Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 19:42 Spiroo
Fotka k příspěvku Zdravím, něco se mi stalo s Echinodorem - nové listy jsou úzké a dlouhé, staré mají v sobě díry a jsou bledé. Viz foto. Alternanthera na tom taky není moc dobře- malé a zkroucené listy a díry v nich, při tom donedávna to byla jediná rostlina, která v akváriu pořádně rostla :-( Svítím teď míň (od 6-10 a od 17 - 22) kvůli řasám. Více fotek mám v prezentaci. Myslíte, že bych měla něčím přihnojit? Nezabije mi to rybky? Nebo že by za všechno mohli dva ancistrusy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:40 Muž Jirkaass [35] Re: Yirka
aha no tak s ebudu muset bud rozloučit s ancíkama nebo s kytkama :) tak jo dekuji za rady ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 20:06 Muž Yirka [9126] Re: Jirkaass
Té závislosti se Ancistrus nezbaví. Vloni mě sežrali během pár týdnů 40cm Echinodorus. Letos jsem je v únoru vyčlenil z nádrže a mám pokoj. Nový Echinodorus z odnoží už má zase přes 30 cm. Ancistruse do hlavní nádrže s rostlinami již nikdy..... Nahradil jsem je otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 17:00 Muž Jirkaass [35] Re: katterinecka
okurka nb tak?
chtel bych se zeptat jestli de treba z prebitku rostlin je nejak sparit a podávat je ancitrusum jestli to budou žrat ale aby my nezaly chodit poostatních kytkach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 15:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkaass
nemít ancistrusy, nemít kytky co jim chutnaj, nebo zajistit aby se nacpaly něčím jiným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 14:58 Muž Jirkaass [35] Re: Sid
a jak tomu mám zabránít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 07:40 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jirkaass
Tohle umí ryby. Ancistrus? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 07:19 Muž Jirkaass [35]
Fotka k příspěvku Ahojte mám problém s echinodorus red ozelot uplně se nějak rozpadají listy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2011 21:26 R Muž romant [27987] Re: Housie
O.K. Prostříhej ty odumírající listy, tím jí pomůžeš nejvíc. Jak jsem psal, podle mě se jí u Tebe daří a tohle je jenom projev růstu. Prostě ty listy který jsou teď už nahnědlý, uvolňují místo novým. Teď když se i světelný podmínky venku vylepšily, tak je ta výměna listů rychlejší, taky častěji odstraňuji podobný listy, jako u Tebe. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:21 Muž Housie [3] Re: romant
V akváriu je od samotného založení, vůbec jsem s ní nehýbal. Dřív byla krásně zelená, teď zarostla skoro přes celý kořen a nevypadá zrovna dvakrát nejlépe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:13 R Muž romant [27987] Re: Housie
Jasně, tak jsem to myslel. palec Ty více hnědnoucí listy odstranit a nechat jí klid a nehejbat s ní z místa na místo, to nesnáší. Pokud se na těch hnědnoucích listech netvoří nový rostlinky ve spodní části listů, tak bych si myslel, že má dostatek světla to hnědnutí je jeden z projevů tzv. rychlejšího růstu a obměny listů, alespoň takovou zkušenost jsem s těmahle kytkama učinil já. Jak dlouho je v tom akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:04 Muž Housie [3] Re: romant
nemůže to být tím, že hnědovka nemá dost prostoru pro růst? neměl bych ji trochu pročesat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No na ty Tve Hnedovky vzdycky koukam na fotkach s uzasem, jak to ten chlap dela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 19:37 R Muž romant [27987] Re: Housie
U té Hnědovky bych si myslel, že v nedávné době změnila stanoviště. To co vidím na té fotce jsou postupně odumírající starší listy, který je možno odstranit a rostlině nechat jenom ty novější listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 19:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Housie
Neni proc se omlouvat, a ano, info je stejne, i ten ma submerzni listy vyrazne uzsi, ten list na fotce je s jistotou emerzni. Tedy ten vydreny. Ten vlevo je uz submerzni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 18:53 Muž Housie [3] Re: Designer
omlouvám se špatnou informaci, tento echinodorus na fotce je Echinodorus subalatus rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_subalatus ale předpokládám, že na situaci to nic nemění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 18:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Housie
Pokud jde o rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae , uvedeny ve Tve prezentaci, pak jde podle tvaru listu zcela jiste o emerzni list. Submerzni jsou mnohem uzsi a protahlejsi. Podivej se na fotky u teto rostliny, v prezentaci u mne je velkou dominantou akvaria, a jsem na nej take nalezite pysny. ;-)

EDIT: Ale ze Ancistrus vydrel diry, je neco jineho. Vydre stejne dobre zdravy list emerzni i submerzni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 18:43 Fugee Re: Housie
Kvalita fotky je moc nízká, ale vypadá to, že je ancistrus ožral, ancistrusi mají echinodory hodně rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 18:33 Muž Housie [3] – echinodurus - problém
Fotka k příspěvku tady ještě jeden problém: nedávno jsem si koupil echinodoruse, ale jako by je ancík rozežíral. Můžete mí to prosím potvrdit nebo jenom rostlině odpadávají emerzní části listů. děkuji za odpověd
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 18:30 Muž Housie [3] – hnědovka - problém
Fotka k příspěvku ahoj, už mám delší problém s hnědovkou, nejspíš jí něco chybí, nepřijde mi, že za to může můj ancík. děkuji za rady
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 17:30 Muž DavidDizzer [26] Re: Sid
Dobře, podívám se a možná si ho koupím :)

Budete mít zde někdy cestu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 15:55 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: DavidDizzer
Jsem rád, jestli se situace zlepšila, byť ne natolik, abys byl úplně spokojený...
A filtr? Já bych k takovému akva použil třeba ATMAN CF 600. (Nebo něco podobného; Haimdol by mohl poradit. :-))
Toho ATMANa mám vyzkoušeného a za ty peníze - palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 15:07 Muž DavidDizzer [26] Re: Sid
no možná první výměna dna mi trvala rok, ale tu druhou jsem si už naplánoval sám a vybral jsem si výborné dno, s ním jsem nyní spokojen. A co s týče návštěvy, to je také pravda - vše přiznávám. Dělal jsem chyby, ale to již dlouho není můj případ. NA AQ se klidně můžete opět přijet podívat, až zde budete mít cestu, jelikož by mě zajímalo, co je tam pořád špatně :)... myslím si ale, že je AQ o 40% na lepší úrovni než jak byl dříve :) ale pořád to nemohu doladit, rostliny tím pádem nejedou ani na 70%... :)

Jaký filtr mi tedy doporučujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 13:30 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku no Sid si mozno spomenie na moj pokus? -s Vallisneriou
v akva sa jej moc nechcelo
tak som ju dal do 2oj litrovej flase
uz je tomu asi rok....
vodu menim vsetku - cca 1x za tyzden
a ona rastie ovela lepsie ako v mojom akva
a tu to ide z d. svetlom -do obedu tam svieti aj slnko ,bez CO2,bez hnojenia,a este aj voda tam stoji,je tam par levatiek

a to som skusal kadeco pridavat X-) no prisiel som na to ze v podstate ani nebolo treba
inac uz par mesiacov je tam aj Rotala rotundifolia,Bacopa monnieri,Myriophyllum mattogrossense
na nic sa "nestazuju" -akurat rast je pomerne pomaly -ale aj to ma vyhodu -netreba to tak casto pretrhavat :-)

inac posadene je to vo filtracnej vate -takze vyliatie a napustenie vody trva par sekund

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 13:15 Muž souky [592] - RostlinyRe: DavidDizzer
proč bys ho měnil? jen ho nech aspoň takový dva měsíce na pokoji, a až budeš odkalovat tak jen pošolíchej vršek dna abys nevířil kal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 13:12 Muž Sid [6637] - Rostliny
EDIT: A o tom, že jsem se tuším 3x nabízel, že se přijedu na akva "fyzicky" podívat, když jsem měl cestu kolem, a tys "měl vždy něco důležitějšího", nemluvě... :)
Pro úplnost - jednou se mi to dokonce podařilo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 13:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: DavidDizzer
Nemyslím si, žes udělal všechno tak, jak jsem ti radil. (Např. jen výměna dna ti trvala zhruba rok. :)) Proto jsem to taky vzdal. hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 11:42 Muž DavidDizzer [26] Re: stetinka
ano, to je pravda... ten datum platí... to byla jen taková doba... od té doby jsem vyměnil všechny rostliny a od té doby opět pokračuji s výměnou jako dříve - tj. každý týden až dva...

Omlouvám se, ale tohle jsem už zkoušel 3 roky a nyní jsou to 3 roky co to nepomohlo, proto říkám, že to nepomůže... vy si myslíte, že si nenechám poradit, ale tohle všechno jsem už dělal, co mi poradil např. SID tak vše jsem podle něho udělal, a on je špičkový akvarista. stejně to nepomohlo :)

ALe ten filtr vyměním! to je jasná věc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:01 Žena stetinka [270] Re: DavidDizzer
12.12.2010, máš v deníku zápis, že nemáš čas měnit vodu a odkalovat, hnijou ti rostliny, jsou tam velké zbyky krmiva a umíraj z toho ryby.... Chceš furt tvrdit, že tři roky měníš vodu co týden??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 08:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DavidDizzer
tak nevím proč chceš radu když si stejnějně nenecháš poradit. Nemysli si že ti tu někdo řekne jak na 100% pomoct kytkám, aniž bys musel měnit něco jinýho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 00:01 Muž DavidDizzer [26] Re: romant
Měním někdy i více jak 30%. A I když odkaluji každý týden či každý druhý, tak odkaluji převážně přední část a zadní nechávám (přebytečný kal) a rostliny stejně nerostou. V tomhle to není, protože tak je to pořád dokola už 3 roky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 23:33 R Muž romant [27987] Re: DavidDizzer
Tak teď příjdu s kacířskou myšlenkou. Pokud je toho detritu při odkalování, stále stejně, tak bych tu dobu odkalování klidně prodloužil na měsíc, ale bezpodmínečně měň 30% vody týdně, to v žádným případě neprodlužuj. Ničím jiným než tou výměnou vody a tím prodloužením doby lehkýho odaklování bych nehnojil a uvidíš, jak na to rostliny zareagují. Na hladině těch kytek něměj moc, tak aby byla tzv. porostlá 1/3 hladiny, ná více, zbytek redukuj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 23:28 Muž DavidDizzer [26] Re: romant
Normálně jednou za týden až dva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2011 21:43 R Muž romant [27987] Re: DavidDizzer
Tak ten filtr přestaň čistit úplně, až do doby než se jeho výkon viditelně sníží, což může trvat měsíce. ;-) Co odkalování, jak často se této záživné činnosti věnuješ? Při odkalování to do dna nechce moc rejpat a jenom to tzv.lechtat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:38 Muž DavidDizzer [26] Re: souky
Vodu měním každý týden již několik měsíců, tím pádem rostliny dostávají pravidelně pěkně čerstvou vodu a to by jim mělo prospět. Co se týče toho filtru, nyní jej čistím už méně, jelikož AQ znečištěné není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:21 Muž souky [592] - Rostliny
koukal jsem k tobě do prezenta a píšeš, že co 14 dní hrabeš ve filtru(ale možná už to neni aktuální), to podle mě taky neni úplně košér
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 21:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DavidDizzer
v akvárku souvisí všechno se vším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 20:52 Žena stetinka [270] Re: DavidDizzer
už jsi začal měnit pořádně tu vodu? Není to ani 14 dní, co jsme to probírali. Přesně ta ruducha svědčí o té mizerné vodě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 20:32 Muž DavidDizzer [26] Re: katterinecka
Ano, to souhlasím. Ale bohužel za to já nemohu. Tyto ryby mi koupila mamka, která kupuje jenom to, co se jí líbí a nic o tom neví... Hodně často jí za to nadávám... Proto mám v plánu jakmile umřou tyto ryby, nebo toho čichavce prodám do zverimexu a koupím si ryby do hejna - to už mám v plánu... no ale ryby neřeší problém s rostlinami atd..., proto...

Mám v plánu také koupit nový filtr, jaký?! to ještě nevím, ale jistě mi nějaký poradíte :)

Zatím díky díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2011 19:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DavidDizzer
no koukám. Koupila bych lepší filtr, nejlíp čerpací hlavu s kostkou biomolitanu a zamyslela se nad rybama. Těm skalárám a čichavcům tam musí být společně docela těsno. A gupky a black molly produkují dost odpadu, jestli by nebylo lepší je (nebo aspoň většinu) vyměnit za nějaké hejnko teter nebo třeba razbor. Není možný aby dobře fungující akvárko zapáchalo, někde musí být chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:50 Muž DavidDizzer [26] Re: DavidDizzer
jinak teda rada zní jak? :) díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:49 Muž DavidDizzer [26] Re: katterinecka
to jsou starší fotky ale :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 19:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DavidDizzer
jestli je to to 112 litrové akvárko co máš v prezentaci tak tam máš dost rostlin, klidně to může být nedostatkem některých živin potřebných pro růst rostlin.
Myšlenka že hnojení = pomoc řasám není v některých případech vůbec pravdivé. Já když do jednoho mýho akvárka nepřidám pmdd tak začnou růst řasy, ani týdenní výměna vody už nestačí aby přibylo dost živin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 19:06 Žena Kajka99 [229] Re: DavidDizzer
řasy spotřebovávají hlavně fosforečnany a dusičnany, ne? já mám hnojivo ferropol, ve kterém je železo a další prvky, ale fosforečnany a dusičnany jsou na něm naznačené že nejsou obsaženy. Možná tvým rostlinám chybí nějaký prvek, který se stává limitním. Pokud se dobře pamatuju tak třeba se to dá koupit i levněji jako tenso coctail (součást PMDD). Ale jsou to jenom moje domněnky. Snad se k tomu vyjádří někdo fundovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 18:18 Muž DavidDizzer [26]
Vracím se do tohoto tématu se stejným problémem...

Rostliny mi sice rostou, ale opadávají jim listy, dělají se v nich díry nebo se trhají, jsou špatně vybarvené (některé) a to hlavní - zelená řasa a nyní z ničeho nic i ruducha...

Hnojit nemohu, kvůli řasám a jinak přidávám CO2 ... osvětlení pořád stejné 0,54W/l...

Poradíte, jak nakopnout rostliny k pěknému růstu a řasy aspoň na minimum omezit? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:15 R Muž romant [27987] Re: Dwarfy
Ta míra zanesení filtru se dá dobře poznat i na intenzitě proudění vody v akva i bez těch bublinek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:10 Žena Dwarfy [156] Re: vaclav
No možná to zkusím. Akorát na těch bublinkách jde dobře vidět míra zanesení filtru :)
Díky všem, jsem zase moudřejší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 18:41 Usine Re: Dwarfy
Je to proudem vody a lepším přísunem živin. Pokud přestaneš používat přisávání vzduchu, bude to možná ještě lepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 14:58 Žena Dwarfy [156] Re: DrBolíto
To zní logicky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 14:39 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Může být, u filtru je rychlejší výměna vody a z filtru díky rozkladu jsou živiny i nějaké to CO2. Vzduchování pokud se nepřidává CO2 pomáhá mimo jiné i k vyrovnání obsahu CO2. Samozřejmě těch příčin může býti více i to světlo může býti nerovnoměrné i když je to jedna trubice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=5051