Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 144 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:29 mlhov – Re: mirlun
tak koupim planta start a uvidim :-) diky za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:11 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: mlhov
dejte do google: tablety ke kořenům planta start.
nepoužil jsem staré dno(ještě dnes bych si za to naliskal).
já jsem nejprve aplikoval Bivoje, ale žádný rozjezd nenastal, tak jsem ještě pořídil planta start a opravdu se rostlinky pohly, bohužel, jak se tableta po měsíci vztřebala, tak už jsem nedoplňoval.
Oni píší, že to tak měsíc vydrží. Snad budete mít po měsíci už dost detritu. tableta stojí 1ks tak 12kč. je to náklad, ale to si zvážíte sám. staré dno by byla (dnes už to vím) chytřejší investice.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:03 mlhov – Re: mirlun
rostlinky jsem sazel do koupeneho kacirku 4-8mm. bivoje jsem se chystal koupit dnes, ale rikate ze znate lepsi tablety? kdyz jsem zacinal tak mi kazdy rekl neco jineho (jestli dat neco pod kacirek) tak jsem to nakonec udelal jen z toho kacirku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2009 14:44 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: mlhov
chlape, jak jste sázel rostliny?
máte staré dno a na něm další štěrk?-nutnost
pokud nebylo staré dno, tak doporučuji koupit tablety ke kořenům a to budete vidět, jak vám vyskočí( :-) mám vyzkoušeno)
použil jste bivoj kuličky? ty nestačí.
PMDD omezte, jste v záběhu akva, podle mě je to zbytečné.(taky osobní zkušenost)
CO2 nic nepokazíte, pokud neudusíte ryby.

rostliny potřebují brát živiny hlavně kořeny, jinak vám ani zvýšené světlo nepomůže a maximálně vám rozjede řasy.
Takže napište, jak jste sadil rostlinky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 14:16 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
PMDD, CO2, SVETLO aspoň 0,5 W na 1l vody , keď nemáš túto kombináciu tak PMDD dávaš zbytočne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 13:13 mlhov – Re: Dusyk
jj nad tim CO2 premyslim. ten filtr uz je v poradku mam atmana a jede mi ani ne na pul vykonu takze mirnounce ceri hladinu. hmm s tim svetlem bude problem. uz asi mesic mam doma drevo na kryt ale stale nemam dostatek casu abych ho udelal a za original nedam tolik penez, ale tento vikend uz to snad zvladnu. foto pridam odpoledne jsem ted v praci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:55 Muž kristian [80] – Re: mlhov
Zkuste prilozit foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:50 Dusyk – Re: mlhov
Pridal by som svetlo, ešte jednu trubicu a porozmýšľaj nad CO2. CO2 nie je zázrak, ale pomôže. Nájdi si články okolo tejto problematiky. Taktiež by som sa uistil, že filter nejde naplno. Prietok priškrť na polovicu, pokiaľ si to nespravil. Zabrániš tak nadmernému vytlačovaniu rozpustenej Co2 vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:47 mlhov – Re: kristian
parametry bohuzel zmereny nemam ale jak vidim tak se bez nich neobejdu. budu tedy muset koupit testy a zmerit je. rostlinky nerostou snad krome bacopa caroliniana, maji potrhane listy a zhnedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:41 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mlhov
Tak tu nádrž určitě není potřeba hnojit. Nezdá se mi, že po na fotkách rostliny vypadaly nějak divně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:31 Muž kristian [80] – Re: mlhov
Mate zmereny parametry vody? na obsah dusiku a jinych latek? Bohuzel u PMDD to nejde jen dam tam pulku davky. Jedna se o kompletni hnojivo u ktereho je potreba davkovas s mirou vasich rostlin. Ale zpet k otazce. Napsite sem alespon nejake parametry vody. A take to co pro vas znamena ze nerostou rostliny (rostou pomalu, sklovati, uhnivaji,...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:25 mlhov – Re: kristian
ano jedna se o nadrz kterou mam v prezentaci. dobra zkusim tedy ubrat. asi tak na polovinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:18 Muž kristian [80] – Re: mlhov
Jedna se o to akvarium v prezentaci 114 litru? pokud ano tak to je dost prehnana davka 6ml/2dny PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 12:12 mlhov – nerostou mi rostlinky
dobry den, chtel jsem poprosit o radu ohledne rustu rostlinek. jsem vazne amater ale snazim se ucit ale rostlinky ne a ne rust. hnojim PMDD jednou za dva dny 6ml a zkousel jsem uz i vysadit a nic. dokonce jsem dal pryc mechyrovky ale ani to nepomohlo, takze se na vas obracim s zadosti o radu. predem dik za kazdou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 11:37 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sid
ale dobře no.... ale nebude ta fotka kvalitní :-)
na limnopile na fotce to nejide vidět, jen na cryptocoryně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 11:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DavidDizzer
...není to žloutnutí, je to rezavá barva...
Mohly by to být rozsivky. Fotka, pokud možno ne tím vaším mobilem, by pomohla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 17:33 Muž DavidDizzer [26] – Re: Eff
no to na fotce nejide moc vidět... ale nedělá se to na nových listech... právě že na tých starších,,, a není to žloutnutí, je to rezavá barva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 17:29 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: DavidDizzer
Kdyby to myla chloróza (málo Fe), žloutly by nové listy, a to zejména na dobře osvětlených místech. Je to povlak nebo přímo změna struktury rostlin? Nejsou to rozsivky? Nebyla by fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 17:25 Muž DavidDizzer [26] – Re: achyles73
no newm hnojím každých 14 dní Sera florena kde železo(Fe) je... jsou tam obsaženy všechny prvky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 17:13 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Že by málo fe ? Chtělo by to asi změřit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 15:37 Muž DavidDizzer [26] – reznutí rostlin?
Ahoj. Omlouvám se, kdbych zakládal nové téma , které zde už je...
Mám rostliny:-), jako každý jiný ale v poslední době začali trochu jakoby reznout listy rostlin a přitom dělám vše jak dříve(dříve byly nádherné)... např. limnophila sessiliflora, ze spodu na horu asi 4 patra je rezivá a výše zatím není, jinak roste nádherně. Tak je to i u ostatních rostlin. Např i cryptocoryne wendtii mi nádherně rostla/byla sytě zelená, a Teď začali lístky rezivět... a prřitop dělám vše jak dřive, kdy se rotlinám normálně dařilo--- osvětlení mám 0,5W/l --- prosím čím to může být:??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 10:09 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jarik
Začněte těmi trubicemi. Ustavprochore to podle mne trefila! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 22:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
A jaké rostliny tak rychle chcípaly? Vyměnil bych trubici a jestli je ta teplota vyhnaná topítkem, tak bych topil o hodně míň. Nevím jak často se mění voda, ale měňil bych jí pravidelně, třeba o vejkendu=). A kupoval "nenárlčné" rostliny (Microsorium, Valisneria spiralis... něco pude=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:08 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Johan
tak to uz si strejda nepamatuje prej to je dil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 22:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
Co někde v pořádku je, to jinde není. Nebylo by lepší napsat hodnoty toho co se měřilo? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:59 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
takze snizit teplotu a zvisit svetlo??jo na kolik teplotu ta na kolik svetlo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:40 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Johan
no ze je to v poradku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:45 Žena ustavprochore [567] – Re: Jarik
Doufám, že těma GLOčkama nesvítí ty 3 - 4 roky. ;-)
Testla bych i dno octem, třeba ta fotka zkresluje, ale přijde mi to nějaký světlý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:36 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Johan
no ze mu to nekdo prisel udelat ty testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
Pokud kupuje opravdu vodní kytky, tak to může být třeba tou vysokou teplotou. Má těch 28°C nějaký účel? A při takovéto teplotě asi bude pro většinu rostlin i málo světla. A co znamená nechal si delat testy skoro s odbornikem a vyschno na normalu!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:10 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – co stim??
Fotka k příspěvku ahoj potreboval bych poradit nebo spis strejda.Ma asi 100 l akva a nerostlo mu vnem zadne rostlinky da tam nove a za 3-4 tydny mu zhnijou chcipnou ale rybycky uplne bez problemu!nechal si delat testy skoro s odbornikem a vyschno na normalu!!POPIS:teplota 28stupnu , svetlo 36w trubice (GLO no )!!uz nevi co stim tak poprosil me abych se poptal protoze to akva uz ma asi 3-4roky!!nevite co stim??poradte prosim :-( :-( foto jen tak abyste vedeli o co jde!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jarik
Sem spíš myslel, co znamená to normal.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:56 Žena červík [4]
mě na tuhle řasu hodně pomohlo otočit filtr, aby tak moc neproudila voda, hodně odkalovat a nejvíc napadené listy jsem odstranila. Ještě jsem se jí teda úplně nezbavila, ale rozdíl je hóóóódně znát ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:50 Muž mirlun [48] - Rostliny – hlavně dobrý filtr
hlavně jestli máš dost objemný filtr! málo filtračního materiálu nestačí odbourávat škodliviny. taky jestli nemáš filtr zanesený u vstupu, a jestli ho příliš často neždímáš. taky není dobré, hlavně při zajíždění akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Mrakoplash
Si myslím, že by to chtělo vzít mezi prsty a promnout. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 08:37 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mrakoplash
Souhlasím....taky si myslím, že je to vláknitá.

Re: petrpokorny
Fotku celého akvárka by jsi neměl? Hnojíš? Kolik ryb je v akvárku? atd. To všechno jsou důležité údaje...hlavně pro řasu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 06:31 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Yirka
Si myslím, že to je spíš zelená vláknitá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 21:34 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: 57anmi1
Přesně, jak už tu bylo řečeno. Tehnle kousek bude časem pořádný macek, takže spíš by bylo lepší vybrat nějakého jiného. Nabídka si myslím je dost pestrá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 18:59 Muž Yirka [9123] – Re: petrpokorny
Ve vedlejším vláknu je informace o ruduše.http://planta.aquariana.cz/rasy_01.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 18:48 Dusyk – Re: 57anmi1
Prečo práve gibbicepsa? Nemá to podľa mňa účelnosť, pokiaľ nie je srdcovou záležitosťou :-)
Treba si uvedomiť, že táto rybička vie narásť veľmi rýchlo do značných rozmerov. Je veľa iných Krunýřovcú, ktoré sú vhodnejšie. Nejaká iná forma Ancistrusa a pod ak sa ti nepáči stará známa forma by bola vhodnejšia. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 18:30 Peťura – petrpokorny
Nikdo už nemá prosím k tomu nějakou radu?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 16:23 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
můžeš, ale časem to bude chtít 400 a více lirů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:53 Piky – Re: petrpokorny
No to vypadá hrozně, typla bych ruduchu, měla sem to na egerii. Ale co s tím taky nevím, prý má ráda proudění vody, to jí dává živiny, tak zkus něco provést s filtrem, míň krmit..hodně odkalovat, ale abych se přiznala, taky sem se jí nemohla zbavit, až po protrhání a následném minimálním krmení a zbytek předchozích rad. Zkus se jestě poptat, teď když víš co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:27 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:25 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku A ještě nemůžu přijít na to co je to za řasu,je jich hodně druhů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:24 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 12:23 Peťura – petrpokorny
Fotka k příspěvku Dobrý den,tak hnědé řasy vymyzely,ale mám tam plno zelených řas a stále se to nelepší,nevín co dál,kde zase dělám chybu.Přidávám nějaké foto a děkuji za rady.Jak mne bylo tady doporučeno,tak jsem přidal jednu zářivku,takže tam mám dvě 25w zářivky,jednu power glo a druhou aqua glo,svítím od 9:00 do 12:00 a od 15:00 do 23:00.Vodu mněním dvákrát týdně 20l vody.Ostatní info jsou zde níže,při řešení hnědých řas.Děkuji všem za rady co dál.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 10:01 57anmi1 – gibbiceps
chcem sa spytat ci by som mohol dat pterygoplichthys gibbiceps do 200L akva 1 kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 06:44 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: tomikb
Pokud to máš přes vzduchovací kamínek, tak ho dej dál od stěny akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 23:05 tomikb – Re: Sid
Huraaa. Bublá to. Díky všem za tipy. Nakonec jsem musel skutečně počkat skoro 24 hodin. Ještě prosím, jak hodně to má asi bublat? Mě to zatím bublá přerušovaně a opravdu jen trochu, pár bublinek a pak chvíli nic. A s tím šumivým zvukem se asi musím smířit že? Jinak jsem akva nikdy neslyšel, až ted.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [144] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=7151