Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 15:32 MichalNecek Re: afc1886
Takze je to v poradku? Nikde jsem nenasel, ze by se zbarvovala, takze ji nic asi nechybi, ale misty mi prijde, ze se ty listy jakokdyby zcvrkavaji. No je to Akva štěrk o zrnitosti 3-8mm,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2017 14:42 R Muž afc1886 [14700] Re: MichalNecek
Holt blíže světlu se ti pěkně vybarvuje.
EDIT-ale to dno nevypadá nejvhodněji,řekl bych,že to je nějaká drť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 14:36 MichalNecek – hygrophila carimbosa
Fotka k příspěvku Zdravím Vas, mám na Vas dotaz. Mám rostlinu hygrophila carimbosa, rostlině se daří, ale začala ve vrchní části na Všech 5 ks, červenat viz foto. Nevite jestli je to v pořádku, nebo je nejaky problem? Prihnojuji CO2, svitim 12 hodin denne světlo mam Led 90cm 24,8w, nove mám i vnější filtr. Děkuji za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 18:47 Muž paulo [58]
Fotka k příspěvku A teď to vypadá zhruba takhle...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 19:41 Muž paulo [58] – Lotus red tiger
Fotka k příspěvku Dobrý den, dovezl jsem si dva lekníny, jeden vzrostly, chvilku rostl, čekal jsem že shodí listy, dočkal jsem se, teď vyrostly nové, ale jsou dost malé, zakrnělé mi přijdou, potom jsem si dovezl další leknín, menší, ten měl náznak shození listů, ale teď se rozjel tak že posílá na hladinu už druhý list za týden, máte někdo zkušenost s tím že staršímu leknínu trvá dyl než se rozjede?Vlevo je velký leknín a napravo se krčí malý, teď je to naopak
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2017 13:46 Maq Re: TheHonca
Bude to pravděpodobně souviset s tím, že rostliny umějí živiny přijímat takříkajíc do zásoby. Což podporuje domněnku, že chybí spíš nějaký mikroprvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:07 Muž TheHonca [0] Re: TheHonca
A ještě jedna věc... Proč ty nové rostou jako zblázněný a ty starý bílý prostě stagnují?

TheHonca napsal: Už jsem to sem jednou dával, ale vůbec se nic nezměnilo a třeba na něco přijdeme. Blednou mně vršky u sessiliflor a ludwigií. Tyhle rostlinky jsem koupil ve stejném obchodě. Ze začátku krásně rostly a teď se jejich růst zastavil a prostě jsou bílé jako stěna. Maličko se mi zdá, že u ludwigií se lístky i deformují, ale těžko říct, jak vypadá deformace v praxi. V úterý byl přidán poprvé N, P a Fe v koncentrované formě a od čtvrtka jede CO2. Do té doby jen bioflor a CO2 vital. Doma máme velmi tvrdou vodu. Od posledního sázení nové rostliny velmi rychle začaly růst a silně poskočily, se starými se nestalo nic. Vše je v prezentaci a sem přikládám i bílé vršky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:45 Muž TheHonca [0] Re: zervan
Díky za info. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 06:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TheHonca
Môže byť, každé ráno trošku. Asi by som dával v prepočte na železo 1:1. Ak ide naozaj o nedostatok železa, malo by sa prejaviť zlepšenie už po pár dňoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:57 Muž TheHonca [0] Re: zervan
A kombinovat ferro s bioflorem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TheHonca
Pri takej tvrdej vode by bolo určite lepšie nedávať Bioflor raz za týždeň, ako píše návod, ale každý deň menšiu dávku. Ak sa bude dávať raz za týždeň, železo sa môže vyzrážať a byť ho nedostatok. Bioflor sa mi javí ako rozumná zmes mikroprvkov, okrem železa je tam i primerane mangánu, ktorého nedostatok sa prejavuje takmer rovnako. No Easy Life Ferro obsahuje asi len železo bez mangánu, čo by v prípade nedostatku mangánu mohlo situáciu skôr zhoršiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 20:46 Muž TheHonca [0] – Blednutí rostlinek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už jsem to sem jednou dával, ale vůbec se nic nezměnilo a třeba na něco přijdeme. Blednou mně vršky u sessiliflor a ludwigií. Tyhle rostlinky jsem koupil ve stejném obchodě. Ze začátku krásně rostly a teď se jejich růst zastavil a prostě jsou bílé jako stěna. Maličko se mi zdá, že u ludwigií se lístky i deformují, ale těžko říct, jak vypadá deformace v praxi. V úterý byl přidán poprvé N, P a Fe v koncentrované formě a od čtvrtka jede CO2. Do té doby jen bioflor a CO2 vital. Doma máme velmi tvrdou vodu. Od posledního sázení nové rostliny velmi rychle začaly růst a silně poskočily, se starými se nestalo nic. Vše je v prezentaci a sem přikládám i bílé vršky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:47 Muž Mitroz [160] Re: Maq
Tak vata s aktivním uhlím je tam, jednu kytku jsem uštípl, jedné dal tabletku a poslední nechal bez zásahu. Zítra na burze koupím hnojivo a pak dám vědět jak se situace vyvíjí, třeba to někomu dalšímu pomůže. Zatím díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:25 Maq Re: Mitroz
Klidně uštípni, a ten nápad s aktivním uhlím se mi líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:00 Muž Mitroz [160] Re: zervan
OK, díky za rady, zkusím koupit Tenso Cocktail a uvidíme. Ostatní kytky vypadají v pohodě. Marně přemýšlím co jsem do akva dával i delší dobu zpět, žádná léčiva, jen Esha Optima v tom by problém být asi být neměl. Na nic jiného si nevzpomínám, kromě těch tablet.
Pokud by to mohlo být něco toxického, dám do filtru černou vatu s aktivním uhlím, ublížit to nemůže, mám ho do foroty pro tyto případy.
Nemám zkusit u jedné kytky ten nemocný konec uštípnout? Pokud jsem se dočetl správně, množí se řízkováním, takže víc ji ublížit než teď už asi nemůžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:00 Maq Re: zervan
Mně se Hygrophily uplatňují jako signální rostliny. Stěžují si velmi zřetelně na každý deficit.
Jinak jsem si zapsal do paměti, co tady píšeš. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.02.2017 16:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Maq
S tým bórom naozaj opatrne. Nejako sa mi to však nezdá, voda nie je až tak tvrdá, že by mohol byť jeho nedostatok voči vápniku. Ten som kedysi mal, ale to som mal cca 16 °dGH (z toho väčšinu tvrdosti tvoril vápnik) a prejavoval sa trochu inak, na všetkých rastlinách (aj inak bezproblémovom Echinodore) boli mladé listy zvlnené, nie až tak znetvorené ako na fotke.

Žiaľ, s Hygrophilou nemám žiadne skúsenosti, tak sa neviem vyjadriť, no mi to pripadá skôr ako toxicita niečoho. Aj pod týmito rastlinami sú tie tablety? A i to zvýšenie dusičnanov by mohlo mať súvis, asi treba teraz trochu viac sledovať ich stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 16:44 Maq Re: Mitroz
Čili nedostatek dusíku můžeme vyloučit, velmi nepravděpodobný je nedostatek vápníku a málo pravděpodobný nedostatek hořčíku.
Zkus ten bór. Buď si kup nějakou směs mikroprvků (Tenso Cocktail aj.), nebo kyselinu boritou, a nebo v nouzi borovou vodu v lékárně.
Ale pozor - i když jeho nedostatek může nadělat paseku, je to mikroprvek, takže si vééélmi dobře spočítej dávku. Bude malilinkatá!
Nejlepší bude asi ten Tenso Cocktail, stejně ho skoro určitě budeš potřebovat i později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 16:03 Muž Mitroz [160] Re: Maq
Aktuální test vody z akva:
NO3 - 25 ted to docela vyskocilo, byva to mene (10), mozna ze jsem dneska odkaloval
NO2 - 0
GH - 8
KH - 6
PH -7,5
Chlor - 0

Vody z kohoutku nijak neupravuji, měla by být středně tvrdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 15:49 Maq Re: Mitroz
Máš měkkou vodu?
Může to být nedostatek i jiné živiny, každopádně to vypadá dost vážně. Tablety nepoužívám, takže nemám moc přehled co umějí. Nicméně od tohoto závažného deficitu Tě neuchránily, čili je namístě uvažovat o jiném hnojivu.
Co všechno víš o vodě co Ti teče z vodovodu a jakou máš v akváriu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 14:36 Muž Mitroz [160] Re: Maq
V těch tabletách bór je, můžu zkusit k jedné z nich dát ještě jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 14:28 Maq Re: Mitroz
Jedna z možností: nedostatek bóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 14:04 Muž Mitroz [160] – Hygrophila corymbosa - pokroucené listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny,
prosím o radu, Hygrophila corymbosa začala nějak zlobit, má pokroucené vrchní listy, začínají hnědnout viz foto. Před třemi týdny jsem dělal řádné protrhání ostatních kytek - na tyhle jsem ani nesáhl. Jinak žádné jiné změny v akva se nedějí. Po protrhání jsem dál pár tabletek Dajana Plant Root do dna, aby to ty protrhané měly jednodušší. Tím by to snad být nemělo, napadá mě světlo, jak se vyšplhaly nahoru, že by jim to nesvědčilo?
Díky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 19:55 R Muž romant [27987] Re: Bainah
Začal bych pravidelně týdně měnit obvyklou 1/3 objemu vody, podle potřeby odkaloval, když odkaluješ, nečistil filtr, to si nechal tak za 14 dní, vodu měnit vždy. Chce to dát akváriu nějaký pravidelný rytmus, podle toho co čtu je to ode zdi ke zdi a to není nikdy dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 19:49 Žena Bainah [3] Re: romant
Ano, kořeny i kameny se vyndají, vše se opláchne, vnitřek filtru se propere v části vody z akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 19:48 Žena Bainah [3] Re: Acinonyx
Děkuji :-) Jen se bojím, když zkusím něčím přihnojit, aby se mi tam nerozlezla řasa ne ne A teď jsem měřila tvrdost vody a vyšlo mi méně jak 2...není i toto problém? Máme extrémně měkkou vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 19:30 R Muž romant [27987] Re: Bainah
Jak probíhá to větší čištění? Odkaluješ i pod tím kořenem a kameny? Jinak si nemyslím že by rostliny nerostly, přežívají tam jenom ty, kterým to zacházení s akváriem vyhovuje, tedy akceptují toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2017 19:24 Acinonyx Re: Bainah
Makroprvky su ziviny, ktore rastliny potrebuju vo velkom mnozstve - dusik, fosfor, draslik. Tipol by som, ze vzhladom na dostatok ryb a zriedkavu vymenu vody ich tam bude dostatok (z krmenia a toho co ryby vyprodukuju). Nemas tam vela rastlin, preto by som nieco menej narocne dokupil a skusil opatrne prihnojovat mikroprvkami (to je napr. zelezo, mangan a pod., skus pohladat kde kupit Tenco Coctail, CSM alebo PMDD).

To svetlo tiez nie je ziadna hitparada ale na menej narocne veci to staci (koniec koncov vam to tak minimalne rok fungovalo). Inak ziarivky by sa mali menit kazdy rok, ich svietivost extremne rychlo klesa. Po roku to kludne moze byt len 50%. LED pasky do krytu udelat problem nie je, vela ludi to tu tak ma, staci trosku pohladat.

A co sa tyka vody, tak vymenit kludne 1/3 tyzdenne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 17:19 Muž tonof [53] - RostlinyRe: Maq
Najlepšie je vápnik dopĺňať alabastrovou sadrou CaSO4.2H2O ,ktorú používajú zubári na otlačky zubov, je lacná a dobre sa rozpúšťa.Navštív zubného laboranta, oni to berú vo veľkých 10-25kg vreciach určite Ti odsype :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 16:43 Žena Bainah [3] Re: Acinonyx
Netuším, co jsou makro a mikro prvky :-) Vodu zkusíme měnit častěji, to je to nejmenší...žárovky byly měněné tak 2 roky zpět tuším, tak se mají zase vyměnit? Manžel už dlouho přemýšlí o led páscích, ale máme problém s krytem a jak to tam dát... Ryby doplním, stejně jako rostliny - ale je tam 9 neonek, 1x perleťový čichavec, asi 4 ancistrusi, 2x parmička černopruhá, 3x pancéřníček, 1x mřenka pakystánská, 1x paví očko a 4xtetra...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2017 16:10 Acinonyx Re: Bainah
Hnojení: NE
Asi im nieco okrem svetla chyba (za predpokladu, ze tie ziarivky menite a nie su tam uz 8 rokov :)). Myslim, ze makroprvkov by malo byt dost, aj ked teda netusim ake ryby tam mate. Skusil by som decentne prihnojit mikroprvkami a sledovat ci sa to zlepsi.

1x za 1,5 měsíce odkalení a výměna části vody, 1x za pár měsíců kompletní čištění včetně filtru, výměna tak 2/3 vody
Toto je tiez velmi, velmi malo. Treba menit vodu omnoho castejsie. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 16:04 Žena Bainah [3] – Rosliny nerostou,umírají, .....
Zdravím, dlouho jsem tu nebyla. Dříve nám rostlinky v akvárku docela šly (v mých akváriích je to jako "Naše první"), osvětlení tedy nemáme moc dobré, ale i tak to šlo.... Nyní (akvárium "po 8 letech")ale již nějaký rok akvárium vypadá otřesně, nechápu proč. Rosliny mají načernalé okraje, rozpadají se, nerostou, žloutnou, poslední měsíc se na kořenu dokonce udělala zelená řasa.... Moc bych prosila o radu někoho zkušeného, co vyzkoušet, kde začít, jak rostlinám zase pomoci ke kráse... Podívejte se na fotky na nádrž "po 8 letech" a pomozte někdo :-( sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 23:20 Maq Re: Michalnovas
Napadají mě tyto možnosti:
1) přehnojení,
2) organické znečištění,
3) možná citlivost na NaCl (kuchyňská sůl).
Čili míň hnojit, míň krmit, měnit vodu, a nesolit. Zkus a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 23:17 Maq Re: brukiz
Když vápník není -> nic se nesráží -> není zákal.
Tak kup v drogerii plavenou křídu (CaCO3), spočítej si dávkování, a zkus jí do akvária trochu nasypat. (Pozn.: Ona je málo rozpustná, takže nemůžeš připravovat zásobní roztok. Odměřenou dávku si rozmíchej v deci vody a nalij do akvária před vývod z filtru. Během hodin až pár dní by se měla rozpustit. Rybám ani rostlinám to neublíží.)
Pozn.2: Jsou i jiné, praktičtější způsoby, jak dlouhodobě a méně pracně přidávat vápník = zvyšovat tvrdost. Tento způsob jsem doporučil proto, abys to jednorázově vyzkoušel a podle reakce rostlin tak potvrdil nebo vyvrátil domněnku, že jde o nedostatek vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 22:50 Muž Michalnovas [0] - Rostliny – Eleocharis
Fotka k příspěvku Zdravím potřebuji poradit s eleocharis sp.mini chvilku cca týden až 14 dní se jí v akva daří, ale pak začínají jednotlivé lístečky úplně ztrácet barvu až jsou bílé a jak uhnilé. Hnojim pmdd 3ml 3x týdne, CO2 z kvasnic.

Na foto ve zadní části je vidět jak vypadá a u skla co se z ní stane
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 22:18 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Maq
nějakýho zákalu jsem si nevšim, voda hezky křišťálově čistá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 22:05 Muž brukiz [85] - Rostliny
jako ona se mi až teď víc rozjela, až když jsem přitlačil na co2 a fosfor.. ale pořád se jí dělaj dírky a je docela dost pomačkaná a to mi moc normální nepřijde hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 20:25 Maq Re: Zip
Samozřejmě jsem to myslel jako nedostatek vápníku, ale měl jsem to asi napsat srozumitelněji. Omlouvám se.
Hygrophily ale mívají "pomačkané" listy dost často, i když by podle všeho žádným nedostatkem trpět neměly. Takže doporučuji reagovat zdrženlivě; ty rostliny vypadají vcelku velmi dobře.

EDIT: V jiném vlákně jsem právě odpovídal na otázku "zákalu" po použití hnojiva Easy Life Ferro. Podle mého názoru Easy Life používá chemikálii (mám svůj tip), která reaguje s vápníkem ve vodě a sráží ho. Když je jí hodně, vypadá to jako zákal. Když méně, může uniknout pozornosti, ale výsledek je podobný: odebírá z vody vápník.
Zdůrazňuji, jde jen o domněnku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 18:19 Muž Zip [277] Re: Angus68
Myslím, že je to myšleno tak, že vápník chybí a je právě nějaký třeba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 17:32 Angus68 Re: romant
To jsem měl právě na mysli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 17:05 R Muž romant [27987] Re: Angus68
V měkkých vodách bývá právě toho vápníku nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 17:00 Angus68 Re: Maq
Vápník přece vodu tvrdí,né?Když jí má měkou,tak je to něco jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 16:06 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Maq
měkkou vodu mám no a vápník jsem zatím nijak nesledoval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2017 16:05 Maq Re: brukiz
Jestli máš měkkou vodu, mohl by to být vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 15:12 Muž brukiz [85] - Rostliny
Fotka k příspěvku zdravím, nevíte co jí může chybět? ..hnojím Easy Life Profito jednou týdně a Fosfo dle potřeby
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 18:50 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Ráda v takovém prostředí zahnívá nebo plesniví. Pokud pod skly není dostatečná mezera od hladiny a není dobře odvětrané tak jí to nesvědčí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 18:36 Muž derata [11] Re: vaaclav
Tak krycí skla by klidně mohl být ten problém. Díky za rady. Je to moje první akva a nechtěl jsem se zařadit mezi ty co v pondělí napustí akva a v úterý ryby a pak až hledají informace, takže jsem si toho hromadu načetl, ale zkušenosti a léta praxe nejdou nahradit a rozpoznat co rostlině chybí a proč asi není něco co se dá naučit jen čtením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 18:34 Maq Re: vaaclav
To jí vadí že na ni z krycích skel kape voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 18:26 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: derata
Pistia je trochu problematičtější rostlina stačí krycí skla nebo silné osvětlení a neroste dobře. Doporučuji ti si tam jednu plovoučku nechat je na ní poznat jak si na tom s živinami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 18:01 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
Nelze zevšeobecňovat. Mám více druhů plovouček. V některých nádržích mi roste lépe Pistia, jinde Limnobium, všude Salvinia (ale neznám druh) a zatím nejproblematičtější je Phyllanthus. Ale i on se už ve dvou akvárkách uchytil. Jo a mimochodem, je to ve stejné ostravské vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=1801