Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
Do prčic! :-) Než já nadatluji tu svou "provokačku", vy to tu "vysypete" se vším všudy! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:41 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: gargamel
...Když roste v pohodě nad vodou (např. v pěstírně), kde má hlavně denní světlo a roste v květináči, kde na ni taky určitě nepůsobí taková světelná intenzita... Kdyby na tu rostlinu museli v pěstírně svítit tolika waty, asi by brzo zkrachovali, ne?
Třeba se najde někdo, kdo vyzkouší, zda této rostlině stačí (v akváriu) "středně silné" osvětlení při vysoké koncentraci CO2. Třeba se ukáže, že váš předpoklad je správný. Nebo máte v tomto směru nějakou osobní zkušenost?
Co se těch mých týče, nepovažoval jsem za nutné zdůrazňovat, že při osvětlení 1W/l v T8 trubicích na 100 l akva je "CO2 doping" a zajištění dostatečného přísunu živin, zejména Fe a dalších mikroprvků samozřejmostí. :-)
K intenzitě světla v pěstírnách jen tolik: určitě by bylo zajímavé moct si zjistit, jaký je rozdíl mezi intenzitou světla dopadajícího na rostlinné listy v akváriích a v pěstírnách...
...Jako důkaz uvedu tuto nádrž... světlo je půl metru nad akváriem... což je méně než má 80% zdejších diskutérů... I na fotkách jde vidět, jak je osvětlení slabé..
Nádherná nádrž! :-)
Vám připadá 1W/l v T5 HO trubicích málo?! coze 80% diskutérů do toho podle vás praží víc?! :) Tomu se mi nechce věřit... :-O (Výšku osvětlení nad hladinou beru v potaz.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: gargamel
On i Tom s LP mel problemy,sam pise ze tato rostlina potrebuje trochu jine "zachazeni" on taky pouziva ATI osvetleni(best of the best),svetlo samo stoji kolem $800,ma tam 8 zarivek,je to o kvalite tech zarivek,reflektoru,rozestaveni zarivek a rovnomernem osvetleni cele nadrze,spravnem prisunu zivin apod.Pri 60 par na dne by se melo dat pestovat naprosta vetsina kytek,nevim jestli tady ma "80%" lidi pres 60 par na dne nadrze(o tom pochybuji)hodne wattu na litr tady lidi mozna maji,ale to nebude to co ty rosliny mozna potrebuji :-) . Ja je mam pod 45-65 par a zacinaji rust,treba glosso se mi taha nahoru,teda pro nej malo svetla. :-) Jinak Tom je tak trochu kouzelnik!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:38 Muž kortezhugo [983] Re: gargamel
Neviem preco? ja som presiel cele to vlakno a stale mam dojem ze to akva ma cca 1-2 mesiace.
V tomto akva ju mam rybicky.net/nadrze/15429

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:03 gargamel Re: kortezhugo
A po měsíci se stane co? Všechno najednou pochcípá?
To akvárium už jede aspoň rok. Tady je k němu celé vlákno: ukaps.org/… Doba svícení: 8 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 15:49 Muž kortezhugo [983] Re: gargamel
V tej nadrzi je to fotene kratko.-pocitam tak cca 1mesiac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 15:34 gargamel Re: gargamel
Jako důkaz uvedu tuto nádrž: plantedspace.com/… s ludwigii peruensis. Jak můžete vidět, světlo je půl metru nad akváriem a osvětlení je podle vyjádření autora akvária 60 umol PAR, což je méně než má 80% zdejších diskutérů. Za to CO2 má pořešeno skvěle. Rostliny nevypadají, že by trpěly a barva je pěkná. I na fotkách jde vidět, jak je osvětlení slabé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 15:23 gargamel Re: kortezhugo
Když roste v pohodě nad vodou (např. v pěstírně), kde má hlavně denní světlo a roste v květináči, kde na ni taky určitě nepůsobí taková světelná intenzita jako pod silně osvětleným akváriem, pak to bude asi v něčem jiném. Není to třeba tím, že má vysoké nároky na CO2, které si ze vzduchu nad vodou dokáže zajistit a pod vodou ne, protože ho tam prostě tolik není?
Kdysi mi taky opadávaly spodní patra stonkovek. Od té doby, co mám správný proud se CO2 dostane i do těch spodních pater a už nic neopadává. Nemyslím si, že by byl problém ve světle. Kdyby na tu rostlinu museli v pěstírně svítit tolika waty, asi by brzo zkrachovali, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 15:13 Muž kortezhugo [983] Re: Bobies
U mna tato rastlina par tyzdnov vyzerala dobre.Pri 0.5W/l rastla pekne a bola krasne fialova.Ale casom sa zacala "natahovat" za svetlom tak ze je dost riedka a bledsia.
Tak ako pise Sid...-ta intenzita je potrebna.Ale ten problem z opadavanim asi neporiesime -pretoze spodne listy budu mat stale menej svetla.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.08.2012 14:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Bobies
v pěstírnách ji pěstují emerzně protože tak roste mnohem líp, je nenáročná a roste rychleji. Přesadit do květináče za okno, zvyknout na pokojovou vlhkost (třeba v igelitovém sáčku) a máš pěknou pokojovku. Já mám takhle Alternantheru rubru, nádherné červené listy a nic nepotřebuje, jen zalívání. Ale to pak nebude zdobit akvárko.
Stejně tak jde ale nechat vyrůst nad hladinu a bude v pohodě růst tam, kdybys neměl uzavřený kryt.
Některé rostliny jde v akvárku udržet jen s hodně CO2, živin a silným osvětlením a v přírodě by třeba pod vodou nerostly (nebo ne celý rok).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2012 14:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bobies
Tuto kytku jsem se už párkrát pokoušel pěstovat, a to nepříliš úspěšně... :-O
Došel jsem k závěru, že hlavní příčinou je její "extrémní" náročnost na intenzitu osvětlení. Dokázal jsem ji v dobré kondici udržet jen tehdy, když měla kolem sebe dostatek prostoru. Jakmile ji obrostly (zastínily) jiné rostliny, rychle ztrácela nejstarší listy. (Svítil jsem na ni cca 1W/l v T8 zářivkách při velikosti akva cca 100 l.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   20.08.2012 12:38 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: lukasleibelt
Já je teď kupoval ve dvou různých akvaristikách. Jedna je od Rataje druhá od AD tak uvidíme, která bude růst lépe. Jinak se obávám, že Ludwigie peruensis se ve všech našich pěstírnách pěstuje jen emerzně.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2012 12:34 Muž lukasleibelt [84]
Já jsem si taky objednával u aqua-daho a tam to pěstují emerzně hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.08.2012 10:28 R Muž romant [27982]
To přelistování je pravděpodobné, ale je třeba mít na paměti tu zásadu, že stonkovky je dobré nesázet do sponu a trošku více od sebe, tak aby i ke spodním listům(což bývá problém) se mohlo dostávat světlo. Jakmile má rostlina polovinu stonku holou, tak jí šmiknu a zasadím znovu, ten pahýl buď vyhazuji, nebo i klidně nechávám časem obrazí anebo taky ne a jde ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 10:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Bobies
Já bych řekla, že jo. Taky jí mám od nich. Všechny kytky mi ale přišly čerstvý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 10:16 Muž Bobies [29]
Myslíš, že ji pěstují emerzně, jo? Mám ji z aqua-daho. O Hygrophila Corymbose určitě vím, ta přišla už suchá i v těch novinách :/ to je hnus. Ale díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 10:14 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Bobies
Jestli jí máš dva týdny, tak shazuje emerzní listy. Mám to taky tak, vypadá jako koště ;-) Mám jí měsíc a kousek, tak čekám, kdy začne vypadat k světu (jestli teda vůbec stydim ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 09:52 Muž Bobies [29]
Fotka k příspěvku Ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 09:52 Muž Bobies [29] – Ludwigia peruensis
Fotka k příspěvku Nejspodnější listy u Ludwigie peruensis mi začíná odpadávat. Celá rostlina maličko vybledla. Přísun živin : burčák co2, easycarbo tekutý uhlík, easylife profito 1ml-1,7ml denně. Je nová asi dva týdny. Foto přikládám.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2012 19:06 yenya Re: MíšaV
MíšaV napsala: a zotaví se ty rosliny nebo je potřeba vyhodit a nasázet nové??
Můžeš se podívat do mojí prezentace jak kytky dnes vypadají, tam to deset malých ancistrusů během necelých 14-ti dnů stačilo "zničit" a všechno už "obrazilo" a vyrostlo znova ano , ale bez nich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2012 18:40 Muž lukasleibelt [84]
rostlinky by se ti měli vzchopit.A jestli ne tak si pořiď něco rychle rostoucího a nenáročnýho
Ceratophyllum demersum, Ceratopteris cornuta, Egeria densa, Egeria najas, Hygrophila polysperma, Ludwigia repens, Lysimachia nummularia , Najas guadelupensis potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 18:26 R Muž romant [27982] Re: MíšaV
Ty stonkovky z druhé fotky se moc nevzpamatují, ty listy odpadnou až rostlina ještě povyroste, tak jí ustřihneš a znovu zasadíš, ale ne tak blízko k sobě, ale trošku více od sebe, aby do těch spodních partií více mohlo světlo. Stonkovky budou tak jako tak na to opadávání trpět, takže dokolečka dokola. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2012 18:21 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MíšaV
nič nevyhadzuj,oni sa spamätajú ked ich nebude nič obžierať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 18:20 Žena MíšaV [30] Re: lukasleibelt
tabletky mám. hned jak sem to viděla jsem si řekla že by to mohli dělat oni a tak jsem jim 4 dny po sobě házela 2 tabletky. dřív bývali jen na 2 3x týdně. ale to nepomohlo. zkusím ten špenát a mořskou rybu. potvory jedny. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 18:18 Žena MíšaV [30] Re: lukasleibelt
a zotaví se ty rosliny nebo je potřeba vyhodit a nasázet nové??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 17:14 Muž lukasleibelt [84]
Zkus jim pořídit tablety minitab,mě po nich méně žerou květiny
www.akvarista.cz/…
a pak bych ti doporučoval jim dávat spařený salát,špenát a k tomu přidej nějaký rybí maso. potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 17:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MíšaV
Zkus jim dávat špenát z rybím masem na-jemno nakrájený. Já jsem používal protlak a nejlacinější mořskou rybu 1 : 1 pak to nebylo tak hrozný. Stejně jsem je ale dal pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 17:03 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MíšaV
anubias je pre nich moc tvrdy,najradšej majú jemnolisté rastliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 17:02 Žena MíšaV [30] Re: usine
to jako fakt? a neexistují rostlinky na které nejdou?? miluju ty dva ancíky. anubias mi nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.08.2012 16:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MíšaV
Ancistrus za to může, dej je pryč už je to neodnaučíš. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 15:29 Žena MíšaV [30]
Fotka k příspěvku všechny rostlinky vypadají takhle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 15:28 Žena MíšaV [30] – Tak krásně se jim dařilo a teď??
Fotka k příspěvku Netuším čím to je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 16:08 Muž Ad@m [1051] Re: hanzik
Bez bližšieho popisu AQ Ti nikto neurčí presnú diagnózu. Dôležité je či hnojíš, aké rastlinky Ti vyplávali, aká je zrnitosť štrku, atď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 13:57 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hanzik
Udělej si prezentaci se základními informacemi a nějakou fotkou. Takhle je to jen hádání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 19:32 hanzik – Rostlinky bez kořenů
Zdravim,
mám akvárko teprv pár měsíců.
Uplně ze začátku mě trápily takový malý šneci,měl jsem jich tam mraky ale zmizly uplně když jsem si pořídil dvě mřenky
Pak další věc a to že se mi tam rozrůstala černá řasa,na dně,na rostlinách,dekoraci... prostě všude možně.Pořídil jsem si jinej filtr a tabletky proti řasám a jsou v háji totálně,je teď krásně čistý
Teď ale mám něco s čim už si fakt nevim rady.Zajdu si do krámu pro malý rostliny který maj už i velký kořeny,"zavrtám" je teda do štěrku co mám na dně prostě (tak jak jsem to dělal vždycky kdy mi rosty uplně krásně ale zas na nich byli ty černý řasy) no a do 3 dmů maximálně se ty rostlinky oběvujou na hladině bez kořínků.Už fakt nevim čim by to mohlo bejt.Dneska jsem tam dával zas uplně nový,schválně kdy uvidim první kusy na hladině zas uplně bez kořínků :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 08:43 Žena lucie.aqua [511] Re: Martin71
Akvárium je v ložnici, v nejtmavší místnosti v bytě, jsou tam vlastně pořád zatažené závěsy i ve dne. A jak už jsem psala dřív, teplota v něm nekolísá, navíc ten problém začal zhruba na jaře, není to otázka posledních dnů ani týdnů. Poprvé se ten povlak objevil, když jsem asi 2x během 2 týdnů v polovičním dávkování pohnojila Ferropolem. Od té doby v podstatě nehnojím, kytky ale rostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 16:23 Martin71 Re: lucie.aqua
V letních měsících se i zvedá doba (intenzita) osvětlení akvária. A navíc čím teplejší voda tím méně kyslíku ve vodě a co na to bakterie ? Možná i to dokáže narušit rovnováhu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 12:16 Žena lucie.aqua [511] Re: Sid
Výkyvy teplot opravdu nejsou, bydlíme v přízemí u lesa, v bytě je příjemně i v létě...Ty výměny vody platí. Děkuji vám, pánové, za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 12:08 R Muž romant [27982] Re: Sid
Tu doměnku s tzv. letní vodou a možnou souvislostí potvrzuji a metodu boje jsem zvolil stejnou, co už taky jinýho než 2v1 v podobě těch častějších výměn vody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 12:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: lucie.aqua
Tak to je v normě.
A co výměna vody? Ve své prezentaci píšete, že ji provádíte pravidelně týdně v objemu cca 45 l. Platí to?

(Nemám to statisticky podloženo, ale přijde mi, že zvýšený výskyt těchto sinic se dá pozorovat právě v době veder v akváriích, v nichž se "nestandardně" zvýší jinak běžná teplota. Samotná teplota ale není jedinou příčinou - to by musely být nádrže s terčovci permanentně "olezlé" sinicemi. Domnívám se, že vysoká teplota s sebou nese změnu chemismu vody. Jedním z opatření proti nim by v tom případě byla četná frekvence výměny její části.)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:45 Žena lucie.aqua [511] Re: Sid
26 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:44 Žena lucie.aqua [511] Re: kortezhugo
Tak jsem to šla kvůli vám přeměřit...No úplně jiné - to jsem přehnala. Je tam rozdíl cca 0,4 stupně. Mi to ale připadá dost, jestli je v akváriu 6,6 nebo 7. Zřejmě bude pravda někde uprostřed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: lucie.aqua
Jakou teplotu vody akva má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:35 Žena lucie.aqua [511] Re: lucie.aqua
Pořád si říkám, že to asi souvisí s tím osvětlením, protože je to fakt lokální, ale co bych s tím mohla udělat? Vysadit jednu zářivku? To by bylo asi málo, na druhou stranu tam nemám žádné extra na světlo náročné kytky...Zkrátit dobu svícení? Svítím 10 hodin, to přece není moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:30 Muž kortezhugo [983] Re: lucie.aqua
"úplně jiné"...
Mozem vediet aky je tam presne rozdiel?
Lebo ja som predpokladal ze aspon meranie pH - co je jednoducha zalezitost -maju vyrobcovia testov zvladnute.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:29 Žena lucie.aqua [511] Re: Sid
Ne, teplotní výkyvy jsou max. 1 stupeń a ten problém se neobjevil ze dne na den, už to nějakou dobu trvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: lucie.aqua
...povlak se dělá na starších listech, na které přímo dopadá světlo zářivek. Nové listy jsou čisté, i ty, které jsou zastíněny. Povlak je slizký, částečně jde setřít a zapáchá jako sinice... Asi jsem si odpověděla sama, že to bude sinice...
Také si myslím, že jste si odpověděla sama.
Neobjevily se vám v akva v souvislosti se zvýšením teploty vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:20 Žena lucie.aqua [511] Re: kortezhugo
Aha, to jsem netušila...Mi vůbec ty testy ukazují všechny 0. Kromě dusičnanů. Akvin mi ukazuje úplně jiné pH než test od Dajana. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:13 Muž kortezhugo [983] Re: lucie.aqua
Aj Foskol mera PO4.Len ziadnu serioznu hodnotu s neho nedostanete.A pri rieseni problemov a pomeru N:P je nepouzitelny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 11:09 Žena lucie.aqua [511] Re: kortezhugo
Za to PO4 se omlouvám, to jsem zadala špatně a už to nešlo vymazat. Měřím fosfor testem od Rataje (Foskol).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161559x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=4601