Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2020 20:13 Žena tramtra [3202] Re: Bartex
Jakým stylem ji máš zasazenou/přichycenou? Tahle kytka je něco jako Anubias nebo Bucka, jak psal Václav, lépe jí bude na kořeni nebo kameni. Je možné, že jen reaguje na změnu prostředí. Jak jsou na tom oddenky? Jestli jsou pevné a zdravé, tak se může ještě zmátožit a obrůst. Všechno, co se rozpadá, odstraň. Jestli se rozpadá i oddenek, tak půjde do kopru. Jedině zkusit ostrým nožem odříznout špatné části, možné je i udělat koupel v hypermanganu a nechat ji ve vodě v akvárku. Podařilo se mi takhle zachránit pár rozpadajících se anubiasů, co jsem dostala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 19:20 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Ahoj,
tak už to umírá. Dnes se mi trochu uvolnil kořen a tak jsem musel zasahovat, trochu přesazovat a když se začala voda trochu hýbat, tak začaly vyplouvat lístečky ze dvou rostlinek. Byl to celé původně jeden trs a já jej rozdělil na 3 menší. Ten největší, který se zdá být ještě v cajku celkem drží, ale jeden trs se rozpadl komplet a druhý přišel o polovinu listů. Stonek listu je jakoby "břečka"... skoro jako sliz. Nějaký nápad, co se děje? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2020 21:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bartex
- špatně jste to zapsal
- Schismatoglottis prietoi | Aquasabi - Aquascaping Shop
www.aquasabi.com/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2020 22:22 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bartex
Tak je to něco mezi anubiasem a buckou a pod vodou tomu můžou narůst trochu jiné listy. Jestli ti to zdechne to už je jiná kapitola. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2020 22:07 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Myslis, ze to byl emerz a ted vsechny listy budou pelichat? Nebo ze to nebude mit variaci submerzni a behem urciteho casu to zdechne uplne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2020 20:30 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tramtra
Fotku bych udělal ale z kartou to bych ještě počkal až se uvidí jak bude vypadat pod vodou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2020 19:13 Žena tramtra [3202] Re: Bartex
Udělej pěknou fotku svojí rostliny a kartu můžeš založit sám. V atlase ještě podle mě nebude, hledala jsem jí minulý týden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2020 18:57 Muž Bartex [159] Re: tramtra
Vypadá to, že by mohlo být. Původně je to jediný výsledek, který mi google vyhodil po napsání "P". Není to jen nějaký obchodní název pro jinou rostlinku, kterou najdu i v atlase zde? Nemohu tím pádem v prezentaci propojit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2020 18:48 Žena tramtra [3202] Re: Bartex
Vypadá jako Sch. prietoi, v nabídce ho má třeba Macenauer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2020 18:24 Muž Bartex [159] – Schismatoglottis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj! Tak jsm dnes zalozil doma akva a z burzy v Ove jsem si prinesl rostlinku, o ktere mi pan tvrdil, ze je to novinka a nenarocna... Napsal jsem si nazev, ktery mi nadiktoval a ted bych to tady chtel rozlousknout, protoze druha cast nazvu neni ani googlem nikde k nalezeni.
Cituji: "Schismatoglottis parei"
Přikládám foto... Sorry za bublinky, ale voda je tam asi hodinu :-)
Edit: zda v atlase neni dokonce zadny schismatoglottis...
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 08:33 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Celsiq
Tak síran hořečnatý potom nepotřebuješ pokud použiješ dusičnan hořečnatý. Tím jak se říká zabiješ dvě mouchy jednou ranou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 08:21 Muž Celsiq [50] Re: vaclav
Ano vím, myslel jsem tím ale kombinaci dusičnanu hořečnatého a síranu hořečnatého ;-) Tzv. že bych se síranu vyhnul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2020 16:26 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Celsiq
Já ale nemluvím o síranu ale dusičnanu hořečnatém Dusičnan hořečnatý Mg(NO3)2.6H2O draslík si pak můžeš dodávat Síran draselný. K2SO4 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 15:40 Muž Celsiq [50] Re: vaclav
Mohu se zeptat, v čem byl takový rozdíl? Jakou máte zkušenost s kombinováním se Síranem hořečnatým? Nebo lze použít jako úplná náhrada? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 14:36 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Celsiq
Mě ani tohle nepomohlo a tak jsem přešel na dusičnan hořečnatý a rozdíl byl opravdu vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 13:52 Muž Celsiq [50] Re: vaclav
Děkuji, zkusím tedy vynechat úplně. Já jsem právě asi 2 měsíce zpět dávku zvyšoval spolu s KNO3, protože cryptocoryna vykazovala nedostatek. Ten je ovšem již delší dobu pryč, dávku jsem již ale nesnižoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2020 12:35 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Celsiq
Draslík stačí v KNO3 takže bych ho úplně vynechal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 12:23 Muž Celsiq [50] Re: Jarden Sk
Děkuji, skoková změna tam nebude :) určitě ne v PH, alkalitě a teplotě. Vše držím dlouhodobě stabilně :)

Mě napadlo, zda jí neděla problém teplá voda - cca 29 stupňů, nicméně roste hezky.
Draslík je možný, dávkuji sice dlouho stejně, nicméně kdo ví. Zkusím teď nějakou dobu poloviční dávky a uvidíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2020 12:11 Jarden Sk Re: Celsiq
Ahoj, povedal by som, že sa ti tam hromadí draslík, chcelo by to zmerať hodnoty vo vode alebo aj skoková nejaká zmena, v teplote, hnojení, Ph...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 08:35 Muž Celsiq [50] – poradí někdo s hygrophila corymbosa?
Fotka k příspěvku Zdravím, poradil by někdo co je s kytkou špatně? Je v akva čerstvě - cca měsíc. Roste hezky, ale nové vrchní listy se kroutí a staré velké na koncích jakoby rozpadají. Info v profilu. Díky :)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2020 10:03 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Finn
Po celé ploše AQ NEJSOU stejné podmínky, i když ti to připadá, že ano. Zasaď je na stejné místo, a uvidíš, že jim bude lépe a porostou. Na té fotce je patrné, že na boku je světla méně. Nejde jen o světlo ale i proudění vody a živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2020 08:34 Muž Tommo [828] Re: Finn
Vždyť je i hezčí mít stejné druhy u sebe ;-) A tyhle kytky mi rostou děsnou rychlostí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 21:57 Muž Finn [11] Re: Tommo
No uvidíme, kolem všechno roste dobře až na ty dvě. Na druhou stranu taková rotala má nároky na světlo asi menší (a taky dělá všechno pro to aby ty chudinky zadusila). Když se to nezlepší, přesadím je jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2020 21:38 Muž Tommo [828] Re: Finn
No já bych to nepodceňoval. Proměřoval jsem si akva PAR metrem a ty rozdíly jsou opravdu velké. Pohybuji se od 120 prostředek a na stranách je 40.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 21:29 Muž Finn [11] Re: Tommo
To bych ani neřekl, jsou kousek od sebe a podmínky mají skoro stejné. To je na tom právě to zvláštní. Asi prostě smůla a koupím ještě jeden košíček, nebo mají pomalejší rozjezd a doženou to časem.
Ale je to dobrý kontrast, jedna jak že žurnálu a zbytek takový chudinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2020 21:11 Muž Tommo [828] Re: Finn
Třeba méně světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2020 20:30 Muž Finn [11] – Ludwigia
Fotka k příspěvku Ptám se jen pro zajímavost - když se kouknete na fotku, uvidíte ta gavúnkem pěknou červenou ludwigii. A když se pořádně podíváte do pravého spodního rohu, uvidíte dvě nedomrlé rostlinky, což jsou stejné ludwigie ze stejného kelímku. Zasazené jsou cca 20 cm od sebe. Fakt netuším co jsem jim udělal, vy ano?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.01.2020 16:02 R Muž romant [27987] Re: Darksafi
Ta rostlina byla již nějaký čas pod vodou, proto ty hnědší okraje nejstraších listů a ta snaha o rozmnožování, což se děje povětšinou na nejstraších listech, který postupně odcházejí a uvolňují tak místo nově rostoucím. Listy nechat na rostlině do úplného rozpadu, nově vyrůstající rostlinky z listů si berou z toho listu živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 12:48 Muž Darksafi [13] Re: Magic
Děkuji,dal jsem ji do akvária a uvidím jak se bude vyvíjet. Taky jsem čekal že bude menší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2020 09:21 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Darksafi
Listy takto černejú, keď púšťa dcérske rastlinky, keď sa listu zbavuje, či keď sa jej proste niečo znepáčilo. Celkovo tá rastlina vyzerá dosť dobre.

A áno, korene majú vyzerať takto.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2020 23:24 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Darksafi
Zdá se mi vcelku v pořádku. Šoupl bych ji do nádrže. Nevím, čím jsou způsobené ty skvrny (možná souvisí s výtrusnicemi?), ale jsou tam i nějaké zdravé listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 22:21 Muž Darksafi [13] – Microsorium pteropus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj dnes mi přišla Microsorium pteropus a rád bych se zeptal na stav v jakém mi přišla. Má na krajích tmavé fleky a kořínky jsou tmavé. Nemám s ní zkušenosti a proto se ptám jestli je to v pořádku,zda jen nemění listy na submerzní a kořínky zda mají být takové.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 18:00 Jarden Sk Re: Lister
Ja by som to tipol na nedostatok vápnika. V tej Tropice totiž nie je a doma mám tvrdú vodu, tak funguje a ty máš velmi mäkkú a ešte aj rašelinový substrat, tak sa domnievam, že ako ti narastie rastl. hmota do určitého množstva tak proste Ca sa spotrebuje a to čo dodávaš vo vode nestačí. Prešiel by som na Seachem florich, alebo iné, kde je aj K,Mg,Ca a mikro. Ale dusík a fosfor budeš musieť pridávať zvlášť. Cryptošky si rady stiahnu Ca a Fe, tak na Echináče moc nezostane. Stabilan obsahuje hydrogenuhličitan draselný, ten ti s nedostatkom Ca nepomôže.Ešte by si mohol hnojiť Seachem equlibrum, tam sú dosť vysoké množstvá minerálov a hlavne K, ale musel by si hnojiť zvlášť mikro, fosfo a inú formu dusičnanov ako je KNO3. /To je už trochu komplikácia./Alebo 3 možnosť, dusičnan horečnatý+dusičnan vápenatý + oranžová tropica + KH2PO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 17:44 Muž Lister [169] Re: Jarden Sk
Tak obecně mužů říct, že ve všech akváriích máme prostě problém s těmi malými echinodory. Moc nejdou, ale já jsem prostě tvrdohlavy tone Tady šly úžasně až najednou tohle. Dával jsem vše Tropica právě že by to teoreticky mohlo byt na sebe "zvyklé". Vypadalo to OK a teď tohle.

Prime jsem dával kvůli stavu té rybky a vyšším NO2. Ryba do jednoho dne úplně v poho. Možná jen aklimatizace...

S tou alkalitou už dlouho uvažuju, že bych zkusil přidat, třeba stabilan od Rataje - mohl by snad pomoct. Spotřeba na ty naše akvária by byla malá a za pokus člověk dá maximálně pár korun.

Přehnojení to IMHO nebude, to železo je tam fakt dost nízké. Obecně ta naše voda je chudá úplně na všechno, nejvíc asi na hořčík. Proto jsem tam dával ten zásobní substrát, ale je to jenom jíl a rašelina, tak kdoví, co tam vlastně je za prvky. Vyměnil jsem polovinu vody, bez hnojiva, budu pozorovat, co se stane - živiny by se rostliny měly vzít že substrátu.

Možná tomu nesedí ty velké výměny vody. Kořeny už barví méně, budu měnit po týdnu. V druhém betarium teď měním co 14 dní, ale to už je velmi dobře zajeté akvárium. Když jsem měnil častěji tak Hygrophila ztratila skoro všechny listy. Tam hnojím taky tou zelenou Tropicou na 20 litrů 3-4ml každý týden (taky mám pocit, že to hnojivo není nejvydatnější) a tam to zatím šlape - ale echinodory tam nejsou. Zvláštní je, že kryptokoryny, které mají být na rozpad náchylné, jedou u nás všude a nejvíce v platinum soilu, ale už se chytily i v nahnojenem štěrku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 17:01 Jarden Sk Re: Lister
Aj som mal chuť ti napísať ako to dopadlo s tým akva predtým, kde si mal identický problém, tak som rád, že máš nové info.Ja hnojím so zelenou aj oranžovou Tropicou v dcériných miníčkach, ale musím povedať, že spočiatku vôbec nestačila a chýbali živiny aj pri vyšších dávkach-hlavne fosfor a musel som to vylepšiť pridaním sypkých hnojív.Prečo si tam lial ten Prime, keď ti to fungovalo? Vrát sa k starému postupu a spočiatku stlm svetlo.Mohol si to aj prehnojiť, aj velmi nízka alkalita to môže byť.Rád by som poradil niečo fundovanejšie, ale ak nevieme čo a kolko je vo vode v akva, tak už si netrúfnem viac.Za mňa treba otestovať vodu ešte PO4,K.S koreňom v akva som si tiež užil, neustály nálevník a nestabilita -musel von.Fe 0,3 mg/l je dost, mávam okolo 0,1 a stačí, ale v pri prvom probléme asi pred dvoma mesiacmi si hnojil málo a tiež sa rozpadali, tak železom to asi nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 15:39 Muž Lister [169] – Rychlý rozpad rostlin - opět už v druhém akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj lidi. Před cca 2 měsíci jsem tu řešil rychlý rozpad rostlin v několik měsíců starém akváriu. To akva se z toho zatím nevzpamatovalo a rostlinám se pořád úplně nedaří, ale pomalu se vzpamatovává.

Na konci listopadu jsem založil nové akvárium - 28 litrů. Jako zásobní substrát je tam Tropica jeden malý pytlik, na tom Dennerle barvený inertní štěrk. Rostliny až na anubias všechny Tropica 1-2 growth. Vzadu Hygrophila polysperma 53B a k tomu ech. quadricostatus, ve středu Cryptocoryne wendtii green, staurogyne repens, vepředu e. tenellum. Pak malé množství eleocharisu - osazené skoro celé dno.

Hnojení Tropica specialized nitrition 3-4ml při každé výměně vody (záměrně vyšší dávka než doporučuje výrobce kvůli hustému osazení - doporučená dávka je 2ml). První 4 týdny voda měněna co týden cca 50%, filtroval vnitřní filtr a k tomu kvůli silnému zákalu z kořenů jsem přidal závěsný filtr kde byl Purigen - voda pak byla úplně čistá. Pak jsem přešel na vnitřní a purigen už nepoužíval. Protože se pak voda opět barvila, tak jsem měnil 50% co 3-4 dny a vždy dával opět 3ml hnojiva.

Voda je měkká cca 5 st, kyselá, alkalita nízká - do 2 st. Bez přidávání CO2. Intenzita světla od začátku beze změn, svítím 7 hodin denně.

Před Vánoci šli do akvária okružáci a pak její hlavní obyvatel - sameček betty. Na hladinu jsem přidal malé množství salvinie z jiného akvária. Rybka po dvou dnech byla nějaká unavená, změřil jsem NO2, byly lehce zvýšené, proto jsem jednorázově přidal 4 násobnou dávku Seachem Prime (jinak ho nepoužívám a měním za odstátou vodu).

Vše rostlo výborně, poslední výměna vody před týdnem. Před 2 dny jsem si všiml, že některé listy mají drobounké defekty, přidal jsem dávku hnojiva 3 ml s tím, že jak dnes přijdu z práce udělám standardní 50% výměnu.

Včera jsem nebyl doma, dnes po návratu z práce jsem zjistil že tenellus a quadricostatus se z dobrých 50% rozpadly - tedy během necelých 48 hodin. Ostatní rostliny zatím v klidu, ale ty nerostou tak rychle. Bojím se, že to taky přijde.

Vůbec tomu nerozumím. Nevím proč u druhého akvária přibližně ve stejnou dobu došlo k identickému problému.

Jediný identický faktor je ten Prime - u prvního akvaria se rostliny taky začaly rozpadat poté, co jsem ho začal pouzivat. Ten můj docela dost smrdí, údajně je to normální, ale v mém je i trochu zákal. Nevím jestli jsem ho něčím nekontaminoval - na jeho aplikaci jsem používal stejnou stříkačku jako na Pristine, ale to už asi jen moc řeším. Navíc tady začal rozpad cca 3 týdny po jeho jednorázové aplikaci.

Může to být nějaká nemoc?
Nemůže to být tím, že rostliny rostly výborně ze zásob a došel nějaký mirkroprvek, který v mojí vodě není? A proto to nejdřív postihne nejrychleji rostoucí rostliny. Na to mi ale nesedí, že se to teď velmi rychle projevilo u všech rostlin identického typu - není tam jedna jediná růžice, která by byla OK. Ale fakt nevím, z čeho by takový šok ty rostliny mohly zažít.
Na hladině je mastná vrstva, ale ta je tam od začátku a zatím to nevadilo. Vlastně mám takovou hladinu úplně všude a jiná akvária fungují dobře. Zkoušel jsem i skimer, ale úplně to nepomáhá.

Uvažuju co teď. Jestli vyměnit vodu a riskovat další šok rostlin a větší rozpad, nebo jen pořádně nahnojit, fakt nevím.

Dusičnany jsou v akváriu vcelku nízkě - do 10, dusík dodávám v tom hnojivu, železo jsem naměřil na cca 0.3, což moc není.

Zcela upřímně jsem docela nešťastný, mám akvaristiku rád, snažím se to dělat poctivě, ale nějak se nedaří...
Sorry za dlouhý příspěvek, ale fakt mne to štve.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2019 00:09 Muž Lampal [6] Re: JirkaŠčobák
Stejna tableta od zalozeni, ale asi pozdeji nez obvykle(delsi interval). Jj ten prostrih dal trosicku vice svetla na wendtii, ta skloatela cela a hodne svetla na ty ostatni, ktere nezareagovaly rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 23:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lampal
Dáváš stále stejnou tabletu? Kolik měsíců už?
Neudělal jsi náhodou 9. 12. větší prostřih rostlin, než předtím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 23:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RAP
Když jsou tvoje kryptokoryny zvyklé, v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 22:51 Muž Lampal [6] Re: tramtra
Tak asi ta tableta, davam cca 1mesicne, to je vlastne i hrabnuti do dna, moc casto nehnojim, ale nikdy jsem nemel takovou extrem reakci, davam na stejne misto. Vim, ze crypty jsou potvory, ale toho bordela z nich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 22:21 Muž RAP [1557] Re: JirkaŠčobák
Já ve 160 kolem nich odkalovačem hrabu jednou měsíčně a vodu měním týdně minimalně čtvtinu(většinou víc) a pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.12.2019 21:59 Žena tramtra [3202] Re: JirkaŠčobák
Kryptošky se můžou rozpadnout, i když se na ně křivě podíváš. :-D Musí se na ně s láskou a v rukavičkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 21:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: tramtra
Až napíše, že neopatrně hrabal, zařadíme neopatrné hrabání na seznam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2019 21:14 Žena tramtra [3202] Re: JirkaŠčobák
Tabletou samotnou to být podle mne nemusí. Stačí se jim neopatrně hrabat víc v kořenech a je to... Jednou se mi komplet rozpadly kryptokoryny jen v pravé části akvária, protože jsem zkusila trochu odkalovat kolem skla v místě, kde to často nedělám, kde koření právě trs kryptošek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2019 21:09 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lampal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 20:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Lampal
Pokud jsi nic jiné neudělal, je to reakce na tu tabletu. Ani to nemusí být solí, prostě změna podmínek, najednou víc hnojiva a rozpad.
Na kryptokoryny musíš pomalu, chlape ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 19:52 Muž Lampal [6] – Crypty sklovati
Fotka k příspěvku Cus mi se ted pred svatkama zvencly cryptocoryny, snad zas vyrostou i po komplet odlisteni, dostaly 2tydny zpet tabletu a leda jestli to nebude mikroplanktonem mrazenym. Napadlo me kousek soli obsazene v nich, nezkoumal jsem slozeni.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2019 17:06 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Kokotonozor
Mám jej též a můžu Ti potvrdil, že máš podle fotek naprosto zdravou rostlinu... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.12.2019 15:20 R Muž romant [27987] Re: Kokotonozor
Staré uvolňuje prostor mladším. Nový listy vidím, že rostou a to co odchází jsou ty nejstarší listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2019 14:43 Muž Kokotonozor [0] Re: Jarden Sk
Ne ne, nemnozi se. Jen proste ty listy zacaly cernat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=501