Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 21:00 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Ancák, to je ale gurmán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:56 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:56 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Tak sem taky přispěji a zeptám se, co by podle vás mohlo být příčinou odumírajících listů echinodorů a nevzhledných anubiasů.

Echináčům vyrostou krásné nové listy, co je hodně na světle má i červené síťování a pak to všechno odhnije. Takhle ty rostliny fungují stále dokola, krom toho přes rok 3-5x kvetly a narostly drobné rostlinky ze šlahounu pod odkvetení, tak se rozmnožují i odnožováním.

Anubiasy taky rostou, počet listů a celková velikost rostliny je dvojnásobná než jaká šla do akvária, ale vzhled těch rostlin nic moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 20:04 Žena Elffka [9] – Rotala
Metodou EI nehnojím, pouze toho dusíku dávám tolik, koli se při této metodě dávkuje. Testy mám na porovnání 2 (Sera a Rataj), oba se shodnou. Zkusím tedy přestat dávat K2SO4 (zlepšení růstu rostlin stejně nenastalo) a zkusím trochu zvýšit dávky dusíku. Úplně vynechat hnojení dusíkem si netroufnu, ve vstupní vodě je ho velmi málo a myslím, že by se to rostlinám nelíbilo, hlavně Limnophile a Salvinii :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.03.2013 19:31 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Olča
Možná by jsi se neměla ostýchat a přispět častěji ;-)
Myslím že jsi popsala možné záludnosti hnojení a důležité souvislosti mezi některými prvky (viz. to samé romantův odkaz na miniAkva).

Opravdu důležité je při použití metody EI dělat týdenní 50% výměnu vody - to totiž zabrání předávkování některým z prvků (pokud tedy naše vodovodní voda nemá 50mg/L dusičnanů :-) ). A myslím si že to docela svádí vyměňovat té vody méně. Pak je ale nutné dávkovat i menší množství živin ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 19:24 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Elffka
Ono jestli ti ten test ukazuje dobre(coz vetsina techto testu nedela)tak opravdu na tu masu rostlin je treba davat vice vseho,jestli hnojis metodou EI tak ta prece vychazi z prehnojovani a nasledneho resetu nadrze 50% vymenou vody na zaver cyklu,mozna je potreba taky pridat na CO2! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   14.03.2013 19:22 Žena Olča [29] Re: Elffka
Moc málo píšu do jakýchkoliv diskuzí , spíš tu jen študuju , ale na tohle mi to prostě nedá nereagovat. A snad trošku pomůžu stydim
Tvoje problémy jsem měla před nedávnem taky pivo .
Taky používám testy od Sery , taky nedostatek N ,taky jsem tam lila hnojiva hmm . Koupila jsem novou Ludwigii a ta je dost citlivá na K, okamžitě se jí začali kroutit lístky a u valisnérek ač krásně rostli jsem měla hnědé špičky a bohužel jsem tím odrovnala i kryptokorynu které naprosto odešly vrcholky (nedostatek Ca - což si myslím že určitě nemám). Před nedávnem mi ale došel z testů roztok 4 a tak jsem koupila nový a nestačila se divit..... . Dusíku bylo naráz 50mg coze .Koupila jsem další test na další srovnání a to samé. Po neustálém študování všech možných tabulek a neustálého měření jsem došla k tomu že jsem neustálým přidáváním KNO3 a K2SO4 prostě 100% přešvihla K coze .Což u rostlin pak vede k nepřijímání Ca a Mg a také to vyvolává nedostatek dusík. Což by asi tedy nasvědčovalo i tomu že ti odmumírají vršky(nedostatek Ca) ,sklovatí lístky(nedostatek N) a koukám že tam máš i projev nedostatku Mg .Takže určitě nic nezkazíš tím když vyměníš vodu a třeba na 14 dní přestaneš přidávat do vody hnojivo, hlavně ten draslík. A uvidíš pivo
Já přestala úplně dávat jak dusík tak draslík a musím říct že se kyti asi ulevilo protože začíná krásně a svěže růst.
A i bez přidávání dusíku ho najednou kupodivu mám vcelku dostatek - 20-25mg.
Jo a upřesním že to mám v mém prvním. V druhém AQ nedávám kromě železa nic a žádné problémy tam nemám.
Noo ale třeba se mýlím a nějaký zkušený rostlinkář napíše úplně něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 19:18 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lhajek
Zkus to,CSM+B Ca neobsahuje,Tenso nevim,ono je tezke najit tu spravnou cestu pri hnojeni,kazde akva je jine. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Elffka
Když jsem se díval na fotky tvé nádrže tak ta džungle co tam máš musí mít spotřebu živin jako blázen. Na to určitě nemůže množství NO3 z EI stačit a pravděpodobně ani ostatních živin. Neboj se a přitlač s NO3 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kamilstrom
Tak u mě by mohl být nedostatek Ca, mám velmi měkkou vodu a Mg přidávám čímž je voda v akva trochu tvrdší, ale Ca nepřidávám.

Ještě zkusím změnit hnojení mikrem ... mám tam namícháno CSM+B se kterým hnojím, ale mám i Tenso coctail, který nějaký Ca v sobě má také .... a tuším je i v K2SO4, který není úplně čistý ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:34 Žena Elffka [9] Re: Kamilstrom
Test na NO3 (Sera) pravděpodobně měří správně. Zkoušela jsem s ním měřit vodu z řádu a výsledek se velmi podobá hodnotě, kterou uvádí vodárna. V akva u přítele ukazuje hodnotu 20mg/l.Takže tam asi chyba nebude. gH naší vody je 18, takže předpokládám, že nedostatek Mg a Ca to taky asi nebude:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:32 Žena Elffka [9] Re: romant
Tuto stránku znám, ale tak nějak se mi nedaří identifikovat příčinu mého problému, proto jsem se obrátila sem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:26 Muž kofejn [963] Re: romant
A tady ještě jeden článek: prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 18:23 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lhajek
Ok tak teda k jeji R.R.to nemeritelne NO3 bych spise prisoudil vade testu,jinak by ho tam bylo opravdu"malo".Sice neznam jeji GH,ale zkusil bych pridat Ca a Mg(tzv.GH Booster),nebo muze jit taky(u toho uhnivani listku)o nejakou nemoc,nedavno se resilo(na jednom zahranicnim foru) podobna vec z uhnivanim listku od stonku(u koberce Starougyne rep.)a i ja mel stejny problem,kdy vyhnivali kola v tomto koberci a byla to pravdepodobne nejaka nemoc,pomohlo tyto poskozena mista vytrhat a nechat zarust znova!Takze zkusit treba vyhodit vsechny pozkozene rostlinky a uvidi se! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 17:49 R Muž romant [27987] Re: Elffka
Tuhle tabulku možných příznaků nedostatku prvků znáš? maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 17:41 Žena Elffka [9] Re: azonic
O zvednutí dusíku se snažím, už teď leju do akva dávku, která se dává při hnojení metodou EI, ale evidentně to stále nestačí. Mám trochu strach tam toho dávat ještě víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 17:21 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Elffka
Ještě bych zkusil zvednout ten dusík aspoň na 20mg/l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 16:50 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kamilstrom
R.w. teď neřešme ta je v čoudu.

Řešíme R.r. společně s Elffkou máme stejný příznak zakrnělé vrcholky, ale proti její fotce jsem na tom hůř.
Ona má navíc na nule NO3, já tam mám minimálně tech 10mg/L ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 16:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lhajek
To vypada jako by doslo k nedostatku nejakeho prvku,kdyz se tak"zasekla",ona vyzaduje dost svetla,dostatek a nekolisajici CO2 a dostatek zivin nejen ve vodnim sloupci,ale i v substratu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 15:36 Muž larix [1420] Re: lhajek
S R. wallichii mám bohužiaľ rovnakú skúsenosť (v prezentácii mám k tomu aj fotky:-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 15:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Elffka
Nevím, možná.
Jestli to s ní nebude jako s R. walichii. Té se u mě kdysi dařilo a bylo nádherná. Pak jako když utne, aniž bych cokoliv v akva změnil, se zasekla a konec až vypadala tak že jsem jí vyhodil. O walichii to takhle psalo víc lidí co jsem četl na fórech. Pak jsem si pořídil R. rotundifolia, že je méně náročná a té se nedaří od začátku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 15:06 Žena Elffka [9] Re: lhajek
U mě se této rostlině dařilo svkěle, občas má ale období, kdy mi dělá toto. Teď už to trvá nějak dlouho, tak nevím. Že by to bylo světlem? Je pravda, že mám 2 zářivky staré 2 roky, další 2 jsou staré rok. Tak už by třeba mohly být vysvícené, ale nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 14:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Elffka
Přidám se, v mé 54L se také této rostlině nedaří a to již od samého začátku co jsem jí vysadil. Staré listy se rozpadají, nové jsou povětšinou zakrnělé a malé. V akva všech složek hnojiva dostatek (dělalo to ikdyž jsem hnojil dle EI i teď když už jsem ubral tak, aby ale stále bylo všeho dost), přidávám CO2, všem rostlinám se daří jen téhle ne. Jo ještě mechům se u mě moc nechce.
Pěkné listy vypustila akorát když jsem nad akva pražil 2x24W T5, ale nad to akva je to podle mě zbytečně moc a nějak jsem nezvládal při tom světle také dodávat dost CO2 (musel bych jinak pořešit rozpouštění), tak jsem se vrátil k 1x24W T5 a nové listy opět krní ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 13:10 Žena Elffka [9] Re: azonic
Ten draslík mě taky napadl, takže jsem začala kromě KNO3 přidávat i K2SO4. Do vody ho dávkuji již měsíc a žádné zlepšení nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 12:55 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Elffka
Mohl by to být i nedostatek draslíku. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 11:32 Žena Elffka [9] – Rotala rotundifolia
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém s Rotalou. Poslední dobou jí sklovatí lístky (hlavně jejich středy), posléze se v listu vytvoří díra. Roslinky mají také zakrněné růstové vrcholy. Zvláštní je, že některé stonky jsou ok, toto se děje jen u některých. Rotala poslední dobou roste dost pomalu a nemá tak hezkou barvu. Poradíte někdo? Veškeré informace o nádrži jsou tady: rybicky.net/nadrze/12449
Hodnoty vody: NO3 neměřitelné (ikdyž denně dodávám 2,45 mg dusičnanů na litr), PO4 asi 0,7mg/l, Fe 0,2mg/l, kH 12, pH kolísá před den mezi 6,7 a 7,3. Ostatní rostliny rostou zcela bez problémů. Děkuji za případné rady:-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:43 Muž hardy [45] Re: x2007x
podle me jsi daval moc hnojiva,zkus jilove kulicky primo k korenum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:30 x2007x Re: x2007x
Děkuji, ale ty listy i hnědnou od konců. Ted nevím, jestli mám zase zkusit přihnojovat, mám strach, že to povede opět k nárustu té černé řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 21:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: hardy
Kryptokoryny nemám, ale pokud romel myslel Limnophilu Sessilifloru tak tu mám ve dvou akva a v jednom roste jak splašená, ale má patra daleko od sebe. Má tam spousty živin a světla a v druhém roste rozvážně, má tam míň světla a asi i míň živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:54 Muž hardy [45] Re: MichoCZ
beru s mych zkusenosti treba nemluvim pravdu jak si myslis ale mam take slabe osvetleni tak jsem zvolil cryptoryny a ty jdou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:23 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: hardy
Mám obavu, že to je obráceně. Svítím ji tak 0,8W/l a mám 4cm přírůstek za den, ale právě patra daleko od sebe. V druhém akva má sotva 0,5W/l a tam má patra tak dva centimetry od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 20:05 Muž hardy [45] Re: x2007x
Podle me mas slabe osvetleni,chce to vylepit kryt napr alobalem aby byl odraz vetsi,a zkusit nenarocne rostlinky zkus napr nake druhy cryptoryn.s tou cernou rasou jestli mas namysli steticnou rasu taak to je tim ze jsi nejspis prehnojoval,men pravidelne vodu to je zaklad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:43 romel – limnofila sesiflora
zdravím,limnofila mi roste jako divá,ale jednotlive patra s listy vyhazuje daleko od sebe,4-5 cm,co ji chybí aby rostly patra blíž sobě?barva ok,roste krásně,poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 18:21 x2007x – Rostlinám se nedaří
Fotka k příspěvku Dobrý den, již skoro rok mám akvarium, do něj jsem pořídil rostliny. Ale, průběh je pořád stejný. rostlina neroste, nebo jen slabě. Nehnojil jsem. Pak jsem koupil Proflor, rostlinám se dařilo trochu lépe, ale také, patrně vlivem fosforu, se mi objevila černá řasa. Takže jsem zase přestal
Co mám udělat, aby rostliny pěkně rostly? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 21:28 Muž danrycka [56] Re: snehulda007
tipl bych možná nedostatek fosforu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2013 15:47 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: logik
To fakt nevím, ale jak říkám, takzvané nenáročné rostliny ala Egeria, růžkatec, hnědovka mi nikdy nešly. Místo toho mi jdou náročné rostliny jako Myriophyllum. Akvarijní zahradničení mi stále do jisté míry zůstává záhadou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 15:45 Muž snehulda007 [850] – Cryptocoryne pontederiifolia
Fotka k příspěvku Ahoj. Potřebuju poradit s touto kryptokorynou. V poslední době jí začaly odumírat listy (viz fotky),. Nikdy jsem s ní problém neměl,ostatní druhy kryptokoryn jsou vpořádku,v nádrži k žádným změnám nedošlo. Údaje o akv. jsou v prezentaci rybicky.net/nadrze/16307
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:47 Muž danrycka [56] Re: Linuška D.
No zatím jen experimentuju a nechci zase týdně vyhazovat kýbly kytek. Brněnská voda je tvrdá dost a světla mám taky relativně dost (neroste jak by měla ani na hladině). Stav před tímto byl takový, že na okrajích rostlin vegetovaly ruduchy a proto jsem začal hnojit a přidávat uhlík. Teď už jsou řasy na listech jen výjimečně, ale je mi jasné že když neprospívá takový plevel jako egerie, tak jim něco chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:40 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: logik
3ml na 160l se mi zdá hodně málo. Co se Egerie týče, nikdy mi pořádně nešla ani při hnojení, ale prý spotřebovává vápník a hořčík, kterých jsem vždycky měla málo, podle všeho potřebuje tvrdší vodu. Také má ráda hodně světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:29 Muž danrycka [56]
Chtěl bych požádat zdejší odborníky na výživu rostlin, zda by mi objasnili proč mi egerie vytváří zakrslé výhony. Jednotlivá patra listů jsou vzdálená cca 3-4 mm od sebe a na šířku má celá kytka tak 5 mm. Vypadá to jako nějaká trapsličí forma. Ostatní kytky vypadají v pohodě. Ne že by zrovna bujely, ale v pohodě prospívají. Dokonce mi Echinodorus vyhnal květní výhon. Hnojím kompletním PMDD - denně 3 ml na 160l. Test mám pouze na NO3 a den po hnojení je hladina 10-20 mg/l.... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 12:35 Muž RBeil [174] – Rostliny divně rostou
Fotka k příspěvku A ještě jedna :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 12:34 Muž RBeil [174] – Rostliny divně rostou
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se zeptat, na "trávě" (nevím co to je za druh) se mi dělá takový hnědý povlak jak od řasy a některé listy rostou už tak divně hnědé, místy jsou dokonce světlé fleky že skrz ně jde vidět. Na druhé rostlině se hodně tvoří hnědá řasa a listy ji potom odumírají, na začátku rostla jako z vody a byla krásně zelené a zdravá, potom se mi oběvila hnědá a zelená řasa a šla do háje tone . Na Anubias barteri var. glabra Brown 1901 (odhaduju podlé obrázku) mi nové narostlé listy řídnou (jsou jak propíchané jemným špendlíkem) a na starých se objevila rudocha ( ty jsem odstranil a jinde není). Všem rostlinám se krásně dařilo dokud sem nezačal mít problém se zelenou a hnědou řasou tone rozzureny . Vodu nechávám trohu odstát než ji naliju do akva (beru z kohoutku, Opava a okolí mám prý nejkvalitnější vodu v ČR) měním teď každý týden tak 40% vody a odkaluu dno, pH upravuju tak na 6,2 (hned z kohoutku má cca 5,7pH), dno mám říční štěrk 2-3mm, nehnojím, sovětlení mám 36W/100L. K té řase, hnědá se mi objevuje tam kde je dostatek světla a když jsem světlo ubral tak se začala množit ještě víc tone a zelená to samé. Tak jestli nevíte co s tím :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 19:25 Muž Karel z Tábora [21] Re: vaaclav
Myslíš že je to tím?Právě teď naposledy jsem to odkalil co to šlo jindy jsem na to prděl.Mám v plánu předělat komplet akvárko a dát tam černý písek z Flexiobklady.cz o zrnitosti 1-2mm a hlavně pod to chci dát něco výživnýho pro kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 18:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dvorak002
Vyměň dno to co tam máš jsou moc velké kamínky, špatně se odkaluje a zahnívá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 18:42 Muž Karel z Tábora [21]
Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat co je špatně když mi začínají černat všechny rostlinky od spodu?Měl jsem stím problémy už dřív pak se to vše uklidnilo a teď po odkalení a výměně 90l vody je to 11dní co jsem to vyměnil a už včera jsem to začal pozorovat.V sobotu jsem nalil hnojivo a včera sem dal ještě 3 tabletky hnojiva.Poradí někdo co se děje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 17:20 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: Zatáčka
já bych to tipovala na různé druhy řas. každá má svá specifika a do biotopu jakým je akvárium v jistém množství vlastně patří. pokud se neúnosně rozbují, mže to být několika faktory: nízké, nebo nevhodné osvětlení, zejména modré spektrum jim svědčí. Pak nedostatek CO2 a také přebytek živin hlavně z překrmování.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
více najdeš v tomto článku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 14:48 Žena Zatáčka [0] – Tvrdý povlak na listech
Zdravím, ráda bych se zeptala, co to může být? Na listech některých rostlin se mi udělá nahnědlý povlak a je tvrdý, jede odstranit ani seškrábnout, list se totiž začne lámat je tvrdý a křehký. je to, jako když se na něm udělají vápenaté usazeniny. Ve druhém akva se mi něco podobného udělalo na teploměru a rozstřikovací rampě, ale tam je povlak zelený a také nejde dolů. Není hladký ani mazlavý, spíš drsný. Také se mi dělá černá řasa a chci se zeptat, jestli se může děla i při nedostatku živin pro rostliny (ty jakž takž rostou, ale řasa jim stíhá zarůstat okraje lísků. Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 09:11 Muž Toník [396] Re: MP
Tak to by stačit mohlo. (Měl jsem podezření na přílíš nízkou tvrdost.)
Co železo? Nechcete zkusit Fe lehce přidávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 08:42 Muž MP [3] Re: Toník
Nic na měření nemám, ale na stránkách vodárny udávají 1,55 mmol/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 19:48 Muž Toník [396] Re: MP
Tvrdost vody? Alespoň orientačně?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=4051