Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co se to děje s rostlinami?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 98 Přejít na další stránku   1  
Co se to děje s rostlinami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 15:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honza
kup si nějakou obyčejnou třípásmovou www.e-light.cz/… speciálky jsou děsně předražený, a jedinej rozdíl je že tam navymýšlí jak jsou důležitý do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 15:00 honza Re: romant
Aha takze muj problem je opravdu jenom v osvetleni?Abych Vam rekl pravdu mel jsem objednanou zarivku www.akva-tera.cz/… ale bohuzel neni skladem.Jenze jak pisete stejne to nebude stacit myslim to ohledne 15W.A kolem 16:00 sem vlozim fota meho akvaria....opravdu nenci aby mi vsechno umrelo.jeste nemam ani rybicky a uz je tu spoustu problemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 14:41 R Muž romant [27987] Re: honza
Dobrým a účinným opatřením pro posílení osvětlení je tzv. odrazový reflektor, který se nainstaluje nad tu zářivku a světlo odráží do akvária.
Edit: www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 14:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honza
tak to by chtělo ještě aspoń jednu takovou, jinak ti tam porostou jen opravdu nenáročné rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 14:39 honza Re: katterinecka
Je to ta obycejna zarivka co se da koupit v kazdem zverimexu 15W 45cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 14:38 R Muž romant [27987] Re: honza
Tak v první řadě by bylo dobrý si tady zřídit prezentaci a tam uvést co nejvíce informací o předmětný nádrži, aby ten kdo bude chtít poradit, měl zjednodušenou pozici v tom, že nebude muset pokládat otázky. Ona jedna fotka je daleko lepší než slohový cvičení. Jako jednoduchou věc která se dá udělat hned, bych doporučil častou výměnu vody a nic jinýho do akvária nelejt. Ten filtr rozhodně nastavit tak aby se voda v akváriu pohybovala, výkon filtru bych moc neomezoval a hladina lehce čeřila, velmi dobrá je roztřikovací rampa, která tu vodu rozvádí po celý dýlce akvária. Samozřejmě, světlo je základ a jestli je tzv. špatné tak tím určitě začít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 14:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honza
kolik má to světlo wattů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 14:25 honza – Spatne rostouci rostliny
Zdravim.prosim Vas potrebuju radu!me rostliny straci barvu a hlavne se jim silene "krouti listy"Jsem zacatecnik ale nespechal jsem se zarizovani ale stejne se mi v 10dni starem akvariu moc nedari rost. sice trosku vyrostli ale hned se jim ty nove listy krouti. Popisu Vam me kompletni akvarium 60l - substrat: Tetra,Rataj stare a nove dno + RATAJ PROFI SOIL.Filtr: Tetra tec in 400,topeni Tetra HT7,svetlo zatim spatne od Aqva glo.Chemie Tetra:Aqva safe.easy balance,nitrate minus a na rostliny Tetra:Planta min.Jenom ph minus mam od Sera. Snizil jsem i vykon filtru a potopil ho dost hluboko aby neceril vodu a nezvysoval kyslik v akvariu.Neco je spatne a nevim co dekuji za radu MOc dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 14:11 R Muž romant [27987] Re: R3norejns
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 12:24 R3norejns Re: j0hny
Voda by měla být v pořádku, vždycky se říkalo že tady na severu čech je bezvadná.

Zkrátka to asi vypadá na nerovnováhu mezi světlem a živinami (konkértně bych to tipnul na uhlík). Hold bude rozdíl mezi T8 a obyčejnou, neakvarijní T5+kvalitní reflektor...takže tady ty doporučované hodnoty 0,5W/l budou selhávat více než kde jinde.

Řešením by teda asi bylo předpokládám sycení co2, ale raději bych z hlediska údržby šel do snížení osvětlení, zatím alespoň sundám reflektor.

Díky za reakce. Vážim si každé snahy pomoci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2012 04:09 Muž j0hny [86]
Myslim ze to tu bolo nedavno popisane, co sposobuje nedostatok ktoreho prvku vo vode...
Predpokladam ze rastlinkam sa nebude chciet rast ani po 10. znovuzalozeni, ked uz vo vstupnej vode nieco chyba ;-)
maniakva.sweb.cz/…
rybicky.net/forum/15447…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:59 Muž marek21 [16] Re: R3norejns
ano riasy rastu kvoli tomu ze rastliny nechcu rast... bude to najskor tym ze v akvariu chyba nejaka zivina. dobre prudenie vody je ked sa jemne vlnia rastlinky vo vsetkych castiach akvaria, osvetlenie nestaci, cim silnejsie osvetlenie bude tym rychlejsie budu rastliny spracovavat ziviny. takze moze to byt tym ze mas silne svetlo a malo zivin, chcelo by to asi nejake hnojivo pre zaciatok mozno pmdd + CO2 pridat.
aspon moj nazor...
PS: nesom profesional ako poniektory na tomto fore ... :) viem to len z hromadu clankov ktore som precital a vlastne experimentovanie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:48 R3norejns – Trpasličí růst
Zdravím, budou to již 3 měsíce po tom co jsem znovuzaložil špatně založené akvárium ( výměna dna, osvětlení etc...) , problém je v tom že se rostliny ani po této době "nerozjeli".

Nevíte co by mohlo způsobovat v dobře osvětleném akváriu, s dobrým dnem, filtrací, přiměřeným množstvím ryb, pravidelnou údržbou apod. trpasličí růst i těch nejméně náročných rostlin? (Jediná vyjímka je Ech. 'beuty red' ...ten roste jako divej od začátku.

Řasy neřešim, to je důsledek nulového růstu rostlin a tím pádem přebytku živin, ale vyskytuje se tam snad každej druh.

Byl bych neskonale vděčný za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 09:51 R Muž romant [27987] Re: mhhory
Když jsem se ještě jednou podíval na Tvojí prezentaci, tak pokud Ti jde o ty kořeny který rostou zpod listu té rostliny rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus_cv_windel
tak to je normální jev. Ona se takto rozmnožuje. Budeš mít za nějakej čas ten trs pěkně bohatej. Můžeš klidně až začnou růst i listy ty rostliny oddělovat a mít tak další rostliny. Není třeba jí sázet do substrátu a je možný jí nechat jenom volně, ideálně k něčemu, třeba nějakýmu dřevu přichycenou. Ten pohyb vody bych viděl naopak jako pro rostliny žádoucí a právě tyto kapradiny mají pohyb vody rády, ale nejen ony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 09:29 Muž mhhory [2] Re: romant
měním pravidelně každý týden, 10 litrů z 25 ti....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 09:03 R Muž romant [27987] Re: mhhory
Přidal bych stonkovek a značně přitlačil na výměnu vody, klidně polovinu akva týdně, vždyť je to jeden slušnej belík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 08:40 Muž RadekCX [219] Re: mhhory
no ja bejt tebou tak se ze zacatku nesnazim o nejaky esteticky dojem - to akvarium se musi zabehnout/zajet

kup si nejake splyvave nenarocne kytky (ruzkatec, dousku, recanka) - ty tam nech a ze zacatku nez to zaroste trosku stahni filtraci - az ti porostou tyhle kytky tak je pomalu zacni protrhavat a nahrazovat tema co chces

rybky ze zacatku bych volil opravdu jen par zivorodek to je ok

hnojeni uplne zrus vcetne CO2 a prestan hrabat do dna odkalovanim - na to kolik tam mas rybek je to uplne zbytecne - ja zadna akvaria neodkaluju

stale plati ze cim mensi akvarko tim horsi na provoz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 06:48 Muž mhhory [2] Re: Moucha
CO2 přidávám každý den
PH jsem měřil včera a mám vyšší - 7,5
tvrdost vody jsem zatím neměřil, tu nechám změřit.
zvýšil jsem teplotu na z 24 na 26 stupnů
a nastavil jinak svícení od 10:30h do 22h

Jinak každý týden měním vodu 1/4 akvaria, rovněž odkaluji dno jednou týdně.

PMDD je SLOŽENÍ: K, Mg, B, Ca, Cu, Fe,Mn,Mo,Zn

Už si nemůžu pomoct, ale možné je že mám přehnojíno. Protože dost mi rostou štětičkové řasy a na 2 listech je vidět trochu sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 21:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: mhhory
jakou mas vodu? (tvrdost, alkalita, pH, NO3...) jak akva udrzujesh? jakou smes pmdd pouzivas?
pridavat co2 by bylo vhodne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 20:02 Muž j0hny [86]
Dovolim si tykat. Mal by si sa trosku uskromnit a povazovat sa za zaciatocnika :-P Ta jedna rastlinka s hnedymi fuzami je mikrosorium, pre nu je to bezne, nesadi sa do substratu, korene (fuzy) tejto rastlinky prijimaju ziviny z vody nie zo substratu. Pridavat hnojivo v akejkolvek forme treba az potom ked si si isty ze hnojis spravne a dodavas do vody naozaj to, co v nej chyba.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 19:20 Muž mhhory [2] – Rostlinek rostou strašně pomalu
Přeji Všem dobrý den,
jsem mírně pokročilý akvarista a potřeboval bych radu. Do svého obývacího pokoje jsem si zakoupil sadu NANO CUBE Dennerle 30 l plus, s vybavením. V akvárium mám 4 paví očka a 2 ancistrusy, žádné jiné rybičky zde nemám. Teplota vody v akváriu je 24 stupnů, stabilně. Vždy měním 1/3 akvária vody každý týden. Poslední 2 týdny dodávám do akvária CO2 Tetra pack, díky tomu se v akváriu začalo sem tam něco dít.

Cíl akvária, kterého bych chtěl docílit:
- celý povrch akvária bych chtěl nechat zarůst a mít krásně zelené rostlinky a 4 rybičky, bohužel se to pořád ne a ne nedaří.

Můj problém je následující:
- rostlinky mají sem tam žluté konce, jakoby to zahnívalo. Navíc se mi v akva dost rozmnožily řasy, které vypadají jako chloupky na rostlinách. Přidával jsem chemii do kavária, abych se toho zbavil a zatím nic moc. Rostlinky sice sem tam občas povyrostou, ale na druhou stranu zase list, který umře tak místo něho jeden vyroste. To co mě opravdu dost trápí je, že povrch vůbec nezelená a nerozšiřuje se jako ze začátku.

Dočetl jsem se, že je lepší používat CO2, které se automaticky dávkuje do akvária. Používám ho sice 14 dní, a trochu se to zlepšilo ale pořád nic moc. Přihnojuji 1ml DPDM za 2 - 3 dny.

Pro ilustraci přikládám obrázky:
martinhoraku.rajce.idnes.cz/…

navíc na jedné rostlince rostou jakoby černo-hnědé "vousy", nevím zda to nejsou kořeny nebo tak něco... každopádně to nehezky působí.

Ještě dodám, že v kaváriu mám osvětlené 2 x 11W žárovkou, která celé akvárium prosvítí až na dno. svítím každý den od 8h - do 20h bez přestávky. Jediné co mě ještě napadlo je to, že mám v akvárku dost pohyblivou vodu od filtru, který ji rozhání po horní hladině a ta se přes přední sklo točí do spodu akvárka.
Děkuji za každou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 18:59 Muž Jack [7]
Zdravím rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_schluteri tato rostlina u mě roste dobře, zhruba jeden velký list za týden, 3 dny je list pěkně zelený, pak jakoby lehce ztratí zelenou barvu, nahnědne, a pak od okrajů do středu se mu začínají rozpadat listy. CO2 ano,PMDD 05 ml denně- dávka rozdělena na dvakrát, zhruba o,2 ráno a pak 0,3 ve 4 odpoledne 0,28 W/l osvětlení, svítím od 12:00 do 20:00, při vyšším osvětlení sinice.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 21:03 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
Bude se jednat o zelenou přisedlou řasu, která je sama o sobě nijak neškodná, snad až na estetickou stránku, ale velmi často bývá podkladem pro jiné, již méně příjemné druhy řas. Její výskyt je nejčastější na starších listech v místech která jsou dobře osvětlena. Na Anubiasech se tato řasa vyskytuje velmi často.
EDIT: Ten boj je stejný jako s každou jinou řasou a to, lepšíma podmínkama pro růst rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:51 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: honzaprouza77
Pokud to je tohle tak to zatím nijak anubias neohrozí, na mých anubiasech byly horší řasy. Hlavně to kontroluj, aby u těchhle skvrn zůstalo a nebylo s toho něco horšího (ruducha apod.). Ale u anubiasů se nemusíš bát, tyhle rostliny jen tak řasa neohrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:48 Muž honzaprouza77 [18]
Mám na anubiasu zakrslém(na 1-2listech) tmavě zelené tečky(jenom pár) vypadají, jako by to bylo jeho barvení(jsu v struktůře), ale to určitě není...nevíte jak proti této řase bojovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 16:02 aoelcz Re: Dandie
Zdravím, taky sem měl řasu a poté bílý povlak osobně si myslím že jsou to sinice.. hned jak na to příjdete dávat si zvýšený pozor na stav filtru sinice ho uplne zalepi a stava se rychle nefunkčním (mam hrubší + jemnější filtr). Stačí odkalit dno, dávat si pozor na filtr vyměnit část vody a je to hned pryč :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 18:18 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Haimdol
sorry nerozklikol som rolovacie pole dodávka .. ;-) no za tú cenu dopravy by asi sa oplatilo vziať väčšie množstvo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 16:51 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Mispulin
Sid je olomóčák, ale jako alternativní prodejce produktů na oné stránce - pmdd-hnojivo.cz/… - uveden není. :-)
Nicméně - obvykle malou zásobu jednotlivých komponentů PMDD a MATKULu doma mívám, takže v případě bezprostředního ohrožení rostlin vypomoci mohu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:52 Usine Re: deCORF.OBRAEN
www.pasic.cz/…
To používají prodejci na pražské burze.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:41 R Muž Silent [5949] Re: deCORF.OBRAEN
Jestli jsem si dobře všiml, tak na těchto stránkách pmdd-hnojivo.cz/… když rozklikneš platba a doprava je i SK, takže by to neměl být problém i na Slovensko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 12:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Haimdol
jasne tie guličky som už raz pozeral, len som sa nedopatral ako to je s internetovým nákupom, všimol som si len že v Poprade to jedna akvaristika predáva..
inak zaujímavé ne tej valisnérii je to, že list ako rástol tak cca 8 cm je pekne rovný, potom asi 4 cm zvlnený a dalších cca 6 cm smerom ku korenom je zasa rovný..
žeby počas rastu v určitej dobe niečo chýbalo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2011 12:16 Muž vs001 [21] - Rostliny
Mohu potvrdit, PMDD kuličky mají něco do sebe, začaly mi stagnovat limnophily a tak jsem šoupnul pod ně kuličku a zase se probudily k životu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 11:32 Muž Mispulin [67]
Pochopil jsem dobre, ze jilove kulicky pripadne PMDD z nize zminene stranky je mozne alternativne koupit (a prevzit) v Olomouci? Jestli se nepletu, Sid je Olomoucan.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 11:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Haimdol
Díky! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 09:17 R Muž Silent [5949] Re: deCORF.OBRAEN
Pokud budeš kupovat jílové kuličky tak ti doporučím tady odtud pmdd-hnojivo.cz používám je sice krátce, ale kvalita růstu rostlin se výrazně zlepšila, navíc se nerozpadají jako Bivoj od Rataje. Kvalitativně bych je přirovnal ke kuličkám od JBL které jsou ovšem za několikanásobnou cenu. Navíc recepturu a vývoj mají na svědomí dva vážení členové zdejšího fóra. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 09:17 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF.OBRAEN
no vyskusat mozes...
a najjednoduchsie dat ku korenom nieco vapenate
mozes ale zmerat GH KH niecim presnejsim
ale skvor by som sa zameral na pomer Ca:Mg -mozno je problem tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 08:45 R Muž romant [27987] Re: deCORF.OBRAEN
To že to nešumlo, to je možná trochu paradoxně ta chyba, protože tý rostlině ten vápník opravdu chybí. Kup nějaký jílový kuličky a pod každou kytku dej po jednom kousku a měla by se dostavit pozitivní reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 08:40 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Sid
dno je aquaclay..a v octe mu to ani trochu nešumelo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 08:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: formik
V tomto případě docela zavádějící poznámka... :-O :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 22:53 formik Re: Sid
O tom přece nepadlo ani slovo :-) nevinná obecná poznámka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 22:52 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Určitě. :-)
Zvlášť, když bude obsahovat dostatek Ca... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 22:45 R Muž romant [27987] Re: Sid
Jílovou kuličkou pod kořeny by se nemělo nic skazit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 22:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: formik
Že by v deCORF.OBRAENově akváriu byl nadbytek K?! Kde by se tam vzal? :)
Já bych se spíš zamyslel nad tím dnem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 21:16 Muž Cheron [89] Re: formik
To je taktiež pravda ... To som do úvahy nebral stydim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2011 21:06 formik Re: Cheron
že je ve vodě dost nějakého prvku ještě nemusí znammenat, že je přístupný rostlinám. Ca bývá často blokován K
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:31 Muž Cheron [89] Re: deCORF.OBRAEN
Neviem - skús pohľadať tu: maniakva.sweb.cz/…
Pokiaľ je dostatok Ca, môže to byť ešte nedostatok B
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:13 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Fotka k příspěvku dalšia foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 19:12 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kortezhugo
Fotka k příspěvku tak nechápem čo to može sposobovať na tej valisnerii.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:27 Muž kortezhugo [983] Re: deCORF.OBRAEN
tiez pouzivam tie pruzkove -ale mam aj kvapkove...
a mozem ti rovno povedat ze ak ti ukazuju to co pises? -tak Ca je tam dostatok

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:11 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kortezhugo
no ono to je podľa testu JBL 6 v 1. kde farebna škála sfarbenia bola tak že sa to dalo prirovnat aj k 7 aj k 14.. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [98] ...... 200

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 161575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8369?od=4851