Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 15:02 Muž RBeil [174] Re: Housie
A jak vypadají kořeny te valisnerie? Jsou bíle nebo hněde až černé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 15:00 Muž Housie [3] Re: RBeil
Doplňuji informaci o tvrdosti. Klasická vodovodní je u nás velice tvrdá, tím to nebude. Pří výměnách vody vždy seškrabuji žiletkou vodní kámen, který se usazuje při hladině. V poledne jsem odkaloval a měnil 1/4 vody, večer až se aqa stabilizuje zkusím naměřit dusičnany a tvrdost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 14:45 Muž RBeil [174] Re: Housie
Nějaké hodnoty vody by jsi neměl? Valisnerie potřebují tvrdší vodu, pomůže dát pár vápencových kamínku ke kořenum a přidat trochu MgSO4*7H2O asi 2-3 lžičky při výměně vody. Na tu Egerii budeš mít asi málo světla. jinak postuduj rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu akvarijni-hnojivo.cz/… www.rostlinna-akvaria.cz/… www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 14:31 Muž Housie [3] – rostlinám se nedaří
Fotka k příspěvku Ahoj, dokážete odhadnout podle fotografie co trápí mé rostliny. Myslím si, že nemají dost živin k růstu, jaký je váš názor? Vpravo na fotografii je egeria, vlevo nějaké jemnolistá.
na 133 litrů jsem svítil 2x18W - 12hod, k tomu ještě + 6 hodin další 18W. Když jsem zpozoroval, že rostlinám se nedaří spíš se tam rozmáhá na rostlinách zelená řasa, ubral jsem na 2x18W. Nijak nehnojím, ve dně mám dva malé hřebíky.
Nejvíce se nedaří jemnolistým rostlinám, dále velmi špatně rostou vallisnerie. Jediné rostliny, kterým se alespoň trochu daří, jsou cryptocoryny.
Máte nějaká doporučení?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 19:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vrkal
Odporúčam JBL, vie aj nižšie hodnoty stanoviť, viac info a názorov v susednej diskusii rybicky.net/forum/423-testy-vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 18:58 Muž vrkal [1] Re: Mislow
Ok, změřím tedy dusičnany, akorát ještě musím koupit nějaký ten test. Vím, že je to mimo téma, ale jaký test mám koupit, hledal jsem zde, ale každý doporučuje něco jiného. Favorit je Nitrat od Aquaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 18:38 Muž Mislow [304] Re: vrkal
Mrte jsem nemyslel, ze je neco spatne, naopak dobre. Take jsem myslel ten objem, 12 l hruby objem opravdu nepovazuji za idealni pro Bettu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 18:18 Muž vrkal [1] Re: Mislow
Mrte rostlin? :-( 4 druhy + 2 druhy plovoucích. Je prevazne zarostla zadní část,pro betu myslim ideální, jsou tu i větší džungle.. ;-) Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 22:46 Muž Mislow [304] Re: polkiboj
Ahoj, mas tam 15 W zarivku na ten objem a rves tam CO2? Neni divu, ze neco neni v poradku, porid vic svetla a prekontroluj si, jestli rostlinky maji dost zivin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 22:40 Muž Mislow [304] Re: vrkal
Ahoj, mas tam mrte rostlin a 1 bettu, kolik tam mas dusicnanu? Maji kytky dost zivin? Jinak, pokud to nebude nejaky zavazny problem, tak bych si toho moc nevsimal u anubiasu, kdyz ti vyrazi nove listy, tak ty znehodnocene odstrihni a vyhod. Pokud bude narust rychlejsi nez ubytek a ostatni rostlinky budou OK, tak bych si z toho tezkou hlavu nedelal. Ale NO3 si stejne promeruj, muze se stat, ze budes mit nedostatek zivin pro rostlinky. :-)
PS: To akvarko je na bojovnici male, porid vetsi. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 21:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: polkiboj
Zaujímalo by ma to dno, čo je zač? Rastlinka je tuším hygrophyla diformis a tým sa to dosť často stáva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 21:33 Muž vrkal [1] Re: zervan
zatím, nic, je to tak už min. týden.....jo jeden starý list jsem dnes odstřihnul, bo byl na rozpadnutí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 20:28 R Muž romant [27987] Re: vrkal
Myslel bych si, že tzv. přelistovává, tedy to co je straré, je předurčeno k zániku a prosadí se to nové, ovšem to je jenom můj názor laika rostlináře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 20:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vrkal
Žeby slabší nedostatok draslíku? Ale to by sa prejavovalo skôr na niektorých iných rastlinách dierami hlavne v starých listoch. Ako sa to ďalej vyvíja? - Najskôr hnedé končeky a čo neskôr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 20:10 Muž vrkal [1] – anubis?
Fotka k příspěvku Na některých listech anubisu, mi hnědnou špičky, jinak ale prospívá (rostou nové listy). V čem je problém?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 17:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: polkiboj
Možno zle vidím na tých malých fotkách, ale pripadá mi to ako vycucané / obžraté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2015 17:29 polkiboj – divne listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. Neviete co sa to deje s mojimi rastlinkami? Pridavam PMDD a Ferox. Svetlo si myslim ze je OK kedze sa cerveno sfarbeme rastliny vyfarbuju. Vdaka za rady a pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.05.2015 16:07 Muž Horác [3942] Re: 3CK
Řekl bych, že odpověď se nabízí sama :o) ... patrně dysbalance živin (nadbytek draslíku vůči jiným prvkům?) ...
Edit: A nebo něco úplně jiného, co s tím momentálním přidáváním draslíku nijak nesouvisí (i to se může stát :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 15:05 Muž 3CK [49]
Fotka k příspěvku Zdravím, poslední dobou mi to jde nějak do kytek (škoda, že ne doslova :)). Nějaký tip, čím by to mohlo být? Jediná změna v poslední době byla, že jsem začal přidávat 10 ml Easy Life Kalium týdně (100 L nádrž).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 09:43 Muž klepáčovi [2] – Hygrophila corymbosa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
prosím o potvrzení / vyvrácení mé domněnky. Na hygrhophile se mi začaly děla tečky následně díry od konce starých listů které se následně začínají od konce rozpadat. po pročtení zdejších fór a odkazů jsem došel na nedostatek draslíku. pro jistotu jsem změřil NO3 to mi podle testu od rataje ukazuje cca 15 mg/l (namíchal jsem pro jistutu i referenční roztok 50mg/l) takže Dusíku tam zřejmě nadbytek nebude. namíchal jsem proto PMDD do 50ml vody (víc nemíchám protože máme malé akva a nechce se mi to mít dlouho v lednici) v poměru 2g K2SO4, 1g KNO3, 1,5g microprvku, 3,5 MgSO4-7H2O, tzn, že jsem draslík spolu s NO3 zvedl v roztoku o cca 1/3. Hnojím metodou EI 3ml denně. CO2 přidávám kvasnicové obsah je dostatečný přez den cca 50-60 mg. Předem děuji
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 21:33 Muž emppu07 [12] - Rostliny
Díky za reakce,
články o projevech nedostatku živin u rostlin znám, ale už půl roku hnojím metodou ESTIMATIVE INDEX a do teď jsem žádné deformace u rostlin neměl, tak jsem si řikal, že v hnojení problém nebude a přisuzoval jsem to právě tomu zvýšení CO2, nebo snížení PH.
Je teda pravda, že hnojivo nemám namíchané ideálně na moje akvárium, smíchal jsem jen doporučené prvky a vůbec jsem nebral v úvahu, co už obsahuje vstupní voda. A jelikož hnojení půl roku fungovalo, tak jsem se po tom ani nepídil a neměl jsem potřebu ho nějak upravovat.
Teprve až teď, když se objevily tyhle problémy, tak jsem si zjistil hodnoty vstupní vody a chtělo by to hnojivo namíchat trochu jinak, ale zatím jsem se k tomu nedostal, čekám na objednávku.
Takže jste vyloučili, že by ta deformace byla způsobena přímo CO2, nebo PH a já se tak můžu soustředit na to hnojivo a až mi přijdou chemikálie, tak to vhodněji namíchám a budu doufat, že se mi ty kytky konečně přestanou kroutit :-)
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 20:20 Muž RBeil [174] Re: emppu07
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 20:00 RBSC Re: emppu07
Mrkni na obsah fosforečnanů.
Edit: Při Tvém hnojení možná teda spíše horčík.
Ale možností je více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 19:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: emppu07
A začali rastliny rásť rýchlejšie, aspoň dočasne po začatí dodávania CO2? Ak áno, tak im pri tomto rýchlejšom raste prestali stačiť iné živiny a bude treba začať aj prihnojovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 19:36 Muž emppu07 [12] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, před 14 dni se mi na některých rostlinkách začala projevovat deformace růstu, zakrslé listy, zkroucené listy. Může to být reakce na zvýšení obsahu CO2, či snížení PH ?Začal jsem používat CO2 set a z původního PH 7,4 jsem se dostal na 6,8 při dkH 5,5. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TRULY
V klasickem PMDD mas 15g TENSO. Rozmichej ho v 500ml vody. Pak muzes jednorazove pridat maximalne 17ml na kazdych 100l vody (pokud nemas krevetky, s tim zkusenosti nemam). Zvednes tak zelezo o 0.2mg/l a dalsi mikroprvky k tomu. O vic bych to nezvedal, a klidne to rozloz do vice dnu a pridej to postupne. Pak dal hnoj nejakou vyrazne nizsi davkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:55 Muž TRULY [164] Re: Designer
mam pmdd hnkjivo zlozkove ale este som ho nepouzil. Zajtra skusim rozpisar zlozky a poprosim o radu lebo s nim nemam skysenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 20:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TRULY
Budes muset dodat mikroprvky, TENSO by bylo fajn. Nakonec prave to slo tady: rybicky.net/forum/13192-jaka-je-to-rostlina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 20:24 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kraje vrchnych listov zacinaju beliet do biela. Napada vas nieco? Mam ih dva tyzdne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Fisherman
Fisherman napsal: A prosím Vás ještě za jak dlouho můžu do akvárka dát Beťáka? :-)
Vydržať ešte minimálne tri týždne ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 19:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Fisherman
Eleocharis hnedne a nerastie alebo rastie, ale nové sú veľmi bledé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 19:00 Fisherman – Eleocharis
Ahoj, před týdnem jsem si založil akvárko... Dennerle 20l s ADA aquasoil... Eleocharis se mi zdá že ztrácí barvu... nevíte čím to může být? CO2 nepřidávám... bude potřeba přihnojit? Děkuji :-) A prosím Vás ještě za jak dlouho můžu do akvárka dát Beťáka? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:39 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: vaaclav
Děkuju, zkusím a dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ciffik
Dusičnany nech tak 20mg/l nebo i více. Pokud dávkuješ denně tak by jsi měl naměřit aspoň nějaké minimum ale i tak to neznamená že tam Fe není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:23 Muž Ciffik [761] - Rostliny
největší problémy byly s:
Alternathera
Ammania
Neasaea
Ludwigie (ovalis, repens, peruensis, cuba, inclinata...)
Rotala (rotundifolia, russila, walichii, nanhajensis...)

Hygropghily rostou jak o život, stejně tak Heteranthera. Slušně rostou i Cabomby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:02 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Ciffik
Ciffik napsal: Ano Hygrophila je sunset, či rosaenervig Hm, Hygrophily nepoznám, ale súdiac podľa Alternanthery 'Rosanervig', asi tie žilky žlté byť majú :-) V tom prípade tú časť o tom uvažujúcu odvolávam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 20:00 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: vaaclav
Průplach nebude problém, měním týdně 60l vody. Ve vstupní vodě mám 5mg/l dusičnanů. Na kolik přitlačit, nebo nechat? a jak s tím železem, také neměřitelně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:58 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Hm asi jsem měl dodat, že je akva po 3 denním zatemnění kvůli zeleným řasám. Z toho asi ty díry v listech - obyčejně s tím problém nemám.

Ano Hygrophila je sunset, či rosaenervig

Akva je založeno před více než rokem, zítra přidám foto celého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:55 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: zervan
...Podľa tej fotky mi to nepripadá ako nedostatok železa alebo mangánu - žltnutie začína od žilnatiny, ale malo by to byť naopak...
Mně to zase podle té fotky připadá, že by mohlo jít o Hygrophilu polyspermu "Sunset". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Ciffik
Ciffik napsal: můžete poradit na jakých hodnotách jednotlivé makroprvky držet? nebo se to tak jednoduše nedá říct? No jednoduché a jednoznačné to nie je, názorov a odporúčaní je veľmi veľa, čítal som kopu a dosť si protirečili. Ale nakoniec som si pre vlastnú potrebu našiel, aj na základe dosť fundovane pôsobiacich diskusií, takéto cieľové hodnoty: NO3 5-10 mg/l, PO4: 0,8 mg/l, K 10 mg/l, Ca 23 mg/l, Mg 7 mg/l, Fe 0,2 mg/l.

Dusičnanov sa môže zdať málo, ale celkom sa mi osvedčilo držať ich nízko, taká Rotala macrandra, Cabomba furcata, či Ludwigia repens mi pri nižšej hodnote vyzerali krajšie. Vraj dosť záleží od tvrdosti vody a čím je mäkšia, tým menej dusičnanov by sa malo udržiavať: www.aquaticplantcentral.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ciffik
Je to hodně individuální, ale akvárium bych pořádně propláchl a začal na minimálních dávkách. Držel bych měřitelné jen NO3 a u ostatního bych se držel na nějakém minimu. Po týdnu poznáš jestli se to zlepšuje nebo ne. Je to trochu o trpělivosti, máš zřejmě nově založené akvárium aspoň tak usuzuji podle rostlin takže ze začátku to chce trochu opatrněji a přitlačit na pilu můžeš až později. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Ciffik
Podľa tej fotky mi to nepripadá ako nedostatok železa alebo mangánu - žltnutie začína od žilnatiny, ale malo by to byť naopak. Ostatne i dávka 0,5 mg/l Fe týždenne je dosť bohatá. Skôr to fakt vyzerá na nedostatok draslíka, tu sú priamo prejavy na Hygrophile: deficiencyfinder.com/…

Čo sa týka nadbytku draslíka, nesúhlasím s Václavom, ale môžem sa samozrejme mýliť. U mňa je to tak, že musím hnojiť hlavne draslíkom a železom (mikro), istý čas som iné ani nepridával, lebo dusičnanov i fosforečnanov sa v mojom dosť zarybnenom akváriu tvorilo dostatok. Test na draslík je naozaj drahý, ale kúpil som si aj ten a ukázal mi nedostatok, resp. že sa mi draslík kamsi stále stráca. Týždenne ho musím pridávam až 11 mg/l (denne 1 mg/l + viac pri výmene vody), aby som udržal vo vode cca 10 mg/l. Echinodory (a ich ne-/červenanie) je kapitola sama o sebe, tie si ťahajú živiny hlavne zo substrátu, ale primárne riešim stonkovky.

Zakrpatené a deformované vrcholky môžu byť pri nedostatku bóru (hlavne v tvrdšej vode) alebo vápnika (veľmi mäkká voda). Lenže CSM+B má bóru viac ako MicroMix Plus a v jednom i druhom je bóru dosť. Bór sa dá ľahko i predávkovať, je ľahko toxický, tak s ním opatrne.

Nedostatok fosforu v poslednej dobe mávam, kdesi mi mizne v substráte a domnievam sa, že nejako reaguje s výdatným kalom (mám ho fakt hojne, snažím sa to riešiť nejako) alebo so železom. Nedostatok sa u mňa prejavuje jednak typickými zelenými riasovými škvrnami, ale hlavne opadávaním starých listov na stonkovkách, pričom z nich ako keby "opadávala" farba.

Tak či onak, fosfor i železo sa dajú ľahko zmerať. A možno ma ani netreba brať vôbec vážne, pretože Pogostemon mi vždy dosť rýchlo odhnil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:27 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: vaaclav
děkuju za reakci, pořád jsem řešil nedostatek, ale nadbytek mě nenapadal...můžete poradit na jakých hodnotách jednotlivé makroprvky držet? nebo se to tak jednoduše nedá říct? hm, nebo je řeč pouze o to draslíku? resp. jak byste postupoval? děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ciffik
To že ti rostliny nečervenají je z důvodu přehnojení akvária. Vždy je něco za něco. Pozastavil bych se nad metodou hnojení EI i když asi jen 1/2 dávky. Na všechno jsou testy ale na draslík ne nebo je drahý. Protože většina surovin v PMDD ho obsahuje je zřejmé že je ho v akváriu asi moc. Sám jsem se s podobným problémem setkal a to jsem zkusil metodu PMDD a rychle jsem od toho utekl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ciffik
Drobny vzrust a deformace zpusobuje nedostatek fosforu, je to hlavni projev jeho nedostatku. Jestli ho pridavas, jestli ho zere dno, nebo vaze neco jineho, to netusim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:40 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Designer
zkusit to můžu, máš pro fosfor nějaký důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:39 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Jambore
jj to neřeš, jde mi jen o to kroucení a vrcholy a žluté až bílé vrcholové lístky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ciffik
Pridej fosfor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:24 Muž Jambore [5] - RostlinyRe: Ciffik
Taky máš dost díravé listy. Určitě bude chybět draslík. Ten řeší zakrslí růst i kroucení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:11 Muž Ciffik [761] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu či dvě nad mým problémem s rostlinami. Už dlouhou dobu cca (3/4 rok) řeším problém s odumírajícími růstovými vrcholky, pokřivenými listy apod. Za tu dobu jsme vyzkoušel leccos a všelico jsem se naučil. Momentálně je to podstatně lepší nicméně třeba Pogostemon erectus stále zakrňuje vrcholky. Staurogyne stále křivý listy (Hyygrophila polyseperma také). Červeným rostlinám se moc do červené nechce a některé kytky značí nedostatek železa? chlorózu?

jedná se prezentaci stonkovka, svítím 2*24w, sytím co2 z bomby, momentálně hnojím makro 1/2 EI, mikro jsem zkoušel csm+b - nešlo, pak profito - také nic, momentálně jedu na micromixu (cca 2 týdny)a zdá se mi, že je to podstatně lepší. Přidávám tak abych týdně dodal 0,5 mg/l železa. Mám i přesto zvýšit dávkování? Nebo je problém někde jinde? Jakoukoliv potřebnou informaci doplním.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=2701