Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 130 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 20:49 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Jrk
P.S.: Děkuji Side...
I vy máte mé díky! Děláte mi slušnou reklamu. :-)
Těmi předchozími příspěvky jsem chtěl sdělit, že podle mých zkušeností nelze brát testy provedené AZOTANem příliš vážně. :)
Proto bych si nebyl vůbec jistý, jestli má Leftudo v akva dusičnanů málo nebo naopak moc. ;-)
A tudíž veškeré dohady tohoto typu jsou tak trochu o ničem... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 20:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kortezhugo
...tiez mam kapkove od Rataja - mne sa s nimi mera celkom dobre... sice urcite to nie je "najpresnejsie" ale na nase uceli plne postacuju... NO3 meraju celkom dobre...
Tak to vám závidím nebo vás obdivuji. Buď máte (narozdíl ode mne) štěstí nebo jste (narozdíl ode mne) šikula na práci s AZOTANem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 20:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: letfudo
...to Sid: kapkové testy od Rataje, ale ten na NO3 mi přijde trochu divný...
Tak to jsme dva, komu přijde test na NO3 od Rataje "divný". :-D
Bohužel, co se přihodila ta nešťastná věc p. Rejfířovi, nejsem schopen sehnat "jeho" testy. :-O
(Na letošní výstavě v Rychnově je sice kdosi nabízel, a to a velmi "příjemnou" cenu, ovšem se 100 let prošlou dobou použitelnosti... hmm )
Občas prostě potřebuji nějaké "věci" testnout. Tak jsem si opět (po kolikáté už?!) naběhl - pořídil jsem AZOTAN. Ovšem zkušenost s ním tristní - možná něco "měří", já však nejsem schopen zjistit, co to je. :)
Tož to jen tak, naokraj... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 18:21 Muž letfudo [30] – Re: Jrk
Díky za příspěvek, doufal jsem v nějakou podobnou reakci, abych to zkusil, akorát se obávám, že bych tím hlavně pohnojil řasy, ale ono to asi jinou cestou než prosperujícími rosrlinami nepůjde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 18:19 Muž letfudo [30] – Re: mirlun
OK, zkusím to dělat stejně. Kupoval jsem ho v brně, proto jsou máme možná stejný (na moraváku) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 18:18 Muž letfudo [30] – Re: Yirka
každopádně už mám kapkové, takže měnit nebudu..
Ale kdyby došly a všechno už delší dobu klapalo jak má (a u mě neklape hmm ), tak bych se papírkům vůbec nebránil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 18:14 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
...ved hej ja len "tak" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 18:09 Muž Yirka [9126] – Re: kortezhugo
Když má někdo 10 nádrží, velmi pravděpodobně moc měřit nepotřebuje, protože ví co má. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 18:05 Žena darka [520] – Re: kortezhugo
V našem Hornbachu je tento test ještě o něco levnější :) A taky mám ráda JBL ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 17:49 Muž kortezhugo [983] – Re: darka and Yirka
...to je super cena...a mam rad JBL
...a 50 pruzkov vydrzi rok - "Lahvička od Rataje vydrží pohodlně rok při každotýdenním měření"
...co je presnejsie alebo nie je mna az tak netrapi ale spravit 6 testov naraz za par sekund X-) -ja zatial tiez "kvapkam" aj to len obcas...ma len tak napadlo co ked ma niekto 10 akvarii? sa "nedokvapka" :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 17:42 Žena darka [520] – Re: Yirka
Já s Tebou souhlasím ;-) , mám i kapkové testy a digitální pH metr, ale orientačně to pro společenské akva ( nemyslím odchovnu, kde se to musí hlídat jinak), bohatě stačí. Pokud vše funguje, jak má, a i papírek má pořád stejné hodnoty, není třeba se více měřením zdržovat, raději ten čas prosedím pozorováním života v akva než u kapkových testů v koupelně ;-) Pokud nastane problém, je čas i na přesnější měření. Ale to je jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2009 17:16 Muž Yirka [9126] – Re: letfudo
I když se mnou někteří nebudou souhlasit, věř, že ten komfort je zdánlivý a je zaplacen méně přesnými výsledky než od kapkových testů. Lahvička od Rataje vydrží pohodlně rok při každotýdenním měření což je třeba jen zpočátku, postupně můžeš frekvenci výrazně snížit, protože poznáš jak se tvá voda v průběhu mezi výměnami chová. Výsledky kapkových testů jsou také jen orientační, ale přsnější než papírkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 17:07 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: letfudo
tak tenhle mám také, a hodnotím ho jako velmi dobrý. čistím jen a pouze tu první filtrační hmotu a zbytek jednou za půl roku. dej mu čas. přidej rostliny.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 17:00 Žena darka [520] – Re: kortezhugo
Zkus tyto testy od JBL, orientačně taky stačí, a je tam 50 proužků a lepší cena ;-) www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 16:44 Muž Jrk [143] – Re: letfudo
Fotka k příspěvku Také mám NO3 na nule... Od doby, co jsem začal přidávat KNO3 tak, abych přidal denně 1 mg/l NO3 jsem se do měsíce dočkal tohoto výsledku :) NO3 mám sice stále neměřitelné, ale to mě teď netrápí. Předtím ten Echinodor byl několik měsíců stejný, nevyrostl víc jak 20 cm - dnes má 45 cm - bude se stěhovat - výhledově...

P.S.: Děkuji Side palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 16:04 Muž letfudo [30] – Re: mirlun
Tak už jsem si vzpomněl, je to filtr duetto - myslim, že tenhle: www.zoosmid.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 16:01 Muž letfudo [30] – Re: kortezhugo
O KNO3 uvažuju, ale čekám na názory zkušenějších, jestli by to nebyla palba do tmy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 12:50 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: letfudo
NO3 a NO2 (když píšeš, že často měníš vodu) atp, v tom ti neporadím, stejně tak je možné napadnout přesnost testů - to ale nehodlám. Vím že když máš hodně řas, je podmínkou filtr vhodné kapacity(rešerše a zkušenost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 12:38 Muž kortezhugo [983] – Re: letfudo
...skus zohnat aspon to KNO3 - to sa zide stale X-) nie len do akva - ja si robim hnojiva aj na ine rastliny...-aj na Silvestra "daco" miniem...
...a K2SO4 som dal tusim 2eura za 1Kg...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 12:24 Muž letfudo [30] – Re: kortezhugo
když si vezmu rataje - 6x cca 75Kč= 450,-Kč, neplatim dopravu a myslim, že vydrží i víc jak 25 použití, ale je fakt, že ten konfort je někde jinde.
Co se týká toho přípravku s bakteriemi - to asi není nic pro mě, nerad kupuju něco, co se dá sehnat přirozenější cestou a kromě toho jsem myslim v akvariu cetl, ze tam snad ani nebyvaji spravne kmeny bakterií, krom toho když nebudou mit co "žrát", tak asi moc dlouho nevydrží - zdálo se mi to docela logické, ale jsem zelenáč a vlastní zkušenosti mi zatím chybí :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 11:52 Muž kortezhugo [983] – Re: letfudo
...cena nie je "zla" ani za 25 tich pruzkov...-ked zoberes 6 ks kvapkovych testov tiez "daco" stoji... X-) ...
ja uz meram len sem tam...ono clovek to ma po case uz v "oku" ked uz vsetko funguje a vies co pridas a co to spravy...a meram uz len ked sa mi daco "nezda"...

...este k tomu filtru:
www.akvashop.eu/…
...s timto nic nepokazis a mam vyborne skusenosti s tymto pripravkom...nie len pri zakladani akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 11:47 Muž letfudo [30] – Re: mirlun
ano to chápu, povrchová plocha molitanu má vliv na celkový objem nitrifikačních bakterií ve filtru, ale nitrifikační bakterie dělají z NO2 - NO3 - nebo to tak není? Ale když mám naměřeny NO2 0, tak mám asi nitrifikačních bakterií priměřeně obsahu NO3, když to stíhají, nebo ne?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 11:37 Muž letfudo [30] – Re: kortezhugo
Vypadá to dobře, aspoň by odpadly problémy s krocením zlé zvěře během testů (děti), ale ta cena se mi zdá teda dost coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 11:36 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: letfudo
některé filtry obsahují příliš hrubé molitany a ty nemají možnost mít hojně užitečných bakterií, některé filtry mají žalostně málo filtračního materiálu. jinak 8 měsíců by měl být filtr už přiměřeně zajetý, ale dost jste propíral, tak to chce ještě počkat, jak se situace bude vyvíjet, když nebudete propírat vůbec.
a oceňuji, že jste se nenaštval za mou poznámku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 11:32 Muž letfudo [30] – Re: mirlun
rád bych odpovídal přesně, ale nejsem doma a zpaměti to nevím, je tam modrý molitan, večer se mrknu a ráno napíšu, co je to zač, zkoušel jsem ho hledat v eshopech, ale nenašel jsem..
A proč myslíš, že by problém mohl být ve filtraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 09:48 Muž kortezhugo [983] – Re: letfudo
...tiez mam kapkove od Rataja - mne sa s nimi mera celkom dobre...sice urcite to nie je "najpresnejsie" ale na nase uceli plne postacuju...
...ako som spominal - nepracujeme v "jadrovej elektrarni"... X-)
...NO3 meraju celkom dobre...

mne osobne sa pacia tieto testy
www.shopakva.sk/…
mas zmerane "vsetko" za par sekund a presnejsie - "netreba nic miesat"
...celkom dobra je aj cena - za ten "konfort"
...keby tam bolo 50 pruzkov v tej cene tak nerozmyslam ani sekundu.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 09:41 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: letfudo
jaký je to výrobek? některé mají hrubé molitanové kostky. neuraž se, ale bylo by lépe, kdybys odpovídal na otázky přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 09:37 Muž letfudo [30] – Re: mirlun
filtr je v akva cca 8 měsíců. Budu ho prát tedy méně, popř. pouze přední část, která zachycuje hrubé nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 09:34 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: letfudo
filtr- jak dlouho ho zajíždíš?
jakou má hrubost? nejlépe uveď název (výrobce a typ, nebo odkaz na výrobek).
pokud se ti neucpává, tak ho nepropírej tak často(lépe je až tak za pár měsíců). filtr se čistí, až je to nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 08:17 Muž letfudo [30] – Re: všechni
to vaclav:
KH akvarijni vody mi vychází v rozmezí 7-9, zdrojovou vodu jsem neměřil; ano, kapkové testy od Rataje

to mirlun:
filtr vnitřní, molitanový, objem molitanu cca 0,4l, samozřejmě jede nepřetržitě, 1x za 14dní ho propírám v akvarijní vodě, je stažený na min., což je doufám tak 1xobjem nádrže/hod

to Sid:
kapkové testy od Rataje, ale ten na NO3 mi přijde trochu divný - to že se tam přidává "špetka" nějakého prášku - kolik je špetka a změní se výsledek pokud dám 2x větší špetku, nebo je to jedno? (koneckonců proč si to nevyzkouším hmm ?)

Foto dnes ještě nebude - jsem hlava děravá a dnes se asi vrátím z práce až příliš pozdě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 22:37 Muž kortezhugo [983] – Re: vaclav
KNO3 - mam s...
-tu je kvalita "zarucena"
www.pgchem.sk/…
...KNO3 som mal v zahradnickych potrebach veeeeelky problem kupit... X-) - cumeli na mna - takto coze
...ale inac mas pravdu - objednat to vsetko naraz a ciste od niekoho co to ma...-"posta je draha"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 20:47 Usine – Re: kortezhugo
Takhle jsem to kdysi také zkoušel a nemá to cenu. Jednoduší je to objednat na netu a je to většinou v daleko čistší formě než třeba KNO3 v zahradnictví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 20:08 Muž kortezhugo [983]
... :-) - ja mam tiez rad 0 - ale pri Fosfore... :-)
...NO3 - na 0...ule???
...s tou vymenou vody este uber...
...nieco s PMDD urcite "zabere"
-K2SO4 - zozenies najlahsie
-KNO3 - ;-) - zozenies - "ten bude mat najvecsiu spotrebu na Silvestra"
-MgSO4 7H2O - v lekarni - ak nemaju objednaju
to mas vsetko za par korun a v Kg - na niekolko rokov....

PS: ten Draslik sa dost "podcenuje" a vecsinou je to najdvolezitejsia vec co s rastlinami pohne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 17:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: letfudo
...po testu vody na NO3 mi vyšlo 0...
Čím měříte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 17:21 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: letfudo
ještě ten filtr??--je to jedna z nejdůležitějších věcí...až pak se dají řešit chemie atd.
(já bych zasadil nějaký echinodor, co dobře proroste dno a odčerpá látky. a pak dál podle rad)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 17:17 Usine – Re: letfudo
NO3 je poměrně důležitá věc Rataj uvádí že optimum pro pěstování rostlin je 20 - 40mg/l. Neuvedl jsi tu nejdůležitější věc a to KH neboli uhličitanovou tvrdost. Změřit je nutné jak vodu v akváriu tak i její zdroj. Pokud používáš na PH kapkové testy může být výsledek hodně zkreslený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 17:03 Muž letfudo [30] – Re: letfudo
Ještě dno:
asi ne moc vhodný štěrk frakce cca 4-8mm, min 5cm výšky.
Jako bonus se oproti ustupující ruduše objevuje nějaká štětičková řasa tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 17:00 Muž letfudo [30] – Re: mirlun
to Johan: - foto zkusim doplnit zitra

to mirlun:
teplota 24-25,
ryby: 1x ancik
5x neonka
5x mlady mecovky (cca 1,5-2cm)
+ šneci - levatky

rostliny:
0,5m růžkatec (u něj je to zařasení zelenou asi nejhorší)
2x malinký anubiasy
5x malý cryptocoryny
10x nevim - původně dlouhý úzký listy až k hladině, normálně se rychle rozrůstá, v atlase jsem ji nenašel, ale jen jsem to tak prolítl)
2x vzrostlý bacopy
Omlouvám se za nepřesnou identifikaci hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 16:43 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: letfudo
jaký máš filtr, jak dlouho je zaběhnutý, jaký má objem filtračního media, kolik ryb máš, jakých?
neodkalovat tak často, nebo ne příliš důkladně. jaké a kolik rostlin přesně máš? jakou frakci dna? teplota,....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 15:54 Muž letfudo [30] – kytky nerostou II
Původní příspěvek:
Ahoj,
mám následující problém:
rostliny nerostou, nebo spíš jejich listy nedosahují standartních rozměrů i přesto, že se nejdená o náročné rostliny (cryptocoryny, dokonce růžkatec-ten roste, ale pomalu). Akvárium před rokoem založené, už od počátku bojuji s řasou (na začátku ruducha, pak víc světla a přidala se zelená )
Teď odkaluji 2X týdně + výměna cca 40% vody, filtr na minimu, svícení s přestávkou, nepřekrmuji.
Akvárium:
54l, málo ryb+málo rostlin (dost jich už padlo), osvětlení 2x15W 840 OSRAM
Zhruba před měsídem jsem začal hnojit CO2 - současná hodnota cca 20-25
Voda: celkovou tvrdost neznám (kde se dá zjistit od vodárny?),
pH 6,8-7,0, NO2 0, P 0, NO3 zjistím, až budu mít destilovanou vodu..
Na rostlinách se tvoří zelená řasa, ruducha se mi zdá že stagnuje spolu s rostlinami.
Ničím kromě co2 nehnojím (měl bych?).
Díky všem za reakce.
Pan začátečník.

Doplnění:
po testu vody na NO3 mi vyšlo 0, když bych měl oči lehce do růžova, tak možná 10mg/l - je to vůbec reálné v nepříliš zarostlé nádrži? - raději to zkusím ještě jednou
-po reakcích jsem snížil intenzitu výměny vody na cca 1/3-1/2 týdně+odkalování, přidal jsem okřehek a růžkatec.
A stejně se mi zdá divné, že ty rostliny pořád chtějí růst - mají nové odnože, ale listy jsou ani ne poloviční k "normálnímu" vzrůstu - jako by jim nšco scházelo..

Děkuji předem za názory a rady a osvětu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2009 00:12 Muž kortezhugo [983] – Re: smik
... :-) urcite len ci to potrebujes - ja napr.kazdy mesiac vyhodim pol vedra rastlin...a to som chcel este pridat svetlo - mam "len" 2x18W/160L vody - pozri osobne foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 23:52 smik
kortezhugo napsal: ... :-) ...ale X-) nedostatok nie je nedostatok - len rastliny celu dennu davku spotrebuju...tak ze rastliny prosperuju...


Otázka je jestli by například při přidání 2mg/L neprospívaly ještě víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 23:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kortezhugo
...spotreba K je cca taka ista ako NO3...
"Průměrná" :-) rostlina potřebuje asi o 50% více N, než K. Otázkou je, kolik N je rostlinám k dispozici v jiných formách, než NO3... Ale souhlasím s vaším názorem, že K potřebují kytky poměrně "hodně". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 12:56 Muž kortezhugo [983] – Re: jirkap
... :-) je to v podstate jednoduche...ked pridavas do akva KNO3-a hodnoty su nemeratelne tak je "jasne" ze je tam nedostatok K aj N...
...ale X-) nedostatok nie je nedostatok - len rastliny celu dennu davku spotrebuju...tak ze rastliny prosperuju...len ide o to ze to musis pridavat kazdy den...-a ked su meratelne hodnoty napr.cca 10mg/l nic sa "nedeje" ak do vody pridavas nieco len raz za cas....

PS:ale ako pise Jrk - niektore rastliny su "žrouty dusičnaů"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 12:47 Muž jirka.p [60]
jirkap napsal: Dobře. Tak mě trochu zasvěťte. Pokud zvednu hladinu NO3 v akvárku o 1mg/l, přidám tím 0.64mg/l K 0.23mg/l N. Poměr mezi N a K je 3:2. Jak se to tedy počítá?

Svůj příspěvek beru zpět.
Velice zajímavý článek v odkazovaném časopise Akvárium č. 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 12:14 Muž jirka.p [60] – Re: kortezhugo
Dobře. Tak mě trochu zasvěťte. Pokud zvednu hladinu NO3 v akvárku o 1mg/l, přidám tím 0.64mg/l K 0.23mg/l N. Poměr mezi N a K je 3:2. Jak se to tedy počítá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 12:06 Muž Jrk [143] – Re: kortezhugo
Ve vodovodní vodě mám 10 mg/l NO3. I po částečné výměně vody toto relativně rychle klesá - rostlinkám se evidentně daří a mám tam "žrouty dusičnaů" - Lemna minor a Ricca fluitans. Pěkný článek o velké spotřebě dusičnanů plovoucími rostlinami je i v časopise Akvárium č. 1 str. 14-18 issuu.com/… To co je tam psáno musím jen potvrdit - rybek mám spíš víc jak míň, ale NO3 stále na nule :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 12:03 Muž kortezhugo [983] – Re: jirkap
...skvor malo :-) ale ak mu to "funguje" takto? ziadny problem...
...v podsate ide aj o to cim mensia koncentracia zivin - tim su pre rastliny dostupnejsie...
...spotreba K je cca taka ista ako NO3...
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 11:53 Muž kortezhugo [983] – Re: Jrk
...verim tomu co pises...-len aku vodu tam lejes? -lebo ja mam vo vodovodnej cca 10-15 mg/l a v akva "drzim" cca 20-25mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 11:47 Muž jirka.p [60] – Re: Jrk
Ale touto dávkou zároveň přidáváš každý den 0.64 mg/l draslíku. Není to moc?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [130] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=6451