Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 23:10 gargamel Re: Moucha
To je pořád dokola. Zamyslete se, co řídí rychlost fotosyntézy (tzn. rychlost růstu)? Světlo. Co jiného? Omezením světla tak snížíte rychlost fotosyntézy a není třeba rostliny stříhat klidně měsíce. Vitalita a svěžest rostlin vůbec nezaléží na množství světla, ale záleží na množství CO2 a živin. Světlo působí jen jako plynový pedál, který akceleruje rychlost růstu. Já jsem používal metodu EI a množství světla jsem měl pod 0,3 W/l. Nádrž plnou hygrophily difformis, polyspermy a blyxy jsme střihal 1x za měsíc a něco. Nefunguje to tak, jak si myslíte. Bohužel pokud si to nevyzkoušíte na svém akváriu, nepochopíte to nikdy.
Článek od grundy zde: www.rostlinna-akvaria.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:04 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já mám taky raději vyhnojené dno a minimum světla, to už jsem tady psal, já tady obhajuju využití této metody pro pěstování všech druhů kytek. Pomalého růstu se dá dosáhnout i s metodou EI - prostě uberu na světle, to už jsem tady taky psal, je to prostě o tom, co kdo od akva chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 20:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: grunda
ale ne kazdemu vyhovuje max rust rostlin...... spis bych uvital metodu pri niz by rostliny rostli minimalne, ale jeste dobre prosperovaly s minimem pece.... prestava se mi dostavat cas na vecne zastrihavani a protrhavani....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:42 Muž grunda [1781] - Cichlidy
takže opravdu naposled, mám vyzkoušeno, rostly mi při této metodě všechny kytky, už ji nepoužívám, přešel jsem na jiný systém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Tak si to zkuste a uvidíte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:11 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tady vás cituji: Na EI musíte mít rostliny. Většina těch běžných v tom nejde pěstovat, protože příliš rychle rostou, nebo jsou moc velké.
z toho mi vyplývá, že tato metoda není vhodná pro všechny rostliny. Což je blbost.
Tímto končím tuto debatu. Hezký večer pane kolego
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:40 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Já jsem nikde nepsal že je to nevhodná metoda. Pokud si tu chcete tahat kšandy, tak to skoušejte na někom jiném. :-) OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 00:48 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ale to už je o osobních preferencích, ne o nevhodnosti metody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 19:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Já tvrdím že na EI hnojení musíš mít prostě rostliny. Tak neříkej že to není pravda. Nebudu se předci trápit z něčím co příliš rychle roste. Velké akvárium už mám hodně dlouho, ale i když EI nepoužívám dokážu si představit co takové kvantum hnojiva s nimi provede. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 18:14 Muž grunda [1781] - Cichlidy
možná by jsi měl, agrumentovat nepoužitelností metody, protože kytky rostou moc rychle a jsou velké. Co na to říct. Argument, že ti echinodorus vytlačí krycí sklo - smiřte se s tím, je to velká kytka a patří do velkého akva. Já EI taky nepoužívám, na mě je to moc péče o akva, ale nebudu tvrdit, že tuto metodu nemůžu používat kvůli tomu, že kytky dorostou rychle do své plné velikosti. Mám akva taky už nějakých 20 let, ale pořád se učím nové věci, nechci prostě zamrznout ve vývoji. To je důvod proč zkouším i nové věci a pak se tady dělím o své zkušenosti, tvrdit, že je něco nepoužitelné, aniž bych to podložil zkušenostmi je minimálně krátkozraké.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.09.2012 17:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
To že se nemusí svítit jak o život vím 20let to pro mě není nic nového. CO2 mám 12let takže mě za tu dobu prošlo akvárkem poměrně hodně rostlin. Nemusím číst to co znám z vlastní zkušenosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 14:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: usine
jde o to, že nezkracujete dobu svícení, ale snížíte intenzitu. Bohužel, v Čechách je pořád zakořeněný názor, že je třeba svítit jako o život. Kdyby jste si nastudoval, nazor Toma Barra proč tuhle metodu vymyslel a jak funguje, tak nemůžete plácat, to co plácáte. Usuzovat z pár fotek, pro jaké kytky ta metoda vhodná je a pro které není, je víc než mimo. Projděte si pár zahraničních fór, projděte si jednotlivé nádrže a zjistíte, že tuhle metodu používají u všech druhů rostlin. Takže za mě, plácáte ptákoviny - z neznalosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2012 20:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: usine
...Když jsme tedy u těch blbostí, jistě znáte tenhle článek www.rostlinna-akvaria.cz/… ...
Před pár dny zde Gargamel vedl filipiku za metodu originálního rozpisu EI. Nedalo mi to, tak jsem si ten článek prošel a musím ti dát, Václave, za pravdu - když srovnám obsah článku s Gargamelovými argumenty v této diskusi, nejde si nevšimnout zásadních nesrovnalostí. (Výraz "blbostí" mi připadá zbatečně příliš konfrontační. :-))
Takže za mne - palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.09.2012 19:26 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Lagron
Díky, počkám s tím, on ty rostliny stejně částečně začal probírat rak... "Hnojit jako obvykle" - já mám první akvárko po x letech, takže žádné obvykle pro mě není ;-) Ale dočetla jsem se tu, že i týdenní výměna 30% vody je do určité míry hnojení, takže s tou Florenou asi raději počkám, protože tu byly názory, že hnojení dle návodu = nárůst řasy... navíc by se měly dělat před hnojením testy vody, tak nevím stydim No uvidíme... Asi těžko poradit, že :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2012 16:50 Lagron Re: danio
někdo stříhá někdo je odlupuje, záleží jak je umístěn... jinak ta změna trvá dlouho než přehází všechny listy z emerzních tak bych nebyl moc akční :-) Jinak hnojit svítit atd jako obvykle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.09.2012 15:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Když jsme tedy u těch blbostí, jistě znáte tenhle článek www.rostlinna-akvaria.cz/…
podívejte se jaké rostliny tam najdete. Ani jedna kytka není žádný rychlík, třeba echinodory v takovýhle nádržích nenajdete protože při EI budou za chvíli nadzvedávat kryt. Svítit potom kvůli nim třeba jen 6 hodin je ptákovina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 12:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: usine
když vidím, že někdo plácá blbosti, tak se prostě nemůžu udržet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 10:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tomas Enderson
To je špatná hypotéza..."máte padáka", jak by řekla paní Slavíková v dávnější soutěži smich
Pokud nebude mít echinodorus v prodejně dostatek světla a živin..stane se velmi brzy neprodejným...o přelisťování už vůbec nelze mluvit... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 09:57 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Sid
Tak to je jasné že, ta studená voda stavu rostlin nepřidá. Jinak co se týká té mé hypotézy, tak mluvim jen o zkušenostech, které jsem viděl ve většině akvaristik.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.09.2012 08:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Tomas Enderson
...V prodejně nemá dostatek světla a živin na to, aby začal měnit listy...
Zajímavá hypotéza... hmm Pokud nebude mít dostatek světla a živin k tomu, aby - jak píšete - mohl začít měnit listy (emerzní za submerzní), neměl by se potom vydýchávat a následně uhnívat? (Většina echinodorů má ráda dostatek světla, ale vegetuje i při velmi nízkých úrovních osvětlení.)
Jinak ta úvaha nad příčinami "problémů" Dania je správná, já bych jen podotkl, že sázet kytky do studené vody není zrovna ideální řešení. Už kvůli tomu, že přitom mohou zábt ruce. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 23:27 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: danio
O hnojení toho bylo napsáno už fakt hodně, tak doporučím hledat a hlavně číst a nejen o hnojení, ale i o zakládání akvária atd.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 23:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Tomas Enderson
Jasně, chápu :-) Asi se ptám jak trouba, ale však už tady začátečníky určitě dobře znáte :o)) Když ten list odejde z větší části, tak asi odstřihnout, že? A teď asi raději nehnojit? Díky za trpělivé odpovídání, už s těmi blbými dotazy končím palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.09.2012 23:08 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: danio
V prodejně nemá dostatek světla a živin na to, aby začal měnit listy. Ono, kdyby tam byl dost dlouho, tak možná. V prodejnách se kytky ohřejou nejdéle 14 dní a hned jsou tam nový. Každý se snaží zboží točit, nikoli aby mu leželo na skladě. :)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 23:04 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Tomas Enderson
Díky, to jsem tu četla, tak jsem to brala jako jednu z možností, ale bylo mi divné, že by je teď shazoval, když už v Hornbachu byl celý pod vodou... Dobře, vydržím a budu doufat, že se všechny rostlinky chytnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2012 22:56 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: danio
Tohle vypadá, že je to přechod z emerzní (suchozemské) verze na submerzní (podvodní). To je relativně normální. Většina pěstíren pěstuje rostliny na suchu a tím pádem pak se rostliny přizpůsobují novému prostředí, až u koncového zákazníka. Už to tu bylo několikrát a dost často se tento dotaz opakuje, tak zkus trochu hledat. Jen na závěr. Vydrž je to v pohodě. ;-)

Martin Honzejk

Edit: No koukám že Lagron byl rychlejší, ale o dost stručnější. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.09.2012 22:54 Lagron Re: danio
shazuje emerzni listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 22:48 Žena danio [587] - Miniakvária – Rostliny v novém akva
Fotka k příspěvku Foto č. 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 22:48 Žena danio [587] - Miniakvária – Rostliny v novém akva
Fotka k příspěvku Foto č. 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 22:47 Žena danio [587] - Miniakvária – Rostliny v novém akva
Fotka k příspěvku Ahoj, chci poprosit o radu. Teď ve středu jsem založila nové akvárium, osadila podle mě pěkně rostlými rostlinami z Hornbachu a včera jsem musela uškubnout první zcela žlutý list z Echinodora... Co jsem zvorala? Napadlo mě, jestli voda při zasazení nebyla příliš studená (nějakých 15°C) nebo jsem to zhojila tím přidáním hnojiva po založení nádrže? A jak rostliny zachránit - částečně vyměnit vodu nebo nechat být a čekat, co bude? Díky za radu, jsem začátečník... Přikládám 3 fotky rostlin... Svítím 15W zářivkou od 7 do 22 hod...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2012 18:13 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: RAP
Hnojit ci ne,je taky o tom jak narocne rostliny chces pestovat,jak to akva ma vypadat,hodne lidi po vzoru T.Amana a jinych,chce to akva mit jako on(nebot je to trend) a pak chte nechte musite do nadrze sypat ,svitit ,sytit ,strihat , upravovat,ucit se a nadavat :-),ale skutecne prirodni akvaria tohle vsechno az tak moc nepotrebuji!! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2012 17:42 RAP Re: Sid
Side tvoje metoda se mi líbí. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.09.2012 17:38 RAP
O metodě EI nevím nic, ale podle příspěvků mi to připadá jako zbytečné vyhazování peněz. Nejdřív nalít spoustu hnojiva a pak ho odsát a vylít do záchodu. Navíc ta masivní výměna vody. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.09.2012 17:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
Vím, že trochu riskuji, když se opakuji a nadto ukazuji na nádrž, kterou mám trochu víc, než jako "dohledovou". (Díky, Romante, za ten výstižný výraz - "dohledová". :-)). Na tuhle jen nedohlížím, o tuto se i starám... hmm
rybicky.net/nadrze/9630
(Už by to chtělo nové fotky... :-O)
Tahle nádrž neviděla za více než 2 roky žádné umělé hnojivo do vodního sloupce, obejde se s přirozenou koncentrací CO2, o kterou se starají živé organismy, rozklad odumřelé organické hmoty a přirozená výměna plynů.
K výživě echinodorů použito několik kuliček "Matkulu", jinak se hnojí pravidelnými týdenními výměnami 70-80l vody. (Surová vodovodní voda bez úprav, parametry viz prezentace.)
Dno odkaleno 1x, (v počátku po převzetí akva v neutěšeném stavu - viz foto), skla čištěna čtvrtletně, (od povlaku bakterií, které sice nejsou vidět, ale při manipulaci v akva je lze hmatem zaregistrovat), zářivky původní, (což mi říká, že je čas přemýšlet nad jejich postupnou výměnou...).
Pravdou je, že některým druhům rostlin dané podmínky nevyhovovaly, ale než "ztrácet čas" vytvářením pro ně vhodných podmínek, (světlo, CO2, výživa...), raději se věnovat těm, které ocení jen tu čerstvou vodu a trochu krmiva pro rybky. :-)
K pravidelné péči ještě patří průběžné odstraňování nejstarších listů obou echinodorů, (byť dosud nepoškozené, zabírají příliš mnoho místa listům mladším a novým), a evidentně odumírajících nejstaších listů kryptokoryn, (které jsou IMO náchylné na zahnívání, o kterém si myslím totéž, co o jednom shnilém jablku v hromadě zdravých...). Přesto je nutné čas od času zredukovat stonkové rostliny a oplégry obou echinodorů.
A to vše při péči obnášející zhruba 30 minut týdně... :-)

Skutečně bych méně zkušeným zájemcům o pěstování kytek doporučil začít obdobnou metodou, a teprve později se zkusit bavit CO2, PMDD, EI a podobnými postupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Z pominutím dělejte si prdel z plastelíny a ne ze mě. Kecáte tu blbosti. :-) OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2012 17:15 Muž grunda [1781] - Cichlidy
z čeho teda usuzujete, že se některé rostliny nedají pěstovat metodou EI? Z toho že pěkně rychle rostou, nebo z toho, že jsou pěkně velké? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Tak vám se to zdá, tak se probuďte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:04 Muž grunda [1781] - Cichlidy
z toho co jste napsal se mi zdá, že se v tom pěstovat dají. A to že rostou rychle, nebo jsou velké - z toho bych usuzoval, že se jim dobře daří. Ale třeba se mi to jen zdá smich
Každopádně rychlost růstu rostlin při EI se dá regulovat světlem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.09.2012 17:02 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny
Ono pouzivani EI metody je hlavne doporuceno pro HI-tech nadrze,huste zarostle hodne osvetlene a silne dopovane CO2.Tohle prehnojovani ma zarucit aby bylo vsech prvku,potrebnych k vyzive rostlin,dostatek v duchu tzv.Liebigovo zakona minima(Liebig's Law of the Minimum)50% vymena vody pak ma zabranit hromadeni a narust latek nad urcitou mez a start noveho 7 denniho cyklu.EI metoda se nebrani urcitym upravam(podle sily svetla,druhu pestovanych rostlin apod.)je to normalni(neni to dogma),prece kazda nadrz je trochu jina.Take obcasne premererni hodnot vody neni nas skodu(byt je uplatnovana zasada"nemerit hodnoty")treba v mem pripade hodnoty zeleza,pridavaneho podle EI(CSM+B),jsem musel navysit 3 krat abych se dostal na hodnotu potrebnou pro rostliny! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Na EI musíte mít rostliny. Většina těch běžných v tom nejde pěstovat, protože příliš rychle rostou, nebo jsou moc velké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:26 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
I tak lze provozovat akvarium, snizit svetlo a hnojit vymenou... zalezi kdo od toho co ocekava..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:24 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:10 Muž grunda [1781] - Cichlidy
jediný problém u metody EI je zabezpečit dostatek CO2 a jeho distribuci. Vzhledem k tomu, že bylo dokázáno, že přebytek živin nezpůsobuje řasy, tak živiny řešit nemusíme, prostě tam jsou. Znám lidi co hnojí EI hned po založení akva a nikdy neměli řasy, nebo jiný problém. A je úplně jedno, kolik je kytek v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:05 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
Nejde přeci o válku, ale o různé pohledy na věc. Nikde nenajdete můj výrok o tom, že EI je blbost, která nemůže fungovat, jen jsem měl tu smůlu, že výsledek podobného pokusu jsem měl možnost vidět, a ten byl negativní. (Patrně vinou nedodržení souvislostí - vztahu mezi světlem, živinami, teplotou a kdo ví, čím dalším...)
Celou dobu hájím názor, že i s minimálními nároky ona péči o akva jde provozovat zdravé rostlinné akvárium. Což ovšem usnadní alespoň základní povědomí o tom, s jakou vstupní vodou mám co do činění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 15:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Xixao
Termín začítečník nebyl striktně myšlen na vás. Bude vám vyhovovat označení "pokročilý"? Nebo ještě lépe - "výrazně pokročilý"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 15:40 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Sid
já jsem hnojíval dříve čiste PMDD potom jsem přešel na EasyLife Profito doplňky, potom jsem kvůli ceně přešel na upravenou EI poměrovně vůči vodě z kohoutku a k tomu tenco coctail .... Easy Life jsem opustil z důvodu 1. ceny 2. ne zcela přesného složení....

je přeci jedno jak cíli člověk dospěje když má nakonec hezké akvárium, které se mu líbí...

Já chtěl radu a nikoliv číst válku mezi různými metodami hnojeni, to patří do jiného tématu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 15:35 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny – Re: all
jsem tady nechtěl vyprovokovat takovou diskuzi jen poradit.. ,myslím že začátečník nejsem a už to víc jak deset let dělám, jen jsem chtěl zkusit něco nového resp. lepší PMDD s trošku jinou fylozofii hnojení...

Dodám že problém není na 100% listech ale na cca 20% ... jinak rostlinky rostou jak zběsilý již dříve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.09.2012 15:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: gargamel
...Vy jste vyzkoušel jen tu vaši, (metodu), kluk tady napsal, že začal s EI a vy hned začnete tvrdit, že je to blbost...
Jednak už jsem psal, že k různým akváriím přistupuji v tomto ohledu různě, druhak - blbostí to nazýváte vy. Já jsem vyjádřil názor, že (možná s malými úpravami) bych začátečníkovi při takové vstupní vodě doporučil hnojit výměnou vody a přes rybky.
...Přitom jste EI nikdy nezkoušel a tvrdíte mi tady jako vědma, že přijdou problémy, pokud se po prostřihu dávkování nezmění...
Osobně jsem "originální šablonu EI" opravdu nezkoušel, ale měl jsem možnost podobný pokus sledovat, (i s nevalným efektem), jak jsem už dříve napsal.
Pokud považujete odstranění cca 20 ks 40cm matečních rostlin A. undulatus, každou s cca 10-15 různě odrostlými potomky, spolu s 4-5 ks matečních H. "Vesuvius", každou opět s několika šlahouny, na nich pak nepočítaně mladých oplégrů ve velikosti od 5 do 20cm, dospělého A. madagascariensis a hromádku dalších rostlin z nádrže o rozměrech 80*40*35cm za "prostříhání" nehodné zamyšlení nad změnou v dodávání živin, pak raději být "vědmou", než naivkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gargamel
nooo zrovna KNO3 se mi schanelo docela spatne..... a zrovna u NO3 je dost znat jestli mam zarostli akva nebo poradne protrhano (hlavne kdyz mam zivocichy citlivejsi na vysoke NO3)..... a jeste jsem nezaznamenal zohledneni teploty a mnozstvi svetla.....

dalsi vec, treba neco podobneho EI provozuje daleko vic rostlinkaru, jen k tomu dosli bez toho, aniz by vedeli o teto metode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:26 Muž kortezhugo [983] Re: gargamel
Ale tu nikto netvrdi ze to nefunguje.Len nie pre kazdeho je tato metoda vhodna.Povedal by som ze je vhodnejsia pre male akva.Totiz kto ma doma 1000L akva a ma vymienat 500L vody tyzdenne?
Ale inac s tou cenou KNO3 mas pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: gargamel
Tebe zatim moc neznam, ale Sida znam huz par let a jiz pomohl mnoha lidem....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=4451