Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 129 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 21:21 Muž Sid [6634] - Rostliny
Koukám, že nás není málo, co se s tímto problémem setkalo...
Zlatý AQUAR. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 16:55 Muž matrix069 [79] – Re: Alena.sv
Ja by som to tipol na nedostatok železa,alebo molybdénu. Ale tak ako píšeš,skús guličky ku koreňom a uvidíš. Mali by pomôcť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 15:52 Muž letfudo [30] – Re: Yirka
Expiraci jsem nezkoumal, nicméně jsem ho kupoval před cca měsícem, ale radši se mrknu. Co se týká správnosti postupu, tak na to bych si celkem věřil i když jsem nechodil do kroužku malého chemika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 14:24 R Muž Silent [5949]
Já tohle řešil onehdá přímo s panem Ratajem. Tentýž problém nefunkčního NO3 testu. Prý patrně byla šarže špatně skladovaná a přemrzla a že to zadá svým chemikům. Nicméně vše se vyřešilo a zaslal mi nový funkční test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 14:20 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Je to tak, byl jsem jedním z diskutujících, dalším byl tuším Sid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 14:14 Muž Skanky [26] – Re: letfudo
Kdysi jsem nefunkční NO3 test od Rataje řešil taky v jiném foru. Tehdy jsme se s jednym uživatelem shodli ze to bude výrobní dávkou. Měl ten samí vyrobní datum ako ja a test mu taky nefungoval.
V našem případě se jednalo o datum někdy ze začátku roku. Přesně si už nepamatuju ale někdy tak leden, únor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 13:52 Muž Yirka [9126] – Re: letfudo
Jsi si naprosto jist že ten test děláš dobře? Pokud ano, tak reklamuj. Není prošlá expirace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 10:38 Žena Alena.sv [89] – Re: protein007
Ok,díky,No3 mám 10.
Zkusím to s těmi kuličkami a pak se uvidí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 10:02 smik – Re: letfudo
no nedělám si iluze o testech, ale celkem dobře v hodnocení vycházeli dobře testy od Salifertu (sehnat se dá na Pepinův útes). Nejlíp vyšli testy od RedSea, ale ty se u nás asi neprodávají. Pravda ceny jsou o něco vyšší, ale jak koupit 3xAzotan k prdu tak je možnost vyzkoušet tyhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 08:41 Muž vanis [2]
stalo se mi to same i s dostatecnym osvetlenim takze chyba bude mozna jinde
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 08:34 Benko – Re: protein007
OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2009 08:15 Muž letfudo [30] – Re: letfudo
Tak jsem si o víkendu zkusil referenční roztok na 50mg/l NO3 a výsledek.... 0mg/l tone
Představoval bych si o malinko bližší hodnotu... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 01:35 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Benko
Moze to byt aj tym, ze mas obojzivelne rastliny vypestovane nad vodou (emerznym sposobom). Normalne sa take listy vo vode rozpadnu a odhniju do zopar tyzdnov a narastu nove, podvodne (submerzne). A kedze mas este aj malo svetla, tak ten cely proces bezi pomalsie. Ja na 100l vody svietim 18W s reflektorom (co je naozaj nutne minimum), a po 3 mesiacoch este stale mam nejake listy na echinodoroch, ktore este neodhnili :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2009 01:27 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Alena.sv
To naozaj vyzera na nespravne zalozene dno...jeden znamy mi pred casom hovoril presne o takejto istej situacii - a to, ze v podstate je jedno, aky dam do akvarka strk na dno, ale nech sa potom nedivim, ze mi po roku zacnu odchadzat rastliny, aj ked sa im predtym darilo.

Neviem, ci testy na konkretnu latku niecomu pomozu. To by si musela dokonale poznat svoje akvarium, aj po chemickej stranke. Skus dat tie gulicky pod tie echinodory - maju tu vlastnost, ze ked je zivin v akvariu vela, tak ich do seba viazu, a ak je ich malo, tak si ich rastliny odtial nejak dokazu samy uvolnit. Skus si este orientacne kupit testovacie pruzky na vodu (staci tie kde je test na NO3, volitelne aj NH3 alebo NH4+). Ak bude hodnota NO3 nemeratelna (nulova), tak zrejme tym rastlinam dosli ziviny. Vtedy staci zopar dni prekrmovat rybky a ono sa to samo upravi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 22:34 Benko – Re: vaclav
Spravím nápravu. Ďakujem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 22:23 Usine – Re: Benko
Až tam budeš mít 40w tak ti ještě budou říkat že máš málo světla. 8w je i na mě málo, to je jako by jsi si do akvária svítil svíčkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 22:18 Benko – Re: vaclav
Ďakujem za reakciu, Václave. Ale predsa vrchné listy sú priamo pod svetlom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 22:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: vaclav
Já ještě hlasuju pro tvůj najas, roste mi i v akvárku bez osvětlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:07 Usine – Re: Benko
8w na 80 litrů to je hodně málo, neboli skoro tma. :-)
Při takovém světle ti poroste jedině Cryptocorine affinis nebo Microsorium pteropus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:02 Benko
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:01 Benko – Hygrophila
Fotka k příspěvku Pripájam sa k tejto téme. Tiež mám problém s Hygrophilami (guianensis a siamensis). Spodné listy akoby obžraté opadávajú a na vrchných sa vytvárajú hnedé bodky. Podozrieval som slimáky, alebo to môže byť slabým svetlom ? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:26 Žena Alena.sv [89] – Re: protein007
Ahoj,díky za názor.
S tím dnem nevím,mám namíchanou větší zrnitost s jemnější zrnitostí.Akvárium funguje už delší dobu a echinodorům se tady dařilo,až poslední rok méně.Ale nedávno se zase začaly hezky rozrůstat.
Stejnou zrnitost dna mám i v jiném akva a tam rostou echinodory jako z vody.
S tím hnojivem (kuličkou ke kořenům)mě to taky napadlo,ale nevím.Raději jsem se chtěla poradit.Tyhle rostlinky mám v akvu s terčovcema a je tam teplota 30°C,ale to s tím snad nesouvisí.
Přemýšlela jsem, jestli bych si neměla pořídit testy na měření konkrétně "něčeho",co by mohlo být pro rostliny důležité a čeho nedostatek by to mohl způsobit,ale nevím ,co by to mělo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 23:11 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Alena.sv
To vyzera skor na zle zalozene dno. Ja som to mal tiez, ked som mal iba strkove dno - echinodorom zacali hnednut listy smerom od stredu von, az nakoniec z nich zostala len sietka, alebo niekedy aj nic. Vyriesil som to rozobranim akvarka, nasypal som na dno cca. 3 cm hrubozrnneho piesku (zrna okolo 1mm) a na to 5cm obleho strku (zrna cca. 3-5mm). Plus este do toho piesku som dal pod kazdy echinodorus 1 gulicku od JBL. Najprv sa tyzden nic nedialo, a potom echinodory zacali rast ako dive :) A tiez odvtedy vobec nehnojim, tie gulicky od JBL maju vydrzat vyse roka, takze zatial tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 18:46 martina200l
jen neonky zivorodky platy black molly a ancistrusy a dania ale ty mam jako dlouho a kytka my vzdycky dobre srostla ale proste ze dnena den se uplne dolamala a zkroutila rybama to urcite nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 16:28 Usine – Re: martina200l
Co máš za ryby že je tak zrychtovaná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 16:21 Muž DavidDizzer [26]
Moje Vallisnerka taky Hnije! Nevím pořád proč. Napřed jí hnědnou konce listů a pak upadnou listy a uhnije celá rostlina.! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 16:16 martina200l – vallisneria spiralis
Fotka k příspěvku co se mi stalo s moji kytkou odpovezte prosim krasne rostla a mnozila se a najednou ze dne na den se uplne zacla kroutit a lamat a taky zacina hnednout a rozpadaji se ji sem tam nejaky listy poradte nemuze to byt preventinem co sem tam davala?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 14:30 Žena Alena.sv [89] – Re: Sid
Dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 14:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Alena.sv
Kolik těch ancistrusů máte? :) Jeden by to sotva zvládl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 13:47 Žena Alena.sv [89]
Fotka k příspěvku Ahojky.Potřebovala bych poradit, jestli mi takhle škodí na echinodorusech ancistrus,nebo čím by to bylo?
Jeden den jsem odstranila špatné listy a druhý den vypadá rostliny takhle. :-( Předem dík.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 12:04 XY – Re: martina200l
Podle tvaru toho zbytku to vypadá na starý emerzní(vyrostlý ve skleníku nad vodou) list.Takže to je v pořádku,časem pod vodou shnijou.Ty listy nad ním vypadají dobře,tak bych to dál neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 12:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: martina200l
Pokud to dělají jen nejstarší listy a to jen jaksi "ojediněle", nelamte si s tím hlavu - nic nevydrží věčně... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 11:56 martina200l – cryptocoryne wendtii
Fotka k příspěvku prosim co hcybi teto rostlince uz sem do akva davala dezinfekci rostlin ph je v poradku hnojeni ma dobre koreny ma cca 20 cm dlouhe a pevne ale rozpaa se poradte mi prosim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 21:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: letfudo
...existuje nějaký test na K?...
Nejlepším testem na K jsou kytky. :-) Pokud se jim nedaří a po přidání K se "chytí", pak bylo K nedostatek a nyní je "v normě". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 15:16 Muž letfudo [30]
Tak já zkusím referenční, když ta 50 vyjde, tak tomu budu třeba věřit, že mám v akva tak nízkou koncentraci NO3.. Kdyby tomu tak bylo a skutečně by se dusičnany pohybovaly okolo 0-10mg - rešilo by můj problém přidávání KNO3, nebo bych tím pouze ještě víc nastartoval řasy a skutečná příčina by mi zůstávala utajena? Chápu, že se to nedá říct jednoznačně, ale budu rád za názory ostřílenějších (tzn. skoro všech hmm ) A vůbec existuje nějaký test na K?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 13:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: smik
Už jsem se lekl, že jsem "mimoň"... :)
Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2009 11:25 smik – Re: Sid
Musím se přidat k Sidovi. Já vyzkoušel Azotan 2 balení a naměřil jsem prd. Referenční roztok 50mg ukazoval tak 20mg. Referenčních 20mg co jsem si udělal z KNO3 ukazoval tak pod 10mg. Akvárko nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: vaclav
Já nedám dopustit na ten od AQUARu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:46 Muž kortezhugo [983] – Re: vaclav
...no tak to aj mna zaujima... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:45 Muž Yirka [9126] – Re: vaclav
Václave, mám oboje, SERA i RATAJ, a světe div se, měří stejné hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Yirka
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:43 Usine – Re: Sid
Je pravda že po povodních v Praze se hodně zhoršila voda a test na NO3 od Aquaru nešel použít. Byl červený ať jsem měřil a ředil jak jsem chtěl. Tak jsem ho vyhodil. Až vloni jsem si koupil podstatně dražší testy myslím od sery. Mezitím se voda podstatně zlepšila a já se dostal k jinému odstínu. A teď babo raď který je lepší. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:42 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
(OT) Já myslím, že když se objevíte u nádrže, NO3 před vámi coby expertem na rostliny a řasy raději hned vyprchá, abyste ho flóře nenechal sežrat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:26 Muž Sid [6634] - Rostliny
Jak už jsme se na toto téma bavili dříve...
Tu debatu si vybavuji. :-)Ale jak jsem napsal: opět jsem si naběhl...
Takže buď smůla nebo ... nebo nevím...?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Jrk
Mohl by jste prosím napsat konkrétněji, co je na Azotanu "divného"?
"Divného" je to, že neměří... :-D
V jedné chvíli testuji m.j. vodu ze svého akva, z kolegova akva, (kde bych předpokládal vyšší koncentraci NO3), vodovodní vodu, (deklarováno 15mg NO3/l), a vodovodní vodu "obohacenou" o jisté množství KNO3. Výsledek - ve všech vzorcích zbarvení odpovídá "neměřitelnému" obsahu NO3 s výjimkou "obohacené" vody, kde test ukázal "mírné" zvýšení obsahu NO3... :-O
(Udělám si čas a zajdu udělat test s kontrolním vzorkem 50mg NO3/l... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:18 Muž jirka.p [60]
Také na Azotanu nevidím nic špatného. Na testování NO3 mám Azotan od Rataje, test od Aquar a Easy test od JBL. Všechny tři testy ukazují stejně.
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:06 Muž Jrk [143] – Re: Jrk
Já než napíšu otázku, tak tady mám koukám i odpověď:
Tak to vám závidím nebo vás obdivuji. Buď máte (narozdíl ode mne) štěstí nebo jste (narozdíl ode mne) šikula na práci s AZOTANem. :)

Možná by bylo pro letfuda nejlepší vyzkoušet Azotan na vodovodní vodě, jestli funguje - jestliže se ničeho nedoměří ani ve vodovodní vodě v Brně, tak test nefunguje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 21:03 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
Jak už jsme se na toto téma bavili dříve, ani já nemám s (nejen) tímto Ratajovým kapkovým testem nejmenší problém. Ale tuším jsme se dopátrali k nějaké shodě v šarži, která mohla být špatná. Ale bylo to ještě hodně brzo zjara, takže si to vlákno již nevzpomínám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 20:57 Muž Jrk [143] – Re: Sid
Děláte mi slušnou reklamu.
Komu čest, tomu čest. Spousta skvělých rad a příspěvků. Díky Vám COčkuji, tak jak to mým rostlinám nejvíce vyhovuje a dostává se jim i adekvátního přilepšení formou KNO3 a Fe palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2009 20:51 Muž Jrk [143] – Re: Sid
Fotka k příspěvku Používám kapkový test Azotan (Rataj) - zkoušel jsem pomocí něj změřit NO3 ve vodovodní vodě (Brno) a výsledek je na fotografii. Je to foceno za špatných podmínek, ale výsledek testu odpovídá údajům z Brněnských vodovodů a kanalizací www.bvk.cz/… NO3 okolo 20 mg/l. Na základě tohoto jsem usoudil, že test funguje.

Mohl by jste prosím napsat konkrétněji, co je na Azotanu "divného"? Jsou výsledky testování ve srovnání s jinými testy odlišné? Nebo měří něco jiného než NO3?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [129] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=6401