Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 161 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 23:44 Muž DrSova [28] - Rostliny
A pro me je to furt chcipajici kytka: :-( Jakmile zjistim nejake info tak vam to tu pisnu.Cvili to ale potrva takze mejte strpeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 22:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Pro mě stále chyby ve výživě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 15:59 Muž navik [908] - Sumci – Re: bigV
Na případné novinky v této problematice bych byl rovněž zvědav, takže pokud se něco dozvíte, připište to sem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 15:37 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: bigV
Je to 6 dnu od aplikace K2SO4. Cely proces odumirani se urychlil...
Když jsem tohle přečetl, hrklo ve mně, jestli nejsem v podezření, že jsem vás nasměroval tímto směrem. :-O
Pak jsem ale našel tohle:
bigV: ...Trochu sem se přehraboval v chytrych knihach a mam podezreni na nedostatek K...
a ulevilo se mi. :)
Dejte vědět, až "vytěžíte" toho človíčka! :-D
Byla by prča, kdyby měl váš problém souvislost s N-látkami... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 14:56 Usine – Re: tomik
Klídek je to normální zvláště u Echinodorů.
rybicky.net/rady/clanek/136
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 14:45 tomik – Re: vaclav
asi 2 mesice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 13:36 Muž DrSova [28] - Rostliny
Je to 6 dnu od aplikace K2SO4. Cely proces odumirani se urychlil :-( Tudy cesta (v tomto pripade nevede)Ted je na rade fosofor.Byl tady zmíněn vliv dusíku. Pak me trklo, ze asi tak pred mesicem se mi ucpala trubka od filtru a shodou nahod sem delal ve skole mereni N. Vyskocilo to do obrovskych vysin 290mg/l !!! Nasledovala oprava filtru,znacna vymena vody a zbaveni se poloviny zivorodek. Tohle byl nejspis ten impuls.Odnesla to jen "cervene" zbarvena crypt.+jeji odnože. Ostatni sou v naprostem poradku.Ba naopak "jedou" Ptal sem se profesora pres fyziologii na c.chorobu odkazal me na nejakeho clovicka...takze mozna se o tom neco dozvim.Pak vam sem pisnu co sem zjistil. Zatim cusik a diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 22:52 Usine – Re: tomik
Jak je máš dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 17:33 tomik
Fotka k příspěvku prosim o pomoct co chybí mym rostlinkam sad sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 17:32 Muž Lukysek [8]
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 00:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: navik
Spíš k tomu, že jistými procesy rostlina sama sebe otráví...
Ale předbíhám! Možná je to úplná blbost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 00:20 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
Ta myšlenka asi směřuje k tomu, že náhlým shozením listů a jejich rychlým rozkladem si kryptokoryny vlastně samy pohnojí dusíkem z vlastních zásob...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 00:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: navik
...se však kloním k názoru že se nejedná o chorobu zpúsobenou bakteriemi či viry, nýbrž fyziologický proces přizpůsobení se změnám prostředí (ať už je jeho cílem utilizace nashromážděných látek či sama úspora energie na vytvoření nových orgánů lépe přizpůsobených novým podmínkám)...
Díky za info a názor! :-) Jak jsem napsal - když o něčem nevím, neznamená to, že to neexistuje.
Ta "moje úvaha" má souvislost s amoniakem. Zkusím se k tomu časem vyjádřit konkrétněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2008 23:52 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
Side, věnoval jsem pátrání dosti času, už jsem zjistil i která univerzita na |Floridě dostala na řešení grant ale nic k metabolismu dusíku, jak jste naznačoval.
Více zpráv se shoduje na tom, že k tomuto jevu dochází i v přírodě na základě změn podmínek. (A jak už to tak bývá u podobného problému některé si částečně protiřečí :-) ).
Rovněž v akváriích je vyvolán zejména změnami (zmiňovány jsou různé, včetně případů přehnojení, změn světla či vlivu dosazení jiných rostlin) často i k lepšímu po výměně vody ve starších méně udržovaných nádržích, často se zmiňují vyšší koncentrace NO3- či jejich kolísání.
Vzhledem k faktu ověřeným přímým pozorováním na lokalitě výskytu, -tedy že k tomu dochází i v přírodě se však kloním k názoru že se nejedná o chorobu zpúsobenou bakteriemi či viry, nýbrž fyziologický proces přizpůsobení se změnám prostředí (ať už je jeho cílem utilizace nashromážděných látek či sama úspora energie na vytvoření nových orgánů lépe přizpůsobených novým podmínkám).
Doufám, že jste předchozími nápovědami nechtěl naznačit, že takto "brutálně" reaguje při přechodu na využití různých forem dusíku v prostředí (NO3- na NH4+ či naopak))?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 22:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: navik
Netrpělivě očekávám výsledek vašeho pátrání! ;-) Docela mě zajímá, co je příčinou tohoto jevu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 17:45 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
Ještě budu lovit večer, nicméně jsem našel odkaz, že se jedná o jev vyskytující se u kryptokoryn i v přírodě na konci období sucha (publikoval Heiko Bleher).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 17:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: navik
Jj, už jsem to tu zmínil včera (17:42:43), že "něco okolo dusíku", ale "ucpávání" na mysli nemám... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 16:55 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
Side, měl jste na mysli tuto zmínku (www.volny.cz/…) , nebo jste našel někde něco podrobnějšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 16:15 Muž pakozdy [17] – Re: DonJuanKarlos
to by zaujimalo aj mna. mam podobny pripad. Sidonius - porad pls.

vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 14:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Dobrá... Až budu mít trochu víc času, zkusím se v tom ještě porýpat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 14:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Zkusil jsem hledat v databázích článků co se týče krypt. nemoci, ale nic=( a jak by to mohlo souvyset s metabolismem důsíku mi vůbec není jasné, takže třeba až budete mít víc času vy :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 14:36 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Kdybych chtěl být konkrétnější, už by se stalo. :)
A jak jsem napsal - nespěchá to. :-) Až budete mít víc času, zkuste mrknout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 11:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Nemohu reagovat bezprostředně...
Mezitím vyjádřil svůj názor Navik, tak vás jen odkážu na jeho poslední větu.
Osobně - jak už jsem několikrát napsal - mám "podezření" na metabolismus dusíku. Přitom si nemyslím, že by kryptokoryny měly nějakou strategii "úspory energie", ale vyloučit to, samozřejmě, nemohu - platí zásada, že když něco nevím, neznamená to, že to neexistuje. :)
Uvažuji ale tak, že staré listy slouží jako "zásobárna" živin schopných reutilizace v případě zhoršení jejich dostupnosti z prostředí. Tak proč by se těchto listů rostliny měly jen tak zbavovat? (Ano - souhlasím, že udržet takové listy stojí rostlinu jakousi energii. Proto nevylučuji vaši domněnku, i když o ní pochybuji.)
Ještě jednou se pokusím vás nasměrovat na problematiku metabolismu dusíku, Johane.
Pevně totiž věřím, že můžete narazit na totéž, na co jsem natrefil já.
Nespěchá to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2008 10:19 Muž navik [908] - Sumci – Re: johan
Mně ta teorie zase tak úplně zcestná nepřipadá - pokud by se z hlediska dlouhodobého cyklu často opakovala období nepříznivá pro růst, je možná adaptace na "úsporu energie" a neudržovat nefunkční orgány (listy) a ušetřit energii na tvorbu nových, přizpůsobených novým podmínkám...
Nicméně by tento jev musel být pozorován i v přírodní lokalitě - bohužel o něčem takovém jsem nečetl ani neslyšel, někdo ano... ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 09:52 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nebo co se vám na tom zdá tak absurdního? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 09:50 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Ne ne, myslím to vážně. Možná to jen špatně vysvětluji. Prostě výhoda od ostatních rostlin. Držet si málo výkonné orgány rostlinu něco stojí a to díky extrémním podmínkám, kde rostou, si to cryptošky nemohou dovolit. K nemoci to má daleko, prostě jen reakce rostliny na změnu prostředí tak, aby z toho měla co největší užitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 09:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Někdo se naboural do Johanova hesla a teď se tu za něj vydává. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 19:06 Usine – Re: johan
coze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 17:49 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
No, kryptošky jsou prostě chytré kytky. Mají hodně specializované listy a tak nemohou čekat a držet si své nepotřebné listy bůchví jak dlouho. Prostě je "vysajou" a utvoří nové=). Takovej echinodorus čeká než mu přirozeně listy odumřou a přitom by mu bylo třeba mnohem lépe, kdyby už měl listy trošku jiné=)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 17:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Mrakoplash
Mě zase nejvíc zaujalo toto:
Ines Sheurmannová vysvětluje tuto nemoc jako důsledek kumulace nespotřebovaných látek - zejména dusičnanů, které se při změně - zlepšení podmínek a následné aktivizaci rostliny uvolní. Ucpou pletiva a způsobí náhlé odumření celých rostlin.
I když neuvažuji v "kategorii" ucpávání pletiv, přesto i mé myšlenky vedou k metabolismu dusíku. (Viz níže.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 13:17 Muž isamik [180]
Je zajimave, ze to postihuje snad nejvice affinisky, docela by me zajimalo proc :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 08:25 R Muž Mrakoplash [1776]
nedalo mi to a trochu sem zkusil lovit :-) nenasel sem nic extra ale tady www.volny.cz/… se pise neco podobneho jako zde popisoval Johan

Pozn. četl jsem nedávno pojednání o kryptokorynách od Jacobsena a zmínka o strategii kryptokoryn přežívat nepříznivé podmínky v podzemních částek mě dovedla k myšlence, zda se nejená spíše o obranou reakci než o chorobu. Rostlina se prostě brání změněným podmínkám tím, že odhodí nadzemní části nejrychleji, jak to dokáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 16:46 Muž DrSova [28] - Rostliny
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 16:27 Muž Johan [4945] - Rostliny
Zkuste anglický termín, třeba s hledáním na google budete mít větší štěstí=). "cryptocoryne rot" ("crypt rot")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 15:34 Žena Eliška [38] – Re: bigV
Zrovna nedávno jsem to hledala... Našla jsem opravdu málo info, ale trochu ti to shrnu. Kryptokorýnová nemoc postihuje kryptokorýny (překvapivě) buď po nějakém větším zásahu do akva nebo po jejich přesazení a probíhá tak, že během krátké doby (pár hodin) se listy postižené kytky změní na zelenu kaši. Nemusí to postihnout všechny kryptokorýny v akva, ale taky může (mě opadaly c. affinis a c. aponogetifolia, zbylé zůstaly v pořádku). Proč tomu tak je nedokázal nikdo uspokojivě vysvětlit. A jestli jo, tak o tom laická veřejnost neví ;-) Každopádně se kytky velmi rychle zregenerují (u mě po 14 dnech u affinisek nepoznám, že jim něco bylo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 15:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: bigV
Jestli je to dotaz na mě - bohužel, nemám...
Řekl bych, že při troše trpělivosti se dá pomocí strejdy Gúgla něco najít. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 15:09 Muž DrSova [28] - Rostliny
Mate nejake info ke cryptocorynam(nejake "bližší"....odbornejsi)? Nejen nemoci? Muzete poslat odkaz(k c.chorobe sem nic nenasel,nejsem liny hledat:-D),nebo doporucte knihu. Hodne by me to zajimalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 14:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Nemám to dostatečně prostudováno, abych mohl vynášet nějaké konkrétnější hypotézy... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 14:55 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Já sem spokojený s tím, co si myslím, proč to Crypt. dělají=). Ale určitě víte, proč to píšete a třeba napíšete přímo, co myslíte=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 14:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Nevím co přesně to způsobuje, ale domnívám se, že ...
Také to nevím; kdybych na to přišel, budu slavným :)
Zkuste se, Johane, podívat na metabolismus dusíku. Možná tam něco, co by mohlo souviset s nemocí kryptokoryn, objevíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 14:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
No právě, nic se nedá najít. Teda jen donekonečna opisované informace ;-) . Proto prohledávat net kvůli charakteristice C. nemoci nehodlám ;-), zvláště, když sme to určitě oba dva četli .. no hodněkrát=) . Nevím co přesně to způsobuje, ale domnívám se, že samotný "princip" růstu cryptošek. V přírodě tyto rostliny rostou pro "rostliny jako takové" na velmi extrémních stanovištích, alespoň ty běžně pěstované. A proto jejich prispůsobení musí být také dokonalé. Ale jelikož si nemohou vybírat, kde porostou a musej se spokojit s tím, kde už většinou nic neroste, tak jsou i k podmínkám dost přispůsobivé. Z těchto důvodů, každá vytvořená část těla je vytvořena k maximálnímu užitku v daných podmínkách. A proto právě říkám, že né vždy to musí probíhat tak, že odumřou všechny listy naráz, ale postupně po páry listech (na jedné rostlině, ale celý porost), dokud rostlina nemá požadované listy. Ani bych to snad nenazíval nemoc. Škoda, že jsem nikdy neměl tolik kryptokoryn od jednoho druhu, abch si to mohl ověřit, ale zdálo se mi, že rostliny po C. nemoci regenerovaly rychleji, než rostliny se všemi listy ustřihlými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 12:56 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: bigV
Mám vyzkoušeno, že když "se zadaří", když se třeba i s jistou dávkou "štěstí" podaří vytvořit kryptokorynám (a nejen jim) podmínky, odumírání starých listů je minimální. Je to logické - rostlina nemá potřebu přesouvat pohyblivé živiny za účelem tvorby nových orgánů. A samozřejmě platí i opačný stav, jak jsem popsal dříve...
Zkuste si s tím vyhrát a dejte časem vědět. :-)
Držím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 12:54 Žena Eliška [38] – Re: bigV
To, co je na fotkách kryptokorýnová nemoc tak na 99% není. Mě zničila kompletní porost c. affinis a c. aponogetifolia a to během půl dne! Prostě ráno kytky byly a odpoledne z nich byla zelená kaše. Naštěstí už zase dorůstají. Na tvých fotkám jsem si všimla takových zvláštních čárek na tom listu, skoro to vypadá, jako stopy po něčích zoubkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 12:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Ještě jeden pokus vysvětlit vám, proč s vámi nemohu souhlasit:
Kryptokoryny jsou velmi citlivé na změny. Stačí přesazení v rámci nádrže a bývá na delší dobu vymalováno. Nepochybuji, že postupným chřadnutím může rostlina reagovat na zásahy, které uvádíte - otrhání listů, dlouhodobá změna podmínek v akva a třeba nějaké další zásahy...
V žádném případě však o takových reakcích nemohu uvažovat jako o kryptokorynové nemoci. Chřipka-nechřipka.
Zkuste si projít net, jak je tento fenomén charakterizován.
A i když se o mechanismu rozpadu listů kryptokoryn při tzv. "kryptokorynové chorobě" relevantní informace najít nedají, (alespoň mně se to nepodařilo.../připadné vyvedení z omylu vítám :-)/), osobně se domnívám, že jde o souvislost s metabolismem dusíku.
Do další diskuse na toto téma se zapojím v případě, že takové relevantní informace někdo položí na stůl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 12:46 Muž DrSova [28] - Rostliny
Přitom počet odumřelých listů a rychlost jejich odumírání má přímou souvislost s kvalitou výživy - čím větší nedostatky ve výživě, tím větší počet odumřelých listů za kratší dobu.

Toto presne vystihuje muj pripad. Dekuji za prispevky.

Všiml jsem si ,že se nekrózy projevují jen na starších listech.Je možné že sem to zapříčinil dávkováním jen mikroprvků. Trochu sem se přehraboval v chytrych knihach a mam podezreni na nedostatek K

Pokusim se namíchat kompletni pmdd(nejen mikroprvky) a uvidim co to udela.Sam sem zvedavy cim je to zpusobeno. Pak sem písnu jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 12:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Při otrhání některých listů C. veindbergii a následném pomalejším odumřením ostatních listů a bezproblémovou tvorbou dalších,ale trošku jiných listů si zase já dovolím říct, že není problém výživy. Byď k odumření listů u mě docházelo vždy postupně. Ale né jako u normálních rostlin, ale přesně tak jako u C. nemoci, jen postihovala listy +- postupně. Stejně tak při dlouhodobé kontinuální změně podmínek např. u C. pontederiifoli. Chřipaka na každého znás také působí jinak. Tím nechci říct, že fotky níže je C. nemoc. to vůbec ne. Jen jsem konstatoval, že né vždy je C. nemoc záležitost všech listů a celého porostu. Krom toho i každý druh to má specifické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 10:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Nejdřív dírky, pak se začne list rozpadat. To pak trvá ještě déle. Ale je to rychlé v tom, že se to plíží a pak najedou je list pryč.
Pokud odcházejí postupně a relativně "pomalu" jednotlivé listy, nemohl bych takový stav označit za kryptokorynovou nemoc. O té si dovolím hovořit výhradně v souvislosti s "akutní otravou", postihující rychle a náhle celou rostlinu nebo spíš - celý porost rostlin.
Výraz "akutní otrava" volím zcela záměrně, protože takto celý proces probíhá.

O odumírání jednotlivých listů v podstatě v pravidelných intervalech se domnívám, že jsou vyvolány nedostatky ve výživě. Přitom počet odumřelých listů a rychlost jejich odumírání má přímou souvislost s kvalitou výživy - čím větší nedostatky ve výživě, tím větší počet odumřelých listů za kratší dobu.
A to je tak asi všechno, co bych chtěl k danému tématu sdělit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 09:11 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sid
Ale však to já přece taky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 00:34 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: johan
Jak říkám.. týden až dva A nebo neustále list po listu.
Opakovaně jsem viděl kryprokorynovou nemoc v praxi. :)
Večer kytky naprosto zdravé, ráno "kaše".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:16 Muž DrSova [28] - Rostliny
re sid: jde o nadrz "ziva skrinka" pmdd davkuju kvuli echinodoru -byla chloroza a limnophyla ztracela listy.Pmdd to vyresilo,davkuju max 5ml(vrsek od PET) 2-3krat do tydne,malá navazka,nizka koncentrace-presne uz nevim pouzival sem pocitadlo na MRPho strankach, CSM+B.NEktery skvrny jsou jakoby vyšrafovany,strasne pravidelny...to me zaskocilo takhle sem nevidel se projevovat zadnou deficienci. Takze to bude asi ten ancik,snek nebo buhvico.Mel sem zato, ze ancikum a vseobecne rybam kryptocoryny nechutnaji. Na jinych cryptocorynach zadne zmeny, rostou bez problemu.Dokonce i kdyz sem nektere celkem neomalene presazel.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [161] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161573x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=8001