Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 10:39 Muž Strojek [141] Re: toni
to chapu ..myslim , ze to zkraceni molitanu ti ale v tomhle pripade nepomuze, vzdycky z filtru neco vyleti po zapnuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 10:39 R Muž romant [27987] Re: RBSC
RBSC napsal:

Filtr nechat buď stále zapnutý, nebo odpojit z akvária úplně(pokud tam nejsou živočichové).
Tak tohle může někdo pochopit, jako že se tam posléze dá filtr až tam ty živočichové budou a to může vést k nejednomu problému, tyhle rady bych nechával nevyřčený a nebo je náležitě zdůvodnil. Všechno má svoje pravidla, tak aby se to nemíchalo a nebylo z toho spíš zklamání než pomoc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 10:37 Žena toni [68] Re: Strojek
Při výměně vody ho musím vypnout protoze by byla hlava na suchu:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 10:17 RBSC Re: toni
Minimálně prozatím bych přestal dávkovat Easy carbo i profito. Mimochodem jaké dávky jsou již v akváriu?
Rostliny jsou nahnědlé celé?? Na povrchu, na špičce listů, na okrajích, nebo mají nahnědlé fleky? Které rostliny jsou tenčí? Je jisté, že to jsou hydrofyty(vodní rostliny)?-Jaké?

Dále by to chtělo parametry vody - teplota, výživnost,...
Dostatečnost světla neurčím...

Filtr nechat buď stále zapnutý, nebo odpojit z akvária úplně(pokud tam nejsou živočichové).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2015 10:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
romant napsal: No, upřímně, neřešil bych to, co poroste, poroste, co ne, bude nahrazeno, nikdy neroste všechno co do čerstvýho akva nasadíš. :-) Designeruv dovetek:"Ani v prvotridne zabehlem a provozovanem akvariu nerose vsechno." ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 09:56 Muž Strojek [141] Re: Legioix
ja tam vidim houbicku. a podle me cim vetsi tim lepsi . ja to pochopil tak, ze filtr vypina treba na noc a po zapnuti vyleti spina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 09:50 Muž Legioix [574] Re: Strojek
Píše že u něho zkracovala trubičku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 09:38 Muž Strojek [141] Re: toni
pises, ze po zapnuti filtru vypusti spinu ... filtr se nevypina ani v nezabehle nadrzi bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2015 08:59 R Muž romant [27987] Re: toni
Jo 5 dní zaběhlé, no to teda není vůbec zaběhlé. ;-) No, upřímně, neřešil bych to, co poroste, poroste, co ne, bude nahrazeno, nikdy neroste všechno co do čerstvýho akva nasadíš. :-)
Edit: Posazená molitanová kostka přímo na dně, někdy i zahrábnutá do dna ničemu nevadí, zkracování nebývá nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 08:57 Žena toni [68] – Co se to děje :-(
Ahoj.. Mé akva 200l je ted 5 dnu zaběhle, měníme každý den tak 30l vody,je tam easy carbo,profito a filtr médium. ....kuličky dennerle a včera jsem musela zkrátit houbičku na filtru protoze ležel na dně a při zapnuti mi tam pustil špínu do vody,me rostlinky chradnou:-(jsou tensi, nahnedle a vůbec ...copak se to děje?kde jsem udělala chybu?:-((
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 14:27 Muž Gamo1 [6] - Miniakvária – korene
Fotka k příspěvku Dno mam JBL AquaBasis plus, JBL Manado neviem čo to ma znamenať ,ale korienky mi vyrastajú von zo dna. Signalizuje to nejaký problém.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 20:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TRULY
Vymenil by som ten substrát, či piesok. Bielý sa zašpiní, zozeleneje, zhnedne a i tak je dosť ostrý a hranatý pre osadenstvo. Držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 20:35 Muž TRULY [164] Re: cezarmilan
PS: nedarí sa len jednemu druhu z 4 :)
no niečo vymyslíme hadam heh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 20:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Turbínka
Fotka k příspěvku Korene, či korienky rastlín dokážu ľahšie prejsť pomedzi hrubší štrk dole k jemnejšiemu a zakoreniť v ňom. Samozrejme toto, čo má je nevhodné a preto sa rastlinám nedarí.
Ja vo väčšine prípadov používam na dno íl, potom kremičitý a na vrch dávam hrubý teramol.
Lacné riešenie s veľmi dobrým výsledkom ;-)
Takže bahno snáď a zlato som neskúšal.
Tu je ilustračné foto s liaporom, teraz už len teramol palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 20:27 JoKa Re: TRULY
O barevnost vůbec nejde, teda až na ty úplně bílé... Zrnitost 1-4 je v cajku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 20:05 Muž TRULY [164] Re: Urtman
AJ MA ináč napadlo, že je dosť pestrý a že radšej by som mal zvoliť niečo menej farebne aby vynikla farebnosť rýb. Pri prechadzani na vacsiu nádrž to budem brať určite v uvahu. Ponukali mi aj strk 1-3mm čierny, alebo tmavo hnedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:38 JoKa Re: TRULY
hrozný výzorom či funkčnosťou?
Oboje...
To co tam máš není ani substrát, ani písek... To je nevzhledný štěrk...
Nedá se pořádně odkalovat, bude ti to v něm časem všechno zahnívat, je ostrý, nevypadá pěkně a nedá se pořádně odkalovat (jej, to už jsem psal, nevadí, nedá se pořádně odkalovat)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:32 Muž TRULY [164] Re: Urtman
hrozný výzorom či funkčnosťou? zvoliť radšej 1-3 mm nie je to malo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:28 JoKa Re: TRULY
myslíš že ten štrk je hruby?
Je hrozný...!
A to hned z několika důvodů. Čím dřív ho vyměníš, tím lépe... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:09 Muž TRULY [164] Re: cezarmilan
no nemam to je pravda. Zvoliť na spodnu časť niečo jemnejšie? v blizkej dobe mesiaca, sa chystam na vacšie akva, tak by som to rovno riešil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TRULY
Je, ak pod ním nemáš už nič, tak je hrubý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 18:58 Muž TRULY [164] Re: cezarmilan
myslíš že ten štrk je hruby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 20:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: KarlosS
svítím 2x54W 10 hod. denně + 2x54W 6 hod. denně - akva 800 litrů, světlo nad akva cca. 35 cm, bez CO2. Roste tam i naprosto bez problémů i rybicky.net/atlasrostlin/rotala_macrandra
vzduchování jede taky na full (kámen 15cm), není to k ničemu, ale prckovi se bublinky líbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 20:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TRULY
Substrát? Toto, čo máš im tiež moc nepomôže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 20:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: grunda
jo, když se dost svítí, není ani 29°C problém ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 20:40 Muž TRULY [164] Re: grunda
TAK ja sa priznám že nehnojím ničím. Ostatne rastliny rastu v pohode. Asi to bude skor tým svetlom, začína vonku byť vkuse mračno, tak je tma skor a cez den to tiež nieje kto vie čo. Tak pridám to osvetlenie. (musim kupiť spinacie hodiny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 20:32 Muž grunda [1781] - Cichlidy
teplota není problém, měl jsem ji u placek ve 29° a žádný problém, vzduchování taky není problém, tahle kytka je neuvěřitelný plevel , roste všude (jen je třeba mít dost N,K a světla)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 16:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TRULY
Až skončíš s léčbou tak nevzduchuj, stačí když filtr čeří hladinu. Ten kosokvět při nedostatku světla černá, takže ho nedávej na stinné místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 15:41 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: TRULY
2 týždne po zmene prostredia / zmena akvária, vody, chemie/ sa tieto následky na rastlinách ukazujú, na začiatok by som ubral vodu na cca izbovú teplotu, pridal aj dĺžku svietenia /10-12 hodín/ . kedže nemáš založenú prezentáciu akvária s čo najviac informáciami o nom tak je ťažko konkretne radiť X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 15:08 Muž TRULY [164] Re: deCORF.OBRAEN
Mal som v akva krupicu, preto pomaly znižujem teplotu. Momentálne je 26 stupnov nie 27. Rastliny mám v akva asi 2 týžden. No ak mám svietiť viac tak budem. Cez den mam svetla v izbe dosť, ale ak treba prisvietiť tak začnem svietiť dlhšie. PS: svetlo mam 18W neon
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 14:56 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: TRULY
prečo máš taku vysokú teplotu?
prečo svietiš len 6 hodín?.
.ako dlho máš tie rastlinky vo svojom akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 14:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TRULY
proč máš tak vysokou teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 14:31 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahojte, dostal som od známeho tieto rastlinky ale nejak s nimi začínam mať problem. Už som ich rozsadil aby mali viac miesta ale nepomohlo. Teplotu mám 27 stupnov, špongiový dvojfilter, voda je čista, pravidelne raz za 2 týždne odkalujem a svietim od 4tej večer do 10-11 v noci - cca 6 hodin. Vzduchovanie klasicke. Rastlinky vybíjaju nove vyhonky ale hned na to ako keby prestali nove výhonky rásť. Zvyšne staršie listy začinaju ako keby sklovatieť stracaju pigment a odhnívaju. Neviem ani ako sa rastlinka vola, už som pisal tu na forum tak to zistujem (heteranthera_zosterifolia). Potrebuje tento druh nejak špecialne podmienky? Akva je 60l a výška je cca 35cm. PS: hnojivo nepridavam zrniotsť štrku 3-5mm. Problem mam len s touto jednou zo 4 druhov, pridavam foto všetkých rastlin, aby ste videli že ostatne su v pohode. Prvé dve fotky su fotky chorej rastlinky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2014 11:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: tony626
Může to být těmi rostlinami, vodou, dnem, rybami, osvětlením, akváriem, ale stejně dobře taky něčím jiným. Bez více informací je tohle asi nejspolehlivější informace, která se dá poskytnout.

Založ prezentaci předmětné nádrže, vyplň co nejvíc informací o akváriu a o údržbě. Aby se dalo něco radit, je potřeba vědět, jaké jsou to druhy rostlin, v jakém jsou objemu vody, jaké je osvětlení, jestli se přidává CO2 nebo nikoliv, jestli se nějak přihnojuje a jaké jsou tam ryby (jestli něco neožírají nebo jestli naopak vydatně hnojí). Je taky dobré vědět, jaká je tam filtrace a jaké je proudění vody. Popisovaný problém může mít hodně velice rozdílných důvodů a řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 10:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: tony626
Môže to byť všeličím. Pre presnejšiu odpoveď treba presnejšie informácie o stave akvária + fotky. Ideálne vytvoriť si prezentáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 10:38 tony626
ohnivaji mi listy na rostlinach čím to může být ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:11 Marcel G Re: zervan
zervan napsal: V tom akváriu je veľmi silné svetlo, pre Anubiasy netypické.Tak minimálně tento parametr nás oba spojuje. Já měl v tom akváriu také velmi silné světlo. A vůbec jsem tam nepřidával žádné mikroprvky, tak je třeba možné, že při tom silném světle a zvýšených nárocích na příjem živin jim brzy chyběl nějaký důležitý mikroprvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:09 Marcel G Re: Johan
Johan napsal: Nejsou to prostě jen staré emersní listy?U mně se na 100% jednalo o submerzní formu Anubiů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:08 Marcel G Re: Raviolka
Já opravdu netuším, co přesně to vyblednutí žilnatiny způsobilo. Každopádně ty extrémní parametry nebyly rozhodně plánované, ale chvíli jsem to akvárko takto nechával, abych pozoroval, co se s ním bude dít. Kromě toho, že mi po pár týdnech takto zežloutla žilnatina u všech anubiů, tak se mi tam ještě drasticky přemnožily rozsivky (zpočátku i zelené vláknité řasy a sinice, ale ty to dlouho nevydržely a samy bez mého přičinění po pár týdnech odpadly). Zhruba po dvou měsících jsem ale to akvárko zrušil, protože to nešlo ukočírovat (přehnal jsem to dost drasticky s hnojivem v substrátu, které nebylo dost hluboko a prosakovalo do vodního sloupce). Když o tom teď tak přemýšlím, tak draslíku tam možná bylo dost, protože to bylo NPK hnojivo. Asi bych měl ještě dodat, že jsem tam měl extrémně silné osvětlení, přidával jsem také tekutý uhlík, a neměnil jsem záměrně vodu. Pokud by to ještě někoho zajímalo, tak tam také každým dnem stoupal redox. Když jsem akvárium rušil, tak už se jeho hodnoty pohybovaly kolem +540 mV, což už je silně oxidační prostředí dlouhodobě zcela nevhodné pro většinu živých organismů. Předpokládám, že tam při tom nízkém pH neprobíhala prakticky ani nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 19:04 Žena Raviolka [2154] Re: zervan
zervan napsal: ...ale skôr o porozumenie príznakom.Pak bych na tvém místě neprocházela akvaristické galerie příznaků, ale prostě hledala, čím je to způsobeno. Zkus klíčová slova "veinal chlorosis" apod.
Kromě virů a hub (a síry... krajně nepravděpodobné a vypadá to jinak) najdeš dost nitek směřujících k dusíku. Namátkou:
edis.ifas.ufl.edu/…
forums.gardenweb.com/…
www.ctahr.hawaii.edu/…
Jasno v tom mít sotva můžeš, opravdu má každá rostlina jiné nároky a většinou je neznáme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 18:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Johan
Nie, tie Anubiasy nikdy neboli pestované emerzne, je to "potomok" mnohých generácií Anubiasov v mojom akváriu (po dobu asi 20 rokov).

Raviolka, Marcel: O pomeroch NPK i iných prvkov som toho síce v rôznych zdrojoch naštudoval veľa, ale stále v tom nemám jasno. Na dusík sa mi to nezdá, malo by to vyzerať takto:
deficiencyfinder.com/…
deficiencyfinder.com/…
deficiencyfinder.com/…

Ale ono sa mi to nezdá na nič, takže beriem to ako možnosť ;-)

Marcel: Toľko dusičnanov pri tak mäkkej vode vraj nefunguje dobre, aspoň podľa tých experimentov, čo som spomínal v susednej diskusii "Hnojení".

V tom akváriu je veľmi silné svetlo, pre Anubiasy netypické. Nejde mi ani o samotné Anubiasy, tých mám spústu v iných akváriách, ale skôr o porozumenie príznakom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 17:16 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nejsou to prostě jen staré emersní listy? Vím, Anubias toto zvládá dobře, ale nemusí to tak být přeci vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 16:46 Žena Raviolka [2154] Re: Marcel G
Takže co myslíš, že chyběl draslík? Ale jeho nedostatek přece vypadá jinak. Zároveň taky nedostatek draslíku snižuje příjem dusíku. Je to opravdu daleko víc o poměru než o absolutních číslech. (Pomineme-li, že to, co popisuješ, jsou dost extrémní podmínky i v jiných ohledech.)
Fakt se o tom dá hodně vyčíst, koho to zajímá - správný poměr NPK a jeho důležitost se nedá shrnout do několika vět. Takže se do diskuse pouštět nemusíme, dala jsem zervanovi námět ke studiu.
Jen posouvám dále co znám já, pokud to zervan nakonec nějak rozlouskne, bude to zajímavé i pro mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 16:02 Marcel G Re: Raviolka
Nechci se tady moc pouštět do diskuze, ale přidám jednu zkušenost se žlutou žilnatinou a anubiy: Naprosto stejně mi u nich žilnatina zežloutla, když jsem měl v akvárku dusičnany nad 150 mg/L, fosforečnany 0.3 mg/L, pH kolem 5 a hodně nízkou alkalitu i tvrdost. Draslík jsem bohužel neměřil, ale protože jsem tam nehnojil a ve zdrojové vodě ho prakticky nemám, tak předpokládám, že tam skoro žádný nebyl. Měl jsem tam ještě Althernantheru, ale ta se tvářila vcelku normálně.
PS: Samozřejmě jsem tam neměl žádné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 11:57 Žena Raviolka [2154] Re: zervan
Nedostatek dusíku. Což znamená, že bys měl změnit poměr NPK, pravděpodobně ubrat draslík a nebo přidat dusík (ale potom možná i fosfor - takže ubrat draslík mi připadá schůdnější). A nebo prostě oželet anubiasy, každá kytka má jiné představy o optimálním poměru. Takhle vypadá ta níže zmiňovaná blokace. Můžeš si na tohle téma vygooglit spoustu diskusí, polemik a obrázků - mám na mysli konkrétně ke žluté žilnatině a NPK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 11:30 Žena Raviolka [2154] Re: grunda
grunda napsal: u nás se pod 25 nedostanu, a hodnoty do 30 mg/l jsou opravdu bezproblémové, takže klidně lehce přihnoj ;-) Proč bych měla přihnojovat? Nemám s kytkama problém - a co je důležité, nemám problém s rybama. Můžu tě ujistit, že jsou ryby, kde rozdíl mezi 5 a 30 mg/l poznáš. Ve většině akvárií mám různé xify a jsou to ryby, které dlouhodobě v kondici při vysokých dusičnanech neudržíš. Tak mi neraď, co mám dělat.
Opakuju, psala jsem jen můj názor, že zhoršovat rybám podmínky na úkor prosperujících rostlin je špatná cesta. Nesouhlasíš, beru, každý máme jiné zkušenosti - ale nepiš mi, ať přihnojím. Chovám ryby dost dlouho abych věděla, že dusičnany jsou podstatné, byť to není na první pohled vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 22:25 Muž zervan [1123] - Rostliny – žltá žilnatina
Fotka k příspěvku Bol som dnes na inšpekciu akvária rybicky.net/nadrze/19970 a všimol som si, že Anubiasy majú nejaký problém - pripájam fotku, žily listov sú žlté (presný opak prejavu nedostatku železa). Čo to je? Nemôžem nikde takéto príznaky nájsť. Iné rastliny sú v pohode, napr. ma veľmi zaujala nádherne sýto sfarbená Alternanthera reineckii 'Rosanervig' (ktorá zase u mňa má značné problémy a Anubiasy sú parádne).

EDIT: Ešte som zabudol hodnoty vody z posledného merania (má vcelku vyrovnané) - 7°dKH, 19°dGH, NO3 20 mg/l, PO4 1 mg/l, Fe 0,40 mg/l, K cca 40 mg/l, CO2 je dodávané trochu ľajdácky, ale bežne tých 20 mg/l
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 19:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Anex jsem kdysi doma měl na odstranění dusičnanů. Myslím že o tom psal Stanislav Frank. Nevydržel jsem to ale dlouho, protože doba působení byla krátká a regenerace dlouhá. Jinak s těmi prvky souhlas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 18:46 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Deepinpeat
to mě zajímá, kdo z běžných akvaristů má doma selektivní ionex (klidně můžeme tady na stránkách udělat hlasování), udělám i průzkum mezi chovateli, kdo z akvaristů má přístup k laborce, aby byl schopen určit přesné hodnoty prvků v akva a kdo z nich má dostatečné znalosti(zkušenosti), aby byl schopen určit blokaci nějakého prvku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 17:49 Deepinpeat Re: grunda
K oběma lze dodat jen tolik, že pro někoho asi utopie, pro někoho běžná praxe.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=2801