Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 176 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 09:14 Muž tweety1 [4]
Fotka k příspěvku a ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 09:14 Muž tweety1 [4] – Uhnívající listy
Fotka k příspěvku Akvárko mám cca měsíc, rostlinkám se z počátku dařilo až moc dobře ale teď po nějaké době začínají u Egeria densa uhnívat(?) listy úplně na vrcholku rostliny... u Hygrophila difformis mě taky uhnívají ale od konců... a Cabomba caroliniana se mi zdá že je až nejak moc křehká, láme se jí strašně lehce stonek... Ph je 7, nic jiného jsem zatím neměřil, mám tam 6 rybek na 50litrů. Teplota vody je kole 25-26C, vodu se snažim měnit 1/4 týdně, ničím nehnojím a nepřidávám Co2, je možné že jim chybí živiny? Jestli jo tak jaké hnojivo by bylo nejlepší? Předem díky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 20:31 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Derek
svitit tech cca 12 hodin ale vice zarivkama (to je pridani svetla)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 20:22 Derek – Re: Mrakoplash
Hnojil jsem 1x za 14 dní tekutým hnojivem, vysadil jsem hned jak se objevily problémy. Ruducha se uz objevila taky :-( Myslíte ze bych mel svítit jeste více nez 12 hodin denne? Vzduchování radeji na noc vypínat? Nebo nepoužívat vůbec? Jinak výkon filtru je 300l/hodina a teplota vody 24,5 C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 18:45 R Muž Mrakoplash [1776]
ono je to na ty fotce teda dost spatne videt, ale rekl bych ze mas taky tak trochu problem s rasama
to hnedy by mohly klidne bejt rozsivky a vzadu takovy ty stetinky to bych si tipnul na ruduchu vousatou

zrejme mas malo svetla a hadam ze si prihnojoval
videl bych to na pravidelnou vymenu vody a pridani svetla
jo a notnou davku trpelivosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 18:42 Muž DonJuanKarlos [30]
Tak to světlo by mělo stačit. To vzduchování je nutné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 18:03 Derek – Re: včelař
Zářivky 2x18W Osram, jde o rohové akvárium o objemu 100 litrů, svítím 12 hodin denně, vzduchování jede 24hodin jako i filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 17:55 Muž včelař [44]
Asi malo světla. Napiš víc informací výkon a dobu osvětlení, pH, velikost akva. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 17:50 Derek – Problém s rostlinami
Fotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych radu jak vyzrát na tento problém viz. fota rostlin. Zahnědlé listy se mi začaly objevovat po bezproblémovém půlročním běhu akvária. Nevíte v čem by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 08:33 JeeL – Re: Lorsson
Na test Fe odporúčam použiť iný test ako Ferrin od firmy Rataj - mám podozrenie, že to nemeria správne (respektíve vôbec).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 07:16 Lorsson – Re: Sid
Side, zelezo me napadlo take, casto se to tu probira pri podobnem problemu, sezenu test Fe a uvidim, a pak pujdu nekam nahrabat rezave hrebiky ;-) A osvetleni bude lepsi, do tydne chci udelat novy kryt tak pak se to snad zlepsi... Ale ten anubias ma opravdu na svedomi pritelkyne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 23:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lorsson
Podle Hygrophily (polysperma?) na fotce to vypadá na problém ve výživě - chloroza. Možná nedostatek železa? Kdybyste měl víc světla, doporučil bych vám zkusit trochu přihnojit Fe. Ale takhle nevím...?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 20:10 Muž danrycka [56] – Re: Lorsson
nojo ale pochybuju že i na onom vydřeném místě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 20:02 Lorsson – Re: logik
rasa zustala smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2008 19:57 Muž danrycka [56] – Re: Lorsson
šikovná :) hlavně že je řasa pryč smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:57 Muž filipsi [1295] – Re: Lorsson
To je zvire coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:52 Lorsson – Re: vaclav
Tak vsechno je jinak, omlouvam se ancikovi, onu diru udelala pritelkyne, chtela udajne smyt z anubiasu rasu a drhla a drhla list az dopadl takhle smich takze ne vzdy list okousany ancikem je skutecne okousany ancikem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:39 Lorsson – Re: vaclav
No u me je to vegetarian na tuty rozzureny ale udelam z nej masozravce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:28 Usine – Re: Lorsson
Nejsou to žádný moc velký vegetariáni. Maso je maso :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:25 Lorsson – Re: vaclav
To je zvire coze ja mu zatnu tipec ;-) zkusim ten spenat nebo nejakou zeleninu..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:15 Usine – Re: Lorsson
Je to jeho práce přes noc dokáže ohoblovat daleko větší kus. Přidávám špenátový protlak + rybí maso(filety) na jemno nakrájené. Nechávám si v akva vždy jen nejmladší pár + nedospělé rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 18:22 Lorsson
Fotka k příspěvku Ahoj, na jednom listu anubiasu se mi udelala dira, podeziram krunyrovce, je mozne ze by to udelal on? Ostatni listy jsou v poradku ( a s rasou zatim bojuju ;-) ) Jinak voda ma PH7, dKH 2 a tydne menim 1/3 vody..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 21:22 Usine – Re: frmol
Záleží v jakém stavu jsi ji koupil a do jakého akvária rostlinu dáš. Mě třeba emerzní listy vydrží i několik měsíců. Jakmile ti vyroste pár nových listů, můžeš staré otrhat. Pozor ať při tom rostlinu nevytrhneš celou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 20:59 Muž frmol [14]
zajimaji mne vase zkusenosti s prechodem rostlinek /napr echinacu/ z emerzniho na submerzni pestovani, asi za jak dlouho 'odejdou' emerzni listy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 14:37 Rejpal1
Já nevím jestli to je tím. (Tedy taky mluvím o té první rostlině). Taky jsem ji zasadil a všechny staré listy mění barvu do hněda a postupně (pomalu) rostou nové a už hází i šlahouny nebo jak se tomu říká. Nejvíce to šlo do kytek.. když byl okolo rostliny velký průtok vody.. Ale jak říkám je to moje pozorování a vůbec tomu nerozumím. Pravda je že před pár lety jsem měl akva 500l a při zakládání jsem dal pod štěrk rašelinu a přesně tato rostlina rostla jako blázen že jsem to každý týden trhal. A teď to roste ale žádná sláva. (takže rašelina je rašelina) ;-) coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:32 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Roman
Síru berte s velkou rezervou! Jak jsem napsal - bez detailní znalosti vašeho akva jen zobecňuji, že podobným způsobem se projevuje m.j. i nedostatek SO4.
Kdybych měl ve svém akva takto vypadající rostliny, opatrně bych zkusil přidávat Fe a podle hodnot vody možná i K2SO4 nebo MgSO4.7H2O.
Jakokoli živinu "uberete" zředěním stávající vody vodou demineralizovanou.
Aby to nebylo "až tak jednoduché" :-D , musíte vzít v úvahu, že nedostatek nějaké živiny může být způsoben blokací vinou nadbytku živiny jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 12:16 Roman
Akorát by mě tedy zajímalo jak mám tu síru přidat případně ubrat? A tak jak se proti těmto problémům dá bojovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 11:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: petak
U rostlin na druhé fotce tomu tak podle mne bude - odumírání emerzních listů.
Na té první fotce bych tipoval nedostatek železa. (Možná i síry?)
Bez podrobných informací o vašem akvu je to ale jen hádání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 11:54 sakrbleK
Klasický děj po vysazení nových rostlin do akvária.Odumírání emerzních listů.Při dobrých podmínkách narostou listy nové,submerzní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 11:49 petak – Roman
Nu mám to samé a řekl bych že se rostlinky přizpůsobují životu pod vodou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 10:20 Roman – Další fotka
Fotka k příspěvku Další fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 10:19 Roman – Zahnědlé rostliny
Fotka k příspěvku po určitém čase mi rostliny takhle hnědnou ale rostou dál nevíte čim by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 17:10 Andynka
Zkus jí přesadit. Třeba jí máš špatně zasazenou a hnijou ti kořínky. Taky se mi to stalo a tohle mi bylo porazeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2008 17:07 Žena hankaaa [2]
sice tam javsky mech uz nemam, ale nedari sa jej. ked som ho vybrala, rozrastli sa mi, no po presadeni stale len hniju a prisavnik mi listy stale ozuzlava... :( neviem co mam robit. pomoze hnojivo? ziadne nepouzivam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 08:55 Žena bucliik [99]
ahoj, oni se vzpamatují.
já měla anubisy v odkládacím akvárku bez světla a topítka několik měsíců.
některým se za tu dobu rozpadly kořeny i listy, ale nakonec(v těch hrozných podmínkách) vytvořili kořínky nový a i obrůstali.Takže myslím, že u tebe to zvládnou taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 21:13 gomez
Nikdy jsem nemel zahrabane telo. Vzdy jen spodni korinky. Rostlina uplne stala na korenech, ktere zarustaly do dna. Ted uz bohuzel nema stat na cem. Privazal jsem tedy ty zbytky nad dno na koren ze stromu a uvidim. Proste me zarazil tak rychly konec. Behem 14dnu 3 rostliny odesly. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 21:00 Žena Voloďka [59] - Tetry
Tyhle rostliny by měly být spíš přichyceny na nějakém kameny nebo kořenu...lépe rostou-teda aspoň mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 20:38 Muž chicko [124] – Re: gomez
pokud předtím byly zahrabaný tak to může být příčina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2008 20:35 gomez – Hnijici Anubias barteri var. barteri
Zdravim vsechny. Prohledal jsem forum a dostacujici odpoved jsem nenasel. Nadrz mam zalozenou asi 6 mesicu. Rekl bych ze na 54l a tvrdou vodu se rostlinkam darilo dobre hlavne Anubiasy rostly jako z vody. Ale ted zazivam opak vsechny korinky vsech Anubiasu uhnivaji. Ted uz mam prakticky vsechny Anubiasy bez korinku na povrchu tela je videt ze to taky uz hnije. Postupne se cela rostlina rozpada. Ocistil jsem to od toho hnijiciho a pripevnil vsehcny na koren aby zadna cast nebyla ve dnu. A doufam ze se to chytne. Ostatni rostlinky jsou vporadku a rostou bez problemu je tam praktisky dzungle kterou pravidelne musim strihat. Nevim cim by to mohlo byt nabizi se mi dve veci:

1. bud tim ze jsem zacal hnojit (Tetra PlantaMin) asi 2 mesice zpetne

2. Nebo je nejaky problem s dnem hodne spiny (i kdyz pravidelne odkaluju a hodnoty vody se zdaji byt vporadku)

Mam prerybnemo (pro nove akva jedu tento vykend viz. muj profil) ale nemyslim ze by to bylo tim. Od zacatku se o to staram stejne kazdy tyden odkalit a vymena 1/4 vody.

Pro doplneni svitim 12h. a akvarko je 54l. zarivka Sera 15W.

Bojim se ze nez zalozim nove akva tak bude po vsech Anubiasech.

Diky za postrehy a rady Gomez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 22:50 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: filipsi
Áno, súhlasím, rovnováha- to je základ. Len som myslel, že keď je menej dusíkatých látok( v obyčajnom akváriu- bez pridavania Co2 a bez svetla 0,7-1W/L) tak to rastliny zvládnu lepšie ako keby dusičnanov bolo viac( keď ich je priveľa, majú problém s príjmom), a myslím že v bežnom akváriu je No3 skôr viac ako nedostatok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2008 22:36 Muž filipsi [1295]
RADOVAN napsal:...
Živiny sú rastlinám tým dostupnejšie, čím je ich menej...


No to je taky odvazne tvrzeni. Spis bych rekl, ze rostliny jsou spokojene, kdyz maji vseho "tak akorat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 22:22 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: BikerJames
nie, mne tiež rastliny nešli, kým som nevymenil vodu, a rybky boli v pohode- teda aspon vyzerali.
Živiny sú rastlinám tým dostupnejšie, čím je ich menej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 22:21 Muž filipsi [1295] – Re: BikerJames
Ne, ryby jsou k hladine no3 vetsinou dost tolerantni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 22:21 Muž Johan [4945] - Rostliny
říkáte že tam je jen vallisneria? kolik jí tam je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 22:20 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: MiHl
To určitě ano ale nepozdechali by mu už i ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2008 21:32 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: BikerJames
záleží jak moc velký nadbytek
jednou jsem měl při založení akvárka hodnoty opravdu vysoké a divil se, "proč to ty kytky nesežerou", když jich tam je obrovská spousta rychlerostoucích v submerzní formě. Navíc nebylo vidět, že by nějako rostly. Předpěstované v petkách vždy po chvíli málem lezly ven, ale tady velkou dobu nic, ani se nehly. Vyměnil jsem nakonec polovinu vody. A teprve pak začaly poměrně hodně rychle růst a hodnoty klesat. Dusík je hnojivo a jak známo i suchozemské kytky lze snadno přehnojit.

edit: koukám, že jsem pomalý, hm... za trest 100x napíšu "Příště budu psát rychleji." a nechám to václavovi 200x podepsat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:25 Usine – Re: BikerJames
Bohužel nemáš pravdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 21:10 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: RADOVAN
Když je přebytek dusíkatých látek tak rostliny prospívají a né uhnívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 18:38 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: 2david
nemáte nýhodou prebytok dusíkatých látok? Za ten rok sa to mohlo nahromadiť. Ako často odkalujete/ vymieňate vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2008 16:19 2david
Díky za radu,ale kdyby někoho napadlo ještě něco jiného krom světla budu rád za každou radu, nebo cokoli.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [176] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=8751