Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 20:21 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: Vevod
Nedostatek makroprvků. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 19:48 Muž Vevod [5]
Fotka k příspěvku Ahoj, před cca 5 dny jsem udělal nové akva a přesadil do něj rostliny. Tyto rostliny byly v pohodě. Dnes jsem si všiml že u rostliny Alternanthera ( bohužel druhý název již nevím ) listy úplně ztratily barvu..jsou průhledné.... denně dodávám CO2 Easycarbo 2-5ml na 120l vody...hnojivo mám bioflor od Rataje dal jsme 30ml na 120l vody při založení akva. Nevíte co se s těmi rostlinami děje???? zelené rostliny jsou v pohodě...zatím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 18:32 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: vaaclav
Protože není moc, rostlin v tom akváriu. K ve vodě chybí a výměny pomůžou odčerpat nadbytek živin. Jinak jak máš vysoko ty výbojky? A co barva DC?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 17:24 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dobrman101
Proč jen K? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 16:45 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: marcuss
Řekl by jsem, že ještě nemáš zajeté aq, a s největší pravděpodobností jsi to přehnal z hnojivem. Dělej velké výměny vody denně a přidávej jen K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 09:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: marcuss
Co je to základní hnojení a to svítíš jen 7 hodin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 09:42 marcuss – Všechno chcípá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už si nějak nevím rady co s tím, rostlinky nechtějí růst, vysoké eleocharis zhnědly úplně. Ostatní jsou řídké, více nerostou. Po založení všechno začalo pěkně růst, defakto nedošlo k žádným změnám a nyní konec. Neporadil by někdo co jim chybí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 09:02 Muž Driv3r [236]
Mam mali protivný problém s pačuli vzprimenou,od spoda ji opadávaj listy nebo je někdo žere.ale i občas uhnije udspodu.netuším proč ale mam pocit ze ta černá fólie bere světlo.a tak všechny rostliny co jsou vzadu jsou nějaký nedomrli.
Svítím ted jen 2 zařivkama kvuli sinicim furt se mi tvořili.kdyz ne na dně tak nahoře na rampě na kořenů a v plovoučkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 10:24 Maq Re: ice82man
Prezentace, detailní informace... normální postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2017 09:50 Muž ice82man [0] – Blyxa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli neměl někdo podobný problém s blyxou viz. foto. Přidal jsem CO2 i zvýšil dávky hnojiva , vodu měním pravidelně cca 30% obsahu jednou týdně. Předem děkuji za rady
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 20:49 Muž Magic [879] - RostlinyRe: dobrman101
Mikroprvky sú tam z PMDD.
Dám im týždeň, ako sa prejavia a potom uvidíme. Zatiaľ by s povedal, že sa to lepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2017 20:46 Maq Re: dobrman101
Ze střední zpátky na základku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.04.2017 20:34 Muž dobrman101 [1] - RostlinyRe: Magic
Co třeba koupit pořádný kompletní hnojivo jako je profito nebo seachem flouris? Chybí ti mikroprvek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 19:06 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaaclav
Tak som si kúpil PO4 test od JBL a výsledok - 1mg/l!
Takže hnojiť fosforom sa nebude, chýba holt niečo iné. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 20:47 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaaclav
Pokiaľ tých pár fliačkov bude znamenať, že neritina bude mať čo žrať, rozhodne sa im brániť nebudem.

Fosfor mi napadol preto, lebo je to jediný prvok, čo nie je v hnojive a tie moje ryby toho moc nenas... jedia. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 20:45 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Maq
To rád počujem.
Investujem teda radšej do sonaru na hľadanie rýb, dnes som videl zas o jednu neonku menej. V tej džungli to je katastrofa. ;-)

Vďaka, páni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 20:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Trochu fosforu by možná pomohlo¨, ale ty zelené flíčky se ti budou dělat stejně jen jich možná nebude tolik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2017 20:17 Maq Re: Magic
U té hnědovky to je normální stav když dorůstá nový list.
U těch ostatních by se dalo hádat leccos, ale na málo fosforu bych zrovna moc nevsázel.
Edit: Mrkl jsem na Tvoji prezentaci, včerejší fotka. Kdybych měl rostliny ve stavu jako je máš Ty, neřešil bych NIC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2017 20:15 R Muž romant [27987] Re: Magic
Ten list hnědovky je naprsoto zdravej novej list, jak bude stárnout, ten konec bude sestejněn jako zbytek listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 20:12 Muž Magic [879] - Rostliny – Fosfor?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pozerám sa na rastliny sťažujúce sa na málo fosforu?

Hnedovka má pár listov s takým fľakom na konci, staršie listy kryptokoryny a hlavne anubiasu majú nové zelené fliačky, zotrieť to nejde.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2017 13:09 Angus68 – Re: Maq
Fotka k příspěvku Takhle vypadá teď :
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2017 12:23 Angus68 Re: Maq
Ahoj,zakoupil sem Proserpinacu v TP,dováží AQUA-DAHO 25.2.17. Před cca 10 dny začala vytvářet submersní listy.Prozatím nejvěrnější podoba je s Václavovou druhou fotografií ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 13:17 Maq Re: vaaclav
Máš opravdu bohatou fotodokumentaci.
Takže vyčkám a uvidím. Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.03.2017 12:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to dost variabilní rostlina a záleží na podmínkách v akváriu. I vedle sebe dokážou růst rostliny z jinými listy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2017 12:47 Maq – Proserpinaca palustris 'Cuba'
Poprvé jsem si tuto rostlinu koupil u Akvárium Růžička na zač. prosince. Překvapilo mě jak rychle vytvořila submerzní listy, velmi jemně zpeřené, no nádhera.
V polovině února jsem něčím zkazil vodu a pár rostlin utrpělo. Mezi nimi tahle, zůstaly mně doteď snad tři. Protože šlo o jednorázový a krátkodobý výkyv, pořídil jsem si ji znovu, tentokrát od Aqua Daho. A chová se jinak! Tvoří listy mnohem méně zpeřené, spíše jen pilovité, vykrajované.
Četl jsem někde že proserpinace trvá déle, než začne tvořit jednoznačně submerzní, pěkně zpeřené listy. To by odpovídalo těm novým. Nicméně ty předchozí byly jiné.
Máte někdo poznatek, že bychom v akváriích měli dvě různé populace téhle rostliny? Nebo snad existují dvě podobné variety, či dokonce druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2017 06:33 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Na naroky nepozeram... kupujem ktore sa i pacia a casom sa ukazuju ktore idu a ktore nie :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 06:10 Muž tonof [53] - RostlinyRe: stanki
Správne Stanki akvárium nemá byť pre nás otročinou, ale relaxom. Dobre Ti radí Powery, pestuj druhy rastlín ktorím vyhovuje tvrdá voda.Ináč aj tak Ti to pekne rastie len dokúp správne rastliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 22:44 Muž powery [250] Re: stanki
Mám taky podobně tvrdou vodu a roste mi to docela pěkně ;-) Chce to zkoušet rostlinky, kterým se bude dařit, a ty si nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 21:01 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Reverznu mam ale tu najmensiu 190l za den. Davno som ju pouzival, ale vtedy som este nevedel co je to ppmd a ine veci. Nebolo nic moc, mal som vsetky riasy a rastlo to horsie. Najvecsi problem bola manipulacia. Dlho trva kym tolko vody nazbieram do bandasiek, potom to prelievanie atd.... bol velky problem s pravidelnou vymenou vody, bol som otrok svojho akvaria :-D . Navyse byvam v byte. No bohuzial musim mat vodu aku mam a pokusit sa jej prisposobit. sad Pomali tiez naberam skusenosti a je to ´pomalicky lepsie a lespie.
A ta limnofila :-) Kedze tam neni vela rastlin nech rastie aspon ta... ale uz trocha ju bude treba prestrihat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 19:21 Muž tonof [53] - RostlinyRe: stanki
Stanki pri takej tvrdej vode si namiesto elekt. sondy na CO2 a elektromag. ventila mohol radšej kúpiť reverznú osmózu na zmäkčenie vody. CO2 si mohol nechať ísť nonstop a filtrom nastaviť prúdenie vody tak aby Ph bolo stabilné. Ak máš chuť ešte investovať zožeň si osmózu tá ti vyrieši problém s vysokým Ph a vstrebávaniu mikroprvkov a fosforu. Ale ak chceš skúšať či aj v tak tvrdej vode budú dobre rásť rastliny, tak Ti držím palce. Bude to poučné pre všetkých X-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 19:06 Muž Driv3r [236] Re: stanki
Někde tu jsem čet ze je doporučené osazeni 80%dna. Tzn u tebe příliš málo,a rozpon u ty sesiliflora je moc velký jen se táhne za světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 19:01 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Fotka k příspěvku Tu je terajsi stav
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 18:35 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Tie rastlliny uz podrastli, napriklad sesiliflora rastie jak ozivot a nestiham ju strihat :-D PH mam na ph kontroleri nastavene na 7,00. Pouzivam CO2. Pri KH12 je spotreba celkom slusna, bomba dlho nevydrzi :-D ale zas plnenie neje drahe. A To tenso som zo zaciatku daval menej ale poamli to rastie a spotreba stupa. Tyzdenne menim 1/4 vody. A test od rataja asi nebude najpresnejsi ale orientacne to staci a drzim to tesne nad nulov. Napriklad predty v huste zarastenom akva som davam FE mix+ kde to obsahovalo viac zeleza a vtedy slo tyzdenne len 2g. Jak som presiel na tenso razom na 6-7g.
Ale stym horcikom sa asi este pohram. Skusim si domiesat presny pomer horcika a ci mi test ukazuje spravne na ca a mg. A skusim pridat mgso4 do spravneho pomeru 1ku3 . Ale bude to kvantum mgso4 a doteraz som otom vedel ze ho mam malo ale bal som sa tolko pridat. Ci? nejake napady alebo rady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 18:09 Muž MichalV [327] Re: stanki
3-4 g tensa za tyzden? Urcite? Na tych par rastlin je to az az. Nejaky cas by som to vynechal a potom daval cca 1 g. Na testy by som sa nespoliehal a na Rataja uz vobec nie. Pri tak tvrdej vode budes mat vyssie pH a tu je na mieste pouvazovat nad silnejsimi chelatmi zeleza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 15:17 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Dalsie rastliny mi dojdu toho tyzdna.. je to tiez pravda ze je ich malo. Ja som len chcel vediet coho to je dosledok. Ci nedostatok niecoho alebo ako naznacujes ty este nedostatocnej bilogickej filtracii? Prezentaciu aktualizuje jak bude cas a aj fotky. Len teraz je menje casu som stale v praci. A ten horcik mam pridat aj ked ste viac stvrdim hodu? Nebude to mat ziadne nasledky? Skusim zdvojnasobit davku? 20g na 400L vody tyzdenne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 14:00 Maq Re: stanki
Mohl bys aktualizovat prezentaci?
Když se dívám na Tvoje víc jak měsíc staré fotky, vidím toto: Rostlin je málo. Většina dna není prorostlá kořeny. Ono se toho hodně nakecá o biologické filtraci, ale já věřím spíš na bioreaktor ve dně. Když má substrát dobrou strukturu a když je plný kořenů rostlin (které dodávají do dna kyslík a část potravy pro bakterie a houby), tak tam dochází jak k aerobním, tak k anaerobním procesům, a to je správně. Všechny živiny se všemožně přemění a nakonec se dostanou do stavu kdy je rostliny spotřebují.
Pokud jasně převažuje aerobióza (s půdním filtrem, např.), nebo anaerobióza (málo kořenujících rostlin), tak to jde špatně. Mikroflóra je nekompletní, rozklad organické hmoty končí ve slepých uličkách (nezřídka jedovatých), a některé živiny zůstanou pro rostliny nedostatkové, i když tam fyzicky jsou.
Takže... pokud máš skutečně málo hořčíku, tak ho přidávej. Ale jinak od hnojení celkem nic nečekej, leda spíš zhoršení stavu. Přidej rostliny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 09:21 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Zelezo davam tenso 3-4g tyzdenne na 400l vody. Vzdy po vymene meriam testom od rataja a snazim sa drzat na minime 0,1mgL . Ked je nula, trocha pridam, ked je viac uberiem na dalsi tyzden. Horcik davam 10g mgso4 na tyzden. Mam velmi tvrdu vodu cez 25 nemeckych stupnov a ked som meral testom od akuaru vyslo mi ze celu tvrdost tvori vapnik. Ak by som chcel dodrzat pomer vapnik horcik 3ku1 stvrdil by som ju viac. Mam problem aj clkovo ze starsie listy celkovo hnednu. Nepaci sa mi ako to rastie. No3 sa snazim drzat cca 20mgL a po4 do 0,5mgL

Este by som sa spytal, neje niekto z vychodu SVK s ktorym by som to mohol rebrat, poradit? Lepsie raz vidiet ako citat stokrat po fore :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 08:43 Maq Re: stanki
Železo to není.
V tomto malém rozsahu bych to neřešil. Nanejvýš jednu dávku mikroprvků. Ty rostliny jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 08:18 Muž RBeil [174] Re: stanki
Bude tam toho vic, tipoval bych to na Mg a Fe podivej se i zde akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 07:59 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Caute vie mi niekto poradit preco mi tmavnu konce listkov? Najviac to mam na corimbose. Alebo coho to je nedostatok? Draslik je stale viac ako 10mgL teraz som ho aj napriek tomu zacal pridavat dalsich 10mgL tyzdenne, 1/4 vymena vody tyzdenne. Trocha lepsie to rastie ale nezlepsilo sa to
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 07:22 Muž RBeil [174] Re: Driv3r
SAE ti nepomůže, mi to vůbec nežrali. Pokud je to opravdu hodně porostle sinici tak pak nejrychlejší způsob je zatemnit akva na týden. Všechno čisté a rostliny to v poho zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 23:01 Muž Driv3r [236] Re: Maq
Huh to jsme dva když někde vyskočí tak ji střiknu jemně carbonem.jednou jsem ho nechtě stříkl na nech a kus ho chcip.tak ho používám na to k ničemu jinému není.
Mě sinice vylezla už potřetí 2x katastrofa a vše diky světlu.Prvně nesmyslně dlouho svícení a malo rostlin.a podruhé přepnuté hodiny.
Teď už svítím 4x36w začala zase vyskakovat ale přidal jsem na rostlinách,a dal nějaký plovoučky. Objednal jsem 3druhy pmmd a budu zkoušet,nevidím jinou možnost než pokus omyl.
Každé akva je jiné,jen doufám ze si neodpravim celou osádku.
Tak to můžeš být rád ja si prošel skoro všemi řasami ale všechny odešli časem skoro sami,teď občas je na pár listech a skle ta malá zelená tečkovaná.
Přidal jsem SAE a teď mám Obavi že nemají co jist.některé rostlinky jemnoliste dostávají pěkně na pr..l smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 22:28 Maq Re: Driv3r
Přiznám se že nemám ponětí jak bojovat se sinicemi. Nějaký "recept". Ekologové popsali a prozkoumali kalamitní výskyt sinic v eutrofních vodách (tj. nadmíru zásobených živinami). Domnívám se, že v akváriích nás často trápí sinice úplně jiného ražení, že to nemá jednu zřetelnou příčinu. Proto taky čtu o dost různých zkušenostech akvaristů, jak se sinicí (ne)úspěšně bojovali.
Spíš než chemicky se mi zdá nadějnější je potírat biologicky. Já je nemám už moc a moc let, a vlastně nevím proč. Mám nějaké stereotypní postupy (čistý substrát, hodně rostlin, spíš méně ryb, žádný velký výkrm, naopak flákám odkalování, vodu měním, ale méně intenzivně, atd.), ale proč mě sinice nenavštěvují, nedokážu říct. Ne že bych si stěžoval. :-)
Nemám ani rozsivky. Mám jen zelené řasy, různé druhy, pořád, ne sice kalamitu, ale vyžadují stálou pozornost. Ale jsem spokojený že mi nerostou na rostlinách - jenom na skle a u předního skla na substrátu. Na kořenech mám chumáčky dost hezké vláknité řasy (snad Cladophora). A jakási vláknitá potvora vegetuje v mechu; ta mně štve nejvíc. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 21:40 Muž Driv3r [236] Re: Maq
Mě sinice vyskakuje u skla a dna uprostřed akva. Řek bych že to je světlem proti akva je okno.a odtud se rozlézá.Můžete mi tedy doporučit jaké pmmd? akvarijni-hnojivo.cz/… děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 21:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: RBeil
Akorát bacha, těch 40mg/l už některé ryby nemusí rozplavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 21:05 Muž RBeil [174]
Co akva to originál, mě pomohlo zvýšit dusik úplně volně kolem 40mg/l. Nikomu to nevnucuju, ale když člověk nic nezkusí ničemu se nepřiučí. Takže když nepomůže zvýšení N tak zvýšit P popřípadě oboji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 21:04 Muž tonof [53] - RostlinyRe: Maq
Tvorí sa všade po rastlinách dno je zatiaľ čisté. Dobrú noc spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 20:59 Maq Re: tonof
Dělá se Ti všude, nebo jenom někde, třeba v koutě?
Pokud to druhé, napadá mě zkusit změnit směr a rychlost pohybu vody. Netvrdím že je to chytrý nápad, ale zkus to a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 20:49 Muž tonof [53] - RostlinyRe: Maq
Určite nízka koncentrácia N a P nemá vplyv, aj pomer N:P je zhruba 10:1 čo je tiež dobré, tak už neviem kvôli čomu sa tá sinica rozbehla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 20:24 Maq Re: tonof
No ale souvislost růstu sinic s nízkou koncentrací N a P je jaká? Já jsem sinici neměl už od útlého mládí, tak vlastně ani nevím, jak by se dala vypěstovat. Zato běžně mám v akváriu nízkou hladinu živin.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=1601