Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 139 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:38 deniska – Re: Yirka
vložila jsem do svého profilu fotku akvára, tak juknete se mi tam??děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:31 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: benkova
Už jsem klidnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:25 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: Sid
VZALA JSEM HRST PÍSKU ,dala do sklenky a čekala ,jaká bude reakce fixinelou .Písek byl vypraný a reakce žádná ,takhle jsem to udělala i včera se starým dnem v akvu,vyjmula jsem část písku a udělala také reakci a měla jsem pocit že bílé kamínky se rozpustí . Jinak zakoupila jsem písek v chrudimi u mého známého co má zverimex ,ale i in měl v akvách ten černo bílej ,ale měl ho tam málo a bez kytek ...řekla jsem mu jaký mám problém pohovořili jsme o tom a dal mi písek říční o zrnitosti asi 3-4 mm.za chvilku vyfotím a vložím foto ...vím že nemám vyhráno a že je to běh na dlouhou trať ,ale myslím si že když se přišlo na první problém snad díky vám přijdu i na osatní ....v akvu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:15 Žena ustavprochore [567] – Re: benkova
Tak ještě manželovi poraďte, ať do víčka PETky vlepí místo hadičky spojku na hadičky, je to praktičtější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 09:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: benkova
...když jsem byla v té velké údržbě tak jsem to vzala z gruntu ...a štěrk jsem zajisté prolila fixinelou a LIDIČKY MOJE VŮBEC NIC ...HURÁ ..., důkladně ho propláchla a začala jsem řádit ...
Nevím, jestli nejásáte příliš brzy... :-O
Prolívat písek Fixinelou?! coze Můžete upřesnit, co si mám pod tím představit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 08:57 Žena ustavprochore [567] – Re: Deniska
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

Po přečtení odkazů určitě sama přijdete na to, kde byla chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 08:57 Muž Yirka [9126] – Re: Deniska
Aby ti zkušenější amatéři mohli poradit, musíš se trochu více o svých nádržích(žkách) rozepsat. Velikost, technika, parametry vody, rostliny atd, nebo rovnou založit malou prezentaci. Pak se určitě najdou rady, které kdo ti pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 08:42 Deniska – Re: benkova
Koukám, jak tu zkušení akvaristé radí nám, amatérům a také bych potřebovala dát radu...koupila jsem si akvarijní set, načetla knížky o akváru a založila ho...už jsem doma měla měsíc v tom super malém bettárium bettu a přišlo mi, že i když se to jmenuje betárium, tak tam té bettě prostě není dobře... zašla jsem tedy do specializované prodejny a tam si nechala zařídit celé akvárium...a našemu btákovi jsem koupila kamarády, které mi také doproučili a to 8 neonek a 2 zobákovce...říkala jsem jim, že jsem naprostý amatér, tak ať mi doporučí něco nenáročného, což podle mě ten zobákovec není...zařídila jsem akvárium podle návodu a po odstátí vody jsem přidala ryby...do druhého dne byly všechny, kromě beťáka mrtvé...sad dosud nechápu proč, protože vše bylo dobré...v sobotu jsem proto jela a koupila nové ryby a květinu...ryby drželi do dneška, kdy jsem našla tři mrtvé s totálně okousanými ploutvemi a kytky se do druhého dne rozpadla, což už jsem zjistila podle vaší, včera zmiňované, zkoušky...ale teď mě zajímá co je s těmi rybkami...nevím jestli to dělá beťák, ale přes den ho tu pozoruju a ani si jich nevšimne, ještě jsem ani neviděla, že by jedinou honil...nemůžete mi poradit, kde může být chyba?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 00:51 Žena benkova [10] - Živorodky
JINAK JSEM JEŠTĚ JEDNOU CHTĚLA MOC VŠEM PODĚKOVAT ZA POMOC A ZA VAŠI TRPĚLIVOST..DĚKUJI!!!!! JSEM OPRAVDU AKVARISTA ZAČÁTEČNÍK ,VŠEM DĚKUJI ANI NEVÍTE JAK VÁM VŠEM PODĚKOVAT A BUDU RÁDA ,KDYŽ MI ZASE PORADÍTE ,JSEM ZA TO VDĚČNÁ .DĚKUJI VŠEM. potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 00:49 Žena benkova [10] - Živorodky
budu si sem muset dát inzoš...kdo by postrádal nějaký ten plevel :-D ,pro akvaristu amatéra ...a ještě musím vykoumat co těm kytičkám schází ...JINAK JSEM DOMA NAHLÁSILA MÉMU MUŽSKÉMU ,CO PO NĚM CHCI A UKÁZALA NÁVOD TADY CO JE NA TU PETKU NA CO2...TAKŽE JEŠTĚ ZÍTRA JÍ CHCI ...jinač nedostane večeři ;-) ,on mi chudák vše už odkejve,prej sem jak hromádka neštěstí ...ale ted doufám že bude líp ,a hlavně v akvu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 00:45 Žena benkova [10] - Živorodky
ahoj lidičky,tak dneska po 4,5 hodinách práce s akva ...to snad k něčemu bude ...ale dalo mi to zabrat a nééé málo ,no uvidím ,jinak jsem si zakoupila i něco do dna ,omlouvám se že ted přesně nevím co,ale někdo to tu poradil... :) ,no a když jsem byla v té velké údržbě tak jsem to vzala z gruntu ...a štěrk jsem zajisté prolila fixinelou a LIDIČKY MOJE VŮBEC NIC ...HURÁ ... hop ,důkladně ho propláchla a začala jsem řádit ... potlesk ...ted budu doufat...co z toho ráno bude až akvo zapnu (rožnu),spínač mi nějako stávkuje i to čidlo na ohřívač :-| ,no nic ...topítko funguje i bez metru kabele a elektroniky ...měla jsem čidlo zvlášt nějaké digi ....no nic ,hlavně že vše funguje a vyměnila jsem i nové vzduchovací hadičky...ted budu čekat co na to kytičky ...vím že to nebude hned ...ale budu doufat...že něco málo přežije...jo jinak plevel jsem dneska nesehnala ... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 21:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
Možná nejen Václav bude muset své oblíbené doporučení "Otestuj dno octem!" rozšířit o doporučení "A otestuj si i ten ocet!"... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 21:11 Muž filipsi [1295]
ustavprochore napsala: Sid napsal: Asi máte špatný ocet. :)
... anebo ten ocet už není, co býval... :-D


Mozna jo, driv se prodaval i 20 procentni kvasny lihovy, 8 procent standard, nyni jsem zahledl i 4 procenta.
No a ruzne octy vinne a ovocne (nic proti nim, mam rad a v kuchyni pouzivam), ktere jsou dnes oproti drivejsku hojne pouzivane, maji procenta nizsi a ruzna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 20:50 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: benkova
...problém se asi vyřešil, mám pocit, že se mě to v té fixinele rozpustí...
Mno..., jsem rád, že se podezření na vápenec (mramor) potvrdilo. :-)
(Tím ale neříkám, že vám to přeji! Jen mě vaše tvrzení neseděla s tím, co jsem v souvislosti s vaším akváriem "viděl" a "četl"...)
Výměnu takového dna nepovažuji za "všelék"; domnívám se ale, že je to jedno ze zásadních opatření, jak kytkám život ulehčit.
Už ani ten ocet není, co býval! Že, Dáši? :-D (Proto používám HCl...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 19:40 Muž Yirka [9126] – Re: benkova
Pokud cokoliv tak ještě ten Sidem doporučený odkaz. Nechci se dotknout, ale opravdu stojí za to si ty články přečíst.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 15:46 Žena benkova [10] - Živorodky
tak jedu kupovat písek a dám se do předělání akvária ...myslete na mě at vše dobře dopadne ,mám z toho strach a né velký ,ale pro záchranu akva kytiček udělám cokoliv potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 14:59 Muž Pete [10] – Re: benkova
Přidal bych pod štěrk ještě jílový substrát. Mám ho taky 8kg a všechno, co jsem zasadil nad ním, se chytlo krásně hned. V Hornbachu ho maj a je to od JBL. Balení 4kg je tam za cca 130,-kč X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 14:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Wrata
mam akvarka v praci - v Praze, takze zadny podstatny problemy s rustem kytek nemam...
michani s destilkou rozhodne pomuze co se tyce tvrdosti a pH vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 14:08 Žena ustavprochore [567] – Re: Moucha
SiO2 by opravdu šumět neměl ;-) , ale jo, ať si klidně trochu octa/fixinely s sebou vezme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 14:00 Muž Wrata [21] – Re: Moucha
No mne taky na Kladne nektery kytky moc nejdou.. zacal jsem lejt destovku snad to pomuze.. Jak to resi ty?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ustavprochore
a pro jistotu si do kramu vzit trosku fixinely a klidne si ten pisek otestovat..... dost lidi doporucuje TOMI-pisek č.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:50 Žena ustavprochore [567] – Re: benkova
Nebudete první (a bohužel ani poslední), kdo bude měnit dno. Doporučuju křemičitý!!! písek 2 - 5 mm, návody na to, jak to udělat co nejšetrněji bez rozhození rovnováhy v akva, k dohledání ve fóru. Doporučuju rovnou nasázet i nějaký ten "plevel". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2009 13:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova
1) koupit jiny dno.. doporucuje se ricni pisek 2-3mm, viz. rybicky.net/rady/dno-akvaria-a-kameny
2) poradne proprat pisek (aby se minimalizoval zakal)
3) pripravit si kyble (umyt je, poradne vyplachnout), dat si odstat trochu vody na pripadne doliti
4) odsat do kyble vodu (z akvaria, nejlepe pomoci hadice), pridat fitr, zapnout ho(pokud to bude jen na par hodin tak se ani nemusi zapinat,ale to pak filt ke kytkam a riby jinam nez filtr- pro sichr), po chvili prelovit rybicky
5) do dalsich kyblu prelit vodu z akvaria, kytky dat do kyble s akvarijni vodu, jde o to zachranit co nejvice akvarijni vody
6) vyndat stare dno, trochu kalu muzesh v akvarku nechat
7) dat nove dno a zacit napoustet vodu z kyblu (tu starou akvarijni) cca do 1/3, pokud se zakali pockat, az se usadi
8) zasadit kytky, upravit
9) dolit zbytek vody z kyblu, osadit filtr, pockat hodku, ci nez se vycisti voda
10) dat rybicky a dolit vodu do normalniho stavu

pak se musi jen sledovat zakal a chovani ryb, pred par dny jsem delal neco podobneho (vymena dna sterk -> aquaclay), ale bez ryb, mam vic akvarek, a vsecko v pohode
hezky si vsecko priprav, pocitej s tim ze par hodin to bude trvat



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:27 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: Moucha
ju tu kytku jsem měla a stejně k.o. tone ,no nic asi to je tím dnem tak na rychlo musím sehnat dno nové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:25 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: Moucha
takže je to v HÁJI ...ale problém se ai vyřešil hmm ,mám pocit že se mě to v té fixinele rozpustí coze ...pomoc...co těd s tim ,celé dno vyměnit ale jak zařídím aby bylo už funkční? ,když koupím nové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova
ale jedna kytka by ti mohla udelat radost.... Egerie rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
je to takovej plevel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:16 Muž PentueR [256] – Re: Sid
Nejste snad Side obchodním zástupcem Spojených octáren a moštáren, že nutíte uživatele k nákupu octa po hektolitrech? ;) Ten písek může být prostě drcený štěrk bez vápníku, je podobných po akvaristikách dost a dost. Kdysi jsem podobný taky koupil, protože vypadal dobře. Nešuměl, ale nakonec jsem ho nepoužil kvůlivá relativně ostrým hranám a hrubosti. I to může být důvod, že se v něm některé zelenině moc nedaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova
cim koncentrovanejsi kyselina tim je test viditelnejsi (takze u fixinely tusim jsou jen bublinky, jako u vodniho kamene)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:10 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: Moucha
fixinelu doma mám ..tak jdu naní a ředit jí nemám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova
misto octa se da pouzit neco co odstranuje vodni kamen.... nejaka jina kyselina.... treba fixinela, HCL, H2SO4 z autobaterie, citron apod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 13:00 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: ustavprochore
no osobně nevím,když jsem kameny vybrala a důkladně prohlížela,tak teda navím přesně jak má mramor vypadat ale osobně dle po´hledu bych řekla že to mramor není ..čistě bílej kámen (drcený),bez žilkování ,tvrdý ale ne tolik když jsem ho rozdrtila větším kusem kamene ... :-D ,a nebo zda je možné že to dno mám dost dloho cca 3 roky ....ale i ten ocet není co bejvávalo ...a to je recht...koupím novej a uvidíme udělám test znova ..zda to nebylo i tím že ocet mohl vyčpít ;-) ,no nevím ...dnes výrobci šetří na všem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:50 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Sid napsal: Asi máte špatný ocet. :)

Zvláštní s tím octem. Před časem jsem tu někomu do komentáře psala, ať klasickou černobílou drť z akvaritiky testne, a taky prý nešuměla. Tak nevím, buď výrobce nahradil mramor něčím, co se tak jen tváří anebo ten ocet už není, co býval... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: rjulius
Přeji vám, aby to přežila. A kdyby se nezadařilo, zkuste podobnou kytku, která je méně náročná a i v "průměrných" podmínkách (vč. nikterak "extrémního" osvětlení) má nádhernou červenofialovou barvu - Ludwigia palustris ROT od Dennerleho. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:19 Muž rjulius [17] – Re: Sid
:-) vždyť tak jsem to myslel... ale třeba to přežije, než se to naučím a pak už se jí bude jen dařit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:14 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: Sid
mám hlásím že nic sad ,nešumí nevím zda to není tím že to dno tam mám už tři roky ..já ho ani jednou nevyměnila ,ale ten kámen ještě nevím msím přikoupit ocet...jinak skála ta velká je plastová ;-) ,jako pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: benkova
(Nejde editovat!)
Co ten "octový test" - už ho máte hotový? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: benkova
...tak je mám rozesadit také a víc pod světlo?
Zkusit to můžete, ale myslím, že to je ve vašich podmínkách marný boj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Deniska
...první dávka ryb mi kompletně uhynula...dosud jsem nevěděla proč, nemohlo to být také kvůli těm kamínkům?
To se dá skoro vyloučit. Mrkněte se na stránky věnované zakládání akva. Tam nejspíš najdete odpověď na svou otázku. (Odkaz vám jistě někdo poskytne.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:06 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: rjulius
Problém bude v tom, co jsem už napsal - plevuňky nejsou zrovna jednoduché kytky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 12:01 Deniska – Re: benkova
Také jsem vyzkoušela test s octem a kamínky a pění mi to jako blázen...nechápu, že když si všechno koupím ve specializované prodejně akvaristiky, jak akvarium set,ryby,květiny a kamínky, tak mi prodají něco co tam nemůžu mít...první dávka ryb mi kompletně uhynula...dosud jsem nevěděla proč, nemohlo to být také kvůli těm kamínkům??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:56 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: Sid
tak je mám rosesadit také a víc pod světlo ? inu vemu si rady k srdci potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:45 Muž rjulius [17] – Re: Sid
Aha, díky. Já jsem je rozesadil, tak to bude problém jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: benkova
Takže keramika... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:43 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: Sid
no olůvko tu mám ještě jedno ..koukám na něj a sekla sem s ním abych zjistila co to je a je to keramika ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: rjulius
Příliš nahusto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:41 Muž rjulius [17] – Re: Sid
Jenom bych se vmísil... jak jste z té fotky poznal, že je špatně zasazená?
Respektive ... jak má být správně?
Já ji totiž mám v akva také přes měsíc a ještě se nehnula, je to sice splendida, ale to asi bude stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:40 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: benkova
já se také omlouvám za chybičky ...já to plně chápu,já chovám mimčo a do toho tu bulím co s tím akvárkem... sad ...už jsem s tím chtěla seknout ,abych řekla pravdu ...ale snad to dám ještě do kupy ,díky Vám všem....Víte jsem akvarista amatér a najivně jak ,jsem zjistila jsem věřila prodejcům v akvaristikách ..a dlouho jsem hledala odvahu se sem přihlásit..víte já mám chovné stanice psů a mohu říct,že nikdy lidem nepovídám hlouposti a tak nechápu jak si to mohou dovolit v ZOO prodejnách ,všude hlásím jsem akvarista amatér ,začátečník a zjištuji že info z nett adres mi také nestačí a hodně se přiučuji od Vás ..Všem za trpělivost vůči mě Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:36 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: benkova
...sádrové..nebo co olůvko...
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: benkova
To máte dobře - hnědovka nepatří do štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:33 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: kristian
ne mám je vyndané z košíků a zasázené ve štěrku,teda jen jednu mám přichycenou těřítkem vypadáto jako sádrové..nebo co olůvko a to mám tím přivázané režnou nití

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [139] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=6901