACS napsal Vzdy do 14 dnu od uplneho vycisteni akvarka

Už jen toto zní dost špatně. Založ prezentaci akvária, kde uvedeš co nejvíce pravdivých údajů a přečti si ty odkazy, které jsi dostal při dnešní registraci.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 19:30 Muž @ TrnyACS [0] – Zoufalstvi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, chtel bych vas moc poprosit, zda jste se nekdo nesetkal s problemem na prilozene fotografii ? Vzdy do 14 dnu od uplneho vycisteni akvarka se toto objevi a nevime co to je a uz vubec ne jak s tim bojovat. Moc dekuji za kazdou radu a tip.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 17:05 Muž @ PeCh [45] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dropchecker mám od začiatku. Keď som omylom pustil viacej CO2, tak išiel do žlta. Teraz pred nedávnom som ho na pár dní odstavil - drop checker ukazoval na modro. Teraz som naspäť v zelenom. Orientačne meriam pH a tvrdosť, ale reálne testom neverím, tak len na porovnanie, ako či sa pH drží alebo mení. Orientačné hodnoty pH sú od 7,0-7,5 (keď je CO2 pustené) po 8,0 keď je CO2 vypnuté. Tvrdosť mi tester ukazuje medzi 11 až 14 °dH (podľa testera, každý tester však ukazuje konzistentné výsledky ale rôzne testery rôzne hodnoty :(). Rozptyly sú dosť veľké.

Čo sa týka listov, tak áno tie boli a sú stále zlé. Pridám fotky zo začiatku (1.-3. deň) a diery v listoch teraz.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2018 11:03 R Muž @ vaclav [8692] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
Předpokládám že ty nové načervenalé listy se ti už nerozkládají, takže je to v pořádku a pokud je starý list hodně poškozený (tak 1/3) tak ho odstřihni. Dají se i odtrhávat (směrem dolů a od rostliny) ale to bych radši nezkoušel také jsem toho nechal když jsem si takhle utrhl celou vrchní část rostliny. :-)
rybicky.net/clanky/1755-jak-nenakoupit-neakvarijni-rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 10:47 Muž @ Cyklohentán [35] - RostlinyRe: Andaska
Tie emerzne listy odumierajú presne takýmto spôsobom. Není sa čoho báť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 10:40 Žena @ Andaska [22] Re: Maq
Kdyby byly ty listy male, tak by mi to nevadilo, hlavně aby byly zdravé. To co tam je ted je hrůza.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 23:10 R Muž @ vaclav [8692] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PeCh
Základní vybavení když začínáš s CO2 je mít aspoň čidlo neboli dropchecker. Pak jasně uvidíš jak si na tom. Když začneš pořádně s CO2 a hnojením do sloupce vody a nevím jak si na tom se světlem tak se ti vzpamatuje. Mě po dvou měsících nepřítomnosti z ní zbyly černé kousky u dna a teď se pomalu vzpamatovává. Pěkné listy ale nemáš ani na jednom obrázku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 22:41 Muž @ PeCh [45] Re: vaclav
Je mi jasné, že to také ľahké nebude :). Alternanthera je náročná rastlina. Osobne si myslím (ale môžem sa mýliť), že jej ublížilo ubratie svetla a vypnutie CO2, najmä v súvislosti s tým, že ani predtým nebola v najlepšej kondícii. Druhou možnosťou (menej pravdepodobnou) je podľa mňa nejaký chýbajúci prvok - neviem však zistiť aký, no keby som si mal tipnúť tak by to bolo Fe. Keďže len začínam, tak sa chcem poradiť a preto som to opísal obšírnejšie a dal viacej otázok. Dúfam, že nájdem nejakú pomoc a riešenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2018 22:39 R Muž @ vaclav [8692] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PeCh
Celková tvrdost tě pokud jde o rostliny moc zajímat nemusí, spíš ta karbonátová nebo jak se jí někdy nesprávně říká uhličitanová. (KH) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 22:32 R Muž @ vaclav [8692] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PeCh
Nevím jestli ti bude stačit jen něco strčit do dna ale u Alternanthera určitě ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 22:08 Muž @ PeCh [45] – Alternanthera reineckii mini
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám akvárium zatiaľ iba 1,5 mesiaca. Bojujem s Alternanthera reineckii mini. Mal som ju kúpenú ako in vitro rastlinku s tým, že musela čakať 2 týždne v kelímku, kým som ju zasadil. Najprv bola nádherne ružová, potom vyzerala, že pomaly odchádza, navyše sa na ňu chytala vláknitá riasa, no začala pekne husto vyháňať biele korienky. Potom sa mi podarilo zbaviť riasy, ale teraz vyzerá, že jej odhnívajú korienky a riasa akoby sa chcela opäť vrátiť. Listy sa jej nikdy nevrátili do pôvodného zdravého stavu a ružové zostali iba zospodu a v dosť biednej kvalite (lámuce sa, odhnívajúce konce, prípadne dierky).

V zásade s riasou som bojoval tak, že som ju mechanicky odstránil (prstami som ju zošúchal), zredukoval som osvetlenie. Cca pred týždňom som myslel, že má už najhoršie za sebou. Bola bez riasy a mala pekné korienky. Od vtedy som začal pomaly zvyšovať intenzitu osvetlenia a na pár dní som vysadil CO2 (pred tým sa mi na jednu noc omylom podarilo pustiť priveľa CO2 a potom mi zase CO2 došlo). Teraz som ešte pridal osvetlenie a začal opäť s CO2. Alternanthera však stráca biele korienky, ostávajú hnedé (podľa mňa uhnívajúce), listy sú biedne a opäť sa pridala vláknitá riasa (radšej však budem mať trocha riasy, ale nech sa darí rastlinke). A ešte jedna zmena bola od posledného týždňa, že som jej ku koreňom dal klince aby som ju zaťažil (nie však u všetkých rastliniek - iba u dvoch) - pre istotu som ich teraz vybral.

Myslím si, že alternanthere niečo chýba. Idem skúsiť nejaké hnojenie - v petshope do ktorého som nabehol, nemali veľký výber a tak som vybral Tetra PlantaMin na skúšku.

Moje otázky:
* Viete povedať, čo tej alternantere je, a či má ešte šancu?
* Mám pridať na svietení a CO2 aby som ju podporil aj za cenu vrátenia sa riasy? Aktuálne som mierne pridal svetlo a pustil CO2 dúfajúc, že to pomôže rastlinke. Ako kompenzáciu chcem pridať aj hnojenie.
* Čo robím zle a čo by som mal urobiť inak?
* Mám to s ňou vzdať a prípadne kúpiť novú (za predpokladu, že už nemá šancu alebo, že pôvodom je to, že dlho čakala pred zasadením?
* Hnojiť? Môže byť ten PlantaMin (ťažko sa dopátrať presného zloženia - mal by však obsahovať železo, draslík, horčík, dusík a nemal by obsahovať fosfáty a nitráty neviem však v akej forme)?

Prikladám fotku teraz (25.10) a pred týždňom (18.10).

Ešte doplním, že riasa mi vyskočila potom, čo som sa vŕtal v akváriu (sadil, presádzal) a rozvíril som kuličku Bivoja alebo teraz keď som sadil Echinodorus a tiež som mu dával Bivoj.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 20:44 Muž @ Maq [3182] Re: Andaska
Kvůli nedostatku živin neodejde. Bude tvořit mrňavé listy a moc parády neudělá, ale neumře.
Kvůli nadbytku živin nebo zasviněné vodě by odejít mohl. Vypadá to tak, že listy sklovatí a odumírají.
(Já mám podobný E. Ozelot dlouhodobě v podmínkách takového nedostatku, že to ani nebudu uvádět, aby mě redakce nenapomenula za šíření poplašných zpráv. Vytváří perfektně zdravé, sytě červené listy. Akorát malé, tak max. 10 cm dlouhé, a moc se nepřetrhne s vytvářením nových. Ale ty staré drží.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2018 18:08 Muž @ Cyklohentán [35] - RostlinyRe: Andaska
Držím mu palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 17:34 Žena @ Andaska [22] Re: Cyklohentán
Ja prave nepoznam, jestli to jsou stary listy, snad jo. Zkusim ho prihnojit. Mrzelo by me, kdyby odešel.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 17:15 Muž @ Cyklohentán [35] - Rostliny – Re: Andaska
Keď som dával do akvária echinac, tiež my skapali všetky originálne listy po čase. Myslím že to je uplne normálne, keď mu nárastu submerzne malo by to byť ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 17:09 Žena @ Andaska [22] Re: Angus68
Při založení jsem tam dávala kousek kuličky Bivoj. Mám tam dat zase?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 17:04 Muž @ Angus68 [743] Re: Andaska
Nezapomněla si mu dát něco ke kořenům? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:57 Žena @ Andaska [22] – Echinodorus problem
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, ve 112l mám echinodorus rubin narrow leaf. V akváriu je 2 a pul měsíce. Když jsem ho kupovala jako emerzní, tak byly listy krásně tuhé a sytě cervenozelene. Ted se ale listy pomalu rozpadají a jsou slabounke jako papír. Tak ted nevim, jestli jsou to ještě emerzni listy, nebo se mu proste nedaří a něco chybí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:17 Muž @ logrus [0] Re: Maq
Jako myslíš že to dělo ten CO2 Vital?? A jak to že jen na té jedné rostlince? Ostatní bych řekl že rostou suprově?? Můžu ho zkusit přestat používat jestli další co vyroste bude na tom lépe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:01 Muž @ Maq [3182] Re: logrus
CO2 Vital ano
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 178

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 124983x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami