Co se to děje s rostlinami?
Jen pár poznámek-to "tekuté CO2" žádné tekuté CO2 není, ale tvrdý biocid s kumulativními účiky, navíc používaný v době, kdy by se měl v akvárku rozvíjet mikrobální život-mám na mysli ten prospěšný.
Co se Bioflor Master týče, vše je o "té správné dávce" myslím, hnojivo je to velmi dobré a odměřit zcela přesně se dá např. stříkačkou pro diabetiky. 1ml denně se mi jeví jako dávka naddimenzovaná. Výrobce má na svých stránkách k systematice hnojení celou stať.
A co se CO2 týče-je tady výborný článek od Marcela G "CO2 difuzor (pro nano akvária)" s vylepšeným principem kesonu a i výpočtem jeho rozměrů.
Asi to bude chtít plynné CO2. Světla a hnojiva je dost. Bioflor Master je určený pro akvária s CO2 ale nemám s ním zkušenosti.
Děkuji za odpověď. Před chvílí jsem doplnila prezentaci s pár informacemi.
Bez prezentace a nedostatku informací je možností hodně. Nedostatek dusičnanů, nevyváženost poměru prvků, nedostatek světla, CO2, nedostatečné proudění atd.
Podle fotografie vypadá rostlina jako Ludwigie, kterážto tuhle neplechu (vyholování stonku od spodních listů) dělá. Také je možné, že se jí nakonec nebude dařit vůbec. Založení prezentace akvária je základem.
Starší reakce
Také používám AquaGrower Macro a Micro plus jednotlivé prvky pro dorovnání hodnot vstupní vody.
Ano, vyzkoušejte. Já osobně používám (i trochu z lenosti
) raději komplexní hnojivo do vodního sloupce Aquagrower micro (
www.akvarista.cz/…) a macro (
www.akvarista.cz/…). Já tedy dávám light verze, protože nemám sycení CO2, ale pro vás by byly vhodnější plné verze, na které odkazuji. Dříve jsem také zkoušel dodávat jednotlivé prvky, ale nechtělo se mi to hlídat a dodávat kde co, tak jsem zvolil tuhle cestu a funguje bezva.
Děkuji za reakci. A myslíte že by tohle stačilo?
www.rostlinna-akvaria.cz/… Nebo pokud máte někdo nějaké osvědčené... Budu rád za každé doporučení.
Ano, souhlasím - nedostatek draslíku. Zkusil bych přidávat KNO3. Jinak u starších listů hygrophil ale není toto dírkování nic neobvyklého, děje se i u mě i když všechny ostatní rostliny jsou OK.
Nejprve bych zkusil přilepšit draslíkem.
Starší reakce
Chce to vydržet až se akvárium zajede což trvá i měsíc.
Potřeboval bych poradit. Mám týden nové akvárium (krevetárium 30l,
rybicky.net/nadrze/34516-krevetkarium-30l) a některé kytky ztratily barvu. Nedá se říci, že z vysazených kytek jde o určitý druh, ale spíše jde o konkrétní sazenici, kterou jsem si udělal z in-vitro koupených květin. Konkrétně mi zlobí 1 trs Lobelia cardinalis 'mini' a 1 trs Eleocharis pusilla. Je to ojedinělé a prostě je mám odepsat nebo je něco špatně a časem odejdou všechny? Jinak ostatní kytky vypadají zeleně a např. Limnophila sessiliflora za týden udělala 4 cm a doslova září zdravím.
Starší reakce
Dobre. Hned rano provedu vymenu
U tohohle substrátu musíš měnit vodu ze začátku o dost více než 1/3 týdně. Je to sušená hlína.
Mam test v akvarium. Je to podle me substratem Japanese soil , ktery pH snizuje
To pH víte odkud? Je to poměrně hodně nízko v nádrži, kde se nesytí co2.
Ano. Podle návodu. Az pote, co kytky zacaly pruhlednet
Ty jsi tam to hnojivo nalil celé (25ml)?
Voda měněna 1x týdně, 1/3 . Prvni týden neměněna kvůli nálevníkovi, na kterého jsem použila UV lampu. Hnojivo bylo aplikováno pouze jednou, v Pondělí a to PlantaMin 25ml. Momentálně znám pouze hodnoty pH a to 6.6 . V akvarium jsou pouze rostliny
Jeste prosim doplnte vice informaci do prezentace. Jak casto hnojite, jak casto a JAK cistite akvarium, jak casto a kolik vody menite apod
Idealne nejake vstupni parametry vody, ktere lze od vodarny ziskat.
Rybky zatim nemate? Nebo nejake dalsi zivocichy?
Diky
Dobry den. Jsem absolutni novacek , co se tyce akvaristiky. Od zalozeni akvaria je to uz asi treti problem a ja nevim, cim to muze byt. Rostliny najednou zacaly pruhlednet , temer vsechny. Nevite nekdo, co s tim? Dekuji
Starší reakce
Mám ich voľne ale nie všetky( viď prezentácia). Aby sa mi nemotali po celej hladine tak som si vyrobil zo vzduchovej hadice a z prisaviek takú ohradu
Zkus ještě volně. Mi se nechytl vůbec v tom nimi akva.
Ne každá rostlinka Ti poroste. Takže pokud se mu nebude dařit, tak si z toho nic nedělej.
Áno všimol som si že na hladine sú všetky dobre. Takže ich vysadim zo substrátu a dám na hladinu
Dobré odpoledne. Jestli můžu přidat názor, tak růžkatec je plovoucí rostlina. Zkuste ho nechat plavat na hladině, tam mu je nejlépe.
Snažím sa ale mám znova problém a zasa s rozkatcom. Sa mi rozpadáva. Zvysne rastliny mi rastú
Starší reakce
Doporučuji hodně dosadit - u rostlin platí, čím více, tím lépe. Chybu v žádném případě neuděláš. Některé pojedou, některé budou skomírat a některé se odeberou do věčných lovišť, ale to je normální. Jestli chceš co nejrychleji prosperující nádrž, tak ji doslova "nacpi" rostlinnou masou.
Ať se daří!
Ujali sa,trocha sa vytiahli tak beriem to tak že budú rásť,uvidíme. Súhlasím ale že ešte môžem dosadiť
Rostliny ti teda za mě neprosperují. A nečekej až se rostliny rozrostou, ale dokup nové.
Rastliny momentálne prosperujú,tak som chcel pridať ďalšie tak že po strihani týchto ich zasadim.
Áno akvaflor Af-7 už nebudem používať lebo mám pocit že ten je tiež na vine. Rastliny by mali tiež rast aj bez tohto hnojiva.
Svietim 6 hodín. 16.00 do 22.00
Topitko mám fix na 25 stupňov
Pravděpodobně pomůže víc rostlin a vysadit ten Akvaflor Af-7. Jak svítíš?
Na jakou teplotu máš nastavené topitko?
Už sa stalo. Mám tam akurát len tu jaskyňu ktorú rada využíva bojovnica. Takže prikladám ďalšie fotky kde mám ako už spomínali nižšie pravdepodobne sinicu. Čo mi podľa vás pomôže?
Momentálne som natom takto z rastlinamy. Dnes som zasadil ďalšie z iného akvarka, tak som zvedavý ako sa chytia. Akvarko mám 3 mesiace.
Ako vidíte dal som aj plávajúce rastliny ktoré sú fixnute aby mi neplavali hore dole po akvarku.
Takze proti tej sinice pomôže menej svetla alebo nejaký prípravok ?
Ideální ten růžkatec, limnophila taky pěkně roste (hodně se mi osvědčila), egeria, a pak taky plovoucí salvinia… to všechno roste celkem rychle a dobře to tím pádem redukuje zbytečné živiny / odpad, tím pádem i řasy apod
Ahoj, rostlina se jmenuje růžkatec.
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum Řekl bych že se ti začíná rozjíždět sinice. Máš prostě čerstvé akvárko a hodně málo rostlin. Ideální by bylo založit prezentaci nádrže. Takhle například není poznat čím a jak svítíš a jakou máš vodu...
Každopádně za mě vyházej všechen plast a nahraď jej rychlerostoucími rostlinami
Ahojte,neviete náhodou čo to je za rastlinu a prečo ma zrazu konce do tmavozelena? Zasedena je tretí deň.
Starší reakce
Udělal bych několikrát větší výměnu vody a pořídil si základní testy aby jsi časem zjistil jak na tom jsi s hnojivem a nelil ho tam moc nebo málo.
Překvapilo mě dávkování hnojiv. Rostliny vykazují nedostatky na starých i na nových listech. Dávky se mi zdají trojnásobně větší a ještě je přidáván NO3 a ještě živorodé ryby. Málo rostlin na takové nastavení. Odhaduji, že prvky se spíš vzájemně blokují z důvodu nevyrovnaných poměrů než z nedostatku.
Dobry den, krouti se mi konce listu u rostlinek. Co jim může chybět? Přidávám CO2 a hnojim denně hnojivem od Profiplants + dusik.
Starší reakce
Mým krevetám zvýšené dávky hnojiva nevadily. Při této intenzitě osvětlení a dávkách CO2 bude nutné pořádně přihnojit. Pokud ne tak se to projeví negativně na rostlinách. 1ml Tropicy týdně do 50ti litrů dávám při slabém osvětlení bez CO2 a to tam jsou jen epifytní rostliny.
Mám vodu na Praze 9, vstupní parametry jinak změřené nemám. Ještě jsem se do toho tak nezanořil.
Teď se budu ptát jako začátečník? NO3 lze doplnit tabletami NPK pod kytky? Nebo zvýšit počet ryb? Mám vyzkoušeno, že více rozpustného hnojiva dávat nemůžu, protože to nedělá dobře krevetám.
Já jsem dlouho dával tropicu zlatou abych držel NO3 dole kvůli červeným květinám stejně jako tomu je uzpůsobené svícení.
Každopádně díky za reakci
Provozoval jsem podobné akva s CO2 a Stejným osvětlením.
rybicky.net/nadrze/31494
Dávkoval jsem zelenou Tropicu 1-2 ml denně a týdně dorovnával Mg. Nevím jakou máš vstuní vodu (já mám Ca 17, NO3 5 Mg 2, ostatní skoro nula). Ty nedostatky na starých listech odpovídají nedostatku makroprvků. Díry většinou nedostatek K. Zdá se mi ale že se spíš rozpadají. Corymbosa asi vykazuje nedostatek NO3.
Starší reakce
Obě rostliny vyžadují hodnè světla. Schválně jsem červenou rostlinu daroval do akva, kde se svítí jen 6h, ale silněji. A daří se jí tam více než u mě při 10h svícení.
Mno, je pravda, že limnophilu úplně na prudkém světle nemám. Jen vykukuje a stonky jsou ve stínu kryptokoryn. To by mohlo být ono. Zkusím jí vymyslet a především udělat místo někde více já světle a uvidíme. S tou červenou rostlinou je to zvláštní. Schválně jsem si jeden stonek nechal v košíčku v láhvi na okně a tam drží, ale v akva je to žalostný pohled...
Ahoj
Uplne si nemyslim, ze neco ozira zdrave rostlinky. Sneci a jim podobni oziraji odumirajici nebo zeslable kusy. Spis mi prijde, ze rostlinky nebyly uplne v super kondici a neuchytily se. (A pak se do nich pustili sneci apod). Limnophilu mam a potrebuje dost svetla. Tam kde neni poradne svetla, mam stonky skoro hole nebo velmi podobne tem tvym. (Viz obrazek)
Asi bych ji zkusit sestipnout, dat tam, kde je nejvic svetla a cekat, jestli odrazi
Ale uvidime co reknou ostatni
Přidat reakci
[1] ...... 201
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 163574x