Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 143 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 21:45 Polux – Re: mc95161
Ze akva bez ras neexistuje ? smich Si projdi tady par nadrzi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 21:19 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: mc95161
Nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 19:40 mlhov – Re: Mrakoplash
jak rikam jsem tu novy a v akvaristice jsem uplny amater, ale to neznamena ze se to nechci naucit a poznavat jak nejlepe pracovat s akvariem a proto jeste jednou dekuji za kazdou seriozni radu. s tim co2 radeji koncim dokud neudelam testy me vody. dal jsem bivoje a snad to pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 19:18 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Sid
Já už tam to dávkování jednou upravil. Původně tam byla kostka droždí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 15:31 mc95161 – Re: haluska538
ja to mam v akva tiez su to obycajne hnede riasi nic si s toho nerob akvarium bez rias neexistuje X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 15:25 haluska538 – Hnedý povlak na rastlinách
Zdravím, mám dosť závažný problém.Mám vcelku nové akvárko všetko v pohode až na rastliny.Ustavične sa na ich listoch zjavuje hnedý povlak, ktorý sa z nich prenáša aj na sklo alebo kamene.Neviem ako sa to volá stretol som sa s tým po prvý raz a akvaristom som už dlhšiu dobu.Osvetlenie je 100 percentné.Párkrát som skúsil takto poškodené rastliny vystrihať ale na zvyšných zdravých listoch sa opäť objavili povlaky.Na vystrihnutých listoch som túto chorobu študoval a zistil som, že povlak sa dá prstom zošúchať a listy pod ním sú celkom zdravé.Tiež je dosť zaujímavé, že machové rastliny vôbec na túto chorobu nereagujú ba naopak sa mi zdá, že sa im darí ešte viac.
Nestretli ste sa už niekedy niekto s takouto chorobou?Neviete mi poradiť?
Vopred ďakujem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 12:39 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Johan
Už ty fotky mluví za vše - patláma, patláma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 11:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: mlhov
Nečtu ten článek celý - nestojí za to... :-O
Už tenhle výrok: "...Náplň - Teč se dostáváme k náplni: kvasnice, cukr, voda. Množství kvasnic a cukru je poměrně individuální záležitostí. Doporučuje se hrnek krystal cukru, cca čtvrt pytlíku sušených kvasnic a cca litr vody. Množství cukru vám ovlivňuje, jak bude reakce silná a rychlá a množství kvasnic, jak bude trvat dlouho. Při tomto poměru mi bublá CO2 asi dva až tři týdny..." ukazuje, že pan Zbyněk Kopřiva to docela odflákl...
Nezmiňuje to nejpodstatnější - souvislosti s velikostí nádrže, do které se má CO2 aplikovat. Ale i souvislosti s alkalitou a další...
Napsat, že na množství cukru záleží, jak bude reakce silná a rychlá a na množství kvasnic, jak bude trvat dlouho, je nesmysl.
Někdo kompetentní by si měl ten článek projít a "něco" s ním udělat.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:52 mlhov – Re: Sid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:48 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: mlhov
Odkud jste měl ten návod?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:48 mlhov – Re: Sid
dobra,tak to zrusim a ted budu merit jak rikate injekcni strikackou, tak snad uz to udelam dobre ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: mlhov
Jestli 6g, 7g nebo 9g, to už vyjde skoro na stejno - těch kvasnic je na vaše akviško MOC!
(U návodů vždy záleží na tom, kdo je tvoří. Ten, ze kterého čerpáte, vymyslela "hlava"... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:13 mlhov – Re: Sid
v navodu je ctvrt sacku na 1L petky a ja dal neco malo pres pul. nebo jsem to spatne pochopil? hmm zatr satr ted jsem z toho jelen coze ted jsem se dival a 7,5g jsem tam nedal, 4g tam zustaly takze jsem dal 6g
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 09:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: mlhov
7,5g je hrůzinec! Čéče - vy neumíte číst?! :-D
Zkuste to znovu se 2ml (měřte injekční stříkačkou) a uvidíte, že to půjde.
Takhle si skutečně zahráváte - tady jde o vaše rybky!!! rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 09:36 mlhov – Re: Johan
jeee omlouvam se tech kvasnic bylo 7,5g smich proste trictvrte 10g-ého sacku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 09:15 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mlhov
coze Fíha, to musel být pšouk. Tak teď už to asi moc nebublá, co? Tak příště těch kvasnic klidně desetkrát míň. Vody klidně litr a po třech týdnech doplnit půl litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 08:50 mlhov – Re: Sid
nadrz ma 114L a smes jsem pripravil do 2L pet lahve:15g kvasnic,hrnek a pul cukru a naplnil do trictvrte lahve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 08:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: mlhov
Ať to nemusím pracně vyhledávat: do jak velké nádrže CO2 pouštíte a jak jste připravil kvasnou směs?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 00:07 mlhov
tak vcera a dnes jsem aplikoval co2 pres cigaretovy filtr(bublinky byly vazne drobne). vcera jsem ho nechal bublat(takrka dotahle skrtitko,takze na uplne minimum) asi 4hod. nebot jsem to nechtel prepisknout a dnes zhruba stejne dlouho a utnul jsem to nebot se mi zdalo, ze se rybicky tlaci k hladine, navic z rostlinek pote sly bublinky coz je znamka ze uz toho co2 maji dost ne? a myslite ze mam pokracovat s tim co2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 23:49 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Horác
reaguji na původního tazatele tohoto fora a jeho skladbu rostlin. samozřejmě, že plovoucí a já nevim, které další rostliny ještě, nevytváří (větší) kořenový systém a pro ně tvrzení neplatí.
Přesto za svým tvrzením, ve smyslu dobré rady pro původního tazatele, stojím. každopádně jsem zvědav, jak se mu povede za měsíc, bude to dobrá zkušenost pro mě a pro další.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 23:36 Muž Horác [3942] – Re: mirlun
To s těma kořenama byste měl vysvětlit mým stonkovkám ... Ony si totiž úplně klidně rostou i bez nich. A když už si je konečně vytvořej tak šmik - vršek ustřihnu a zasadím, spodek s kořeny vyhodím. Pokud vím, takhle to dělaj akvaristi od nepaměti a žádný problém. Kořenový systém (respektive příjem živin skrze kořeny) je důležitý jen pro některé akvarijní rostliny (jmenovitě např. pro echinodory a kryptokoryny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 22:14 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mirlun
rostliny přijímají živiny hlavně kořeny jestli myslíte vodní, tak to je fajn, že to víte tak jistě, protože to je vědecky hodně neprobádaná oblast. Voda není souš ;-) . Ale ať to je pravda nebo ne, ze dna se do vody dostává spousta živin a ty přeci jen rostliny potřebují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 21:43 Muž mirlun [48] - Rostliny – rostliny přijímají živiny hlavně kořeny
znovu s klidným svědomým a zkušeností radím, aplikujte startovací tablety a nějaký ten čas neodkalujte moc důkladně, aby byly živiny u kořenů. staré dno doporučuji podle Chicko(nebo jak se to píše) a dalších. když budete jenom svítit(+CO2) a rostliny nebudou mít kořenový systém a živiny, tak tím ničeho nedosáhnete. dobře o tom píše Rejlková na svých stránkách. a pozor, nové akva,nezajetý filtr a moc světla=řasy a sinice.
ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:01 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Těch 6 ml na ten Tvůj objem je opravdu palba, tato dávka se doporučuje u dobře fungujícího Holand akva, a jak se tak dívám, tak ty tam máš docela pustinu, já již taky podobnou chybu udělal a na výsledek se můžeš mrknout sám viz zákal, pokud Ti nejedou rostliny, tak musíš zkontrolovat několik základní parametrů, čili osvětlení, množství živin pro ně důležité ve vodě atd. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 08:32 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: mlhov
Obávám se, že s těmito znalostmi byste CO2 dávkovat neměl. Není to zas tak triviální záležitost. Vůbec tu nechci mentorovat, ale tyhle věci se nedají dělat metodou "pokus-omyl".

Strejda GOOGLE vám najde hromadu odkazů, já jsem během minutky objevil tento poměrně stručný článek, dá se přečíst rychle.

www.chickoaqua.estranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 08:19 mlhov
tak uz aplikuji co2 ale po par hodinach mi zacnou plavat rybky u hladiny. je to znamka toho ze uz ho tam je dost? a taky mi nechteji moc jist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2009 14:17 Muž blahab [5] – Re: mlhov
Určitě bude dobré vypozorovat, kterým rostlinám se bude u tebe dařit i bez nadstandardní péče, nemá cenu to lámat přes koleno. Někdy udělá více parády "obyčejná" dobře rostoucí rostlina.
Není to soutěž, je to pro radost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 12:11 Muž radogr [0] - Živorodky
Ja mám podobné dno ako ty, myslím aj zloženie aj vrstvu. Mne rastlinky rastú neskutočne rýchlo a to mám akva 2 mesiace. Jediné čo ja robím je to že 12h denne svietim, žiadne hnojivá ani bublinkovanie..... Odkalujem raz za tyýžden.... zo začiatku som to ale nechal asi mesiac bez odkalovania.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 11:12 Jakub – nerostou mi rostlinky
Re: mlhov ak ty nerastu kas chod do kavaristiky a kup si CO2 alebo daj si rybicky.net/rady/co2-jednoduchy-zpusob-vyroby-co2-kvasnicovac ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 10:57 Mrakoplash – Re: mlhov
Zářivky 8xx (830,840 pokud máš radši světlo víc do modra tak 860)
CO2 a hnojiva bych zatím nechal ležet. Nejsou nezbytně nutné. ;-)
Hnojit až později kdy už bude na rostlinkách vidět že jim něco chybí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 10:46 mlhov – Re: Mrakoplash
dobra takze z toho vseho mi plyne: odstranit plastovy kryt mych zarivek(dokud nevyrobim ten kryt), koupit tripasmove trubice(asi denni svetlo ze?), pouzit CO2 a pripadne prihnojit treba bivojem.pochopil jsem spravne? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:36 Mrakoplash – Re: mlhov
Podívej se k Sidovi do prezentace, tam je aspoň vidět že ví o čem píše.
Potom se podívej do prezentace blahab a mělo by ti být jasné čemu věřit. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:30 mlhov – Re: Sid
tak nevim nekdo rika lepsi spektrum nekdo ne coze mam prave obycejne philips 840 myslim. doma na to jeste mrknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2009 09:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: mlhov
...s temi trubicemi vim ze bych mel koupit s lepsim spektrem ale bohuzel je to ted nad moje financni moznosti(nejakou chvili to bude muset stacit s obycejnymi)...
Nekupujte žádné zářivky s "lepším spektrem", ale právě ty "obyčejné" - nevyhazujte peníze za hlouposti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 09:10 Muž Yirka [9126] – Re: mlhov
Bivoj ani žádné hnojivo tam opravdu nedávej. Kačírek patří do exteriéru na vysypání stezek na zahrádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:52 mlhov
asi musim byt opravdu trpelivejsi :-) dno mam celkem vysoke(vzadu asi 10cm) naopak mi tu vsichni radili ze mam ze predku akvaria ubrat, coz jsem udelal ale jen jsem to premistil dozadu, takze tam je kacirku dost. dnes vyrobim to CO2, zatim dam asi bivoje(snad tim nic nepokazim) a pres vikend zkusim zapracovat na tom krytu, kde bych dal 3x18W, coz uz snad bude stacit. s temi trubicemi vim ze bych mel koupit s lepsim spektrem ale bohuzel je to ted nad moje financni moznosti(nejakou chvili to bude muset stacit s obycejnymi) ale urcite je postupne dokoupim. vim ze jsem na zacatku a nemel bych panikarit. vsem dekuji za rady a navody, holt se musim ucit, ucit a ucit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: blahab
...25W...T8 AquaGlo+LifeGlo2...
My tady proti takovým řešením bojujeme osvětou a vy nám ji pěkně nabouráváte... hmm :)
Já bych doporučil ještě předtím, než se Mlhov pustí do výroby nového osvětlení, aby u toho stávajícího odstranil rozptylovací plastový kryt a pokud je již nemá, tak nainstaloval třípásmové trubice (třeba 830 + 840?). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 08:11 Muž blahab [5] – Re: mlhov
S CO2 nemám žádné zkušeností, snad jen to, že to jde i bez něj.
Při zakládání AQ jsem použil výživné dno a žádná další hnojiva nepoužívám, jen někdy do vody přidávám výluh z rašeliny.
Pro výrobu krytu na osvětlení můžu doporučit použití trubic s reflektorem 2x25w(80cm) a el.předřadník. Osvětlení je rovnoměrnější a při hloubce tvého AQ by mohlo stačit pro většinu rostlin. Používám trubice T8 AquaGlo+LifeGlo2. Bohužel je to trochu nestandardní rozměr. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 06:33 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: ezechiel,mlhov
Souhlasím a z větší části potvrzuji. Mám takové dno, jako vy, a dá se s tím v pohodě pracovat, ta vaše vrstva je ale příliš malá, přidejte alespoň cca 2-3 cm na mocnosti, takhle vám v tom kytky nezakoření. Na hnojení bych se u tak malého a čerstvého akva vykašlal, důležité je svítit, svítit a pomalu rozjíždět. Případné uhynulé rostliny prostě z počátku nahradit. A za měsíc až dva se uvidí, co dál.Určitě se vám jich spousta chytne, tutovky jsou plovoučky, nebo třeba Hygrophila polysperma, to je plevel. Spoustu běžných Echinodorů také dobře roste bez zvláštních nároků (alespoň mě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 05:53 Mrakoplash – Re: DavidDizzer
Kdybys aspoň nekecal že to nemůžeš najít. hmm
www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 22:48 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Bohužel vám tu radí spoustu nesmyslů namísto celkem zřejmých a základních věcí. Rozhodně neexperimentujte s tabletami, starým dnem, 12 h svícením atd... Ani nejspíš nebude potřeba CO2 nebo testy vody.
Především se zamyslete nad osvětlením (čím vlastně svítíte?). Ne všechna svítidla mají vhodné spektrum. Wattáž je také celkem malá. Pak by to chtělo zjemnit dno a nejspíš i zvýšit vrstvu - stačilo by ke stávajícímu přisypat nějaké jemnější. Jestli vzduchujete, nevzduchujte :-) Samozřejmě akvárium je nové a může chvíli trvat, než se dočkáte úspěchů, takže to také chce trpělivost. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 22:40 Muž DavidDizzer [26] – Re: Eff
a co to znamená? na internetu to nemohu nikde najít... jak to napravit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 22:30 Muž Eff [417] - Rostliny
Rozsivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 22:27 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku limnophila sessiliflora (na fotce to moc nejide vidět, ale musíte se podívat pořádně) :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 22:26 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku cryptocoryne wendtii
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 20:02 Muž Yirka [9126] – Re: mlhov
Připadne mi, že jdeš na ty věci od konce.
Jednak nově založená nádrž v drtivé většině žádné hnojení nepotřebuje.
Když už kupuješ chemii, tak nejdříve testy a pak teprve hnojivo.
Jestli máš dno opravdu jen z toho štěrku, tak ti asi žádný zázrak nepomůže.
Nechci podceňovat,ale doporučoval bych prostudovat něco o akvarijních začátcích.
A hlavně, chce to trpělivost, za 2 měsíce akvárium nevytvoříš.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 19:54 Kinga – Re: mlhov
Misto hnojit mel bys sviti. 12 hodin denne a poradne. U mnie taky nic nerostlo a pak jsem zacala svitit a mam kytek az moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 17:31 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Horác
Souhlas s Horác, kolik lidí jej nemá a akvárka naprosto nádherná, tak to asi taková nutonost, nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 17:15 Žena datura [104] – Re: Horác
asi tak:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 16:50 Muž Horác [3942]
mirlun napsal: Staré dno by byla (dnes už to vím) chytřejší investice.
Opravdu? Já jsem zase četl něco o tom, že je to jen další předraženej nesmysl z dílny Rataj a syn - vyráběný velmi podivným způsobem a prodávaný za ještě podivnější cenu ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [143] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=7101