Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 152 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 21:45 Usine – Re: Kralicek11
Hádat z křišťálové koule není můj obor. Fotografie akvária a nějaké základní informace by nebyly. Ryby, voda, dno, světlo, velikost akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 21:10 Kralicek11 – Re: vaclav
nemyslim ze bych mel celou kytku obr.c.2 starou..pac je to na kazdym liste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 20:54 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku celkový pohled porovnání před/po
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 20:54 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku po opadání- Valisneria
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 20:53 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
po opadání- Valisneria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 20:53 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku před
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 20:53 Muž DavidDizzer [26] – co se děje s rostlinami?
Ahoj, jestli tohle téma zde už je tak se omlouvám za vícekrát otevřené téma:
mám takový problém,,.. měl jsem krásně vybarvené rosliny + io roszrostlé jako např. ceratophyllum a Valisnerii a Asi před týdnem mi ceratophyllum opadal a velisnerie se postupně odtrhaly listy... Ceratophyllum už je v pohodě, protože obráží nové výhonky od stonku...
ALe prosím co se to děje s valisnerii??:
viz fota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 18:10 Usine – Re: Kralicek11
Na tvých obrázcích jsou staré a odumírající listy. Ty samozřejmě bude okusovat kde kdo, včetně šneků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 17:59 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: Kralicek11
Podla mna Ti to robia tie ryby, si vsimaj ci z boku ozdibujú tie listy a motajú sa po akvárku a vsetko ozdibujú. Tak tu pomoze len nalepená tabletka na sklo :) Ja som musela teraz trochu obmedzit tabletky, lebo bola zakalená voda, ale uz zase ozdibovali, tak som dala stvrtku, to mi idú uz dodobat prst ako to tam dávam smich
Ten výhonok na fotke c. 1 nie je moc vidiet, moc rozmazané, vsak uvidís, ak to bude rást do výsky, tak by to mohol byt slahún s kvetom a zacnú rást z neho dcerske rastlinky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 15:52 Kralicek11 – Re: Archa
noo abych pravdu rekl tak okolo kytek ty rybycky jsou porad...jeste kdysi to byl ancistrus,po chvili pancirnicek,pak mecovka,plata,a zezpod nalepenej perovec:-D
proste bych rekl ze na tech kytkach se vystridaji snad vsechno co mam v AQ ale aby tam nekdo byl udelal diru a odplul,to jsem jeste nevidel:-D
a ty kytky nerostou s dirkama ale posledni dobou tam vidim pupen,a tesim se az se rozvine,ale on se nerozvine pac je to jenom pahejl a na nem tak 0,5 sirokej list... coze konkretne je to hned ta prvni rostlina...ale asi to moc neuvidis pac je spatna kvalita sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 15:09 Žena popelucha [12]
Pepo, Horác má velikou pravdu. Nenapadlo mě to, ale ruducha tu opravdu hrozí. Takže ještě ubrat ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 14:37 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: Kralicek11
Skús kúpit spirulina tabletky a krm 3 x denne. Moje akvárko sa uz spamatováva, uz ani zemiak moc nechcú, ale dávam este sparený salát. Echinodory mi ohlodali platy a gupky az na kost, slimáci ich tiez smirglujú, az je v liste diera. Tak musia byt asi velmi chutné ano
Nedostatok zivín by to mohol byt, zatial som mala málo NO3 a potom rástli tie listy uz také priesvitné, s dierkami kde tu, kedy si si to vsimol, bolo to na tých listoch az potom, alebo vyrástli také s dierkami? Podla toho Echodorusu súdim, ze sa to tam objavilo neskor, tak pozoruj, co robia zivorodky, ja som tak moje pristihla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 08:13 Muž Yirka [9126] – Re: kristian
Co se týče chybění nějakého prvku-můžeš mít pravdu.
Jinak ovšem Echinodorus není až tak tuholistá rostlina a naopak patří mezi nejvyhledavánější pochoutku ancistrusů. Jak jednou ochutnají, už je to neodnaučíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 22:49 Muž DavidDizzer [26] – Re: kristian
takovýhle mám taky přesný problém, i jak je ten list valisnerie DOLE:. poraďte,, málo hnojiva?? Hoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 22:18 Muž kristian [80] – Re: Kralicek11
osobne bych rekl ze tem rostlinkam neco bude chybet, echinodurus je rostlina s dost tuhyma listama. pokud by byla v dobre kondici tak si s nim rybka hned tak neporadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 22:01 Kralicek11 – Re: jajaapaja
a kdyz byly tak tam nebyl echionrius a ani ta s cervenyma listkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 22:01 Kralicek11 – Re: jajaapaja
ancici uz tam nejsou:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 21:47 Muž jajaapaja [174] – Re: Kralicek11
Já bych to odhadoval na Anciky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 21:30 Kralicek11 – Re: Archa
takze krmim:Tetra mint-vlocky
Sera viformo-tabletove krmivo pro sumecky(to jsem kupoval perovcum ale zerou to vsichni...
a jeste tam davam nejaky maly krevetky boco to je(to mi doporucily na burze na drapatku,ktera mi stejne umrela:(,a to zerou taky vsichni...)nekdy davam salat nebo jablko nebo okurku... podle toho co se tu najde..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:12 Muž kristian [80] – Re: včelař
Na PMDD velmi opatrne. Nechci strasit, ale pokud clovek nemeri nektere veliciny vody, a prezene to s PMDD (neodhadne davku kterou jeho rostliny spotrebuji) muze byt vice skodlive, nez uzitecne. Osobne jsem zacal na ssvych 100L davat 0,5ml/den. Nyni uz je to jen 0,1ml/den. Protoze sem pulku valisnerii presadil do vetsiho akvaria.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:03 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: Kralicek11
Mne toto robili platy a gupky, vsetky listy obzraté a s dierakami. Echinodory tiez obraté ako na tej fotke. Verím ze to u Teba mozu robit gupky a mecovky, che to lepsie krmenie, nejaké tabletky so spirulinou, co sa lepia na sklo, dávam aj sparený salát a kúsok vareného zemiaku, v lete zaparenú zihlavu - mladé výhonky. Ako casto krmis a co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 19:56 Kralicek11 – Re: včelař
ch jo :-( to PMDD je pro me nejak moc slozity:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 17:26 Muž agent007 [47]
Řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 17:14 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Asi to bude nějaký druh řasy, co na to Václav??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 17:07 Vodník
To není zelený,je to černý přirovnal bych to k popílku nebo sazím z komína něco na ten způsob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 16:52 Muž jajaapaja [174] – Re: Vodník
Vypadáto jako zelená řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 16:45 Vodník
Fotka k příspěvku další.Nemůže to být třeba z vody.Beru z lesa,na řasu to nevipadá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 16:45 Vodník – Černé kousky
Fotka k příspěvku čau nevíte co by to mohlo být?V akva se mě vyskytlo něco černýho,když to seškrábnu tak se to odloupne kousek viz na teploměru.Je to i na anubiasu i kokosu takový poprašek v nějakém to místě jak jsou šipky i na břidlici.Nikdy jsem to tam neměl,navyskytlo se to třeba náhodou z přidávání co2 bombou.Dříve jsem kvasil kvasnicemi.dík sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 14:06 athaya – anubias -listy
Ahoj, mam taqy problem s anubiasom, listy postupne akokeby odhniju a zostane po nich len zilnatina...neviet nahodou cim to je?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 10:02 Muž včelař [44]
Píšeš hnojení CO to ale není vše krůstu jsou potřeba stopové prvky a železo, v profilu nemáš nic a světlo je tak na hranici, podle fotek to vypadá že se listy rozpadají ja bych přihnojil PMDD. Podívej se na ://pmdd.mrp-cz.com/?stranky=akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 09:08 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Mirek7651
málo světla ti takhle kytky neokouše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 09:05 Kralicek11
kamos ma 2x18W a tuto se mu nestava:(a ja mam 2x20W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 08:11 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Podle mě málo světla... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 21:16 Kralicek11
anciky mam maly a jednoho uz dcl velkyho ale stari nwm ale je proste kravina aby to hoblovaly oni kdyz jsou ve vedlejsim AQ...

trochu edit:mam jeste dania,razbory klinovy,a parmicky ctyrpruhy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 20:20 Muž arnošt [37] - Rostliny
jak máš velký ty ancíky? mě to právě likvidovali oni a proto šli k tátovi - vždycky vychtrale počkali až se zhasne a pak hurá na ty nejhezčí kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 19:57 Kralicek11
Fotka k příspěvku a nakonec muj echionrius(bo jak se to pise:-D)ten jsem koupil pred par dny a vidite..takze asi to nemuzou delat ancici a nebo sneci kdyz tak ani jeden neni:-D vlevo uprostred je uplne prozranej kousek:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 19:55 Kralicek11
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 19:55 Kralicek11
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 19:55 Kralicek11 – rostlinky maji postupne dirkovany listy...nemoc nebo papaji nejaky ryby?
Fotka k příspěvku caw vsem...mam problem s myma rostlinkama na listech jsou videt diry a nebo treba je ohlodany kus listu cim to muze byt??anciky a sneky jsem mel ale asi tejden predim jsem je vylovil...hnojim COckem...mam 112 a osvetleni mam 1x 20W a 1x20W specialni pro rostliny...pokud budete chtit(nebo potrebovat tak ty zarivky najdu na netu)ryby mam:mecovku,nejaky pavi ocka,pancirnicky,dve platy,neonky,a pérovce...je mozny ze mi to hlodaji perovci coze ??a nebo treba pancirnicci...jinak foto asi vysvetli vse to co chci rict...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 20:43 Usine – Re: Pepa56
První co bych ale vyzkoušel je tvoje dno testnout v 8% octě. Řekl bych že bude na 80 procent bublat. :-) To je podstatně větší problém než slabé osvětlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 19:27 Muž Pepa56 [0]
diky za rady, to asvětlení co nejdříve zvýším, nakoupím nenáročně rostlinky a už snad porostou :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: vaclav
...A co já, který se pohybuji hodně pod doporučeným světlem...
Ale ty to světlo, Václave, kompenzuješ do jisté míry "nadbytkem" CO2... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:07 Usine – Re: Yirka
Sid je starej svítič to je známá věc. A co já, který se pohybuji hodně pod doporučeným světlem. :-D
Moc si nevyskakuj, nebo na nás pošlou unii, že týráme rostliny. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 09:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Yirka
Vy byste měli rostlinkám dostatečně svítit, ať je netrápíte. To, že některé (skutečně - jen některé!) druhy kryptokoryn, anubiasy a pár dalších kytek roste i při nízké intenzitě osvětlení, neznamená, že je to norma i pro ostatní rostliny! :-)
Světlo je např. oproti všeobecnému povědomí menším rizikem při expanzi řas, než jeho nedostatek. Souvislost s rostlinami je evidentní - "podražené" rostliny nedokážou s řasami dostatečně účinně bojovat, řasy jsou k nízkým úrovním ozáření vesměs tolerantnější.
Ale moje názory jistě za tu dobu, co je tu prezentuji, znáte... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 08:52 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
A co my, kteří se pohybujeme mezi? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 08:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Johan
To, co připomíná v pojetí akvaristů přírodu, mě moc nebere... Já mám raději "vyumělkované" kytky -uměle naaranžované, "nezdravě" vybarvené, "nechutně" rostoucí...
Nikomu svůj postoj nenutím. Komu se líbí akviško s holým dnem a terčovci jak kolo od vozu nebo rybí polévka se skomírající kytkou a černo bílým dnem nebo hromada kamení s tlamovci atd., ať si poslouží. Mě tohle brát nikdy nebude. :-)
Co se týče vztahu kytek a světla, tam se neshodneme. Já vycházím jak ze svých zkušeností, tak ze zkušenosti "akvakytkařů". Víc se k této věci vyjadřovat nehodlám. Tak jako tak - vy si ponecháte svůj názor, já zase můj. Kdo obdivuje akviška vašeho typu, dá na vás; komu víc sedí můj styl, popřemýšlí nad mými názory. :-) Howgh! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 00:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Teď jde o to, jestli máte rád rostliny, které připomínají přírodu nebo skleník ;-) . Na plném slunci růst může, ale né vždy roste těsně pod hladinou, ale i pár metrů pod vodou a to už se světlo hodně sníží a voda není tak čistá jako v rostlinných akváriích ;-) . LS je invazní rostlinou a to hlavně z toho důvodu, že jí je světlo šumafuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 00:07 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Johan
Nenarážím na vaše akva. Narážím na konstatování Ch. Kasselmann, že LS roste "na plném slunci". Co to znamená, nechám na vaší představivosti. :)
Mimochodem - 2cm je taky dost! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 23:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Jestli narážíte na mé akvárium, tak jsem internodia přeměřil a momentálně mají 2 cm :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 23:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Johan
Nic nesvádím na světlo. Jen konstatuji, že bez dostatečného osvětlení budou rostliny živořit stejně, jako bez dostatečného zásobování živinami. Nepřesvědčujte mě, že LS s 5 až 10cm dlouhými internodii je rostlina v "plné kvalitě". Není!
Ano - pokud srovnáme většinu tropických vodních rostlin s tropickými terestrickými rostlinami, lze konstatovat, že ty vodní jsou v porovnání s těmi druhými sciofilní. Ale zkuste si změřit intenzitu přirozeného světla na zastíněném stanovišti a intenzitu světla ve špatně osvětleném akváriu. Asi se budete divit... Jestliže se uvádí, že "běžné" vodní (akvarijní) rostliny vyžadují 2000-3000 lx a ty náročné 8000 i více lx, nepřesvědčujte mě, že 150 lx stačí k tomu, aby byly uspokojeny světelné nároky takových rostlin. Notoricky známým na světlo nenáročným rostlinám stačí k přežití hodnoty kolem 100 lx, ale máte představu, kolik a jak silných trubic potřebujete k tomu, abyste dosáhl osvětlení např. 1000 lx na dně 50cm hlubokého akva?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [152] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=7551