Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 112 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Martin
po osmi měsících je špatná asi každá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:27 Muž Martin [3]
to bych neřek že budou tak hrozný,myslel jsme že budou dobrý :-D já se v zářivkách nák nevyznám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:23 Muž kortezhugo [983] – Re: Martin
...nie "časem"...ale cim skvor ich vyhod... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Martin
to svetlo bych koupila co nejdriv, to se pak budes divit, ja sehnala 18w zářivky 840 i za 60 korun
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:18 Muž Martin [3]
Takže potíž je ve špatné osvětlení,přehnojení a odkalování :-D hnojit už nebudu,necham tam jen JBL KUgeln a PROFLOR,nebo BIOFLOR už tam nebudu lejt.Budu častěji odkalovat a časem koupím zařivky :-D a jestli to nebude OK :-D začínam znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:14 Muž kortezhugo [983] – Re: Martin
tie GLO uz maju "odsvietene" ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:12 Muž kortezhugo [983] – Re: Martin
www.lightspectrum.sk/…
tu mas 950 Lumenov a svietivost 20000h :) to mas hned viac ako 2x tolko svetla X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:11 R Muž Silent [5949] – Re: Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:03 Muž Martin [3]
:-D jaké doporučujete zářivky? (je tam místo jen na dva kusy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:00 Muž kortezhugo [983] – Re: Martin
15W SUNGLO
Technické parametre: 400 Lumenov, 80 Luxov, svietivosť 3000 h.- na toto BACHA... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:59 Muž Martin [3]
Zářivky jsou staré 8 měsíců.Mam dát silnější zářivky a proč mi tam nejdou kytky většího vzrůstu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:50 Muž kortezhugo [983] – Re: Martin
ake su stare tie 15W SUNGLO a 15W POWERGLO???
..."odkaluji jednou za týden 5l vody" -je do dost malo skus aspon 25-30Litrov
...v "tomto" pripade bi som povedal ze je to "prehnojene" a zaroven menis malo vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2010 19:49 Usine – Re: Martin
Špatné světlo,příliš hnojiva, malá výměna vody a pro ryby dost krmení = nerostoucí rostliny.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: voko
podle me zas sviti malo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:37 Muž voko [9] - Živorodky
záleží, jaké máš rostliny. Podle mně svítíš až moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:30 Muž Martin [3]
ahoj,
ve 125l Aq mi nerostou kytky většího vzrůstu,menší kytky jako kryptokoryna červen,atd rostou celekem dobře,ale zakruticha neroste,kroutí se u dna,jiné kytky ženou k hladině,ale uhnivají jim dolní listy.Žádné kytky vetšího vzrůstu mi nerostou.
svítím 14hodiny s 2x 10min pouza 15W SUNGLO a 15W POWERGLO
hnojím JBL Kugeln,Dajana Pet-PROFLOR
odkaluji jednou za týden 5l vody
v AQ je pár Skalárů,neonky(15ks),parmičky siamské-2ks(dány do Aq kvůli řase),krunýřovci(3ks-velký 9cm),ampulárky(2ks).
Tak nevím kde je chyba,že kytky nerostou a když tak mají řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 08:00 Žena Kerze [14]
No, jo, ale některé z těch Anubiasů byly přemístěny z většího akvária, kde prosperovaly až moc... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 07:57 kreten – Re: Kerze
Z pěstování na suchu je změna pod vodu, ony se ty kytky nejspíš chytí posléze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 07:52 Žena Kerze [14]
Fotka k příspěvku Prosím o radu, mám cca 14 dnů založené akva 30l. Je tam říční písek o zrnitosti cca 2mm, teplota vody 24-25 st., filtrace běží non stop, svítím 12h denně 0,5W/l a umístila jsem tam většinou nenáročné kytky, přihnojeno PlantaMinem, výměna části vody jednou týdně, obyvatel pouze jeden Betťák a několik drobných šneků. Zdá se, že se tam kytkám moc nedaří - zvláště Cryptocoryne x willisii odspoda žloutne, žloutnou i Anubiasy, které jsou ale všechny přivázány ke kořenům...čím to může být - ať mi ty kytky neodejdou...?!
Nádrž vypadá takto - špatný substrát ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 20:03 Muž karelpavel [18]
smich díky asi taky patřím mezi ty - co odstíny poznají - také se tím živím ano palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:47 omu – Re: filipsi
grafikou se castecne zivim tak tech 16 odstinu snad taky dam, uvidime :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: omu
jeste bych pridal dalsi indicii, predpokladam ze vodu beres z vodovodu, takze si najed na stranky dodavatele a jukni jakou vodu ti dodavaji, casto misto hnojeni postaci jen castejsi vymena vody

ale pridavani co2 se asi nevyhnes

jinak jsem asi v mensine, ale na mne se manzelka obraci, abych ji vybral, ktera barva se k cemu hodi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:40 Muž filipsi [1295] – Re: karelpavel
Jasne, normalni chlap vi, ze losos, meloun a maliny nejsou barvy, ale jidlo :-D . Yirka je vyjimka.
Ja se doma odmitam podilet na tom, kdyz mi zena predlozi vzornik, vybere pet barev, podle me absolutne stejnych, a chce rozhodovat, ktera se hodi vic k .... Zavru oci, zapichnu prst, a trvam na tom ze ta je nejlepsi (a stejne tam je za dva dny jina, protoze "byla lepsi" hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:34 Muž Yirka [9123] – Re: karelpavel
Nelze generalizovat, jde o cvik. Troufnu si říci že mám velmi vytříbený barvocit, stejně jako spousta jiných chlapů v polygrafii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:28 Muž karelpavel [18]
JuraS napsal: pak ještě záleží na tom jak jsi s barvocitem..nech to vyhodnotit ženské..chlapi vidí a rozeznávají jen 16 barev..odstíny nám unikají..prostě příroda...

To je jako pravda ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 17:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: letfudo
Vadí, nevadí... Nižší je lepší, ale ten kdo ho neměří a má trošku víc rostlin, tak má také přes osum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 17:06 Muž letfudo [30] – Re: letfudo
Ještě se zeptám - pH k 8 tedy zásadně nevadí? Také je v naší vodě docela dost Ca - 71mg/l..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 17:01 Muž letfudo [30] – Re: Johan
Díky, zkusím tedy častěji měnit i více vody a odkalování moc nepřehánět. Naše voda má sice jen 17,5mg/l NO3, ale tak snad to bude stačit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 16:44 Muž Johan [4945] - Rostliny
katterinecka napsala: Svítila bych oběma těma 15W zářivkama, a přidávat CO2. Proti řasám musíš snížit obsah živin ve vodě, častěji měnit, a ty mečovky bych vyměnila za jiný rybky, jsou to docela prasátka. Možná by na ty rostliny pomohlo přidávat železo, nebo zjistit jakej máš limitní prvek
Když tady je právě problém ten, že těch živin spíše schází. Limitní tu bude asi hodně dusík. To, že ste snížil osvětlení byla asi dobrá volba. Té vody bych se nebál měnit klidně i víc a odkalujte jen špínu, kterou uvidíte na substrátu, žádné rytí do dna, už tak tam máte málo živin.
Více např. v dalším aktuálním tématu: rybicky.net/forum/14494…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 16:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: letfudo
Svítila bych oběma těma 15W zářivkama, a přidávat CO2. Proti řasám musíš snížit obsah živin ve vodě, častěji měnit, a ty mečovky bych vyměnila za jiný rybky, jsou to docela prasátka. Možná by na ty rostliny pomohlo přidávat železo, nebo zjistit jakej máš limitní prvek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 16:26 Muž letfudo [30] – Re: Johan
ano, cca 1/4-1/3 (co odkalim) 1x za 7-10 dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 16:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: letfudo
Vodu měníte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 15:44 Muž letfudo [30] – rostliny zase nerostou
Prosím všechny o radu: cca před rokem a něco jsem založil akvárko, tradičně udělal pár základních chyb (dno, světlo,málo kytek) a přišly řasy a rostliny po asi měsící poměrně slušného růstu přestaly jít. Myslel jsem si, že je to špatným dnem, tak jsem znovuzaložil (před cca 3měsíci) akva s pískem z flexiobkladů, kytky z aqua-daho, rychlerostoucí, nenáročný - začátek vypadal slibně, rostly, rostly (snad až na echinodory) a pak zase prásk a rostliny skoro stojí a řasy jedou, můžete mi někdo poradit, co s tím? Mám za to, že žádnou zásadní chybu nedělám.. (ale to má za to asi každej). Teď to svádím na vysoké pH (až 8), ale to už asi vařím z vody hmm Bližši info o nádrži mám v prezentaci, ještě doplním, že nehnojím, pouze u založení kuličky Bivoje + hřebíky do dna. Už mě to štve a je to safra škoda, mě to akvárko tak baví.. :-(
Jo a aktuální fotky jsou ve složce řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 12:57 Žena Kerze [14]
Tak, jeho rodný list nemám, ale myslím, že ano... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 10:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kerze
Je to jeden z nejstarších listů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 10:11 Žena Kerze [14]
Mám dva. To je jejich práce ? Díry v těch listech nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:59 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: omu
Zrovna to množství světla je pro návrh řešení nejdůležitější. Změření NO3 na začátku bude nezbytné. Pokud test ukáže nulu, není se čemu divit že se v malém množství objevila sinice, pak by přihnojování KNO3 bylo opravdu na místě, ale to jsou stále jen domněnky.
K přesnosti testů: ať jsou odchylky od skutečnosti jakékoliv, jsem alespoň schopen naměřit nulu, nebo přebytek, a jsem schopen sledovat tendenci.
S CO2 bych asi neváhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:51 JuraS – Re: omu
nejsou přesné ty na jednom papírku pro víc hodnot..to je jen pro orientaci..rataj je moc složitý, jeho kapátka nekapou, nálepky na lahvičkách se odlepují, celkově to nejhorší..tetra, sera..klasika a kvalita..pak ještě záleží na tom jak jsi s barvocitem..nech to vyhodnotit ženské..chlapi vidí a rozeznávají jen 16 barev..odstíny nám unikají..prostě příroda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:49 omu – Re: omu
Side, OMLOUVAM SE ZA PREKLEP, svitim 2x18W 640 + 1x18W akvaglo, celkem 3x18W. To je tak kdyz clovek pise v praci a do toho dela jiny veci...


Ohledne tech testu - co jsem doted postrehl s diskuzi tak nejsou nijak zazracne presne, existuji nejake min nebo vic kvalitni nebo je jedno ktere koupim?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: omu
...2x18W 640 + 3x18W aquaglo...
Proto to biogenní odvápnění. :-)
Vypadá to, že kytkám skutečně došly živiny.
(pH má samozřejmě na jejich dostupnost vliv, ale k BO by bez schopnosti rostlin získávat při daném pH makro a mikroprvky sotva mohlo dojít...)
Edit: Dvouhodinová pauza je dost málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Kerze
Je to jeden z nejstarších listů?
Máte v akva ancistruse? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:38 omu – Re: Eff
Diky za reakce.


Svitim 2x18W 640 + 3x18W aquaglo, vsechny trubice jsou 4 mesice v provozu. Od 9-13h, pak 2 hodiny pauza, 15-21h, celkem 10h denne. Kdyz jsem zkousel zvysit dobu sviceni na 12h, zacala se objevovat sinice. Tezko rict jestli to byl nasledek nebo by zacala rust i tak - bylo to chvili pote co prestaly rust rostliny. Momentalne pri sviceni 10h ji tam symbolicky stale trochu je, ale ne nijak drasticky.

Koupim doporucene testy a uvidim. co2 bych se nejradsi vyhnul, jezdim momentalne na 6ti denni sluzebni cesty coz neni idealni na zacinani si s experimentovanim.... uvidime.

Diky za odrazeni od vymeny filtr. hmoty.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Eff
:-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:26 Žena Kerze [14]
Fotka k příspěvku Ještě dodám, že děravýten list není...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:25 Žena Kerze [14] – Hnědé skvrny na listu Anubiasu
Fotka k příspěvku Prosím vás, co je tohle ? Objevilo se to v sobotu na jednom listu Anubiasu. Hrozně rychle se to šíří, radši jsem ten list dneska ustřihla. Zbytek rostliny je v pořádku, dokonce kvete. Je to můj nejstarší Anubias s oddenkem silným jako palec, krásně hustě rozvětvený. Ve dně jsou přichyceny pouze kořeny - stojí na nich. Na žádné z ostatních rostlin nic podobného není. Nejde to sundat - je to skrz list, takže myslím, že řasa to není. Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2010 09:17 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Sid
Nejdřív měř, potom řeš.
To dno opravdu vypadá velice odkaleně, na druhou stranu v brněnské vodě toho zas tolik nechybí, například NO3 běžně z vodovodu měřím 40ml/l. Mě by zajímalo to pH a jak jsem psal NO3, P, Fe. Ono je totiž docela dobře možné, že tam živiny jsou, jen při vysokém pH nejsou dobře dostupné.
Takže Já radím:
Světlo, CO2, počkat, počkat, měřit, pozorovat... výsledek ale taky dost možná ukáže, že i hnojit, jen musíme nejdřív zjistit čím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 09:01 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: omu
To, co vás potkalo, je celkem běžný jev - velmi pravděpodobně rostliny vyčerpaly jak zásobní látky, které si přinesly s sebou, tak živiny, které měly zpočátku k dispozici.
Přehnaná hygiena taky není ve vašem případě na místě - při takto střídmě zarybněném akva je časté odkalování spíš na škodu. (Neplést s častou výměnou části vody, která může naopak živiny dodávat.)
Podle projevů biogenního odvápnění zas tak málo světla v akva nemáte, přesto se připojuji k Effově doporučení stran výměny zářivek.
Otázkou pak je, co dál... Samotná výměna zářivek problém nevyřeší, a proto budete muset buďto světla ubrat nebo dodat kytkám více živin.
A jste tam, kde jste být nechtěl... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 08:48 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: omu
a) O výměně filtru v této fázi neuvažuj.
b) 2x640 18W a 1x darovanou aquaglo - takže 2 nebo 3 trubice? Pokud dvě, je osvětlení nedostatečné (pochopil jsem že nádrž má 100 litrů). Darovaná aquaglo je pánbůví jak stará, začal bych opravdu výměnou/posílením osvětlení. Svícení od rána 6 hodin, pak 3-4 hodiny pauza, pak dalších 5-6 hodin světla.
c) Změř NO3, P, Fe. Dřív než o hnojení, začni přemýšlet o přidávání CO2. Takže změříme i Ph a KH. Brněnská voda bývá běžně tak Ph 7,6 a KH 8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 08:06 omu – Problem se stagnaci rostlin
Fotka k příspěvku Dobry den,


Potreboval bych poradit – mam 4 mesice zalozene akva a rostlinky pomalu ale jiste po veselem rustu ze zacatku zacinaji stagnovat. Nez se pustim do nejakych radikalnich zmen, tak bych se zeptal zkusenejsich, které z nich mají smysl

a) Mam atmam cerpaci hlavu s relativne malym obyc. molitanem (cca 9x9x13cm). Pomohla vy vymena za biomolitan? Nenei to v teto chvili zbytecne riskantni zmena? Nemam druhou cerpaci hlavici tak by muselo byt nejakou dobu akvarium prakticky bez filtru, nez by se novy zajel.

b) Svitim pomoci 2x640 18W a 1x darovanou aquaglo. Zmena na 830+840 trubice by mela vliv?

c) Nehnojim, rybek nemam moc - necelych 50cm na 100l vody s tim ze se jedna o vcelku cistotny ryby - tetry, razbory, odkaluji docela casto. Takze je mozne ze v akvariu je nedostatek zivin - napovidalo by tomu to ze nemam ani pamatky po jakekoliv rase. Coz je stav ktery bych nerad dobre myslenou radou pridavej co2+ppmd narusil.

Na druhou stranu si myslim ze prave ziviny jsou hlavni problem, pokud bych mel popsat anomalie kterych jsem si u rostlin vsiml tak to jsou. Heteranthera Zoster, Ludwiga Repens, Limnophila Sessiliflora - nerostou rovne ale jak kdyby "uhybaji", nevim jak to popsat, pusobi to jak kdyby zvrchu na ne neco tlacilo a ony se snazily uhybanim do boku dostat vys. Ludwiga Repens - zacinaji ji rust trochu zkrabacene listy. Vallisneria asiatica - pozoruji na ni nejspis odvapnovani - listy se pokryvaji sedou hrubou vrsvou, ktera jde pri trochu snahy oddrolit. Rostou ji nove slahouny ale nedorustaji do normalni velikosti, zustanou male a starsi listy zacinaji docela rychle odumirat.Takze na ktere prvky myslite ze mam zamerit, koupit testy a pripadne zacit pridavat? Vodu mam brnenskou, z brezovskeho zdroje.

Pro predstavu pridavam fotku soucasneho stavu



Diky za podnetnou diskuzi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:00 Muž Lada2 [11] – Re: Raimo
ty listy jsou opravdu od anciku mam je na jednou echinaci uplne stejne nicmene s tim svetlem myslim ze ledka to nedozene
jinak driv jsem ty napadene listy odstranoval ale pak jsem zjistil ze kdyz je tam necham nenapadnou nove dokud ty stare nezlikvidujou uplne a to chvilku trva takze jim je tam nechavam:-))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [112] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=5551