Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 09:52 Muž Roxio [0] Re: michalt
Jasné věžovky, tam mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2019 08:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roxio
Ale to si zase budu vyhánět CO2. Proud je potřeba aby jsi zajistil přísun živin po celém akváriu a nedělala se ti slepá hladina. Trocha toho CO2 tě to stát bude ale vyplatí se to. Podívej se na you tube jak to v rostlinných akváriích chodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 07:01 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Roxio
Máš tam nějaké piskořky, které by Ti to dno průběžně trochu prohrabávaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2019 06:50 Jarden Sk Re: Roxio
Než začneś robiť s dnom , tak odlov ryby, jak sa tie plyny uvolnia, tak ti padnú všetky. Odkaluj dno poriadne pravidelne a vysad rastliny čo vytvárajú silný koreňový systém, ale i tak by som hrúbku dna stenšil-jednu vrstvu odsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 01:44 Muž Roxio [0] Re: Smetany
Otázkou je pokud je to tedy zahnívajícím dnem a nedostatkem kyslíku u dna nebo ve vodním sloupci obecně co by mělo pomoc? Lehké čeření hladiny? Ale to si zase budu vyhánět CO2. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 00:20 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
No já ve většině akvárií neodkaaluji tak mám jen malý vyrobený z plastové láhve od okeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2019 00:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roxio
Není to nic neobvyklého a také se mě to několikrát stalo. Je to smradlavá černota a ta chce všechna ven. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2019 23:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak musíš na to mít pořádnej vercajk pak se ti nestane že něco rozvíříš. Dost dlouho jsem ho sháněl a nakonec jsem si ho stejně udělal sám. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 23:19 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Smetany
Tak Václav to taky tak myslel. Je jasná věc. Pořádně ale opatrně. Ne to zrychtovat jako svině pytel brambor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2019 23:10 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Sice částečně souhlasím, ale byl bych opatrný pokud se při odkalování dostanou do vody látky které jsou teď ve dně mohl by to být problém už ne jen pro rostliny ale i pro obyvatele akvária. Takže pokud hloubkově odkalovat tak velmi opatrně a bez víření dna. Všechen bordel by měl jít do zvonu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 22:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Roxio
Od začátku, co pozoruji tuto diskusi, si říkám, že se jedná o případ, kdy se něco dlouhodobě kumuluje a teď se to začalo projevovat. Což by sedělo na dno.
Tam, kde mám vyšší dno, než 3 cm, jednou za rok, dva, prohrabávám dno rukou. Echinodorus to většinou postrčí. Dělám to, jak vidím stagnaci rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 22:54 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Smetany
Ještě jeden postřeh. V nejednom akva u starších chovatelů je vzduchování běžně. A rostliny jim rostou. Tento trend moderní doby ve společenském akva mi přijde přehnaný. Neříkám v rostlinném to je jiná kapitola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2019 22:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roxio
Pokud ti hnije dno musíš to několikrát odkalit a to až na dno a pořádně. To je nejrychlejší způsob. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2019 22:15 Muž Smetany [1226] Re: Roxio
No ono těch plynů které se tvoří ve dně není moc. Ale ten sulfan jde cítit po zkažených vejcích. Jak psal kawa když ucítíš sulfan máš možné řešení. Pak je třeba přidat na kyslíku jako první pomoc funguje AU a časté výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 22:08 Muž Roxio [0] Re: Smetany
Jako je fakt, že ve vrsvě substrátu jsou pozorovatelené bubliny nějakého plynu. Je to krásně vidět, když do substrátu posvítím a kouknu na něj zboku. Ale co je to za plyn to fakt netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 22:04 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Smetany
Dobrý postřeh. Už jsem to taky zmínil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2019 22:03 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Roxio
Vyper ty náplně co to jen jde v akvarijní vodě. Jestli tam bude humus a bude to smrdět po sirovodíku máš jasno. ...jestli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2019 22:03 Muž Smetany [1226] Re: Roxio
No já bych to tipoval na nedostatek kyslíku. A tím nemyslím nedostatek pro ryby ale nedostatek pro bakterie. Ve dně se může tvořit sulfan a pokud ho na povrchu substrátu nemá co rozebrat tak se rozpouští do vody. A to není jediný problém který může plynout z nedostaku O2. Zkus špejlí píchnout na pár místech do dna jestli z něj půjdou bubliny. I když se to někomu nebude líbit tak doporučuji noční vzduchování a případně aktivní uhlí.
Edit: rostliny bublají víc když se rozpadají. To že funguje fotosyntéza ještě neznamená že jsou rostliny v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 21:42 Muž Roxio [0] Re: Jarden SK
Ještě taková technická, mám možnost brát vodu z RO, ale nevím v jakém poměru bych musel obohacovat CaCO3 a MgCO3. Víte někdo poměr těchto dvou uhličitanů? Návíc nechápu to, že rosliny bublají, ale hnijí nerostou a rozpadají se nebo je pohltí ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2019 21:38 Jarden Sk Re: Roxio
No s filtrami to by bolo nadlho, ale mením pemzu vo filtroch po 1/2-3/4 roku /nefunguje-upchatá-ruducha/a mám iba pemzu a filtr. vatu predfilter molitan.Filter čistím každý druhý týždeň a vata je hnedá od špiny, prepláchnem media a bordel z filtra vylejem-akvárko funguje bez väčších problémov.Tak, to len moja skúsenosť s čistením a pri skalároch a mrenkách tam musíš mať riadny hnus a to všetko ti ide naspať do akva ak to pravidelne nečistíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 21:29 Muž Roxio [0] Re: Kawa
Mě jedině napadá jesli se nemohlo něco navázat do substrátu a nebo do filtračních náplní, ale filtr normálně běží tvoří se tam bakteriální kal... Já fakt už nevím proto se ptám zde na fóru. Ještě mě napadá, že nám v ulici praskl vodovod tak 7 měsíců zpětně jesli tam borci něco od VaK nepoladily, ale standartníma testama sem nic nezjistil. Kdybych uplně vyčistil filtr nebo dal nové naplně? Třeba Valisneria Gigantea co tam mám tak vyroste list a od vrchloku se začně jakoby lámat na kousky vrcholky napadne řasa a pak se celý list rozpadne. U echináčů zase nové listy praskají a hnije oddenek + kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 21:24 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jarden Sk
Dobře kořen tedy vylučuješ. Takže dno a nebo voda. Ve vodě může být něco co ani změřit nejde. Soustředil bych se na otázku co narušilo biologickou rovnováhu v dlouhodobě prosperujícím akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 21:13 Muž Roxio [0] Re: Jarden SK
Aktuální parametry vody v AQ: Alkalita:5°KH, trdost:7°GH, pH:6,5, NO3:25mg/l, PO4:1,5mg/l, NO2:0mg/l, NH4:0mg/l. TESTY mám JBL předtím TETRA a za mě teda lepší TETRA testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 21:13 Jarden Sk Re: Kawa
Mal som koreň z lesa čo hnil aj pol roka v akva a bol problém s nálevníkom a stabilizovať akva atď. musel von, ale rastliny rástli a nemal som s nimi takýto problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 21:04 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Roxio
No v tom případě ten kořen nebyl dlouhodobě pod vodou. Kdo ví z jakého zdroje se do obchodu dostal. Poněvadž takzvané ,, zkamenělé dřevo ,, by nemělo zahnívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 21:04 Jarden Sk Re: Kawa
No mohlo by to byť zľahnuté dno, neviem či si čítal Walstad, ale tá doporučuje akváriach hrúbku okolo 5-7cm vrátane hliny na spodku a popisuje podobné problémy ktoré môžu nastať pri väčšej hrúbke. Moderné substráty sú granulované a voda prúdi aj hlbšie do dna a nezlahnú/niektoré sa však časom rozpadnú a tiež môže byť problém/ a nemajú problém aj v 10cm hrúbke a viac,avšak Aquabasis je velmi jemný a pri väčšej hrúbke môže byť problém, ako som spomenul mám ho v akva ale len tak 3cm na spodku akva asi rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 20:55 Muž Roxio [0] Re: Kawa
Kořen světe div se se nenašel vlese ani na zahradě ale byl v akvaristice koupený jako mangrov ;-) a byl v akva 1rok a pak se to začlo kazit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 20:32 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jarden Sk
Jestli odehnivaji kořeny rostlin tak ve dně probíhá anaerobní hnití. Jednoduše se ke kořenům nedostává kyslík. Otázka je proč tento problém nastal. Smysluplná odpověď na tuto skutečnost mně dost zajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2019 18:40 Jarden Sk Re: Kawa
To s tou Egeriou ako si písal by mohol byť dôvod. Egerii vyhovuje amoniak ako zdroj dusíku a nemá rada silné svetlo a ten vápenec mi príde dobrý dôvod, ale bude tam ešte niečo iné. Ak to nejde ani po vyjmutí koreňa, tak si myslím že to bude údržba a filter ale sú to len dohady bez ďalších info. Dno je dost hrubé a JBL Aquabasis je bahno /mám ho v akva /a v dne hnijú korene rastlín-tam by mohol byť problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 17:07 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jarden Sk
Máš pravdu. Ale to akva dlouho fachčilo bez problémů a najednou kolaps. K něčemu došlo otázka je j čemu? Ten smrdutý zahnívající kořen může být příčinou. Tak to je když dáváte do akva věci co najdete venku, třeba i pod vodou. Nebo to někdo vykope na zahradě a dá to na nějakou dobu do studny. Jsem se tu taky dočetl na fóru. A pak oči pro pláč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 17:05 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Roxio
Egeria přestane růst když vyčerpá vápenaté složky z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2019 16:37 Jarden Sk Re: Roxio
Presne tak, prezentácia je absolutne nedostatočná,polovica vecí je tam -zrušeno a chýba kopu údajov!!! Vstupná voda- hodnoty vody/na základe akých hodnôt pridávaš PMDD/, filtrácia-čo je vo filtri a aký je a kedy si čistil príp. menil médiá?/ odkalovanie je povrchové alebo aj do hĺbky? Ake a kolko rýb, ako dlho svietiš na základe čoho ti má niekto radiť keď nie sú dostupné aktuálne a dostatočné info!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2019 15:54 R Muž afc1886 [14682] Re: Roxio
Dej aktuální fotku akvária a doplň informace o technice, údržbě atd. Ale podle mě tam máš 4 zářivky t5 14W s reflektory, což se mi zdá dost. Na fotkách jde vidět i pěkná řasa na sklech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 15:40 Muž Roxio [0] Re: Smetany
Jediná změna byla právě před rokem a to přidáním onoho kořene, ten už je samozřejmě vyndaný, ale kolaps pokračuje dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 15:36 Muž Roxio [0] Re: vaclav
Kořen jsem vyndal je to tak 3 měsíce zpět. Smrdel a byl uvnitř prohnilý a vmístně kde byl umístěn, tak na skle nad hladinou byl takový černý prach typoval bych to na uvolňujicí se sirovodík. Rychle rostoucí rostliny jsem zkoušel a všechny čase pohltí ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 15:33 Muž Roxio [0] Re: Afc1886
Samozřejmě další fotky rostlin ještě přidám. Nejhorší je, že i takový plevel jako je egerie densa přestal růst a pohltila ho úplně ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 15:11 Muž Smetany [1226] Re: Roxio
Takovýhle kolaps zaběhlé nádrže je většinou způsoben nějakou změnou v akváriu. Zkus se zamyslet co se během posledního měsíce mohlo změnit. (pH, teplota, průtok filtru, velká redukce rostlin, a další.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 15:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roxio
Asi bych vyhodil ten kořen a stáhl na čas světlo. Nacpi tam víc rychle rostoucích rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 14:39 Muž Roxio [0] – Rozpat rostlin nastup řasy totální kolaps AQ
Dobrý den, asi po 2 letech provozování akva 112L se zničeho nic začaly uplně rozpadat roslinky, hnijí nerostou hnijí jim kořeny vše začíná být porostlé ruduchou a ještě jemnou řasou, která se zachycuje na listech roslin a tvoří takový jemný zelený koberec ruducha roste i ze substrátu nevím co dál vodu jsem testoval několikrát na NH, NO2 , NO3 , PO4 , FE vše by mělo být vpořádku. Mohl by být ve vodě přítomý nějaký toxin nebo něco jiného? Odkaluji každý týden 1/4 až 1/3 vody vyměnuji, hnojím PMDD plus a přidávám CO2 přes reaktor. Fotky AQ viz prezentace mé nádrže nevím, jak se AQ z krásně zeleného zaroslého kde rosliny pravidelně kvetly mohlo takhle zvrhnou předem díky všem za nápady a rady. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:34 Jarden Sk Re: Cancita
Trochu tvrdšia od výstupu z kuchyne je podľa mńa lepšia vzhĺadom na kolísanie ph v akva.
Keď nepridávaš CO2, tak tiež nemôžeš so svetlom na velký extrém a CO2 je tiež živina s ktorou musíš v Low tech hospodáriť /vyrábajú ho ryby rastliny a baktérie v akva /.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cancita
Kuchyňský filtr je jaký? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 17:43 Žena Cancita [4] Re: Lampal
Ahoj, myslím, že přehnojením to nebude, začala jsem hnojit až nedávno a dost zlehka;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 17:39 Žena Cancita [4] Re: Jarden Sk
Ahoj, díky, zkusím zjistit ten rozbor. S tou vodou si to myslel tak, že tvrdší voda je lepší? ( Přes ten kuchyňský filtr jsem přidávala část vody, abych měla kyselejší vodu.) Dusíkaté látky doufám odbourám rostlinami, ještě se chystám další přidat i nějaké plovoučky. Určitě nechci mít přerybněno, ale chtěla bych parmičky čtyřpruhé jako hlavní.Ještě mi má přijít test na fosfor, tak to změřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2019 07:02 Jarden Sk Re: Cancita
Čau, lepšie by bolo používať tú vstupnú vodu Praha 2 má vyššiu tvrdost a prihnojil by som viac Rataja a chýba aj trochu fosforu./nerobia sa ti zelené tečky na skle?/Do budúcna nebudeš môcť mať veľa rýb, iba skôr húf malých rybiek, neonka červená, modrá alebo razborky bornejské-vstupná má dosť dusičnanov.Ak zvyšuješ svetlo musíš dodať aj živiny-ideálne keby ti nejaký akvarista čo má testy vody urobil rozbor základných živín vody pred výmenou-budeš vedieť presnejšie čo chýba.Myslím že Profiplants robia rozbor na zakázku tiež.Svetlo by som trochu ubral než to vyriešiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2019 01:06 Muž Lampal [6] Re: Cancita
Cus mi se po zalozeni rozpadala, kdyz jsem mel prehnojeno. Vytahuje se za svetlem, ale je to nezmar a vyroste i z maleho kousicku. Obrusta mi vlaknitou rasou, tak ji delam vetsi setrih obcas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 21:40 Žena Cancita [4] – Limnophila bledne a rozpadá se
Fotka k příspěvku Ahoj, Limnophila sessiliflora mi začala asi 3 týdny po založení strašně blednout a listy se jí rozpadají, v podstatě čím dál víc. Ostatní rostlinky takový problém nemají. Já vím, že většinou nikdy neprosperují všechny rostliny, ale bojím se, že odejde úplně. Jediné, co mě napadá, že je v akváriu málo živin, ještě tam nemám rybky a hnojím jen málo. Možná chybí železo? Nyní svítím kolem devíti hodin na 90% intenzity. (Začínala jsem od šesti h., postupně zvyšuji) Máte někdo nějaký tip? X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 17:25 Muž sajfrdík [14] Re: Mmm
Ahoj,podle mě potřebuješ víc trpělivosti..Dosaď rostlinky a dej tomu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 11:22 Mmm Re: Jarden Sk
To se bojím, že nedají ty další rostliny, už se mi tam začíná roztahovat plovoučka... A drží se zrovna nad rohatcem. Tak spíš jestli ji nemám zkusit přemístit..? stydim Ve filtru mám ten super štěrk a modré molitany, vatu. Podle recenzí jsem usoudila, že uhlí není až tak třeba, ta zelená prý funguje tak týden, pak je z toho jen zelený molitan, takže efekt stejný, jako má ta modrá... Přemýšlím nad purigenem, kvůli té hnědé barvě z kořenů, ale odkládám to, protože rostliny prý z toho mají výživu... :-) Co2 nedodávám a na začátek to přehánět nebudu, nechci si zbytečně komplikovat život. ne V úterý ještě dokoupit rostlinky a něco s tím provedu. Pak dám zase echo zřejmě pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 10:42 Jarden Sk Re: Mmm
Mám ho v akva bez hnojenia a svetla a práve to silné svetlo bude podľa mňa problém.Nechaj dĺžku svietenia ako máš a vypni jednu trubicu.Tvrdá voda problém nie je mám tiež tvrdú a rastie to.Neskôr keď budeš mať ostatné rastliny a začneš pomaly prihnojovať tak sa to upraví a do filtra si čo dala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2019 10:21 Mmm Re: Jarden Sk
Ahoj

Máme trubice s LED osvětlením, svítím 6,5 až 7 hodin denně (když jsem doma, spínací hodiny nepoužívám, ale zapínám ráno kolem 9 a vypínám kolem 15.30 až 15.45), takže moc nevím, kde je problém. Nedaří se tam fakt hlavně tomu rohatci a to by měl být plevel, takže asi nakoupím ještě další rostlinky a uvidí se. Každopádně ta tvrdost vody mi leží v hlavě, nechápu proč... A na reverzní osmozu jsem narazit vůbec nechtěla... :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=651