Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 133 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:30 Žena l3nka [13] - Rostliny
mam rostlinku Pistia stratiotes a nejak mi zacaly zloutnot listy ktere se postupne rozpadnou.. nevite cim to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 18:01 Eliska79 – Re: ustavprochore
No doufam, ze pavi ocka budou tim spravnym resenim :) Jen ted vybrat dobre akva, abych jeste nepritahla neco s rybickama.... To uz bych se pak mohla jit odstrelit smich

Zkusim krmit stridme, myslim, ze v tom akva si jidla najdou dost... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 14:44 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Jednou se mi to po darování neonek objevilo také, bylo to v akvu asi týden, normálně jsem se o akvárko starala a teď už tam nemám jedinou. Nevím proč zmizeli. Asi je sežrali pancíci nebo by to mohly sežrat i krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:04 Žena ustavprochore [567] – Re: Eliska79
Rostlinky vám nesežerou, "nitky" budou nejspíš neškodné neparazitické hlístice. První rybky (až budou) je s chutí zdlábnou. ;-)
Já bych postupovala tak, že bych chemii vynechala úplně, občas vyměnila část vody a dala tam 2 nějaké nenáročné "zajížděcí" rybky (ty nejméně náročné, které máte v plánu), které bych třeba obden velmi střídmě krmila. A jak psal Eff, zapomenout, že akva existuje, i když to jde těžko. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 08:52 Eliska79 – Re: Eff
Kdyz jsem ty cerviky popsala kamaradovi, tak mi sdelil, ze pridal teplotu a "proud" a potvurky pochcipaly. Tak zkousim. Nechci aby mi sezrali vsechny rostlinky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:32 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Eliska79
Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 22:16 Eliska79 – Re: rupa
bylo mi receno at zkusim dat teplotu na 28 stupnu na pul dne a provzdusnovat. (ale ja nemam rybicky)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 19:46 Muž Radovan79 [0] – Taky jsem dnes objevil ''bile nitky''
Dobry vecer,taky jsem dnes objevil nezvane obyvatele meho akva,jsou to tenke bile jakoby hlistice nebo cervy,maji cca. 10mm a kdyz jsem se podival lip tak bylo videt i 485 malych noziček podel celeho tela :-) poradi nekdo co je to zač,jak se tam vzali a jak je dostat pryč?Jsou vetsinou ve dne,nektere plavou a dokazou taky lezt po skle...
Jinak jsem posledni dobou trochu zanedbal odkalovani,takze to vypada,ze tam je prebytek organickych latek,objevila se taky ruducha....priste budu odkalovat fakt kyzdy tyden...
Na rybach jsem zatim zadne symptomy napadeni parazitem nepozoroval,akorat ancici meli obcas bile vykaly,ale myslel jsem ,ze to bylo z tech brambor ,kteryma se preziraji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 18:10 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Eliska79
Ono to s tím odstáváním vody není tak horké a šnek se hnojivem neživí.... Kolik jsi toho hnojiva dala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 18:04 Eliska79 – Re: Eff
Akvajas jsem jeste nedala. Jen mi tu lezi. Omlouvam se za mystifikaci.
Pockam 2 dny, co udela snek a pak vymenim? Mam strach se vrhnout do vymeny vody, kdyz tu nemam odstatou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 17:40 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Eliska79
Aquasafe by mi nevadil, ikdyž je zbytečný. Máš tam ale napsán Akvajas. Hnojivo do vody rozhodně do akvária při založení nepatří. Osobně bych tu vodu opravdu vyměnil za čerstvou a pak už jen čekal a na nic nesahal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 17:37 Eliska79 – Re: Eff
Dala jsem tam to hnojeni na rostliny a aquasafe. Spatne?! Je tu dost tvrda voda, vsude se pise, ze pri zakladani to tam mam dat. Rostlinky jsem nijak nehnojila, tak jsem tam hodila to hnojivo. Vzdyt si nemaji z ceho brat ziviny, nebo se pletu? :( Nektere rostlinky vypadaji, ze se jim vylozene dari, ale ty dve, co jsem psala nevypadaji stastne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 17:26 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Eff
Jen teda doufám, že jsi tam nenalila ty kouzelné přípravky, které máš napsány v prezentaci v položce Chemie. Pokud ano, pro jistotu bych vyměnil většinu vody za čerstvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2009 17:22 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Eliska79
To akvárko vypadá, že bylo založeno dobře, postupoval bych stejně. Já bych tam nechal tu Měchýřovku, ryby tam zatím nedávej. Asi nejlepší péče o něj v příštích 2-3týdnech bude tato:
-Klid
-Trpělivost
-Žádnou paniku
-Nejlépe zapomenout že nějaké akvárko máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 17:05 Eliska79 – Prosba o POMOC !!!!
Hezky den,

mam 6 dnu zalozene akvarium (zatim bez rybek). Zrejme jsem si s rostlinkama pritahla nejake parazity, protoze se mi tam zacaly objevovat takove "bile nitky", ktere se prisavaji napr. k topeni a nekterym rostlinkam - Hygrophila corymbosa a Samolus valerandi se zacaly objevovat diry v listech a kousky odpadavaji :( Poridila jsem dnes mechyrovku vychodni. Pomuze to? Nebo tam uz mam vypustit pancernicky?? Nebo ancystruse?? MOC Dekuju za rady palec

Eliska

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 23:15 Muž kortezhugo [983] – Re: l3nka
...no mozno odborna rada...mne to robia pri nedostatku svetla...
...takto to mam v okrajoch - lebo mam 100cm aqua a 60cm trubice...
...Hygrophila je "taka" ked nema dost svetla spodne listy opadaju...
...len...uz sme to riesili aj zo - SID-om ahoj - v mojom pripade to obmedzim len ciastocne - preto ze
stale vrchne listy zatienia spodne...

PS:pridanie svetla urcite pomoze...len...ako som vravel....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 16:42 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: ustavprochore
listy na hladine taky sbiram ;-) na zarivky se kouknu melo by to tam byt napsany a kdyby nebylo tak to tam asi nenapisu :-( CO2 MUSIM dat konecne do kupy at uz to jede a moc moc moc dekuju za rady... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 14:42 Žena ustavprochore [567] – Re: l3nka
Ono to asi chvíli bude trvat, než se zanedbané akva vyčistí. A pravidelná výměna části vody rostlinkám jen prospěje. Nevím, někdo to třeba nedělá, ale já odumřelé listy sbírám z hladiny, ještě než klesnou ke dnu. Nechci, aby to v akva zbytečně hnilo.
S CO2 asi moc neporadím, nemám zkušenost s dávkováním pro tak velké akva, já používám hrnek cukru a 2 ml sušeného droží na 2 l PETku, akva má okolo 100 l.
Ještě do prezentace doplňte bližší info o osvětlení, stáří a typ zářivek a jejich wattáž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 14:30 Žena l3nka [13] - Rostliny
dno je v poradku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 14:26 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: ustavprochore
s udrzbou jsem se ted hodne polepsila ale porad je to dno spinave.. :-( a CO2 jsem tam nemela dlouho a tak jsem i zapomela kolik se tam dava surovin a nikdo mi tady nic nerekl.. na netu pisou kazdy neco UPLNE jineho .. pisek v octe nesumi s kamenama jsem to nezkousela ale ted jdu na to aa dekuju za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.09.2009 14:19 Žena ustavprochore [567] – Re: l3nka
Nešumí to dno v octě?
Jinak "CO2: anoo domaci vyroby.. poustim to tam obcas" není pro rostlinky moc dobrý, buď pořád nebo vůbec. :-)
Pokud si stěžujete na špínu na dně, asi by to chtělo něco udělat s "Údržba: moooooooc málo :-D". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2009 14:05 Žena l3nka [13] - Rostliny
Fotka k příspěvku co se deje kdyz mi opadavaji spodní listy na rostlinkach? Muze nekdo poradit? A taky mam problem se spinou na dne..nevim co to je ale asi to je z tech rostlin da se to nejak umirnit? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 19:59 Usine – Re: navratka
Stříhat je můžeš jen ti konec trochu zhnědne. Lepší je někdy odstranit celé listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 19:52 navratka – Stříhání vallisnerie
Máte někdo zkušenosti se zastřiháváním vallisnerie? Přerůstá mi. Začnou ustřižené listy zahnívat nebo to je běžný postup? Předem díky za reakci :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2009 11:23 Muž kortezhugo [983] – Re: nebozez
...ja este dodam za Hygrophila corymbosa a ich varianty casto zhadzuju spodne listy...aj ked uz niesu emersy...da sa to trochu obmedzit pridanim svetla - len uz som to preberal tu na fore velmo to "nezabera" lebo ked narastu - spodne listy su zatienene tak-ci-tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 08:12 Muž nebozez [0] – Re: geminika
Úplně stejně na tom je moje Hygrophila Siamensis, jako na tvém obrázku. Mám je v akva 1 měsíc. Místo starých listů vyrazily nové výhonky s mnohem větším počtem listů. Když jsem je kupoval, řekli mi, že se to asi stane, protože jsou to emerzní listy, ať mě to nevyděsí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 17:53 Muž assasincz [9]
re: Sid - jo to už jsem si taky dočetl, právě mezitím co jsem to zjistil a dostal se domů ta kytka uhnila. Když jsem to dneska oné prodavačce říkal, kulila na mě oči že je to nesmysl, aby Aqua-Daho prodávala pokojové rostliny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 17:39 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: assasincz
Zelenec Bichetův...
Tahle kytka patří do květináče a na okenní parapet, ne do vody. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 16:19 Muž assasincz [9] – re: všem
tak děkuji Vám všem za rady. Začínám, takže mnohým z Vás můžou moje dotazy znít jako pitomosti.
Re: Grizly - voda smrdí jen při přičichnutí k hladině, smrdí teda čím dál míň, ale je to úplně identický smrad jaký se linul z té shnilé rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 16:19 Muž grizly [145] – Re: assasincz

Zloutnouci listy hned odstran.
Vzduchovani zrus, je naprosto zbytecne.
Jak moc smrdi voda po uhniti jedne rostlinky? Ve 120 litrech to nemuze byt poznat.
Nedavej tam zadnou chemii, akva se zajede samo. Nejakou dobu trva nez zacnou pracovat nitrifikacni bakterie. Musis cekat.Zkus si udelat orientacni testy na NO3 a NO2. Teprve potom vypust rybky.
Hodne stesti a at se ti dari. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 16:16 Muž arnošt [37] - Rostliny
vodu je jistě nutné občas vyměnit, ale mnohem důležitější je zažití filtru. kolem rostlinek opatrně odkaluj a uhnilé a uvolněné listy z akva odstraňuj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 15:43 Muž Honz [7] - Tetry – Re: assasincz
hele ja sem tokovej da se rici zacatecnik ale stejne sem cetl ptal se a myslym ze nejsem tak blbej ale to je jedno hele vymen si vodu kdyz mas takovejlhe pripad musis vymenit vodu jo az ji vymenis tak dam dej sera aquatan ju a koukni se na stranku seralabor.com at se ti vede caw ano :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 15:07 Muž assasincz [9] – re: arnošt
děkuju moc za tipy :-) a co s tou vodou po uhnití jedné rostlinky? (zelenec Bichetův) vyměnit? vyměnit část? nechat být, kvůli látkám ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 14:03 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: assasincz
zdá se mi, že to bude pouze proces výměny z emerzních na submerzní. Podle obrázku to vypadá na rostlinku Hemianthus a ty jsou téměř výhradně pěstované na vzduchu - jakmile to pak dáš do vody, tak to nějaký čas vypadá dost hnusně...
tyto rostlinky bych do nového akva moc nesázel - spíš až do zaběhlé nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 13:48 Muž assasincz [9]
dodatek:
Nehnojím, vodu jsem nijak neupravoval, nemám tam zatím ani rybky, používám pouze CO2 "nakopávač"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 13:10 Muž Skid [2] – po nějaké době
Tak informuji, že se rostlinka pomalu vzpamatovává...tu prostřední jsem přesadil kus vedle, takže se kořínky nekonkurují. Snad nejásám předčasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 13:02 DannyR – Re: assasincz
Mam podobny problem a ve foru jsem si dhledal odpoved. Bude to asi prilis velke mnozstvi zivin a pripadne i moc svetla, ale pockal bych jestli neporadi nekdo zkusenejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 12:50 Muž assasincz [9] – nemoc nebo řasa?
Fotka k příspěvku lidičky, mám dotaz, před 5ti dny jsem si založil akvárko, a na jedné rostlině a neznatelně na několika dalších se mi udělal povlak - viz. foto, jde o nemoc nebo o řasy? stejně tak se chci zeptat, jestli když mi uhnila jedna rostlina (která ani nebyla akvaristická, ti prodejci jsou pěkní šmějdi) a trochu mi od toho smrdí voda, zda je lepší část nebo celou vyměnit nebo nechat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 11:36 Muž kortezhugo [983] – Re: ustavprochore
...velmo lahko...a potom to trochu trva kym to "rozdychaju" - az to "rozdychaju"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 11:27 Žena ustavprochore [567] – Re: eleonen
Rostlinky mohou být ve špatném stavu i v důsledku přehnojení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 11:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Feyd
...to je jasne - ja len predpokladam ze o tom vie....
...este k tomuto - "ze neznam parametry vody jsem nikde nepsala"
...nebolo by odveci ich aj uviest NO3,P,Gh,pH,NO2...-lahsie sa radi ked aspon nieco s toho uvedies...


ked som riesil sinice - najprv som kupil Gh - test v pohode potom P - test v pohode potom pH test v pohode a NO3 ako posledny - zakon schvalnosti - a toho bolo malo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 10:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: eleonen
zapatrej v pameti co se zmenilo,
je vcelku normalni ze nove rostliny schazuji listy... pac se musi prizpusobit novym podminkam, nesmrdi ti voda? (hnilobne procesy), nezmenil se chemismus? odkud beresh vodu... z vodovodu? nebyla nekde pobliz havarie vodovodu? (kontaminace vody, zvireni kalu z trubek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2009 09:45 Muž Feyd [10] – Re: kortezhugo
základ je CO2 ??? Pokud nesvítí k čemu bude.fotosyntéza probíhá za světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 02:49 Žena eleonen [10] – Re: kortezhugo
Vodu jsem od te doby menila uz 4x a ze neznam parametry vody jsem nikde nepsala. Jinak dik za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2009 01:01 Muž kortezhugo [983] – Re: eleonen
...nic v zlom - ale PMDD nie je pre "zaciatocnikou" X-)
hlavne ked nevies ani zakladne parametre vody... no
-PMDD je siroky pojem a podla toho sa to miesa.....


-moja rada vymenit vodu - aj celu - ked treba...
-a zaklad je CO2 X-) - nie vyziva od JBL a PMDD

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2009 00:14 Žena eleonen [10] – take
Mám dost podobný problém. Akvárium mám už 3 měsíce, rostliny byly v pohodě až ted poslední dva týdny jedna po druhé odchází, úplně se rozloží. Nejprve jsem nehnojila (při zakládání nádrže jsem použila substrát s výživou od JBL)asi za dva měsíce jsem na radu začala přidávat jen minimum PMDD, ale po týdnu jsem přestala (mám ještě počkat až se akva pořádně zaběhne). Ted nehnojím vůbec, ale rostliny jsou v katastrofálním stavu. Koupila jsem zdravou valisnerii a už druhý den se začala rozpadat, echinodorus, z kterého jsem měla takovou, radost ztrácí barvu a rozpadá se, Ceratopteris siliquose tlejí stonky a poté plavou u hladiny...Poradte mi prosím!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 08:44 JuraS – Re: invalida
souhlas krevetky jsou dobří pracanti..a množí se jak baťa kecky...mám stejný krevetky, prostě ten nejjednodušší druh na množení. a při stěhování akva a přesunu do nového jsem myslel že jsem o většinu přišel..odchytávat se moc nedají..a ejhle..vyrojilo se jich hromady a hnedle se pustili do množení..rovnováha se mi ustaluje, nějaká ta řasa je normální a pro krevetky je to ráj..neritiny mi spíš čistí sklo, na rostliny moc nelezou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 08:17 S Muž invalida [3881] – zkušenost
já mám velký skla i 850l a mám tam krevetky red cherry a palmaty a čisto. nádherně zařasasený kytky co sem dostal do 3 dnů holý. až mě to mrzí že taková zelená vláknitá z listů zmizí. vypadá to dobře. a krevetky dneska otázka 10-20 korun. ale neber jich moc tak 6 až 10 pokud je nebudeš mít komu dát přemnožej se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 23:25 Žena ustavprochore [567] – Re: Scraffy
Bezva, tak gratuluju vám i mamince. :-) A Yirkovi samozřejmě taky. ;-)
Když bych to chtěla zrekapitulovat, tak se "to" objevilo v průběhu 3. týdne provozu akva, ve kterém ale již minimálně týden byly ryby a po předchozím "zásahu" do dna (zasazení nové rostliny). Chápu to správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 21:35 Muž Skid [2] – Re: vaclav
Dobře, díky...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [133] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161516x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=6601