Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 155 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 15:35 Muž agent007 [47]
No a proto si myslím, že kryptokoryny spotřebovávají maximum živin. Tak je to s každým plevelem. Daří se mu a žere jak blbý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 15:30 Muž jajaapaja [174] – Re: agent007
Kryptokoryny mám jako plevel.rostou jak blbý.pořád protrhávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 15:21 Muž agent007 [47]
Já mám kryptokorynu už z dob dřívějších jako plevel. Této rostlině se dařilo za všech podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 15:01 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: agent007
Čím je rostlina větší a silnější a má rozsáhlejší kořenový systém, tím víc živin si vezme a víc vyroste. Stejně zvýšené spotřeby živin bychom dosáhli kdybychom do akvária přidali dejme tomu 30 hygrophil. Ale jestli je to kryptokoryna nebo jiné kvítí, to je šumák, záleží jen na tom, kolik žere.
Ovšem věc by byla jiná, kdyby se prokázalo, že např. kryptokoryny mají zvýšenou
spotřebu konkrétního prvku. O tom ovšem nemám žádných informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 14:33 Muž agent007 [47]
Mám taky kryptokoryny a kousek před nimi mám Nymphaea Tiger Lotus. Poté, co jsem zaregistroval, že mi kořeny kryptokoryn prorostly dnem na druhou stranu akva, jsem začal pozorovat, že mi Lotus přestává růst a úplně stagnuje. Dřív jsem u Lotusu prostříhával 1 za 14 dní tak 2-4 listy a hned rostly další. Teď ani ťuk. Má 3 listy a ty jdou pomalu taky k šípku. Kryptokoryny mají dost silné a odolné kořeny a myslím, že berou ostatním rostlinám živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 12:01 Žena weron [2] – Re: achyles73
No, pôvodne to bolo tak, že kryptokrýny boli na jednom konci akva a vallisnérie na druhom - pri dĺžke 180 cm, by sa teda (min. koreňovo) nemali nejak ovplyvňovať. Teraz mám síce 2 ks kryptokrýn aj pri vallisnériách (cca 20 - 30 cm od seba) ale nejakú zmenu v ich raste nebadám - deravé boli, deravé sú - teda akurát s tým množením jemne pokročili. Ak sa odhodlám, tak ich presadím a uvidíme, či nastane progress. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:19 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: achyles73
Na tuto teorii odpovím záznamem z deníku weron:
3.2.09 Po prvotnom "rozmnožovacom" boome kryptokorýn sa zdá, že množiť sa začala aj Vallisnéria.
To že některým rostlinám se v jednom akváriu daří a druhým ne, zdaleka neznamená, že v tom ty prosperující mají prsty (kořeny)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 11:15 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: achyles73
Souhlasím. Se snášenlivostí těchto dvou kytek jsem měl problémy i já. Tedy jestli to byl opravdu ten důvod :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 10:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: achyles73
...kryptokorýny a valisnerie se nemusí snášet, obzvláště v malých objemech, nebo když jsou vedle sebe, jedna druhou pravděpodobně umoří...
Znáte to přísloví: "100x nic umořilo vola"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 10:21 Muž achyles73 [12] - Živorodky
kryptokorýny a valisnerie se nemusí snášet, obzvláště v malých objemech, nebo když jsou vedle sebe, jedna druhou pravděpodobně umoří.Další variantou je že mají málo fe, proto ¨ty průsvitné listy. Jistota to ale není ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 10:20 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: weron
Dát ho můžeš kamkoliv, nebo jak píše Filipsi - přichitit konce kořenů do dna, třeba jen kamenem a stonek nechat nad dnem. Pokud ale budou co nejblíže hladině, může je to stimulovat ke kvetení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 10:08 Muž filipsi [1295] – Re: weron
Ja mam nekolik anubiasu zasazenych take ve dne. Jsou spokojene. Stonek kousek nad dnem, korinky vrostle do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:57 Žena weron [2] – Re: weron
Nedá sa mi editovať, tak takto: bola by moc veľká blbosť prichytiť ten anubias congensis na "schod" čo mám asi v tretine akvárka? Tak by korene viac-menej nevrastali až tak do štrku, aj keď ešte teda neviem, či to bude vôbec zrealizovateľné a ak aj, tak s akým estetickým efektom...
edit: ďakujem eff, odskúšam to teda nejak, snáď sa mu okrášlia aj tie lístky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:55 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: weron
Bude stačit, když kořeny nebudou ve dně. To je jediný důvod proč žloutnou jejich listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:50 Žena weron [2] – Re: Eff
Ruducha je zdá sa aspoň z časti pod kontrolou - za posledných pár týžnov jej nepribúda, takže snáď to už bude len lepšie a možno raz aj zmizne :-) tie anubiasy mám väčšinou bohužiaľ v dne (len korene). Prichytiť ich na nejakú dekoráciu plánujem - jedna nana pôjde do menšieho akvárka na koreň, druhú už niekde šupnem, ale najviac ma trápi congensis - je totiž dosť vysoký a keby som ho dala na nejakú dekoráciu, tak špičky listov by už asi vyčuhovali z akvárka. Možno by sa dal prichytiť na nejaký ploský kameň. Stačilo by mu to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:42 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: weron
Kořeny tě trápit nemusí, rostlinky vypadjí že fungují, takže netřeba nějakých zásahů. Ruduchu si jen hlídej a pokud by jí přibývalo, bojuj proti ní klasickým způsoběm. Snad jen ten anubias - na fotce to vypadá že je zasazen ve dně, je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:31 Žena weron [2] – Re: Killer88
Tak to je potom dobre. Aj som v také čosi dúfala, len som v tom chcela mať jasno. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:28 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
S těma kořenama bych si vůbec nedělal starosti. Obzvlášte u Cryptocoryn je to naprosto normální. Rozhodně bych nehledal souvislosti s ostatními problémy které popisuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:28 Bedko
dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:27 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bedko
No joo a jsme doma. Kryptokoryny si na kořeny moc nenechají šahat. To už je moc změn najednou. Dej jim čas, za pár týdnů až měsíců se z toho dostanou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:20 Bedko
aj dno som vybral :(kleslo PH asi o 0.5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:20 Žena weron [2] – korene vyrastajuce z dna
Fotka k příspěvku Ahojte, asi pred mesiacom som si všimla, že moje kryptošky začali vyháňať jemné korene z dna. Fotku prikladám, snáď je to na nej vidno. Nikdy s nimi nebol problém, vždy sa dosť rýchlo zakorenili a pekne rástli. V poslednom čase sa začali dokonca celkom rýchlo množiť - každá má tak zo 2 - 3 nové výhonky. Neviem či to môže súvisieť, ale moje vallisnérie majú "deravé" listy - netvoria sa na nich žiadne hnedé fľaky, skôr spriesvitnejú a potom sa ako keby v tom mieste rozpadnú. Pár takých "dier" som našla aj na anubiasoch, ale len na listoch, ktoré boli vyrastené ešte pred zasadením do akvária, príp. ktoré vyrástli krátko po tom. Na nových listoch sa to netvorí. Vallisnéria sa už aj začala množiť, len neviem, či to nie je iba nejaký obranný mechanizmus proti vyhynutiu. Je možné, že vo vode mám prebytok živín - mám čiernu riasu. Čím to všetko môže byť (tie vyrastajúce korene)? Vopred všetkým ďakujem za rady a odpovede. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 09:15 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Bedko
To že jsi akva vypustil napustil, znamená že jsi jen vypustil téměř všechnu vodu, nebo jsi i hýbal se dnem? Samozřejmě už výměna většiny vody a začít s CO2 je pro Kryptokoryny docela šok. Nevíš o kolik ti asi kleslo pH a CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 07:46 Bedko
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 07:42 Bedko
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 07:41 Bedko
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 07:24 Bedko
no tak uvidim skusim vydrzat ale vallisneria ma priznaky ohryzovania od prisavnikov .co2 som zacal pustat asi az po tyzdny od zalozenia akva.vodu som dal trochu starej ale vacsinu novej.(nieje sranda premiestnovat plne akva).a svetla si nemyslim ze je malo .v akva je asi 145 l vody a neonky maju dokopy 72W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 07:20 Muž Eff [417] - Rostliny
jajaapaja napsal: CO2 určítě nevadí.Může to být tím že mají málo světla.Dřívější umístění možná mělo více venkovního světla z oken.je to jen doměnka.

Je to přesně naopak. CO2 a jím způsobená prudká změna pH určitě může zapříčinit kryptokorynovou chorobu. Stejně tak, i prudké zvýšení intenzity osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 23:56 Muž Horác [3942] – Re: Bedko
Kryptokoryny nemají rády náhlé změny. A tou může být i to, když se do vody začne přidávat CO2. Staré listy se rozpadnou, po čase narostou nové. Říká se tomu "kryptokorynová choroba".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:59 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bedko
Vodu si pouzil novou, nebo tu co byla v akva? Muze to byt zmenou vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:58 Muž jajaapaja [174] – Re: Bedko
CO2 určítě nevadí.Může to být tím že mají málo světla.Dřívější umístění možná mělo více venkovního světla z oken.je to jen doměnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 22:47 Bedko – rozpad listov
Zdravim mam problem predcasom (mesiac) som musel premiestnit akva tak som ho cele vypustil napustil a vsetko ostalo rovnake ale zacal som pouzivat CO2 .No rastlinam sa prestalo darit.Mam 160l akva svietim dvoma 36W 12h denne .PH cosi viac ako 7(nemam moc dobry test tak neviem presne).filter vnutorny.Nikdy nejako strasne rastliny nerastli ale kryptokoryna sumatránská rastla krasne aj vallisneria gigantea a tie stagnuju kryptokoryne sa rozpadavaju listy podla toho co som cital to je kvoli prisavnikom no neviem preto sa chcem spytat ako by som tomu mohol pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 14:01 Muž jajaapaja [174] – Re: dado35
Zkus Anubias nebo nějakou Mokřanku.Ty nejsou tak náročné taky mám tvrdou vodu a tyhle tam jdou.A vůbec nejlépe jak na světlo tak na vodu je Cryptocoryne aponogetifolia - kryptokoryna kalatkolistá Tá se mi množí i v akvárkách kde vůbec nesvítím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 13:53 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: mnammnam
Najprv musis urobit testy.Hlavne No3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 10:28 Muž ekvb [0] – Re" jajaapaja
Hm, ja mám korene anubiasov zasadené do dna už asi 2 roky. Anubiasy rastú tak, že mi už zapratali polovicu akva. Samozrejme su v dne sú zasadené len tenke korienky, nie odenok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 10:06 paolik – Re: Yirka
Děkuju moc za radu. Jsem vážně antiakvarista megaamatér nejamatérovatější, ale snažim se tu hodně číst, tak zkusim vypustit Beťouna a uvidim jak se mu bude líbit. Rostlinky samozřejmě přibydou, zatím vybírám, nikdy bych si nemyslela že jich akvárko spolkne tolik, zatim jich je tam 12 a vůbec to nejni vidět, tak už budu podruhé přikupovat :-)
Ještě jednou děkuju za tvůj čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 09:56 Muž Yirka [9118] – Re: paolik
To je jen dobře žes nakonec tu chemii nepoužila (uprav si to v prezentaci ať to nemate). Uvidíš, že za pár dní po vpuštění rybek bude po problému, btw nějaká zajižděcí rybka by tam už mohla plavat. A chtělo by to ještě nějaké, nejlépe rychlerostoucí, rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 09:44 paolik – Re: Yirka
Dno jsem zkoušela a nešumí. A na radu zde pochycenou jsem se vyhnula všem těm blebajzům co jsem tam původně chtěla naházet. ;-)
Jinak ta potvora co pokrývá listy květin je i na filtru :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 09:43 Muž Yirka [9118] – Re: paolik
U nově napuštěných nádrží je to vcelku běžná záležitost, u tebe umocněná ještě tím, žes dovnitř zřejmě nalil dostatek chemie na vše možné. Taky bych se podíval na to dno,je až podezřele mramorově bílé-nešumí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 09:38 paolik – listy něčím pokryté
Fotka k příspěvku Ahoj všem, mám asi týden založené akva, jedna kytička už mi totál uhynula a ostatní jsou pokryté čímsi - bílým, zkusím přidat foto. Mohl by to být následek nedostatku světla ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 08:10 ondra08
možná je to tím že anubiasi musí mít zasazené jen kořínky ten jakokdyby"velký kořen"by se měl plazit po pisku pokud ten"vélky kořen" zahrabu tam mě taky uhnívaj.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 22:35 Muž zaciatocnik [2]
no jooo je v 50litrovke v kopelte 15w osvetlenie tvrdost vody nwm ale šetko blo v pohode až teraz to začalo....a foto asi mometnalne nebude niet foťak ...proste žltnutie listov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 22:09 Muž DrSova [28] - Rostliny
Tak chtelo by to fotku. Takhle z hlavy to nikdo nevykouzli.Zbezne sem prolitnul tvou nadrz.Ten anubias nan mas v 50litrovce s 15w osvetlenim? a 36 litrove mas 40w osvetleni? Tam zacal,to dno vypada taky podezrele. Takze napis v jakych je podminkach pH,teplota swetlo.A dej sem fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:43 Muž zaciatocnik [2]
mmmmmm?prosimm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:30 Muž zaciatocnik [2]
a prečo sa postupne zaflakuju na zlto listy na anubiase?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:23 Muž jajaapaja [174] – Re: Voloďka
Kořeny jsou k přichyceni na podložku.Ať už kámen nebo kořen.jsou to vzdušné kořeny nemůžeš je zahrabat,Když je zahrabeš tak to nějakej čas vydrží ,ale pomalu uhnívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:23 Muž mnammnam [23]
caute lidi mam navas otazku ak mozem mam akvarko ktore mi od zalozeni fajnovo funguje a v poslednom case som zistil ze sa rast rastlin spomalil neviem ci to moze byt sposobene tym ze som do akvarka dal uliu nebo nevim jak to pomenovat no tak ja nevim dik za pomoc velmi bych ocenil :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:22 Petr
zaciatocnik napsal: capslock som naschval zapol aby sa na to reagovalo DIKY!

A pomohlo to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 21:04 Muž zaciatocnik [2]
capslock som naschval zapol aby sa na to reagovalo DIKY!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 19:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: prisavnik
Jestli tam jsou takovéto rostliny, tak spíš vysoká teplota... Hold jiné rostliny, více světla... (nebo téměř bez rostlin palec ) a pak je světlo OK=).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [155] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161547x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=7701