Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 140 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:33 Muž kristian [80] – Re: Sid
Pardon, to je tak kdyz clovek kouka do dvou monitoru v praci a jeste se snazi pomoc akvaristum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:32 Muž Sid [6630] - Rostliny – Re: kristian
Na těžítku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:30 Muž kristian [80] – Re: benkova
Na retizku? To znamena ze ji mate v puvodnim kosiku, a ne ve sterku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2009 11:30 Muž Sid [6630] - Rostliny – Re: benkova
...no snad ty kvasnice v pet pomůžou... a kytky mi začnou strácet barvu a žloutnou...
CO2 by pomoci měl. :-)
Buďte ráda, že nemáte problém s řasami... :)
To hnojivo zkuste vynechat, (nové rybičky by ho mohly nahradit), a raději poctivě měňte týden co týden nějakých 20-25% vody. S úpravou vody si zatím hlavu nelamte.
Bílé kamínky dna ještě jednou testněte octem - dejte jich pár do skleničky a zalejte je větším množstvím octa. Nechte chvíli působit a pak se pozorně podívejte, jestli z kamínků neunikají bublinky. Určitě otestujte i kameny tvořící skalku. Pokuste se kousek odštípnout. Pokud to nepůjde, obětujte ocet a kámen do něj celý ponořte. Budou-li unikat bublinky, je na místě úvaha vyměnit dno, kameny odstraňte bez váhání.
Plevuňka je "složitá" kytka a máte ji špatně zasazenou. Ve vašich podmínkách bych jí moc šancí nedával... Růžkatec stíní kytkám pod sebou. To nejspíš neocení ani bakuma, natož rohatec...
Jak už tu zaznělo - při výběru rostlin se zaměřte na "plevel" a smiřte se s tím, že některým druhům se u vás dařit nebude, jiným (věřím!) ano. A na těch druhých si "vybudujte" akva. :-)



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:21 Žena benkova [10] - Živorodky
no kytky tam mám ... bacopa monnieteri 2,echinodorus rigidifolius 1,alternanthera reineckii ROT 2,microsorum pteropus 1 uvázaný na těžítku,vallisneria americana 2,Vallisneria rubra serpanta,,šípatec asi 5, a pak bych řekla jako nějakou mrkvou nať (nevím název), a mechové koule ,a jednu také nevím název ...a kytky mi začnou strácet barvu a žloutnou .. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:12 Muž kristian [80] – Re: Moucha
Tak to je akvarista znacka chci vydelat a je mi jedno na kom, to jsou fakt jen obchondici. Bohuzel ve svem okoli taky takove znam. Ale nastesti je tu jeden ktery i doporuci levnejsi veci ktere pomohou daleko lepe nez napriklad chemicke pripravky ruznych drahych vyrobcu. Od nej jsem dostal napriklad radu k nezaplaceni: "co2 je dobre rozpoustet ve vode pasivne". Mel pravdu a je to jednoduche a velmi ucinne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:06 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kristian
kdyz zacatecnikovi proda narocny kytky... ktery navic potrebujou mekci vodu.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 11:01 Muž kristian [80] – Re: Moucha
Kytky ktere hynou v jednom akva mohou v jinem za jinych podminek prosperovat, v tomto bych nebyl tak striktni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:59 Muž kristian [80] – Re: benkova
Pokud clovek nema zmerene parametry vody, tak bych mu urcite nedoporucil jakoukoliv chemii do akvaria. At uz jde o vyrobky sera ktere doporucuji v akvaristice. Az po zmereni parametru zacit upravovat vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dusyk
je lepsi vedet proc to tam lejesh, nez zbytecne utracet prachy a treba si i znicit akvarko....
navic podle testu se da zjistit co tem kytkam pripadne chybi, nebo jak moc se voda musi upravit....

zazracne vodicky jsou jen tahaky penez z hloupejch a duverivejch lidi
navic je docela dost kytek co 14°dGH zvladnou v pohode

jo a zkus si najit lepsi akvaristiku, protoze ten co ti prodava kytky, ktery ti hynou je peknej zlodej
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:51 Dusyk
Skúsil by som neliať do akvária zbytočné roztoky na úpravu vody, alebo ph. Možno sa to zlepší. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova
jsou dve moznosti:
a) udelash testy a vyberesh si podle toho kytky, tohle bych ti doporucil
b) uprava vody, podle testu a vybranych kytek+zivocichu zjistish o kolik co potrebujesh upravit, nasledne poradne prostuduj maniakva.sweb.cz/… + nasledujici dily a taky forum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:37 Žena benkova [10] - Živorodky – Re: Moucha
fakt...je díky no testy koupím a asi dělám něco špatně a když mi vyjdou nějaké testy blbě tak upravovat že? ..no to dá rozum a můžu hned za sebou ,nebo s nějakým odstupem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova
chtelo by to opravdu koupit testy na kvalitu vody (pH, GH, KH, NO3, FE, P)
stoural jsem na VAK Chrudim coz je asi vas spravce vodovodu a nasel jsem i par testu vody... tvrdost je cca 2,4 mmol/l * 5,61 = cca 14°dGH takze to by nebylo, az tak priserne... na Kladne je okolo 20!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:25 Žena benkova [10] - Živorodky
no snad ty kvasnice v pet pomůžou...bohužel tlakovou láhev s co2 nemůžu mít...děti ...teda hlavně synáček sad ,ale pet si snad nevšimne děkuji... hnojím hnojivem od sery ,měla jsem pocit že to kytičkám nestačí,měla jsem jen paví očka a pár kousků ...minulý týden jsem dokoupila rybky platy a mečovky takže původním akvu jsem měla jen 12 kousků pavích oček,proto jsem přihnojovala ...ani řasa mi tu nejde..teda ne že bych ji chtěla,ale nikde po ni ani stopy ;-) a říkala jsem si ,že kdyby bylo dost prvků pro kyti ,tak by bylo aspon někde trocha řasy..omlouvám se všem ,jsem akvarista amatér ,původně jsem měla cichlidky z(malavy) ....a těm se dařilo ,ale bylo to bez kytiček .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:17 Muž Sid [6630] - Rostliny – Re: benkova
CO2 pro mě je nemyslitelné bohužel...
CO2 kvašením cukru je investice řádově v korunách za měsíc...
Čím a proč hnojíte? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova
zmer si presny hodnoty GH,KH,pH
chce si to vybirat kytky, ktere tu tvoji vodu utahnou nebo upravit vodu(Co2, osmoza-destilovana voda)
a precti si neco o chemismu vody at vish do ceho jdesh maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 10:10 Muž Sid [6630] - Rostliny – Re: benkova
Asi máte špatný ocet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 09:57 Žena benkova [10] - Živorodky
kamínky nepění hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 09:45 Žena ustavprochore [567] – Re: benkova
Bílé kamínky ze dna nešumí "čistě náhodou" v octě? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2009 09:37 Žena benkova [10] - Živorodky – lidičky prosím o pomoc
ahojky všem,lidičky mám velkej problém s akvem-teda s kytičkama,pokaždé nakoupím zasadím a stejně po čase zajdou ,už jsem do kytek investovala mraky peněz, a už nevím jak dál,hloubku akva mám 60 cm,délku 100 cm,mám zářivky 3* 30w ,nové! zrnitost dna 4-5 mm ,voda tvrdá a pH trochu kyselejší,upravuji jí ,ale moc se nedaří,teplota 23-24 stupňů ,mám bio filtr,vzduchovač stažený na minimum,a rybičky mám živorodky,hnojím tekutým hnojivem,ale chci si zakoupit tabletkové hnojivo od sery s přídavkem železa...,Co2 pro mě je nemyslitelné bohužel mám dvě děti ....PROSÍM VŠECHNY O RADU UŽ NEVÍM CO S TÍM DĚKUJI VŠEM :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 18:01 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Řasy a mechy
Fotka k příspěvku Ahojte, mám nový mech, nevím jestli z fotek půjde něco poznat, ale nevěděli by jste co je zač ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 17:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Kdyby to nebyla Tanganika, tak bych Ti poradila vysadit, co nejvíce rychlerostoucích rostlin atd... Bohužel to Tanganika je, tak možná někdo specializovaný na Malawi a Tanganiku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:38 1trebor
neporadí někdo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 11:49 Žena Rebbie [71] – Re: vaclav
No, byl to normální ocet, nevim jak je silnej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 11:42 Rasto – Re: zuzana
Podla toho,ze co myslis tym,ze "rastliny nejedou". Myslis tym,ze pomaly rastu alebo zltnu, stracaju vrcholky alebo nieco uplne ine??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 11:37 zuzana – špatné rostliny
tak jsem se radovala, že jsem končně zjistila, proč mi nejedou rostliny v akvárku, že to bude blbým pískem a on v octu nebudblá..čím by to ještě mohlo být?jsou na nich tmavý fleky, nejdřív to měly jen ty u filtrace, teď všechny,.může to být třeba nedostatkem světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 11:35 Rasto – Re: vaclav
Fotka k příspěvku Ja mam zmiesane dno cierne zo stareho akva a pridane k tomu dno z akvaritiky. Skusal som to v octe a sumeli iba kamene,ktore som si doniesol z prirody ako dekoraciu. Dno nesumelo. Tu je foto. KH mam podla mna celkom v pohode 7-8 dKH. Ale mne sa zda,ze Ca zvysuje GH a nie KH.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 11:15 Usine – Re: Rebbie
Některý ocet je dost slabý, chce to aspoň 8%. Ne vždy je to mramor ale z 90% ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 09:51 Žena Rebbie [71]
Vaclave,uz ses setkal nekdy s tim,ze by to cernobily dno v octe nesumelo? Sem dostala 150tku akvarko uz zajety a prave s tim cernobilym dnem :-( prvni moje reakce byla vymena dna,ale zkusila sem ten ocet - a ona ani bublinka,tak nevim esli to mam predelavat ci co...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 23:46 Usine – Re: FranzFritz
Můžu tě ubezpečit že nejsi jediný kdo si koupil mramor do akvária. Zvyšuje uhličitanovou tvrdost. Některým rostlinám dobře rostoucím v takových podmínkách to nevadí, ale na těch ostatních je to poznat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 20:49 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Honza
Tak to máme stejný problém. Taky bojuji v akvárku s řasami. Celou dobu jsem si myslel, že mám v akvárku drcený křemičitý kámen. Díky tomuto fóru jsem zjistil, že tam mám drcený mramor. Byl jsem v šoku, když jsem viděl kamínky v octu šumět. Přitom na pytlu bylo označení Drcený štěrk.
Nezbývá než předělat akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 19:44 Honza – Světlé listy
trochu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 19:42 Honza
Docela jo. Původně jsem měl problém s řasamy, které rostly z okrajů listů hlavně kryprocoryny. Tu jsem vyničil něčím od SERY a teď mám pravidělně řasu na skle, kterou musím otírat a to akvárko pořád jakoby nejede dobře. Např. odhnívají kořeny některých listů atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 17:50 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Honza
Máš v akvárku s tímto štěrkem problémy s řasami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 17:49 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: vaclav
Může takovýto štěrk způsobovat bujení řas? Nebo je bujení řas závislé na množství organického látek ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 16:56 Usine – Re: Honza
Písek do filtrace k bazénům, nebo Tomi písek v akvaristice, určitě ale nejdříve vyzkoušet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 16:36 švíco – Re: Honza
Nejlépe křemičitý říční písek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 14:43 Honza
Tak jsem to zkusil s tím octem a máš pravdu, bublá jak něco. Hned jdu schánět písek nový, ale nevím jaký. Neuměl bys poradit ještě jaký ten písek? (jaký materiál) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 14:41 Honza – Re: vaclav
Super, díky za radu. Dal jsem trochu písku do octa a opravdu bublá. Zkusím tedy dát jiný písek a uvidíme. Jinak ten písek z čeho by měl být? Mám ho koupit v akvaristice nebo je lepší použít jiný? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 12:56 Usine – Re: Honza
Opět klasické černobílé dno. Bílá drť je mramor, neboli krystalický vápenec. Některým rostlinám to nevadí. Pokud by jsi ale začal třeba používat co2 tak by bylo neúčinné. Schválně si drobet kamínků nasyp do 8% octa a uvidíš jak to šumí. Rada je jasná, výměna dna za písek 1-3 mm který v octě nebublá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 11:39 Honza – Světlé listy
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 11:35 Honza – Světlé listy
Fotka k příspěvku Ahoj, jsem akvarista relativně začátečník. Mám akvárium cca 2 roky a mám problém s rostlinami prakticky se všemi, ale hlavně s jednou, která výrazně žloutne.

Jinak parametry akva jsou tyto:

60 litrů
zářivka cca 17 W (měněná)
8 neonek, 4 tetry citronové, 1 ancistrus, 5 pancéřníčků, 2 ožirači řas, 1 spešl ožírač řas :-)

Hnojením to určitě není, protože jsem zkoušel všechno možné od Sery florena, atd. O osvětlení v akvaristice "odborníci" říkají, že tím to prý taky není, tak už vážně nevím. Pořád se mi vrací myšlenka že to bude slabé osvětlení nebo moc ryb. Vodu měním cca 1x týdně 1/3 AQ. Ještě bych dodal že mám v akvárku ještě přídavnou kuchynskou zářivku 8 W, ale ta na to nemá moc vliv.

Nevěděli byste někdo v čem je problém?

Díky za všechny rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 20:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: FranzFritz
Záleží, jak se chápe slovo nemoc. Pokud se tím myslí rýma nebo i bolení hlavy po prohýřené noci ;-) . Jinak pro kryptokorynovou chorobu by bylo (je) lepší pojmenování kryptokorynová hniloba. Je to fyziologická porucha, která rostlině umožňuje rychlejší přizpůsobení. To je například vidět i na tom, že čím určitý druh kryptokoryny roste , pro rostliny, v horších podmínkách, tím je na tuto poruchu náchylnější (viz. Cryptocoryne affinis a aponogetifolia).
Není divu, že na internetu je o tom jen strohá zmíňka a většinou jen úryvky z fór a vlastní zkušenosti. To už vyplývá z podstaty internetu, zkušenosti a opisované knihy.
Jinak co se týká kryptokoryn, že je vše na tuto poruchu házeno, není zas tak zcestné. Vždyť, jakmile se jí něco nelíbí, tak shodí listy, aby mohla investovat do opatření, které jí pomohou vyrovnat se s určitým stresem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 19:34 Usine – Re: FranzFritz
Tvůj pocit že to žádná nemoc není, je asi správný. Nikdo přesně neví o co jde. Většinou je to reakce rostliny na větší změnu prostředí, nebo podmínek v akváriu. Kryptokorinová nemoc se proto tomu jen říká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 16:55 Muž FranzFritz [207] - Tetry – kryptokorynova nemoc
Na fóru se často objevují dotazy ohledně problému s kryptokorynami. Většinou to končí odkázáním na kryprokorynovou nemoc a radami jak se ji zbavit. Když jsem pátral po takové nemoci rostlin, nenalezl jsem žádný kvalitní odkaz. Většinou to byly jen úryvky z fór. Pokud hledáte jiné nemoci, vždy najdete důsledný popis, příčiny, léčbu. Dozvíte se, zda je to choroba bakteriální, plísňová, parazitická nebo zda vzniká v důsledku jiných příčin. U této choroby nic.
Když jsem si pročetl fóra, zjistil jsem, že každý popisuje symptomy nemoci různě a když se zjistí, že je to na kryptokoryně, skončí diskuze na kryptokorynové chorobě.
Mám pocit, že to snad ani žádná nemoc není, jen lidové souhrnné označení problému s pěstováním kryptokoryn. Žádná nemoc, spíše je to nesnášenlivost tohoto druhu rostlin ke změnám. Tak jako, když kanára necháte v průvanu a on vám shodí peří a přepeří se :-D Tak kryptokoryny asi shodí listy (samozřejmě mrtvé listy okamžitě shnijí) a nechá vyrůst nové, které nové prostředí akceptují.
Možná by bylo vhodné, aby na těchto stránkách byl vedle odkazů na ryby, rostliny a další také odkaz Nemoci, kde bychom si mohli podle nám viditelných symptomů vyhledat případnou chorobu a nečinili zde, tak jako já, třeba bludné závěry :)
Dík za případné konstruktivní připomínky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 21:09 RAP – Re: DavidDizzer
Ono stačí udělat běžnou údržbu a už se to veze. Stalo se mi to též po běžném odkalování a výměně obvyklého množství vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:21 1trebor
když jsem snížil intenzitu světla tak začala bujet hnědá jemná řasa, když jsem přidal měnila se v zelenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 18:18 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Obvykle je černá, ale být nemusí. Kdysi jsem ji měla v akva, a uplně černá nebyla spíš, taková zeleno hnědá :-O U tebe mi to přijde jako kombinace ruduchy a vláknité zelené. Nejsem na řasy odborník, zkus tenhle odkaz: planta.aquariana.cz/…
Podle mě Sid by Ti mohl poradit co je zač ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2009 18:07 Muž Sid [6630] - Rostliny – Re: DavidDizzer
...cryptocoryny žijí hlavně ve vápencovitých tvrdých vodách...
To jste vyčetl kde? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [140] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=6951